Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36501) Tüzi válasza Integra (#36433) üzenetére

Többek közt azért, mert manuálisan vissza tudod tolni indítás után a csokit, és gázzal stabilizálni a fordulatot 2-2.5k környékén. Viffer könyvébe bele van írva, hogy 20secnél tovább lehetőleg ne használjuk a csokit, hanem gázzal stabilizáljuk a fordulatot. (hengerfalon lecsapódik az permetből a nyál, és leoldja az olaj-filmréteget)
Ezt az automatánál nem nagyon tudod megoldani.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36502) Tüzi válasza zsoltee10 (#36466) üzenetére

Jobb az injektoros, mint a karbis? :) Az a thunderace amit vettünk pöstön, karbis létére a plus 200 köbcentijével eszik annyit, mint a póverkommanderes innyektoros vifferem. Arról nem beszélve, hogy a viffer 122 lovas, a yamakka meg 145 (ez keréken 106 és mondjuk 125re változik)
Innyektorral talán kevesebb a nyűg (bár ha megdöglik az drága buli), meg nem annyira érzékeny a hőmérséklet-páratartalomra ez igaz, de egy jó karbinál az injektor sose lesz jobb.

De mit kell az karbisnál a szivatóval vacakolni? Ráhúzod kicsit, elindítod, visszatolod, fél percre-percre gázzal tartod a 2-2.5ezret, aztán alapjáraton már eléldegél a gép. Ugyanez a csokis motorra is érvényes, kivéve ami automata ugye,de ez +1 hibaforrás.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36503) [lAyCsI] válasza Integra (#36497) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ámen,
azért kicsit hisztis az uraság ;)

-= No way back from Here =-

(#36504) emre válasza Gaboman (#36500) üzenetére


emre
veterán

Max egy napra terveztem, de csak egész hétvégére van belépő.
Azt meg sokallom 4500Ft-ért.
De majd még meglátom.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#36505) Daywalker válasza Tüzi (#36502) üzenetére


Daywalker
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy minél kevesebb az elektronika, annál jobb. Az új autók rákfenéje is ez a sok elektromos kütyü. Hol lesznek ezek 10-15 év múlva?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36506) ALI_G válasza TayRol (#36427) üzenetére


ALI_G
veterán

Én tökéletesen megvagyok a szivatóval. Ha csutka meleg van, akkor be se kell húzni még reggel se. Pöc-röf

(#36507) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nincs bajom nekem sem a karbival, csak azt tudnám hogy miért van az hogy néha a szivató mellé még gázfröccs is kell hogy beinduljon 2.-3. indításra is, máskor meg olyan gyönyörűen beindul magától, csak szivatóval... :F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36508) Daywalker válasza Ferdzsoo (#36507) üzenetére


Daywalker
addikt

Azoknál az autóknál, ahol az üzemanyag szivattyú nem elektromos, hanem mechanikus és pl. a vezérműtengely forgatja, ott kell egy kis idő, míg felépül egy minimális nyomás, plusz felszívja a visszacsorgott üzemanyagot. Motornál jó kérdés. A karbi már csak ilyen... :C

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36509) zsoltee10


zsoltee10
addikt

hagyjuk már ezt a butaságot, hogy hol lesznek az injektorosok 15 év múlva. a Honda 1985-ben injektorral gyártotta a Goldwinget, rengeteg fut ma is 400-500ekm-rel.... BMW-nél szintén volt már injektor, és ez a technológia csak fejlődött az elmúlt 20-25 évben....

én sokkal inkább félnék a 20-25 év használatból eredő mechanikai kopások miatt, ami a karbiban történik....

nem veszünk ezen össze, csak nem mondjuk már, hogy jobb a karbis, mert ha jobb lenne, akkor még minden autó és motor karbis lenne.

Tüzi, kiragadsz egy példát, ami ráadásul nem is márkán és típuson belüli váltás. :S
Akkor inkább ragadd ki a Yamahából a TDM850 és a TDM 900-at. a 900-as 1 literrel eszik kevesebbet, és erősebb, mint a karbis 850-es. vagy ragadd ki a kawávól az ER-5 és ER-6-ot. plusz 150cm3, plusz 20 ló, és kevesebbet eszik.
Tegyük hozzá, hogy a VFR egyáltalán nem áll takarékos motor hírében, szóval nála kevesebbet fogyasztó motort találni nem nehéz. :P Egy haveromnak is volt VFR800, ha kb ugyanolyan tempóval motoroztunk, akkor az övé 6 litert evett, az enyém 4,2-őt...

Amúgy meg az autómata szivató a kawámon fél percig tartja 1500-as fordulaton a motort, aztán alapjárat. ez is megdőlt. :)

[ Szerkesztve ]

(#36510) Daywalker válasza zsoltee10 (#36509) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem az injektorra gondoltam, hanem a sok szemét elektronikával telepakolt autóra...(és most vonatkoztassunk el a motorikus résztől).

Témánál maradva, természetesen a karbi ma már nem jobb...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36511) Tüzi válasza zsoltee10 (#36509) üzenetére

Nem ragadok ki példát, csak ezzel van tapasztalatom, ezt írtam le. Én nem mondtam, hogy jobb a karbis, ill de, egy jól belőtt karbis jobb mint egy injektoros. Karbisnak annyi a baja, hogy érzékeny a környezeti állapotokra, fordulatszámra, benzinre, stb. Ezt az injektor nagyjából kiküszöböli. Kevesebb vele a gond.
De akkor nézzünk típuson belüli váltást.
VFR 750 RC36-II 97ből elzörög 4.5-5 literre karbin átfolyt benzinnel, majd 98ban bejött a 800as VFR, itt már 6-6.5 liter megy át az injektorokon, de itt érdekes, mert a HECS-es viffer, ami már HISS-es ('00-'01), de kívülről tök ugyan az, 1 literrel kevesebbet eszik. Erre bejött a vtec, visszament a fogyi 6 literre. A különbség a jelzés ellenére 36ccm, ami nem indokol bő 1 literes ugrást. (azért lett hengerenként +8ccm, hogy a sok rafkós vfr tulaj ne tudjon átpakolni cuccokat az rvf 750-ből, mert lényegében ugyanaz a blokk (vtec értelemszerűen már nem))
Szóval el lehet vitatkozni a karbi vs injektor témakörön, de egyezzünk ki annyiban, hogy közel sem jobb annyival az injektoros mint amennyire állítják... és egy körülményekhez belőtt karbis gép (jó eséllyel) mindig jobban fog teljesíteni mint egy spricnis motor. Most itt vissza is kanyarodunk az elejére. A körülmények sose lesznek ugyan olyanok, ezért jobb a spricnis az átlagos motorosnak mint mi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#36512) TayRol


TayRol
veterán

ooooriasi reklam. :DDD

(#36513) Ferdzsoo válasza TayRol (#36512) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

LOOOOOL. De a végén ahogy cibálja maga után a terítőt ... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#36514) ALI_G válasza TayRol (#36460) üzenetére


ALI_G
veterán

Elvasik? :) azmi.

Én nem rég vettem shox-ot, eddig nagyon bejön, már csak a tartóssága kérdéses.

(#36515) TayRol válasza ALI_G (#36514) üzenetére


TayRol
veterán

elvásik. sorry, angol billentyuzet.:)

most szereztem egy teli kesztyut, joaron, held markajut. a nyari alpinestarst gyurom, amig huzza, aztan abbol is held lesz.

(#36516) Integra válasza Tüzi (#36501) üzenetére


Integra
titán

egészen biztos vagyok benne, hogy semmi ilyen gond nincsen az automata rendszereknél.
ennyi erővel tényleg minden motornál, motor motor és autó motornál is még ezzel a szarral küzdene mindenki. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36517) Integra válasza [lAyCsI] (#36503) üzenetére


Integra
titán

rájt!!!:K
pontosan így gondolom én is, noha semmi oka rá, jó dolga van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36518) TayRol


TayRol
veterán

na, ez a motor is nagyon must have.:)

mostanaban mennyi jo kis bringat hoznak letre, csak nem mi vagyunk sajnos a celcsoport...

(#36519) GabN73 válasza TayRol (#36479) üzenetére


GabN73
addikt

uhh :( :(

Mondjuk MO-n én se fognék bele a versenyzésbe elegendő háttértőkével.Bármi bármikor lehet,de mindig legyen rá pénzem.MO-n meg mivan? Max partnerprogram,kirakod az oldaladra,ő is és ennyi :( Nézzd meg amerikát.Monster a tehetségeseket támogatja,a kisebbeket is de csak partnerként,matricákban.Itt sajnos nehéz szponzort szerezni,max ha ismerősödé a cég,vagy a tiéd és reklámozod... :(

(#36520) ALI_G válasza TayRol (#36512) üzenetére


ALI_G
veterán

ööö, most nem tudom megnézni, de azt hittem az s1000rr jól szerepel sbk-ban, legalább is ezt kamuzták :) sajnos nincs időm követni, még a motogp-s emberek nevét se tudom megjegyezni :)) oszt még VB is van (foci).

Attól még nem értem mi az az elvasik :)

[ Szerkesztve ]

(#36521) TayRol válasza ALI_G (#36520) üzenetére


TayRol
veterán

s1000rr jol szerepel. csak az a pechje, hogy jelen pillanatban az rsv4 meg a legjobban. :))

szerk. elkopik, elvásik. tudom, videki vagyok.:)

[ Szerkesztve ]

(#36523) Djuree válasza Abri (#36522) üzenetére


Djuree
félisten

jó kis akciók vannak. vennék is egy nadrágot, a mostani nem a legjobb...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36524) runner 125


runner 125
nagyúr

Múltkor jártam itt ruhás kérdéssel én is, találtam is kepesmotoron egy teljesen jónak tűnő ajánlatot.

Ez a Bering cumó volna az. Először gyanús volt, h elég drágán árulja ahhoz képest, h "kéz alatti" új ruhákról van szó, de rákerestem webshopban, 125k egy új Bering bőrkabát. :Y

Szvsz ahhoz mérten jó vétel nemde? Holnap elugrom hozzá, és belebújok, ha jó elhozom. :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36525) TayRol válasza runner 125 (#36524) üzenetére


TayRol
veterán

105 ezerert mar a superzoneban is kasz uj ruhat.

(#36526) runner 125 válasza TayRol (#36525) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aham, noh de én pofátlan mód egy 75 be szeretném elhozni a kabátot és a nadrágot is. :B

..am nézem, de nem is látok Superzone-nál Bering-et. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36527) Daywalker válasza runner 125 (#36526) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem is mondta, hogy van Bering, csak azt, hogy ott annyiért van komplett ruha:)
Én is a SuperZoneban vettem Berik bőrkabátot 60-ért, ami szerintem nagyon baró (főleg, hogy van benne kivehető thermobélés). Majd nadrág is lesz mellé, de az 75 rugó, annyit meg nem akartam már kiadni érte...majd.

Azért 30 ezret lealkudni egy olyan cuccból, ami alapból sokkal többe kerül...hát nem tudom, én a helyében tuti elhajtanám az ilyen vevőt:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36528) TayRol válasza runner 125 (#36526) üzenetére


TayRol
veterán

75-ert szvsz nem adja oda. 99-ert van mugen a superzoneban, ket reszes, tokeletes valasztas annyi penzert.
de azert van meg valasztek.

(#36529) Djuree


Djuree
félisten

képesek vagytok 100k-kat kiadni ruhára? :( összesen nincs annyi értékű ruhám :DDD nekem 15k volt a kabát, meg 15k a nadrág is :) vannak benne protektorok is...német márka, szval nem rossz...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36530) ALI_G válasza Djuree (#36529) üzenetére


ALI_G
veterán

A bőr drágább mint a cordura és jobb is bizonyos esetekben.

(#36531) TayRol válasza Djuree (#36529) üzenetére


TayRol
veterán

150k volt a ruham, 60 a csizma, 60 a buko, 15 a kesztyu.
most vettem ezt a kesztyut - csak feketeben - 16-ert.

(#36532) ALI_G válasza TayRol (#36531) üzenetére


ALI_G
veterán

Mondjuk 60ért drágállok egy csizmát én is :) még 34-ért is, igaz 4 éve volt annyi.

A kesztyűre milyen bátran rásütik, hogy racing :)

(#36533) TayRol válasza ALI_G (#36532) üzenetére


TayRol
veterán

a 60 akcios volt. ahogy a tobbi cucc is. :D

[ Szerkesztve ]

(#36534) Daywalker válasza ALI_G (#36532) üzenetére


Daywalker
addikt

Hű, 60-ért csizma:) Na azért az tényleg sok. Nekem "raccsing" Askew csizmám van, 39 volt asszem, de nagyon pöpec, még monszunban sem ázik be, de érdekes módon most a melegben sem izzadós. A kesztyű Clover, az is valami 30 körül volt, a sisak meg Caberg V2R (46 ezer körülnyomják).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36535) TayRol válasza Daywalker (#36534) üzenetére


TayRol
veterán

latom motoroazisban vasaroltal be.:) en ott vettem a borruhamat.

(#36536) Daywalker válasza TayRol (#36535) üzenetére


Daywalker
addikt

A kesztyű nem onnan van, bár tudom, hogy ők (is?) forgalmazzák. A sisak meg a csizma van onnan. Egyébként nem rossz volt, de pl. vannak dolgok (alkatrészek) amik máshol olcsóbbak. Pl. olajszűrő és légszűrő a hivatalos forgalmazónál (Pink motors) olcsóbb, csak az a baj, hogy tatabányán vannak. Ha sok a cucc, akkor már érdemes lehet oda elmenni érte.

Egyébként egy csomó márkát és helyet néztem, mire megvettem ezeket a cuccokat. Nem mondom, hogy nem lehetne drágább sisakot venni (Arai vagy Schubert 100 ezerért), de mindenre azért nem futja. A Caberg meg nem gagyi, főleg a V2R-t dicsérték sokan mások, illetve, ha hihetünk a független bukó töréstesztnek (SHARP), akkor elvileg 5 csillagos lett.

Ha a bukótól elvonatkoztatunk, akkor egy bizonyos árszint felett tényleg a márkát kell megfizetni. Habár kipróbáltam a Roleef legdrágább kesztyűjét meg a Clover RS-3-at (ami nekem is van és még nem is a legdrágább) és hát ... no azért van különbség a Clover javára - nem kicsi.

Ruhából is Clovert akartam, de végül másképp jött ki a lépés...jó ez a Berik, csak a nadrág ne lenne ilyen k.va drága :DD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36537) TayRol válasza Daywalker (#36536) üzenetére


TayRol
veterán

jo az az rs3-as kesztyu, en is neztem. bukot is csak kinntrol szabad megvenni, neten, itthon aranyaron van. meg minden mas is. nekem eddig a clover bevallt, igaz meg nem teszteltem, hogy mennyit bir.:)

(#36538) TayRol válasza runner 125 (#36526) üzenetére


TayRol
veterán

nemtudom, mekkora kell, de ez is jo cucc. ismerem, aki arulja.

(#36539) Daywalker válasza TayRol (#36537) üzenetére


Daywalker
addikt

A kesztyű kicsit lutri volt, mert az egyik picit kicsi volt, a másik meg éppen nagy. Megvettem a kisebbet és jól választottam, mert épp annyit tágult a bőr, hogy most már teljesen kényelmes -- igaz, ehhez azért kellett hordani egy picit.

Néztem e-bayen is ugyanezt a sisakot és mire idejön, 2 ezer híján ugyanott lettem volna, mintha itthon veszem meg. Persze biztos vannak kint boltok, ahol olcsóbbak a cuccok, de én ezeket nem ismerem :B

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36540) dewil666


dewil666
őstag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok még itt ebben a topicban de ide tartozok én is.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#36541) TayRol válasza dewil666 (#36540) üzenetére


TayRol
veterán

udv.!

(#36542) Daywalker válasza dewil666 (#36540) üzenetére


Daywalker
addikt

Üdv!

És milyen géppel?:) :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36543) Djuree válasza dewil666 (#36540) üzenetére


Djuree
félisten

Köszöntünk!

Daywalker: ROMET! :DDD ;] (most akartak 2000ft-ért rámsózni egyet a cigányok :DDD )

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36544) runner 125 válasza Daywalker (#36527) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah igaz. :D

A Berik is korrektnek tűnik, nézelődök majd. Nem voltam soha egyszerű vásárló ;] , hajlamos vagyok kivárni, de fő, h nekem megérje.

TayRol

Meglátjuk.
..ha nem, nézelődök még. De boltban 100k + -t most sehogy nem tudok kiadni.

Djuree

..előtte nekem is cordura volt, azzal sem volt problémám, csak nagy lett, így gondoltam most lesz bőr...Egy minőségi darab nekem megér ennyit.

(#36538)

XL környéke, bár felsőkből / tavaszi kabátból L -eseket hordok, de amikor annó próbálgattam a motoros ruhákat, egy számmal nagyobb kellett az akkori méretemnél. :D
Ez viszont tuti kicsi , 186 vagyok, és úgy 90kg. :)

dewil666

Üdv részemről is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36545) TayRol válasza runner 125 (#36544) üzenetére


TayRol
veterán

azert is kuldtem neked a linket a tobbi ruharol. nezegess, hatha valami jot kifogsz.

[ Szerkesztve ]

(#36546) Daywalker válasza Djuree (#36543) üzenetére


Daywalker
addikt

;] ;] ;]

TayRol: én is ebből a topikból szereztem tudomást a SuperZoneról...azonnal mentem kabátot venni :C

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36547) TayRol válasza Daywalker (#36546) üzenetére


TayRol
veterán

asszonynak is ott vettuk a ruhajat. legalabb volt noi fazon.:)

(#36548) Daywalker válasza TayRol (#36547) üzenetére


Daywalker
addikt

Eredetileg cordura kabátot akartam venni mert az volt "occó" de nem igazán volt méretben...maradt a bőr. Az én asszonyomnak is kéne valamit venni, de úgy gondolta, hogy jó lesz neki picit olcsóbb, úgyis kevesebbet motorozik, mint én -- lévén, hogy csak utas szokott lenni. Szerintem ha meg baj van ne ezen múljon...inkább spórolunk rá:)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#36549) Integra válasza Djuree (#36529) üzenetére


Integra
titán

ha lenne, te is kiadnál annyit..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36550) dewil666 válasza Daywalker (#36542) üzenetére


dewil666
őstag

Honda cbf 600s (2006) :)
És nagyon meg vagyok vele elégedve :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.