Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) szacsee válasza tomika (#1700) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen, így kellene mennie elvileg gyárilag is. Ezzel a beállítással ezidáig nem volt jó?

zip Milyen árkategóriában és milyen lapra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#1702) zip válasza szacsee (#1701) üzenetére


zip
tag

ja, bocsi :)

szóval dilemmában vagyok, mert először egy GA-EP45C-DS3R lapot akartam, Q9550-es procival, de aztán valaki felizgatott, hogy ha már DDR3 akkor menjek rá a
GA-EX58-UD4 lapra egy belevaló i920-as procival... szóval most gondolkozom,,,

javasoljatok, minden vélemény érdekel!

Köszi

...

(#1703) tomika válasza szacsee (#1701) üzenetére


tomika
aktív tag

Eddig minden Auton volt, most beraktam ezt, de a memtest ugyanúgy lefagy 7%-nál:
Address test, walking ones, no cache
4096-6144 M 6143 M
Pattern 00000000

A Blendet ráeresztem, de a memtest után valószínűleg fagyni fog.

(#1704) tomika válasza tomika (#1703) üzenetére


tomika
aktív tag

Ja és még egy furcsaság a memtest-tel, hogy azt írja, hogy FSB 571 és DDR-1142.
Pedig nem annyi, hanem FSB 400 és DDR-800.

(#1705) szacsee válasza zip (#1702) üzenetére


szacsee
nagyúr

A Yorkok és Wolfok árai nagyot fognak esni 2-3 hónap múlva, a DDR2 emelkedni fog, a DDR3 olcsóbb lesz. A P35/P45 szintén esni fog árban, előbbi talán nem akkorát.
Az X58 most irreálisan drága, de nem mostanában lesz 30-40K-s árkategória, talán picit később a kevésbé felszerelt lapok leesnek 40K körülre, de az alá nem hiszem.
i7 920 jó választás, ha tudsz 70-80K körül, akkor ha teheted vedd meg sokat nem fog esni az ára, max nyáron hangyányit.
Persze nem vagyok jós, mivel AMD olcsósíthat és akkor az Intel is rákényszerül, hogy olcsóbban adjon ezt-azt, persze ez nem mindig következik be, mivel a gazdasági helyzet miatt pl a dec/januári York áresőt meg sem éreztük a gyenge forint miatt.
Olcsó lapot vegyél, ha nincs szükség SLI-re és egyéb fícsörökre, akkor az UD4 jó választás, bár a DS4 jobb lap szerintem, mivel ha meglesed a képeket tele van mosfet tekercsel a proci körül és úgy néz ki ilyen téren mint a nagytesó... míg a sima UD4 eléggé foghíjjas ahhoz képest. A buktató az, hogy nem 2x x16PCI-E csati van rajta, hanem 1x16 és 1x8, de pontosabb infóért lesd meg a giga honlapján. :K

(#1706) zip válasza szacsee (#1705) üzenetére


zip
tag

köszi!

Valakinek van még véleménye?

...

(#1707) tomika válasza zip (#1706) üzenetére


tomika
aktív tag

Szerintem aszerint dönts, hogy mire van szükséged. Meg fogod érezni azt a különbséget, amit a Core i7 hoz?
Gondolkodj el, hogy az árkülönbség megéri-e Neked a teljesítménytöbbletet.

(#1708) -bh- válasza tomika (#1703) üzenetére


-bh-
aktív tag

A bootolható Memtest86-ot próbáltad, vagy a Win alattit? (Win alattinál be kell állítani a tesztelni kívánt memóriaterületet; a bootolhatónál nem...)Modulonként is tesztelted?

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1709) tomika válasza -bh- (#1708) üzenetére


tomika
aktív tag

A bootolhatót.
Teszteltem:
2x1 GB OK
2x2 GB fagyi
2x1 GB és 2x2 GB fagyi
2x1 GB és 1x2 GB fagyi
2 GB modul magában OK

Meg még azt is elfelejtettem írni, hogy a memtest 3.5 fura dolgokat ír ki:
DDR1142 és FSB 571
pedig DDR800 és FSB400-at kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1710) zip válasza tomika (#1707) üzenetére


zip
tag

Köszi a választ!

Igazából az van, hogy én 5évente veszek gépet, és akkor általában a legnagyobbat, hogy sokáig ne kelljen vele szarozni...bár az is igaz, hogy + 40-50 ropi a különbség..NEM TUDOOM NEM TUDOOOM váááá

...

(#1711) tomika válasza zip (#1710) üzenetére


tomika
aktív tag

Nagyon OFF, de mindegy...

Tudom ajánlani még az itteni cikket a nehalemről, különösképp az utolsó grafikont!
[link]

(#1712) -bh- válasza tomika (#1709) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ezt a verziót próbáld ki. Nekem ez bevált....és viszonylag friss.
Ja, és ilyenkor nem árt a specifikáció szerint beállítani (névleges órajel/fesz/időzítés), és minden modult külön-külön kitesztelni.
(Bár az a tény, h több modulnál hibázik,arra utal, h vagy a memkezelése xarakodik a lapnak (ezen csak cserével lehet segíteni...), vagy kevés neki a fesz: sokat droppol a lap, vagy éhesebb a mem)

400 fsb... tuningolva van? ha jól tudom, az e7300 1066os fsb-vel rendelkezik.... :U

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1713) tomika válasza -bh- (#1712) üzenetére


tomika
aktív tag

Feltettem 2.11-et. Korábban nem bootolt a gép róla, de rájöttem, hogy a sata ahcit ki kellene kapcsolnom. Na így már elindult, szépen halad vele most.
Kérdés akkor: ha végigmegy, akkor minden OK?

(#1714) -bh- válasza tomika (#1713) üzenetére


-bh-
aktív tag

Végigmegy, és a nem lesznek olyan szép piros sávjaid, mint a linkelt oldalon ;]
Én 2 kört hagyni szoktam; volt olyan ram, ami csak a 2. körben kezdett el pirosodni (cellahiba)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1715) deadwing válasza szacsee (#1693) üzenetére


deadwing
addikt

Műxik, igen. De sajnos ettől a szabályzók nem kelnek életre. Én még mindig nem értem, hogy adhat ki a Gigabyte ilyen hibával alaplapot... És ha jól látom nem csak a gigánál van ilyen probléma. Miért nem ad ki a Realtek egy hivatalos javítást? Nem értem én ezt... Egyébként nekem is egy Asrock volt előtte, azzal nem volt ilyen baj :) Köszi a helpet, ha találsz később még valamit ez ügyben, kérlek oszd meg velünk :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1716) szacsee válasza tomika (#1713) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ácsi bácsi, memtestet rég nem használok.
Töltsd le a Hiren Boot CD-t és azon a goldmem-et futtasd. :K
Próbáld ki egyesével a ramokat, majd ha műkszik a Te lapoddal az ET6, vagy az everest monitorozza a dimm feszt, akkor nézz rá mindkettővel, hogy nem-e esik a fesz. :K
Dual chanelben is próbálkozz más foglalatpárral, hátha a 2x2-eseket jobban szereti a 2-4-es slotban.. :K

(#1717) tomika válasza szacsee (#1716) üzenetére


tomika
aktív tag

Na, azt hiszem itt a vége... :K
Remélem nem kiabálok el semmit, de 4 óra alatt végigment a memtest 2.11 kétszer, szóval úgy tűnik jók lettek végre a beállítások! :C
Sőt, érezhetően jobban megy tőle a gép, főleg a bootnál érződik.
Ráadásul úgy, hogy nem volt semmi fesz emelve (MCH, FSB, DDR2)!

Ezer köszönet Nektek!
:R
-bh-
szacsee

:R

[ Szerkesztve ]

(#1718) tome.jr válasza zip (#1710) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha 5 évre veszel cuccot akkor inkább Core i7. Árak szerintem Core i7-ben nem fognak lejjebb menni, még az is lehet hogy tovább emelkednek. Emiatt nem várj semennyit.

szacsee: Mi vagy te jós? Menj el tőzsdézni ha ennyire látod a piac alakulását. :D Szerintem a mostani helyzetben (világpiac + forint) kiszámíthatatlan hogy merre mozdulnak az árak. Inkább emelkedéssel vagy stagnálással kell számolni. Ha bármelyik gyártó árat csökkent akkor az itthoni kereskedők azt szépen benyelik, mivel pang a piac, valamiből meg kell élniük, így azt a kis plusz árrést nem fogják odaadni a vásárlóknak, majd ráfogják a forint gyengülésére. :R

[ Szerkesztve ]

(#1719) szacsee válasza tome.jr (#1718) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem vagyok én jós, csak ép ésszel gondolkodva a Core i7 nem Mainstearm kategória.
Egy izomos York rendszer is elég 1-2 évre bőven, de ha a külföldi árakat nézzük, akkor az i7 előnyben van kb. Idén jópár 45nm-es 775-ös proci fog kivonulni a piacról, ezt már bejelentették, jóformán a középkategória marad, talán jövő év elejéig... aztán a Core i5 bevezetésével azt is elkoptatják szépen. Az hogy mennyi árú van a nagykerekben, az a nagykerek dolga, de volt már rá példa... 8800GT idején, hogy a beragadt árúkészlet (8800GTS) miatt is fentartották az árakat... :R

(#1720) Slyer


Slyer
senior tag

na szervusztok! megint itt vagyok a hülye kérdéseimmel. :D sikerült szereznem 2x1 gb kingmax 1066 cl5-ös ramot (ty for szacsee ;) ) megy is mint állat, de csak akkor hogyha csak az egyik modul van benne. 1-el stabilat fut a prime (2 órán keresztül). kipróbáltam ugyanevvel a modullal 3-as slotban, megy hibátlanul. másik modult berakom 1-esbe, simán megy a teszt. berakom 3-asba simán megy. berakom egyszerre őket dual chanelbe (1-es és 3-as slot) és 2 perc után kifagy a prime. wtf? köszi a helpet előre is :D

(#1721) tomika


tomika
aktív tag

Furcsaságot vettem észre. Everest 1.94 V-t ír ki Ramfesznél, amikor biosban alapon van. Miért nem 1.8V-ot ad?

(#1722) -bh- válasza tomika (#1721) üzenetére


-bh-
aktív tag

Auto-n van, vagy 1,8V van beállítva? Tuningolva van? (erre még éppen nem válaszoltál...)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1723) tomika válasza -bh- (#1722) üzenetére


tomika
aktív tag

Mármint mi van tuningolva? A Proci az igen, a memória nem.
Ha Autora teszem a fesz részt, akkor nem tudok én beállítani procifeszt.
Ha manual, akkor alapból manual áll a ddr2 overvoltage-nél, és ott csak 0.1-0.4 V illetve manual áll lehetőségként.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1724) -bh- válasza tomika (#1723) üzenetére


-bh-
aktív tag

Normal-on 1,8Vot kéne adnia....vagy túlfeszel a lap, vagy az Everest mér rosszul :U
BIOSban, PC Health Status-ban mennyit ír? Másik Everest verzióval próbáltad?

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1725) surixxx


surixxx
tag

üdv!

tegnap végre beszereztem az új gépemet és össze is raktam, de rájöttem hogy van még mit tanulnom. egy ep43-ds3 lapom van, és már a bios frissítésnél megakadtam. konkrétan halvány fogalmam sincsen hogyan csináljam. annyi biztos, hogy F5 verziójú a jelenlegi, és mintha ez nem támogatná teljesen az e5200-at, és váltani kellene F8-ra. ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#1726) Gorneck válasza surixxx (#1725) üzenetére


Gorneck
titán

Pl így...

Gorneck#1239

(#1727) tomika válasza -bh- (#1724) üzenetére


tomika
aktív tag

4.5-ös Everest is ennyit mutat. Bios health status-ban pedig ez áll:
DDR18V OK
Tényleg 18V áll és nem 1.8V. Szóval fura, amúgy persze egyáltalán nem zavar, amíg nem fagy le, csak érdekel, hátha másnál is előfordul ez.

(#1728) tomika válasza tomika (#1727) üzenetére


tomika
aktív tag

Hivatalos Gigabyte tájékoztatás szerint kiderült, hogy a G31/G33 lapoknál a stabilitás érdekében túl vannak feszelve a RAMok. Normális az 1,94 V.

(#1729) Stirbi válasza surixxx (#1725) üzenetére


Stirbi
addikt

a gigabyte lemezen van egy program direkt bios frisitésre

(#1730) -bh- válasza Stirbi (#1729) üzenetére


-bh-
aktív tag

Arról is tudsz, h a Giga lapok BIOSába is be van építve? ;] POST-nál [End]-re, vagy BIOSon belül [F8]-ra tenyerelve fogsz vele találkozni; Q-Flashnek hívják.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1731) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv mindenkinek egy probléma elöt állok, a lapo gigabyte ep43-ds3l és +e2200+2x2gb kingston 800mhz cl5

tehát a helyzet az h 1,35 v rA Állitotam a feszt mert 1.33175v on10x300ban volta proci és restartolt a gép gta4 közben egy 10perc játszás után most tesztelem orthossal,

és még aza gondom, h ha felteszem szorzot 11 re és az fsb-t 300on hagyom beindul a gép de az a nagy kép az elején tiszta flesh es lesz azaz elmosodott feketés fehéres és amikor detecteli a dolgokat akkor meg vmit bebugozik,- mi lehet a gond? egyébként a ramok 2,66x300 on mennek

most egyenlöre 1x35v on stabil an megy 10x300 on a proci de én 3,5 ghz-n szeretném járatni, mi lehet a gond? amitöl van ez van a gépinduláskor? jah és egyébként ezen csak a batrikiszedés segit segitsetek pls :O és a C1E és EST funkciot is kikapcsoltam de ugy is uygan ezt csinálja pls segitsetek

mod: jah és proci alapfesze 1,325v

(#1732) -bh- válasza Stirbi (#1731) üzenetére


-bh-
aktív tag

Akkor úgy néz ki, h tényleg kell a procinak 1 kis fesz :K
Javasolnám teszteléshez a Prime95 25.8as verzióját; SmallFFT-vel a procidat nyúzod; Blend-el a ramokat is. Mind2 tesztet futtasd kb 1 órát (hibamentesen).
Szvsz FSB-n emelj, ha tudsz; azon többet nyersz, mintha csak az órajelet emelnéd-viszont a ramok órajelére figyelj.
Ha elakadsz, írd le a M.I.T. menüben beállítottakat.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1733) vasbakter


vasbakter
csendes tag

Hali!
Van egy kis gongom!
Alapla gigabyte 8i865GME-775-HR a gond az
hogy valamiért nem indul ujra tehát mikor rámegyek az ujrainditásra
a windows rendesen leáll és mikor elkéne hogy induljon a monitor
kikapcsolva marad. Már vagy 3 szor ujratelepítettem de a hiba nem szünik+.
Ez a hiba kb azota van amiota kicseréltem a vga-t a HD2600XT egy Saphire 3850-es re.
Már a tápot is kicseréltem egy HKC 550-es re de semmi javulás.
Ha valaki tud léci segitsen!

(#1734) szacsee válasza -bh- (#1732) üzenetére


szacsee
nagyúr

2.59-et töltse le a 2.58-as Prime az bugos! ;)

(#1735) zoo8800 válasza vasbakter (#1733) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem is volt ilyen nyüancom.

Mit raktál újra? OS-t, vagy a lap drivereit?
Eszközkezelőbe is érdemes lenne bekukkantani, hátha mutat akadást.

Én újraraktam a lap drivereket, és jó lett (közben segíteni kellett neki újraindulni :) )

rip and tear, until it is done

(#1736) vasbakter válasza zoo8800 (#1735) üzenetére


vasbakter
csendes tag

Hali!
A windows is + a legujabb ati drivers 9.2-t
De a hiba megmaradt. Feltelepitem a wint akkor még ujraindul
utána például a nod32-t felnyomom ujraintitom a win kikapcsol
de már nemindul ujra.

(#1737) zoo8800 válasza vasbakter (#1736) üzenetére


zoo8800
veterán

Az alaplap drivereit pakold újra, ne a wint meg a VGA drivert.

rip and tear, until it is done

(#1738) -bh- válasza szacsee (#1734) üzenetére


-bh-
aktív tag

Jó tudni :B :R

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1739) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv all

azt szeretném kérdezni,hogy multkor frisitettem biost a lapomon ep43-ds3l f9a-s bios lett rajta, ez béta bios?

(#1740) -bh-


-bh-
aktív tag

Valószínűleg igen. A végén betűjeles (pl: F9b) BIOS-verziók általában azok.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1741) surixxx válasza Gorneck (#1726) üzenetére


surixxx
tag

köszönöm, sikerült.
már csak egy gondom van, nincs hang... feltelepítettem a szükséges dolgokat, és nincs sok ötletem mit tehetnék, tipp?

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#1742) zoo8800 válasza Stirbi (#1739) üzenetére


zoo8800
veterán

az.

rip and tear, until it is done

(#1743) Stirbi válasza zoo8800 (#1742) üzenetére


Stirbi
addikt

béta? :F ?és ezekkel ugye nincs gond?meg stb ilyenek,ha még is akkor milyen gondok szoktak lenni?

és hogyan tehetnék fel egy normális befejezett biost?mert frissitö progival csak ezt tudom feltenni

[ Szerkesztve ]

(#1744) Stirbi válasza Stirbi (#1743) üzenetére


Stirbi
addikt

meglestema gigabyte oldalán az f8 a normális bios, f9a az béta

(#1745) Stirbi


Stirbi
addikt

azt szeretném kérdezni,hogy giga ep43-ds3l lapom van és hogy melyik bios a jobb: fe9a? vagy f8?

(#1746) -bh- válasza Stirbi (#1745) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ha stabil, és nincsenek vele (a többihez képest) stabilitási/tuning problémáid, akkor hagyd a bétát. Ha viszont szükséged van vmelyik "újításra" (pl újabb ramok támogatása, cpu-mikrokód...),és nincs még final, akkor tedd fel.
Van, akinek bevált a beta-bios...szvsz ha stabil, akkor nics értelme piszkálni.

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1747) Stirbi válasza -bh- (#1746) üzenetére


Stirbi
addikt

hát elég érdekes dolgok történnek tuningnál, de aztán lehet,h a proci nem sezretia a magas szorzot? mert pl 1,4 v on nem indul 11x300 on és csak a cmos clear segit meg ilyeneket bugozikmost már 11x265 ön sem indul pedig eddig azon stabil volt és az alaplap birja mert szépen viszi a 415 fsb-t de amint magasabb szorzonál feljebb viszem a szorzot ugy h kb 2.8 - 3ghz lesz az orajel azt már nem viszi a proci,még feszemeléssel sem

(#1748) -bh- válasza Stirbi (#1747) üzenetére


-bh-
aktív tag

BIOS-ból melyik verziót használod?
Mit próbáltál eddig?
Csinálj Cmos clear-t , és úgy állítsd be. Szokott segíteni... ;)

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1749) tocso83


tocso83
csendes tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyamán került a gépbe a köv. lap: EP45-UD3R.
A beszerelés után rögtön pár fontos telepítés, majd nekiestem a tuningnak. Kicsit még ismeretlen a Bios (eddig Asus-om volt), de azért fél óra bogarászás után feltaláltam magam. Proci E8200, memók Ocz 800-asok (a régi lapban 1066-on simán mentek Cl5-ben). Szóval rögtön 400Fsb + 8-as szorzó, alapfeszen probléma nélkül minden. Ezek után kicsit feljebb, 450mhz fsb, a memóriák időzítését pedig 5-5-5-15 re lőttem. Itt kezdődtek a gondok: be sem bootol. Na mindegy, nem estem kétségbe, szokásos dolgok C1E és EIST kikapcsol, pci-e freki 100-on fixálva, memóriáknak adtam 2,06V-ot a procinak meg 1,3V. Gondoltam így már nem lehet akadály a 450-es fsb, ennek ellenére újra ugyanaz - be sem bootol. Na mindegy, gondoltam majd holnap jobban megnézem, visszanyomtam mindent 400fsb+8-as szorzós állapotra. Na erre már ott sem bootol, 3-szor kellett újraindítani mire a vistát sikerült elindítani. A régi lapban (asus p5n-e sli) a 450 Mhz körüli fsb azért nem jelentett nagy gondot és extra feszekkel 4Ghz körülre sikerült elérni. Valamit tutira nem jól lőttem be, nem létezik hogy nem tudok belőle többet kihozni. Szóval mit hagytam ki? És egyáltalán melyik Bios-sal próbálkozzak? Most F3 van fent (nem volt eddig Giga lapom, így még csak ismerkedek vele)
Köszi segítséget előre is

(#1750) -bh- válasza tocso83 (#1749) üzenetére


-bh-
aktív tag

Szvsz MCH-nak adj kis kakaót (1,26V; ha kevés, akkor 1,3V); tuning idejére a Performance enhace-t Standard-ra, és mindent mást tegyél normal-ra (kivéve, aminek manuálisan adsz feszt), mert tuningnál nem gyengén túlfeszel a lap.
P45 ügyben 1 hasznos oldal: [link]
Ha viszont ez nem segít, akkor légyszives írd majd le a M.I.T. menüben beállítottakat

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.