Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Sztorizás következik, aki siet és legszívesebben csak bedobna három linket hogy le legyek "rendezve", az kérem inkább ne is olvassa tovább. Köszi. :)

    Eddig soha nem volt olyan fejhallgatóm és nem is nagyon használtam olyat, ami igazán minőségi lett volna. Eddig a pénztárcám leginkább a pár ezer forintos fejhallgató + mikrofon kombókat engedte meg, tehát 3-5000 Ft-ból megúsztam mindig 1-2 évre a dolgot. Legutóbbi halálkor egy A4TECH bloody G500 fejhallgatót vettem egy 10k-ért, és úgy gondoltam hogy na akkor ez jó lesz. Sajnos ez a füles hosszú távon elfárasztja a fülemet és fáj a fülkagylóm tőle (meg kell jegyezni, hogy egész jó basszusa van). Akkor jött az, hogy egy budapesti szakképzőben a hangtechnikus oktatót megkérdeztem, hogy mégis milyen fejhallgatót ajánlana nekem zenehallgatásra, alkalmi játékra, és mivel azt mondta, hogy hangzásban igazán nagy különbség nincs a 40 ezres fejhallgató meg Superlux HD-681F között (ami 6-7k), ezért én naívan elhittem és megvettem. Persze meg is szívtam, mert ebben jóval kevesebb mély van, mint az előzőben, de egyébként tényleg szép a hangzása (de sajnos néhol fülsértő a magas benne). Szóval most ott vagyok, hogy van két fejhallgatóm, de egyik sem igazán jó. A G500 nem olyan kényelmes (de attól még azt használom, mert mikrofonja csak annak van), a HD681F mélyén pedig csak EQ-val lehet növelni, amivel viszont torzít, egyszerűen nem bírt több mélyt kiadni magából.
    Azt még érdemes tudni rólam, hogy az átlagosnál jobb, zenei hallásom van, viszont bánt, hogy még sosem volt a hallásomat igazán kihasználó fejhallgatóm, így ezért is gondolnám hogy éppen itt az ideje.

    Jelenleg egy MSI B150M-Mortar alaplapom van, integráltra van rákötve az 5.1-em, és előlapira a fejhallgató/mikrofon. Gondolom igazán szép hangzáshoz forrás is kell, ezért valószínűleg hangkártya is kelleni fog. (És mivel minőségi fejhallgatón nem lesz jó mikrofon, ezért az is kéne külön, egy asztali) Szóval hangkártya (ha kell, de úgyis kell) + fejhallgató kombinációkat várok a Szakemberektől. :)

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, mozgatni nem tervezem.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, hangbeszélgetés, nagy ritkán filmezés. Hallgatok komolyzenét, klasszikus zenét, de mindenféle elektronikust "diszkózenét" is, latin zenéket. Szeretem ha bőven van mély a fejhallgatóban. A HD681F ilyen szempontból tökre meg is felelt volna, csak abból kihagyták a mélyet. :(

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Húha. Na ez az, amire nagyon nehéz válaszolnom. Képzeljétek el a helyzetemet. Eddig 3-5k, most meg ide írok hogy több tízezer forintot kiadjak egy ilyen izéért ami pár évig bírja aztán csókolom. Őszintén szólva nem tudom, hogy mi az, amire már azt mondanám, hogy "ez igen". Legyen a tető 30 ezer, aztán majd még beszélgetünk (de ez nem azt jelenti, hogy elsősorban a 30 ezreseket kéne nézegetni).

    4.) Új vagy használt?
    Eddig ha elektronikai eszközt használtan vettem, azt mindig megszívtam. Sajna ez van. Nem zárkózok el attól, hogy használt legyen, de ha már ennyit kiadok érte, akkor elvárható, hogy legyen hozzá garancia, nem? (Meg amit sokat használnak az már elhasználódik, vagy ez itt nem így megy? Ugyanolyan jól szól, mint amikor megvette az ember?)
    Szóval hajlok az újra, vagy győzzetek meg. :)

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Az átlagosnál nagyobb a fülem, és hogy minél kényelmesebb legyen, ölelje körül. Circumaural.
    (A HD681F mérete tökéletes, a G500-é már kicsi)

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindegy. Azt írtátok, hogy adott árkategórián belül a nyitott általában jobb ár/érték arányt képvisel, szóval tőlem lehet nyitott is. Annyira meg úgysem lesz hangos, hogy a szomszédot zavarja. :D

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Halljak mindent, amit csak lehetséges. Vigyen el egy új világba, élmény legyen használni és zenét hallgatni vele. Legyen benne elegendő mély ahhoz, hogy "kivigye a fülemet", ha éppen a zene úgy kívánja. És fontos, hogy kényelmes legyen!

    8.) Honnan vásárolnál?
    Mindegy, csak ne a sarki fekete piacról. Ha holnap elromlik, jó lenne ha lenne hova vinni. (vagy ne romoljon el)

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    MSI B150M-Mortar integrált audioja.

    Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad ezt, és azt is, hogy segítesz megtalálni nekem a tökéletes fejhallgatót! :)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Dorien #58915 üzenetére

    Egy "fanatikus tag" felajánlott privátban egy Pioneer HRM-7-eset használtan, 30 ezerért. Az jó lehet? Mennyire baj, hogy használt, mit számít? És mivel tudnám meghajtani? :D
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Munkahelyemen "open office" van, és gyakran zavaró a zaj. Szeretnék egy olyan fejhallgatót, ami minél jobban kizárja a külvilág hangjait (és persze kifelé se nagyon hallatszódjon a zeném). Jelenleg egy hyperx cloud 2-m van, de az nem tompít eléggé és egyébként se akarom minden nap hurcolni magammal.

    Hallottam ilyenekről, hogy aktív noise cancelling és társai, nem tudom ezek mennyire vannak elérhető áron.
    Lehetőleg minél olcsóbb legyen (lehet 20k+), de kíváncsi vagyok a lehetőségeimre.

    Tudnátok ajánlani?

    Még ami eszembe jutott:
    - 3,5 mm-es jack csatlakozójú legyen, legalább 1,2 m kábellel
    - szemüveges vagyok, szóval kényelmes kell, hogy legyen vele (sajnos nem tudom ez mitől függhet, talán attól hogy mennyire puha az anyaga a párnának, illetve mennyire erősen szorít?)
    - ovális, over ear kialakítású legyen
    - a karakterisztikája kiegyenlített legyen

    A cél természetesen az, hogy felrakva a fejhallgatót, csöndben érezzem magam, ha lehet, zene nélkül is.

    Köszönöm szépen a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Ixion77 #62797 üzenetére

    Örök hála, és ezeket a hangvédő izéket (az utolsó amit linkeltél) hogy kell elképzelni? Azt létező fejhallgatóhoz kell hozzászerelni valahogy? Csak mert németül nem nagyon tudok. :D
    De ha esetleg tudsz angol/magyar nevet vagy leírást ezekről akkor elég az is. Köszi!

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Tin #62799 üzenetére

    Bose QC 25: hivatalos oldalukon 48k-ért meg lehet most venni akciósan, de nem szállítanak európába. :(
    Itthon meg 90k

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Ixion77 #62797 üzenetére

    A Sony MDR-1000X-et lehet vezetékesen is használni? Asztali géppel használnám, a bluetooth meg egyébként is veszélyes mostanság protokoll-szinten :D

    Edit: most látok olyan képet ahol kábelt is mutatnak rajta, gondolom igen.

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Tin #62803 üzenetére

    Itthon ugyanennyi a legolcsóbb helyen. Sose rendeltem még amazonról, megéri? Nem veszélyes? Elállási jog? stb.

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Tin #62805 üzenetére

    A Bose QC 25 sokkal jobb, mint a Sony MDR1000X? Mert ha nem, akkor lehet maradok a Sony-nál és veszek egyet. (egyébként annak akkumulátora van? vajon az hány évig fogja bírni?)

    Illetve Te melyiket vetted? :)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Dorien #62809 üzenetére

    Az ajánlóban 200$-t írnak, amazonon meg 35 EUR. Ez tényleg ennyire olcsó már, vagy valami turpisság van a dologban?

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Hangelőállító eszköz témában kérnék segítséget Tőletek. :)

    Először is, hogy milyen fejhallgatóim vannak (főleg azért írom le részletesebben hogy megismerjétek hogy milyen hangzást szeretek):

    Superlux HD681F: szeretem mert ahhoz képest, hogy milyen olcsó, szép hangja van, és néha megdöbbentő, hogy mintha nem is a fülemről szólna a zene. Azonban EQ nélkül kicsit sértően sok a magas (érces? nem tudom), és kevés a mély. A mélye egyébként szép lenne, de tényleg kevés és ha EQ-val feltolom, a többi frekvencia torzul/gyengül el. Munkahelyen használom zenehallgatásra, viszonylag halkan; arra szépen megfelel.

    HyperX Cloud II: otthonra van, multifunkcionális. Használom játékra és zenehallgatásra is (pop, electro (house), klasszikus, soundtracks, retro). Ezt az USB-s hangkártyán keresztül használom a kényelmes hangerőállítás érdekében. Alaplapin is tudnám (akkor EQ-zni is tudnám, amúgy EQ-zni egyáltalán érdemes?), az alaplapom MSI B150M Mortar.

    (Van amúgy még egy Microlab Solo 6c-m, aminek szintén kevesellem a mélyét, lehet túl kicsi a szobám?)

    És a kérés/kérdés: szeretnék javítani a zenehallgatási minőségen (ugyanis van a HD681F-be valami amit nem tudok megfogalmazni és hiányolok a cloud 2-ből, meg egyébként is úgy érzem hogy egyiknek sem tökéletes igazán a hangzása). Szerintetek hogyan lenne érdemes?
    Két dologra gondoltam:
    1. Lehet, hogy fejhallgatót/hangfalat kellene cserélni jobbra (drágábbra) és/vagy
    2. Kéne egy dedikált eszköz (azt hiszem DAC?), ami jobb minőségű hangot csihol ki a számítógépemből.

    Ti melyiket javasoljátok? Alapvetően nem sajnálom rá a pénzt, de nem is akarok első körben százezreket kiadni.

    (lehet, hogy azt kéne, hogy először veszek mondjuk DAC-t, aztán később ha megint költeni akarok rá akkor egy jobb fejhallgatót/hangfalat)

    Előre is köszönöm szépen a segítséget :)

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Dorien #69134 üzenetére

    Vártam, hogy bárki más bármi mást írjon rá, de hiába. :(

    Viszont Neked köszönöm, és lenne is jó pár kérdésem.

    1. Miért épp ezzel kezdenéd?
    2. Tényleg jó ötlet használtan megvenni?
    3. A weboldala elég kezdetleges, ez a "dragon" típust meg nem találtam a weboldalukon.
    4. Ezt a fejhallgatóhoz, vagy a hangfalhoz ajánlod? Vagy mindig át kell dugni arra amit épp használok? (az elég béna megoldás lenne)
    5. Hogy fogom ebbe bedugni a 3,5-es jackes fülest/hangfalat?

    (bocsi a hülye kérdésekért, nem értek hozzá sajnos)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Spíler #69144 üzenetére

    Miért kell még erősítő is? Anélkül halk, vagy mi? :D
    (amúgy ezen hol van a 2 3,5-es jack bemenet? nem találom, habár még nem olvastam el róla mindent)

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Spíler #69147 üzenetére

    Igen közben kiszúrtam, de mindkettő 3,5-es, vagy az első 3,5-es a hátsó meg 6,3-as? Nem írják sehol, a képről meg nem látom.

    Szerk.: Közben megtaláltam a teszt legvégén, elöl-hátul is 3,5.

    Lehet veszek egy ilyet :P köszi a tippet!

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném kikérni a tanácsotokat fejhallgató vásárlásban.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    A munkahelyemen, egy viszonylag zajos open-office irodában.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Kiszűrni az irodai zajt, hogy jobban tudjak a munkára koncentrálni. Szóval leginkább zenehallgatás. Stílusok tekintetében nagyon változó az ízlésem: elektronikus zene, popzene, klasszikus zene (zongoraszólók, stb). Amit szinte egyáltalán nem hallgatok: rock, metál, ilyesmik.
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Na ez az, amiben szintén szeretnék segítséget kérni. Nagyon nem tudom hogy 15 és 100k között mennyit szánjak rá. Ezért egyrészt az a kérdés, hogy szerintetek ilyen célra mennyit érdemes szánni VAGY az, hogy milyen árkategóriákban kb mire lehet számítani és mi az ajánlott fejes.
    4.) Új vagy használt?
    Mivel sajnos ennyire nem értek hozzá (és így nem tudnám megbecsülni azt, hogy használtan megvásárolt termék azt a hangképet adja-e amire hivatott), új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural, azon belül is a közepes/nagy méretűek (HyperX Cloud 2 még éppen hogy jó)
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt (nem akarom zavarni a munkatársaimat és gondolom a zárt fejhallgatók jobban izolálnak is.)
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Nem szeretném ha nagyon kacifántos karakterisztikája lenne; azt hiszem "nem eltúlzott" V hangzást keresek. De amúgy mennyire jó ötlet kiegyensúlyozott fejest venni, és azt szoftveresen EQ-zni kedvem szerint?
    8.) Honnan vásárolnál?
    Magyar oldalak, árukereső megbízhatóbb boltjai.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Forrás: YouTube + Spotify
    USB DAC: FiiO E10K Olympus2 (ennek az extra bass pöcökje mindig be van kapcsolva mert szépen gazdagítja a Superlux HD681F mélyét)

    Megjegyezném, hogy jelenleg a következő eszközökkel rendelkezem és így vélekedek róluk; ez ahhoz lehet hasznos hogy nagyjából én milyen hangzást kedvelek:
    A) Microlab Solo 6c: nagyon szeretem a hangját, habár bizonyos zenéknél a mélyre és magasra adok némi pluszt a hardveres EQ-n. Ami ebből picit hiányzik az a mélyebb hangok (mondjuk lehet hogy a pici szoba miatt nincs esélyem ezt kihallani)
    B) HyperX Cloud 2: EQ-zva használom nagyjából ehhez hasonló szoftveres EQ-beállítással [Hz - dB]:
    25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -2.5; 400 -3.6; 630 -3.6; 1000 -3.6; 1600 -3.6; 2500 -3.2; 4000 -3.6; 6300 -3.8; 10000 -5.8; 16000 -7
    Megjegyzés: amióta kicseréltem a fülpárnát velúrosra műbőrről, jobb lett a hangzása, nem annyira érzem magam "bezárva"
    C) Superlux HD681F: Szép "tágas" hangzása van amit nagyon szeretek, de a közép/ középmély/mély nem teljesen elégséges. Jelenleg ez van bent a munkahelyen.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Dorien #80781 üzenetére

    Beyerdynamic termékeket hol tudok kipróbálni Budapesten? Írtam az Extreme Audionak de náluk nem nagyon van.
    A DT 770 PRO-t akarom kipróbálni, illetve ATH-M40X és M50X-et.

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném letesztelni (vakteszttel), hogy kihallom-e a különbséget a különböző zenei minőségek között (96/128/192/320 kbps, lossless).
    Tudnátok ajánlani weboldalt vagy bármit ahol ingyen tudok letölteni mintákat ehhez?
    Gondolom a YouTube/Spotify nem opció mert ki tudja milyen bitrátában lesz valóban az adott zene... Esetleg enkóór?

    Előre is hálásan köszönöm!

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Arphox #80779 üzenetére

    Sziasztok!
    Még itt írtam fejhallgató témában, és azóta meg is vettem a Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OHM-ot a HitSpace-ben, és meg is írtam a részletes véleményem róla a weboldalukon de még (?) nem hagyták valamiért jóvá az értékelésemet, pedig azt akartam ide is bemásolni.

    A lényeg, hogy kiváló a fejhallgató, egyszerűen imádom a hangját!
    Köszönöm Dorien, hogy ajánlottad!

    Leírom pár szóban a tapasztalataimat:
    Összehasonlítottam az ATH-M30x - ATH-M40x - ATH-M50x fejhallgatókat. Ezekkel kapcsolatban az volt a tapaszalatom, hogy a legkényelmesebb a 30-as, utána távolabb a 40 és 50 holtversenyben.
    "Szép" hangzásban nálam a sorrend: 40 > 50 > 30.
    Ami érdekes, hogy a 30-as alig marad el a másik kettőtől, nem könnyen észrevehető a hangminőségbeli különbség, pedig árban jókora különbség van azért.
    Szóval azt mondanám, hogy ATH fronton így ajánlom ezt a hármat: 40 > 30 > 50.

    Aztán kipróbáltam a DT 880 és 990 PRO-kat, és hanyatt vágtam magam először a nyíltságuktól, majd kicsit az árcédulától is. :D

    És utána jött a DT 770 PRO, amibe azonnal beleszerettem.
    Egyszerűen kihoz olyan részleteket a zenékből, amikről eddig nem is tudtam, hogy ott vannak. Az eddigi eszközeim ezekre nem voltak képesek (Microlab Solo 6c, HyperX Cloud II, Superlux HD 681F). Szóval biztosra veszem, hogy nálam a lánc vége, a lejátszó eszköze volt eddig a "szűk keresztmetszet".

    Észrevettem, hogy a hangerőre vele kevésbé vagyok érzékeny. Halkan is élvezhető; de hangosra feltekerve sem "zavar" a hangerő (nyilván egy pont után már igen, de értitek). Ezt a V-szerű karakter és a hangminőség számlájára írom.

    Még egy utolsó dolog; tér tekintetében meglepően jó ahhoz képest hogy zárt fejhallgató, de nem éri el a nyílt Superlux HD 681F-es fejesemet (ez nem zavar).

    Hangzásra abszolút kedvenc, és a felépítés minősége is kifogástalan, szóval itt a pozitívumok bőven túlhaladják a negatívumokat, de írok akkor negatívumokat is:
    1. Nem a legkényelmesebb. Szemüveggel még kevésbé. Még jócskán benne van a viselhető kategóriában és tudom órákat hallgatni, de nem mondanám kifejezetten kényelmesnek, feltételezem a fülrész mérete, alakja és tömege miatt. Jobban preferálnám, ha nem kerek lenne, hanem összébb húznák egy kicsit és inkább ovális; szerintem úgy kényelmesebb lenne.

    2. Én több izolációt vártam volna tőle. Ezen valószínűleg segíthetek a gyári velúr helyett egy műbőr fülpárnával, de ahhoz képest hogy mire számítottam, ez kicsit kevesebb. Még mindig jó, de többet vártam. :)

    3. Nem lecsatlakoztatható a vezetéke. Egyrészt ha tönkremegy a vezeték akkor vihetem szervizbe és pénzért kell javíttatni, másrészt a 3 méteres kábel az asztalomon túl sok, így nem tud rövidebb lenni.

    Szóval nagyon köszönöm a segítséget Nektek, ismét kiváló terméket vettem a prohardver fórumozóinak köszönhetően. :) :R

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Szép napot :)

    Azt szeretném megkérdezni (habár szerintem a válasz nem), hogy egy (elméletben teljesen) "lineáris", monitor fejhallgató karakterisztikája "abszolút" lineáris, tehát tényleg lineáris, vagy az átlag emberi fül karakterisztikájához képest az?

    Erre a grafikonra gondolok:

    Hogy a mélyeket ugye elég halkan halljuk.

    Mert ha "abszolút" lineáris, akkor jogosnak érzem a mélykiemelést oly sok fejhallgatónál, mert igazából csak próbálják kompenzálni a fül sajátosságait.

    Viszont ha ezt a grafikont a zenék felvételénél már figyelembe veszik (figyelembe szokták venni?), akkor meg "túlerősített" lesz a mély.

    Vagy hogy van ez? :)
    (Végigolvastam a "zenehallgatásról dióhéjban" sorozatot, onnan jött a kérdés)

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    válasz Hzsolt11 #81741 üzenetére

    Szia!

    Nekem Cloud 2-m van pár éve.
    Elvileg ugyanolyan a cloud 2 és cloud core-ban megtalálható hangszórócska azaz "driver", elvileg a "TakStar Pro80".

    Ezért írok pár szót a Cloud 2-m hangzásáról, hátha segít.
    V karakterű, azaz a mély és magas frekvenciák kiemelten szólnak.
    Számomra túlságosan sok a magas, sérti a fülemet, és emiatt nem is nagyon bírom vele a hangerő emelést.

    Mióta kicseréltem a memory foam-os műbőr borítású fülpárnákat a velúrra (két párt kaptam hozzá), azóta jobb lett a fejhallgató "tere", helyenként már meglepő zárt fejhallgató létére, valamint kevésbé van benne "bezártság" érzetem.

    Sajnos már nem emlékszem pontosan, de emlékeim szerint a műbőr fülpárnával a mélyek is rendben vannak; habár a sub-bass sáv aljába (20-40Hz) már tapasztalataim és emlékeim szerint nem nagyon megy le.

    Egyébként vicces, de amíg nem vettem meg a DT 770 PRO-t, addig nagyon jó véleménnyel voltam erről a fejesről; most meg már "meh". :D
    (De első komolyabb (értsd 5k-nál drágább) gamer fejhallgatónak amúgy tökéletes, csak a mikrofonjára majd rá kell adni 10-20 dB-t szoftveresen pl. az Equalizer APO szoftverrel.)

    Igazából ha megválaszolnád az összefoglaló kérdéssorát, akkor a tagok sokkal jobban tudnának segíteni, én csak bénázok. :-)

    Szóval ami fontos, hogy nekem sok benne a magas, de hallgasd meg és úgy alkoss véleményt.
    (Ha gondolod, a Cloud 2-met Budapesten kipróbálhatod amikor szeretnéd, mindkettő fülpárnával.)

    [ Szerkesztve ]

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

  • Arphox

    tag

    Sziasztok!

    Beyerdynamic DT 770 PRO 80 OHM helyett milyen nyitott fejhallgatót javasoltok 100k alatt (újonnan)?

    Jelenleg egy DT 770-et hallgatok FiiO E10K Olmypus 2 DAC-ról és szeretem a hangját, de szeretnék nagyobb "soundstage"-et (ezt hogy hívják magyarul?) és hogy nyitott legyen a fejhallgató.

    Ha ahhoz jobb DAC kell akkor azt is veszek szívesen külön, szóval ez most ne legyen szempont.

    Mit ajánlotok?

    Az biztos hogy egy opció a DT 990 (ezt ki is akarom majd próbálni), de ezen kívül másokat nem nagyon tudok. Az erősítős topikban fél éve ajánlották még a Hifiman planárokat kipróbálásra, azokat is érdemes?

    A konfigomat lásd az adatlapomon.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés