Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5801) *Ropi* válasza Clemi (#5799) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a rendszer, a katalógus és a cache is (mind-mind sok kis fájl) ugyanazon a SATA meghajtón van, akkor nem meglepő. PCIe SSD esetén nem lenne gond, mivel az 32 műveletet végez addig, amíg a SATA 1-et. Ez mellé még a többi sima HDD-n...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5802) general válasza Clemi (#5797) üzenetére


general
addikt

mindig érzed a lassúságot vagy csak most hirtelen a napokban? nálam pl az elmúkt 3 napban belassult ez a rohadék, kiborító és nem tudom, mi az oka.

az 5400-es hdd egyébként valóban a gyenge pont (hisz a LR folyamatosan kommunikál vele, a raw-kal), próbáld legalább ideiglenesen az ssd-re tenni a feldolgozás alatt lévő fotókat, sokat dob rajta! vagy csinálj az anyagból smart objectet.

(#5803) Clemi válasza copass (#5800) üzenetére


Clemi
veterán

Mindig is HDD-n voltak a képeim és ennyire nem volt soha lassú a LR és PS indulás. A C1 is onnan olvassa be, az meg mint a villám úgy indul, pedig a is katalógusokat tölt be induláskor, ráadásul most több könyvtárat tartalmaz mint a LR.

(#5802) general Nem mondom, hogy a napokban, hanem az elmúlt 1 hónapban kezdte.

(#5801) *Ropi* Mióta ez az új rendszerem van, direkt volt egy külön 120 GB-os WD SSD a Cache fájloknak de az valószínű az SSD miatt, de még lassabb volt a LR. Mióta a Samsungon van, azóta kicsit javult, de szinte naponta érzem a lassulást.

[ Szerkesztve ]

(#5804) *Ropi* válasza Clemi (#5803) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert a WD SSD-i olyan gyorsak, mint egy HDD. ;] Bocs, ezt a poént nem lehetett kihagyni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5805) Clemi válasza *Ropi* (#5804) üzenetére


Clemi
veterán

Igen tudom, rájöttem, hogy brutál lassú, ezért is tüntettem el a gépből.

(#5806) copass válasza *Ropi* (#5804) üzenetére


copass
veterán

cserébe viszont ócó!:D az én WD greenem 240GB vmi 260/160 olvas/ír!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5807) MrChris válasza copass (#5806) üzenetére


MrChris
nagyúr

AHCI módban hajtod?

(#5808) Clemi válasza copass (#5806) üzenetére


Clemi
veterán

Az enyém meg ezt produkálta:

(#5809) Clemi


Clemi
veterán

Közben alaposan kigyomláltam a katalógust és csináltam róla egy másolatot a Samsung SSD-n, majd abból egy másik katalógust.
A két katalógus indulása között gyakorlatilag nincs különbség. A HDD-n levő képekkel 36mp az SSD-n lévőkkel pedig 34mp.

(#5810) copass válasza MrChris (#5807) üzenetére


copass
veterán

van egy samu is mellette az hozza az 500/500-at.a wd green ilyen lassú. mer hogy ződ ugye!:D
arra nagyon jó hogy raw-okat innen használjam, meg játékokat indítsam.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5811) MrChris válasza copass (#5810) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebből is van Green? Legalább olcsó. :DDD

(#5812) copass válasza MrChris (#5811) üzenetére


copass
veterán

ez tényleg arra van hogy ha megdöglikakkorhaddmenjen!7k francokat se érdekli!:D kingston van még ennyiért ami szaporább kicsit. de hát ugye kingston...samu meg húzós 18k egy 250GB asszem.
van még egy WDződ 120GB tartaléknak ha vmi elszáll! akkor csere és már megy is fel a win!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5813) *Ropi* válasza copass (#5812) üzenetére


*Ropi*
félisten

14k a 256-os 850 Pro a HA-n. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5814) copass válasza *Ropi* (#5813) üzenetére


copass
veterán

hol?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5815) *Ropi* válasza copass (#5814) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hardveraprón. Most látom, már csak 12k - én még 20-ért vettem tőle az elsőket 1+ éve, meg másokat is küldtem hozzá. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5816) Clemi válasza *Ropi* (#5815) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem a PS üres indítása is 37 mp :W Mi a jó büdös franc lehet a gond... Telepítsem újra a teljes Adobe csomagot? Van valami amivel nullára lehet gyalulni minden eltárolt adatot?

(#5817) *Ropi* válasza Clemi (#5816) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mennyi pluginod van telepítve és milyenek?

Indítsd Ctrl+Alt+Shift kombóval, az törli a preferences fájl tartalmát.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5818) Clemi válasza *Ropi* (#5817) üzenetére


Clemi
veterán

Nem volt sok, de a Ctrl+Alt+Shift kombóval indítás után csak az ON1 plugin maradt. Uninstalláltam a teljes programot, de továbbra is a preferences olvasással tölti az időt a PS ami kb 15mp-et jelent.
A laptomomon, ami egy őskövület az asztali gépemhez képest (HP I5 M520 procival 8 GB RAM) 11 mp alatt indul a PS 2018.

(#5819) *Ropi* válasza Clemi (#5818) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha bátor vagy, kapcsold ki a Spectre + Meltdown védelmet és nézd meg, mennyit gyorsul!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5820) copass válasza *Ropi* (#5815) üzenetére


copass
veterán

ja hogy használt! én tartom magam az "adattárolót nem veszünk használtan és nem adunk el! " elvhez !:D fúrógép és nyugodtan alszok!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5821) *Ropi* válasza copass (#5820) üzenetére


*Ropi*
félisten

Engem nem zavar, mert ezek a Samungok a világvége +1 napig is elmennek (ha WD, Kingston, Toshiba, A-Data, stb. lenne, akkor nem vállalnám be).

Egyébként már vagy 10 másik vevőt irányítottam még hozzá és mindegyik meg van elégedve. Ezekre 400 TBW-t ígér a gyártó, szóval nem egykönnyen fekszenek meg.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5822) copass válasza *Ropi* (#5821) üzenetére


copass
veterán

wd azért megbízható, főleg úgy hogy ez egy sandisk végül is. kingston-nak vannak jó szériái, adata meg borzalmas.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5823) |AP|


|AP|
veterán

ha már SSD témánál tartunk:
épp mostanában gondolkodom, hogy az 1TB-os WD Black HDD-m le kellene cserélni egy Samsung 860 EVO SSD-re-ra, ugyanekkora méretben. Ez lenne az általános tárhely a gépben, a rendszer egy másik SSD-n van.
Elkezdett zavarni a Black hangja (amellett, hogy kerreg, még halkan sípol is bekapcsolt állapotban), az SSD jóval csendesebb lenne és azért sebességben is lenne előrelépés.
Ezen menne a meló meg a fotó feldolgozás, a hosszabb távú adattárolás/backup meg egy 1lemezes NAS+felhő kombinációban lenne megoldva (NAS-ra lenne még egy USB-s HDD kötve a letöltéseknek)

Mondjuk jobban belegondolva, a fenti felhasználáshoz talán elég lenne az 500GB SSD is :F

(#5824) Clemi válasza *Ropi* (#5819) üzenetére


Clemi
veterán

Nos hogy őszinte legyek halvány lila gőzöm nincs mi történt a két Adobe cuccal, :F :F :F de csak nézek ki a fejemből. :F Azt a bizonyos preferences törléses elindítást megcsináltam még tegnap este, de gyakorlatilag semmi nem változott. :W Ma megint indítottam, mértem, 36 mp volt az indulás. Bejelentkeztem az adobe help desken, indítom a csevejt, telepítem az Adobe távelérést, és mutatnám milyen állat lassan indul a PS és meddig (15mp) szöszök a preferences reading szöveget mutatva az indító képernyőn, erre úgy indult mint a villám. :Y :Y :Y Indítom megint, ugyanaz. Indítom a LR-t az is mint a golyó. Megmértem, a PS most 6 mp a LR a tegnap esti 1 perc után, most ugyanazt a katalógust indítva 10 mp, úgy hogy már a könyvtárakat is beolvasta (HDD-ről).

(#5825) general válasza Clemi (#5824) üzenetére


general
addikt

windows... ;] ;]

(#5826) Surfym@n válasza |AP| (#5823) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nekem eddig a laposban (TP W530) volt 2db Terry Black (1TB WD Black :DDD ) és 256GB Samsung 850 EVO mSata SSD.

Ezeket lecseréltem most 2 db 2TB WD Blue-ra és egy 1TB 860EVO mSata SSD-re.

HDD-k jóval csendesebbek, mert kevesebbet pörögnek így éjjel se hangosabb mint a venti fix 2700RPM-en.

1TB 860EVO jó cucc, kellően fürge (annak ellenére, hogy a mSata slot nálam csak Sata2-es).

A 2TB HDD-ket se érzem lassabbnak a feketékhez képest, igaz az LR cache eddig is SSD-n volt.

A WD10JPLX-ek amúgy átcsomagolt Hitachi-k valójában, azért olyan eszeveszetten hangosak.

Korábban volt 500GB WD Black slim vinyóm (WD500LPLX) is, na az szintén nagyon halk.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#5827) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#5828) Balinov


Balinov
félisten

Valaki meg tudna erositeni, hogy az ehavi LRCC update megy-e meg win7-en?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5829) Clemi válasza Clemi (#5824) üzenetére


Clemi
veterán

Nos csakhogy más is tudja, ha esetleg belefut a tetű lassú LR-ba. :W :W :W Úgy tűnik meglett a bűnös. :C
Történt, hogy megint olyan szinten belassult a LR, hogy már az indulása is 50 mp lett, :W :W :W így kínomban totál legyalultam a teljes Adobe csomagot, de még a registry-t is kipucoltam. :K Újból nulláról feltettem a csomagot és ment mint a villám, kb 1 napig, :U :U és megint kezdte az iszonyat kínos belassulásokat. Kapcsolgattam állítgattam én mindent, grafikus kártya ki/be de semmi változás.
Utolsó gondolatként legyalultam mindent, ami a videokártya Nvidia driverével összefügg és ráhagytam, hogy a W10 tegyen fel magának amit jónak lát. :K És bevált! Azóta röccenés nélkül megy a LR és a PS CC még úgy is, hogy a grafikus kártyát használja a program. :C :C :C
Szerencsére nem játszom a géppel így nincs szükségem az Nvidia plusz dolgaira, az adobe csomag pedig így hibátlanul működik-.

(#5830) general


general
addikt

nálam most az a LR új heppje, hogy a Sigma Art 50-est minden fotónál valami Tokina 50-esnek ismeri fel, ha bekapcsolom a profil korrekciót. wtf???

ja, plusz minden egyes indításnál csekkolja a preseteket és alakítja xmp-vé...le kell okézni. de miért? ezt egy hete csinálja kb, eddig ilyen nem volt. nálatok is van ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#5831) Clemi válasza general (#5830) üzenetére


Clemi
veterán

Indítsd el rendszergazdaként egyszer és miután megcsinálta a preset konvertálást mehet normál módon.

(#5832) general válasza Clemi (#5831) üzenetére


general
addikt

Mac alatt nincs ilyen. ;) Szerintem letörlöm CC-ből és újra felteszem.

(#5833) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Sziasztok, mq delutan masolnam fel a mai fotozasombol az uj kepeket es az lr, nem lat semmit a .nef kepeimbol. Se sd kartyarol, se mappa hdd re masolva sehonnan. Egyszeruen importra nyomas utan semmit nem talal. A mar importalt dolgok meg vannak es kezeli. Latott mar ilyet valaki?

(#5834) Kiskopika válasza Kiskopika (#5833) üzenetére


Kiskopika
senior tag

User error!!!

to oldalon a Destination full alatt nem volt semmi kijelolve ezert nem mutatott semmit :W :K

(#5835) general


general
addikt

uninstalláltam a LR-ot és újra fel. (mondjuk a beállításokat meghagytam) de még mindig Tokinának ismeri fel a Sigma 50-est. nálatok nincs ilyen anomália?

[ Szerkesztve ]

(#5836) MrChris válasza general (#5835) üzenetére


MrChris
nagyúr

Osszál meg egy rawot aztán más is kipróbálja minek látja a progi.

(#5837) |AP|


|AP|
veterán

ha RAW+JPG-ben fotózok, akkor el lehet azt érni, hogy importnál csak a RAW-okat másolja fel a gépre?

(#5838) madgie válasza |AP| (#5837) üzenetére


madgie
titán

Szűrd le Total Commanderben/Intézőben fájltípus szerint, válaszd ki a RAW-okat és drag&drop-pold Library nézetben.

(#5839) copass válasza |AP| (#5837) üzenetére


copass
veterán

én speciel külön mappába rakom. LR-nél akkor nem kavar be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5840) *Ropi* válasza general (#5835) üzenetére


*Ropi*
félisten

Canon bajonettes a Tiéd is, ugye? Nekem önmagának ismeri fel a legutolsó Classic CC, ahogy kell.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5841) *Ropi* válasza |AP| (#5837) üzenetére


*Ropi*
félisten

Importnál fájltípus szerinti rendezéssel csak a rawokat jelöld ki.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5842) general válasza *Ropi* (#5840) üzenetére


general
addikt

persze, canonos. de eddig soha semmi ilyesmit nem láttam, nem volt gond. kb 2-3 hete van ez. az uccsó frissítés bekavart. :(

(#5843) *Ropi* válasza general (#5842) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi a szériaszámának az eleje és milyen firmware van rajta?

Az nálam "csak" törölte a beállításokat egy adag képről, még nem jöttem rá, miért...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5844) *Ropi* válasza general (#5842) üzenetére


*Ropi*
félisten

Dupla.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5845) general válasza *Ropi* (#5843) üzenetére


general
addikt

hogyan lehet megnézni, milyen fw van rajta? nincs sigma dokkolóm.

(#5846) Balinov válasza general (#5845) üzenetére


Balinov
félisten

Váz nem jelzi? Em1en kiirja az Obi fw számát is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5847) *Ropi* válasza general (#5845) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Canon vázak tudtommal nem írják ki az (3rd party) objektív FW-t, szóval csak dokkolóval, vagy szervizben.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5848) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Kérdésem a következő:
Hogyan intézzem a workflow-t a programmal amennyiben nem akarom megtartani a gépen az eredeti képeket. Nincs arra helyem.
Szeretném, ha minden képnézegető programban a NAS-on levő képeket mindenki ugyanúgy látná.
Azt szeretném, ha lenne egy egyszerű módom a beállítások ráégetésére a képekre.
Jelenleg exportálom, aztán felülírom a fájlokat, lightroomban pedig eltüntetem róluk az összes beállítást. Ez így elég körülményes. Szeretnék egy egyklikkes megoldást.

Import->Develop->Egy klikkel ráégetem a beállításokat ugyanazokra a képekre amik a libraryban maradnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5849) copass válasza daninet (#5848) üzenetére


copass
veterán

nem igazán értem kristálytisztán mit is akarsz.
raw-ból exportálsz jpg-et. raw-ot kitörlöd.
sync

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5850) daninet válasza copass (#5849) üzenetére


daninet
veterán

nem fotózok raw-ot általában. Legtöbb dologra amit csinálok elég a jpeg
Beimportálom egy mappába, ott akarom állitgatni a csuszkákat majd ráégetni a beállitásokat. Nem akarok semmit elmenteni féluton, törölgetni, felülirni stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.