Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37951) runner 125 válasza Integra (#37949) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, de sztem nélküle.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37952) runner 125 válasza Djuree (#37950) üzenetére


runner 125
nagyúr

Djuree, nem kell egy oldalsztender? :D Szerencsétlen tag már kb fél éve árulja, bár az aprója frissebb..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37953) TayRol válasza Integra (#37945) üzenetére


TayRol
veterán

hat nemsemmi arak vannak.

(#37954) zsoltee10 válasza Integra (#37945) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez mekkora pofátlanság. :Y

de a tag, aki beléd ment, fizeti, vagy saját zsebből? pályán nincs felelősség bizti?

(#37955) Integra válasza zsoltee10 (#37954) üzenetére


Integra
titán

nem fizet ő semmi, pont azt írtam a hosszú írásomban a 2 napról, hogy a végén kihozott engem hibásnak, hogy én mentem bele, mert ő előrébb volt.. és tényleg egy bocsánatkérés sem hangzott el. ez egy ilyen niemand volt, ez van.
nincsen semmi, mindenki aláírta, hogy saját felelősségre megy.

jóbarát aki s1000rr-rel nyomta, egy boxban voltunk mesélte, hogy bmw-nél olyan a biztosítása, hogy fedezi a pályázást is az éves biztosítása cascoval együtt, ha az tanulási, oktatási célt szolgál. ha eldobja az bömöst, akkor fizet rá 500 euro önrészt vagy hogy volt ez és kap egy full új vasat, hihetetlen.. a bmw-nek saját biztosítója van németeknél, oda szerződik minden bmw tulaj.
na, nekem magyar rendszámmal meg hondával ilyen nem létezik.:DDD

Roli: mosmér? szinte ingyen van.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37956) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nem motoros kérdés következik, ámde sokan vagytok pestiek.

Szóval Ferihegyhez közel kellene egy olyan parkoló, ahol ott lehet hagyni az autót 1 hétre. Kanadába utazunk ugyanis, és az autót le kell tennünk valahova.

Tud valaki valami ilyen helyet?

(#37957) TayRol válasza Integra (#37955) üzenetére


TayRol
veterán

nemsemmi a bmw. csak ott a motornak is megkerik az arat.:)

az en motoromra a lavorlampa 10e, idom meg nincs rajta.:D mondjuk nem is cbr.:)

(#37958) yodamastah válasza zsoltee10 (#37954) üzenetére


yodamastah
őstag

Az kotelezo es casco biztositas palyan nem ervenyes. Fizetni nem fizet senkinek semmit. Szep is lenne ha mondjuk mikor elcsuszol es a 16 millios Desmosedici RR-t fellokod (hringre jar egy ilyennel egy srac) akkor odajonne a tulaj, hogy akkor most fizessel ki legyel szives 8milliot mer ennyi a kar. Mindenkinek tisztaban kell lenni azzal, hogy palyan is el lehet esni, es ennek megvannak sajnos a kovetkezmenyei. Olyan motorral kell kimenni, aminek az uzemetetesi koltsegeibe bele van szamolva, hogy neha-neha bizony el fogsz vele esni.

Persze a motorokat eleg jol fel lehetk kesziteni a borulasokra. A legutobbi esesem 10e ft-ba kerult. Kb 100al csusztam el. Na persze esztetikailag elotte es utana sem volt topon a motor az biztos. De aki csilli villi allapotu motort akar mindig, az sajna dragan tudja csak ezt megoltani.

[ Szerkesztve ]

(#37959) Djuree válasza runner 125 (#37952) üzenetére


Djuree
félisten

kösz, már van :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37960) Integra válasza yodamastah (#37958) üzenetére


Integra
titán

ha nem mozognék mindig, vennék is kapásból még egy használt eldobós pályamotort, de nem lehet, nem tudok tervezni. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37961) Daniel Alves válasza Integra (#37945) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Mert mennyire szamoltal? :U a gyari alkatreszeket mindig is arany arban mertek :o

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37962) runner 125 válasza Daniel Alves (#37961) üzenetére


runner 125
nagyúr

...jah, mondjad meg neki..., a gitt és a műgyanta olcsóbb. ;] :P

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37963) Daniel Alves válasza runner 125 (#37962) üzenetére


Daniel Alves
őstag

meg a festek spray :P

Integra: Akkor marad az ebay? A kawiforum.com oldalon olvastam hogy sokan http://www.delkevic.co.uk errol az oldalrol rendelik az idomokat mert k.jo minoseguek es az illesztesek is jok... Az ebay hong kongi cuccokat meg messzirol elkell kerulni... :( Haver K4 750es gepen annyit szoptunk hogy a siras kerulgetett..

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37964) Integra válasza Daniel Alves (#37961) üzenetére


Integra
titán

Jaaa, nem erdekel, de viszonyitas miatt tudni akartam, mert most jon hondas barat es az o arai. Meg eBay es kaptam par jo honda bonto elerest, csak eredeti alkatreszekkel foglalkoznak, szoval bizakodo vagyok.:)

Az viszont vicces, h a lampa dragabb mint az integraba..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37965) Tüzi válasza zsoltee10 (#37956) üzenetére

Pont a reptérnél van egy ilyen parkoló, ahol ott tudod hagyni az autót. Mondjuk azt most meg nem mondom fejből, hogy 1 vagy 2 mellett, de van... transzferjárat is (ingyenes) 1-2 között. Valami aprópénzért vigyáznak a parkolóban ott lévő akármire.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37966) Tüzi válasza Integra (#37945) üzenetére

Nekem annó a 400ashoz a tükörtartó konzolra mondtak valami 55ezret. Egy darab hajlított vas. Fejidom 270ezer. Szóval a 82ezerrel igen jó vagy :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37967) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nekem meg a gyári 4db tűszelepre mondtak most az előbb 60ezret,után gyártottba meg 6ezret a 4darabra.Szerintetek melyiket fogom venni? :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37968) Integra válasza Tüzi (#37966) üzenetére


Integra
titán

király, köszi, teljesen megnyugodtam:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37969) Tüzi

Na most lett tele a faszom az összes tirpák, takonyfejű agyhalott némettel... :W :W :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37970) .mf


.mf
veterán

Gondolom itt már mindenkinek az ősei is be voltak oltva a motoros-vírussal? Akinek nem, hogy tudta lekezelni? Tudom, lehet, hogy úgy hangzik, mintha ez egy 17 éves problémája lenne, s nem egy majd' 27 évesé, de sajnos így van.
Őseim megtalálták a motoros ruhámat (külön élek), s most áll a bál. Nem kis tizenéves suhanc vagyok, aki megkapja a jogsit, egy szál bukóban felpattan motorra és húzza parasztból; én a jogsi után egyből mentem vezetéstechnikai tréningre, és még motorom sincs, de már több védőfelszerelésem van, mint egy átlag motorosnak. De ők mindenáron a "ne vegyél motort, soha!" dolgot tudják csak kántálni, fejükben már megkövesedett a "motor=halál" tévhit (hab a tortán: anyám bátyja rengeteget motorozott fiatalkorában, talán mintha versenyekre is eljárt, mégis túlélte).
Elhiszem, hogy a jóindulat és féltés vezérli őket, dehát "a pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve"; ennél triviálisabb dolgokban is már messze túlmentek az értelmes szint határán (pl. apám sosem tanított meg forrasztani, és gépi szerszámot sem adott sosem a kezembe.)
Na mindegy, erre sztem úgyse lehet semmit se mondani, rájuk már nem lehet hatni, meg már úgyis külön élek, csak kajáért és vasalt ingért járok haza; legfeljebb megtanulok főzni és vasalni :)) csak olyan írhatnékom volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37971) Ferdzsoo válasza .mf (#37970) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Begyöpösödöttek. Sajna. Nem fogod tudni elmagyarázni nekik, így szerintem ne is vesződj vele.
Hagy düdögjenek. Majd mikor már több éve motorozol és látják hogy nincs bajod abbamarad a cseszegetés. De idő kell hozzá, meg neked türelem. :K

Jah én régebben ilyenkor jöttem az: "örülj hogy nem bulira, alkoholra és drogra költöm, hanem xy-ra-" :D
Erre csak azt tudták mondani, hogy "ez igaz" :U .

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37972) emre válasza .mf (#37970) üzenetére


emre
veterán

tömören: lófaszt :DDD
Én akkor közöltem velük miután már megvettem, két hét múlva már szóltak hogy akkor megnéznék. :DDD De tetszett nekik az öreg csotrogány. Mire bevásároltam a teljes ruházatot annak már kifejezetten örültek. Mondjuk könnyű helyzetben vagyok, mert külön élek, meg túl vagyok a 30-on. (nem kicsit ;] )
Itt nem a féltés dolgozik, hanem a félelem, hogy már nem, tudnak irányítani, mert akkor is megcsinálod amit a fejedbe veszel. A féltés majd csak utána fog jönni. Most még inkább csak mérgesek. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37973) Djuree válasza .mf (#37970) üzenetére


Djuree
félisten

nekem fater motorozott sokat, de muter nagyon ellenezte a motorvételt, és muter hatott faterra és erre már ő is ellenezte. de én nagyon akartam és így inkább segítettek :) korrektek nagyon. igaz nekem nincs senkim, csak a hobbijaimnak élek, nincs más amire költeni kéne, legalább ez legyen meg nekem ha másom nincs....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37974) Kasza08 válasza .mf (#37970) üzenetére


Kasza08
őstag

Nálunk nagyon ellenezve volt, pedig én már akkor megmondtam, hogy motoros leszek, mikor még csak 3 kerekű műanyag járgánnyal közlekedtem:) 10 éves koromra haver beoltott egy simsonnal, amit persze nem engedtek, illetve annak tükrében,ha megdolgozok érte. Erre kevés esély volt akkor. Aztán 14 évesen kaptam az első motorom, egy Steyer Puchot, mikor papám meghalt. tőle örököltem, nem engedték volna, de még életében nekem adta, csak nem hoztuk el. így indult el. most tudod hol tartunk? Faternak van 2 robogója, anyának 1 és az én RS-em:D Innentől szerintem a nagymotoronak annyi lesz a feltétele, hogy eltudjam tartani. :)

(#37975) Integra válasza Tüzi (#37969) üzenetére


Integra
titán

was ist passiert?:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37976) Daywalker válasza .mf (#37970) üzenetére


Daywalker
addikt

Fater nagy motoros volt, Pannóniával zúzott még annak idején, meg aztán héba-hóba mással is. Ennek ellenére nem örült, mert kórházban dolgozik és néha látja kiket hoznak be motorról, illetve szerinte ma már veszélyesebbek az utak , mint annak idején. Ebben mondjuk igaza van, de ha otthon maradok is megcsaphat a 230, nem kell ahhoz motorozni, hogy bajom legyen.

Muter nagyon utálja, pedig annó még fater is vitte a gépével (azért is utálta meg, mert fater minden kanyarba döntögette rendesen :DD ). Már a jogsi tanfolyam alatt is egyfolytában mondta, hogy minek nekem jogsi, mert úgyse lesz motorom (magamba mondtam: lófaszt nem lesz - csak hogy emre kollégát idézzem :DDD ). Nem is mondtam meg neki, hogy vettem, egyszer azzal mentem hozzá "látogatóba" és akkor ki volt akadva. Ez van...ha külön él az ember, akkor ne mondják már meg neki, hogy mit csinálhat és mit nem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#37977) Tüzi válasza Integra (#37975) üzenetére

Hülye fasz feltesz valamit ebay-re, 2-3-4 ember licitál rá (15-20eur környékén tartunk), majd 1 nappal a vége előtt leszedi, újra meghirdeti. 260eur-ért. Tegnap bebuktam az üléspúpot, de nem bántam, mert találtam Corbin üléssel egyberakott, nyithatós púpot (így használható marad a hátsó ülés alatti rész is). 3 havonta van egy sárga púp vfr-hez, és kb minden 3.at postázzák ide. Ergó megint fél év várás jön.
Szóval a fa..om az összes tirpák németbe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37978) runner 125 válasza .mf (#37970) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fokozatos beadagolás a legjobb megoldás ilyen helyzetben. Szvsz minimum célozgatni kellett volna annó, h te bizony szeretnél egy vasat.
Egyébként ha ilyen téren konzervatívak a szülők, akkor nehéz dió lesz őket puhítani, mást nagyon nem tudok mondani, de majd az idő "ellenük dolgozik". Persze ehhez az is kell, h tényleg balesetmentesen közlekedj. :K
..egyébként ne hidd azt, h mindenhol lazán kezelik ezt a dolgot. Az én szüleimnek, sőt még a rokonságnak sem volt sok köze a motorokhoz, ráadásul egy szem gyerekként még nehebb dolgom volt/van. Ha megemlítem a nagyobb gépet, a reakció egyszerre az, h már ez is bőven elég neked.
..persze én eddig mindig azzal zártam, h ennél nagyobb már tényleg nem kell, aztán ez a 3. ;]
Sok sikert!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37979) .mf


.mf
veterán

Kösz srácok :))

"Jah én régebben ilyenkor jöttem az: "örülj hogy nem bulira, alkoholra és drogra költöm, hanem xy-ra-" :D
Erre csak azt tudták mondani, hogy "ez igaz" :U .
"

Evvel én is így vagyok, párszor már bepróbálkoztam az "örüljetek, hogy takarékoskodva félreteszem a pénzem és mindig egy-egy nagyobb cél érdekében gyűjtöm, nem pedig elbulizom, elpiálom, vagy cigire, drogra költöm", de őket ez nem hatotta meg :U

"két hét múlva már szóltak hogy akkor megnéznék. :DDD De tetszett nekik az öreg csotrogány. Mire bevásároltam a teljes ruházatot annak már kifejezetten örültek."

Ez az én esetemben biztos nem fog előfordulni :DDD :(

Szerk:

"Fokozatos beadagolás a legjobb megoldás ilyen helyzetben. Szvsz minimum célozgatni kellett volna"

Gyerekkorom óta szeretem a motorokat, mindig eltiltottak tőle. Közepesen nagy játékos voltam, de 3-4 éve döntő többségében már csak motoros szimulátorokkal játszottam, ezt ők is látták-tudták. Jogsit tavaly csináltam; utána mentem vezetéstechnikai tréningre is -- a jogsit már csak a végefelé árultam el, amikor már nagyon gyanakodtak, hogy nyáron 35 fokban bőrkabáttal, hosszú nadrágban és bőrbakancsban járok el, egy bukósisakra emlékeztető tárggyal a kezemben; a motoros tréninget már előre mondtam, mivel az a világ végén volt, oda egyszer apám vitt ki, mert félig útbaesett. Társasházban szomszédunk a Fastride egyik szerkesztője, ott van az egyik főhadiszállás, néha, ha épp találkoztunk, dumáltam is velük -- s ezt az ősök is tudták, néha közben találkoztam velük is. Van még ennél fokozatosabb? :))

---

Legutóbbi beszélgetésünk óta sokat gondolkoztam azon, hogy milyen motort is vegyek, mondhatni "megjött az eszem". Racionálisan végiggondolva, június végén álltam munkába, 3 hónap próbaidő --> idén már nem megyek nyaralni és környező országokba kiruccanni motorral, ami egyik fontos célom volt. Viszont forgalomban még alig vezettem, rutintalan vagyok, tehát valami visszafogott, nyugodt és hülyebiztos motor kéne alám most még.
Kisbandi (400-as), pl. ez? Használnám egy évig, aztán nem túl nagy veszteséggel tovább is tudnám adni. Elöl dupla tárcsa, hátul is egy, sor4, vízhűtés, 6-sebesség -- eddig barátinak és kora ellenére technikailag okésnak tűnik. Már csak a kezelhetősége, megbízhatósága, minősége a kérdés a típusnak, illetve az adott modell állapota. 130-150 utazót megfutja, hogy autópályán is lehessen vele menni? Eddig nem sokat találtam róla, de azok alapján pozitív a megítélése.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37980) runner 125 válasza .mf (#37979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, a pénzügyi részével én is így voltam mindig. Életemben egy slukk cigarettát nem szívtam, stb. Nálam mondjuk ezek az okok részben beváltak.

Úgy rémlik totál ez lesz az első vasad igaz? Ahhoz, h tényleg ráérezz a dolgokra egy ilyen Bandit tökéletes tanulómotor. Esetleg még a GS500?
130-140-es utazót tuti, h bírják. Egy barátomnak volt annó 250-es Hornet-je. Japán belpiacos, máshol nem is lehetett kapni olyat. Noh, a sor 4-es 250-nel szokott velünk jönni, 130-140-et lazán tartotta az is.

Tuti van róluk használt teszt, vagy sportmotoron topikja, kérdezősködj. Illetve gondolom youtube is tele van videjókkal'.

mod.

Értem persze, de valamilyen szinten mégis meglepetésként érte őket a dolog, ha "áll a bál". :) Ha meglesz a vas, vidd el anyut/aput egy körre, talán kicsit ráéreznek a feelingre. :)
..ahogy láttam fentebb Feree13 is csontra azt írta, mint én; majd az idő puhítja őket. :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37981) yodamastah


yodamastah
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#37982) yodamastah


yodamastah
őstag

Nemtom en 600asnal kisebb sor4-et nem vennek. 8-9ezerig marha gyengek ezek a motorok, total folosleges amiatt kisebbet venni mert tul eros. PErsze egy 10 eves fazer 600 is 100Le. Ja de 13500 fordulaton, 5ezenel meg 34 Le. Nem kell porgetni es nem fog ledobni. Aki hulye az odaveri magat a 400assal is. Nyilvan nem kell 1000es gixxerrel kezdeni, de elso motornak boven jo egy 600s sor4. Meg kell venni aztan rengeteget(!!!) gyakorolni. Es mindig ugyeli arra hogy ne bizd el magad, mert sok 10e km utan is ernek majd meglepetesek....

[ Szerkesztve ]

(#37983) runner 125 válasza yodamastah (#37981) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagy rutin és tapasztalat van már mögötted, máshgy látod..
.mf kezdőként fog motorra ülni.
S, pl. az, amit ő is írt, h 27 évesen már benő az ember feje lágya, nem 17 éves módjára húzogatja a kecske szarvát, stb, stb. nem mindig valósul meg.
A volt tanárom 30 évesen ült először motorra, vett tanulni egy 125-ös YBR-t, majd 1év után egy Hornet-et, amit 2 hónap után eldobott elég csúnyán. Kérdeztem az okokról, a válasz elég egyértelmű és őszinte volt; "Elkapott a gépszíj".
S ez piszok könnyen előfordul egy totál kezdővel is, és máris előjön a 100 paci. ;)

Persze szigorúan szvsz, nyilván azt vásárol mindenki amit maga jónak lát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#37984) yodamastah válasza runner 125 (#37983) üzenetére


yodamastah
őstag

En 1000es motoron tanultam motorozni, es az elso motorom 600as sor4 volt. Elotte nem motoroztam soha, volt egy babettam 14 evesen, de gondolom ez nem szamit. Szoval tapasztalatbol beszelek. Egy biztos. Ha azert akar gyenge motort venni mert majd a sor4 600 marha eros lesz, akkor egyszeruen nem kell 7 ezer fole porgetni es kesz. Egy 600as fazernek 4ezernel halal nyugodtan huzogathatsz 3asban csutka gazt nem lesz semmi...

Egy sor4 600 sportmotor se nagyon mas. Pelda: yamaya R6R. Az egyik legjobb palyamotor csomag amit boltban most meg lehet venni. De 9ezer alatt HULLA GYENGE. Mintha 400as lenne telleg nagyon csirke. De erre a motorra en is azt mondom hogy veszelyes elso motornak. De nem azert mert mondjuk 10ezer felett ugy megy mint egy 750es gixxer (kozel ugy megy), hanem mert a modern sportmotorok rettenetesen kezesek, es iszonyoatosan stabilak! Vegsebessegen meg se rezzen, barmit megcsinal amit kersz tole, barmilyen temponal. Rezzenes nelkul. Ezzel az a gond hogy egy kezdo igen hamar elbizza magat, hogy mar tud motorozni, aztan benez egy kanyart es elszall a francba...

Egy oreg sor4 600 turagep nem ilyen. Az tiltakozni fog mar 180-nal is. Foleg ha naked, akkor mar 160nal ugyis levisz a szel :D

Egyebkent a 400as is megy olyan tempot ahol rettenetesen nagyot lehet vele esni. Emiatt tenyleg nem kell a 400at eroltetni. Esszel kell rancibalni a gazt es kesz. 90-el tud menni az 1000es gixxer is.....

[ Szerkesztve ]

(#37985) .mf válasza yodamastah (#37982) üzenetére


.mf
veterán

Igazad van, de most elsősorban közlekedni és motort kezelni megtanulni vennék gépet. Egy hatszázas motor utcai / naked kivitelben is már jóval többe kerülne; ezen kevesebbet bukok, amikor/ha jövőre eladom és veszek egy 600-as sportmotort, amit továbbra is tervezek (és most azért alakítottam át a tervet, mert jobban belegondolva idén döntően már csak városban használnám, oda meg szinte mindegy, hogy mit, mert nem lehet kihasználni az erejét). Pl. ez 350k, ha jövőre 320k-ért vagy csak 300-ért továbbadom, egy évre 30 vagy 50k motorhasználatért nem rossz :) Így több marad a következő motorra is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37986) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Erdelyben volt valaki turazni mostanaban? :U

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#37987) Gaboman válasza yodamastah (#37984) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sokan pont ezért esnek amit írtál,mert hamar megjön az önbizalmuk,húzzák neki mint állat és rutin hiányában eldobják a vasat.
mf.talán ezt szeretné elkerülni,bár egy CBF600N első motornak tökéletes annyi tuti.
Havernak az van,isteni jó motorok,hétköznapokra,túrázni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37988) emre válasza .mf (#37985) üzenetére


emre
veterán

Azért ha már az anyagiakról van szó hozzá számoltad az eladással, vásárlással járó illetéket is?
Átiratás, törzskönyv, forgalmi. Ez ha jól tudom akkor 50-60k lenne. Szóval ha nem jön be a moci a cserével közel 100 ezres összeget buksz. Én ezt az összeget még hozzátenném és min 2-3 évre vennék motort. Viszont 600-as alatt tuti nem vennék én sem gépet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#37989) Gaboman válasza .mf (#37985) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Azért nézd meg ezt a Banditot is.Az ára tényleg nagyon ott van,egy misét megérne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#37990) TayRol válasza yodamastah (#37984) üzenetére


TayRol
veterán

ezert is lesz a kovetkezo motorom olyan, aminel 1000-res fordulatszamon legalabb 100nm ebredezik.:) nem porgetem a gepemet de ezaltal nem is megy. 7000 alatti fordulatszamrol beszelek.

[ Szerkesztve ]

(#37991) TayRol válasza .mf (#37985) üzenetére


TayRol
veterán

600-as turagepet kezdesnek nyugodtan lehet venni. nem konnyebb vele meghalni mint egy gs500-zal vagy cbf500-zal, vagy akar 400-as bandival.

(#37992) Integra válasza .mf (#37985) üzenetére


Integra
titán

simán buksz azzal, hogy veszel egy 400-ast, jövőre eladod és veszel egy 600-ast. többet mint ha kapásból vennél 2-3 évre egy 600-ast. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37993) Djuree válasza .mf (#37985) üzenetére


Djuree
félisten

vegyél inkább most egy 600-asat. tegyél hozzá még kis pénzt és akkor vegyél egy jó állapotút, ne túl öreget. egy 400-as meg egy 600-as között nem sok különbség van már amúgy sem....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#37994) ALI_G válasza Djuree (#37993) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát azért a 400as sor4-ek elég csirkehuszárak bármilyen 600-as sport géphez. 60 LE vs 100 LE

(#37995) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nekem veztechtréning oktató mondta szerinte elsőre egy 600-as sportgép a legrosszab amit vehet az ember. Mert 7-8k-ig olyan mint egy túra vagy naked 600-as (gyengusz) és onnantól meglódul és megy mint a barom (ellenben a nakedekkel), és sokan ez miatt dobják el, mert ott egy kezdő már nem tudja kezelni. Ő azt mondta hogy egy sport hatszázasnál már inkább egy naked, vagy túra 1000-es is jobb mert lehet az erősebb lent is, de folyamatos és nem indul meg annyira kiszámíthatatlanul egy kezdőnek mint a sport 600-asok.
Ez mondjuk full igaz szerintem. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#37996) Orbb válasza Daniel Alves (#37986) üzenetére


Orbb
aktív tag

Igen, mi voltunk :-)

The Practise make perfect...

(#37997) .mf


.mf
veterán

Na akkor most döntsétek el -- egyszer 600 sok, utána 400 kevés :DDD
Szóval akkor ebben nincs egyetértés.

Ha úgy nézzük, 400-ason tanultam, városban kényelmes-kellemes motornak éreztem.
A járulékos költségekkel (átíratás, stb) tisztában vagyok; viszont ha már ilyeneket nézünk, azt is hozzátehetjük, hogy teljesítmény/súlyadó is jóval kevesebb hozzá (motorteszt.com kalkulátoraival ha pl. 2003-as CBR600RR-t vennék kb 85kW --> 25500Ft teljesítményadó, 14376 átíratási illeték; 1995 Bandit 400 38kW --> 7030Ft teljesítményadó, 7182 átíratási illeték. Ez már szőrözés, pár tank benzin, néhány kiegészítő vagy valamilyen javítás nagyobb tétel).
Az 1 évet pedig feltételesen írtam, lehet, hogy 2 év lesz belőle, lehet, hogy megtartom városi mászkálós motornak és veszek mellé egy pályamotort. Bár túrázni, autópályán talán mégis jobb lenne egy sportmotor, s akkor inkább egy olyan, ami forgalomba helyezhető?... Ez még kialakul.

Miért ilyen nagy az ellenérzés a 600 alattiakkal szemben? Technikailag a 400-as Bandit szerintem elég rendben van, a GSX-R400 motorját és fékeit örökölte, futóművére sem panaszkodnak. Fél-belpiacos? Azt írták, hogy könnyen lehet alkatrészt találni hozzá, és elég megbízható. Pörgetős, hát ez van. Jobb, mint egy 250-es, ha már a fokozatosságot be akarjuk tartani. Teljesítményre gyengébb? Városban meg se érezni. Van esetleg valami más, amire nem gondoltam?

Akkor vázolom, hogy én most hogy látom az opciókat:
a.) most kisebb, 250-500ccm felhasználóbarát supermoto vagy naked, s ezekkel megtanulni motorozni és közlekedni (hozzátenném: csak bringáztam, még simóm/babettám se volt); aztán 1-2 év múlva egy 600-as sportgép
b.) egyből 600-as sportgép. Ha már 600-ast veszek, akkor nem naked / túragépet vennék.

Kösz a válaszokat és tanácsokat! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37998) Integra válasza .mf (#37997) üzenetére


Integra
titán

nézd, butított sportblokkos 600-as szerintem nagyon jó arany középút.
én a legkevésbé sem bántam hogy a régi karbis fézerrel kezdtem. jóindulatú, puha, kényelmes de stabil futóműves, erős mechanikával, 220kg-mal.
az tuti, hogy rr-t nem vennék első motornak, nagyon örülök, hogy nem rr-rel kezdtem motorozni.
ha tudnék kicsit hosszabb távon tervezni, vennék most az rr mellé egy 250-es supermotot, tanulni, vagy dirtbike tréningeznék sokat, mert azt érzem, hogy ez nagyon kell amellé, hogy az rr-t rendesen kitudjam motorozni pár év múlva.
ez az én személyes tapasztalatom és mondom ezt úgy, hogy évente átlag 2-3 vezetéstechnikai tréningen is részt veszek.

szóval lehet fejest ugrani, ha úgy érzed, csak nem biztos, hogy érdemes. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37999) ALI_G válasza .mf (#37997) üzenetére


ALI_G
veterán

gs500, cb500, cbf500?

(#38000) Djuree válasza .mf (#37997) üzenetére


Djuree
félisten

gs500-at nagyon ajánlom neked. több nem kell ennél most neked :K vagy er-5 is jó választás....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.