Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic

Hozzászólások

(#664) Sk8erPeter válasza martonx (#663) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"csak nem hittem el, hogy a phpmyadmin-t a hoszting szolgáltatókon kívül bárki is használja, fejlesztésre meg pláne. Bearanyoztad a napomat ezzel :))"
Már miért ne lehetne használni a phpMyAdmint vagy alternatíváit? :Y :F Pl. ott a kisebb tudású, de kis erőforrásigényű, gyors, és próbalekérdezésekre, az adattáblák áttekinthető felületen való gyors megnézésére tökéletesen használható SQL Buddy is...
Már miért ne lennének ezek jók? Pl. a phpMyAdmin-felületen keresztül statisztikákat is lehet nézegetni, ha az ember kíváncsi rá. Az SQL Buddy kevesebbet tud, de ahogy eddig próbálgattam, egész megfelelő alternatíva az említett gyors célokra. Miért kellene ezekhez valami nagytudású, de legalább erőforrásigényes program? Vagy ha mégis van olyan alkalmazás, ami nem webes felületen keresztül működik, gyors, meg tud mindent, amit kell, az miért csökkentené a phpMyAdmin vagy ahhoz hasonló programok hasznát? Egyáltalán miért kellene élből hülyegyereknek nézni azokat, akik még mindig használják ezt is (mint én)? :)
Engem mondjuk a phpMyAdmin eléggé elavult, frame-es kialakítású szerkezete eléggé zavar, ezért is kerestem rá alternatívát, de ettől függetlenül tökéletesen megfelelőnek találom ezt és az ehhez hasonló programokat webfejlesztés esetén egyszerűbb célokra.
Ha valaki birtokában van némi adatbázis-kezelési ismereteknek, az nem feltételezi egyből azt, hogy robusztus, nagy vaddisznó programokat használ adatbázis-kezelésre, plusz hatalmas táblái vannak iszonyat komplex struktúrával, bonyolult összekapcsolásokkal, százsoros lekérdezésekkel, stb. :) Ettől még lehet jó fejlesztő. Vagy csak én értem félre, hogy eleve ujjal mutogatva kineveted azokat, akik még ma is használják a phpMyAdmint és társait... :)
Főleg, hogy az olyan csomagokhoz, mint az AppServ, XAMPP (Windows), WAMP és társai, általában ez szokott kapcsolódni, ezeket a csomagokat meg elég egyszerű telepíteni, ha az ember nem akarja szopatni magát feleslegesen az egyenkénti telepítéssel+konfigurálással (személy szerint az elsőt használom).

(#661) martonx :
"Végülis mindegy, a sima mysql működik, és nem vettem észre, hogy bármiben is rosszabb lenne a mysqli-nél. Ilyen ez az open source szarakodás, de legalább ingyenes a sok fos komponens."
Újabb hozzászólás, amit nem értek... A mysqli eleve objektumorientált használatot is lehetővé tesz, támogatja a prepared statementek használatát, és még elég sok minden elérhető vele, amit gondolom nem kell neked felsorolnom, mert sejtésem szerint van róla némi fogalmad...
Miért lenne ez egy "fos komponens"? :F

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  MySQL topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.