Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) -bh- válasza 19870820 (#1296) üzenetére


-bh-
aktív tag

az is jó, ha nV oldaláról szeded. (ritka az olyan eset, h az alaplapgyártó módosítja a drivercsomagot... inkább csak átcímkézi :D)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1302) -bh- válasza norbi1416 (#1292) üzenetére


-bh-
aktív tag

az általad felsorolt lapok mind1ike jó a procihoz; ha tuningolni is szeretnéd (és szereted a kihívásokat...), akkor P45, ha nem szereted a kihívást, akkor P35 -- ennél viszont tuti,h BIOS-t kell frissítened (a gyári nem valószínű, h vinni fogja az E8x00 szériát)

HD vidók miatt inkább ATi-t (AMD) vennék; mondjuk amúgy is....
ja, és DS3 alá ne menj (csak ha a forintjaid/valutád megkívánja...); s2H meg DS3L-eket inkább hanyagold.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1303) F e Z o


F e Z o
veterán

Már vagy 45x végignéztem a gigabyte honlapját, mondja már meg nekem valaki, mi a különbség a Gigabyte P35-DS4, meg a Gigabyte EP35-DS4,mert istennek nem tudok rájönni.

H2O über alles!

(#1304) sgergi válasza F e Z o (#1303) üzenetére


sgergi
veterán

Az E betű, ami energiatakarékos funkciót jelent. tuningnál nincs értelme, amúgy sem sok. Ezen kívül teljesen egyezik a két lap. ( e-s verzió általában rev 2.1-es, a p35 meg nem biztos.)

(#1305) F e Z o válasza sgergi (#1304) üzenetére


F e Z o
veterán

thx a lot, akkor vettem észre egyébként, amikor biost kellett frissitenem...nos azok is különböznek...

H2O über alles!

(#1306) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek! Egy Gigabyte K8NF9 (nForce 4-4x) lapom van. A problémám a következő: tegnap vettem egy SATA dvd-írót a gépembe. Eddig egy IDE-s író volt, meg egy SATA vinyó. bekötöttem az új írót, a BIOS, és a postolás is szépen lát mindent. Egészen az XP töltőképernyőjéig jutok, ahol a végtelenségig fut a kék csík..van valami megoldás arra, hogy a 2 írót (IDE és SATA) egyszerre tudjam használni?. Eddig próbáltam, hogy másik csatira kötöm a SATA-írót, semmi hatás. Magában sem működik, ha az IDE-t kihúzom. Talán BIOS/Chipset/Driver gond? A választ előre is köszi..

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1307) norbi1416 válasza -bh- (#1302) üzenetére


norbi1416
csendes tag

Köszi a segítséget!

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?

(#1308) ko9


ko9
addikt

Hali mindenki!
Lenne 1 kérdésem. Mégpedig:
Most szándékozok beújítani 1 Gigabyte EP45-T Extreme alaplapba, és szeretnék bele két 4850-et CF-be+vízhűtés. Az lenne a kérdésem, hogy elférne az alaplapban a így a rendszer? Mert nem tom, hogy mennyire szűkös.
Köszi előre is!
Üdv:
ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1309) -bh- válasza ko9 (#1308) üzenetére


-bh-
aktív tag

az attól függ, milyen kártyát veszel, és milyen blokkot raksz rá (ha...).
Amugy 2 slotos hütésű VGA belefér, ha jól láttam

biztos vagy te abban a DDR3ban?

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1310) ko9 válasza -bh- (#1309) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Todytól gondoltam a blokkokat, innen a PHról.

Igen, 2*2GB OCZ 1600-as GOLD kitet néztem, de miért kérded?

Köszi a helpet!
Üdv:
ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1311) -bh- válasza ko9 (#1310) üzenetére


-bh-
aktív tag

őt nem ismerem - de gondolom nem 3 slot magas blokkot akar majd eladni... nálam mondjuk Zalmann VF700 van a kártyán - elférne mellé a másik (el is fért multkor, csak rövid időre....)

annyi a baj a DDR3-al, h:
1. kb. ezen az áron 8 giga DDr2-es kapsz
2. ha nem a benchmarkra hajtasz, nincs érteleme (ha igen, annak se sok...szvsz)
3. annyira nem tuningos, mint sokan gondolják - Zájec mérése
4. ha Core i7-ben (is) gondolkodsz, lehet, azért kell majd kidobnod a ramjaidat (vagy a ramok feszültsége miatt (sok a Core7nek az 1,8-1,9V), vagy mert nem fog menni ott, csak 1333at... (eddigi hírek alapján úgy tűnik...))

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1312) ko9 válasza -bh- (#1311) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Elgondolkoztattál...
1. Háát végülis 30.000ért gondoltam 4GBot...
2. Arra is kéne hajtani, de főleg nem az lenne a cél.
3. Ez a kép érdekes... Nem függ ez a chipkészletektől is? Az Nvidia 790Sli híres a gyors memóriakezeléséről, bár most az Intel gyorsabb... Nem értem, ha majdnem 500MHz el gyorsabb a DDR3 akkor a több, hogy lehet, hogy kevesebb...
4. Ha véletlenül Core i7-re gondolnék majd, az nem most lesz, és mire én váltok, már lehet, hogy olyan lesz a DDR4, mint most a DDR3... És akkor alaplap-proci-memória-videókártyacsere jön, és majd a mostani 30000-es 4gbot kb örülök, ha 8000ért eladom...

Köszi!
Üdv:
ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1313) Celithrandi


Celithrandi
addikt

no nagy dilemma előtt állok, rendelném az új gépet, de nem tudom mellik lapot kéne, nagyjából egy árban van egy csomó féle

GA-EP35-DS3
GA-EP35-DS3L
GA-EP35-DS3R
GA-EP43-DS3
GA-EP43-DS3L

és még van egy rakat ugyan ebben az árban:))

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1314) -bh- válasza Celithrandi (#1313) üzenetére


-bh-
aktív tag

L-eseket inkább hanyagold; p43 nem a legjobb tuningra (lásd itt) - ha ez is szempont.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1315) Celithrandi válasza -bh- (#1314) üzenetére


Celithrandi
addikt

nagyon köszi, asszem megvan a befutó:

GA-EP45-DS3R

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1316) -bh- válasza Celithrandi (#1315) üzenetére


-bh-
aktív tag

jó választás. 1 kis olvasnivaló P45 témakörben.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1317) Celithrandi válasza -bh- (#1316) üzenetére


Celithrandi
addikt

a giga honlapjn már megnéztem őket:)
mondjuk a ddr2 1333+ elég furcsa, mert 1200as felettit nem nagyon láttam sehol, így 1200as ocz t rendelek:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1318) -bh- válasza Celithrandi (#1317) üzenetére


-bh-
aktív tag

ok. Gorneck23 oldalán viszont BIOS-help, és tuningbeállítások is vannak (meg driverekhez/3rd party app.-okhoz)

Reaper HPC -t? yoféle...
esetleg ha van külföldi kapcsolatod, TeamExtreemet is...
de ha szerencséd van, kapsz még 2oldalas Kingmax1066-ot is--az is meg 1170et legalább (az új, 1oldalasok már nem, ráadásul lassabbak)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1319) Celithrandi válasza -bh- (#1318) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát lehet hogy 1066os valami lesz, ha a kvad pocit veszem meg a duo helyett, annak cask 1066 az fsbje :F

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1320) -bh- válasza Celithrandi (#1319) üzenetére


-bh-
aktív tag

annyiból sincs értelme sok pénzt kiadni (hacsak nem akarsz benchelni..), mert P45nél 2től 4ig vannak a ram-szorzók. Pl. 500fsb-nél 500x2 = 1000Mhz Ram; 266x4=1066 Ramnak (gondolom azt tudod, hogy miért 500...)
mondjuk csak 800as QPB-jű(köznyelvben FSB) procinál lenne gondod, ha DDR3-at akarnál - én meg erről le is beszélnélek gyorsba :D
1066QPBnél nem lessz gondod a Ram-szorzással.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1321) Celithrandi válasza -bh- (#1320) üzenetére


Celithrandi
addikt

mocst kicsit belezavarodtam :F

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1322) Celithrandi


Celithrandi
addikt

a P45 nél mi az a két pcie slot? mert úgy nézem nem sli képes a lap

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1323) sgergi válasza Celithrandi (#1322) üzenetére


sgergi
veterán

a p45 tud cf-et.

(#1324) ko9 válasza Celithrandi (#1317) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Ha jól tudom van tán Kingston HyperX szériának 1375MHzes modellje, DDR2-ben, BandiT bazárjában láttam...
Üdv: ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1325) ko9 válasza Goatman (#1306) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Ez szerintem az XP hibája, vmi driver nem tetszik neki...
Én minden új hardverelemnél újra szoktam rakni a Windows-t, de ez az én ízlésem, bár lehet most neked is ez jól jönne!
Üdv:
ExPeacer

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1326) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok,
GA-EP35C-DS3R lap, benne egy samsung f1 320gb sata2 vinyó.
A hd sentinelben azt írja hogy az udma mód 5 pedig a vinyó tudja az udma 7-et is.
Az eszközkezelőben is udma 5 van, és a gsata csatin is csak udma 6 a max.
Mi lehet a bibi ?
Mert igy nem megy 300mb/s csak a 150mbS sebességen,.Vagyis sata 1 -ben

Más :
A biosban ez látszik de a lapon 8 sata és egy ide csati van, hogy lehet a sata csati Master vagy Slave, mikor a satán csak egy hdd lehet ? A samsung a sata 0 csatin van de a biosben annak a csatinak van Slave helye is. Miért?

IDE Channel 0 Master --samsung sata Hdd
IDE Channel 0 Slave [None]
IDE Channel 1 Master ----Asus dvd Rw
IDE Channel 1 Slave [None]
IDE Channel 2 Master [None]
IDE Channel 3 Master [None]
IDE Channel 4 Master [None]
IDE Channel 4 Slave [None]
IDE Channel 5 Master [None]
IDE Channel 5 Slave [None

És még ezis:
A memóriamoduloknál van egy úgynevezett Phase Led-sor , ez a bekapcsnál világít, aztán kialszik. Mit jelez ez és miért ?
Tenx

Kérem aki tud segítsen. :R

[ Szerkesztve ]

(#1327) -bh- válasza pimmi (#1326) üzenetére


-bh-
aktív tag

a Phase Led sor feltelepített (és bekepcsolt) DES-nél működik - az energiamegtakarítást (hány fázis/db dolgozik a procit tápláló PWMek közül) kellene mutatnia (amugy ez kb 3-5W körül van, és csak lassítja a gépet...) -- szvsz ezzel ne foglalkozz...

a SATA hddknél csak master van, a slave ott "kompatibilitási mód" miatt van.
a listában az utsó 2 jelöli az IDE csatornát, az előtte lévők a SATA-k..
Jah, esetleg az Advencedben a SATA RAID/AHCI modot kapcsold ki (és a natív modot is 1 sorral lejjebbb..ha még nincs)
a 8ból a lilákat 1 Silicon chip vezérli - ez Raidban működik, máshogy nem nagyon...
Ha az access mode [auto]-n van, akkor (elvileg) jól kéne detektálnia (manuálban nem mindíg szokták engedni a legmagasabb módokat...)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1328) pimmi válasza -bh- (#1327) üzenetére


pimmi
senior tag

Köszönöm, akkor az a két dolog tiszta, de az udma nem megy.

Minden beállítás úgy van ahogy irtad, de mégis csak udma5, ha átdugom a vinyót lilába ott udma6, de ez is csak 150mb/sec.
Valamiért nem engedi az udma7 -et.
Elötte ez a vinyó egy ehhez képest gagyi asus lapban simán ment udma7-ben.
Szerinted?

(#1329) -bh- válasza pimmi (#1328) üzenetére


-bh-
aktív tag

bocs, csak nem voltam netközelben...
háát... passzolom... van Samu winyóm (igaz, csak 80as), de 300at ír rá,, és nem kellett baxtatnom... :(

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1330) pimmi válasza -bh- (#1329) üzenetére


pimmi
senior tag

:O

(#1331) -bh- válasza pimmi (#1330) üzenetére


-bh-
aktív tag

SATA raid/ AHCI mode? SATA native mode?

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1332) pimmi válasza -bh- (#1331) üzenetére


pimmi
senior tag

SATA native mode- ez oké

SATA raid/ AHCI mode-- ez disabled, ahci módban nem bootol be, a bios után ujraindul.
Ha belépek a biosba ott ilyenkor nem látszanak a meghajtók, sem a hdd, sem a dvd.

(#1333) pimmi


pimmi
senior tag

Az AHCI mód be van kapcsolva a BIOS-ban? Mert anélkül csak IDE módban megy. Viszont ha nincs bekapcsolva és ez a rendszervinyód, akkor a bekapcsolás után nem igazán fog elindulni a Windows (ha jól tudom csak újratelepítés oldja meg). Ellenben, ha nem rendszer HDD, akkor kapcs. be a BIOS-ban és a Win alatt telepítsd a drivert mikor kéri és elvileg jó lesz. (Okosabbak javítsanak, ha hülyeséget írok! )
Nekem is ilyen az új szerzeményem és sem az Everest sem a Sentinel nem ír UDMA módot csak SATA II-t. Viszont én nem a Gigabyte vezérlőre, hanem a JMicronra kötöttem (sárga csati az EP35-DS3-on).
Azonosító: 12960 | Regisztrált: 2003. máj. 4.
Csokis Létrehozva: 2008. okt. 19., vasárnap - 10:18
Gothic Angel

Csoport: Fórumtag
Hozzászólások: 8930
Idézet (Bl@tty @ 2008. okt. 19., vasárnap - 10:44)
Az AHCI mód be van kapcsolva a BIOS-ban? Mert anélkül csak IDE módban megy. Viszont ha nincs bekapcsolva és ez a rendszervinyód, akkor a bekapcsolás után nem igazán fog elindulni a Windows (ha jól tudom csak újratelepítés oldja meg).

Elméletileg meg lehet oldani újratelepítés nélkül is,

Ezt írják itt : [link]

De hogyan???
Újrategyem AHCI módban ?

(#1334) pimmi


pimmi
senior tag

Ez lehet a bibi, az Ahci nincs bekapcsolva, ha bekapcsolom, tényleg nem indul a win.
Mivel Xp-ém van ez [link] kéne, de sajna nem értem mit írnak mert csak a magyar megy, az sem túl jól. :C
Valaki esetleg ?
Nem szeretném újratenni.

[ Szerkesztve ]

(#1335) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
van tesónak egy GA-MA78G-DS3H /rev 1./alaplapja és benne egy 6000+ procija aramjai Geil Ultra DDR2 1066MHz 2*1Gb 5-5-5-15 ami 2,2-2,4 V mennek.
Olyan kérdésem lenne, h miért 800Mhz ismeri be?Hiába állitom a voltot alapról 1,8V-ról 2,2V vagy 2,3V-ra akkor is csak 800Mhz-nak ismeri be. :O
Esetleg valami ötletetek van, h mi lehet a gond? :U

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1336) sgergi válasza Bálint85 (#1335) üzenetére


sgergi
veterán

Mert nem a feszültséget kell emelni, hanem a memóriaszorzót. ugyanis hivatalosan 800-as a legmagasabb órajelű ram, így azon fog elindulni. Ha 1066-on akarod használni, akkor a megfelelő memóriaszorzót kell kézzel beállítani a biosban. Ennyi feszt meg ne adj neki, 2,1V elég lesz.

(#1337) nesa válasza Bálint85 (#1335) üzenetére


nesa
veterán

Amit az elottem szolo sgergi kolega irt az kb elis felejtheted ugyanis ilyet hogy bealithato memoria oszto nemtalalsz AMD-nel.

Az X2 6000+ procival siman soha nemfogod tudni atalitani 1066 ra ramokat ugyanis a prociban levo memvezerlo csak 800 ig tamogat hivatalosan ha Phenomot nyomsz a lapba akkor mar megjelenik az 1066 is mint bealithato ertek.

Tehat trukozni kell hogy a ram 1066 legyen csak epp nincs ertelme mert K8 nal nem szuk keresztmetszet a ram ,de ha mindenaron 1066 on akarod jaratni akkor a Prociszorzot kell lejebb venni es az FSB addig emelni mig 1066 nem lesz ...ezt everestel tudod megnezni hogy epp menyin jar.

A masik ez nem villanymotor hogy tobb feszt tolsz neki akkor jobban porog:) tehat nem ez hatarozza meg de az 1066 hoz valoszinu el kell majd 2,2v-2,3v ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#1338) Bálint85 válasza nesa (#1337) üzenetére


Bálint85
senior tag

köszi nektek:R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#1339) -bh- válasza pimmi (#1334) üzenetére


-bh-
aktív tag

nem v'ok angolProf, de valami ilyesmi:
1. töldsd le az adott linken az IntelMatrixStorage.. cuccot.
2. az adott módon (pl Total commanderben) kell "elindítani" a letöltött file-t (így csak kitömöríti).
lessz 2mappa: 32bites és 64bites. oprendszertől függően másold be az IaSto.sys-t a
C:\Windows\System32\drivers\-be
3. nyisd meg az ahci.reg-et és másold be (?) az alábbi sorokat (amit felsorol), majd mentsd el. :F
4. futtasd le az ahci.reg-et (hozzáfűzi a reg. adatbázishoz?); indítsd újra a gépet, álltsd át AHCI-re a SATAkezelést, és bootolj be. Új merevlemezt fog az eszközkezelő mutatni, cancel-ozd le,és az első pontban letöltött drivercsomagot paraméter nélkül telepíteni, újraindítani, és utánna már az AHCI-t fogja listázni (nála ICH9R)

ha meg nem megy, akkor sajna marad a reinstall.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1340) pimmi válasza -bh- (#1339) üzenetére


pimmi
senior tag

Köszönöm.
Még egy valamit nem értek, az oké hogy az xp nem látja a hdd-t ha a biosban be van kapcsolva az Ahci mert nincs benne alapból vezérlő--ez tiszta.
De ha bekapcsolom az Ahci-t akkor ha mentem, és újraindítom a gépet, belépek a biosba, ott nem látok hdd-t, sem odd-t.
Csak a bootsorrendnél vannak. Így néz ki:
IDE Channel 0 Master [None]-
IDE Channel 0 Slave [None]
IDE Channel 1 Master [None]
IDE Channel 2 Master [None]
IDE Channel 3 Master [None]
IDE Channel 4 Master [None]
IDE Channel 4 Slave [None]
IDE Channel 5 Master [None]
IDE Channel 5 Slave [None

A bios tudja a sata2-öt, mirt nem látja a hdd-t függetlenül az oprendszertöl ?????
Hiszen egy új formázatlan hdd-t is látnia kell.

(#1341) Ragadozó válasza pimmi (#1340) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mert nem abban a módban használod a háttértárakat, vagyis a hagyományos sorban nem lesz benne...
Ehhez már kicsit nagyobb angol tudás, és pc ismeret kell: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1342) pimmi válasza Ragadozó (#1341) üzenetére


pimmi
senior tag

Csá
Bekapcsoltam az Ahci módot, és megpróbáltam ujratenni az xp-t, úgy hogy telepítésnél F6-- és beadtam neki floppyn a drivert ami az alaplap honlapján van.
De már odáig hogy F8 - ha elfogadom a licencet nem jut el, mert kékhalál, és kiirja hogy viruskeresés, meg scandisc stb......---merthogy a telepítő a gép védelmében leállt,
Ez most mi?

(#1343) pimmi


pimmi
senior tag

Legújabb:-------
Xp4ever dvd be-- ahci bekapcs-- és símán felment az xp ---???????
Akkor most? mi volt a gáz?

(#1344) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Lehet hogy nem témábavág,de ezt lekell írnom.Kb 1 hónapja bővitettem a gépemet és hagytam magam rábeszélni egy Giga P31-es deszka helyett, egy MSI P35 Neo-ra.Nagyon megbántam ugyanis előtte egy Giga i945P -Ds3 lapom volt és egy E2140-em, és 3Ghz-en stabilan használtam 1 évig.Ebbe az MSI-be meg az új procim(E5200)csak 3,2Ghz-ig megy,mondom nem hiszem el.Méregből átvittem haverhoz kinek egy Giga P35-DS3-sa van és 3,6Ghz-en prime stabil volt,sőt feszemeléssel 3,8Ghz-en ment teljessen stabilan.Hát mit mondjak,lehet megpróbálom kicseréltetni a boltban egy Giga P35-re,vagy P45-re.

[ Szerkesztve ]

(#1345) pimmi


pimmi
senior tag

Tegnap megnéztem,havernál ,hogy mehet sima xp udma7-be.

Igy.
sima xp-je van, de 2 hdd van raid-be, ezért van Udma7.

(#1346) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok! Gigabyte ma78g-ds3h lapom van, és picit túlfeszeli a procit és azt olvastam egy logoutos cikkben hogy az epp miatt, de ezt nem találom a biosban. Tudtok segíteni?

(#1347) L7wy


L7wy
őstag

Nemrég vettem egy sata merevlemezt, ami xp alatt fagy, vagyis kékképernyőt ad. Vista alatt semmi gond vele, próbáltam már elég sok sataverérlő drivert( köztük az nvidia oldalán találhatóval is), de minddel fagyott az xp. Az alaplap "k8u 939". Valakinek valami jó ötlete?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#1348) csabesz007


csabesz007
csendes tag

Sziasztok!Megtudnátok mondani h az EP45-DS3L jó választás lenne-e E8400 alá?Az a baj h DS3-at néztem ki de felszökött az ára majd 10.000-el és így nem érné meg.Előre is kösz a segítséget!

(#1349) -bh- válasza L7wy (#1347) üzenetére


-bh-
aktív tag

AHCI módban van? (rakd Disabled-re) talán az segít...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1350) -bh- válasza csabesz007 (#1348) üzenetére


-bh-
aktív tag

a DS3L-t kerüld mind1ik szériánál... eléggé le van folytva... (persze ez csak akkor érdekes, ha tuningolni is akarsz - mondjuk 400+ fsb-n akarod hajtani a 8400adat...arra kevés)
Ha ár számít inkább, akkor EP35-DS3P, DS3, DS3R (esetleg DS4) közül válassz....
személy szerint EP45-ds3, sd3r v ds3P (és fölötte) ajánlanám, de azt sokallod...én is... elég durván felmentek az árak... :(

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.