Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Passape válasza tome.jr (#1497) üzenetére


Passape
tag

E8600-zal már csak sikerül :DDD. egyébként meg a procin egy Hyper Z-600-as van másfél kiló vas, csak lehűti :D nekem a 4500/ 1300 körüli a célom, majd meglátjuk. :R

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1502) tome.jr válasza -bh- (#1500) üzenetére


tome.jr
addikt

A felszereltség nem nagyon számít mivel csak tuningra venném a lapot, esetleg egy későbbi 40 nanos CFX még szóba jöhet. :D A listán úgy néztem csak a DQ6-tal sikerült 600 fölötti fsb-t elérni. Pedig az UD3P szimpatikusabb lenne. Az Extreme-nek kellett volna papírforma szerint a legjobbat hozni de ez a 450 fsb elég kevés. Nem az Extreme a legjobban tuningolható változat?

(#1503) tome.jr válasza Passape (#1501) üzenetére


tome.jr
addikt

Látom nemsokára meglesznek az OCZ ramjaid is :C Én is valami ilyet gondoltam hozzá, vagy az 1150 vagy az 1200. Elég lesz a 2x1, úgyis csak tuningra kell. Ha kijön az E8700 abból is beszerzek egyet és azzal bőven 5 Ghz fölé akarok jutni. :D

(#1504) Passape válasza tome.jr (#1503) üzenetére


Passape
tag

Hali az 1200-assal vigyázni kell , mert gyakorlatilag ezen a héten mindenki kifogyott belőlük magyarországon, még egy pár van obarok9-nál és ennyi. teljesítményben nem tudom mennyi a különbség az 1150-eshez képest, mert azt viszont lehet rendesen kapni kb mindenhol.
A 8700-ast ne is emlegesd, megvettem a 8600-asom, erre másnap jön a hír a 8700-asról... kínos :U

Jóhír neked, amit korábban linkeltem már pár helyen UD3P-s lappal 717-es mem freki pl. hidd el jobban húzható az U széria mint akármelyik DS lap
Itt a teszt amit említettem!

Sztem meggyőző ;)

[MOD] a legmagasabb a 750-es freki volt

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1505) tome.jr válasza Passape (#1504) üzenetére


tome.jr
addikt

Ez tényleg brutális lap. 595 fsb :Y :C

Az vili hogy a DS szériánál jobb a UD, de mi a helyzet a DQ6-tal? Nekem úgy tűnik nem nagyon használta senki mert mindenki az UD-t javasolja, a DQ-ról csak úgy beszélnek hogy jó nagyon de drágábbb mint az UD. Van kb 5k különbség köztük, szóval ha tényleg jobb a DQ6 akkor inkább olyat vennék. Bár az UD3P nagyon tetszik. Volt már Giga lapom egy P35-DS3 de az szerintem ritka ronda volt. Ez az UD3P viszont gyönyörű. :K

Mikorra áll össze nálad a cucc? Várnám már az eredményeket, főleg azt hogy a ramok hogy viselkednek. :F

[ Szerkesztve ]

(#1506) -bh- válasza tome.jr (#1505) üzenetére


-bh-
aktív tag

Nézd, Gorneck oldalán lévő eredmények Prime-stabilak (anélkül föl sem kerülnek oda) - és nem a max fsb-t mutatják... Elértek ennél nagyobb fsb-t is,, csak az lehet, nem volt Prime-stabil, vagy csak lusta volt az illető elküldeni az eredményét.... (ment nálam is 580, csak nem lett prime-stabil...) Passape által linkelt rewiew-nél viszont csak 500x9-es beállításra eresztették rá a Prime-ot (Sp2004 - lényegében ugyanaz...), és a mem-tuningos részeknél - nagyobb fsb-knél viszont kimaradt (ezalapján csak az 500x9 kerülhetett volna fel Gorni oldalára...)
Pl. DQ6ról kérdezd meg Zájec kollégát, neki a max Prime-stabil beállítása volt 615....szvsz ment Ő följebb is....
Jah, a DQ6on találni olyan kényelmi extrákat, mint Cmos-reset, Reset, ill Power gomb.... :K hasznos :D

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1507) tome.jr válasza -bh- (#1506) üzenetére


tome.jr
addikt

Az említett extrák jól jönnek, sajnos UD3P-n ezek nincsenek. Ezzel együtt lehet mégis UD3P mellett döntök, de még megvárom Passape kollégát milyen eredményeket sikerül vele elérnie. Találtam egy tesztet ahol ezzel a lappal is sikerült a 600 fölötti fsb [link]

[ Szerkesztve ]

(#1508) tome.jr válasza Passape (#1504) üzenetére


tome.jr
addikt

Mikor tudod tesztelni cuccokat? Igazság szerint megvárnám te mit hozol össze, de lehet nem bírom ki és én is megveszem a héten.

(#1509) domesz


domesz
aktív tag

Helloka ! Kéne egy kis help
adott egy Gigabyte GA-965P-DQ6 lap, teljesen egyszerű a kérdésem, RAM-ok időzétéseit szeretném állítani de nem találom a biosba (mondjuk szerintem nincs is :S ) lehetséges ez?
előre is köszönöm
üdv.: Domesz

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#1510) sgergi válasza domesz (#1509) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg kell lennie. Bios főmenüben a CTRL+F1 gombkombinációt menyomtad? Mert Giga biosokon az hozza elő a rejtett tuning menüt.

(#1511) domesz válasza sgergi (#1510) üzenetére


domesz
aktív tag

nem ezt nem próbáltam, de köszi, kipróbálom, majd írok hogy sikerült e :)

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#1512) tome.jr


tome.jr
addikt

Na úgy néz ki jegelve a P45 projekt, mivel elviszik ma a belevaló E8500-öt. :O Majd ha kijön az E8700 akkor veszem meg vele a lapot meg a ramot. Tudja valaki mikorra várható az E8700?

[ Szerkesztve ]

(#1513) bcg


bcg
csendes tag

GIGABYTE GA-EP43-S3L mennyire jó alaplap?
És amúgy ha pci express 1.0ás alaplapba teszek pci express2.0 videokártyát teszek, az nem fog lassabban működni mintha pci express 2.0ás alaplapban lenne?

(#1514) MikiASD


MikiASD
tag

Hello!
szeretnék venni gigabyte alaplapot lehetőleg intelt támogasson és 2 pci express x16 csatlakozó legyen benne pls ha tudtok ilyeneket tippeket kérek :D előre is köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

(#1515) sgergi válasza bcg (#1513) üzenetére


sgergi
veterán

Attól függ mihez, mire kell, alapon jó lap. A videókártya pedig nem lesz észrevehetően lassabb.

(#1516) sgergi válasza MikiASD (#1514) üzenetére


sgergi
veterán

ep45-ds3 vagy ep45-ds3r (raiddal), esetleg ep45-ds3p.

(#1517) MikiASD


MikiASD
tag

Nekem játékra kellene.:)
jah és lehessen sli-be nyomatni:D

[ Szerkesztve ]

(#1518) domesz válasza sgergi (#1510) üzenetére


domesz
aktív tag

igen ez volt a kulcs :) köszi szépen

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#1519) Passape válasza tome.jr (#1512) üzenetére


Passape
tag

Nah akkor kedves Jr szépen sorjában.
Szerdán jönnek meg a cuccok, ha minden rendben lesz, most jöttem meg külföldről, azért nem írtam.
Egyik ocz már postán van a másik meg BandiT kollégánál, ha lesz időm, akkor azokat holnap elhozom.
Brekk-el megbeszélem az alaplapot, mikor megyek érte, elvileg szerdán nyílik a boltjuk, ha minden jól megy én leszek az első vásárlója :DDD
Prime meg hasonló nyalánkságok még kívül esnek a hasznosított tudásomon, de ami késik nem múlik. Egyébként sem lesz egyszerű, mert rendszerújrarakás is leszen az SSD miatt. Szóval bíztatani gyors eredménnyekkel nem tudlak, sztem péntekre lesz időm eredményekre.

Az E8700 meg sztem még olyan 2-4 hét mire ideér, Simon Yana általában tudja mikor jön új cucc, sztem kérdezd meg. HA nem megy akkor Pentium4-et kérdezd meg, tud-e importálni, akkor gyorsabban megkapod mint a shipping, és egy 70ezres procinál sztem a pár ezer extra szállítási költség nem számít. Mivel a dollár, és az euró borzalmasan rága, nem hiszem, hogy a 8600 le fog menni olyan arányban mint ahogy elvárható lett volna. :O

Ami meg a DQ6-ot illeti, már nem egy ember írt neten erről a témáról, pénteken találtam pár cikket de csak elolvastam, nem mentettem el. A lényeg, hogy a DQ6 kényelmes, az UD3P meg potens. ezt szűrtemk le.

Hülyeséget nem akarok írni de nekem ez a cmosreset, power gomb stb. egyelőre nem tűnik életbevágónak. Annak meg csak örülni tudok ha ennek a 2 lapnak köszönhetően kicsit felpezsdül itt az élet. :U :DDD

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1520) tome.jr válasza Passape (#1519) üzenetére


tome.jr
addikt

Meg is szabadítottak a C2D-től. Ez volt életemben az első olyan hardware amit kis nyereséggel tudtam eladni, pedig újonnan vettem és használtam 3 hónapot. :D Sajnos ennyit gyengült a forint. :((( Annyira nem lesz sürgős az E8700 mert a héten végre összeáll a vizes rendszerem, szóval azzal elleszek egy darabig. Amúgy is olyat vennék ami kisker garos.

Tuningnál 2x1 gb-ot használj, már Ösember kiokosított a témában. Ha játszol akkor majd betolod a +2 gb-ot.

Én is nézegettem DQ6 teszteket de nem volt meggyőző egyik sem. UD3P lesz belőle OCZ 1200-vel. Majd megnézzük ki tudja jobban meghúzni a rendszert :D E8700 miatt kis előnnyel indulok. :K

cmos, power, reset gomb nekem eddig nagyon hasznos volt mert nem volt házam és ezek nélkül nem mentem volna semmire. Most a vízzel bekerül minden a házba így nagy jelentősge nem lesz, cmost meg lehet majd jumperről kisütni.

[ Szerkesztve ]

(#1521) Passape válasza tome.jr (#1520) üzenetére


Passape
tag

Ki mondta, hogyha lesz E8700, akkor nem cserélem le az E8600-asom? :DDD
Kompetisssőőőn ojeee ;]
Én is most jártam jól, még áprilisban vettem egy B3 steppinges Q6600-at 29-ért most meg egy hete adtam el 31K ért :DDD nekem megérte hehehe
[MOD] nem tok írni :DDD

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1522) tome.jr válasza Passape (#1521) üzenetére


tome.jr
addikt

Én a 600 fsb-t 5 Ghz fölötti prime stabil procival céloztam be. Hehehe :DD Bár eléggé lutri milyen lapot meg procit fog ki az ember. Valahol olvastam, nem tudom mennyire reális hogy állítólag ha kijön egy új proci akkor mindig a legelső széria belőle a legjobban húzható. Ezért fogok egyből lecsapni rá. :K

Az E8600-tal azért vigyázni kell nem tudom mennyire fogsz jól kiszállni belőle. Mire nekem meglesz a cucc azért te már kiteszteled rendesen úgyhogy nekem kell majd kapaszkodni hogy beérjelek. :D

(#1523) Passape válasza tome.jr (#1522) üzenetére


Passape
tag

jeszoké :D de azért helyesbítenék... Addigra megtanulok végre OC-zni mire meglesz neked :D :DDD

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1524) tome.jr válasza Passape (#1523) üzenetére


tome.jr
addikt

Gorneck oldalán ahogy néztem elég sok hasznos infó van, onnan lehet meríteni. Egyébként könnyen bele lehet jönni a tuningba, persze a fnomságokat csak idővel tudja az ember alkalmazni. Attól a szinttől még én is távol vagyok. :K Sok utánaolvasás és kitartás kell az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1525) -bh- válasza tome.jr (#1524) üzenetére


-bh-
aktív tag

..és Passape: Azért a P45 nekem se volt 1szerű történet... pár napig szívtam vele, mire összejött vmi...azért én se v'ok vmi tuning-mester :B (bár piszkáltam már pár lapot...) ....erre a lapra azért rá kell érezni - főleg komolyabb tuningnál. A ref. értékekkel lehet szórakozni, annyit elárulok elöljáróban :C ... és P45-ügyben ajánlom figyelmetekbe a P45 topicot is ;)

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1526) Passape válasza -bh- (#1525) üzenetére


Passape
tag

;) Köszi -bh- :R
Jr készülj a nagy viadalra, megnéztem a büdzsémet, és ma el tudok menni az alaplapért muhahahaha ;]

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1527) tome.jr válasza Passape (#1526) üzenetére


tome.jr
addikt

Pont ma reggel gondolkodtam rajta, lehet mégse várom be az E8700-et, hanem beruházok most mielőtt még végleg elszállnak az árak. Majd tesztelek QX-szel, valahogy csak kibírom vele. :D

(#1528) As012


As012
csendes tag

Üdv!

ep43-s3l alaplapon normális, hogy a procifoglalat lábacskái között van egy üres hely? ha "szemből" nézem a lapot, jobb oldalt középtájt.

(#1529) Stirbi válasza Pityupoeta (#1474) üzenetére


Stirbi
addikt

az egér nálam is világit , de 24 pines kel az alaplapba, mer ha 20 pinest használsz akkor 4pin öresen marad :W

(#1530) Passape válasza Stirbi (#1529) üzenetére


Passape
tag

Stirbi Mi a cégnél 9 hónapja használjuk 20 pines tápcsatival a 24 pines aljzatot, csak arra kell figyelni melyik vége felé tolod el és jól használható. Én is kiakadtam mikor először megláttam, de tényleg megy, szerintem csak a tuninghoz kell, meg ha sok usb eszközöd megy, egyszóval extrém használatnál. Egy E2200-at 3750-es radeonnal 2X2 gigával elvisz 1dvd író és 3 vinyó kíséretében. Remélem ez segít valamiben neked

As012 megnézem neked holnap a cégnél van ilyen alaplap.

Jr. te is olyan vagy mint én, nem bírsz a seggeden ülni :D megjött a lapom, meg a ramom holnap veszem át Brekktől, meg BandiT-tól :DDD lesz itt utána haddelhadd :D:D:D

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1531) tome.jr válasza Passape (#1530) üzenetére


tome.jr
addikt

Kicsit gondban vagyok mert mint kiderült a P45-ös lapok CFX-re nem igazán ajánlottak. Néztem teszteket is és az X48 kétszer olyan jól szerepelt játékok alatt. De ez a competition nagyon felvillanyozott. Elsőzör megvárom az eredményeidet. Ha túl jók lesznek akkor úgyis megveszem a lapot, max competition után eladom ha tényleg CF-et akarok majd építeni.

[ Szerkesztve ]

(#1532) Passape válasza tome.jr (#1531) üzenetére


Passape
tag

Szerintem nem nagyon érdemes CF-ezni, én is inkább veszek egy X2-4870-et a 4850 helyett, pont manapság gondolkodok rajta. nekem benne lenne 40 ropiban, annyit talán megér a 2 mag, csak nem tudom az üresjáratban mennyi a teljesítménykülönbség, hogy az 520-as táp elbírná-e?!?!?! jóvicc :U Majd utánaolvasok. egyébként én is csak a CF miatt néztem az X48-at, csak az a chipset rohadt sokat fogyaszt, és két X2-esem biztos nem lesz soha. Az már amúgy is túlzás CoD5-özéshez...

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1533) As012 válasza Passape (#1530) üzenetére


As012
csendes tag

As012 megnézem neked holnap a cégnél van ilyen alaplap.

Köszönöm. Igazából összeraktam a gépet és rendben működik, csak fura volt, hogy a proci alján (e5200) megvan az összes csatlakozó, az alaplapon meg hiányzik egy láb, és még csak nem is a szélén, hanem majdnem középtájon...

(#1534) tome.jr válasza Passape (#1532) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha +40 lenne a csere akkor ne nagyon gondolkozz rajta. Brutális kártya az X2. Tesztek szerint full terhelés alatt 300-350 wattot eszik egy X2-es rendszer, a tápodnak bírnia kellene. Igen, kicsit rizikós a CFX rendszer mert sokszor nem hozza a várt teljesítményt. Valahogy ez a kétmagos dolog még nem annyira kiforrott. 3 way SLI-ben nincs ilyen jellegű probléma, legalábbis én még nem ütköztem bele, szépen dolgoznak együtt minden játék alatt.

(#1535) MikiASD


MikiASD
tag

HY!
alaplapot keresek :)
feltételek:
1. 2 x PCI Express 2.0
2.s2d-ot és quadot lehessen belerakni :)
és legalább 800 mhz-s ramot :D
és emellett jó minőségü legyen ne tul drága :D

ha valaki tud ilyet pls válaszoljon :)
jah és lehessen huzni a procit :D

[ Szerkesztve ]

(#1536) Passape válasza As012 (#1533) üzenetére


Passape
tag

Nálunk is úgy van. Örülök, hogy megy rendesen a géped
;)

Jr. Ha eladom az alaplapom meg a memóriát, akkor meggondolom, mert azok kb 30 plusz eladom a 4850-est akkor az 70, nekem meg 75 kp ért jön a vadiúj X2, csakhát k sokat fogyaszt. Majd meglátogatom a Vga topicos kollégákat, hogy milyen megoldást javasolnak egy x2-esre ami majdnem passzív ( <14dB) hűtés.

egyébként most olvastam egy tesztet amiben CF-be raktak egy 4870x2-t egy 4850-el, mivel nálam is ez lenne meglepett amikor kemény 6-8 fps különbség volt összesen.
SLi nálam nem játszik, majd talán valamikor. :U

[ Szerkesztve ]

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1537) tome.jr válasza Passape (#1536) üzenetére


tome.jr
addikt

Ez egy halott gondolat: 4870X2 + 4850 crossfire. Mégis milyen eredményre számítottál?

(#1538) -bh- válasza MikiASD (#1535) üzenetére


-bh-
aktív tag

Akkor neked szintén vmi P45 kéne... a 2db 2.0 express itt csak 8xos CFnél (PCI-Express 1.1-nél 16 sáv ~= PCI-E 2.0 8 sáv... átvitelben legalábbis...) - 2x16 sávot csak x48nál kapsz 2.0-ban (meg még a Core i7 redszereknél ;] ), viszont ezek nem olcsók.
Az összes 65 és 45nmes C2D és Quad megy benne (nem is rosszul - főleg a 45nm-esek...), tuningra talán még jobb is, mint x48....Ramból meg mind1ik tudja 1200ig legalább...
Mondjuk nem lenne rossz, ha írnál vmi pénz-keretet, h konkrétan (ár szerint) tudjunk típust ajánlani :K í gy kb. annyit mondhatok biztosan, h Gigabyte lapot vegyél :D

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1539) MikiASD


MikiASD
tag

hát olyan 20-30 e ft talán 35 :)
jah és aztis belinkelnéd h hol kapható
köszi szépen :D

[ Szerkesztve ]

(#1540) MikiASD


MikiASD
tag

jujj ez 60 e ft XD :(
hát elég drága :D
valami olcsóbb?

(#1541) MikiASD


MikiASD
tag

Szerintetek ez jó lenne?
http://depo.hu/gigabyte/ga-ep45-ds4#prodinfo

(#1542) -bh- válasza MikiASD (#1541) üzenetére


-bh-
aktív tag

Jó választás :K esetleg, ha kevesebb a keret, akkor ds3p (ugyanaz a nyák, mint ds4, csak nem rézből van a hűtés, hanem alu/réz kombó...) vagy UD3R (ami frissebb).

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1543) Passape válasza MikiASD (#1541) üzenetére


Passape
tag

Nem rossz de sztem hasonló áron inkább UD3 szériából válogass, újabb OCre jobb, bár nem olyan csicsás a doboza

Többieknek
Megvan az UD3P hehe, de az OCZ 1200 Ramból a 2 kit különböző rev. ... :(

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#1544) Stirbi válasza Passape (#1530) üzenetére


Stirbi
addikt

üdv kösz ez hosszu és tartalmas volt

(#1545) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

GA-73PVM-S2H lap van a htpc-mben. ahogy nézem, sok giga lapban van a SNR ALC889A HD audio.
mint ahogy a GA-E7AUM-DS2H - ben is.

de ez utóbbiben már írja a spec a Dolby Home Theater® támogatást. a pdf-et nézve van minden hangforrásból kapcsolható dolby headphone, amit nagyon-nagyon szeretnék. de nálam még nincs.

ha az újabb lap külön audio driverét letöltöm, fogom tudni telepíteni a másik, régebbi lapra? (mivel ugyanaz az integrált hang elvileg.) okozhat-e problémát? az alsó link mutat a letöltésre, és ott 2 driver van. a régebbi multilang, a felső jól látom, hogy csak angol?

csak tuti választ kérnék, ötletelést nem.

előre is thx! :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1546) szab.tam válasza szab.tam (#1545) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak feltettem....

azt írta ki, hogy a karbantartás sikerült, de pont a dolby menüsor nem jött elő. megpróbálom majd uninstallal is, nemcsak rátelepítve. de lehet, hogy látja, milyen lapban van, és korlátozottan települ?

mivel ugyanaz a realtek, így gondolom, ez csak szoftveres.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1547) -bh- válasza szab.tam (#1546) üzenetére


-bh-
aktív tag

szvsz módosítottak a hangkodeken (betűjelre is stimmel? pl. Alc888a) A realtek drivere "intelligens" vmilyen szinten...adott családon belül legalábbis...

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1548) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Memóriát, tápot meg videokarit cseréltem, az új kari, egy MSI 4830 nagyon akadozva futott. Volt mindenféle driverfrissítés, csatlakozások ellenőrzése, stb.
3dmark06-ban a második teszt le se futott, játékok kifagytak pár másodperc után.
Windows reinstall, új driverek fel, csatlakozók újra ellenőrizve, a probléma ugyanaz.

Visszacseréltem a HD4830-at a régi Giga 4670-re, driver frissítés (előtte driver sweeper pucolás) megvolt, csatlakozók a helyükön. 3dmark most lefut, de akadozik és gyenge az eredmény. Játékok kifagynak, ha esetleg „csak” kilépnek, akkor utána nincs hálózat.

Másik kit memót próbáltam, a gond ugyanaz.
Orthos blend test kb egy órája megy, még futtatom pár órát.

A táp egy Enermax Modu 82+ 425W dícsérik. Gondoltam azt is visszacserélem a régire, és észrevettem, hogy a 20 pines csatlakozóban egy kábel helye üres. Ez OK ? Rákérdeztem a táposoknál is

Most az FSP van benn, továbbra is akadozik a DMark meg a játékok kifagynak

4830-ra meg a 4670-re is ugyanezek a tünetek voltak. Alaplapot szerintetek hogy tudok vizsgálni ? Van egyéb tanácsotok ?

Előre is köszönöm.

(#1549) -bh- válasza Tbor (#1548) üzenetére


-bh-
aktív tag

Ramot teszteld le Memtest86+ -al is (van bootolható és Win alatti verzió is... én inkább a bootolhatót ajánlanám...), esetleg lehet, h csak kevés neki a fesz. Videokari meg - olyan lapnál, ahol van - "PCI-Express drive strength" miatt szokott rankoncátlankodni, ha kevés feszt kap... 900mV az ideális (főleg 1 100W fölötti fogyasztású kártyánál...) - és ha húzva van a procid, akkor fixálni kéne 100mhz-re...

Tápból meg nem hiszem, h a boltba kirángatták volna :D ... manual szerint az 1 földelés.. 1ik a 8ból... szvsz mennie kell még emiatt...

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#1550) -bh- válasza tome.jr (#1537) üzenetére


-bh-
aktív tag

[link] - esetleg jól jöhet :D

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.