Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#7351) hanee válasza EmThor (#7347) üzenetére


hanee
senior tag

És tényleg ennyire zavar az a kis partíció ott? :) A használatban nem gátol, akármit is teszel rá, de azért mégiscsak jogtiszta.. :D

(#7352) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy korábban írtátok ezért előre is elnézést kérek. Szóval egy 1GB-os memória bővítés mennyit kóstál?

FOREVER SISU!!

(#7353) BloodRay válasza TexT-BoY (#7350) üzenetére


BloodRay
veterán

Ami a biosfrissítést illeti csak pár hozzászólást olvass vissza én is most csináltam pár napja.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7354) Shad0w válasza EmThor (#7347) üzenetére


Shad0w
senior tag

Felteszel egy Partition magic 8-at és elrendezgeted a particíókat ahogy tetszik. Utána újraindul a gép és win boot alatt betölt a partition magic és elrendez mindet, köv újraindításánál már telepítheted is a vistát. (céleszerű először formázni és után átméretezgetni/mozgatni a meghajtókat, mármint a pq magic-ben ilyen sorrendben add ki a parancsokat és csak egyszer nyomj az apply-ra, így sokkal gyorsabb)

(#7355) EmThor válasza Shad0w (#7354) üzenetére


EmThor
addikt

:R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#7356) Jetyke válasza hanee (#7351) üzenetére


Jetyke
tag

Állítólag a vinyó "eleje" a leggyorsabb, és ezzel a misztikus jogtiszta játékkal csak egy probléma van azon kívül, hogy nagyjából mindenki számára feleselges (kivételnek persze most is tisztelet), mághozzá az, hogy pont a vinyó "elején" foglal helyet. Érdemes tehát törölni és a használt os-t oda pakolni.

(#7357) Pompi válasza Jetyke (#7356) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha már mindenképp a vinyó elejére akarsz pakolni valamit, akkor én egy swap partíciót tennék oda ;)

Feel Good Inc.

(#7358) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Sziasztok! Nos két notebook között hezitáliok, az MSI Wind és az Amilo Mini. Amin rágódok, hogy miért majd kétszeres az ár különbség. A winchester és a Ram nem indokolja. Valaki hasonlította már össze a két gépet. Köszi előre is.

FOREVER SISU!!

(#7359) Topitom válasza Desantos77 (#7358) üzenetére


Topitom
csendes tag

Ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket: http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20090204-fujitsu-siemens-amilo-mini-ui3520.html

(#7360) OLE-3 válasza Desantos77 (#7358) üzenetére


OLE-3
tag

A kijelzője csak 8,9"-os, kisebbek a billentyűzeten a gombok (van aki ezt kényelmetlennek találja) és fujitsu. Ha hosszabb távra szeretnél netbook-ot, mindenképp a Wind-et javaslom.

(#7361) Lollita


Lollita
csendes tag

hello!
Végre megvan a Windem :) Már vagy 2 hete, tényleg nagyon pöpec kis gép.
Most az a gondom van, hogy egy ideig működött a mikrofon, de most nem csinál semmit, pedig nincs lenémítva.
Tud valaki mondani rá valamit???

(#7362) pereces válasza Desantos77 (#7358) üzenetére


pereces
tag

nekem a mini billentyűzete nagyon picurka számomra használhatatlan lenne, érdemes megnézni őket egy boltban ahol ki vannak téve sorban egymás mellé ezek a netbookok

(#7363) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Köszi szépen a gyors hozzászólásokat. Meg lettem győzve. Így hát elkezdtem keresgélni, hogy hol kellene megvenni. És mit találtam, 6 cellás kivitel. Már rendeltem volna amikor megláttam az U-120-t, amiről korábban nem is hallottam. Mi a véleményetek, 100 vagy 120?

FOREVER SISU!!

(#7364) Topitom válasza Desantos77 (#7363) üzenetére


Topitom
csendes tag

Nem sok a különbség, fekete fehér kicsit más a tapipad és a billentyűje, a belső fele a kijelző mellett fényesebb. Arc felismerő program van benne. Ha a wind u120H mellett döntesz és már benne lesz a független HPSDA modem akkor a legmobilabb internet elérésre tehetsz szert. Sajna a memória csak 1Gb. És az ára 150000.-Ft körüli.

(#7365) Desantos77


Desantos77
csendes tag

:F ez lemaradt

FOREVER SISU!!

(#7366) Desantos77


Desantos77
csendes tag

És egy újabb. U115 Hybrid :Y

FOREVER SISU!!

(#7367) Desantos77


Desantos77
csendes tag

http://global.msi.com.tw/index.php?func=prodtmpspec&maincat_no=135&cat2_no=582&cat3_no=&prod_no=1716#menu

FOREVER SISU!!

(#7368) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Köszi Topitom. Azt hiszem várok a vásárlással.

FOREVER SISU!!

(#7369) Pompi válasza Desantos77 (#7368) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Legközelebb használd légyszíves a Szerkesztés gombot ha eszedbe jut még valami hozzászólás után, új hozzászólás helyett, erre van lehetőséged a hozzászólás után 5-6 percig. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7370) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Okszi, elnézést.

FOREVER SISU!!

(#7371) rakal válasza Desantos77 (#7358) üzenetére


rakal
senior tag

Az Amilo Minit én sem ajánlom.
Főleg a billentyűzet,abszolút nem ergonomikus: kockacukor méretű,zsúfolt billentyűk.
Ha a gépet komolyan akarod használni,csakis a Wind a nyerő.

(#7372) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Köszi Rakal. Csak megrendeltem a 6 cellásat. Korábban is MSI laptopom volt, és nagyon meg voltam elégedve vele. Let's see.

FOREVER SISU!!

(#7373) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Sziasztok!

Vinyó klattyogásra találtam "megoldást":
A [notebook hardware control] nevű progi segítségével kikapcsolható a hdd power management - je.
Ehhez két lépés kell elvégezni (remélem jól írom, bár csak emlékezetből tehetem, mert nincs nálam a wind)
I.: Engedélyezni kell a haladó beállításokat. Ez talán a settings fül alatt van.
II.: A Hard Disk fülön található advanced power managment szekcióban a listából a maximum performancot kiválasztva megszűnik a klattyogás.

Megjegyzés:
A funkció kikapcsolása növeli a hdd felvett teljesítményét. Nálam ~100%-os akksinál kapásból 20 perccel csökkent a várható üzemidő.

Üdv.: <cyborg>

(#7374) Jetyke válasza <cyborg> (#7373) üzenetére


Jetyke
tag

Ez érdekes. Vajon miért csökken az üzemidő, vagyis vesz fel több áramot? Ugye azt tudjuk, hogy a klattyogás az a fej pozícionálásából fakadó "ütközés"-hang. Namost ez azért van jelen, mert "túl" gyorsan érkezik a fej a meghatározott pozícióba, fékezése 0-ra nagyjából az ezredmásodperc töredéke alatt végbemegy. Ez a program mit csinál? Elkezdi hamarabb fékezni a fejet vagy mi? :D

(#7375) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nem minden vinyó klattyog. Nekem Toshibával jött a Windem és nem klattyog.

Feel Good Inc.

(#7376) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Első generációs wind (fekete:)) olyat művelt, hogy pixelhibás lett (subpixel, piros).

Jobb felső sarok... aztán eltűnt, rájöttem hogy mikor a monitor szélénél nyitom ki.
aztán finoman megnyomkodtam a helyet ahol volt a hiba, visszajött a piros subpixel.
Picit megmaszíroztam a vele egy sávban lévő szélét a monitornak és megint eltűnt, sőt azóta nem jelent meg, hál' Istennek:)!

Valakinek tipp tapasztalat?!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7377) BloodRay válasza kleinguru (#7376) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem érintésérzékeny tft-t kéretik nem nyomkodni. ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7378) Desantos77


Desantos77
csendes tag

A 6 cellás és a 3 cellás aksi között van méretbeli különbség? Azért kérdezem, mert rendelnék a laptopomhoz táskát.

FOREVER SISU!!

(#7379) OLE-3 válasza Desantos77 (#7378) üzenetére


OLE-3
tag

A 6 cellás akku hátrafele 5 mm-t, lefele 9 mm-t lóg ki a gépből. A 9 cellás hátra csak 1 mm-t, de lefele 22 mm-t lóg ki.

(#7380) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :R Annyi még, hogy hallottatok a bőr táskáról amiből nem kell kivenni használat közben? Tapasztalat?

FOREVER SISU!!

(#7381) Pompi válasza Desantos77 (#7380) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nemhiszem, hogy a szellőzésének jót tenne a táskában való használat, hacsak nem valami spéci, direkt úgy kialakított dologról van szó.

Feel Good Inc.

(#7382) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Nem akarom belinkelni a reklám elkerülése végett. Bőrből van és a képekből ítélve alul és oldalt szellőző nyílások vannak.

FOREVER SISU!!

(#7383) Pompi válasza Desantos77 (#7382) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ilyesmit nyugodtan linkelhetsz. Ha vannak rajta nyílások a szellőzésnek, akkor elvileg nem fog megfőni benne ;)

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7384) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Íme:
http://cgi.ebay.com/Leather-Case-for-MSI-Wind-U100-U100X-3-cell-Black-new_W0QQitemZ290296144957QQcmdZViewItemQQptZPCA_Laptop_Accessoreis?hash=item290296144957&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

FOREVER SISU!!

(#7385) Pompi válasza Desantos77 (#7384) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jópofa megoldás. Ilyen határidőnapló jellegű lesz tőle a cucc. Nem az én világom, de azért tetszik. A hűtéssel nem lesz gond, mert elég nyitott. Ha tetszik az ilyesmi, szerintem vágj bele.

Feel Good Inc.

(#7386) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Nos, a 6 cellás aksisnak a 3 cellás táskája nem jó. Nagy nehezen találtam. Majd beszámolok.

FOREVER SISU!!

(#7387) rakal válasza Desantos77 (#7386) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Én a 20 dolláros bőrtáskát rendeltem az ebayről,úgy tűnik,ennél hátul elég nagy rés van,befér a 6 cellás akksi is.tényleg olyan határidőnaplós lesz tőle a gép.
Apropó,nem tudom láttátok-e,megjelent az érintőpanel is a Windhez(no soldering)
Sajnos kissé hűzós az ára,122 USD,de a PK benne van az árban.

[ Szerkesztve ]

(#7388) kleinguru válasza rakal (#7387) üzenetére


kleinguru
addikt

Erről írnál bővebben-?!:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7389) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Szia Rakal! Szuper. Én is a 20 dollárossal szemezgetek. Találtam konkrétan 6 cellásra gyártottat de az 50 dolcsi. Így írtam az 20 dolcsis eladójának, de akkor megrendelem, ha megerősíted, hogy jó lesz.

Ezt a típust rendelted: [link]

Bevált neked? Én arra gondoltam, hogy azért lenne jó, mert csak bedobom a táskámba, és bármikor könnyen kiveszem és már tudom is használni.
Mennyi idő alatt érkezett meg? Előre is köszi.

Linkesítettem a címet, mert így hibás volt. Ha lehet tanulj meg linkelni, nem egy nagy kaland, csak a Link gombra kell kattintani.

[ Módosította: Pompi ]

FOREVER SISU!!

(#7390) kiskakas


kiskakas
senior tag

2-3 napos 6 cellas (4400mA) Duino markaju (speedshop) akkum van, kb 2x meritettem le, toltotem fel. Tegnap este total lemerult, ma raktam toltore, 2-3 ora alatt latszolag feltoltodott, de most,h bekapcsoltam, a gep megy,viszont az akku led narancssargan villog ?!

Ki bedugtam a tapot, akkor mar azt irta,h 85%-ra van toltve csak es tolti tovabb.
Valaki jart mar igy? egyebkent erdekes modon mar csak a 2200mA-s es a 6600mA-s akku van fent a speedshop.hu-n.

(#7391) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Köszi Pompi az instrukciókat. :U Nagyon igyekszem.....

FOREVER SISU!!

(#7392) hanee válasza kleinguru (#7376) üzenetére


hanee
senior tag

Biztos csak maszirozásra vágyott :DD

(#7393) rakal válasza Desantos77 (#7389) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Biztosan be fog válni,de mivel csak tegnap rendeltem,még nem tudok nyilatkozni...
Egyébként kb. 2-3 hét.
Kleinguru:
Én is csak annyit tudok,amit az ebay-en írnak,én sem merném beszerelni ezt a touchscreent,nem vagyok jkk!Meg egyelőre drága is.(a hirdetésben van néhány kép a mikéntről)

[ Szerkesztve ]

(#7394) kleinguru válasza hanee (#7392) üzenetére


kleinguru
addikt

Jah jah, barátnőm meg panaszkodik, hogy őt hívom (wind) kicsikémnek, nem őt.

Ha megtudná, hogy őt is maszírozom... :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7395) bary48


bary48
csendes tag

Sziasztok
Én karácsony óta egy Slippy Fish SLF-001 fekete táskában hordom. (ajándékba kaptam)
[link]
Igaz ebbe egy 14"-os gép is elférne, de ez még jól jöhet ha egyszer sikerül vennem egy 13,3"-os netbookot.
Nagyon jó és kényelmes táska, elfér benne a kajám és az esernyőm is.
A noti egy ütéstől védett tépőzárral lerögzíthető részbe csúsztatható be függöleges helyzetben.
Állítva az A4-es mappa is elfér benne.
Mindenkinek ajánlom. (Csak azt nem értem, hogy az Arénában az Aple boltban vette a feleségem 15000 Ft-ért és most a neten megnézve 100 € körül kapható.
Nem szokás, hogy nálunk valami olcsóbb legyen.)

Kicsit más téma, de most vettünk anyósomnak egy MSI WIND Nettop 120-at.
Még csak most üzemeltem be, de egyenlőre jók a tapasztalataim.
Igaz ez egy barebone asztali gép viszont van benne egy DVD író is.
1,6-os Atom CPU, 1 GB RAM, 160 GB HDD, 6 USB csatlakozó, WiFi, UTP csatlakozó, 7.1-es audio stb.
Aki otthon használja csak a gépet netezésre és irodai programokra annak a kis fogyasztása (35 W) ideális.

[ Szerkesztve ]

(#7396) pereces


pereces
tag

láttam pár webshopnál kiírva msi wind u100 051HU modellt, ebben már 6 cellás akku van és n-es wifi meg nagyobb webcam ? vagy csak elírták :-S

[ Szerkesztve ]

(#7397) Rain Blade válasza pereces (#7396) üzenetére


Rain Blade
tag

Sziasztok!
Egy ilyen kicsike vásárlásan töröm a fejem .
Főleg filmnézésre, Wow-ozásra kellene...
Az érdekelne hogy erre a célra megfelelő egy ilyen?
Elbír egy Wow-ot normálisan?

Bocs hamár volt ilyen kérdés de nem volt időm se kedvem elolvasni
az előző 7300 hozzászólást.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Rain.

(#7398) Pompi válasza Rain Blade (#7397) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Bocs hamár volt ilyen kérdés de nem volt időm se kedvem elolvasni
az előző 7300 hozzászólást."

Nem is kell. Azért van a kereső (jobb felül) ;)

"3d: wow tesztelve....1024x600,minden minimumon, határeset, 5-25 fps között (sw-ben jellemzően 5-10)." #3506

"És feltettem egy komplett, lementett wow-t is. Nos ezzel sem érdemes rajta játszani, mert 10-15 fps-t tud, addonok nélkül." #3119

"Én kiprobáltam természetesen, de el kell keseritselek, sztm játszhatatlan.
12-13 fps-nél outlanden nem nagyon volt több, sattarah city 4-5 fps kb."
#2065

Feel Good Inc.

(#7399) Rain Blade válasza Pompi (#7398) üzenetére


Rain Blade
tag

Hát...eléggé elkeseredtem :(
reméltem legalább ennyit elbír...

Köszi és bocs a lustaságom miatt :B

(#7400) csuvarszkia


csuvarszkia
csendes tag

Szerintem ettől a bőrtoktól annyira csúnya lesz a gép...
Számomra nagyon ízléstelen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.