Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#7901) kliszi


kliszi
senior tag

Szeretnék venni egy ilyen kis masinát de nem tudom hogy mennyire strapabiró és megbizható ? Tud nekem valaki véleményt mondani erröl ? Ja és régi játékok elfutnak rajta ? Válaszaitokat köszönöm !

(#7902) OLE-3 válasza kliszi (#7899) üzenetére


OLE-3
tag

Ezek a játékok mennek rajta.

(#7903) Mr.Grincs válasza OLE-3 (#7902) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ezek jó játékok mind amik elmennek rajta :DD :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7904) -XadAnuX+ válasza OLE-3 (#7902) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nem is gondoltam volna, hogy mennek ezek a játékok rajta. :K

(#7905) kliszi


kliszi
senior tag

Jo sok játék elmegy rajta ! Mennyire birja a strapát ez a kis gép ??? Gyárilag meg van particionálva a vinyoja ? Idöálloságára lennék kiváncsi ?

(#7906) OLE-3 válasza kliszi (#7905) üzenetére


OLE-3
tag

Bírja azért. Bár én azt vettem észre itt a fórumon, hogy akinek ilyen van mind imádja és nagyon vigyáz rá.
A ledek melletti kis ikonok és a bekapcsoló gombon a felirat nekem most kezdtek el kopni 4-5 hónap használat után. Na meg a microsoftos matricáról az oprendszer típusa, viszont a cdkulcs nem :)

A vinyó 2 látható és 1 hidden particióból áll. Nekem 160-as disk van benne, az gyárilag 40-es C:\-vel és 120 körüli D:\-vel van + a recovery partición a windows telepítő.

(#7907) -XadAnuX+ válasza OLE-3 (#7906) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:K

(#7908) Vegha válasza BloodRay (#7872) üzenetére


Vegha
senior tag

Bluetooth-bluetooth nem?

egyszer próbálj meg Sony telefonnal bluetooth-on keresztül kapcsolatot létesíteni másik telefonnal.

(#7909) TomcsyG válasza Vegha (#7908) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Kimondottan Sony? Vagy sonyericsson is jó?
Mert sonyericsonnal rendszeresen küldözgetek és fogadok másik telefonról bluetooth-al.

(#7910) Szecsy


Szecsy
aktív tag

senkit nem érdekel akkor a 3 cellás akksi?? igazából csak vigye vki.

(#7911) -XadAnuX+ válasza Szecsy (#7910) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Szerintem tedd fel az apróhirdetés rovatba :K

(#7912) Szecsy


Szecsy
aktív tag

köszi ha tudnám h kell :D

(#7913) SZEGECS válasza OLE-3 (#7906) üzenetére


SZEGECS
csendes tag

gyárilag 40-es C:\-vel és 120 körüli D:\-vel van

Nekem is 160-as van, de a C:\ 80,3GB-s, míg a D:\ 64,84GB-s, amit furának is tartottam, mert a winnek+felh.programoknak miért van több hely lefoglalva, mint az adatoknak...?

Amúgy a ti billentyűzeteteken is fordítva van szitázva a backslash a Q billentyűn? Nálam jobbra dől, mint a sima perjel, -de a monitoron szerencsére jól jelenik meg :)))

[ Szerkesztve ]

(#7914) Szecsy


Szecsy
aktív tag

nekem a c kapott kb 30 megát de amugy a Q -n nekem is forditva van

(#7915) OLE-3 válasza SZEGECS (#7913) üzenetére


OLE-3
tag

Tényleg, nekem is sima per jel van a Q-n :D Nem is vettem észre eddig :D

(#7916) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Mikor olvastam a címet, gondoltam a Wind barátunk benne van az első háromban. Erre.....

[link]

FOREVER SISU!!

(#7917) -XadAnuX+ válasza Desantos77 (#7916) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Ez tényleg dúrva :U

(#7918) Szecsy


Szecsy
aktív tag

a toshiba bejön az most elég jókat gyárt.
de a wind simán benne van nem lehet összehasonlítani ilyen 9 cellás számológépekkel nem egy kategória.amúgy ami 9 cellás az kb mind felét tudja a windnek szval jó kis laptopunk van.

és még a toshiba se biztos hogy jobb most olvasom h csak 1giga ram és 1.66 os.
meg van egy kiskavarodás mer 3 celásal 4 orát bir hattal meg 9 orát?? máshol azt irják hogy a 9 cellásal bír annyit na sebaj.
szval sztem a wind jobb

[ Szerkesztve ]

(#7919) Vegha válasza TomcsyG (#7909) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem a SE-vel vannak nagyon rossz tapasztalataim. 3 különböző SE típus-sal sem tudtam kapcsolatot létesíteni 1 motorola, 1 nokia telefonnal és egy motorola kihangosítóval.

(#7920) Vegha


Vegha
senior tag

Találkozott már valaki U120H típussal ? erre várok hónapok óta, de egyetlen magyar forgalmazónál sem találtam eddig.

(#7921) -XadAnuX+ válasza Vegha (#7920) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Ez lenne?:
[link]

(#7922) Vegha válasza -XadAnuX+ (#7921) üzenetére


Vegha
senior tag

a-a. ez (nem tudok linket beilleszteni): http://www.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=135&cat2_no=582&prod_no=1698
az integrált hsdpa modemre gyúrok.
most láttam, hogy a vodafone akcióban kínálja előfizetéssel a dell mini gépét integrált hsdpa modemmel, de én a 9" kijelzőtől félek. ráadásul annak már nem bővíthető a memóriája (1GB) és egy kósza blogon olvastam ugyanezt az U120H-ról is...

(#7923) -XadAnuX+ válasza Vegha (#7922) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

A 9" -es kijelzőtől én is tartózkodok rendesen, és hogy a ramot sem lehet bőviteni, detto..

(#7924) Vegha válasza -XadAnuX+ (#7923) üzenetére


Vegha
senior tag

Ja-ja. tesztképpen most win7elek 1 GB-tal. háááát.... tök kommersz beállításokkal marad potom 330 MB szabad memóriám.
megnéztem alaposabban azt a dell mini-t, a vodafone-os akcióban 8 GBos SSDvel adják, elvileg választható az XP vagy Ubuntu, de én inkább mind2vel nyomnám (legjobb lenne hárommal).
nekem egyelőre bukta a hsdpa-s netbook.

(#7925) -XadAnuX+ válasza Vegha (#7924) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Pontosan én is Win7-el akarom használni, nagyon gáz 1GB rammal?
Pedig valami jó hsdpa-s noti nagyon jól jönni.

(#7926) BloodRay válasza Vegha (#7908) üzenetére


BloodRay
veterán

SE telefonom van és abban biztos lehetsz, hogy nem a bluetooth moduljával van baj.
Max a tiéddel vagy veled, esetleg a többi eszközzel amihez csatlakozni akarsz. :)
Én folyamatosan küldözgetek adatokat(mindent) bluetoothon minden fajta telefonra és nem volt még semmi problémám. Ellenben pl a Samsung ZM60-asommal aminek behalt egy idő után a bluetooth-a.
Momentán 4 SE-nk van egyébként, nem egy telefonra korlátozódnak a tapasztalatok... :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7927) Vegha válasza -XadAnuX+ (#7925) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem azt mondom, hogy nem használható (én most desktopon tesztelem a win7et), és biztosan gyorsabb is egy Atom processzorral, de mondom: tök standard install után nekem 3-400 MBot hagy szabadon a rendszermemóriából. És mivel az asztali gépemnek keresek alternatívát, így ez halott ötletnek tűnik. 2 év múlva szídnám az anyámat, hogy így invesztáltam egy új gépbe.

(#7928) Melack


Melack
veterán

Helló,

szíves segítségeteket szeretném kérni. MSI Wind U100asom van, 1.06os biossal. Ubuntu 9.04 Netbook Remixedet szeretnék rá telepíteni, de sajna a BIOS nem ajánlja fel az USB pendriveról való bootolást. Ha frissítem 1.09/1.10 re akkor már engedni fogja? Mert sajna a fonalat elveszítettem.
Ha updatelni kell a BIOSt, akkor vki írja meg nekem hogy mit kell tenni a letöltött zipben lévő 3 fájllal.

Előre is köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7929) TomcsyG válasza Vegha (#7919) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Nekem eddig amivel akartam, mindegyikkel sikerült. Nokia telefon, SE telefon, notebook BT, usb BT. És nem csak a jelenlegi SE telefonommal, hanem az előző SE is.
A hiba lehet h az Ön készülékében van!:)

(#7930) Vegha válasza TomcsyG (#7929) üzenetére


Vegha
senior tag

na jó, de mind a 3-mal, amivel próbálkoztam ? persze lehetséges, de egy vodafone-os kereskedő is mondta korábban, hogy a SE-ok valahogy problémásak bluetooth kapcsolat terén. no mind1

(#7931) TomcsyG válasza Vegha (#7930) üzenetére


TomcsyG
csendes tag

Végülis hiheted azt is, h mindenki másnak akinek SE telefonja van és tökéletesen működik a BT-ja - Winddel is, csak h on-topic legyek :) - csak kivétel és ahogyan a vodafone-s kereskedő is mondta, csak a te telefonod a 'normál' működésű :) :)

(#7932) róland válasza Vegha (#7930) üzenetére


róland
veterán

A probléma az ön készülékében van.

Harmadik SE-t nyúzom, s egyiknek sem volt gondja a bluetooth-szal.

Ugyan a Winden nem működik minden funkció, de az a Toshiba stack miatt ilyen.

Eredeti felvetésemben ezért kérdeztem a Toshiba stack-es bluetooth-szal szerelt Wind és a Logitech v470 egér együttműködéséről. (Logitech szerint Widcomm/Broadcom stack szükséges.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7933) -XadAnuX+ válasza Vegha (#7927) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Igen, szerintem is igazad van.

(#7934) Ulkesh


Ulkesh
őstag

Egy kis tuning :D
[link]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7935) Ulkesh válasza Vegha (#7924) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ja-ja. tesztképpen most win7elek 1 GB-tal. háááát.... tök kommersz beállításokkal marad potom 330 MB szabad memóriám."

Ez nem jelent semmi, mert a Win7, mint a Vista és az OSX is a lehető legtöbb memóriát használja fel, betöltve előre több rendszermodult és fájlt, hogy gyorsítsa a működést, de ha szükséges, akkor villám gyorsan üríti ezeket és adja át az erőforrásokat a futó alkalmazásoknak.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7936) Carline


Carline
őstag

Mostanában nem vagyok otthon a netbook témában.
A barátom lánya szeretne venni egy fehér Windet magának.
Ahogy látom van kétféle már. A 3 és a 6 akku.
A 6 cellás ez lenne elvileg: Wind U100-029 White
Azért írom, hogy elvileg, mert van ahol ezt is 3 cellásnak tüntetik fel.
Hol az igazság?
A nagyobb akkuval mennyit bír a Wind átlagos netes/szövegszerkesztős módban?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7937) -XadAnuX+ válasza Ulkesh (#7934) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

hihi :)

(#7938) PeTyUs válasza Carline (#7936) üzenetére


PeTyUs
csendes tag

Nekem ez a modellszámú van, és hat cellás ez. :) Kb. négy órát bír, bár pontosan nem mértem le.

(#7939) Szecsy


Szecsy
aktív tag

nekem a 3 cellás kb 1,5-2 órát bírt,
a 6 cellás sztem akkor 4 óránál többet kénenem?

(#7940) Vegha válasza PeTyUs (#7938) üzenetére


Vegha
senior tag

Petyus: jól láttam, hogy Te is érdekelt vagy SPDIF témában ? találtál ilyen funkciót a Windeden ?

(#7941) Vegha válasza róland (#7932) üzenetére


Vegha
senior tag

oké, hagyjuk ezt a bluetooth témát. valszeg én voltam a béna...

Win7.
tegnap felraktam az RC-t. sokkal használhatóbb, mint a béta.
bár a partíciómanagere olyan szinten tréfált meg, hogy a béta 7 partíciója helyett az XPjére települt. végül már csak ez van a desktop gépemen. filmnézés+netezgetés közben 40-50%on volt a memóriaterhelés (továbbra is 1 GB-tal tesztelem). Lehet, hogy végül Ulkesh-nek lesz igaza és valóban csak nagyon memóriaéhes program fogja felzabálni a teljes területet. Mondjuk az általad írt működési elv máris megmagyarázza, miért kerreg többet a vinyó Vistában és 7nél is; egy gyors memória+vinyó páros sokat javítana rajta (nálam Sata2es rendszervinyó Sata1es alaplapon, DDR1-333 memóriával).

bár kezdek elbizonytalanodni, továbbra is úgy gondolom, hogy mivel a Vista már belépett a 2 GBot igénylők táborába, ezt a win7 hiába fogja felülbírálni ("majd én beérem 1 GBtal is"), szerintem ez már így akkor is necces, mert azóta jónéhány gépet eladtak 2 GBtal; ki tudja a jövőben mekkora memória felhasználással fognak készülni a programok... ergo: továbbra sem tudom érdemes-e foglalkozni/várakozni egy hsdpa-s windre, aminek már nem bővíthető tovább a memóriája.

(#7942) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Win7 alól próbált már valaki bios-t frissíteni? Nem fog összeakadni vele stb.? Kösz!

(#7943) -XadAnuX+ válasza ^Clown (#7942) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Én még nem voltam ennyire előrelátó, pedig nagyon jogos a kérdés. :K

(#7944) szabomihaly2 válasza ^Clown (#7942) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Én nem próbáltam, de a bios frissítés mindig parancssorból egy dos-os boot után történik. Szóval a frissítéssel biztos nem lesz probléma. Hogy utána a win7 hogyan boldogul vele, az más kérdés, de nem szabadna, hogy probléma legyen.

(#7945) -XadAnuX+ válasza szabomihaly2 (#7944) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Remélem így van,m ert kb 1 hónap múlva erre sort fogok keríteni :K

(#7946) VD


VD
őstag

Üdv!

Tegnappal tagja lettem a Wind tulajok előkelő táborának. :DD
Még csak költöztetem át a cuccokat a régi gépről rá, de már most tudom, hogy jó választás volt és megérte.

Első kérdés: Érdemes e az MSI féle külső cd/dvd írót venni hozzá? Vagy tökmindegy, bőven jó egy olcsóbb samsung ,vagy más.

[ Szerkesztve ]

(#7947) -XadAnuX+ válasza VD (#7946) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Használd egészséggel! :R
Személyes véleményem, hogy nem kötelező csak MSI-t raknod bele, szerintem Samsung stb is jónak kell, hogy legyen.

(#7948) ^Clown válasza szabomihaly2 (#7944) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, én is így vezettem le elméletben, hogy elvileg nem kellene, hogy baj történjen, de egy tapasztalatra lennék kíváncsi :)

(#7949) VD válasza ^Clown (#7948) üzenetére


VD
őstag

-XadAnuX+:
Köszi! Meg lesz! :D

^Clown:
Egy gyakorlati tapasztalatot én is szívesen látnék! :K

Köszi a válaszokat! Szvsz, sem kéne gondnak lenni, elvégre szabvány minden, de! Látunk már csodát.
Próbáltam a vásárláskor az eladó csókát meginterjúvolni, hogy vannak-e tapasztalatok, illetve miket szoktak venni? De nem nagyon volt képben emberünk.

[ Szerkesztve ]

(#7950) -XadAnuX+ válasza VD (#7949) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Nincs mit! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.