Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) r3dsnake válasza madgie (#5750) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De.

(#5752) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, az mitől van hogy ha a raw filet importálom amit S-log-ban fotóztam, amikor developra megyek hirtelen sötét és színes lesz?
Előnézetben szürkés, aztán bumm színes develop tabon.

Így a LUT amit applikálni akarok teljesen elsötétíti mégjobban.

Olyan mintha minden develop-ra nyomáskor automatán applikálna valami preset-et, amit látok is "Adobe Color" ezt nem lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5753) amulet válasza madgie (#5750) üzenetére


amulet
senior tag

erre nem is gondoltam, de csak azért nem telepítenék fel még egy appot, hogy a lightroom-ból oda tudja importálni, ez fél megoldás. Nincs rá valami egyszerű mint a flickr-nél?

(#5754) general válasza SkyS1gn (#5752) üzenetére


general
addikt

Az S-log videóhoz van. A fotók előnézeti képe, amit a kamerán látsz, egy JPEG. Nincs köze a raw-hoz.
A LR egy raw konverter, saját maga csinál egy valamilyen profilú/karakterű képet a raw-ból, ez a lényege, de nem olyat, mint a preview.
Importáld be Minimal Importtal, akkor ugyanazt kell lásd Libraryban, de Developban már a LR-ét fogod!

(#5755) SkyS1gn válasza general (#5754) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja igen, bocs, akkor úgy értem hogy eléggé szürkeárnyalatos LUT és utómunkához készített neutral in camera profillal fotózom.

Erre a LR meg rárakja a saját színeit.

Librariban most is jó, de Developban megváltozik, akkor sehogy sem lehet direkt a previewt szerkeszteni?

Mert a kép készítés elött, és a gépen is jó a dng, de ahogy LR-ba kerül színes lesz.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5756) *Ropi* válasza SkyS1gn (#5755) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#5757) SkyS1gn válasza *Ropi* (#5756) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igazából a legfőbb bajom az hogy ahogy rákerül a LR szín, tök sötét lesz az egész, pedig megfelelő históval lőttem.

Nemsoká elolvasom köszi!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5758) madgie válasza *Ropi* (#5756) üzenetére


madgie
titán

Igazából egy pár kérdéses kvízjátékhoz kötném a LR használatát, aki azon nem megy át, meg se nyithassa azt a nyüves RAW fájlt :D

(#5759) *Ropi* válasza madgie (#5758) üzenetére


*Ropi*
félisten

:D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5760) general válasza SkyS1gn (#5757) üzenetére


general
addikt

azért ez elég fura... ha a histogram jó, akkor jónak kell lennie a raw-nak is.
kivéve, ha ez az s-log előnézeti kép valami extra nyakatekert beállítás, nem ismerem.. hagyd a francba, nem is értem, miért kell neked, mint írtam, a log beállítások videóhoz vannak, miért azzal fotózol??

igen, a Lr rárakja a saját színét, ez a lényeg, nem értem, mit értesz ezen. :) Utána csinálj egy presetet, amivel úgy szerkeszted, ahogy akarod, a LUTot is rárakhatod, bele is lehet hegeszteni a LR-ba vagy külső progival, de a Neutral Camera profilt is simán kiválaszthetod a profilok modulban, develop alatt.

[ Szerkesztve ]

(#5761) madgie válasza general (#5760) üzenetére


madgie
titán

Mint minden log, az is egy durván felcibált alulexponált kimenet lehet (ezért szokott ISO 800-1600 lenni az alja), persze, hogy annak a hisztogramját figyelve a RAW 2-3 fényértékkel sötétebb lesz...

(#5762) copass válasza SkyS1gn (#5752) üzenetére


copass
veterán

adobe color helyett válasz mást, pl. canon-nál én faithful-t használok. mert az adobe meghúzza a szaturációt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5763) general válasza madgie (#5761) üzenetére


general
addikt

Jaja!
Én azt nem értem, miért videós profillal akar fotózni... képzavar van. :DDD

(#5764) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, naprakesz LRCCC-t es az abban levo flickr publish plugin-t hogy lehet raveni, hogy frissitse a hozzarendelt Flicrk accountban levo albumokat?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5765) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Valaki használ Lightroomot ipad pro-n? Mik a tapasztalatok?

(#5766) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék átmásolni jó néhány képet egy régebbi katalógusból. Megoldható az, hogy a sima kép importáláshoz hasonlóan másolja át, és az ottani beállítások alapján rendezze mappákba? Az "Import from Catalog" menüvel csak úgy sikerült, hogy meg maradt régi szerkezet.

(#5767) Primary92 válasza Primary92 (#5766) üzenetére


Primary92
senior tag

Kiegészítés:
Az a gond, hogy rengeteg fotóról van szó, rengeteg mappában. Az importálandó katalógus nagyjából a év\hónap\nap\kép elrendezés követi, de számos eltérés is van tőle. Az új pedig szigorúan a év\év-hónap-nap\kép elrendezésben van.

(#5768) general válasza Primary92 (#5767) üzenetére


general
addikt

ezt a mappaszerkezetet neked kell megcsinálni importáláskor, vagy külön a gépeden, és import után Libraryban átvariálod, ahogyan akarod. (így az OS alatti mapparendszert is változtatod, ha előbb OS alatt csinálod meg, akkor pedig Find missing folder vagy Update folder location)
egy sima importtal a mappaszerkezetet nem hozod át másik katalógusból, hiszen azt te adod meg neki mindig az importkor.

(#5769) Primary92 válasza general (#5768) üzenetére


Primary92
senior tag

Ha sima importtal csinálom, akkor alapesetben nem jönnek át a beállítások.
Közben úgy néz ki, hogy sikerült megoldani. Kimentettem mindegyik mellé az XMP-t, és így már már mehet a hagyományos importálással.

(#5770) general válasza Primary92 (#5769) üzenetére


general
addikt

akkor nem volt számomra egyértelmű a kérdés. úgy értettem, csak azzal van gondod, hogy ha azokat a képeket egy másik katalógusba szeretnéd áthelyezni valahogyan, akkor nem lesz meg a korábbi könyvtárstruktúrád.

ha csak simán importálod, akkor nem lesznek meg a korábbi Develop beállításaid, persze... vagy import from another Catlaog opció, vagy xmp-k mellé, ahogyan írod, vagy egyszerűen az előző katalógusból exportálod az összes fotót, de a képformátumot originalra állítod és így automatikusan xmp-ket tesz mellé.

de a könyvtárstruktúrád mindenképpen "bukod", azt újra kell szervezned, ha nem csak simán úgy volt, ahogyan az OS alatt is.

(#5771) Primary92 válasza general (#5770) üzenetére


Primary92
senior tag

A könyvtár struktúrát akarom bukni. De sikerült, másolódik.

(#5772) amulet


amulet
senior tag

Mi az a konfig amit most ajánlani tudtok lgihtroom-hoz? macbook pro-ban?

(#5773) r3dsnake válasza amulet (#5772) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mindenképp 4 magos i7 proci, a GPU szerintem nem annyira lényeges.

(#5774) *Ropi* válasza r3dsnake (#5773) üzenetére


*Ropi*
félisten

LR v8.2 és PS v20.0.3 óta minimum GTX 1060 kell (1050-en elcsoszog), egyébként nem működnek bizonyos funkciók.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5775) r3dsnake válasza *Ropi* (#5774) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sierra + Intel HD6100 a laptopom, az asztalim Sierra + GTX660

Mindkettőn gond nélkül dolgozom napi szinten, legújabb verziókkal.

(#5776) general válasza amulet (#5772) üzenetére


general
addikt

nekm a 2015-ös, 15"-os modell van, szépen fut rajta, gond nélkül.

(#5777) |AP| válasza *Ropi* (#5774) üzenetére


|AP|
veterán

az én tapasztalatom szerint működnek, csak néha lassan (Radeon HD5850 1GB kártyával)

(#5778) amulet válasza general (#5776) üzenetére


amulet
senior tag

2015 rmb vagy 2017 rmb lenne akkor a proci a lényeg 🙂
köszönöm

(#5779) *Ropi* válasza *Ropi* (#5774) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem azt mondtam, hogy az egész egyáltalán nem működik, csak bizonyos funkciók nem: a gépi tanulást és AI-t használók (a Sensei alapúak), amikből - idővel - egyre több lesz.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5780) *Ropi* válasza amulet (#5778) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt egy korábbi cikkem a témában. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5781) r3dsnake válasza *Ropi* (#5780) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Amennyiben munkaeszközként használnád a gépet, akkor egy megszívlelendő jó tanács: véletlenül se Win 10-et telepíts rá!"

Idáig olvastam, innentől nehéz komolyan venni. :DDD

(#5782) *Ropi* válasza r3dsnake (#5781) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tiszteletben tartom a véleményed, bár ebbe a vitába nem érdemes belemennünk, mert azok a fotós kollégák akiknek munkagépet raktam össze, mind megköszönték, hogy nem hagytam őket a Win 10-el szenvedni. Amikor a Win 10 frissítése elkeféli a színprofilokat (pl. TH2-ig egyáltalán nem volt színkezelése, de most a legújabb 1903 is beletenyerelt: azóta össze-vissza hol betölti a profilt hol nem, hol meg csak 20 perc után, stb.), a digit rajztáblák drivereit, stb., akkor a Win 7-en dolgozók csak mosolyognak és dolgoznak tovább, míg a Win 10-esek hibakereséssel tölthetik a munkaidejüket, tehát veszteségesek. Van életszerű tapasztalatod ezekben? Mert nekem elég sok, ráadásul jó pár, különböző hardverű gépen keresztül. A saját gépeim és a Win 10 viszonyát pedig már leírtam korábban (a laposom pl. a 1903 óta már nem csak a BT-t dobálja el mint a 1809-nél, de a WiFi-t is az Intel 7260AC-val, stb.). Az utóbbi pár hónapban annyiban változott a helyzet, hogy ha az ember haladni akar a korral és retusálni akar Adobe-val, akkor kénytelen Win 10-et használni, különben a fele program nem működik...De még mindig eldöntheti, hogy mit választ. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5783) copass válasza *Ropi* (#5782) üzenetére


copass
veterán

ez a TE saját tapasztalatod. kb. a megjelenése óta szarozod habzó szájjal a win10-et úgy hogy nem is használod munkára....az hogy felrakod másnak a gépére, az nem használati tapasztalat, fizetnek érte,problémát oldasz meg, nem dolgozol rajta.
több millió ember használja a win10-et munkára és köszönik szépen jól vannak, tudnak dolgozni vele.
persze hogy megy a win7 egy régebbi hardveren, de most már van olyan alaplap gyártó aki csak win10-es alaplapi drivereket ad hozzá és egyre több gyártó fogja követni ezt. mert nem fognak baszkolódni a win régebbi verzióival. win10 van és kész.
lehet itt hisztizni állandóan hogy így-úgy elállít mindent, nekem meg sose állítja el magát.
innentől kezdve valaki most vagy nagyon szerencsés vagy lehet hogy ért is hozzá.

mi történt augusztusban? az hogy kiderült hogy oké hogy win7 2020 januárig támogatják, de utána 2023-ig fizetni kell a javításokért...és ez csak rosszabb lesz. winxp két hónap alatt a nullára került...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5784) *Ropi* válasza copass (#5783) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tény, hogy nem rajongok a Win 10-ért, de a legjobb tudásom szerint mindent megteszek, hogy megbarátkozzunk (egyébként az otthoni 5 gépből 3-on az van mindennapos használatban). Többre is feltenném (ha felmenne) és ha rajtam múlna, használnám (ha lehetne). 2020 januárig még kijöhet egy stabil Win 10 verzió - akkor örömmel váltok (meg reménykedem, hogy a következő frissítéssel nem kefélik el). :)

Ha lesz időm, privátban leírom (ne itt offoljunk), hogy mik a nyűgei - látni fogod, hogy nem én vagyok a helikopter. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5785) |AP|


|AP|
veterán

Most akkor mi is van?

Nekem totál nem egyértelmű (a kommenteket is olvasva), hogy akkor most a meglévő előfizetőknek is duplázódik az ár (előbb vagy utóbb) vagy "csak" az újaknak?

(#5786) madgie válasza |AP| (#5785) üzenetére


madgie
titán

Magyar oldalon még felhozza a 12,79 eurós ajánlatot.

(#5787) *Ropi* válasza |AP| (#5785) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gondolom majd évforduló után.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5788) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Múltkor páran nem értették, hogy miért nem ajánlom a Win 10-et: pl. mert még a legújabb, 1903-as kiadásában is el van kefélve a színkezelés, emiatt 3 másodpercenként gyárira resetelődik, ami miatt a DisplayCAL profile loaderének újra meg újra vissza kell töltenie a kalibrált profilt. Én még jól jártam, mert nem látszanak a váltások (csak a CPU terhelésem nőtt alsó hangon 10%-al), de van, akinek emiatt folyamatosan villódzik a képernyője.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5789) copass válasza *Ropi* (#5788) üzenetére


copass
veterán

de nem értem, nekem simán jó a színkezelésem és nem növekedet a proc idő se...eddig se volt ilyen problémám. pedig egy pár frissítés már ráment.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5790) *Ropi* válasza copass (#5789) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szűzen telepítettem a 1903-at 1 hete, idáig jó volt, csak tegnapelőtt jött egy frissítés.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5791) copass válasza *Ropi* (#5790) üzenetére


copass
veterán

tegnap esti frissítés. lehet az a progi kavar be valamit.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5792) Clemi válasza |AP| (#5785) üzenetére


Clemi
veterán

Na ha ezt meglépik, én is platformot váltok az tuti, bár már így is erősen rezeg a léc, hogy a C1-re átszoktatom magam és megveszem inkább azt, mert az Adobe továbbra is képtelen a Fuji RAF fájlokat önerőből megfelelően dekódolni, míg a C1-nek ez hibátlanul megy.

(#5793) |AP| válasza Clemi (#5792) üzenetére


|AP|
veterán

én elsősorban a Photoshop miatt maradtam még... meglátjuk.

(#5794) general válasza Clemi (#5792) üzenetére


general
addikt

azért a C1 is keményen feji már a népet, nem úgy van az! minden új verzióért 150$-t kérnek, ha jól emlékszem.. de ha nem is pontosan ez az összeg, irreálisan sokat. ;) szóval nem annyi, hogy egyszer megveszed... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5795) madgie válasza general (#5794) üzenetére


madgie
titán

De ott van ingyenes (butított) verzió Sony-ra és a Fujira. Alapműveletekre bőven elég az is.

(#5796) |AP| válasza madgie (#5795) üzenetére


|AP|
veterán

alapra igen, de nekem például már kevés (geometriai korrekciók nincsenek) - pedig amúgy egész jó

(#5797) Clemi


Clemi
veterán

Adjatok tippet, hogy mi a fenéért lassult be halál idegesítő módon a LR. A PS is elég lassan indul, de a LR menet közben nekem úgy érzem nagyon lassú.

Próbáltam ki/be kapcsolni a videókártya gyorsítást de semmi nem változott. Alaposan kigyomláltam a könyvtárat amit épp használok és a presetekből is alig hagytam valamit, de semmi javulás.

Valami ötlet esetleg?

A gépem Asus lapon I5-8500 procival, 32 GB DDR4 memóriával, Asus GTX1060 3GB videókártyával, a rendszer és a LR katalógusok valamint a cache mappák is egy 512-es Samsung 860 SSD-n vannak, egyedül a fotók amikkel dolgozom maradatak továbbra is egy 1TB-os WD Blue 5400-es HDD-n.

[ Szerkesztve ]

(#5798) *Ropi* válasza Clemi (#5797) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan milyen alaplap? SATA vagy NVMe az SSD?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5799) Clemi válasza *Ropi* (#5798) üzenetére


Clemi
veterán

ASUS TUF H370 és SATA III az SSD. Mérésre teljesen rendben, van és minden más alkalmazás gyors, csak a LR lassú, de már az indulás is lassú szerintem.

(#5800) copass válasza Clemi (#5797) üzenetére


copass
veterán

gondolom a vinyó miatt, mert gondolom onnan importálod akkor.
ssd-ről dolgozd fel a képeket, én berakom egy átmeneti helyre ssd-n. vinyón meg tárolom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.