Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Bal0924 válasza HartgeH3-2.8 (#4999) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Írtam, próbáltam mindenféle driverrel. (még win7es drivert is feltettem, ugyan az...)
Amúgy próbáltam már egy másik háló kártyával, de ugyan az a helyzet.

1x már lecseréltem az egész gép belsőt. ugyanez probléma miatt. (és mert már kicsit elavult volt és frissíteni akartam a hardvert..).

(#5002) HartgeH3-2.8 válasza Bal0924 (#5001) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Win10-ben power options menüben tedd át High Perfomance állásba a gépet és nézzük meg úgy mi történik. Ha garis még a lap akkor ezzel a hibajelenséggel meg kéne kérdezni őket.

Le tudnád írni a komplett géped részletesen?
Szerk: HD Sentinel szerint milyen az SSD és HDD kondíciója?
Próbaverzió ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5003) Bal0924 válasza HartgeH3-2.8 (#5002) üzenetére


Bal0924
aktív tag

A gépem konfigurációja: Win10 pro 64 bit (1703, build 15063.250)
Alaplap: GA-H170M-D3H
CPU: i5-6500
RAM: 16GB
VGA: NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB)
SSD: TOSHIBA-TR150 (450GB)
HDD: WDC WD30PURX-64P6ZY0 (3TB)
ODD: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70
Internet: Digi1000
Vírus védelmem a Norton Security (mikor Defender volt fenn, akkor is csinálta, szóval nem vírusirtó a gond, csak mondom, mielőtt a Nortonra gyanakszanál..)
A Driverek amiket találtam a lehető legfrissebbek.
A Sentinel szerint minden kiváló. A hardverek kevesebb mint 1 évesek. (a VGA lehet 1,5évaes.)

Mit hagytam ki.. :)

Mióta legutóbb írtam, megtaláltam, hogy a windows tűzfala még mindig be volt kapcsolva, (remélem) végleg sikerült kikapcsolnom. De mikor futtattam a Speedtest-et, letöltésnél nem volt semmi, de mikor a feltöltést tesztelte akkor elő jött a hiba.
Torrent mellett a hiba még nem jött elő (tesztelés folyamatban), remélem nem is fog. És végre túlléphetnék ezen a problémán..

Van valami tipped a gondomra? (nem csak nálam van a gond. több ember is tapasztalta, több fórumon is jártam a problémámmal.)

[ Szerkesztve ]

(#5004) HartgeH3-2.8 válasza Bal0924 (#5003) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

OFF
A norton picit tudja fogni a gépet, azóta optimalizáltak elég sokat, és a géped is erős hozzá, de azért egy AVG 2017-et megpróbálnék próbaképp. Nem veszítünk semmit.
SSD is van látom, tehát az is jó pont.

OFF
"de mikor a feltöltést tesztelte akkor elő jött a hiba." én nézetnék egy jelet a szolgáltatóval, hogy minden oké e. Telefon és meséld el nekik a jelenséget. Valami az internet és a LAN körül lesz. Vírus ezek szerint nem lehet ami fogja a gépet.

OFF
GTX 970-el elégedett vagy erőben? Szoktad figyelni a kihasználtságot valami progival játékok alatt?

Én küldenék egy levelet a boltnak ahol vetted, leírnám a pontos hibajelenséget, hogy mit tapasztalok, hogy valami NAGYON nem stimmel a lap működésével részletesen leírva mindent. A Gigabyte supportnak is (válaszolnak mindenképp), és legariztatnám ezt a lapot, mert ilyet nem csinálhat egy alaplap. Ha sikerül akkor az M-es lapot felejtsd el, csak ATX!! Szolgáltatót is mindenképp kérdezd meg, mérjék be a jelet, de ez inkább hardveres gondnak tűnik. Giga oldaláról még tedd fel a LAN drivert azért, hátha jobban szereti.
(Régebbi lesz de nem baj)

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5005) Bal0924 válasza HartgeH3-2.8 (#5004) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ez előtti konfiguráció is csinálta. Ugyan ezeket a tüneteket.
Szó szerint mindent lecseréltem, a gépháztól a klaviatúráig. internet szolgáltató, kábelek is beleértve.
Nem lehet olyan pechem hogy az is hibás, és a mostani hardver is. (és csak torrent/nagyon lan használat mellett)

És mikor használom nagyobb teljesítménnyel a netet jön az ugrálás...
Böngészőben letöltöttem egy jó nagy fájlt, sokáig tartott, és akkor csinálta, torrent mellett sajnos még mindig csinálja. (mikor kikapcsoltam semmi gondom nincs)

A sok újratelepítésnél alatt, az egyiknél csak a tv programot, torrent-et és semmi mást nem tettem föl. hiba előjött.
Volt hogy Videó kártya nélkül próbáltam ki - még az előző konfigurációval - szintúgy csinálta.

Ha nem a driverek zavarnak be a win10-nek, akkor valami beállítási gondja lesz, de ennyi év alatt még mindig nem jöttem rá hogy micsoda. :W
Az összes drivert direkt a szolgáltatók oldaláról szedek, hogy ne legyen gond, és mégis...

Na erre mit mondasz? (nekem semmi hasznos nem jut még eszembe.)

Miért jó ha egyes alaplapokon 2 hálózati hely van? (ha tennék hálókártyát a gépbe és mindkettőn menne a hálózat... hülye ötlet?)

(#5006) HartgeH3-2.8 válasza Bal0924 (#5005) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Erősen töröm a fejem, hol lehet a gond. Az általad használt programokat kéne átnézni miket teszel fel, miket telepítesz, mik futnak a háttérben. Bármelyik lehet. Norton simán fogja a gépet, és láttam is már ilyen problémát, hogy víruskereső fogta a háttérben az erőforrást.

A lakásba bemenő kábeleket is érdemes átnézni egészen a gépig, és újakat kérni szolgáltatótól.
Én is csináltam már ilyet korábban. Benne van a szolgáltatás árában minden.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5007) Bal0924 válasza HartgeH3-2.8 (#5006) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Már említettem hogy 1x úgy telepítettem a gépet hogy csak a tv program, tv tuner drivere és a torrent tettem fel. semmi mást. és volt gond.
Váltottam szolgáltatót kb fél éve és akkor új kábeleket kaptam, szóval az is kizárva hogy kábel gond.
Szóval ha vírus kereső fogja vissza, akkor az a Defenderre is vonatkozhat?
Windows telepítéskor a Security Mode-ot ki szoktad kapcsolni? (néhány oldalon olvastam hogy ki kell kapcsolni)
Security mode, Standard vagy Customized?

(#5008) HartgeH3-2.8 válasza Bal0924 (#5007) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Defender az elméletileg nem csinálhat ilyet, nekem AVG 2017 van fent. Amióta használom elégedett vagyok.
A mód igazából mindegy. Nem ott kell keresni szerintem.

Múltkor említetted, hogy amikor fent voltak az appok jó volt. Tegyél fel mindent tokkal vonóval a Power Management apptól kezdve mindent, hátha. Én felkeresnék egy szakszervizt, ahol műszeresen be tudnak esetleg vizsgálni mindent, villanyszerelő ismerős aki a hálózatot (is) átnézi, bár az ilyen szinten nem kéne gondot okozzon, de áramingadozásból eredő problémát láttam már számítógépen.

Ez ilyen bermuda-háromszög rejtély lassan. :U VGA-d melyik gyártó?

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5009) Bal0924 válasza HartgeH3-2.8 (#5008) üzenetére


Bal0924
aktív tag

VGA: ASUS.

Hát a bios, mint hibaforrás kerülgettem, de az ottani beállításokhoz nem értek annyira. :(

(#5010) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Gigabyte GA-F2A88XM-D3H + Windows 10-nél döglött már meg valakinek az EasyTune vagy a System Information Viewer? Megkockáztatom, lehet, hogy a Windows 8.1->10 frissítés óta, kb. egy éve nem megy. Volt már újra is telepítve a Gigabyte szoftver.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5011) pateska


pateska
csendes tag

Sziasztok!
Egyik ismerősnek építek egy gépet, de megakadtam...

Alaplap: GA-H170-D3H
Processzor: i5-7500 7. gen

Utólagosan vettem észre, hogy BIOS frissítés szükségeltetik a 7. generációs processzorok működtetéséért. Nyilván nem bootol be a számítógép most. Ha jól értelmezem az interneten talált fórumokat és kérdés-válaszokat, szükséges egy 6. generációs processzor a frissítés idejére?!

Amennyiben igen, keresnék Pécs és vonzáskörzetében egy nagylelkű fórumozót aki szívesen segítene ebben a kisebb műveletben. Sör, bor, pálinka, hűtőpaszta adott lesz a BIOS frissítéshez.
:))

(#5012) HartgeH3-2.8 válasza pateska (#5011) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szia

Nagyon jó lap :) Nekem is ilyen van ;] Procit meg ismerős vette, szintén nagyon atom vétel.

Szerk, Szerk:
Elnézést félre olvastam azt hittem most rendeled. Biztos, hogy nem F20-al érkezett az a lap?
Mert nekem szinte biztos, hogy azzal. Még néztem is, hogy fel van készítve gyárilag seven gen-re. Megnézném, de sztem a vga már takarja azt a részt.
Igen a korábbi Six Gen proci az egyik megoldás és van alternatív bios frissítési lehetőség PD és egy program segítségével. Kicsit érdekesen van leírva, én még nem csináltam, de állítólag működő dolog.
Nézzétek meg kíváncsiságból milyen jelzés van a lapon lévő matricán. F20 kéne legyen az :U

Utána kell olvasni, mert hirtelen nem emlékszem a nevére. :U

Dilikutya
Win10 64bit alatt nem tapasztaltunk ilyet. Működnek az appok. Kicsit a live update érdekesen van megcsinálva, de egyébként ok. Szerk: Én most nem használom mindent az alaplapra bíztam a Smart Fan 5 rendszerre. Kompletten ő csinál mindent. Kiváló :K

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5013) HartgeH3-2.8 válasza HartgeH3-2.8 (#5012) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ha teljes a sötétség, akkor sajnos egy pc szerviz, és 2 perc alatt megcsinálják nektek. Én emlékszem valami DOS alapú flash megoldásra, ami még mielőtt bármi történne megcsinálja, de ha agyon ütnek se jut eszembe, de mintha találkoztam volna már ezzel.

Szerk:
Flash BIOS with the Flash Utility in DOS - Gigabyte
LINK Ez nem az. A megoldás hasonló: [link]

Egyszerűbb ha bementek egy pc boltoshoz, egy ezresért 2 perc alatt kész van.

Extrém megoldás amikor a bios chippet szedik le a lapról és azt flashelik be egy Pendriver segítségével, de azt nem ajánlom ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5014) pateska válasza HartgeH3-2.8 (#5012) üzenetére


pateska
csendes tag

Szerintem nem, mert egy csipogást sem ad, ventik pörögnek és ennyi. Gyárilag elméletileg 6. genesre van, és BIOS frissítéssel lehet aktiválni a 7. genes procikat. December 20 óta van támogatása, sajnos ez régebbi gyártmányú.

Alaplapon nem találok utalást BIOS verziószámra.

Q-Flash Plus ami processzor nélkül flashel. Viszont ez a lap nem támogatja azt. Ez volt a legelső aminek utánanéztem.

[ Szerkesztve ]

(#5015) HartgeH3-2.8 válasza pateska (#5014) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

December 20 óta van támogatása, sajnos ez régebbi gyártmányú.
Akkor ez nem mostani bolti vétel ezek szerint?

Elméletileg rajta kéne legyen egy matricán, de igazából nem számít. Akkor ezek szerint az enyém (assembly) későbbi gyártás én most egy hónapja vettem. Nyakamat tenném rá, hogy F20-at láttam kezdésnél.

Sajnos kell egy 6gen proci. Nem tudjátok megúszni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5016) pateska válasza HartgeH3-2.8 (#5015) üzenetére


pateska
csendes tag

Sajnos régebb óta porosodik. Most lett a gépépítés projekt folytatva.
Valami boltot majd kerítek, vagy egy eladót aki árul 6. genes procit és segít...
Köszönöm a segítséget!

(#5017) HartgeH3-2.8 válasza pateska (#5016) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szívesen :) Bosszantó , de muszáj valami korábbi G vagy korábbi Gen-t szerválni.

Egyébként érthetetlen számomra , ha létezik DUAL BIOS ilyen olyan megoldásoktól kezdve minden kutyafüle, akkor meddig tartana ezt megoldani. Szépen ki írná CPU incompatible, press F1 or Del user megnyomja, előtte rátette már a PD-re a verziót, egy gyors flash végig megy a % , restart és mindenki boldog.

Felfoghatatlan, hogy ezt hogy nem sikerül megoldani 2017-ben. Oké arra gondolnak az átlag user egyszerre épít gépet, és adott vásárlásnál 90% adott a kompatibilitás megléte is, de akkor is. :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5018) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

van anyámnak a gépben SSD + HDD mellett egy ilyen lapja (az én régi-régi játékos lapom):
[link]

Mostani CPU elég sovány benne, egy Athlon II X2 255.
Szeretném kimaxolni teljesítményben, új gépet nem szeretnék neki építeni 100+-ért ..

Kérdés, hogy ez egy rev 2.1-es lap és a max CPU bele mi legyen Szerintetek ?
- FX-4130
- Phenom II X6 egyike ? (Például a többiektől talán picit hűvösebb 1065T, de mind jó lehet). Elég drágák mondjuk ..

Géphasználat: Firefox, Word, Excel, Skype. :D

Csakhogy bivaly nete van a lelkemnek a UPC-től és csodálkozom, amikor a qBittorrent a linux iso-imat ahogy ömlenek be, 60-70% CPU-val abszolválja. Ennyire gyenge a procc ? (Temp SSD-n, végső könyvtár szintén).

No, szóval erősítenék. Melyiket ajánlanátok ? A hűtő egy nagy arctic freezer, szóval a hő nem gond. POWER kell alap Windows dolgok alá.

Szerintem nem feltétlen kell az X6, de meggyőzhettek. Inkább magas órajelű Bulldozer több cache-el magonként, nem ? :U (Bár olvastam hogy az AMD nem túl jól skálázódik a magonkénti több cache-re).

Köszi minden véleményt.

Még valami: van esélyem arra, hogy nagyobb FX is belemegy ? Ugyanebből a sorozatból, ami csak órajelben több.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5019) HartgeH3-2.8 válasza Dißnäëß (#5018) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Inkább CPU-s topik, de szerintem rá a legújabb bios és belevágni egy FX-et mindenképp. Több értelme van mert újabb fejlesztés.Húzni sem feltétlenül kell és akkor nem melegszik majd irreálisan nagyot. Gyári hűtőt hagynám tennék rá valami kompromisszumos megoldást valami CM-et. Igen az Athlon felett sajnos eljárt az idő :K

Szerk: Akár egy HDD is lehet a szűk keresztmetszet letöltésnél, főleg amikor menti a végén az adatot. Egy Sata II esetében simán el tudom képzelni, hogy lassabb lehet. Én Sata 3 alatt (7200rpm) semmit nem érzek (upc 240 Fiber), SSD meg természetesen villámgyors. Nulla várakozás szinte.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5020) Dißnäëß válasza HartgeH3-2.8 (#5019) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, én is a Bulldozer fele húzok inkább mégiscsak korszerűbb gyártástechnológia az X6-osnál. Hátha jól szalad is..

Torrent SSD-re megy, a temp-je is, maxolódik 29 Mb/sec-nél. HDD szűk, ha sokat seek-el, nem egy túl modern darab a 650-es WD ami benne van.

Azért alaplapba toltam a kérdést, mert: bár nincs a rev 2.1-emhez listázva az F5-ös BIOS, amit maga az @BIOS szedett le és tett bele anno (frissebb már nincs), a rev 3.1-es lapka (tökugyanez a chipset) már több AM3+ -os procit tud. Ha egyáltalán belemegy - mert nem biztos - érdemes megpróbálni abból egy BIOS-t ? Vagy megfőzné a 2.1-es lapot ? Láttatok már erre példát a neten ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5021) dergander


dergander
addikt

Nem feltétlen frissítik a boltok a bios-t. Nagyon sok még november eleji alaplap van még a raktárakba. Így sanszos hogy ha megrendeled és rendelsz hozzá egy 7.Gen intelt akkor nem fog menni. Ilyen esetbe venni kell egy nagyon olcsó celeron vagy bármilyen 6. gen cpu-t és frissíteni. Vagy kölcsön kérni.

(#5022) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Ez milyen beállítás?
Max Link Speed
Mik a gen 1, 2, 3 ?

(#5023) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Bios beállítások
Nincs egy olyan oldal valahol a világhálón, amit direkt a win10re való beállításokat felsorolja?

A korábbi oprendszerek elvoltak az automata beállításokkal, ez finnyás..

(#5024) Dilikutya válasza HartgeH3-2.8 (#5012) üzenetére


Dilikutya
félisten

De te telepített 8.1-et frissítettél 10-re? Másrészt ebben nincs Smart Fan 5.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5025) HartgeH3-2.8 válasza Dilikutya (#5024) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Teljesen tiszta vadi új clean Win10 64bit , ráadásul csak a 90 napos Enterprise :)

Lassan meg kéne vegyem majd.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5026) pateska válasza dergander (#5021) üzenetére


pateska
csendes tag

Sikerült megoldani. Számítógépes boltban segítőkészek voltak és "belepróbáltunk" egy Celeront. Most már üzemel is a gép frissítés után. Azért jó nagy macera ez az egész..

(#5027) Dilikutya válasza HartgeH3-2.8 (#5025) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor abszolút nem relevánsak a tapasztalataid. :)

Nekem tavaly nagyon nem fért bele egy újratelepítés, és 90 napos oprendszerekkel sem bajlódok. Van rendes legális licenc.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5028) HartgeH3-2.8 válasza Dilikutya (#5027) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

A Microsoft oldaláról regisztrációt követően letölthető 90napig ingyenesen kipróbálható "teljes" értékű Enterprise LTSB verzió miért nem hivatalos? :) Ezt azért megvárom ;]

Tervben van a Windows 10 64bit Pro megvásárlása, csak az ember legutoljára szeret windowsra költeni. :U

Én hosszú évek után tértem át 10-re és amikor lehetett, nem kértem az ingyenest. Tökéletes volt a Win7, csak eljutottam oda, hogy muszáj váltanom. Elegem lett a Win7 gyerekbetegségeiből. Eddig a Win10 tökéletes, ha lejár a próba szerintem vétel lesz.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5029) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Gond lehet hogyha....
A GA-H170MH3D alaplapba kettő CMK8GX4M1A2666C16R memória modul van?

A Biosba memória beállításokat kell valahogy beállítani vagy alapon van nektek?

(#5030) Dißnäëß válasza Bal0924 (#5029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

XMP ha támogatott, tedd ENABLED-re. Az jó. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#5031) scabi78


scabi78
senior tag

Biosban hol lehet kikapcsolni, hogy a gép leállítása után ne világítson a Zalman Z9 Neo ház usb-je, illetve a hátsó usb-be dugott ledszalag?
alaplapom: GIGABYTE GA-B150M-D3H
Ezt a beállítást már megnéztem, de nem működik.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#5032) scabi78 válasza scabi78 (#5031) üzenetére


scabi78
senior tag

Megvan, biosban a power management menüben, ERP-t be kell kapcsolni. :C

Tiszta Windows, rendes ház!

(#5033) dunc


dunc
nagyúr

Srácok be lehet valahogy állítani a Alaplap neve Gigabyte GA-H270M-D3H, hogy usb egérről, vagy usb billről induljon a gép? :R

(#5034) HartgeH3-2.8 válasza dunc (#5033) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Én is kerestem, de nem találtam :)

Pedig régen volt ilyen, még kombinációt lehetett, hogy pl CTRL + S és indult a gép.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5035) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sikerül megszüntetnem a problémámat.
(csak még nem tudom hogyan csináltam..)

(#5036) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!

Van egy gigabyte GA-H61M-S2PV alaplap, amin szeretném az automatikus indulást beállítani, de valami miatt nem működik, és nem tudok rájönni, hogy mi fogja meg a gépet. Más alaplapokon eddig sikerült beállítani a power management résznél engedélyezem az opciót, beállítom a napot 0-ra, hogy minden nap induljon, időpontot megadom, alaplap órát ellenőrzöm, hogy rendben van e?
És nem indul! Van még valahol esetleg valami olyan beállítás, amivel ellentmondásba keveredik ez a beállítás, vagy az operációs rendszer valamelyik beállítása nem engedi?
Az áramszünet után teljesen jól elindul a beállításnak megfelelően, de ez az ütemezett indulás nem akar működni!?
Van valami ötlet?

PC

(#5037) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ga-z170x gaming 7 alaplapom, és egy hyperx cloud headset-em. Próbálom beállítani a mikorfont, de hiába némítom le a what u hear-t visszahallom magam. Legfrissebb driver van fent. A hangbeállításoknál még le is tiltottam, az sem segített.

(#5038) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok, most raktam össze az új gépem, I5 7600k, 8gb ram, gigabyte alaplap, minden a helyén és ezt csinálja, valaki tapasztalt már hasonlót? Már több gépet összeraktam és nem tapasztaltam hasonlót.
be queit 500w táp és gtx 1060
azt irta valaki hogy azért is lehet mert 6 genes az alaplap és 7 genes procit raktam bele.

[videó]

de legalább a biosnak be kellene jönnie nem?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#5039) nesh_019


nesh_019
senior tag

Ha szépen megkérem valaki leírná a bios frissítés menetét?

[GA-Z170-HD3P]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#5040) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Szia!

Persze :K

Weboldalra felmész:
BIOS letölt, PenDrive-ra felmásol (természetesen kitömörítve)
Választhatod a Gigabyte app progival való bios update lehetőséget, vagy a régi jól bevált módon a biosból.
Lehetőség szerint ne menjen el az áram flash közben.
Én most maradok a bios verziónál mert nincs fent egy db app sem. Most vettem meg a Win10 Pro-t.

Bal0924 ZSÍR ;]
Mesélj! Minden tapasztalat jól jön!

SalvadorLynx
Alsó csúszka nincs véletlen feltolva?
Beállítás gond lesz mindenképp

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5041) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Gondoltam felteszem a Giga appot, lehetséges jó lesz pár progi :K

1) BIOS-t letöltöd, kicsomagolod. Lehetőség szerint asztalon létrehozol egy BIOS mappát abba kicsomagolva belerakod.

2) Letöltöd a Gigabyte App Centert, frissítést kér majd (add meg neki) amit kér ;]

3) Bios update. Szükség lesz:
Bios Setup app (nem a flashhez kell de jó ha fent van verziót egyebeket meg tudod nézni)
GBS (szintén kicsomagolva) Setup exe és telepíti is magát!

Szépen magát be is rakja a menübe, katt és már indul is. Semmi extra verziót tudod vissza csekkolni.

GIGABYTE Firmware Update Utility
GFU Szintén kicsomagolod setup exe. Külön appot nem tesz fel, de legyen fent.

@BIOS
Ezzel fogod lényegében a BIOS updatet csinálni! Setup exe, telepít és kész.
Update from file (az a biztos) le van töltve szépen , tök egyszerű végig megy a csík pikk pakk megvagy.

Restart mehet (bár nem féltétlen kell) vissza csekkolod a verziód és pipa.
Gondolom elmegy majd minden beállítás, tehát érdemes visszanézni a biosba :K
(Én is most frissítem le ahogy írom a posztot) más progi minden legyen bezárva, semmi ne fusson!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5042) HartgeH3-2.8 válasza HartgeH3-2.8 (#5041) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Valamiért dobott nekem egy Read Bios failed ablakot, nem tudom miért.
Megpróbálom a supportot elérni hátha. :B

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5043) Killer01 válasza HartgeH3-2.8 (#5042) üzenetére


Killer01
őstag

Nem frissítünk bios-t win alól. Még Gigánál sem :N A win futása miatt jóval nagyobb a hibalehetőség.

(#5044) HartgeH3-2.8 válasza Killer01 (#5043) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Hagyományos módon felment az F22a? :)
Eddig így oldottam meg minden gond nélkül :U

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5045) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Megcsináltam a pendrive-ra is, de nem merem bepróbálni, szerintem hibásan van fent.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5046) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Gigabyte alaplapnál találkozott már valaki ilyen problémával? Ha igen mi volt a megoldás?

Sajnos még mindig ott tartok, hogy bekapcsolom a gépet és van hogy 7-8mp van pedig hogy 1 percet kell várnom mire csippanik egyet a gép és elkezd elindulni (vagyis bootolni) addig semmi nem jelenik meg semmi csak a ventillátorok mennek, Nagy ritkán pedig beindul egyből és kb 6-7mp-ig hosszan sípol. Ma szétszedtem megnéztem a memóriákat, a táp csatikat de minden a helyén van. Nem értem mi lehet a baj. Szerintetek? Amúgy mindig elindul csak van hogy hamarabb van hogy sok várakozás után jelentkezik a csippanás és a bootolás.
A gép:
Táp: kb 3 éves FSP Raider 650
CPU: 4-5 éves AMD Fx6100
Alaplap: 1,5 éves Gigabyte ga-970a-ud3p rev 2.0

(#5047) edari


edari
őstag

Sziasztok
Ugyanilyen problémám lenne. Win10-et újrahúztam, biost reseteltem. Arra gondoltam még, hogy esetleg a tápnak nem tetszik valami (ctg-400), valamelyik energiagazdálkodós dolog miatt csinálhatja. Valakinek van ötlete?
Alaplap: gigabyte b85m-d3h

(#5048) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Srácok meglett a mumus! Szerintem a Giga cseszte el a dolgot. Support válaszolt, hogy az F22a a legutolsó bios verzió ami már egyben tartalmazza a javítást is, csak hogy az valamiért nem megy rá a sima F22-re.

A hivatalos Gigabyte support elküldte nekem az F23 verziót aki akarja tegye fel
(Ezzel együtt csak saját felelősségre) Z170-D3H Aki persze tapasztalta azt a városi legenda intel "hibát" az gondolom rohan szalad feltenni :)
[link]

Megírtam nekik, hogy not my fault, és maradok a jól bevált F22 verzión, és ameddig a weboldalon nincs fent, addig nem tekintem hivatalosnak. Ergo megmondtam a hivatalos giga supportnak, hogy a biosukat nem tekintem hivatalosnak ameddig nincs fent ;] Biztos néznek majd nagy szemekkel. A gigabyte.com oldalon nincs még ott. Esetleg az USA lokalizációs verzión már lehet, de én nem vagyok amcsi.

Ha ti itt láttok F23-at megeszem a kalapom. [link]
Pedig létezik már :U

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5049) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Korrigálták a dolgot:

F23a official fent!
[link]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#5050) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Mikor lesz elérhető a F23a ( az alaplapomhoz a frissítés) a @bios keresztül?
Még minidig az F22-t látja csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.