Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) thecubedjs


thecubedjs
csendes tag

Szia Tidus! :)

Köszönöm szépen a válaszod! Mindjárt neki is látok! Utána nézek amiket felsoroltál!

Igen! Én is arra gyanakszom, hogy nem bios a fő gond! De hát reméljük, hogy be indúl!

Majd meg írom, hogy mit sikerűlt kihozni belőle!

Köszönöm szépen még 1x! A segítségedet!

Minden jót!

üdv: szilveszter! :)

(#3002) 04ahgy válasza Tidus (#3000) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyelőre azt nekem nem sikerült kihámoznom az érzelmekkel és kétségekkel (felkiáltójelek, kérdőjelek sokasága) és helyesírási hibákkal dugig tűzdelt irományból, hogy vajon képet egyáltalán ad-e neki?

Annyit tudok, hogy egy csapágyas tápra kötötte, és csapágyas a chipsethűtő ventilátora is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3003) thecubedjs


thecubedjs
csendes tag

Kedves 04ahgy!!

[moderálva]*

Elmondom NEM csapágyas a ventillátor! És NEM Csapágyas a táp sem!

Ugyan is! Saját működő gépből vettem ki a tápot! A másik az, hogy ki próbáltam a Chipset ventillátort és hibátlanúl működik!

Iagz nem írtam, hogy képet nem ad! De viszont meg van az alaplap hibája!

3 db tranzistort kellett ki cserélni rajta! Mert valami oknál fogva el szállt!

[moderálva]*

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#3004) Tidus válasza thecubedjs (#3003) üzenetére


Tidus
addikt

Az a lényeg hogy orvosolva lett a hiba, olyan dolgokkal ne foglalkozz aminek nemlátod hasznát, v. értelmét.

(#3005) Tidus válasza 04ahgy (#3002) üzenetére


Tidus
addikt

* Írja meg az a véleményét akinek szól. Ám de elárulom amihez semmi közöd, privátban jelezte a fórumtárs hogy az írás alapján elkészítette a bios frissítést.
És szívesen megköszönte...
Neked is látom.

*moderálva - a személyeskedési hányadot vegyük lejjebb! Ugyan ez vonatkozik #3003-ra is!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#3006) 04ahgy válasza Tidus (#3005) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gratulálok neked is, instabil gépen nem frissítünk BIOS-t, amíg a probléma gyökere nincs kiderítve, orvosolva.
A leírása alapján be sem sikerült indítania a konfigot, csak a ventilátorok nyöszörögtek, és letiltotta az áramköröket. Még a BIOS "rezetelés" sem segített.

Szívesen segíteni szoktak, megköszönni pedig hálásan. Véleményem szerint tettem le eleget az asztalra ahhoz, hogy meg tudjam ítélni, mikor értelmezhető és mikor nem egy segítségkérő hozzászólás.

HGyu

[ Módosította: Barthezz2 ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3007) motkany


motkany
csendes tag

Sziasztok!
GA-8IPE1000G v4 alaplaphoz valaki tudna adni linket ahol van megfelelő driver. Win7-hez kellene.
köszi M

(#3008) 04ahgy válasza motkany (#3007) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt az alaplapod oldala: [GA-8IPE1000-G]. Nincs sem Vista, sem Win7 driver hozzá, így amit nem ismert fel az oprendszer, azt megnézed a letöltési oldalon, hogy miféle gyártójú, és a gyártó oldalán keresgélsz tovább.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3009) Tidus válasza 04ahgy (#3006) üzenetére


Tidus
addikt

Mint jeleztem neked thecubedjs privátban jelezte hogy elvégezte a leírás alapján a biosfrissítést, miután "tranzisztort" cserélt benne, jelenleg a lap működik és megköszönte. Tehát a leírás amit adtam jó.
A helyesírásról annyit hogy a leírást úgy linkeltem be, mert csináltam már pendrive-ról frissítést de viszont nem volt kedvem ötven sort írogatni(szájbarágóssan), tudtam hogy leírva is levan valahol, így belinkeltem. Ezért van a google aki nagyon jó barátod.
A hozzáértésedet nem firtattam.
Részemről lezárva az ügy...

(#3007) motkany. Az alaplap kb. hét éve lett kiadva, az utolsó driver frissítés 2006/12/19-kén lett hozzá kiadva az is Realtek. Legfeljebb XP 64bit op. rendszert tudsz vele futtatni.
Én sehol nem találtam hozzá win7 drivert.

(#3010) 04ahgy válasza Tidus (#3009) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amit leírt, és amit utólag írtál, az alapján el sem indult a lap egyáltalán, hiszen tranzisztorcsere kellett ahhoz, hogy adjon képet. Te egy olyan lapon tanácsoltad a BIOS frissítését, ami nem indult el. Azt megcsinálni jediknek is szép teljesítmény lett volna (természetesen a tranzisztorcsere előtt). Ezzel megmutattad, hogy szakmailag mennyire [nagyon] relevánsak a tanácsaid.

A másik fele hozzászólásodnak megint csak igen érdekes. Ha a lapomhoz nincs xy időpontnál újabb driver frissítés, akkor annál újabb operációs rendszert már nem is futtathatok? A motkany fórumtárs által kérdezett lap valószínűleg hibátlanul fog win7-tel üzemelni, a Windows 7 ugyanis az ilyen korú hardverek támogatását legtöbbször legacy módon tudja. Azon a lapon meg semmi "egzotikus" dolog nincs integrálva. Realtek LAN és Realtek ALC850 hang. Mindhez talál, igaz külső forrásból x64-es win7 drivert. De véleményem szerint igen jó esély van arra, hogy alapból ezeket felismeri a Win7 telepítéskor. Főleg, ha SP1-es.

A helyesírásról annyit, hogy a hogy elé és a de elé vesszőt teszünk, a "de viszont" szerkezetet pedig nem használjuk, mert szinonima a két szó. A "lett kiadva" pedig nagyon szép, magyaros megfogalmazás.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3011) motkany


motkany
csendes tag

köszönöm a segítséget, keresem a jó megoldást.

(#3012) Client válasza Client (#2990) üzenetére


Client
tag

Sikerült telepítenem a Win7-et, boot ideje frankó, viszont random időközönként - általában több óra is eltelik, látszólag mindegy, hogy mi fut - újraindul a gép, nagy néha újraindulásnál kiírja a BIOS, hogy nem megfelelő órajel vagy feszültségbeállítások miatt nem sikerült az indulás. Az összes erre vonatkozó beállítás alapon van.
Memtest lefutott hiba nélkül, a hőmérsékletek rendben, van valami tipp, hogy mit lehetne még csekkolni?

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#3013) 04ahgy válasza Client (#3012) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A GA-PA65-UD3-B3 lapodon hanyas BIOS van most? Mindenképp a legfrissebbet, még ha épp beta verzió is, töltsd le, és frissíts. Szigorúan Q-Flash BIOS-ból indítva, vagy DOS alól, ne windows alól frissíts.

Prime95 in-place teszt alatt a Realtemp a magokat hány fokosnak jelzi?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3014) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok,
Nemrég lecseréltem a régi rendszert és egy AM3+-osra nyergeltem át.
Az alaplap egy GA-870A-USB3 lett.
A proci egy Phenom II 960T, gondoltam a belövöm 4Ghz-re, mivel elvileg a procinak az eladó szerint vinnie kellene a megcélzott frekit.
A BIOS-ban van egy Core Performance Boost menü amiben lehet állítgatni a proci szorzóját.
Ezt be is lőttem 20x-osra(ha jól emlékszem) és meg is jelent a BIOS-ban hogy az pontosan 4Ghz-et jelent.
Nem igazán ismervén ezt az új platformot azt szeretném lérdezni, hogy ez működik rendesen Win7 alatt?
Tehát ez arra való, hogy ha szükséges a számolási többlet akkor a BIOS átállítja autómatikusan a kraftot?(szorzót)

Tegnap ráengedtem egy Prime95-öt, közben CPU-Z-n figyeltem az értékeket, és ott azt mutatta hogy csak 3Ghz-ig ment fel, amikor kikapcsoltam visszaállt 800Mhz-re...

Szal akkor most hogy is működik ez a dolog :F

előre is....

üdv,
L.

-= No way back from Here =-

(#3015) Client válasza 04ahgy (#3013) üzenetére


Client
tag

BIOS - Felraktam az F11A-t eddig F10 volt.
Hőmérséklet: 47-46 °C volt a max.

Ex - WaterLo

(#3016) 04ahgy válasza Client (#3015) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az jó. Akkor most teszteld, jelentkezik-e a fagyás ismét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3017) 04ahgy válasza [lAyCsI] (#3014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem tud ennyi többletet a CPU. A hagyományos módon tuningold, external clock emeléssel. A max. szorzó annak a CPU-nak 15x.

Az állított menü egyébként a TurboCore akar lenni, de ennyi emelést nem tud a CPU, azért nem aktív feltehetően.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3018) [lAyCsI] válasza 04ahgy (#3017) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ráindítottam egy BF3-at kis ablakban, közben néztem a CPU-Z-n az értéket, és néha felugrott 4000MHz-re is... :U
amúgy 35x-os értéket is meg lehet adni a bios-ban(CPB Ratio) ez 7000MHz-et mutat :Y
A Turbo CPB enable-en van
van még egy CPU Host Clock Control menü is, ahol MHz-enként lehet emelni, gondolom ez felel meg az FSB-nek...
kicsit sok nekem itt a technológiai újdonság :D

-= No way back from Here =-

(#3019) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!
Ma frissitettem biost ga-ma 770ds3 gigybyte alaplapn a @bios segédprogramal! letöltöte a legfrisebb biost "telepitete" majd kért egy restartot és azota se kép se hang csak pörögnek a ventik és ennyi!!! elemet kivettem stb stb de semmi ! valakinek valami ötlet? vagy ez kuka? a virtual dual bios hogy müködik ? nem ilyenkor kéne megjavitani magát? :W

(#3020) CoolMan válasza huby80 (#3019) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Most ahogy néztem a lapod adatlapját [link] kiderült, hogy nem is dual BIOS van rajta pedig én azt hittem. :B

(#3021) huby80 válasza CoolMan (#3020) üzenetére


huby80
senior tag

[link]

én meg itt néztem itt meg azt írják van.de lehet tényleg nincs azért nem indul :(

(#3022) CoolMan válasza huby80 (#3021) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Megvan a bibi a rev 1. -es nem dual a rev 2.0 meg dual bios. Most akkor a kérdés, hogy neked melyik rev. van?

(#3023) huby80 válasza CoolMan (#3022) üzenetére


huby80
senior tag

nekem rev1.0 van de annál is ir virtual dual biost :F :F bár a bios ablaknál ott nem írja...

[ Szerkesztve ]

(#3024) CoolMan válasza huby80 (#3023) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Passz, azt nem tudom, hogy micsoda meg kell várni egy hozzáértő szakit.

[ Szerkesztve ]

(#3025) Client válasza 04ahgy (#3016) üzenetére


Client
tag

Fagyni nem fagy, de most megint újraindult.
Mintha megnyomnám a Reset gombot. Kikötöttem, hátha az szórakozik, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#3026) Client válasza Client (#3025) üzenetére


Client
tag

Nem nyert...
Ha a memtest lefutott, akkor ki lehet zárni a memóriát?

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#3027) 04ahgy válasza Client (#3026) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem feltételenül, van nagyon kevés esetben olyan inkompatibilitási hiba (főleg Geil Value régebbi szériás moduloknál), amit a Memtest86+ nem mutat ki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3028) 04ahgy válasza huby80 (#3019) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Két alapvető és fontos szabályt nem vettél figyelembe:

- stabil, jól működő gépen nem frissítünk BIOS-t csak úgy, mert van frissebb.
- windows alól nem frissítünk BIOS-t, főleg nem live módon, internetről.

Csak annyit tudok mondani, hogy így jártál. Aki kérdez, annak válaszolunk.

A virtual dual BIOS pedig azt jelenti, hogy a BIOS image kisebb, mint a lapon alkalmazott EEPROM mérete, és annak első és második felében is elfér a lap aktuális BIOS-a, és szoftveres úton lehet váltani, hogy a chip első vagy második felét címezze meg a lap. Amolyan okos lány esete: hoztam is meg nem is. :D

A helyesírásodra figyelj jobban, és nem kell ennyi kérdőjel, felkiáltójel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3029) mcs válasza huby80 (#3019) üzenetére


mcs
veterán

Nekem is volt ilyen lapom, és QFlashel sose sikerült félre a bios frissítése. Windows alól nem érdemes frissíteni, legfeljebb úgy, hogy bezársz minden olyan háttérben futó progit/folyamatot feladatkezelőben, amit tudsz.

(#3030) huby80 válasza 04ahgy (#3028) üzenetére


huby80
senior tag

a két alapvettö szabályodrol annyit ,hogy kimondta ,hogy csak azért frissitettem biost mert van ujabb? és windows alol már frissitettem 50x erre van kitalálva!! ha segiteni nem tudsz akkor ne írj semmit inkább légyszives.... :R :R

(#3031) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

A BIOS-t szeretném frissíteni mert a közeljövőben szeretnék új DDR3-as RAM-kat venni a gépembe és úgy látom a gyártó honlapján hogy az újabb BIOS-ok pont a memoria problémákat orvosolják...

[link]

Szóval még sohasem frissítettem BIOS-t és kérnék tőletek egy jó szájbarágós leírást hogy hogyan csináljam.

Az F5-ös BIOS-t szeretném föl rakni! van egy 16GB pendrive-om, plus Verbatim cd-im...

A segítséget előre is köszönöm!

Szép napot!

(#3032) barcafun12


barcafun12
csendes tag

Sziasztok,

GA-H61M-S2-B3 alaplappal kapcsolatban lenne kérdésem:

Hol lehet a BIOS-ban áramtalanítani az alaplapi USB-ket kikapcsolt állapotban?

Kissé idegesítő, hogy éjszaka is fényárban úszik a szoba a kamera, egér és egyéb periféria LED-ektől...

köszi

(#3033) 04ahgy válasza Rendeske (#3031) üzenetére


04ahgy
nagyúr

- nem frissítesz windows alatt!
- nem frissítesz, ha instabil a gép.
- nem frissítesz, ha csak úgy szeretnél frissíteni, mert van frissebb.

- frissítesz, ha van problémád, amit a leírás (release notes) alapján lehet, hogy javít a BIOS frissítés, pl. CPU support, RAM kezelés, stb. Mint jelen esetben is.

Jobb szeretem az anyaoldalt használni: [link]. Van a kezeim közt egy EP45C-DS3R, az F6a BIOS jobb, mint az F5.

Letöltöd az exe-t, és a FAT32-re formázott pendrive-ra kicsomagolod. Pendrive a gépben hagy, én a HDD-ket le szoktam ilyenkor húzni, mikor frissítek. Mikor bootol, akkor a BIOS-ba lépés <DEL> helyett az <END> gombot nyomogatod, és már el is indul a Q-Flash. Kitallózod a BIOS-t a pendrive-on, és <ENTER>. Ha vége, akkor értelemszerű gombnyomás a jelmagyarázat szerint, majd egy Load Optimized Defaults a BIOS-ban.

@(#3030) huby80: Épp láthatod nagyon szépen, hogy aki kérdez, annak válaszolunk. És nem fogja félrefrissíteni a lapját... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3034) #65675776 válasza 04ahgy (#3033) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első ponttal egyáltalán nem értek egyet.

(#3035) 04ahgy válasza #65675776 (#3034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sok eset van, amikor a windowsból frissítésre rákényszerül a felhasználó, de legjobb a tisztán DOS alatti (mellőzve a gyártók EZ Flash, Q-Flash, Instant Flash és egyéb megoldásait) frissítés.

Itt a fórumon nem áll előtted a gép, nem láthatod a szoftverkörnyezetet, valamint általában a gép szoftveres állapotát. Jól tudjuk, hogy akár egy vírusfertőzés, vagy driver összeférhetetlenség is okozhat kék halált, ha nem tetszik valami az NT kernelnek. Ez egyből kiküszöbölődött, ha nem tanácsolod a windows alatti frissítést.

Kivétel persze mindig akad, az intelnek elég korrekt win alatti frissítőprogramja van, ami újraindítja a gépet egy minimál session erejéig, és úgy frissít.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3036) Rendeske válasza 04ahgy (#3033) üzenetére


Rendeske
tag

Köszönöm a segítséget!

Szép napot!

(#3037) Rendeske


Rendeske
tag

Közben feltennék még egy kérdést, mert látom otthonosan mozogsz a témában!

A kézikönyvben azt olvastam hogy DDR2 memóriát 16GB-ig lehet bővíteni DDR3-at csak 4GB-ig. Mivel most a memória ár igen alacsony a DDR3 piacon, inkább vennék 8GB-at mint négyet, hogy ha netán a BIOS frissítés ezt is orvosolja! De erről semmilyen információt nem találtam..

Tudsz erről valamit 04ahgy?

[ Szerkesztve ]

(#3038) 04ahgy válasza Rendeske (#3037) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tapasztalatok alapján (a fórumban is és személyes is) megy a lapban a 8GiB DDR3 RAM, de senki nem garantálja. Kingmaxot (4GiB 1333MHz, két db) vegyél bele, azt a legtöbb cég visszaveszi, ha mégsem lenne jó. :D Meg a Kingmax amúgy is korrekt RAM, korrekt áron.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3039) #65675776 válasza 04ahgy (#3035) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amiket ellenérvként leírtál, azok a második ponthoz tartoznak. Stabil Win alól minden probléma nélkül lehet BIOS-t frissíteni.

(#3040) 04ahgy válasza #65675776 (#3039) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A win stabil gépen is lehet instabil, így én a stabil gép és a win alól frissítés problematikáját szétválasztottam.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3041) Rendeske válasza 04ahgy (#3038) üzenetére


Rendeske
tag

Köszi! :R

(#3042) #65675776 válasza 04ahgy (#3040) üzenetére


#65675776
törölt tag

DOS-ról, és gyakorlatilag bármelyik másik OS-ről is elmondható ugyan ez...

(#3043) Client válasza Client (#3026) üzenetére


Client
tag

Úgy tűnik a fél éves Arctic tápom szart be. Pedig egyik kedvenc gyártóm, de ez kicsit csalódás.

Ex - WaterLo

(#3044) 04ahgy válasza #65675776 (#3042) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez így igaz, elmondható minden OS-ről minden. Azonban itt konkrétan a DOS vs. Win (XP, újabban inkább 7) szembenállásnál vagyunk egész konkrétan. A jelenlegi vírusok a Win-t fertőzik, nem a DOS-t, és a win jóval nagyobb memóriában terpeszkedik, mint a DOS. Egy esetleges memóriahibának kisebb eséllyel van a frissítés folyamatára nézve veszélyes következménye.
A windows ráadásul multi-task, a DOS meg nem, vagy csak nagyon esetlegesen. Nincs a useren kívül zavaró tényező a flash programozása közben.

A fentiek figyelembevételével (nagyobb biztonság irányába tett lépés) javaslom a windows alatti frissítés ellenében a DOS alattit.

És akár felhozod az általam említett, instabil gépen nem frissítünk BIOS-t elnevezésű pontot, akár nem, tény, hogy DOS alatt kisebb eséllyel következik be egy amúgy hibákkal küszködő gépen fagyás a frissítés egy perces időtartama alatt. A legtöbb kevésbé gyakorlott felhasználó ugyanis nem fogja a rendszerét hibaszűrni frissítés előtt.

Nem ejtettünk még szót azokról a számítógép-használókról, akik nem windowst futtatnak a gépükön, nekik alapból csak a gyári flash metódus, vagy a DOS alatti frissítés marad, cserébe nem kell ellenjavallani a windows alatti frissítést. :D

Amennyiben nem értesz egyet a fentiekkel, és úgy összességében a windows alatt történő BIOS frissítés ellenjavallatával, akkor az egy sorban megfogalmazott általánosító megjegyzések helyett konkrétabb érvelést kérnék Tőled.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3045) 04ahgy válasza Client (#3043) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm, jobban belegondolva valóban okozhat rejtélyes újraindulást táphiba. A Gigabyte SuperB 460-aknak is volt egy ilyen hibájuk, terhelésre leesett a +12V, és spontán újraindult a gép.

Azt a tápot, ami neked van, feltehetően nem az Arctic gyártotta, hanem egy OEM beszállító.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3046) Rendeske válasza 04ahgy (#3038) üzenetére


Rendeske
tag

Szia! 04ahgy!

Sikeresen frissítettem a BIOS-t és memóriák is mennek szépen, de érdekes/furcsa dolgokat tapasztalok!

Történt ugyanis hogy miután frissült a BIOS ( kétszer indult újra a gép) be is léptem a BIOS menübe ellenőriztem a dolgokat és vissza állítottam a first boot-ot HDD-re...+ Gigabyte logo-t kapcsoltam ki! Erre teljes káosz a gép nem tud elindulni állandóan újraindítja magát és közben hevesen sípolgat... PFF fasza mondom táp, ki kapcs, de semmi javulás.

Na mi a faszt csináljak? Elem ki! Szerelhettem ki a video kártyát, mert persze pont alatta van.
Minden megjavul ettől a cseltől! :))

De mi a fasz történt a géppel? :W

Nyomok neki egy Load Optimized Defaults-ot és indul a win7 minden ok memoriák faszának tűnnek. Na akkor próbáljunk egy kis tuning-ot! 10*333-ra állítottam így a memóriák 1033-on ketyegtek, proc kap egy kis fesz növelést + MCH. Win7 indul! (nem valami hű de gyorsan) CPU-Z+ Everest indul a vas csak 1666 vagy valami ilyen órajelen ketyeg, túlhajtás nulla!

Ja miután rá ment az új BIOS(F6a) olyanokat veszek észre hogy a kezdő képernyő túl rövid ideig marad látható! Egyszer túl is mentem rajta és nem tudtam leütni a DEL gombot ki írja vertify pool data vagy mi ( ez is tovább tart!- az az itt is időzik a gép), semmi baj! Reset! A gép megint megőrül(sípol+nem tud elindulni)! Pff fasza! De most ahelyett hogy megint kivettem volna az elemet, csak a tápot kapcsoltam le és addig kimentem megetetni a kutyákat....
Mire visszaértem minden rendben indult!

Szóval most egy kicsit tanácstalan vagyok hogy mit ronthattam el..
Most akkor elvesztettem ennek a deszkának az előnyét? A tuningot? Pedig éppen ezért vettem az új DDR3 1033 memóriákat hogy ne a DDR2 800-al szarakodjak, és menjen a tuning!

04ahgy! Segíts ha tudsz!

(#3047) 04ahgy válasza Rendeske (#3046) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem az EP45C-DS3R az F6a BIOS-szal gyönyörűen szalad, a 400MHz FSB-t is lazán veszi 1600MHz-es RAM-mal.

Túl sok mindent állítasz egyszerre. Előbb alapórajelen hagyd, és ismerkedj a BIOS-szal. Lehet, megváltoztattak benne valami default értéket, amit nem vettél észre, és amitt lett antituning. Sok minden előfordulhat. Lehet, hogy a DDR3 a baja, hiszen azt még nem használtál vele.

Sok változás egyszerre, te meg nem szoktál még hozzá. Szerintem. De az is előfordulhat, hogy a Te lapod a Te RAM-jaiddal épp háklisak az F6a BIOS-ra. Ha egyáltalán nem akarja sehogy a jót, akkor az F5 BIOS-t próbáld ki, amit eredetileg is akartál.

Ha alapórajelen stabil a gép, akkor a Tuning kezdőknek, szájbarágósan, vagy egyéb, tuning topikan segítenek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3048) Rendeske válasza 04ahgy (#3047) üzenetére


Rendeske
tag

Igen már nézegettem ezeket a topikokat, találtam is már normális hozzászólásokat ami alapján elindulhatok...Most hagytam abba egy maratoni session-t ami alatt a proci 50-100% terhelés alatt ugrándozik úgynézki, hogy stabil a default beállításokkal..

De akkor is nem furcsállod hogy pl kikapcsolom a Gigabyte lógót és nem indul a gép?

Hát én ezen behaltam! :Y És nem lehet kikapcsolni sem ilyenkor mert csak folyamatosan sípolgat meg újra indul a vas...

Köszi a tanácsokat! Majd még jelentkezem..

(#3049) 04ahgy válasza Rendeske (#3048) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogyy valamit félre állított. Logo kikapcsolás (és csak az, semmi mást ne állíts) esetén ez a sípolás reprodukálható, minden alkalommal?

Hogy sípol? Egy hosszút ismételget, vagy gyors egymásutánban váltakozó hangon?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3050) Rendeske válasza 04ahgy (#3049) üzenetére


Rendeske
tag

Igen! Gyors egymásutánban sípolgat.. Most fölrakom neki az F5-ös BIOS-t megpróbálom azzal milyen a rendszer.

Próbáltam húzni egy kicsit a Procit, de instabil lett. 3,45Ghz-re akartam amit szerintem illene bírnia!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.