Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -=Berkut=- válasza Neck (#100) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

Hali!

summa 4db, ebből 2db 2XUSB, 1db 2xusb+2xfw, 1db az sli panelnek

(#102) Monya78 válasza misu (#97) üzenetére


Monya78
veterán

Nekem is ilyen van...nyugodtan tedd fel a kérdéseidet ha van... :)

(#103) Neck válasza -=Berkut=- (#101) üzenetére


Neck
veterán

:F:F:F

Ezt így anblokk nem értem. Várj, belinkelek egy képet, mire gondoltam...

[kép]
EZ a bracket.
Ebből hányat kaptál? Ilyent, amit most belinkeltem, elvileg tuti kaptál.
Kaptál még valami ilyesmit?

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#104) -=Berkut=- válasza Neck (#103) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

Szia!

A képen látható cuccból 1db-ot kaptam, ezt neveztem ''2xusb+2xfw'' -nek, mert 2 USB és 2 Firewire csati van rajta.

Ezen kívűl volt a dobozban 2 db olyan bracket amin 2 db USB csati van ''2db 2XUSB'' és 1 db olyan amit az SLI összekötő panel rögzítéséhez mellékeltek ''1db az sli panelnek''.

Remélem most érthetőbben sikerült kifejeznem magam...

(#105) Neck válasza -=Berkut=- (#104) üzenetére


Neck
veterán

Igy mar ertem, csak ezeket hirbol se hallottam.
En egy darab bracketet kaptam.
Az USBseket vagom, hogy milyen lehet, de azt a SLI rogzito panelt nem igazan.
Tudnal rola kepet mutatni?
Ja, es IDE-SATA atalakitot kaptal? Mert en azt se kaptam, elvileg azt is kellett volna. Mondjuk ez alapjan a kep alapjan nemtom, mert ezen csak 1 bracket van...

Kozben talaltam kepet, amin rajta vannak az altalad emlitett cuccok is.

Szoval.

Hianyzik ket darab USB Bracket, valamint egy SLi tarto bracket, tovabba egy IDE-SATA atalakito kabel, es egy eredeti manual a vgahoz meg a laphoz (mondjuk ezeket mar kinyomtattam a netrol)

Hrrrrr.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#106) -=Berkut=- válasza Neck (#105) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

''IDE-SATA atalakitót'' ? Are you sure? Ez mire jó?
Én ilyenre még csak utalást sem találtam a leírásban.
Van a lapon 2db IDE és 8db SATA port.
A csomagban volt 1 floppy kábel 1 HDD szalagkábel, 4db sárga és 4db piros SATA csati, 4db SATA tápcsati. Fejből ezekre emlékszem.

Újonnan vagy használtan vetted a lapot?

A Wifi kátyát már meg sem merem kérdezni, hogy kaptál -e. DPS modult?
SLI nyákot? stb.

(#107) Neck válasza -=Berkut=- (#106) üzenetére


Neck
veterán

SLi hídnyák van, WiFi kártya van, 1 floppy, 1 ide kábel is van, 8 SATA kábel is van, DPS is van a hozzá tartozó kerettel,
1 MOLEXről 2 SATA-ra Ágaztató tápkábelt kaptam. Te kettőt?


Nem vettem. Nyertem, egy 3D1-es VGA kártyával együtt.
Csak ez már egy magazin által tesztelt cumó, és nem rktak vissza bele mindent. De intézkedem :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#108) zsozso84


zsozso84
csendes tag

Tudna valaki segíteni?

Gigabyte k8ns alaplap vásárlását tervezem(a símát nem az ultrát), csak semilyen árlistán nem látom már, mindenhonnan elvitték....
Socket 939 és AGP miatt kell a lap , ha valaki tud boltot ahol lehet kapni az lécci irja meg

Köszi

(#109) Rapid


Rapid
aktív tag

Tegnap megdumáltattam magam egy Gigabyte GA 8IP775-G-re. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy a ''test ok'' a honlapjukon a 630-s proci mellett azt jelenti hogy megy benne, vagy azt is hogy a 64-bites dolog is mükszik. Annyira beparáztam, hogy ki se merem venni a dobozból a deszkát és már azon gondolkozom hogy inkább kicserélem egy Asus P5P800-ra. Mit gondoltok, megy benne a 64-bites op. rendszer?

(#110) -=Berkut=- válasza Neck (#107) üzenetére


-=Berkut=-
csendes tag

Hali!

Beugrott, hogy honnan volt ismerős a nicked. Én is pályáztam a cuccra. :) ''HOC''

MOLEX -> 2SATA , ebből 4 db -ot kaptam.

(#111) Neck válasza Rapid (#109) üzenetére


Neck
veterán

Az nem a laptól függ. Ha a procc tudja a 64bites számolást, akkor tudja. Ha nem akkor nem. A lapon nem fog múlni. :D
Egyébként meg a lap chipsetét nézd meg, hogy milyeneket tud. Esetleg ha van egy ugyanolyan chipsetű lap más gyártónál, ahová odaírják hogy tud 64bitet, akkor (mivel a chipsetet nem szokták (tudják) átalakítani :D) a Giga lapja is tudja. De amúgyis tudni fogja, szigorúan szvsz.
Azért nézz utána, mert nem vállalom azt az 5% kockázatot :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#112) Neck válasza -=Berkut=- (#110) üzenetére


Neck
veterán

Az igen!
Te is? :B

Egyébként már beszéltem Roadside-al, folyamatban vannak a cuccok.


MOLEX-2SATA: 4et? Én 1et...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#113) Rapid válasza Neck (#111) üzenetére


Rapid
aktív tag

Köszi! Éled a kedvem. Itt van a PC WORLD 1 éves Win. xp 64 verzió. Este rakom a gépet és minden kiderül!!

(#114) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Gigabyte GA-K8NF-9 alaplapot és a jövö7en jönnek a többi új alkatrészek:
CPU: AMD Athlon 64 3000+ s939
CPU hűtő: Artic Cooling Silencer 64 Ultra TC
RAM: Geil 512MB PC3200 400Mhz Value
VGA: Innovision GeForce 6600 128MB PCI-E
TÁP: Chieftec HPC-420-302-DF (ATX12V2.0/420W/2FAN)

Az lenne a kérdésem, hogy mire kell figyelni, mit kellene csinálnom, telepíteni vagy módosítani már a összeszerelés/telepítésnél a stabil/biztonságos műkődéshez.

Nem terveztem tuningolás.
Ha mégis fogok, tippeket stb. tudtok adni mit és hol kell csinálni?
(kezdő vagyok ilyen téren)

Üdv. oraculus

[Szerkesztve]

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#115) Vikipizsama válasza -=Berkut=- (#106) üzenetére


Vikipizsama
tag

Az IDE-t alakítja SATA-ra vagy a SATA-t IDE-re már nem tudom.

Te azért nem kaptál ilyet mert ez cak a 3d1+alaplap csomaghoz jár, ha csak alaplapot veszel akkor nem.


[Szerkesztve]

(#116) rdi


rdi
veterán

SZIASZTOK, gigabyte 7vtxh alaplapnál lehet -e usb 2.0 -át beállítani, esetleg bios frissítéssel?

Fej! Tor! Potroh!

(#117) rdi válasza rdi (#116) üzenetére


rdi
veterán

up

Fej! Tor! Potroh!

(#118) Neo...


Neo...
tag

Üdv nekem végülis most lett 1 Gigabyte GA-7VT600 ! Szal Én is úgfy érzem ide tartozok :)

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#119) Freezura


Freezura
tag

Sziasztok!

Csak szeretném elmesélni, hogy jártam, és esetleg valaki tudja, hogy mit csináltam rosszul. Nekem egy Gigabyte GA-7N400E-L lapom van, egy Barton 2500+ -al. A lappal teljes mértékben meg vagyok elégedve. Azonban zavart, hogy nyáron a proci hőmérséklet terheléskor akár 68C-ra is felment, köszönhetően egy gyenge Noname hűtőmnek. (Sajnos amikor vettem a lapot és a procit nem volt elég keret jó hűtőre – már bánom!). A melegedés miatt úgy döntöttem, hogy ideje lecserélni a hűtőt egy minőségi darabra, ezért Pénteken beruháztam egy CoolerMaster VortexDream 7-re. (halk, rézbordás).
Hazamegyek, radiátorhoz érés, régi hűtő ki, új hűtő be, gép kapcsol, sípolás. Sok egymás utáni hosszú sípolás volt, sajnos nem számoltam, mert később a könyvbe megtaláltam mit jelentett volna. Ezután hűtő le, proci ki (hátha elmozdult), vissza az egész, na ekkor már nem sípolt a gép, hanem egy „zenélt”. Teljesen más tónusban: 1 hosszú, 1 rövid, 1 hosszú, 2 rövid. De azért írom, hogy zenélt, mert mintha ennek valami dallama lett volna. BIOS reset sem segített. Elő a gari levelek, marha nagy mákom volt máj 11-ig van gari a lapra és a procira, csak külön helyen vettem. Úgy döntöttem, hogy oda viszem vissza, ahol a lapot vettem, hogy gyorsan nézzék meg mi a hiba, hogyha a procival van gond, még tudjak intézkedni. A boltba beraktak egy más procit, sípolt a gép, a procimat berakták egy másik lapba, működött. Tehát a lappal van valami. Ha minden igaz ma küldik fel a nagyker szervízbe.
Az egészbe azt nem értem, mitől szált el a lap? Már azért összeraktam több gépet is, de ilyen nem fordult elő velem, hogy egy hűtőcsere után elszáll valami.
Nem tudom, esetleg járt így valaki?

(#120) ESP


ESP
senior tag

Sziasztok...

Kis kényszerszabin voltam, de itt vagyok egy csomó új ötlettel:

Nekem a dobozban ilyen kábelek voltak:
8db sata
1db ide
1db floppy
4db molex->sata táp
2db 'Y' a ventikhez

alaplap
DPS, a kerettel
Sli-híd+leszorító
w-lan kari
könyvek
matricák(!)
reklámok(?) mindenféle Gigabyte szórólap
cd-k

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#121) ESP


ESP
senior tag

A chipset hűtésére egy lehetséges alternatíva, ami talán jobb hatásfokkal bír, mint a Zalman-házibarkács, de egy biztos:
Nagyon szép!!!

Bővebben: link

Ja és nem is drága...


2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#122) Neo...


Neo...
tag

Ez igaz ilyen volt nekem is ! Én eladtam :) De nagyon szép valoban !

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#123) Vikipizsama válasza Neo... (#122) üzenetére


Vikipizsama
tag

Mekkora ez?

Nagyobb mint a Zalman?

Hol vetted és mennyiért?

(#124) sammiedavis


sammiedavis
tag

Üdv Emberek! Egy kérdés: a régi 2200+ T-bred magos procim érdekli egy barátomat, Gigabyte GA-7VRX a deszkája KT266- os csippel, szerintetek elmegy vele? És ha bios-t kell frissíteni, ez hogy megy gigáéknál.:F

Me of us one?

(#125) Neck válasza ESP (#120) üzenetére


Neck
veterán

''2db 'Y' a ventikhez'' ez mi a rák?
Mellesleg mostmár 3200+ @ 3800+ stabilan! :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#126) Vikipizsama válasza Neck (#125) üzenetére


Vikipizsama
tag

Nekem is ennyin megy a proci!!!


De, ha jobb ramjaim lennének még lehetne feljebb tornázni!

A Videokarit nem piszkáltad meg.

Én a VGA-t is felpiszkáltam az alaplap biosában és a 6600GT most 560/1260-on megy.

(#127) code1005


code1005
senior tag

A 8KNS Ultra lapom miért indul újra az usb keyboard-al? Van valakinek ilyene?

plata o plomo

(#128) ESP válasza Neck (#125) üzenetére


ESP
senior tag

''Y''-elosztó a tápra...
Bár így elnézve igencsak ''érdekesen'' csomagolnak a hazai nagykerek/kiskerek...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#129) ESP válasza code1005 (#127) üzenetére


ESP
senior tag

Nekem a lapomon (K8NXP-sli) az usb-kivezetések elég ratyik...
USB-s eszköz csatlakoztatásánál olykor előfordul, hogy meg kell mozgatnom a portot, hogy felismerje az eszközt!

Próbáld ki mit mutat ha előlapi cstlakozót használsz...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#130) ESP válasza Neck (#125) üzenetére


ESP
senior tag

Mondjátok már el, hogy a rákba kell húzni ezt e sz*rt???
A64 3500+ -om van és itt döcög nekem 2200MHz-en...

A régi winem (sp1) folyton fagyott az Easytune alatti tuningkor...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#131) Vikipizsama válasza ESP (#130) üzenetére


Vikipizsama
tag

Én mindent az alaplap biosában csinálok!


nem tudom milyen ramjaid vannak de én azzal kezdtem,hogy a ram frekijét levettem 166-ra és ezután kezdtem el piszkáli a procit.

Az az érdekes, hogy hiába állyítod be a biosba, hogy a ram fsb nem lehet nagyobb mint 200, ha a procit húzod a ram is megy felfelé.
Ezért nekem már 210-es fsbnél lefagyott, de ha a ramot 166-ra állítod akkor ha 240-en megy a proci akkor lesz a ram 200. Érted? :)))

A videókártyát pedig a liear grapics búszternél vettem 115%/125%-ra.

(#132) Sn00k


Sn00k
veterán

Császtok!

Van egy gigabyte 7N400-E(L) alaplapom...
Valaki megtudná mondani mekkora CPU megy max ebbe a kicsikébe bele?
Most egy Athlon Xp 2400+ ketyeg a szívében...

3njoy the Lif3

(#133) Freezura válasza Sn00k (#132) üzenetére


Freezura
tag

Szeva!

Nekem is lapom van (pontosabban volt 1 hete, mert elszállt, bár én nagyon szerettem) egy 2500+ Barton-nal.
Elméletben akár a 200MHZ FSB-s XP és Sempron procik belemennek, tehát akár a 3200+ -os is. Bár én még nem próbáltam meg más procit.

Üdv

(#134) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

S.O.S. !!!

Vki mondja már meg nekem hogy a Gigabyte GA-K8N Ultra-SLI -nél a memmek fessze meddig állítható? Tovább mint 3V?

Sehol nem találom...

(#135) #65675776 válasza KriszBoy (#134) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elméletileg csak +0,2V-ot tud, azaz 2,7V a plafon. Miért kellene több?

(#136) KriszBoy válasza #65675776 (#135) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Pl. egy OCZ-hez mi 3,5V-on megy a legjobbat és mielőtt vki azt mondaná OCZ booster, közlöm hogy az NF4-es lapokba nem jó....

(#137) Sir Riccio válasza KriszBoy (#134) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Alapban 2,6 V-ot ad a RAM-nak és 2,8 V a teteje. ADATA 512/566-jaim vannak, és a tapasztalatom szerint 3,2 V-on sem tud többet mint 2,8-on. /DFI-ben tesztelve/ a csucs:319 / 638 MHz. és ezt tudja 2,8-on is.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#138) Sir Riccio válasza ESP (#130) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Mi a problémád?? kérdezz és ha tudok válaszolok is rá!!! Gondolom nem jutottál be az opcionált menübe?? Ha belépsz a menübe nyomj egy CTRL+F1-et és szezám tárulj, majd első lépésben vedd vissza a HT-t 5-ről 3-ra.

[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#139) ESP válasza Sir Riccio (#138) üzenetére


ESP
senior tag

Tudom, meg a ctrl+F1 már megvolt, de valahogy lelankadt az egész...
Igazából nem tudom, hogy a gyári hűtővel meddig mehetek el, mivel semmi esetre sem szeretném a cuccost lefüstölni...
Meg aztán a Q-Tec 400w-os (hiába a 12cm-es venti) tápom sem túl jó alap, meg aztán mit ''éreznék'' egy kis biztonságos tuningtól, amit nem ad meg egy 3500+???

Továbbá a kunyhóban két db. 12-es és egy 8-as zúzza a levegőt, ami kisebb fajta szélvihart kelt, a procim az EasyTune szerint (nem tudom mennyire adhatok rá) egy-másfél óra game után is max. 33C-os...

Összegezve: érdemes nekem húzgálnom a procit?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#140) Sir Riccio válasza ESP (#139) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én csak a kérdésedre: ''hogy a rákba kell huzni ezt a sz*rt ???'' reagáltam, és hogy érdemes-e? azt neked kell eldönteni. Nekem 1800@2500-on megy alap feszen, és amikor digizek akkor használom egyébbként nem. Ha feszt nem emelsz, semmivel sem lesz melegebb tunning mellett mint alapon. A táp bőven elég a ventik pedig bőven sok. Röviden ennyi.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#141) Comm


Comm
senior tag

Mi a véleményetek a K8U tipusú alaplapról?A Gigabyte lapok jók tuningban(még soha nem volt ilyen lapom)?:B

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#142) ESP válasza Sir Riccio (#140) üzenetére


ESP
senior tag

Figyu!
Ezt láttad? (#121)
Mi a véleményed, illetve mit lehet(ne) helyette???

[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#143) ESP válasza Comm (#141) üzenetére


ESP
senior tag

Gőzöm sincs a tuningról, de ezen a téren a DFI a befutó...
Bár az az igazság, hogy egy csomó olyan paraméterezési lehetőségekkel van felturbózva, amelyeket soha nem használunk...

A Giga lapok szerintem nagyon jók, mivel minden földi jóval felszereltek, stabilak és az ún. ''dual-cuccok'' a mindennapokban is használhatóak...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#144) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Hello Sir Riccio Neked is úgy működnek a ramok ahogy a 131 hsz-ban leírtam vagy van erre valami megoldás!

[Szerkesztve]

(#145) Sir Riccio válasza Vikipizsama (#144) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem igazán értem a kérdésed, mivel nekem 566MHz-es RAM-jaim vannak, és tabilan mennek 630 MHz felett is. Tehát nem kell visszaosztani, mennek szinkronban is 1T-s időzités mellett.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#146) Sir Riccio válasza ESP (#142) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Láttam, de nem tudok hozzászólni, mivel én a gyárit használom, és nem hangos annyira hogy zavaró lenne számomra, szinte az az egyetlen zajforrás, a procin lévő giga-byte hütő alig forog, a VGA-n passiv-heat-pipe hütés van, a házban pedig egy db 12cm-es forog ugy 600-at, a rack-okban nincs hütés, /Hitachi-hoz nem kell, a hyper-power táp 12 cm-es ventije szintén alig forog.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#147) Sn00k


Sn00k
veterán

7N400-E alaplap tudja a memókat dualban hajtani?

3njoy the Lif3

(#148) Vikipizsama válasza Sir Riccio (#145) üzenetére


Vikipizsama
tag

Amikor 250Mhz-re teszed a procit a memóra mennyin megy vagy hol állytod be?

(#149) Sir Riccio válasza Vikipizsama (#148) üzenetére


Sir Riccio
addikt

EASY-TUNE 5 FSB=250 MHz RAM=250 MHz szinkronban. /ha a memóriád nem tudja ezt a frekit biosban állitsd vissza 133 vs 166 MHz-re és természetesen arányosan emelkedni fog az FSB-vel.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#150) Vikipizsama válasza Sir Riccio (#149) üzenetére


Vikipizsama
tag

Én is pont az arányositásról beszélek!!

Ahhoz hogy a RAM 200-on menjen 240Mhz-s CPU-nál 166-ra kell állítani!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.