Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

EP35 DS3,vagy EP43 DS3?
Mintha egy tesztben gyengélkedett volna az EP43 tuning potenciálban :F

[ Szerkesztve ]

(#1852) szacsee válasza bakosgabor57 (#1851) üzenetére


szacsee
nagyúr

EP35 DS3 - kiforrott, a több tartalék van benne és egyszerű a tuning vele, mint egy marék lepke.
P43-at ha lehet kerüld. ;)

(#1853) bakosgabor57 válasza szacsee (#1852) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszi :R

(#1854) Stirbi válasza bakosgabor57 (#1851) üzenetére


Stirbi
addikt

szia ha teheted vedd meg a p35-ds3 at, ez 535ös fsb ig engedi a tuningot és a p43 pedig 415 ig ,de mindkét lap nagyon jo :B

(#1855) bakosgabor57 válasza Stirbi (#1854) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Megrendeltem iPonéktól az összes cuccot(EP35 DS3 maradt),kivéve MSI-helyett XFX 4830,és Corsair-helyett Kingmax,meg Tx2-helyett AC Freezer 7Pro :D

[ Szerkesztve ]

(#1856) Stirbi válasza bakosgabor57 (#1855) üzenetére


Stirbi
addikt

az ac freezer 7 prot jol választottad én is azt használom nagyon jo

láttam az e5xxx topikban h apuka vagy és a fiadnak lesz ;] , nemtudom szabad e tegeznem téged akár a gyereked is lehetnék ;]

(#1857) bakosgabor57 válasza Stirbi (#1856) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Cső nem?cső de!
Itt mindenki apuka...ha más nem a gépe apukája :D

[ Szerkesztve ]

(#1858) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok...

Egy low-end Giga 43-as lapom van...érdemes lecserélni az északi hűtőt...egy ilyen pihen már régóta a fiókomba:

Szellősebbnek tünik mint a gyári...bár méretre nagyábból megegyeznek...

[ Szerkesztve ]

(#1859) -bh- válasza Monya78 (#1858) üzenetére


-bh-
aktív tag

Hello
Más is panaszkodott már a P43 forrófejűségére.... ilyennel épp nem volt dolgom; de egy 6cm-es venti szvsz hatásosabb lenne :U (és még egyszerűbb is ráapplikálni...csak hangosabb...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1860) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Jelenleg 1 Gigabyte 790x DS4 alaplapom van (bios legfrissebb)

Vettem bele egy X3 720as procit és 2*2 GB Kingston DDR2 1066as ramot.

Amíg a geil-ek voltak benne, működött a dual channel, most azt írja ki, hogy unganged mode, 64 bit. Ez micsoda és mit kell tennem, hogy dual channel-ben menjenek?
Ja és úgy látom, csak 800 Mhzen akarnak menni.

Megjelent a biosban egy új beállítási lehetőség:
CPU Northbridge Frequency. Ezzel mit kell csinálni?

HT link Frequency Ez mire jó?

A "sima" CPU Clock Ratio--t kell állítanom ha szeretném 3.4 Ghz-re felhúzni a procit?

Kicsit sok a kérdés, tudom.....
Előre is köszi segítségeteket.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1861) Monya78 válasza -bh- (#1859) üzenetére


Monya78
veterán

Hali!

Igazság szerint nem is figyeltem az alaplap hőmérsékleteket, de feltünt volna ha magas lett volna...

6cm-es ventit inkább kerülném, eléggé csendmániás vagyok...inkább a proci ventilátorát 12cm-esre cserélném és úgy raknám rá. hogy kapjon a levegőből az északhíd bordája. (egyelőre ez a box-os hűtő egybe öntött műanyagos rögzítése miatt lehetetlen)

(#1862) kriszbon válasza Monya78 (#1861) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem is jobban járnál egy ventivel! Elég lenne rá egy 4.5-5cm-es 5 v.-os is, és az szerintem nem is hangos! Én 4.5cm-est használok(igaz nem ilyen a lapom, de az is eléggé meleg tud lenni) Nem biztos hogy az a hűtő beválna :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1863) -bh- válasza Monya78 (#1861) üzenetére


-bh-
aktív tag

Az a baj, h a P43 is az ITE chip (ami SM-Bus-vezérlő...) hőmérsékletét mutatja, és nem az északi-hídét... szoval a "manuális érzékelés"-re kell bízni - vagy bízni, h nem kozmál oda...vmiért jobban melegszik a P43, mint a P45...:U
A 6cm-es venti - ha szerencséd van - megy 5Von is (berhelni kell - vagy átalakítót szerezni), és úgy elég csendes....

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1864) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy tegnap vettem egy komplett gépet, amit miután összeraktam, felraktam rá egy XP-t, minden rendben is van, csak annyi nem, hogy nem sikerül a hangkártyát összelőni. Nincs hang. Felrakok rá minden alaplapi drivert, ezután programok hozzáadásában meg is jelenik a realtech driver, és HD audio, h fel van telepítve, alaplap cdjét is mikor berakom, azt jelzi, hogy fel van telepítve, viszont semmi nem indul el belőle (nincs a piros kis hangszóró az óra mellett), szürke a sima XP-s hangbeállító menü, és van 2 db PCI device ismeretlen eszközöm (nemtom összefügg-e vele, de nem tuok mit felrakni, h felismerődjön, eltűnjön). És ugye természetesen nincs hang sem. Ja, és netről már szedtem le másikat is, a helyzet ugyanez.

Aztán raktam fel egy Vistát, ahol minden telepítés nélkül is megszólalt a hang, miután pedig felraktam a progiját, megjelenet a piros hangszóró az óra mellett, és tudtam állítgatni, és szólt. Tehát ott minden műxik.

Tudnátok segíteni, mert Xpben is kéne, h használjam.

Alaplap: Gigabyte GA-EP45C-DS3R
Proci: Core2Quad 2.66

Köszi, Zoli

(#1865) Stirbi válasza zezoka (#1864) üzenetére


Stirbi
addikt

hello

maradj vistanál mivel az xp ugyis csak 2 magot kezel maximum.

(#1866) Olxander válasza Stirbi (#1865) üzenetére


Olxander
csendes tag

Szia.
A hangproblémádra a legegyszerűbb megoldás, ami nálam is bejött, hogy az ismeretlen driver illesztőjét ráirányítod a cd-re, hogy onnan keresse meg magának.
Nekem creative soundblaster music edition kártyám van, és vele is ez volt a gond. hiába volt felrakva a driver nem érzékelte.
Amikor illesztettem az ismeretlen driverhez a cd-n lévő dolgokat, feltelepítette, és ujraindítást követően ment. Nem tudom segítettem -e , de nekem így ment.
:R

(#1867) -bh- válasza Olxander (#1866) üzenetére


-bh-
aktív tag

Konkrétan zezoka-nál a "Realtek-Ati HDaudio" driver hiányzott (mivel Ati VGA-ja van, és realtek hang...ez a driver ráadásul le szokott maradni a CD-kről....) :K
Amugy meg másik topikban kapott már választ.... ;)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1868) szacsee válasza Stirbi (#1865) üzenetére


szacsee
nagyúr

Magból többet kezel, i7-es procik 8 magját is látja (4mag + 4HT).
XP max 2 processzoros alaplapot kezel, ennyi a megkötése, ha jól tudom. ;)

(#1869) Stirbi válasza szacsee (#1868) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv kolléga

köszönöm szépen akkor rosszul tudtam :Y

:R :R :R

(#1870) H. Gábor


H. Gábor
csendes tag

Üdv!

GA-EP45C-DS3R eme alaplapnak van valami trükkje, hogy életre keljen?
Összeraktam, de még kimenő vga jel sincs. Másik vga kártyával sincs.
Vagy ezekből nem szeret valamit?: Core 2 duo E8400, 2db Kingston hiperx 2GB ddr2 (1, 4)-be rakva, Sapphire HD 3780.

Valami ötlet???

Olyan ugye nincs, hogy az alaplapba a 24 pines betápot bedugom és pluszba a 8 pinesbe is kéne betápot tenni???

(#1871) sgergi válasza H. Gábor (#1870) üzenetére


sgergi
veterán

A 24 pines csati kell, ez az alaplapot látja el árammal. A proci foglalat környékén még van egy 8 pines csati, amiből 4 lehet le van takarva. Ebbe egy 4 tűs 12V-os tápkábelt kell dugni, ebből a proci kapja az áramot. Ha ez jó, akkor esetleg próbáld meg 1 memóriamodullal.

(#1872) H. Gábor válasza sgergi (#1871) üzenetére


H. Gábor
csendes tag

Köszönöm!
A ramot már próbáltam.
A 8 pines fele nincs letakarva és nem is mertem eddig még egy tápot rákötni, de most megpróbálom amit ajánlasz! Remélem nem füstgépet fogok csinálni! :)

(#1873) H. Gábor válasza sgergi (#1871) üzenetére


H. Gábor
csendes tag

:C :Y

(#1874) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok valaki tud nekem mondani tapasztalatokat erről a lapról,esetleg tesztet linkelni,nem találok sehol:
GIGABYTE GA-M720-US3

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1875) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Szeva!

Valaki mondja már el nekem hogy egy GA-MA69G-S3H-nál hova kell dugni a kis csipogót,mert eddig nem jöttem rá.... :W

by Peti007

(#1876) -bh- válasza Fejes Péter (#1875) üzenetére


-bh-
aktív tag

A hátlapi panellel átellenes sarokban; fpanel feliratú csatlakozósor, 16 (+) és a 20as (-)lábra (egyébként a manual 27.oldalán találod.... ;) )

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1877) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

OK!

Mellesleg neked is ilyen lapod van?
Még 1 hülye kérdés tőlem már ne haragudjatok de nem vagyok teljes mértékben tisztába a dolgokkal azért küldök 1 képet és azt kérdezném hogy a 800mhz-es ddr2 es ramot miért látja ennyinek a progi??? :O

386 ott ír ki mit kell belőni a bios-ba hogy 800-at írjon ki?

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#1878) -bh- válasza Fejes Péter (#1877) üzenetére


-bh-
aktív tag

A CPU-Z mindíg a "felét írja" ( ...ez a memóriabusz sebessége..szorozd meg kettővel)..azaz 773mhz-n mennek a a ramjaid (ez az AMD memóriavezérlőjének sajátossága...ha zavar, emeld meg a 200mhz-es alapfrekit. :D )
Nekem P45öm van; de a manual elérhető a Giga honlapjáról...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1879) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Azt hol és merre kell,mert nem igazán vágom a témát.Így aztán nem szoktam felrántani igazán semmit a gépen.Max a procit húztam fel annó.Mellesleg mi írja ki a legpontosabb adatot a gépről?

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#1880) -bh- válasza Fejes Péter (#1879) üzenetére


-bh-
aktív tag

"Max a procit húztam fel annó." - nagyvonalakban ez is az; mivel - ha jól tudom - az AMD a proc. órajeléből osztja vissza a mem órajelét...sima AM2es prociknál pl 800hoz közeli értékre.
BIOSban, M.I.T. menü, következöket állítsd be:
CPU Host Clock Control: Manual
CPU Frequency (MHz) : 210 (mondjuk)
PCIE Clock (MHz): 100
-így kicsit emeld a procid órajelét is, és a ramok is kb 800on fognak menni (picivel talán fölötte...

Információkat pl. CPU-Z-vel, Everest megfelelő verziójával (ne legyen túl régi...), SiSoft Sandra, DxDiag...sok van.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1881) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Aha próbálom akkor amit mondtál.Már bocs hogy öllek az ilyenekkel de hát annnyi nem vagyok ott a témában és sokmindenben és nem akarok semmit se +ölni a gépbe.Mellesleg thx a csipógó beállítást.

by Peti007

(#1882) -bh- válasza Fejes Péter (#1881) üzenetére


-bh-
aktív tag

Semmi gond.Nincsmit... viszont máskor, ha válaszolsz vkinek, használd a "Válasz" feliratú gombot ;)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1883) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Na +van.Most már 2.8-pn szalad a proci és 814mhz-n a ram.De nem tuning ram...nem száll el valami a gépbe hogy kicsit túllőttem a órajelén?Bármi van írhatok neked mellesleg?

by Peti007

(#1884) Fejes Péter válasza -bh- (#1882) üzenetére


Fejes Péter
tag

Ok bocsesz úgy lesz!

by Peti007

(#1885) -bh- válasza Fejes Péter (#1883) üzenetére


-bh-
aktív tag

814mhz mondjuk úgy, nem számít tunignak - ennyi emelést bármelyik ram elbír. A lényeg, h megkapja a normális müködéséhez szükséges feszültséget (800on elég a normál- azaz 1,8V...), és ne legyenek túlzottan szorosak az időzítések.... (pl ha a ram 5-5-5-18as, akkor 4-4-4-12ben nem valószínű, h menni fog - ha meg megy, nem lessz hosszú életű...)

Írhatsz, segítek szivesen; de nem vagyok mindenttudó én se... :D sajnos....
Jah, és ha érdekel: itt a lapod topikja :K

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1886) Fejes Péter válasza -bh- (#1885) üzenetére


Fejes Péter
tag

A ramom cl6-os.És hol tudom állítani a feszt a ramnak?És hol tudom +nézni hogy most mennyin megy?Mellesleg tudom hogy van külön a lapomnak topicja de sok angol és szeretem 1értelműen +érteni a dolgokat szóval vágod.Mellesleg a sb/nb felhúztam +200-ra és a ht-t 1gb-re ezekkel érek el valami gyorsaságot vagy felesleges ezeket állítgatni?

by Peti007

(#1887) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Van -e itt olyan, aki tudja, hogy lehetséges -e 419-es FSB fölé menni valahogy egy ep43-s3l-es lapon (E8400-al)? És ha igen akkor hogyan?

(#1888) -bh- válasza zeorsdfd (#1887) üzenetére


-bh-
aktív tag

Eddig te vagy a rekorder ;] ...mindenki 415-nél állt meg....(és ez sajna nem a proci miatt van....)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1889) zeorsdfd válasza -bh- (#1888) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Hoppá:Y, az jó akkor!

[ Szerkesztve ]

(#1890) Fejes Péter válasza -bh- (#1885) üzenetére


Fejes Péter
tag

Ez most azt mutatja hogy 400mhz-n 1.8v-on megy a ram igaz?Vagyis a 400 az 800 lenne amúgy igaz?

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#1891) -bh- válasza Fejes Péter (#1886) üzenetére


-bh-
aktív tag

[link] - ezt olvasd át, hasznos. Jah, és a ramok beállításáról is fogsz benne taláni info-t (igazából nem v'ok AMD-s - Inteleket jobban ismerem....)
Igen, az 800on megy :K

zeorsdfd: P43hoz képest csak... ennek a procnak 5-600fsb-t tudnia kéne...p35/p45-ben pl.....

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1892) Fejes Péter válasza -bh- (#1891) üzenetére


Fejes Péter
tag

Értem.Már olvastam ezt a részt 1x vagy 2x de azért kösz.Mellesleg olvastad a ht-s és sb/nb-s irományomat hogy mit érek el vele??

by Peti007

(#1893) -bh- válasza Fejes Péter (#1892) üzenetére


-bh-
aktív tag

Igen... azzal a + 0,200V-al nem mész sokra...(főleg, h feleslegesen adod a feszültséget az északi hídnak...) Állítsd [Normal]-ra.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1894) Fejes Péter válasza -bh- (#1893) üzenetére


Fejes Péter
tag

Ok akkor majd beállítom.Az easy tune-al nem tudom felhúzni 3000-esre a procimat valami miatt szerintem nem bírja.211fsb-nél van most 2.8-as ha adok rá akkor 212-nél expect-et ír ki.Ja és 1.32v-n szalad most így 2.8-on.Valaki dobjon már rá nekem infót hogy olyankor mi van.Vagy kell még rá adni mást is?!

[ Szerkesztve ]

by Peti007

(#1895) zeorsdfd válasza -bh- (#1891) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Sajnos tudom, csak az alaplapos rekordnak örültem. Amúgy nem értem, hogy miért van egy árban egy ep35-ds3-al ha ekkora különbség van fsb-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1896) Fejes Péter


Fejes Péter
tag

Valaki dobjon már nekem infót hogy ezekkel a beállításokkal nem fogok-e "kékhalált" kapni?!
Minden stimmel hogy normálisan fusson a procim vagy sem. :F

by Peti007

(#1897) Tomate válasza Fejes Péter (#1896) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt nem fogja tudni megmondani senki, rajtad kívül. Próbáld ki :))

(#1898) -bh- válasza zeorsdfd (#1895) üzenetére


-bh-
aktív tag

Valószínű, mert olcsóbb előállítani a p43at (a p35 90nm-en készül, a p43/p45 már 65nm-en...) A P35öt még a középkategóriába szánták,, a p43at meg az alsóba....hiába modern, és a p45 vágott verziója, az elődjét sajna nem közelíti meg (a "testvérét" meg csak a beállítások sokaságában...)...kár, mert ígéretes chipsetnek indult.... :(
A 419mhz attól függetlenül nem rossz :K

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1899) zeorsdfd válasza -bh- (#1898) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Lehet -e egy ilyen fsb limitet bios frissítéssel feloldani? (majd, ha lesz egyáltalán persze)

(#1900) Fejes Péter válasza Tomate (#1897) üzenetére


Fejes Péter
tag

Ok...!

by Peti007

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.