Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36901) TayRol válasza Djuree (#36900) üzenetére


TayRol
veterán

azert ezt igy nem erdemes lebontani, de teny, hogy sok.:)

(#36902) Integra válasza zsoltee10 (#36878) üzenetére


Integra
titán

lehet, hogy egy nap én is ilyen disznón fogok ülni, de szerencsére még bőven kanyarvadászat van:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36903) Djuree válasza TayRol (#36901) üzenetére


Djuree
félisten

najó persze, ez csak a szemléletesség kedvéért :) mondjuk ha minden nap bejár a 83km-re lévő melóhelyére dolgozni :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36904) TayRol válasza Integra (#36902) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem - ha minden jol megy - legtobbunk egy ilyen disznon fog ulni. mert oregszunk es megjon az eszunk.:D

(#36905) Integra válasza TayRol (#36904) üzenetére


Integra
titán

majd 15 év múlva:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36906) Djuree válasza Integra (#36902) üzenetére


Djuree
félisten

mitől disznó az :F az egy nagyon is jó gép, inkább vennék egy olyat most is, csak drága :( africa twint vettem volna, de ami olcsó az régi, amú új meg drága :(
a magyar utakra ilyen való. meg indulni akarok majd bp-bamako-n, arra jó lenne...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36907) TayRol válasza Integra (#36905) üzenetére


TayRol
veterán

nem mondtam, hogy mikor.:D

(#36908) yodamastah válasza Djuree (#36900) üzenetére


yodamastah
őstag

A fazerrel 2 hosszabb turan is voltam azert jott ossze ilyen sok rovid ido alatt. Ezen kivul szinte minden nap motorztam vele, nem is keveset. Mostaban joval kevesebbet megyek, tobbnyire csak kozelekedek, meg evente 1-2 lazabb 3e km-es tura.

[ Szerkesztve ]

(#36909) Djuree válasza yodamastah (#36908) üzenetére


Djuree
félisten

majd én is szeretnék ilyen hosszú túrákat, csak találnom kell embereket hozzá, valakikhez be kéne csatlakozni majd :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36910) Gaboman válasza Integra (#36902) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tegnap beszélgettem egy Fehérvári motorkereskedővel,neki Aprilia RSV 1000van,ő is rövidebb túrákra,városban,kanyarvadászatra,néha pályázni használja(Hungaroringen)volt most vele.És igazából nem túlzottan szerette meg az ilyen jellegű motorokat.Fáj rajt a háta,keze,ráz is.Tavaly gondolkodott hogy lecserélni SMre de aztán elvetette a dolgot valamiért,mondtam neki hogy volt már szerencsém több SMet is kipróbálni és rövid túrákra (napi 150-200km),kanyarvadászatra,városban nem talál náluk jobbat.Azt mondta elgondolkodik újra rajta mert baromi módon bejönnek neki ezek a motorok SMC660at ajánlottam neki ami még nem full üzemórás szekér.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36911) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Észrevettem valamit:
Eddig kétszer volt az átlagnál nagyobb a motor fogyasztása. 5,1 helyett 5,6-5,8.
Csodálkoztam hogy miért. Megoldás:
2 alkalommal tankoltam LukOil-os kúton merthogy olcsóbb majdnem 10 forintal...
Ennyi. No comment... :))

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36912) Djuree


Djuree
félisten

télire ha nem motoroztok, az akksival mit csináltok?
beviszitek melegre? néha beindítjátok a motort?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36913) Ferdzsoo válasza Djuree (#36912) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy beindítod a motort pár hetente, vagy kiszeded és havonta rátöltesz...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36914) zsoltee10 válasza Djuree (#36912) üzenetére


zsoltee10
addikt

nálam 3 telet húzott le a mociban, fűtetlen garázsban. semmi baja. átlag 3-4 hetente beindítottam, és mentem vele 10-15 km-t, ha volt 5-10 fok.... :D

(#36915) Gaboman válasza Djuree (#36912) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én kiveszem a mociból és behozom meleg helyre,nem is kell utánatöltenem amikor újra belerakom.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36916) zsoltee10 válasza Gaboman (#36915) üzenetére


zsoltee10
addikt

én nem veszem ki, mert volt olyan, hogy decemberben és januárban is több nap is alkalmas volt egy kis motorozásra. :D

(#36917) runner 125 válasza Djuree (#36898) üzenetére


runner 125
nagyúr

:))

Oltári mákom volt, h nem állítottak meg. Bár 2 éve van nálam a Nexus, egyszer sem igazoltattak eddig vele.

Neten rákerestem, elvileg 4k körül lesz a műszaki, az még nem is olyan durva. Azt hittem húzósabb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36918) Daywalker válasza Ferdzsoo (#36911) üzenetére


Daywalker
addikt

Én nem vettem észre, pedig szoktam Lukoilnál tankolni, így is úgy is 6,7 liter. Autónál vettem észre, hogy ha Agipnál tankolok, akkor picit kevesebbet eszik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36919) Gaboman válasza zsoltee10 (#36916) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen akkor én is visszarakom,de mivel a tél jó részét beindítás nélkül tölti így inkább kiveszem belőle.
2009.12.26. Pápa környékén motoroztunk,16fok volt el sem hittük,180km lenyomtunk az nap.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36920) TayRol válasza zsoltee10 (#36914) üzenetére


TayRol
veterán

detto. bar iden lemerult, mert nem hasznaltam 2 honapig.

(#36921) zsoltee10 válasza TayRol (#36920) üzenetére


zsoltee10
addikt

detto. :D brutális tél volt. ráadtam a gyújtást, eddig rendben volt. hanem mikor az indítógombot megnyomtam, kialudtak a fények. :D

Gaboman: én nem szeretek vele vacakolni, hanem, ha van 1 órám, akkor csak felülök, és go.

(#36922) TayRol válasza zsoltee10 (#36921) üzenetére


TayRol
veterán

jaja.:K dehat van ez igy.:)

(#36923) Daywalker válasza zsoltee10 (#36921) üzenetére


Daywalker
addikt

Nálam tuti kiugrik a télen, vagy lehúzom a sarukat, lévén, hogy ideiglenesen kivonatom a forgalomból a hideg hónapokra...akar a franc fizetni feleslegesen.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36924) Djuree


Djuree
félisten

valaki nem tud nekem abban segíteni hogy honnan tölthetnék le gyári manualt a mocimhoz?
2002-es FZS 600 Fazer-hez? az a karbantartási, szervíz könyv kéne amit gyárilag adnak hozzá. magyar lenne a legjobb, de ha angol az sem baj. addig elolvasgatnám amíg nincs nálam a motor :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36925) ALI_G


ALI_G
veterán

fain kis Hringes onboard videó: [link]

(#36926) ALI_G válasza Daywalker (#36923) üzenetére


ALI_G
veterán

De akkor bukod a bónusz besorolásod. Minimum 9 hónap kell évente.

Djuree: az akksit ha igénytelen vagy, akkor bennehagyod. Nekem kibírt úgy 2 telet és igaz még egész új motor, de pöccre indult szinte. Idén vettem ki először, az akksira ráfért áprilisban a töltés :)

[ Szerkesztve ]

(#36927) ALI_G


ALI_G
veterán

Holnap megyek vásárolni asszonynak.
Kell egy új sisak és egy kesztyű, low budget.

Innen fogom venni: [link]
Tudnátok ajánlani ezt+azt? Egyébként a teljes louis katalógus rendelhető, hátha lesz valami jó vétel.

más: valaki volt már gyulán a gokart pályán? Lehet azon menni motorral is?

(#36928) emre válasza Djuree (#36924) üzenetére


emre
veterán

Így hirtelen csak FZS600-ast 98-ast találtam.jó lesz?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36929) runner 125


runner 125
nagyúr

Szevasztok!

..látom emlegetitek a gokart pályát, júli 17-18-án Kakucson lesz Egü Scooter Weekend. 3k-ért 2 napig lehet a pályán hajtani, aki szeretne jöjjön.

Tele kanyarral, inkább technikás, mint gyors pálya. De simán élvezhető. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36930) Daywalker válasza ALI_G (#36926) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs mit elbukni:) 0-ban vagyok. De 9 hónap folyamatos kell vagy a 12-ből 9 akárhogy? Mert akkor dec-jan-feb vonatom ki és akkor nem bukom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36931) emre válasza Djuree (#36924) üzenetére


emre
veterán

meg itt is van valami

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36932) Djuree válasza emre (#36928) üzenetére


Djuree
félisten

kösz, ez is jó, végülis ugyanaz majdnem :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36933) Integra válasza Gaboman (#36910) üzenetére


Integra
titán

de ez a v2 rsv ugye?
én az rsv4-ben gondolkodom, ha netán nem blade. rohadtul tetszik az az aprilia. de nem tudom, hogy lesz lehetőségem kipróbálni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36934) Integra válasza Djuree (#36912) üzenetére


Integra
titán

semmit.
a fézerben 8 évet bírt a gyári akksi garázsban állva télen. hozzá se nyúltunk.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36935) Integra válasza TayRol (#36922) üzenetére


Integra
titán

megjött a füldugóm, ugyanolyan mint a tied, szürke tokkal, semmi második kiadás vagy hasonló.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36936) Djuree válasza Integra (#36934) üzenetére


Djuree
félisten

ez jó hír, akkor azért bírja jól, azt hittem jobban gondozni kell. azért én majd beviszem a melegre.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36937) ALI_G válasza runner 125 (#36929) üzenetére


ALI_G
veterán

Jól hangzik, de messze van. Meg már ott voltam :)

ez a gyula egy lóf@sz: [link]

(#36938) Integra válasza Djuree (#36936) üzenetére


Integra
titán

null km-rel vett fézer van a családban, 56e km van most benne, 2001-es darab.
elpusztíthatatlan.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36939) TayRol válasza Integra (#36935) üzenetére


TayRol
veterán

majd a velemenyedre kivancsi vagyok.:)

(#36940) ALI_G válasza Daywalker (#36930) üzenetére


ALI_G
veterán

3 hónapra egyben kivonhatod, ha jól tudom ennyi a legkisebb időtartam, de valami minimálisat lehet vele csak spórolni (vidéken), mert ennek is díja van, meg le kell adni a rendszámot.
Nem ismerek senkit aki ennyi nyűg miatt spórolt volna pár ezret, de ha te leszel az első respect, végre lenne vki aki kitapossa az ösvényt és számszerűsíteni vki, hogy mennyit lehet spórolni.

(#36941) Gaboman válasza Integra (#36933) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen ez még a V2es típus!
RSV4re azt mondják kegyetlen kényelmetlen,főleg a magasabb pilótáknak,meg azzal 2 személlyel menni szinte kizárt.Jobban jársz a Bladdel,bár én Japánok között nem azt venném.
Remélhetőleg én is megyek ki melózni Németekhez hamarosan,aztán gondolkodom a Fazer mellé egy jó SM gépen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#36942) ALI_G válasza Gaboman (#36941) üzenetére


ALI_G
veterán

ja, SM-re visszatérve, bár lenne rá lóvém, idénre már sztem hanyagolom, mert még a hondával is csak 1000 km-t tudtam menni :( szánalom.

Amúgy drz400-zal hasonszőrű motorok mik lennének?

[ Szerkesztve ]

(#36943) Daywalker válasza ALI_G (#36940) üzenetére


Daywalker
addikt

:R Ez jövőre lesz érdekes, amikor jön a teljesítmény alapú KGFB. Kicsit utána olvastam és úgy van, hogy:
- Az ideiglenes kivonás minimum 2 hónap, maximum 6.
- A megfigyelési időszak január 1-től dec 31-ig tart, ebben az időszakban 9 hónap folyamatosan fennálló biztosítás és kármentesség szükséges ahhoz, hogy a fordulónál ugorjon egyet a bónusz fokozat.

Nos, mivel nekem idén nem lesz meg a 9 hónap (mert 3 hónapja vettem a gépet), ezért idén már december előtt kivonathatom, ha nagyon rossz az idő, nem oszt, nem szoroz. Ha viszont minden évben úgy csinálom, hogy december-január-február van kivonva, akkor megvan a 9 hónap egyben.
Viszont, az ideiglenes kivonás 1800 forint, tehát jelenleg 3 hónapra (ami ugye pont egy negyedév) nekem 8 ezer a KGFB-m. Most tehát nem feltétlenül éri meg kivonni, de ha bejön a teljesítmény alapú KGFB és megugrik kétszeresére, akkor már...

Ja és a rendszámot nem kell leadni, hanem bejegyzik a forgalmiba, hogy ettől eddig ideiglenesen kivonva. Utána lehet felpattanni és menni, nem kell semmi plusz ügyintézés -- kivéve, ha előbb akarod visszahelyeztetni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36944) ALI_G válasza Daywalker (#36943) üzenetére


ALI_G
veterán

Ó, ez így nem hangzik annyira vészesnek, bár nekem egy évre 17k a biztosításom és csak 3-as a bónuszom.

(#36946) Daywalker válasza cNpowa (#36945) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszönjük a spamet! Leülhet egyes! Mellesleg bek@phatod, hogy ekkora paraszt vagy!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36947) Daywalker válasza ALI_G (#36944) üzenetére


Daywalker
addikt

Egy bizonyos szint alatt nem éri meg. De...
Nem vagyok szarrágó, viszont úgy vagyok vele, hogy minek fizessek olyanért, amit nem használok? Miért hagyjak ezeknek a rablóknak a zsebében egyetlen fillért is, ha azt megtarthatom? A megmaradt pénz egy tank benzin vagy egy karbi állítás stb...el lehet költeni másra is. Ezt csak úgy mondom persze...de majd meglátjuk jövőre, mennyire csesznek ki a nagymotorosokkal.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36948) Integra válasza Gaboman (#36941) üzenetére


Integra
titán

na, jól hangzik, gogogo:)
de akkor a fézer helyett speed géped lesz vagy túra, mert a távolságok és a sebességkorlátozás hiánya miatt úgyis menni kell. :)
szvsz kiegyensúlyozottabb literes japó vas nincsen a blade-nél, tudom, hogy gsxr az isten, de leszarom, soha nem tetszett. az r1 brutál ronda, és évente ha nettó 5-6 napot vagyok versenypályán, szóval számomra azok tök felesleges gépek.
az rsv4 is kacérkodás pusztán, mert gyönyörű, meg a hangja az döbbenetes.. :)
180 centimmel bármilyen motoron elférek ebben a kategóriában és utas nélkül motorzok csak, nálam ezek nem szempontok így.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36949) Djuree válasza cNpowa (#36945) üzenetére


Djuree
félisten

idióta..

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36950) yodamastah válasza Gaboman (#36941) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez a kenyelmetlen spormotor analogia eleg relativ. Pl: Az en motorom (gixx k5 750) a jelenlegi alapotaban melgehetosen kenyelmetlen a gyarihoz kepest is. A gyaritol joval eltero geometriaval megyek (meg van emelve a hatulja es az eleje is), 200as hatso van fent, a kormanycsutkak ki vannak forditva, muanyag az ules, a gyarinal sokkal erosbeb rugok vannak bent >>> vagy 10 centivel feljebbulsz mint a gyarival es meg jobban elore kell hajoni a kormanycstkak miatt. Ha raulsz kirhogsz hogy ezzel a fossal motorozni se lehet.

Na nekem mar fel se tunik hogy kenyelmetlen lenne. Meg kell szokni az ulespoziciot, es meg kell tanulni ulni rajta. Nem a kezeden tamaszkodni, folyamatosan mocorogni rajta stb...

Persze egy 1200gs az fotel ezhez kepest, ha csajokat akarsz a tengerre vinni motorral, akkor ne sportgpepet vegyel :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.