Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tjhooker464 válasza Balage85 (#649) üzenetére


tjhooker464
őstag

Az a 3-3-3.... amit a memekröl ír az a gyártó által megadott SPD tehát amin garantáltan megy a ram 200mhz en. Amit biosban látsz az az igaz.

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#652) Balage85 válasza tjhooker464 (#651) üzenetére


Balage85
tag

Tudom, kicsit szenvedtem vele mire sikerült betenni. :)

Aha, akkor sztem mindjárt irány a bios, mert sztem ennél többet bír mint ami most van.
Thx!

(#653) Zsolty


Zsolty
tag

elinditom a @BIOS progit, majd ezt irja ki.
-------------------------------------------------------------------
Unknown Flash Type or BIOS Write Protection !!!
-----------------------------------------------------------------------


és semmit nem csinál ha leokézom.
Mi ez????

(#654) Balage85 válasza Zsolty (#653) üzenetére


Balage85
tag

Milyen lapod van?
A legújabb @bios-al próbáltad?

Nincs más ötletem.

(#655) Zsolty


Zsolty
tag

ga K8NF 9

a driver cd-n lévő volt előszőr, avval is, és most a legújjabb @Bios-t leszedve is ez az üzit irja ki.

Amúgy a FACE WIZARD progi mire való?

[Szerkesztve]

(#656) gofry


gofry
senior tag

Sziasztok! ga 8n SLI PRO
a gond a következő: a gyári cd ről felmegy az ide driver. viszont az nvidia honlapról a 7,15 sel nem. Ez norm?

(#657) gofry válasza Zsolty (#655) üzenetére


gofry
senior tag

Face wizard: alaplap boot logoját tudod vele módosítani. NAgy hülyeség:)

(#658) #65675776 válasza Zsolty (#655) üzenetére


#65675776
törölt tag

<Ctrl> + <F1>, aztán az Advanced BIOS Featuresben feltűnik egy BIOS Write Protection pont (vagy valami hasonló a neve). Azt kell Disabled-re állítani. Utána tudod majd frissíteni.

(#659) gofry válasza Zsolty (#655) üzenetére


gofry
senior tag

az bios gond lesz vagy pedig be van kapcsolva a setup ban a bios flash protection
1.re megoldás bios=> qflash (F8) megnézed ott ha azt írja ki h bios type unkown. akkor kikapcs elem kivesz 5-10 percre majd visszarak és ez a bios reset elvileg megoldja
2.ra kikapcsolod a flash protectiont

(#660) gofry válasza #65675776 (#658) üzenetére


gofry
senior tag

de azért nézze meg h valóban helyesen jelzi e a biost, mert ha nem és ráflashel akkor hazaküldte a lapot hiába a dual bios

(#661) Zsolty válasza #65675776 (#658) üzenetére


Zsolty
tag

köszi.
Megpróbálom. :R

(#662) Zsolty válasza gofry (#659) üzenetére


Zsolty
tag

thx.

(#663) Balage85 válasza gofry (#656) üzenetére


Balage85
tag

Arra az ide sw driverre gondolsz? Azt már meg akartam kérdezni, hogy az mi?

Nálam nem volt alapból engedélyezve egyik giga lapomnál se a write protection, nem is tudtam, hogy ilyet is lehet. Hát ez van, mindig tanul az ember, néha már túl sokat. :DDD

(#664) gofry válasza Balage85 (#663) üzenetére


gofry
senior tag

nem tudom minek nevezzem:
van a gyári gigbyte c19 nvidia ide driver 5.10
és elvileg jár az nvidia nforce4 7.15 packhoz is 5.53
és ez utóbbit hiába telepítem nem módosul a verzió szám windowsban

(#665) #65675776 válasza Balage85 (#663) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyes BIOS image-ek önhatalmúlag engedélyezik flash után. Az F3-F5-ig terjedők legalábbis nálam ezt csinálták.

gofry: Egy valamirevaló flash program amúgy sem engedi a nem megfelelő BIOS besütését. Poénból kipróbáltam AwardFlash-el (DOS) és WinFlash-el is. Mind kettő elküldött a bánatba.

[Szerkesztve]

(#666) gofry válasza #65675776 (#665) üzenetére


gofry
senior tag

akkor félre értetted. nekem két giga lapom van itthon egy 875 ös és SLI pro s
mindkettőnél megesett h bios type: unkown mint a main mind a backup biosnál
na ilyenkor ne flashelj rá. csak bios resettel lehet visszahozni a btypeot
ez volt az oka sok lefagyásnak de a 875 ösnél pl nem ment a network

(#667) Balinov válasza Balage85 (#628) üzenetére


Balinov
félisten

ugye,nem volt gyenge. én,bevallom,már eltemettem magamban a drágaszágot. egyébként nem volt már garis,egyik győri fórumtársunktól vettem 9k-ért OEM-ként (vga+egy flopy-molex tápcsati átalakító,gyárihűtés helyett egy titan aktív hűtés) rambordát meg egy másik sráctól kaptam ---vcf700 8db bordáját ingyen.

Nemhiszem,hogy gyártóhiba,inkább előző júzer ill. javítgató haverjáé. nálam a kártya alapórajelekkel ment,mióta megvettem.viszont előnye is volt a dolognak,hogy most vhogy stabilabbnak érzem a teljesítményét. régen atitool és tettestársai a find max mem/core keresésnél a def órajel alá akarták vitetni a gpu/mem órajelét.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#668) Balinov válasza gabor907 (#630) üzenetére


Balinov
félisten

rev 1.1-es GA-K8NS-ben nf3-250,fixen. NEM nf3-250GB,hanem sima nf3-250
msi-t nemtom,de go to msi.com.tw

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#669) Balage85 válasza Balinov (#667) üzenetére


Balage85
tag

Nah, az fasza. Akkor ezt veheted kis házi barkácsolós tuningnak, és jobb a karid mint újkorába. :DD

(#670) celeron


celeron
senior tag

Lécci segitsetek!
Mennyi az ára a Gigabyte 8VT880P Combo-nak??????
Fontos lenne!!!!!!

(#671) Junó


Junó
tag

Hali!

Mi a véleményetek erről az alaplapról: ALAPLAP GIGABYTE GA-K8NSC-939 NVIDIA
Gyártó: Gigabyte
Típus: GA-K8NSC-939
* Processzor foglalat: Socket 939
* Támogatott processzorok: AMD Athlon 64 / 64 FX és Sempron
* Formátum: ATX
* Chipset: Nvidia nForce3 250Gb
* 5 PCI foglalat
* 4*/ 8* AGP
* 4 DDR foglalat, max. 4 GB
* 2 Ultra DMA 133 és 2 Serial ATA csatorna
* Integrált Serial Ata Raid vezérlő (Raid 0, Raid 1)
* Integrált nyolc csatornás audio áramkör
* Integrált 10/100/1000 hálózati adapter (Marvell)
* USB 2.0 csatlakozó (USB 1.1-el kompatibilis)
* Az alaplap működéséhez ATX12V szabványú tápegység szükséges!

(#672) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Üdv.

Ha minden jól, megy akkor 2-3 napon belül büszke tulajdonosa leszek, egy GA-8I955X-Royal lapnak.

1. Van-e valakinek ilyen lapja? Ha esetleg igen, akkor véleményt, illetve eredményeket várnék (főleg, tunning, megszálott tunningos vagyok :DDD )

2. Valaki egy kicsit bővebben magyarázza már el a DPS-dolgot. Értem én hogy extra tápelosztó, és a 3 fázisúból 8 fázisút csinál (legalábbis Intel lapon, AMD-nél csak 6 fázisút) de nem vágom az értelmét. Állítólag jobban lehet tölle tunningolni (JEEEEE :DDD ) de nem értem, hogy mégis hogyan... pedig nem vagyok ám hülye fizikából, elektronikából meg végképp nem, de ezt most nem értem... :(

Előre is köszi.

(#673) Tibicsoki82 válasza Junó (#671) üzenetére


Tibicsoki82
aktív tag

Egy hónapja használom az enyémet, teljes megelégedéssel (röhögve megy 300as fsb fölött), azt leszámítva, hogy tegnap óta elkezdett berregni a chipset venti rajta.
Kérdezném, ha rávágok egy 47-es Zalmant, az megbírkózik vele? Mennyire forrófejű ez az nF3?

Kóstold meg, megéri!

(#674) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

GA-K8N Ultra-9
GA-K8NF-9

Kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a két lap között és melyiket ajánlanátok?

(#675) gofry


gofry
senior tag

sziasztok! ha minden igaz sikerült megbírkózni a hangszaggatással, de nem kiabálom el. Kikapcsoltam a CIA-t és most jó. Figy szerintetek van értelme mégis kicserélni 8n sli pro -t 945P pro ra?

(#676) gofry


gofry
senior tag

Na mi az srácok senki nem jár erre?

(#677) Balage85 válasza Junó (#671) üzenetére


Balage85
tag

Attól függ mire szeretnéd használni. Én inkább kis ráfordítással vennék 1 pcie-s lapot, és bele videókarit. Nem sok jövőt látok már az agp-ben.

Tomi84: itt a ph-s tesztben azt írták, hogy nincs sok értelme a dps-nek, de azt is mondják, hogy nem nagyon lehet tuningolni a giga lapokkal. Na nálam ez nem igaz, alapfeszen megy ennyit a proci, minden gond nélkül (6 óra tesztelés után). Sztem az a lap ami lesz neked, az is jó lesz, nekem eddig nem volt gondom giga lapokkal.

Tibicsoki82: sztem ha zalmant teszel rá semmi gondod nem lesz vele. A gyárinál sztem minden márkás jobb, nemhiába cserélik a vga-kon gőzerővel a hűtőket zalmannra. Az enyém alapból hangos, de egyenlőre nekem ez is elég.

[Szerkesztve]

(#678) Balage85 válasza Matt-OPT (#674) üzenetére


Balage85
tag

A különbségek az ultra9 javára: HT freki 2000MHz, Sata2, 2db gigabites LAN, 3 firewire
K8NF-9-ben a HT 1600MHz, nincs SATA2 csak SATA, 1db gigabites LAN, 1 firewire

A HT-t nemtom hogy mennyire gyorsítja vagy lassítja a lapot, a többi csak abban nyilvánul meg, hogy mire akarod használni, és mit akarsz rákötni most vagy később.

Gofry: miről van szó? lemaradtam. :(

[Szerkesztve]

(#679) gofry válasza Balage85 (#678) üzenetére


gofry
senior tag

Hát úgy alakult,hogy beszaggatott a hang a lapom és mire kideírtettem h a cia-tól ha azt lekapcsolom tökéletesen megy, ha be van kapcsolva akkor már racing állásnál pokolira beszaggat. És az a kérdés, hogy szerinted megéri e a kiforrottabb 945P pro ra cserélni a lapot

(#680) Balage85 válasza gofry (#679) üzenetére


Balage85
tag

Ha nekem lenne ilyen problémám, nem cserélném le, mert nem ismerem az intel chipsetes lapokat, és nekem még nem volt gondom az nf4-essel, de még az nf2-essel sem. A CIA meg nem létszükséglet, vagy neked igen? Én inkább manuálisan húzom a procit.

Az utóbbi lap mitől kiforrottabb?

[Szerkesztve]

(#681) gofry válasza Balage85 (#680) üzenetére


gofry
senior tag

Mert nvidia intel editionnel rengeteg a gyerek betegség, másnak is sok a baja vele. DE igazándiból nem tudom eldönteni tényleg a cia teszi e, az is lehet h ide vezérlő gond (nem driver és szoftver) mert betölt a vinyó=> beszaggat a hang...

(#682) Balage85 válasza gofry (#681) üzenetére


Balage85
tag

Őszinte leszek, fogalmam sincs.
Ilyen párosításban még nem volt lapom, hátha jön majd vki, aki jobban tudja mint én. :)

(#683) Balage85


Balage85
tag

Húzás után nekem kiírja, hogy cpu overclocked... Ezt nem lehet kikapcsolni?

Lesz vmi baja a memóriának ha túl van húzva? Miből tudom megállapítani, hogy ha már túlléptem vele a határt?

(#684) meszi99


meszi99
csendes tag

Sziasztok!
Mikor beindítom a gépet és a windows feltápászkodik, mindig beindul egy ablak, hogy az EasyTune4-hez keres újabb verziót és ne zárjam be az ablakot.
Aztán talált frissebb verziót, letöltse-e. Én meg szorgalmasan nyomkodom neki a NO-t, mert az eddigivel meg vagyok elégedve.
Nem lehet ettől a másfél perces várakozástól megszabadulni?

Köszi előre is!

(#685) Balage85 válasza meszi99 (#684) üzenetére


Balage85
tag

Meg akartam nézni, de az alaplapi cd-n csak 5ös volt. Feltettem, de semmi beállítás nincs az auto update-ra. :( Én az ilyeneket úgy szoktam elkerülni, hogy a tűzfallal nem engedem, hogy csatlakozzon a nethez.

[Szerkesztve]

(#686) Balinov válasza meszi99 (#684) üzenetére


Balinov
félisten

dehogynem,uninstall.
ET 4/5-ös verziója nálam instabilitást,és szolídabb tuningot eredményezett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#687) Balage85 válasza Balinov (#686) üzenetére


Balage85
tag

Így is lehet mondani. :C Én is biosban nyomom, et-t még nem próbáltam, mert itt mondtátok hogy nem túl jó.

(#688) Balinov válasza Balage85 (#687) üzenetére


Balinov
félisten

ugye-ugye? egyébként multkor,mikor beújítottam a mostani 80-as seagate vinyómat,szűz win-re (sp2,dx9c,driverek,omega catalyst) feltettem,méghozzá azt,ami a cd-n volt ET4-es.hát ugyanazt produkálta,mint régen..gyk. semmi hasznavehetőt.jah,és cpudriver+min.energiagazdálkodásnál nem vette vissza a szorzót és a Vcore-t,ha fennvolt az ET.gyent után meg simán.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#689) Balage85 válasza Balinov (#688) üzenetére


Balage85
tag

tegnap amikor feltettem (kb 5 percig), kiírta hogy 24xx-on megy a proci, fsb is jó, szorzó is 9es, a feszt meg 1,1nek írta....érdekes. :F

(#690) Balinov válasza Balage85 (#689) üzenetére


Balinov
félisten

hát,bevallom,erre már nem emléxem,oly rég volt.de látom,nálad se húzta sokáig..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#691) gofry


gofry
senior tag

Sziasutok. A graphoc booster kilövésére van valami tipp mert max auto funkciót enged de az se túl jó. alternatív megoldásnak találtam a coolbitsel a felülbírálást

(#692) Balage85 válasza gofry (#691) üzenetére


Balage85
tag

Hali!

Nem vágom, ez videókártya problem? Csak tipp. :F

(#693) gofry válasza Balage85 (#692) üzenetére


gofry
senior tag

A frászt. Semmi gondom vele, csak nem akarom nagyobb órajelen használni mint a gyári, és idegesít h gpu 500 helyett 550

(#694) Balage85 válasza gofry (#693) üzenetére


Balage85
tag

Utánanéztem, és az én biosomban van ilyen beállítás (a tweaker menünél, ha nem látod ctrl+f1), hogy roboust graphics booster. Sztem ezt lődd át másra, már ha van ilyen neked.

[Szerkesztve]

(#695) gofry válasza Balage85 (#694) üzenetére


gofry
senior tag

én is rájöttem már,hogy mi a helyzet
robust graphic boosterhez kis segítség: három állású
auto
fast
turbo

ha kint crtl+f1 megnyomása után bekapcsoljuk a top performance-t akkor teljesen mindegy szinte a booster állása felhúzza a karit alapban.

(#696) Balage85 válasza gofry (#695) üzenetére


Balage85
tag

Én nem használom ezt a top performance-t, inkább magam húzom a cuccokat, a beállításokat meg vagy vágom, vagy megkérdezem hogy melyik a legjobb, és próbálgatom.
Meg nem szeretem ezeket a turbo, fast.... beállításokat.

Sztem próbáld meg kikapcsolni ezt a top performance-t és a graph boostert tedd auto-ra, nekem is így van és minden fasza.

(#697) Tomi84 válasza Balage85 (#677) üzenetére


Tomi84
aktív tag

Köszi szépen az infót, eddig minden igaz amit mondtál :)

Tunning az megy mint állat, szerintem nagyon is jól bírja, nemtom hogy DPS nélkül mennyire menne, de most nagyon megy.
Egyébként nagyon fullos a kicsike, NAGYON jól választottam, Gigabyte RULEZ!! :DDD

Egyébként szerintem egy kicsit alulmér (vagy irdatlan jó vízhűtést barkácsoltam :DDD :DDD ) de egy Pentium 660-ast 4.3Ghz-re húzva, nem megy feljebb a mutató 35-36 foknál!!! :Y Szóval érdekes.
Még nem teljesen stabil a rendszer, köbö 1 óra cpu burn után összeesik, de egyébként nagyon vad! Majd szépen beállítom, aztán király lesz.

Szóval tényleg ezer pont a Gigabyte-nak!!! :C :C

(#698) #88920576


#88920576
törölt tag

Hello mindenkinek.
Szeretnék valami hozzáértőt megkérdezni hogy hogyan húzzam egy kicsit a procit a Gigabyte 8i945p alaplapomban. Intel 630. A biosverzió F7, ha ez számít valamit. Ja és ddrII ram van benne, 533-as, hűtés nélkül érdemes húzni egy kicsit, s ha igen, akkor milyen mértékben.
Előre is kösz mindenkinek.

(#699) #88920576


#88920576
törölt tag

up

(#700) gofry válasza #88920576 (#699) üzenetére


gofry
senior tag

Hali! nekem is ilyen lapom van. Hát hűtés nélkül ne húzd, de úgy el se indítsd :Y :C
komolyra fordítva a szót, nekem ez a proci a giga gyári húzókájával csak sports funkcióig ment el. Utána nem szerette. Hagyományosan tovább is. Hát mindeképpen kell egy jó hűtés de sima gyárival 10%-20% ot gondnélkül pakolhatsz rá. Csak figyelj arra, hogy a ram kb mindig a normális frekin legyen, azt állítgasd be illetve próbálkozz, hogy meddig marad stabil

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.