Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Műszaki informatika szak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) tildy válasza lzsolt (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

JAhm nalunk a modulok majdnem kimenta fejembol:
Mobil info (itt vagyok en is:))
szoftvertechnologia
Cisco
Java
IAR(integralt automatizalt rendszerek , tulajdonkeppen robotika, Kepfeldolgozas+ MI)
Gazdinfo
Vallalk. menedzser.

De a Hipisek(BMF-KVK hiradasipari intezet) pl. sokkal kemenyebben nyomja az ilyen mikros, telekomm.-os dolgokat.

Mondjuk 3. eveskent egy tavkozlesi szolgaltatonal dolgozva, tenyleg BME-es es Regi kandos mernokoket latok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52) lzsolt válasza emvy (#38) üzenetére


lzsolt
tag

Emvy: Nem ismerem az új távközlési szakokat a Vill szakon

viszont most néztem meg a VDK-n :))

vagy az újak közül

HÁLÓZATTERVEZÉS SZAKIRÁNY
MOBIL SZÁMÍTÁSTECHNIKA SZAKIRÁNY
IP ALAPÚ TÁVKÖZLÉS SZAKIRÁNY

(#53) lzsolt


lzsolt
tag

éppen most nézem a tematikát 6. félév Kapcsolástechnika

Integrált távközlés1 vagy Kommunikációelmélet2

7. félév Kódolás és szűrés1 vagy Közcélú hálózatok2

Sorbanállásos rendszerek vagy Mikroh. és optikai átvitel

8. félév Intézményi és magánhálózatok1 vagy Telematika és multimédia2

9. félév Berendezések és mérések vagy Műholdas és mozgó távközlés3

Ezek nekem olyan ''fizikus '' megközeléítésűek (bár ismétlem nem jártam ezekre, csak a tematikára hagyatkozom)

hiányolom a tervezési koncepció szerű dolgokat

bár kinek a pap kinek a papné :)

(#54) emvy válasza lzsolt (#53) üzenetére


emvy
nagyúr

Igaz.
Nekem pont ez teccik,de így a jó.

while (!sleep) sheep++;

(#55) lzsolt válasza emvy (#49) üzenetére


lzsolt
tag

Most egy kicsit érezhető a távkölésben uralkodó visszafogottság, de reméljük hamarosan újra szányalni fog

(#56) csabika25 válasza lzsolt (#53) üzenetére


csabika25
aktív tag

bár kinek a pap kinek a papné... Csak doktorandusszal ne kezdjen az ember. Mindig a saját főnökét reklámozza.:))

''Isten fut Windows alatt''

(#57) lzsolt


lzsolt
tag

Ha teccik akkor jó :)
Én mondjuk jobb szeretem a koncepcionális tervezési feladatokat, meg a stratégiai elemzéseket/tervezéseket,

(#58) lzsolt


lzsolt
tag

Csabika25: csak nem ismersz valahonnan:)
nem reklámozom a főnökömet:)(bár ha jutalékot kapnék), ugyan nem egy leányálom a dolog de nem is olyan vészes

szakmailag meg vagyok elégedve :)

(#59) csabika25 válasza lzsolt (#58) üzenetére


csabika25
aktív tag

Parci mondta, hogy ki vagy. Látásból ismerlek, a szűkebb laborodból csak Jakab Tivadar és Zsóka Zoltánhoz volt szerencsém.

''Isten fut Windows alatt''

(#60) csabika25 válasza lzsolt (#58) üzenetére


csabika25
aktív tag

Apropó azért ez a Pap-os poán ugye leesett. Különben szar volt.:O

''Isten fut Windows alatt''

(#61) csabika25 válasza csabika25 (#60) üzenetére


csabika25
aktív tag

Ráadásul mellégépelek.:( Szóval poén...

''Isten fut Windows alatt''

(#62) lzsolt


lzsolt
tag

és hogy tetszettek?
esetleg megkérdezhetem hogy mit tanítottak neked
aztán ha rosszat mondasz lenyomozlak és irgum- burgum :):)

(#63) tildy


tildy
nagyúr

HUh talaltam jo ksi reklamot ide felvetelizoknek:DD
[L]http://www.nik.hu/Letoltes/tantargyleirasok.pdf[/L]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) csabika25 válasza lzsolt (#62) üzenetére


csabika25
aktív tag

Rajta! Nem lesz nehéz lenyomozni.:))), Zsóka pedig egy labort tartott nekünk. A Jakab-féle anyaggal az volt a gond, hogy csak a vizsgán esett le, hogy tulajdonképpen mit is adott elő. Hál Istennek még időben.:D De nem az ő hibája, csak egy félév felét tartotta, ami SZVSZ elég kevés a témához.

''Isten fut Windows alatt''

(#65) lzsolt


lzsolt
tag

örülök hogy tetszett

na megyek dolgozni ,mert élni is kell valamiből:)

(#66) csabika25 válasza lzsolt (#65) üzenetére


csabika25
aktív tag

Jó munkát! És várjuk mindazok jelentkezését, akik nem a BME-re vagy a BMF-re járnak!:DDD

''Isten fut Windows alatt''

(#67) petakpa1 válasza Parci (#15) üzenetére


petakpa1
őstag

OFF
Még a közgázosok között is van olyan -különösen a 3éves vidéki gazdálkodásikon (ala hogyan vezessünk büfét:)

A mi tudományunk nem is hasonlitható a fizikához, matematikához meg egyáltalán semmilyen természettudományhoz, mert a mi tudományunkban nem lehet mérni, meg kisérletezni, ennél fogva egzakt dolgok, megdönthetelen axiómák sincsenek, ebből következően a Közgazdaságtan tényleg nincs egy súlycsoportban a fentiekkel, de éppen felülről.
Az persze más kérdés, hogy egy közgáz szigorlatot valszeg könnyebb megcsinálni mint egy matek/fizikát, de tudomány művelése valahol a szigorlat után kezdődik és ott már igencsak előjönnek a nehézségek a közgáz területén, míg az előbbieknél szigorlat utáni anyag is ugyanúgy levezetett, formalizált csak persze sokkal bonyolultabb, de legalább az alapokat nem kell kétségbe vonni, nemúgy mint a közgáznál...
Szóval felesleges ilyen állításokat mondani, hogy nincs egy..., mert még nem is egy kategória a kettő.

Na ez jó hosszú lett remélem nem haragszotok:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68) Elek


Elek
csendes tag

A BME infós tárgyakhoz egy kis betekintés:
info.sch.bme.hu

Itt fenn van a legtöbb tárgyhoz egy csomó anyag, vizsgák-ZH-k, követelmények, stb. Soxor mi is innen tanulunk, szal nézze meg, aki ide akar (még) jönni :)

(#69) Don Vittorio válasza petakpa1 (#67) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Örülök, hogy szerelmes vagy a szakmádba. :)

Na de azért:

1, ''a mi tudományunkban nem lehet mérni, meg kisérletezni''
Vizsgán ezt ne hangoztasd! :) Nem igaz.

2. Az orvos, a mérnök meg a közgazda versengenek, hogy kié az ősibb szakma.
Orvos: ''I'' megteremtette az embert. Ez klasszikus sebész-belgygógyász művelet volt, nyilván az enyém a legősibb szakma.
Mérnök: Ugyan! Az ember megalkotása előtt ''I'' a káoszból rendet teremtett, megalkotta az eget és a földet, a vízeket. Ez klasszikus mérnöki munka - nyilván az én szakmám a legősibb.
Közgazda: Na jó-jó. De ki csinálta a káoszt???

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#70) petakpa1 válasza Don Vittorio (#69) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez tetszik:)
Szintén zenész?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#71) Don Vittorio válasza petakpa1 (#70) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nem, nem tanultam. Kis fellengzősséggel: gyakorlom. :) Minden esetre jól ismerem. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#72) petakpa1 válasza Don Vittorio (#71) üzenetére


petakpa1
őstag

Én meg most írom a szakdogámat, illetve a fórumba írkálok:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#73) Don Vittorio válasza petakpa1 (#72) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#74) petakpa1 válasza Don Vittorio (#73) üzenetére


petakpa1
őstag

Amúgy menedzsment vagy közgazdaságtan?
mármint amivel foglalkozol

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#75) Don Vittorio válasza petakpa1 (#74) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ha nagyon nevesíteni akarjuk, az első...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#76) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Én a BMF-et ajanlanam. Nem szivatjak ''annyira'' a népet mint a BME-n.
BMF inkább gyakorlati a BME pedig inkább elméleti mérnököket képez.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#77) emvy válasza ReFleXx (#76) üzenetére


emvy
nagyúr

''elméleti mérnök''

:DDD

while (!sleep) sheep++;

(#78) petakpa1 válasza Don Vittorio (#75) üzenetére


petakpa1
őstag

Csak azért mert érdekelne a véleményed karrierválasztás ügyben!
A lehetőségek

1, Magánszektor
Pro: Jó pénz; Kontra: állítólag kihalytják a lelkedet is

2, Kormányzat, közigazgatás, Eu hivatalok, MNB
Pro: szakmai elismertség (már amelyiknél), kisebb terhelés; Kontra: kevesebb pénz, az MNB hez nem biztos hogy elég jó vagyok, mármint okos:), na meg ha kis államra vágyom akkor ugye ne menjek én is oda, már csak elvből se

3, Közte tanácsadó elemző cégek pl Kopint D...
Pro: szabadabb munkaidő, szakmai elismertség; Kontra: ide is lehet, hogy kevés vagyok, de az is lehet, hogy nem:), a pénz azért itt sem a max., bár nem tok sokat róla

Szóval javaslat?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#79) Don Vittorio válasza petakpa1 (#78) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. Pontosan. (Mármint pontosan: kihajtják. :) )

2. Ha türelmes az ember, abban van a jövő. Az EU meg az eltelt évek meghozzák a magasabb fizukat.

3. Erről a rétegről nincs nagy véleményem.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#80) emvy válasza Don Vittorio (#79) üzenetére


emvy
nagyúr

Te hol dolgozol? :) )

while (!sleep) sheep++;

(#81) Don Vittorio válasza emvy (#80) üzenetére


Don Vittorio
őstag

1. Sokfelé sokmindent. :)

2. Ez most miért is kötekedés?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#82) 9CS


9CS
senior tag

Láom végül jó kis felvételizzünk topic lett, így remélem nem lesz túl nagy off :). Sok BMF-es írt ide, én is ide szeretnék jelentkezni BMF-NIK műsz. infó. (munkahelyemen kéne egy diploma, hogy meg is élhessek belőle ne csak szeressem a munkám:) )Kérdésem: matek mellé lehet a fizikán kívül más is választani felvételi tárgyként? Ill., ha ehez tudna valaki küldeni elfekvőben lévő jegyzeteket (felvételihez) azt megköszönném. Mail címem az adatoknál van, előre is köszi, főleg matek, fizika érdekelne, vagy ha lehet mást választani akkor az is...

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#83) tildy válasza 9CS (#82) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet,számtechet pl:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#84) 9CS válasza tildy (#83) üzenetére


9CS
senior tag

Gondoltam, hogy ez lesz a válasz, de sajna nem számtek suliba jártam, így, ha programozás lenne felvételin, akkor az nagyobb égés mint a fizika :DDD. Mit is takar ez a számtech???

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#85) tildy válasza 9CS (#84) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint egy számtech érettségi.Én már rég csináltam, de word meg ilyenek voltak, meg egy kis pascal.

Egyebkent miert nem pontduplazassal jossz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#86) 9CS válasza tildy (#85) üzenetére


9CS
senior tag

Sajnos mikor suliba jártam úgy voltam vele, hogy nem kell nekem matek, fizika átcsusszanok 2-3-al aztán kész marad időm a szakmai tárgyakra. A technikusi év betette a kaput az eredeti szakmámat utálom mint a fene (Magasépítési technikus), most meg tanulhatom a jó kis matekot :)) fizikára pedig már nem lenne elég időm... Még egy év majd ráérek után meg félek, hogy soha nem lesz belőle semmi.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#87) Prérifarkas


Prérifarkas
csendes tag

Aki INFO-ra jön az nem fogja megbánni. Remek közösség és laza első félév a kínálat. Aztán persze egyre nehezedik. Teccikérteni?

FeZo - egy másodéves jómunkásember :)

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#88) Atrox


Atrox
tag

Esetleg nem tudna valaki a GAMF-ról mondani valamit? :)

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#89) atus


atus
senior tag

Most készülök én is felvételire jelentkezni, aztán eléggé elbizonytalanodtam a hozzászólásokat olvasva. BME infóra gondoltam, de most a villamosmérnöki szak is megtetszett. Programozni egyáltalán nem tudok, szeretnék alap szinten, de nem célom ebből megélni. Szóval progmat kilőve. :) A szoftver meg a hardver kb azonos szinten érdekel, bár talán az utóbbi a hangsúlyosabb. Hozzátartozik, hogy elsőnek pécsi közgázt jelölöm meg, szóval engem érdekelne a gazdasági része is. Valami közgazdász-informatikus szakról is hallottam, bár ezt senki nem ajánlotta igazán, merthogy amolyan se ezt se azt nem tanulom meg rendesen dolog.
A helyzet kb ez, ki mit ajánlana?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#90) launcser válasza ReFleXx (#76) üzenetére


launcser
senior tag

ja
abban igazad van hogy gyakorlatra megy rá :)
de szivatni szivattyák a népet, csak máshogy
erre a félévre kaptunk feladatot már eleget
de ajánléani lehet, mostmár csak kreditesek az ujak, nagy zsenge lett igy, nem vágják ki könnyen őket :)

tütüü

(#91) LukE válasza atus (#89) üzenetére


LukE
veterán

BME-n a műszaki menedzser az amire gondolsz. Tanulnak minden szart, de elég felszínesen. Első két-három félévben volt nekik digit, meg háre, meg programozás. Legalábbis emiatt sírt(1 csaj) aki oda ment. Meg gondolom a sztenderd közgázos cuccok.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#92) pRedATor válasza launcser (#90) üzenetére


pRedATor
tag

Ne aggódj launcser, majd az év végén kiszórják őket. Én BMF-NIK óbuda 2. évfolyamára járok, nálunk senki nem nagyon komálja a krediteseket, mert igencsak könnyített lett a tanrendjuk, csak néhány példa:
- 2 félév helyett csak 1 félév fizika
- nincs assembly gyakjuk
- méréstechnika teljesen kimarad náluk
- ''csak'' analízis és prog szigjük van, digit már nincs
- közgázt két adagban kapják meg, nekünk egy félév alatt adták le
és félő hogy mivel mi vagyunk az utolsó normál tanrendesek, ezért félő hogy le fog értékelődni a diplománk értéke.
A kreditesek (nálunk) nemigazán fogják fel, hogy év végén jön a kredit összegzés és aztán jön a nagy bumm, aztán meg a pápá

Nálunk (jelenlegi 2. évfolyam)a szórási arány:
1. félév 322/156
2. félév 156/97
3. félév pontos adatom még nincs, de a visszabukottakkal (kb. 40fő) most olyan 100-110 en vagyunk...

(#93) launcser válasza pRedATor (#92) üzenetére


launcser
senior tag

na én bánkin vagyok 2ikos :)
hallottam rendszerüket poén
mi 180-an indultunk
utána mradtunk 2ik félévre 100-an
3ik félévre ötven 1-2
4ik félévre 43 ha jól számoltuk ki
és mind az összes ember progszigen hasalt el...
nekünk 2 félév fizika volt, utána elektronikaszerű
és nem kapták meg a 2 P betűs tanárunkat pedig ők szórták igazán a népet :)
csak most, az egyiket
nálatok 3 szig van?
nekünk is analizis meg progszi, meg 2 tanári is lesz még ehe
kreditesek miatt nem férünk el a folyosokon!! szemétség :D

tütüü

(#94) leontm


leontm
tag

közgáz középsuliból bmf-nik infóra kerültem, most elsőéves vagyok, és nem bánom hogy ide kerültem:)) csak kevés a csaj:(((

(#95) launcser válasza leontm (#94) üzenetére


launcser
senior tag

hát jóhogy kevés a csaj :)
nálunk 1 van de őt már átrugdalják, pedig immos sötét
elektronika ea-n amiket beszólt
nem jött rá alacsonyabb potenciálu hely fele megy áram meg ilyesmi alapok de mind1
óbudai vagy te is
mindenki oda jár, jó messze van meg nincsenek arra esztergagépek!

tütüü

(#96) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát erről a témáról annyit, hogy éppen most vágtak ki a SzE (Szif) Műszaki Informatika szakáról. :))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#97) pRedATor válasza launcser (#93) üzenetére


pRedATor
tag

Hallottam a hírhedt Pomázit és Pápait (nyugodtan mondjuk ki :) )
- Digit elektro összevont szig (ez jön idén)
- ja meg Pszicho szig (mert én is felvettem a mérnöktanárit, ha már egyszer van arra lehetőség, hogy ingyé szerezzen az ember még egy diplomát)

Általános probléma, hogy anyian vannak a kreditesek, hogy alig találunk szabad termet.

Még egy megjegyzés: óbuda ugye, ezért ott van mellettünk a könnyűipar... azaz csajok (szinte korlátlan mennyiségben) :DD

(#98) tildy válasza pRedATor (#92) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha óbudán vagy, akkor lehet ismerjük is egymást.Én 3. éven vagyok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#99) tildy válasza pRedATor (#92) üzenetére


tildy
nagyúr

Na nálunk arány a köv. volt:
1. félév 270/150
2.félév 150/100+ 20-25 ismetlo
3.félév 125
4.félév 120
5.félév 110-en maradtunk.
Apoén , hogy 2. évesek kevesebben vannak, mint , ahog yhallottam thx to Koschek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#100) tildy válasza leontm (#94) üzenetére


tildy
nagyúr

A bécsi úti koliban az 5iken laknak a csajok.Már ha te is ott lax abban a koliban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#101) leontm


leontm
tag

Tudom hogy az ötödiken vannak, csak én az első lakom:( tegnapis lusta voltam szummába menni... nemnekem valók ezek...

(#102) pRedATor válasza tildy (#100) üzenetére


pRedATor
tag

Én a Márton Áronban lakom.
Egyébként tényleg kevesebben vagyunk mint ti, de én inkább azt mondanám, hogy thx to archi (egyszer Koschek, egyszer Broczkó szórt jobban); az előző félévben egyértelműen ez volt a szóró tantárgy; most meg szerintem ez a valszám lesz :(

(#103) leontm


leontm
tag

most poan ugy 50embert huztak meg asszem, a többit nemtudom. Viszont azzal hogy 1 féléves lett a fizika nem lett könyebb csak tömörebb. a közgáz sem leányálom. azért meg nem kéne utálni minket krediteseket mert kreditesek vagyunk, nem mi tehetünk arról a társadalmi tényről, hogy a pénz miatt veszik fel a sok idiótát. de vmi ész csak van benne, természetes kiválasztódás pl:))
a teremhiány éppugy visszaüt nálunk is mint nálatok. pl az anal zh-ra még mindig nincs se idő se terem, hála neptun istenünknek... az én orarendemet sem lehet rendbeszedni már 2hete... bloee

(#104) tildy válasza pRedATor (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm Broczkó 1* engem is elküldött ''melegebb''(anglia?) éghajlatra.De nem a valszám lesz a szóró, én négyes voltam belőle(érdemes 4-es gyakjegyre hajtani, mert úgy könnyebb a vizsga), hanem megint az archi +digit szigo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) leontm


leontm
tag

kredittel nem lett könyebb az anyag csak nehezebb kibukni, de aki hüje az hüje amugyis, aki meg nem az igyisugyis elvégzi...

(#106) tildy válasza leontm (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

off
Hát akkor gyere starcraftozni esténként.(521-ből a két Ildi szokott lenni, meg smoky + endre)
Belső hálón nyomjuk.
on

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#107) leontm


leontm
tag

off
gyüvök 1 hónapon belül ha diákkhitelke segítségével bevadászom az új gépem:)
meg persze cs:)
on

(#108) tildy válasza leontm (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy előnye van a kreditnek:nem szórnak ki félévismétlésre, ha nem sikerül egy tárgyad.Én ma már áldom Broczkó nevét, hogy félévismétlésre kirakott:ma nem dolgozhatnék suli mellett egy igen ismert távközlési vállalatnál, ha abban a passzív félévemben nem dolgoztam volna valahol(IW).Szobatársam is elsős infós, és igencsak szomorú voltam, amikor az én elsős átlagomat (évf. átlag felett voltam) , összehasonlítottam sz övével.Egyrészt alig van gyakorlatuk, másrészt diszkrét matekból régen más tanár volt, aki szórta a népet:kredit dolog ellenére csodálkozom a tankör összevonásokon.(mi 10 tk-val kezdtünk, első félév végén 6 maradt)

Jahm kiegészítő műinfóróla bme-n ki mit tud?
Villmérnökök is mehetnek rá?(bme-s TO-s emberke azt mondta)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) csabika25 válasza atus (#89) üzenetére


csabika25
aktív tag

Atus!

Én teljesen elfogulatlanul (:DDD) ajánlom neked a villanyszakot. Saját tapasztalat: gyakorlatilag bármi lehet az ember, ha van benned egy kis önállóság. Szerintem jól válaszottam, amikor nem a műszaki menedzser szakra mentem. Nálunk ha az első évet komolyan veszed, nem lehet baj. Szóval az én szavazatom BME villany.

''Isten fut Windows alatt''

(#110) divot


divot
veterán

Én a kilencvenes évek elején műszaki informatikáztam. Amit nagyon szívtam, az a műszaki rajz volt, amikor egy A0-ás rajzot kellett elkészíteni, azt hittem, hogy vért pisálok.
Másrészt matematikából az olyan tételeki, mint hogy Fx végesen generált, véges deffektusú Rz részmonoidjának a Fz szabad monoidba történő izomorf leképezését kódolásnak nevezzük (ezt a marhaságot egyszerűen nem tudom elfelejteni :D ), a mai napig könnyet csalnak a szemembe.

Viszont azt hallottam, hogy mostanság megváltozott a világ, és már inkább a számítástechnika dominál.

Ja, és a közgáz is kemény volt, de ha az ember rákattant az elején, akkor ment.

(#111) pRedATor


pRedATor
tag

Valaki tud valamit a debreceni műszaki informatika képzésről.
Előre is koöszi a segítséget.

(#112) pRedATor


pRedATor
tag

Valaki mást érdekel

(#113) launcser válasza pRedATor (#102) üzenetére


launcser
senior tag

mártonáraonba voltam 1x
4-en 10 m2-en elég szép :)
fele tankör ott lakik amugy..
de mindenki óbudai csak én vagyok józsefvárosi infós? aaaa :)

tütüü

(#114) pRedATor válasza launcser (#113) üzenetére


pRedATor
tag

A Mártonban a helyzet: 1 szoba és 3 ember
A Bécsi úton vannak négyen egy szobában.

Joe City messze van, túl messze :DDD

(#115) leontm


leontm
tag

kandókoliban 4en 25négyzetméteren, nemrossz, voltam más helyen csak roszabb.
off
ráadásul felvettek a 2.félévre is:)) már várom kin-t, kiváncsi vok nagyon
on
joecityben is van müszinfo???

(#116) launcser válasza pRedATor (#114) üzenetére


launcser
senior tag

nemtom én voltam ott
3 és 4 emberek voltak
lehet nem 10, 12 m2
volt 2 emeletes ágy, 1 asztal rajta 2 gép és kész, valami konyhaszerűség is volt :))

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Műszaki informatika szak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.