Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#665) martonx válasza Sk8erPeter (#664) üzenetére


martonx
veterán

Nem az a baj, hogy ezeket használod, én is használom a hoszting tárhelyeken. Na de ezeket fejlesztésre használni??? A szükség esetén használatával egyetértek, de amikor azt mondja valaki, hogy ezen fejleszt, az a szememben vicc kategória. Jó, mondjuk ki mit ért fejlesztés alatt. Két táblát létrehozni, meg köztük egy join-os selectre, valóban jó tud lenni bármi, még a mysql parancssora is. Ha már itt tartunk minek a phpmyadmin, ha ugyanezt tudja a parancssor is?

A mysqli többet tud, mint a mysql, viszont mysql is jó (ha akarod azt is beágyazhatod egy osztályba, és akkor megvan az objektum orientáltság is), és ott legalább nincsenek ilyen szívások, mint amikor én is pont a héten vettem észre, hogy a mysqli nem hajlandó a legújabb php, mysql, apache verziókkal működni. Egy rakás mysqli-s cuccal a gépemen nem volt felemelő felismerés.

Így magamban el is könyveltem fosként (ettől még nem kezdtem el átírni a régebbi munkáimat, hátha megint kijön majd egy stabil php - mysqli kombó), és egyszerűbb projektekben kerülni is fogom a használatát, mert az végképp nem hiányzik, hogy élesítéskor derüljön ki legközelebb, hogy az éles környezeten éppen nem hajlandó működni. A sima mysql-lel ilyen gonddal még sosem találkoztam.

Egyébként ha már phpmyadmin-t használ valaki fejlesztésre (lásd feljebb kéttáblás select), akkor nem mindegy, hogy mysql, vagy mysqli futtatja a végén a select-et?

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.