Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) tocso83 válasza -bh- (#1750) üzenetére


tocso83
csendes tag

Köszi a segítséget. Most kicsit próbálgatom majd. Az mch-t nem mertem nagyon feszelni, alapon is picit melegnek tűnik nekem, pedig elég combos bordának tűnik (bár lehet hogy csak kicsit még féltem:))) Tuningnál túlfeszel??? Eddig az volt a tapasztalat, hogy mindig alulfeszeltek a lapjaim, bár mint mondtam giga-val még nem volt szerencsém.
Legalkalmasabb Bios verziót tudsz ajánlani?

(#1752) tocso83 válasza -bh- (#1750) üzenetére


tocso83
csendes tag

Na, máris más a dolog:) Az mch-t 1,26V-ra lőttem. Sima 3,6Ghz 450Fsb mellett (proc 1,3V). A proc hőfok pedig 39-40 fok.
Ja és még valami: az normális ha a Cpu-z ddr3-asnak látja a ramjaimat?:D

(#1753) -bh- válasza tocso83 (#1752) üzenetére


-bh-
aktív tag

UD3R BIOSban nem tudok segíteni; DS3P-m van... általánosságban, ha stabil (és nem futsz bele vmi bugba), akkor nem érdemes cserélni.
Túlfeszelésről: azthiszem, ez mindent elmond :D :
P45T Extreme Auto értékeken hagyott feszültségeiről miközbe emeljük az FSB-t:
FSB -- PLL --- Term
333 = 1.570 / 1.211
400 = 1.690 / 1.212
450 = 1.794 / 1.524
490 = 1.894 / 1.525
500 = 1.895 / 1.630
550 = " / "
600 = " / "
620 = " / "
Tanulságot levonva belőle...NE hagyjunk semmit Auto feszültségen...

Igen, nálam is DDR3nak látja a ddr2t....szvsz CPU-Z bug... :U

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1754) tocso83 válasza -bh- (#1753) üzenetére


tocso83
csendes tag

Nos, egy fél napos próbálgatás után elértem a 3,84 Ghz-et, ezt 480-as Fsb és 8-as szorzó mellett (ment 500-as Fsb-t is, igaz akkor csak 7,5-ös szorzóval indult el). A prime viszont 20 perc után hibát dob így is úgy is. A proc feszt nem emeltem 1,3V fölé, az mch 1,28V-on. Ami aggasztó az a hőfok: 450-es Fsb fölött drasztikusan nő a prime alatt. Alapon semmi gond vele, kb 35-40 fok között (ezt a vízhűtésnek köszönhetem szerintem). A prime alatt viszont még a víz sem tudja tartani, 70 fok fölé megy. Amikor 500 fsb-s beállításnál a prime hibát jelzett már 76 fokos volt a proc.
Kösz a segítséget, így is túlszárnyaltam az elvárásokat. A prime kivételével még 3,84Ghz-en is stabil tud lenni. Játszottam egy bő órát a Cod5-tel és semmi fagyás.

(#1755) Stirbi válasza -bh- (#1748) üzenetére


Stirbi
addikt

csináltam de semmimost feltettem az f8 at és :U az uj procit várom, mert itt tényleg a proci fekszik ki

(#1756) -bh- válasza tocso83 (#1754) üzenetére


-bh-
aktív tag

Azt a 70 fokot mivel mérted? Everest vagy Realtemp? Vízhűtéshez nem értek, de kissé sok az, bárhogy is mérted... :U
Amugy az sem kizárt, h ott a vége a procinak.. de én még jáccanék a CPUref/PLL/VTT-vel, hátha :D -- vagy inkább FSB-re gyúrnék (memkezelésben sokat dob)
Javaslat: egész szorzókkal tuningolj.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1757) tocso83 válasza -bh- (#1756) üzenetére


tocso83
csendes tag

Realtemp-pel mértem. Nekem is gyanús kicsit. Nincs ugyan közvetlen mérőm a vízhűtő rendszerben, de a csövet megfogva még csak langyos sem volt, nemhogy 70 fokos. Még ha a proci felületén nem is egyenletes a hőleadás és mondjuk 8-10 fokkal melegebb akkor se értem hogy mehet föl ennyire. Főleg úgy nem értem hogy a Realtemp 35-36 fokot mutat így alapon járatva (internet, szövegszerk. stb), Cod5 alatt meg 48-50 fok környéke
Szóval benne van a pakliban, hogy a szokásos szar wolfdale szenzornál is szarabbat fogtam ki:)
A memória amúgy marha jól bírja, még 900Mhz-en is megy 4-4-4-12ben stabilan. Bár ez nem lep meg annyira, mert a régi lapban 5-5-5-18-ban ment 1080Mhz-et.
Még a max fsb-vel játszok kicsit az tuti, mert 500Fsb mellett is csak a prime dobott hibát, amúgy ment minden.

(#1758) tocso83


tocso83
csendes tag

És íme a vége:
Kép
Ez valószínű nem az alaplap vége, hanem a proci vége ugyanis 525 Fsb és csak 6-os szorzóval még teljesen stabil (a prime egyébként 500Fsb fölött mindig hibát dob, amúgy minden tök normális, még a Vantage is lefut).
A 4Ghz-et viszont sehogy sem sikerült átlépni (a 8-as szorzót meg valamiért egyáltalán nem szereti, már 480Fsb körül is fagyogat), talán még több fesszel (1,325V volt a max amivel kísérleteztem). Esetleg Bios frissítés, ahogy az eredményeket néztem senkinek nem az F3-as alapbios volt fent.

[ Szerkesztve ]

(#1759) -bh- válasza tocso83 (#1758) üzenetére


-bh-
aktív tag

Kb én is hasonlóképp jártam... 550es fsb ment (bár az már nem volt 1szerű...de végül prime-stabil lett :D ), de a 4ghz-t nekem se sikerült sehogy stabilan...mondjuk léggel csináltam, fesz.-t "mértékkel" adtam; de 3,85 a max (prime-stabil) clock, amit sikerült kitaposnom az e8200-ból...(validdal nem szórakozom...)
Mostanában készült wolf-ok nem akaróznak már annyit menni.. :( (bár én még ősszel vettem... )

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1760) tocso83 válasza -bh- (#1759) üzenetére


tocso83
csendes tag

Én még tavaly nyáron vettem, de csak most tudom meghajtani igazán. Talán ha még emelnék feszt adna egy kis pluszt. Nekem is 3,84Ghz ahol még prime stabil (480x8), valamiért 500 Fsb fölött a prime mindig hibát dob. Amit furcsállok viszont, hogy kék halál eddig csak egyszer volt, az is szerintem a memória időzítésből adódhatott. Vagy be sem bootol, vagy elindul a vista, de akkor már nem fagy ki, csak a prime hibázik. Milyen oprendszeren nyomtad?

(#1761) -bh- válasza tocso83 (#1760) üzenetére


-bh-
aktív tag

Pista SP1.
Advenced Clock Controll-ban mi van nálad? 800/900/0/0 ? (keveseb ne legyen, mert instabilitást eredményez)
Esetleg Memset-ről csinálj screenshot-ot - lehet, h rosszul kezeli le a lap a subtiming-eket (nem ritka)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1762) tocso83 válasza -bh- (#1761) üzenetére


tocso83
csendes tag

Advanced Clock Controll-t olvastam hogy ennyi legyen beállítva, nálam a túlhúzás után se dobta vissza az értékeket, ezen a 800/900/0/0 beállításon van.
Szerintem szimplán ennyit bír a proc, a lapban lehet némi kis plusz még.

(#1763) Nitro_hu


Nitro_hu
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy a Gigabyte GA-EP43-DS3L alaplapba belemegy-e egy Pentium D 915-ös proci.
A gyártó honlapján azt írja az alaplap nem támogatja, de külföldi fórumokban ellentmondásos infokat találtam.
Van esetleg valaki aki ilyen összeállítást használ?

Illetve 2x2GB CSX ramot szeretnék beletenni. (kék hűtőbordás) Ez vajon megy-e?

Előre is köszi a választ!

Gábor

(#1764) tocso83 válasza Nitro_hu (#1763) üzenetére


tocso83
csendes tag

Szia
Márpedig támogatja:)
Íme:
link
Felülről kb a 30-dik sor....
És szerintem a ramnak sincs semmi akadálya...

[ Szerkesztve ]

(#1765) -bh- válasza tocso83 (#1764) üzenetére


-bh-
aktív tag

Márpedig mégse :N az N/A az azt jelenti,hogy nincs olyan BIOS-verzió, ami támogatná.

Nitro_hu: Ha még nincs meg a lapod, akkor lebeszélnélek a P43ról....inkább P35-öt vegyél. Tuningosabb, kiforrottabb, és kevesebb vele a macera. Ha megvan...nos... akkor is segítünk :D

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1766) Nitro_hu


Nitro_hu
csendes tag

Köszi szépen a választ, akkor azt hiszem maradok a p35-nél.
Egyébként egy Radeon HD4830-al, és a már leírt 4 GB rammal szeretném használni.
A Pentium D 915-el mennyire leszek lépéshátrányban?

Gábor

(#1767) -bh- válasza Nitro_hu (#1766) üzenetére


-bh-
aktív tag

Kissé gyenge az a proci - kb E2180 szinten van teljesítményben... sokat fogyaszt, és melegszik...ha még nincs meg, szvsz hagyd ki.
Menni fog a P35ben; tuningolni is tudnád; de elég gyakran belefutnál proc.limites helyzetekbe...még 3,5Ghz-en is (3650-hez már kevés volt....és az kb felét se tudja a 4830nak...)
A CSX-el szvsz nem lessz gond.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1768) zoo8800 válasza Nitro_hu (#1766) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezeket a D-s procikat felejtsd el, én nemrég váltottam D820-ról E52-re. Ég és föld. (a D820 kicsivel gyengébb a D915-nél) Messze nem hajtott ki egy 88GTS-t se.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1769) Nitro_hu


Nitro_hu
csendes tag

Úgy néz ki, most egyelőre beleteszem a 915-öst, aztán majd ha anyagi kereteim engedik, egy Intel Core2 Duo 2,8GHz 3MB dobozos Socket 775 E7400 -t szeretnék beletenni. Ezzel gopndolom már nmem lesz gond... :-)

Gábor

(#1770) szacsee válasza Nitro_hu (#1769) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hangyányit beleszólnék a vitába.
Az apróba találni 8000 Ft környékén E2140-es Dual Core pentiumot, ami kb a Te procid teljesítményét hozza alapon, viszont alapórajelen mennek átlag 2,6-2,8Ghz-t. Nos ahhoz, hogy a D915-el ezt utolérd kb 6Ghz-re kellene húzni. :DDD
Ugyanaz, mint a C2D, csak nincs benne virtualizáció és kevesebb a cache, valamint az FSB, de előnye, hogy nem kell 800-asnál jobb ram a tuninghoz sem.
Ezt csak egy alternatívaként említettem, amivel sokkal jobban járnál. :K

(#1771) szacsee válasza szacsee (#1770) üzenetére


szacsee
nagyúr

"alapórajelen mennek" -- alapfesz akart lenni. :B

(#1772) Infernusz


Infernusz
csendes tag

Hali!
Múlt héten vettem egy új gépet és egy Gigabyte GA-EP45-UD3R alaplapot választottam bele.
Ebben ugye van integrált WLAN amivel PSP-n is tudok netezni. Ráraktam a szükséges programokat amit kaptam a lemezhez de nem érzékeli. BIOSban is próbáltam hogy ott megy-e de ilyen szöveget kapok:
PART1-2 Status = Open / Length = 0

ÉS még volt egy-pár part... HA tudtok segítsetek!
Köszi!

(#1773) balage841021


balage841021
csendes tag

Helló! Most néztem konfigot!
Azt szeretném megtudni hogy minden passzol benne.
A konfig leirása:
EP45-DS3
Intel Core2Duo E7400
OCZ 2x2Gb 1066MHz platinum 5-5-5-18
Sapphire 4850 512Mb
meg a többi egyéb

Olyan kérdésem lenne hogy például bios-t kell frissíteni? 3,2- 3,5ig szeretném a procit húzni majd. Szívesen várom a hasznos tanácsokat.

Előre is köszönöm a válaszokat!

hétköznap este 7 és 10 között vagyok itt. Hétvégén kicsit többet.

(#1774) Stirbi válasza balage841021 (#1773) üzenetére


Stirbi
addikt

szai,sztem ez egy jol összeállitot konfig,a 3ghz-s proci ma mindenre elég, egybios frisitést csinálj majd de ne a béta biosra, töltsd le a legfriseb teljes verzioju biost a gigabyte oldalárol és az alaplaphoz kapot lemezen találsz egy bios nevü progit avval tedd fel.

(#1775) -bh- válasza Infernusz (#1772) üzenetére


-bh-
aktív tag

"Ebben ugye van integrált WLAN amivel PSP-n is tudok netezni" - sajna mégse :N WLAN ugyanis nincs integrálva az UD3R-en...sima LAN van. Amit megtaláltál BIOSon belül, az a LANkábelek hosszát hivatott mérni (a gépedtől a routerig/switchig, és onnan a többi gép felé...)
Ha PSP-zni akarsz neten, ahhoz 1 WLAN-router-t kellet volna venned. Illetve kell még most is :D

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1776) -bh- válasza balage841021 (#1773) üzenetére


-bh-
aktív tag

Az összeállítás jó; azt még azért megkérdezném, milyen táppal fogod hajtani (előfordult már táppal való inkompatibilitás...de ritka, mit a fehér holló...)
BIOS-frissítést akkor kell, ha még vmelyik korai verzió van rajta. ha F8,vagy újabb, akkor nem szükséges (csak ha vmi nem megy úgy, ahogy kéne)
Szvsz 4ghz-sem akadály :K
És 1 kis ajánlott irodalom :D :[link] alaposan nézd át (oldalt csúszómenü! ), sok hasznos info van ott. ;)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1777) Infernusz válasza -bh- (#1775) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Értem bh. Csak még egy kérdésem lenne hogy itt azt írják hogy van FIREWIRE /IEEE1394/ rajta akkor ezt mire tudnám hasznosítani? mert erre hittem hogy WiFi.
Válaszodat előre is köszönöm!

(#1778) -bh- válasza Infernusz (#1777) üzenetére


-bh-
aktív tag

Külső adattárolókhoz, miniDV/HDD-kamerákhoz,stb. Ahol fontos a nagysebességű adatátvitel (hibaellenőrzés mellett...azt USB2.0 nem tudja...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1779) euchi válasza Infernusz (#1777) üzenetére


euchi
aktív tag

Legyél szíves elolvasni ezt, hogy legalább tanulj a hibádból:
1. A WiFi ez
2. A FireWire ez
Mellesleg a FireWire az FiWi lenne, ha mindenképpen rövidíteni akarnánk. :U
Egyébként az a szörnyű tény, hogy sokan keverik a kettőt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#1780) Infernusz


Infernusz
csendes tag

Értem, köszönöm a segítségetek!

(#1781) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Olyantól kérnék infót akinek viszonylag új EP45 DS3-ja van.Melyik bios-al adják mostanság?

(#1782) balage841021 válasza -bh- (#1776) üzenetére


balage841021
csendes tag

A táp pontos tipusa: Corsair 400W

hétköznap este 7 és 10 között vagyok itt. Hétvégén kicsit többet.

(#1783) -bh- válasza bakosgabor57 (#1781) üzenetére


-bh-
aktív tag

Legutóbb, ami nálam járt, F7-el adták...az Február elején lett vásárolva bár az nem garancia, h a tiedet is azzal fogják :U (főleg, ha már a boltban áll egy ideje...)

balage841021: Corsair-el nem lessz gond ;)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1784) bakosgabor57 válasza -bh- (#1783) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Most nézem,kúszik föl az ára :R
Fiam gépe lesz frissítve és jövő héten fogok ráklattyanni az Ipon bevásárló kosarának megrendelés linkjére,ezért most minden topikban kikérem a vonatkozó összetevőről a véleményeteket,meg úgy összességében is.
GIGABYTE GA-EP35-DS3 25.056 Ft
COOLERMASTER Hyper TX2 RR-CCH-L9U1-GP 5.364 Ft
INTEL Dual Core E5200 2.50GHz 775 BOX 19.440 Ft
MSI R4830-T2D512-OC PCIE 31.361 Ft
GIGABYTE Superb 460W 11.448 Ft
CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT 10.956 Ft
Összesen: 103.625 Ft
Több lóvé nincs(még ennyi se :DDD )

(#1785) aor


aor
tag

sziasztok,

múlt héten vettem egy gigabyte ep31-ds3l alaplapot.
az x-ik újraindítás után azt írta ki, hogy "scanning bios image for/in hard disk".
bios-hoz nem nyúltam, nem frissítettem stb.
mi ilyenkor a teendő, azonkívül, hogy visszaviszem!
még valami! az normális, hogy bios-ba se látta a 4GB RAM-ot(amikor még működött a bios)?? a ramok tuti jók!
danke
Zolio
(be tettem ide is, hátha kapok válszt)

(#1786) balage841021 válasza bakosgabor57 (#1784) üzenetére


balage841021
csendes tag

Gábor az az én véleményem erről a konfigurációról:

5200es procihoz elég lenne a 800as ram abból is kingmax. A 800kingmaxok nagyon jók. MSi helyett szerintem sapphire. 2 okból: 3e olcsóbb és halkabb. Ha télleg pénz szűkébe vagy akkor egy ideig a gyári hűtés is jó.

Szvsz igy spórólnál pár ezer hufot és nem lenne rosszabb a konfig

UI:Én a corsair ramokba nem bizok.

hétköznap este 7 és 10 között vagyok itt. Hétvégén kicsit többet.

(#1787) bakosgabor57 válasza balage841021 (#1786) üzenetére


bakosgabor57
őstag

4830-as topikot olvasva többen épp fordítva látják: MSI halkabb és hűvösebb,nem kevéssel és hát eleve OC.RAM-ban igazad lehet.Tuning lesz mindenen(kivéve tápot :D )

[ Szerkesztve ]

(#1788) -bh- válasza bakosgabor57 (#1784) üzenetére


-bh-
aktív tag

Svszs majd' minden alaktrész jó választás, kivéve VGA és ram: Sapphire-re szavaznék én is; ramból meg szvsz aprózz Cl5-ös 1066os Kingmax-ot (bár a 800as is megy 1000et néha :D)

Hűtőből meg alternatívaként ACfreezer 7 Pro - olcsóbb egy ezressel, mint a TX2, de kb ugyanazt tudja (és nem húzza meg annyira az alaplapot, mint a TX2..) - ha ennyire ki vagy számolva, hátha ez is számít....

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1789) bakosgabor57 válasza -bh- (#1788) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Azt olvastam Sapphire-ok eléggé porszívók(már hangban),RAM-ból asszem 2x2 800-as Kingmax lesz.

(#1790) balage841021 válasza bakosgabor57 (#1789) üzenetére


balage841021
csendes tag

A memó jó választás szerintem. A sapphire-okról még annyit hogy a régebbi sapphire a dual dvi-os hangos volt kicsit viszont a mostanin amin van már HDMI csati is azon már javítottak a zajszinten. Jah és ha még is hangos akkor 25 méteres vga kábel és vezeték nélküli bill+egér oszt szevasz. :D :)) :DD

hétköznap este 7 és 10 között vagyok itt. Hétvégén kicsit többet.

(#1791) bakosgabor57 válasza balage841021 (#1790) üzenetére


bakosgabor57
őstag

+távcső :DDD
Hát...ja.A HDMI-s Sapphire 30k,az MSI OC 31k.
Mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#1792) Infernusz válasza bakosgabor57 (#1784) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Gábor jó ez a konfiguráció nekem talán az alaplap ami rögtön kiszúrta a szemem talán egy frissebb chipszettes alaplap jobban jöhetne mint pl ez jó kis alaplap egész kedvező áron (van ott egy teszt is ami jól jöhet :) ) A proci hűtő az jó választás hidd el :DD ... én két hete vettem gépet és egy ilyen kicsike hűti az E5200-asom amivel úgyszintén megvagyok elégedve (alapfeszen nálam ment ez 3 GHZ-et :P ). A ramokal nekem semmi gondom nem lenne enyémben egy corsair működik pontosan egy ilyen CL4-es jó választás lenne a késleltetési ideje miatt és a 800 MHz is bőven elég lenne (viszont azt majd biosban akármilyen ramot veszel állítsad a DRAM : FSB arányt 1:1-re ez tunging barátabb mint egy 5:6 arány például) Nos, nekem is egy SuperB 460W-os tápom van arrol nem tudok különösebben írni egyszóval megfelel :D Videokártyáról meg annyit hogy ez a fajta 4830 amit tudok ajánlani ebben a kategóriában referenciánál jobb hűtése van zaj szempontból nem tudok nyilatkozni.
Jó néezegetést :C :P

[ Szerkesztve ]

(#1793) Slyer


Slyer
senior tag

Szervusztok! Még régebben szenvedtem EP43 DS3L-es lapommal, mint kiderült hibás volt, gariba kicserélték egy teljesen újra -,-" Azomban csak most tűnt fel, hogy az északi hídi hűtőborda rohadt forró. Kb alig tudom rajtatartani a kezem. Ez normális, vagy kezdjel el parázni? Esetleg valami megoldás rá? előre is köszi.

(#1794) Infernusz válasza Slyer (#1793) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Próbáltad Everestel megnézni hogy mégis milyen meleg? Terhelés alatt és terheletlenül? Azzal jobb képet kapnánk.

(#1795) -bh- válasza Slyer (#1793) üzenetére


-bh-
aktív tag

Húzva van a proc, (mondjuk auto-beállításokon), vagy alapon? ... :F
(mondjuk én tennék rá vmi hűtést - akár 1 ventit, akár vmi "komplettebb" - [link] - megoldást...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1796) -bh- válasza Infernusz (#1794) üzenetére


-bh-
aktív tag

:U Akkor is csak az ITE-chip hőmérsékletét mutatná az Everest - ami megtévesztő... :K az kicsit arrébb van, mint az NB....

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1797) vakondvok válasza Infernusz (#1794) üzenetére


vakondvok
tag

jó estét urak (,hölgyek)!
először is adott,hgoy szerettem volna építeni egy halk netezős,multimédiás stb gépet.->vettem is egy gigabyte MA74GM-S2H lapot, meg a belevalót(első gigabyte lapom,eddig asus,abit mind1 is).--> xp sp3 fel-> @bios-szal frissítést kezdeményeztem, de ő úgygondolta hogy pár hibaüzenettel jutalmaz inkább,eze ismétlődtek-> kilép ebből,minden megy ahogy kell, majd restart után semmi..meghalt...na de úgy olvastam hogy ez a lap dual bios-os 1.ez lehet? 2.akkor hogy kell használni? 3. help me pls.
(ui: nem tartom magam nagy kockának, de lámának sem, eddig más alaplapjaimmal probléma mentesen ment az egész, ez az első hiba.)

(#1798) -bh- válasza vakondvok (#1797) üzenetére


-bh-
aktív tag

Annak a @BIOSnak a használatát tudomásom szerint a Gigabyte sem ajánlja... :U
Az "elem ki - érintkezők összezárnak" módszert próbáld meg.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1799) Slyer válasza Infernusz (#1794) üzenetére


Slyer
senior tag

Megnéztem everstben, 46°C-t ír (terhelés alatt), de szerintem tuti nem annyi, mert kb 3mp-ig tudom rajta tartani az újjamat. :S

[ Szerkesztve ]

(#1800) -bh- válasza Slyer (#1799) üzenetére


-bh-
aktív tag

Mivel nem az északi híd hőmérsékletét mutatja....hanem az ITE chip hőmérsékletét...(igazából kevés lap mutatja a valódi NB-hőmérsékletet....Everest-topikban, ha rákérdezel, kiokosítanak... ;] )
Az északi híd bordáját vmi infrás hőmérővel kéne megnézni - de ha nem tudod rajtatartani a kezed, akkor az minden, csak nem normális...P45 DS3-nál nem melegszik fel ennyire, 500as fsb-nél.... :U

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.