Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3551) Flashback


Flashback
addikt

OKUTAMÁBA AKAROK MENNI!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3552) Levi123 válasza Tüzi (#3466) üzenetére


Levi123
senior tag

Nekem sem úgy indul amikor hidegebb van...
Amúgy néha nekem sem indul el az egyik henger ilyenkor, amikor már fagy reggel. Aztán a többi felmelegíti, és életre kap az is

Ezt én is tapasztaltam már.. Megtapogattam a blokkot és az egyik hideg volt amikor már a többi meleg volt. Aztán egyszercsak bummm (ez nem a csokapik reklám) beindult a 4. is :))

Mondjuk ez a nehezebben indulok szitu csak akkor fordul elő, ha 2-3 hétig nem indítom be.

Levi

(#3553) Levi123 válasza Topiccsendőr (#3527) üzenetére


Levi123
senior tag

Ebben igazad van, hogy minden motor máshogy indul hidegben-melegben..
De majd egyszer nekem is lesz "szép, új injektoros vasam" :)

Levi

(#3554) Tüzi válasza jasszer (#3550) üzenetére

Vehetsz ilyen szövetet, amit a bukó aljára lehet húzni, és ugyanazt tudja, mint a drágább bukókban az integrált cucc.
Ilyen vékony rugalmas szövet, motorosboltban tuti lehet kapni.

Kézre meg az a megoldás, ha ráteszed a blokkra, és felmelegíted. Vagy markolatfűtés.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3555) Tüzi válasza Flashback (#3551) üzenetére

Tiszta szar nekik nem? :( szegényeket úgy sajnálom :O :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3556) Tüzi válasza Levi123 (#3552) üzenetére

Nekem iridium gyertya sokat segített. Azelőtt satara-satara-satara-satara-satara volt, aztán vroomm, most satara-satara vromm. Érezhetően jobb, kis szivatóval első tekerésre indul.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3557) net84 válasza jasszer (#3550) üzenetére


net84
őstag

Kézre - passz, vagy a fentebb említett blokkon fűtés, vagy a mégbéleltebb kesztyű. A markolatfűtésést azonban nem tartom olyan hűde jó megoldásnak. Én pl rendszeresen kinyuljtva tartom a mutató és középső ujjamat, a ballik ballal pedig csak leheletnyire fogom egyenesben a kormányt. Ellenben láttam egy olyan cuccot, ami hasonlított a markolatfűtésre, csak egy komplett termo burkolat volt a korány köré varrva, beburkolva a karokat és markolatokat.

Sisakra - az álvédő nélküli sisaknál nálam is voltak hasonló problémák, annál hidegben jött a símaszk és utánna a sisak a fejre.
A mostani zártnál viszont csak az állam fázik, ahhoz meg majd veszek egy áll és nyakvédős termos tépőzáras cuccot...

Read only...

(#3558) Levi123 válasza Tüzi (#3556) üzenetére


Levi123
senior tag

Jó ez nekem ami van benne.. Hidegben ugysem használom. :)
De a gyertyákat nyáron kicseréled?

Levi

(#3559) Topiccsendőr válasza Flashback (#3551) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most nemazé', de ott is ugyanez van, hogy a biciklisek, meg mindenki köpköd a motorosokra...
Ezért nem kell olyan messzire menni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3560) ALI_G válasza jasszer (#3550) üzenetére


ALI_G
veterán

amit tüzi írt, az kb. 500-1000 Ft-ba kerül és téynleg hasznos. Egyébként elvileg a nem kivehető bélésűekhez való, mert ugye ezt ki lehet mosni, de hidegben jól jön! :)

ami meg még megtehető, le kell ragasztani minden nyílást. Nálam sokat segített 10 fokban.

(#3561) Topiccsendőr válasza ALI_G (#3560) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

melegben is jól jön, de engem hihhhetetlenül idegesít, úgyhogy nem is hordom. Arra jó, hogy ne klljen mindig bukót mosni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3562) #25954560 válasza tildy (#3549) üzenetére


#25954560
törölt tag

errol beszelek :P :)

(#3563) jasszer


jasszer
senior tag

A ragasztásra majd kitalálok vmit. Az állon lévő szövet megvan, érezhetően a plexinél jön be a cúg, pedig maszkot is hordok 15 fok alatt, de a szemem környékén ugye az sem véd... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3564) sowi


sowi
őstag

ma luxusautoshow valaki? lesznek motorok is, en most indulok

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3565) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szerintetek milyen láncot érdemes venni, amit nem is nagyon tudnak elvágni. Télira egy teremgarázsba tárolom a motort, és nem szretném ha elvinnék, mert ugye nem fogok tudni minden nap ránézni, meg egy darabig nem is lesz mozgatva.

Két félét nézegettem a középkategórián belül olyan 20.000 szánnék rá kb.

Imetbe árulnak XPS hexagon http://imet.hu/index.php?content2=termek_kiir&termek_id=1218933536&szint1=L%C1NCOK%2C+LEZ%C1R%D3K&szint2=Lez%E1r%F3l%E1ncok+lakattal&szint3=&szint4=&termek_neve=%20SXP%20L%E1nc%20+%20514I%20Biztons%E1gi%20Lakat&list=kep_kiir

Vagy a motoroazisban van Abus

http://motoroazis.hu/?m=2&bid=6&cid=9

(#3566) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Téliálmot alszik mindenki? Nagyobb szokott lenni itt a forgalom.

(#3567) net84 válasza qpakcovboy (#3566) üzenetére


net84
őstag

anno mutattak egy olyat, amit nem olyan egyszerű elvágni, mivel a külső része gyűrüs, és elpörög, ha fűrészelni szeretnék, a csípő vágáshoz viszont egy nagyobbacska és erősebb fogó szükséges, de elviekben elég kemény ahhoz, hogy ne 2 perces munka legyen...
ebből létezik olyan, amiben még van belül egy acél sodrony (talán ez a hivatalos neve), ami igazából az egészet összetartja
Engem mindig az akaszt meg, hogy a zár részüknek nem a legjobb a rongálásvédelmük.

Én egyébként az elsőre szavaznék. Lesz mihez hozzákötni a garázsban?

Nálam még neccesebb, mert máshol nem tudom tárolni mint az utcán a parkolóba, hogy rálássak. Ha a ház mögé viszem, ott éjszaka nem látom. Bevinni nem tudom, mert a pincébe nem fér be, a kerékpártárolóba meg biztosan valakinek nemtetszene, és elöbb-utóbb kárt tenne bent.
A szemközti lépcsőházba lakik egy elvetemült motoros, éjjel-nappal (van hogy hetekig nem mozdul) a parkolóba áll a motorja, és csak az alap zár van rajt, semmi lánc. (Nem egy tömegmotos, valami Suzuki GSX talán, de az egész olyan fura, a farokidom hátrafelé csucsosodik, és az egész gépnek jellegzetes morci kinézete van.) Nem tudtam, hogyan/miért nem piszkálják, még nem törtek róla le semmit, nem döntötték fel, nem lopták el, pedig éjszakánként nem kevés sötét (szó szerint és bőr szerint) alak járkál arra és csoportosulnak mint egy keménylegény.
Aztán rájöttem, hogy miért van ez így: én sem vagyok egy kis termet, de ő sem :DDD kb. az, akivel nem érdemes leállni kötöszködni - sisakban motoron beöltözve meg még illesztőbb. Egyébként meg tök normális, köszönt, int, és megköszöni, ha a parkolóba előreengedjük...

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#3568) qpakcovboy válasza net84 (#3567) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Lesz mihez rögzíteni szerencsére. Mondjuk erra azt szokták mondani, hogy amit akarnak úgy is elviszik... És mivel nem lesz szem elött ezért ne adj iste ha vinnék lesz idje babrálni vele. Abus nekem is szimpatikusab bár 40 cm-el hoszabb a második típus.

Nálunk a telepen is van egy Vstrom, sosem basztatják az is minden védlem nélkül csak ott ácsorog, én biztos nem aludnék nyugodtan.

(#3569) qpakcovboy válasza net84 (#3567) üzenetére


qpakcovboy
őstag

kétszer ment volna

[ Szerkesztve ]

(#3570) net84 válasza qpakcovboy (#3568) üzenetére


net84
őstag

időnként rá kell nézni, esetleg megmozgatni, megfordítani, hogy úgy látszódjon, mintha rendszeresen használnák...nem egyszer hallotam már olyanról, hogy azért törtek fel autót vagy loptak el motort (akár pincétárolóból is), mert 2-3 hete meg sem mozdították...

Én még azon gondolkodok, hogy a ház elé a betonba (a külső kerékpár tároló mellé) belefúrok egy speckó csavart, amit kihúzni utánna már nem lehet, a kilógó csonkra meg rakok egy U karabínert, és ahhoz láncolom hozzá a járgányt, meg kap mellé egy féktárcsa lakatot.
Én a lopástól nem annyira, inkább a rongálástól és a feldöntéstől tartok.

Read only...

(#3571) qpakcovboy válasza net84 (#3570) üzenetére


qpakcovboy
őstag

a lefúrt csavar nem olyan jó megoldás mert el tudják vágni, viszont lehet kapni egy olyan tömör acél vagy nem is tudom milyen anyagból lehet, amit 4 marha nagy csavarral le lehet fogatni a betonba ami önzáró, tehát végleg ott is marad, és azt az anyagot már nehezebben vágják ell

(#3572) Levi123 válasza net84 (#3567) üzenetére


Levi123
senior tag

Azigen az elég kemény dolog.. Mármint manapság az utcán hagyni a motort éjszaká(k)ra..

Levi

(#3573) Kris91 válasza qpakcovboy (#3565) üzenetére


Kris91
csendes tag

Szia! Ugyan ezt akartam én is kérdezni, hogy az Imetből mit érdemes venni olyan 10-15ezer ft környékén? Több pénzem most nincs, viszont sürgős lenne a lakat.

(#3574) Kris91 válasza Kris91 (#3573) üzenetére


Kris91
csendes tag

pl erről mit gondoltok? :U [link]

Amúgy ami a teleszkópzárak kategóriában van, számít valamit? Csak a 2e ft-os ár miatt kérdezem. :Y

[ Szerkesztve ]

(#3575) qpakcovboy válasza Kris91 (#3574) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Lehet venni 80-ért is láncot spéci lakattal meg minden de amit el akarnak vinni el is fogják
kérdés mennyira va nszem elött a motor meg mennyi idejük van babrálni
mondjuk visszafelé is elsülhet a dolog mert mi van ha felteszed ezt a láncot és valaki telenyomja ragasztóval a zárszerkezetet? Na olyankor mit csinálsz ?:)

(#3576) Kris91 válasza qpakcovboy (#3575) üzenetére


Kris91
csendes tag

Szia! Hát szem előtt egyáltalán nincs, a kertben áll a motor, de biztos ami biztos azért lelakatolnám...

(#3577) qpakcovboy válasza Kris91 (#3576) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Most voltam az imetben, szeretem azt a boltot, vannak jó dolgaik sokat vásároltam már ott. Az Eladó szerint az abus láncok közel sem érnek annyit amennyi, hiába ismerik jobban az emberek. amit linkeltél az 18000 ba került.
Megmutatta hogy működik, kinyitotta, visszazárta erre megint ki akarta nyitni de nem sikerült a másik kulccsal sem valamiért a fél furdulatnál elakadt. aztán elvett egy másikat, azzal sikerült ki-be zárni, de amikor én próbáltam éreztem hogy akad
Holnap megnézem azt az abus láncot aztán majd írok melyikre esett a választás.

(#3578) Levi123 válasza Kris91 (#3576) üzenetére


Levi123
senior tag

Egyébként én is lezárom a motort, bár bent van zárt udvarban..
Van egy U lakatom azt az első kerékre rakom, meg van egy másik lezáró azt meg a hátsó kerékre teszem, de úgy hogy a motortartót is beleveszem :D

Levi

(#3579) Flashback


Flashback
addikt

240km/h védőfelszerelés nélkül :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#3580) Levi123 válasza Kris91 (#3574) üzenetére


Levi123
senior tag

Én a helyedben inkább vennék egy pár olcsóbb motorzárat..
Ezeknél a hiperszuper lakatoknál csak az árrést és a márkát kell megfizetni.
Lehet anyagában semmiben se különbözik az olcsóbb kategóriától.
Aki ért hozzá úgyis kinyitja hiddel..

Levi

(#3581) Kris91 válasza Levi123 (#3580) üzenetére


Kris91
csendes tag

Igen, én is arra gondoltam, hogy inkább 2-3 olcóbb lakat, mint egy drága. Majd meglátom. :)

(#3582) dabadab válasza Levi123 (#3580) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet anyagában semmiben se különbözik az olcsóbb kategóriától."

Az ABUS lancoknal pl egesz kotvethetoen fel van sorolva, hogy melyik lanc mit tud meg mibol van - es mivel mindegyik ABUS, ezert a koztuk levo arkulonbseget (van rendesen: ez pl kb negyszer annyiba kerul, mint ez) nehezen lehetne csak a markanevvel magyarazni :)

(Egyebkent mi az a hid?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3583) Stalker-2572 válasza Flashback (#3579) üzenetére


Stalker-2572
addikt


:U

All Black...

(#3584) Maksifül válasza qpakcovboy (#3577) üzenetére


Maksifül
senior tag

Itten van néhány teszt arra vonatkozóan, hogy meddig bírja egy-egy lánctípus a megpróbáltatásokat:
[link]

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3585) Maksifül


Maksifül
senior tag

125 köbcentis Tuareg Wing-emet cserélném le valami nagyobb /250-600cc/, hasonló felépítésű, de erősebb, 1990 utáni motorra 250-350e forint körüli árkategóriában. CSAK rendszámos, műszaki vizsgás motor érdekel.

Tudnátok tanácsokat adni, hogy e kívánalmaknak milyen motor felelne meg leginkább? Tehát mondjuk 15-20 éves motorok közül mely típusokat érdemes még megvenni, amit nem nagyon tudtak széthajtani az idők során? :R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#3586) Levi123 válasza Kris91 (#3581) üzenetére


Levi123
senior tag

Azokat jól ráaggatod mindenfelé és jobban véd mint egy... :)

Levi

(#3587) sowi


sowi
őstag

ehhehheh ezen jol mulattam

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3588) [lAyCsI] válasza sowi (#3587) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jajj de fincsi kis kanyarok atyaég :R

-= No way back from Here =-

(#3589) Topiccsendőr válasza Maksifül (#3585) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

amit nem nagyon tudtak széthajtani... olyan nincs.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3590) F1DO válasza Levi123 (#3572) üzenetére


F1DO
senior tag

VAzzeg, hogy én hány vattaúj, maximum pár hónapos gépet láttam utcán tárolni ház előtt, ablak alatt, lépcsőfeljáró mellett, ponyva, minden nélkül, csak úgy esőverte, naptűzte módon rendszeresen.. Végülis casco van rajtuk (erősen feltételezhetően), motorozni meg ugye kell, akkor meg annyira nem nagy gáz, de azért mégis dúrva.. Én már attól rosszul lennék ha valaki csak úgy próbából ráülne a motoromra..

(#3591) F1DO


F1DO
senior tag

HA valamit elakarnak vinni, úgyis elviszik..
Lehet egy 230 Kg körüli, 50e Ft-os ABUS lánccal, zárt házaljai parkolóban leparkolt Yamaha FJR-is akár... HA valaki tutit akar, lopáscasco. Nincs mese

(#3592) dabadab válasza F1DO (#3591) üzenetére


dabadab
titán

"HA valamit elakarnak vinni"

Aztan lehet, hogy ha meglatjak a brutalis lancot/kutyat/fegyveres ort/akarmit, akkor mar olyan nagyon nem is akarjak elvinni, azert ezt se kell elfelejteni (gondolom, azert keveseknek van olyan gepe, amibol ne lenne meg jopar masik az orszagban).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#3593) sNORh


sNORh
addikt

főnökömnek mostvitték el a kava ninját a kertből igaz lakat nemvolt rajta. kapu zárva. pedig bull terrier őrzi :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3594) Kasza08


Kasza08
őstag

Na, nem tudom emlékeztek-e rá, de ha nem, akkor itt van a régi mocim(Puch X30M)
A márka maradt, azaz a Steyer-Puch, az 50ccm is, viszont a stílus kicsit sem: Puch N50
Képek: Oldalról, Hátulról, Műszerfal, Blokk, Én a motoron

dabadab:Az én X30M-esemből még soha nem láttam (neten, élőben) még hasonlót se, még se akarják elvinni:D Se őrünk, se láncunk nincs, de nem vitték el. Viszont van egy vérszomjas palota pincsink, azért:D

[ Szerkesztve ]

(#3595) F1DO válasza sNORh (#3593) üzenetére


F1DO
senior tag

Vazze, én nem tudom mit csinálnak a kutyákkal, de két haveromhoz is bementek úgy hogy éjszaka kertesházból míg otthonvoltak és aludtak éjszaka rámolták ki őket. Mindkettőjüknél volt kutya, de semmit se értek.. Az is érdekes volt hogy pl a rendszámos GSX 750-et otthagyták, a rendszám nélküli 50-eseket, 125-ösöket vitték el... (Másik fazontól értéktárgyakat vittek el a háló melletti nappaliból... gondolj bele..)

(#3596) tildy


tildy
nagyúr

Continental Road attack lett az új gumi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3597) sNORh válasza F1DO (#3595) üzenetére


sNORh
addikt

hát nemtudom.. pedig nemegy barátságos kutyu volt ezsem..meg azta ninja-t is hogytolják el meg hova vagy platóra egyből? nemértem..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3598) Kasza08 válasza F1DO (#3595) üzenetére


Kasza08
őstag

Persze, mert arra nem forgalmi, csak biztosítás meg jogsi. Bár nem tudom, hogy az adásvételit hogy intézik el:F.

(#3599) feca81 válasza Kasza08 (#3598) üzenetére


feca81
aktív tag

"-dikk ma' ,irjunk ma' egy adasvitelit, hogy eladtad a moto't nikom"
"-oke irjunk vazzeg."

amugy szep moci,van benne vmi stilusos.gondolom nem mai joszag,de ahhoz kepest eleg boseges a muszerfal visszajelzokben. gondolom 2T.

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#3600) [lAyCsI] válasza tildy (#3596) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jókat hallottam róla,
bár azé nem egy pályagumi :U
vifíl drahma volt?

-= No way back from Here =-

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.