Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) cettlee válasza Balinov (#1000) üzenetére


cettlee
őstag

tehát akkor az a @bios qrta el? vagy a bios volt hibás? eddig csak az elsö leveledet olvastam el mindjárt olvasom tovább.. amugy a én lapomhoz másik biosok vannak nem?

mod: amugymeg nekem bios flesselés azzala @bios--al futott közbe a norton antivirus meg mittomén sztem az msn is csak offline-ba voltam vele. ráadásul a cpu fesz is levolt véve 1,35re meg még 1 pár dolog átvolt állitva a biosba és igy flesseltem rá az ujat win alol.
restart után toltam 1 load optimized defaultsot , beálitottam mindent a régire és ment minden gond nélkül.

mondjuk nekem az F4 biossal fagyott csomoszor mikor beléptem biosba(néha meg a del-re se reagált) az F2 biossal meg 130 gigásnak látta a 200as seagatemet...

[Szerkesztve]

(#1002) Balinov válasza cettlee (#1001) üzenetére


Balinov
félisten

persze,tiédhez mások a biosok.
azt,hogy az @bios-e vagy a letöltött bios image volt-e a hunyó nemtudom. az tény.hogy @bios flesselés után kiírta,hogy succesfully updated,pls reboot your kompjúter.
amugy letöltöttem újra másnap melóhelyen az f5-ös bios image-t és összehasonlítottam azzal a file-val,amit a pendrájvon hazavittem és byte-ra megegyezik a checksumuk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1003) cettlee válasza Balinov (#1002) üzenetére


cettlee
őstag

ugy tünik hogy szar bios volt fenn a giga honlapján.nekem most igy alapon jo a gép , de várok uj biosra mer totál antituning hibás eza bios is. a sima k8nf9 hez is asszem hogy az F7es azmár használhato volt. remélem ehhez az ultráshoz is kitalálnak má vmit.

(#1004) Balinov válasza cettlee (#1003) üzenetére


Balinov
félisten

ha 5 embernek elsorolnám a bios frissítés körülményeit 4,5 azt mondaná,hogy hibás biost tett fel a giga...de persze hülye lenne elismerni...írásban meg pláne..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1005) cettlee válasza Balinov (#1004) üzenetére


cettlee
őstag

pedig nem lehetetlen mer hallottam már ilyenrol. meg magyarországon ez a garancia intézés nevetséges.lese szarják az embert.amugy ugy tudom hogy csomo számtek boltba pár ezer ftér megcsinálják a bios frissitést ha elvan cseszve. tudod azzala csipesszel kiveszik aztán megcsinálják. bár a support azt irta hogy ezt csak giga szervizbe tudják megcisnálni. sztem nemcsak ott.

amugy nem dual biosos a tiéd?

(#1006) Balinov válasza cettlee (#1005) üzenetére


Balinov
félisten

nem,nem dual biosos..sajnos.
hát ja,ha sima mezei barna tokozású lenne,akkor nem lenne gáz,mert akkor hotswapp-pal megoldhatnánk könnyen.de forrasztott [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1007) cettlee válasza Balinov (#1006) üzenetére


cettlee
őstag

jahh. megnéztem az enyém is forrasztott.
amugy fingom nincs hogy müxik eza dual bios.
ugy hallottam hogy bios iráskor csak az 1iket irja át és ha müxik frankon akkor a másikat is átirja. ha nemmüxik akkormeg visszairja régit. de gyakorlatba nemvágom.szerencsére még nemkkelllett

(#1008) Balinov válasza cettlee (#1007) üzenetére


Balinov
félisten

kábé így működhet...pontosabb fogalmam nekem sincs róla..előzó gigám is single-chip megoldás volt (k8ns rev 1.1)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1009) Zenty


Zenty
őstag

GA-K8N Pro-SLI ez a passziv chipset hütöje mennyire hatékony alapon?
Ha nem tuningolod a lapot ilyesmi akkor birja strapát alapbol vagy igy is melegszik?
Képekről elég pitinek tünik nekem az a kis passziv hütő ezért kérdem!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1010) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy gigabyte lapot (sokan ajánlották) de nem értek ezekhez a chipsetekhez, stb.

Ami fontos lenne:

Socket 478
AGP
int. LAN, hangkártya
(2db 400as corsair ram és egy 2,8as ht p4 menne bele nemtudom számít-e ez)

Tudnátok ehhez ajánlani valami lapot?

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#1011) ONE-T


ONE-T
csendes tag

Sziasztok van egy Gb K8NS alaplapom(754) [nforce 3 250] Ebben csücsül egy 2800+ os sempron. Az lenne a kerdesem, hogy erdemes e megvennem a 2*512 kingmax HC ramot(500Mhz) már csak azért hogy lehet e huzni a procit? Persze tudom hogy lehet, csak hiányolom az FSB és a szorzó állítási lehetőséget BIOS ban. Szóval etől függetlenül, memoriaidőzités és feszültségemeléssel ezekkel a jo ramokkal tudok elerni mondjuk egy 300-400 MhZ es plusz orajelet? A hütés nem téma :DDD
Előre is köszi :)

(#1012) Balinov válasza ONE-T (#1011) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,
Szerintem mindenféleképpen érdemes megvenned.A lap megbírkózik az fsb-vel lazán 300mhz-ig,sőt még afelett is van állítási lehetőséged. Ha újan veszed a lapot,akkor valszeg rev 2.0-ást kapsz,amiben a feszültségeket már százalékosan lehet csak megadni,nekem anno még rev 1.1-es volt,ott konkrét V értékeket lehetett megadni.
FSB,etc. állítási lehetőség pedig van a lap biosában,de csak úgytudod előhozni,ha a biosban megnyomod a Crtl+F1 billentyűkombót,ezután tudsz ht szorzót,fsb-t,ram osztókat,időzítést,command rate-t,feszültségeket,stb. állítani.Volt dolgom már ilyen 2800+ S754-es sempronnal,igaz más lapban. Az már E6-os , Palermo (Venice-256 cpuz 1.31 szerint) magra épült és egy 13k-s asrock lapban mindenféle feszemelés nélkül hozta elsőre a 8x250-et gyári hűtővel. Azért csak idáig próbálkoztam,mert egy ismerősnek raktam össze konfigot és nem akartam az egekbe rántani. Sztem ki fogod tudni szinkronban hajtani az 500-as hc-ket.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1013) cettlee válasza Balinov (#1012) üzenetére


cettlee
őstag

hátja. énmeg épp ezér nem akarok még 500as vagy 566os ramokat venni. mer felesleges mer nemtom szinkronba hajtani a szar bios miatt:D max clock gen-nel. de azzal meg állitodik a htt-vel párhuzamosan a pci-freki is. ugyhogy most aztse eröltetem mer 250fsbnél már 41mhz a pci. mondjuk van olyan ott hogy ignore pci and pcie fraki de az sztem nemjelent semmit. az easy tune 5-el lehet fixálni a pci-t, csak azis elég antituning progi

(#1014) Balinov válasza cettlee (#1013) üzenetére


Balinov
félisten

sztem ha a proci és a ram is bírja a szinkron 250-es fsb-t,mennie kell biosból is...nem bírom elképzelni,hogy giga nf4-es deszkákok ennyire antituningok legyenek..
et5-öt én olyan gyorsba elfelejtettem,hogy csak na!!!

viszont szombaton meggyógyítja doktorbácsi a lapomat,így végre lesz megint gépem!!!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1015) cettlee válasza Balinov (#1014) üzenetére


cettlee
őstag

nah az franko. mér neked megy a 250?:D nekem elindult 240 nagyon sokféle bios állitgatás után végre de totál nem volt stabil. win alol huzva meg tök stabil volt napokig.
külföldi forumok is erröl szoolnak szoval nem vagyok ezzel egyedül:D

pl a magasab ram freki reményében le akartam venni 2,5-3-3-8 rol 3-4-4-8 ra az idözitéseket, de a 2,5röl 3ra állitással megse nyekken a lap. elöbbi biosokkal se. ezazér nevetséges.
igy 235mhzig megy a ram 1,8 volton. ugy meg menne sztem többet is.bár ki tudja.
amugymeg érdekes hogy nincs borda a ramon mégis kb 38 fokos 1,8 volton is.samsung 2*256ddr400 egyoldalasak

(#1016) Balinov válasza cettlee (#1015) üzenetére


Balinov
félisten

Simán,de nekem GA-K8NS rev 1.1 volt, nf3-250 + s754...f9-től f18-ig az összes biost kipróbáltam,de a 2800+ CG-DH7-es Newcastle magos A64-em mindegyikkel ment alapfeszen 9x255-öt minima,ramokat 166-ra visszaosztva ill. ht szorzót 3x-ra állítva. sőt,alapfeszen és f18-as biossal ramokat ddr266-ra visszaosztva még 8x300-on is elmászkált.Az egyetlen ok,amiért nem így használtam az az,hogy ugye szorzóállítás után nemmegy a CNQ. A mostani,perpill biosdöglött,lapomban (lásd adataim) is simán megy a 9x255,ramokat 166-ra visszaosztva ddr442-n megy a kinstonvalue 512mb-os modul 2,7V-on még az 1T is megy, 3-3-3-7-en. Prime95 torture tesztet egyik alkalommal este 7-től reggel félhétig futtattam így,hibamentesen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1017) cettlee válasza Balinov (#1016) üzenetére


cettlee
őstag

akko jovan akko. de lehet hogy annaka biosai meg F8 elöttiek ugyan iylen szarok voltak mint az enyémek most:D alig várommár az F8 utáni idöszakot:D nah most huzok zh-t irni oprendszerek üzemeltetéséböl :B

(#1018) Balinov válasza cettlee (#1017) üzenetére


Balinov
félisten

nemhinném,hgoy a te lapodhoz is lesz annyi bios rev...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1019) cettlee válasza Balinov (#1018) üzenetére


cettlee
őstag

elöbb utobb biztos lessz pár. decemberbe még csak F2es volt nekem azzal jött a lap.
mostmeg már 1 honapja kint vanaz F6os is. ebben az ütemben nyárra csak kitalálnak vmit

(#1020) Balinov válasza cettlee (#1019) üzenetére


Balinov
félisten

az azért röhejes,nem,hgoy egy kiforrot (chipset) technológiához foltozgatni kell a lapok biosát... :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1021) cettlee válasza Balinov (#1020) üzenetére


cettlee
őstag

hátt enyhén szolva.és mostis az utobbi 2 biosban szinte semmit sem változtattak. 1 ficsört adtak hozzá ami engem aztán nemis érint.valami hardvernak az alaplappal valo összeakadását orvoslták vele.

(#1022) Balinov válasza cettlee (#1021) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ahogy leveleztek velem a gigabyte supportosok,énmár semmin nem lepődök meg.. :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1023) cettlee válasza Balinov (#1022) üzenetére


cettlee
őstag

jah aza románia dolog nem volt gyenge:D de azt irta utána hogy véletlen összekeverte 1 másik emaillal:D

(#1024) Balinov válasza cettlee (#1023) üzenetére


Balinov
félisten

mér,te elismernéd írásban,hogy mekkora birka vagy? :D :D :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1025) ONE-T


ONE-T
csendes tag

Sziasztok. Ő persze hogy tudom hogy ctrl f1 el jön elő a tuning opcio a biosban. DE akkor sem találtam konkrétan fsb állitasi lehetőséget, és igen a procim palermo magos 1,4 V on megy alapból és százuaálkban lehet megadni a töbletfeszültséget.

(#1026) ONE-T


ONE-T
csendes tag

ésmég mindig nem talaltam fsb re vonatkozo allitasi lehetőséget, mert hogy a szorzo fix az egy dolog, de fsb-t azt muszaly hogy lehessen allitani. Ehhez kepest a frequency/voltage control- om a BIOS ban igy néz ki alapon
Add CPU Over Clock in Mhz [ 0]
AGP Over Clock in Mhz [66]---->ez mondjuk fix nem mintha szamitana
Cpu Voltage Cotrol [Normal] % ban lehet a +-t ráadni
VDDQ(AGP) Voltage Control [Normal]
DDR Voltage Control [Normal]

Memoria időzitéseket hiba nélkül lehet allitani meg a mem frekit is de egyszerüen fsb-t sehol nem talaltam. Akinek ilyen deszkája van az megmondhatná hogy hol van ;]

(#1027) Balinov válasza ONE-T (#1026) üzenetére


Balinov
félisten

nem ösmerem az nf7 biosának a lelkivilágát,de szerintem ordít,hogy neked ez kell ''Add CPU Over Clock in Mhz''..
lehet,hogy nem azt tudod beállítnai,hogy 166(200)mhz helyett legyen ezeröccázmillió,hanem,hogy a gyári értéket mennyivel fejelje meg...

különben nf7 lapról minden infót itt,tippek,tapasztalatok,stb..[link]

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1028) cettlee válasza Balinov (#1027) üzenetére


cettlee
őstag

1et értek. aza ''Add CPU Over Clock in Mhz''. ez az hogy hány mhzel menyjek 200 felett. ha 10 re állitod akkor 210en fog menni. sztem igy logikus

(#1029) Balinov válasza cettlee (#1028) üzenetére


Balinov
félisten

Cettlee,NEM nf7-e van One-T-nek..GA-K8NS-e van..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1030) ONE-T


ONE-T
csendes tag

:DDD
Jo akkor döntsük már el hogy melyikbe irunk, bocs az alairasert már átirtam

[Szerkesztve]

(#1031) Balinov válasza ONE-T (#1030) üzenetére


Balinov
félisten

K8NS kérdés és válasz a K8NS topikban...sasold meg,most fejeztem be a postomat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1032) gyurczy


gyurczy
őstag

GA-K8N-SLI az alábbit produkálja egy X2 4400+ társaságában:

Bármilyen 200 feletti FSB-t állítok be biosban, automatikusan 197-re állítja magát. Windows alól 210 felett fagy, hiába tettem meg előtte a szükséges lépéseket a biosban (FT szorzó, 2T, stb.).

Bárkinek bármi ötlet?

(#1033) Balinov válasza gyurczy (#1032) üzenetére


Balinov
félisten

197!!! :Y nem kéne neki.. mikori bios van benne?[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1034) gyurczy válasza Balinov (#1033) üzenetére


gyurczy
őstag

F8-as.

(#1035) szabi73


szabi73
csendes tag

Gigabyte 8i945P Pro, i945P, LGA775, Dual DDR2 (max.667MHz),
Szerintetek érdemes megvennem ezt az alaplapot egy 660-as p4 procihoz?Mik a tapasztalatok vele?

(#1036) gyurczy válasza Balinov (#1033) üzenetére


gyurczy
őstag

Úgy néz ki az F8 bios volt a ludas. F7-el már működni látszik, de a win előtti reboot betegsége ennek is megvan. :O

(#1037) Balinov válasza gyurczy (#1036) üzenetére


Balinov
félisten

hát ja,megrendült a giga biosíró srácaiba vetett bizalmam,mióta szar bios image-t adtak ki a lapomhoz...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1038) cettlee válasza Balinov (#1037) üzenetére


cettlee
őstag

hát ja az enyémhez még mindig nincs normális bios..

(#1039) gyurczy válasza cettlee (#1038) üzenetére


gyurczy
őstag

Én úgy döntöttem, hogy meg sem várom... amint érkezik forint, csere lesz. :(

(#1040) bucilali válasza gyurczy (#1039) üzenetére


bucilali
aktív tag

aki tele van lééé-vel...hm... :U :U ;)

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1041) gyurczy válasza bucilali (#1040) üzenetére


gyurczy
őstag

Kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci... :))

(#1042) cettlee válasza gyurczy (#1041) üzenetére


cettlee
őstag

nah és mire cseréled? nekem semmi más bajom nincs vele. a tuning meg várhat még.most elfut minden.

(#1043) gyurczy válasza cettlee (#1042) üzenetére


gyurczy
őstag

Csak az antituning az, ami baj van vele. Még nem tudom mire cserélem, Abit AN8, vagy DFI lesz, attól függ mennyi lesz a keret, illetve mennyire megy el megint az eszem, ha rászánom magam a cserére.

(#1044) Gallardo007


Gallardo007
tag

én is elcserélném 3 hónapos Gigabyte GAK8N Sli pro alaplapomat uj ASUS A8V-E SE alaplapra 1 az1ben.teljesen hibátlap a lap csak van benne valami cpu védelem ami miatt ha pl az fsb t 290 re állítom kiírja hogy over cpu frekvency és ujraindul 3-4szer de utána atombiztosan megy,nekem ez nem tetszik azét cserélném el de 1-2 hetes garis cucc kell csak.

(#1045) Gallardo007


Gallardo007
tag

VAGY ilyenre>>>>>>>>>>K8N Neo4-F

(#1046) cettlee válasza Gallardo007 (#1044) üzenetére


cettlee
őstag

ezt a BIOS miatt csinálja... uj biossal jo lessz.

(#1047) cettlee válasza cettlee (#1046) üzenetére


cettlee
őstag

kis érdekesség(alulrol olvasni):




balazs [ cettel@gmail.com ]
Sent : 2006/4/14 20:35
Question : dear gb

''From OS the overclock was succesfull with clock gen.(around 270htt)''
so the problem is not the cpu performance(the cpu ends about 2800mhz)with clock gen, or easy tune 5) and neither the peripherials

I read many reports about the k8nf9(not ultra) with the same OC problem, but by that mobo
the F7 bios solved that OC problem. I hobe you will make a better bios for k8nf9 ultra too.
Please tell our problem to the 'bios maker team' , I dont no what they were doing in the last one year , playing counter strike?

thanks
balazs



Answer - 346333
Answer : Dear Sir,

Thank you for supporting GIGABYTE products and contacting GBT Tech Support. As to the problem you mentioned, the overclock result will depend on your peripheral devices, and the CPU maximum performance. We will not guarantee any result caused by system overclocking.

If you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us directly. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Best Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY




Question - 346333
From : balazs [ cettel@gmail.com ]
Sent : 2006/4/12 18:40
Question : dear gigabyte.
there are no usable bios rev.-s for OC for my board.
I get my k8nf9ultra with F2 bios, but it could not work with more than 130GB hard disks.F3 bios was O.K. but not for OC.My system always hangs on above 218 mhz HTT speed.(not because the memory)From OS the overclock was succesfull with clock gen.(around 270htt)
The F4 bios was unstable, I could not enter the bios setup with the F4.

Now F5 is for me good but I can not overclock from bios.
I didn't try the F6 rev
My memories work with 2,5-3-3-8 timings, but when I change the 2.5 value to 3(slower) the system does not boot.

Lots of gigabyte nf4 board users have this problem with this board(no OC from bios), and they will change it because this problem.
I dont want to sell mine, I(we) just need a normal bios.

thank

balazs from hungary


-------------------------------------------------------------------------------
Model Name : GA-K8NF9 Ultra
--------------------------
M/B Rev : 1.0??
BIOS Ver : F5
Serial No. :
Purchase Dealer :
-------------------------------------------------------------------------------
VGA Brand : GIGABYTE Model : 6600gt
CPU Brand : AMD Model : Venice E6 Speed : 3200+
Operation System : Win XP SP :
Memory Brand : Samsung Type : DDR
Memory Size : 512 Speed : 400
Power Supply : 420 W


(#1048) szabi73


szabi73
csendes tag

Sziasztok.
Most szeretnék venni egy ilyen típúsú alaplapot Gigabyte 8i945P Pro, i945P, LGA775, Dual DDR2 és olyan fórumozók véleményére vagyok kiváncsi akik már használtak vagy jelenleg is ilyen lapot használnak.
A konfig pedig ebből állna:p4 660 3.6ghz 2m/800,gf7900gt,250gb wd winchester chiftec 450w táp,2*512mb geil value ram.
Ezek már meg vannak csak a lap hiányzik alóluk.
Kérlek segítsetek a véleményetekkel.

(#1049) cettlee válasza szabi73 (#1048) üzenetére


cettlee
őstag

hát én az inteles lapokat nemnagyon vágom ugyhogy sorry:D

(#1050) cettlee


cettlee
őstag

ha pl az ultrás lapomhoz felrakok egy sima k8nf9 biost akkor mivan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.