Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3801) stargazer


stargazer
senior tag

SSSSSSSSSSSSSIKERÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜLT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

köszi hogy szurkoltatok! húbakker de nagyon örülök hogy sikerült! sztem sokkal rendesebb volt ez a vizsgabiztos, nem segítette elő hogy még jobban parázzunk, meg most legalább húztunk útvonalat, ugyhogy kb lehetett tudni merre fogunk menni, ez sokat segített! pedig a legsűrűbb városi dzsungelbe vezetett a vizsgaútvonal! de hogy legyen kis humor is benne, ugyanarra mentünk amerre a multkor meghúztak! :DDD nagyon király nagyon tuti nagyon állat! hamarosan én is rendszámos nagymocin fogok gördülni! jövő héten megkapom a papirokat, usgyi az okmányirodába és nemsokára meg is kapom az uj jogsit amiben már az A korlátlan is ott fog virítani! jessz! jessz! jessz!

csak azt nem tudom milyen motort vegyek majd! meg hitelt nem nagyon, vagyis nagyon nem szeretnék magamnak megint... :(

mindegy egyelőre a fő hogy MEGVAN A JOGSIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!! a többin ráérek mostmár gondolkodni...

húbakker de örülök!

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3802) Tüzi válasza stargazer (#3801) üzenetére

Grat :)

Aztán csak defenzíven közlekedj. Tudod... mindenki rád vadászik. Akkor talán túléled az első 2-3 évet :F

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3803) [lAyCsI] válasza stargazer (#3801) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ezazz :C
Welkám Broda! :))

-= No way back from Here =-

(#3804) ALI_G


ALI_G
veterán

Szerintetek ha a barátnőm szó nélkül vesz nekem sört mire megyek hozzá, akkor megérdemli ezt 15k-ért?

kivehető bélés, protektorok nélkül louisból.
:))

[ Szerkesztve ]

(#3805) ALI_G válasza stargazer (#3801) üzenetére


ALI_G
veterán

Gratula, mostmár Te is a "nagyok" közé tartozol :)
sok balesetmentes kilómétert kívánok, ezt még az első nagymotorodnál is leírom, hogy el ne felejtsd!

(#3806) sowi válasza ALI_G (#3804) üzenetére


sowi
őstag

protektorok nelkul minek? setalni akar benne az utcan?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3807) ALI_G válasza sowi (#3806) üzenetére


ALI_G
veterán

mi vagyok én? Milliomos? :P majd vesz magának tavasszal.

(#3808) Stalker-2572 válasza Tüzi (#3802) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Éljen az offroad ;) Ha meg van jogsija B-re nemhiszem, hogy nagyobb biztonságban lenne 3 év múlva, a baleset veszélye erősen korrelál a motoron eltöltött idővel :DDD

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#3809) Tüzi válasza Stalker-2572 (#3808) üzenetére

Pedig egy idő után rááll az ember agya, és szeme, így korábban észreveszi (megérzi) a veszélyt. Jó példa, amikor kanyarban rossz érzésem támadt, visszavettem, ráhasaltam a fékre, pont jókor, mert kikanyarodott elém egy papa, 8méteres utánfutóval. Meglátott, és megállt az útközepén... :C Lassítva ki tudtam kerülni, mert lelassítottam, ha nem tettem volna, két kilóval felkenődtem volna... Ez éppen Érd felé történt a 7-esen.

Legalábbis nekem ez az észrevételem 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3810) Tüzi válasza ALI_G (#3807) üzenetére

Igazi szerelem :)) :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3811) stargazer


stargazer
senior tag

á köszi szépen nektek! igyekszek majd, remélem nem leszek hülyegyerek! :R

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3812) stargazer


stargazer
senior tag

ezt skubizzátok meg! :C ismeritek? sztem nagyon állat! vajon hol lehet ilyet venni?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3813) Tüzi válasza stargazer (#3812) üzenetére

szerintem púpos bőrruhával többre mész.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3814) #25954560 válasza Tüzi (#3813) üzenetére


#25954560
törölt tag

sztem is. nem tunik kopasallonak, marpedig akkor lottek az egesznek.

(#3815) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Tegnap egy erác elég keményen összetörte magát és a kawáját, a soroksári úton a Dandár u. sarkánál. Elmondása alapján kigurult elé egy kocsi aki el akart kanyarodni balra, Ő meg ment egyenesen.
a szemtanuk szerint meg egykerekezett a motoros, jött egy kilóval biztos, aki meg kigurult elé, nos nem láthatta a fényszórót ha az eget világítja... Ráadásul egy nagypapi volt aki a gyerekeket hozta az oviból.
Ne egykerekezettek a csúcsban!

(#3816) feca81 válasza ALI_G (#3804) üzenetére


feca81
aktív tag

ha be is huti,akkor igen :DD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#3817) stargazer válasza Tüzi (#3813) üzenetére


stargazer
senior tag

van belőle asszem bőr kivitel is. de ettől még könnyen lehet hogy igazatok van... csak nekem az ilyen egyberészes bőrrucik nem annyira tetszenek. olyan rendkívül érdekes testtartást kölcsönöz. bár kétségtelen hogy biztonságosabb mint két különálló ruhadarab. és ha meg már fölső van ilyen akkor alsó miért nincs? vagy egyberészes? akkor ilyen is kéne legyen.
hát jó de sokan vesznek azért textilkabátot, meg nadrágot is, hiszen az igaz hogy nem annyira kopásálló, meg nem bír annyi esést, de egyrészt az embereknek általában nem az a hobbijuk hogy essenek, másrészt jóval olcsóbb is mint egy bőr. és fene tudja melyik jobb: tízeséses szarrákopott bőrben menni, vagy 5 esés után venni egy uj textilszerkót... nem tudom, biztos az eséstől is függ, de nem lehet hogy a bőr is mehet kukába akár egy eséstől is...? azt meg ugye nem nagyon lehet tudni előre, tehát lehet hogy nem is érdemes olyat venni ami elvileg többet kibír. vagy ti úgy értitek hogy nem hogy többet kibír hanem nagyobb eséstől is megóv? amikor esetleg a textil már felmondaná a szolgálatot? nem hiszem mondjuk hogy ilyen textileket engednének forgalmazni...

na az igazi az lenne ha lenne egyberészes, fullprotektoros, fűthető/hűthető, kivehetőbéléses, szellőztethető, légzsákos motorosruha, bőr/textil. nameg klíma a motoron... :K
és akkor mindenkinek jó lenne! :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3818) [lAyCsI] válasza stargazer (#3812) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a haverom most tesztelt egy ilyet,
csak abban sztem több légzsák volt,
el nem pukkant, szal a gyakorlatban szerencsére nem került tesztre...
amúgy egy ilyen árából 2 fullos textildzsekit is vehetsz

-= No way back from Here =-

(#3819) [lAyCsI] válasza stargazer (#3817) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha csak kiszakad mind2-t lehet javítani

-= No way back from Here =-

(#3820) Tüzi válasza stargazer (#3817) üzenetére

Textil mozogni fog rajtad ha esetleg esel. Felgyűrődik, stb. Nem fog úgy "rádolvadni", mint a bőr, és nem fog veled mozogni. Amikor a bőrt felveszed, pont az a jó benne, hogy nyáron belerohadsz :D Na jó nem, de ha esel, sokkal tartósabb, mint a textil. Meg nem is ázik át olyan gyorsan. Stabilabban állnak benne a protektorok.
Kétrészes vs egyrészes: Kétrészes jó, mert le tudod venni a kabátot, egyrészesnél nem. Egyrészes jobb esésnél, mert nem mozog rajtad annyit (ott tartja a protektorokat) mint a kétrészes. Meg nem kell szenvedni a zippzárral. Meg az menőbb is :D
Na mindegy, kinek mi tetszik. Egy biztos. Városba, robogózni nem kell bőr. De ha túrázni mész, egy gyorsabb motorral, (120+) akkor sokkal többet fog a bőr, mint a cordura. Ellenkező esetben a cordi ruha jobb.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3821) Taki81 válasza stargazer (#3801) üzenetére


Taki81
csendes tag

Gratula stargazer! :C
Üdv a klubban.
Széles utat! :)

(#3822) Taki81 válasza ALI_G (#3804) üzenetére


Taki81
csendes tag

Simán megérdemli.
Hisz ő is megtesz a te kényelmedértmindent! :DD (sör)

(#3823) #25954560 válasza Tüzi (#3820) üzenetére


#25954560
törölt tag

vannak osszecippzarazhato ketreszesek. a jakeban es a nadrag derekan is van zippzar, aztan ha ugy erzed osszekuzdod.

(#3824) Taki81 válasza stargazer (#3817) üzenetére


Taki81
csendes tag

Hasonlóan gondolom én is mint Tüzi amit irt a 3820# -ben. :R
Annyit tennék még hozzá, hogy nekem bőr van 2 részes és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kényelmes jol illeszkednek a protektorok. És szerintem jbban is néz ki mint egy textil. Aztán azért van 1-2 ami abbol is tetszett.
Ami az árát ileti szerintem lehet elfogadható áron is venni.
Ha nem "csak" 1 kabát kell hanem komplett felszerelést szeretnél akkor lehet érdemes kimenni Ausztriába a Louisba. Tudom, hogy van Pesten is de nincs akkora választék, csak rendelésre tudnak hozni többmindent. Az meg nem ugyanaz. Meg kell probálni a cuccost! :)
Nekünk a barátnőmmel 1-1 komplett szerko kellett mindennel, és megrte kint megvenni. Néztem itthon is egy boltban(Louis viszontelado rendelésre tudott volna sokmindent raktáron nemnagyon voltak), használt volt és 120000 ért adta a nadrágot+kabátot. Ott meg ujjonan volt ugyanez 80000. Még benzinköltséggel is megéri. 40k-t nem autozol el odáig+vissza.
Van különbség! Nem kicsi!

Ja igen és össze zipzárazható. :D Könnyen és hasznos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3825) Topiccsendőr válasza #25954560 (#3823) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, nekem is bőrkombim van, leteszteltem jópár eséssel. Jól bírja, nem mászkál semmi sehova.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3826) sowi válasza stargazer (#3817) üzenetére


sowi
őstag

vegyel SM ruhat, az nem gornyedosre van tervezve es eleg jol lehet mozogni benne

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3827) stargazer


stargazer
senior tag

oké köszi még átgondolom. sok víz le fog folyni még a dunán mire én oda jutok hogy valamin ténylegesen kellene gondolkodnom, csak fel akarok készülni és naprakész akarok lenni info-ügyileg. persze nem mintha annyira szeretnék elesni hogy kipróbálhassam mennyire jól véd ez vagy az... :( :DDD

igen ezt az osztrák louis boltot hallottam én is simán elmennék oda.

más: amit még szerettem volna kérdezni, hogy azért tartják általában a robogókat kényelmesebbnek mint más motorokat, mert nem annyira nyeregszerű az ülése, hanem inkább olyan mint egy szék? tehát hogy alapvetően az emberek kényelmetlenebbnek tartják ezt a nyeregszerű üléspozíciót?

sowi: az milyen? erre a hálósra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3828) feca81 válasza stargazer (#3827) üzenetére


feca81
aktív tag

egyreszt ezerrt,masreszt azert,mert raulsz,es huzod a gazt,meg a fket.semmi valtas,semmi mozgas,akar konyokolve is vegig tudsz menni a varosban.masreszt viszonylag igenytelen,szoval raulsz,es mesz.nem kell annyit melgeiteni,meg hasonlok.egyszeru,gyors, praktikus varosi hasznalatra. de aki igazan motorzin akar,az nem lesz meg valto nelkul. en inkabb simson,mint egy robogo:)
ruha: en egy sima teli si kabatban estem egy marha nagyot.a kabat kiszakadt,hasznalhatatlan.most mar jatszos kabat,pedig nagyon imadtam a kabit.meg akkor ne mvolt penzem motoros dzsekire.azutan vettem egy bort.feszul rajtam,mint nadrag egy jo no lattan. ebben este megy picit,meg se latszott rajta.teny,h jobb a bor,ezert dragabb is.soxor elaztam benne,a polom alatta mindig szaraz maradt,mig a farmerbol csurgott a viz.most mar a labam se azik,mert borcsizmat vettem.az is hasznos,csak kikezdi a labam tobb km gyaloglas utan.no de ne mis erre terveztek:)
amugy 30-ert vette ma kabatot light protektoros. ugyanennyi volt a csizma is,es mindkettovel maximalisan meg vagyok elegedve.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#3829) sowi válasza stargazer (#3827) üzenetére


sowi
őstag

nem, az SM ruha gyarilag az egyenes ulespoziciora es a konnyu mozgasra helyezi a hangsulyt, tobb benne a gumirozott resz mint egy speedruhaban, direkt erre van fejlesztve, nincsenek rajta terdkoptatok meg altalaban pup sem

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3830) sowi válasza feca81 (#3828) üzenetére


sowi
őstag

ezt egy sima adidas kapucnis pulcsiban produkaltam, a pulcsinak semmi baja nem lett :)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3831) Retekegér válasza sowi (#3830) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mekkora sebességnél?
Haversrác kb. ugyanígy járt, csak ő a hátán csúszott pólóban. Nem lehetett fájdalommentes egy akkora bőrfelületen. Kb. 50-nél dobta a hátast, ha jól emlékszem...

<< Heimdal >>

(#3832) ALI_G válasza stargazer (#3817) üzenetére


ALI_G
veterán

A National-on láttam, hogy a Spanyolok meg meg még 2 országban a rendőröknek ilyen felfúvódó ruhája van :)

a legbiztonságosabb nem esni ;)

[ Szerkesztve ]

(#3833) sowi válasza Retekegér (#3831) üzenetére


sowi
őstag

nemtudom mennyi volt, nincs kilometeroram a motoron, negyedik gaznal volt, olyan 60 korul sztem

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3834) Tüzi válasza #25954560 (#3823) üzenetére

Tom, azért mondtam, hogy az egyrészesnél nem kell szenvedni a zipzárral :)
Amúgy én most Kushitanira hajtok, de abból sajna csak kétrészes van :(
Vagy rendelek usából egyrészest, viszont azt én állítom össze. Mármint színre :)) 1300$ :W :W :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3835) ALI_G válasza Tüzi (#3834) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem kétrészes van, zipzározható. Mihelyst hozzászoktam, már nem tudom úgy felvenni mint egy egyrészest.

(#3836) ALI_G


ALI_G
veterán

Egyébként megrendeltem barátnőmnek a kabit. 15k-nál többet nem akarok rászánni, így is szülinap+valamennyire karácsony is, a protektorokat majd a szülei álják, ha jövőre megyünk tűrázni. Elvileg Erdély lesz.
Bár ha azt nézem, akkor 26ért olyan faxa bőrkabátot kapok ismerősnél protektorral, így meg ráköltenek 10et protektorra :O de most hogy adjam nekik elő otthon, hogy adjanak egy tízest :) ???

(#3837) Topiccsendőr válasza Tüzi (#3834) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemá... Magyarországra csak a legcsövesebb Kushitanit hozzák?Pedig a nnak a ruhának elég nagy múltja van... Japánban...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3838) sowi válasza Topiccsendőr (#3837) üzenetére


sowi
őstag

ez itt a balkan....:)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#3839) ALI_G válasza sowi (#3838) üzenetére


ALI_G
veterán

bukogombak, allithato versenylabtartok, elox hegyek stb. kóllmí: 30-3087783

ez mióta van nálad? Nekem meg csináltatnom kellett 9k-ért fél éve.

(#3840) Retekegér válasza stargazer (#3801) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Gratz, kb. 2 éve én is éreztem ezt az eufóriát. :C
Július végén volt a vizsga, iszonyat meleg, rajtam meg fekete kabát, fekete bukó. A vizsga végén, ahogy levettem a kormányról a kezem, szabályosan folyt az izzadtság a kabátom ujjából. A vizsgabiztos tök rendes volt, csak annyit mondott, hogy nem kéne annyit használni a lábam az elinduláshoz, amúgy minden OK. A rutintól jobban paráztam, mint a forgalmitól, a 8-as fordulás karjelzéssel nagyon fincsi volt.

<< Heimdal >>

(#3841) stargazer válasza Retekegér (#3840) üzenetére


stargazer
senior tag

kösz!

karjelzéssel kellett a 8-ast csinálnod??? ez durva! :DDD ilyen azért nálunk nem volt szerencsére... :))

gilera fuoco rendkívül bejön nekem. így drága meg minden, de ha azt nézzük hogy egy alap burgman 650-esnél olcsóbb (igaz kisebb is egy kicsit), és hogy ez a futómű tényleg ad annyi pluszt... most van egy új cikk róla a totalbike-on. egy ilyennel azért már simán el mernék menni messzebbre is túrázni.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3842) Tüzi válasza sowi (#3838) üzenetére

Télleg, árajánlatot mikor kapok elox-ra? :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3843) Tüzi válasza Topiccsendőr (#3837) üzenetére

Hát jah. Elég "szar" ruhákat csinálnak, hogy olyat akarjak. Nem hiszem, hogy 185ről tovább növök, szal muszály lesz beszereznem egyet.
Elvégre egy japán fan ember, echte japán motoron, csakis japán ruhában feszíthet :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3844) stargazer


stargazer
senior tag

az egyetlen ami nekem szemet szúrt a cikkben, és egy kissé elbizonytalanított hogy "A futómű durva útegyenletlenségeken csúnyán felütött, bár inkább a hangja volt rémisztő". ez vajon mit jelent? keményebb lehet a felfüggesztés mint a Piaggio MP3-on? vajon állítható...? hmmm...

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#3845) Topiccsendőr válasza stargazer (#3844) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én valószínűsítem, hogy ha felüt, akkor puha. Az előfeszítésen kellene állítani, ha lehet.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#3846) feca81 válasza ALI_G (#3836) üzenetére


feca81
aktív tag

"figyu, mit szolnatok,ha kozosen vennek ajandekot a lanynak?igy biztosan jot tudunk venni,nem pedig ket gagyit" :DD

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#3847) feca81 válasza Retekegér (#3840) üzenetére


feca81
aktív tag

karjelzessel??? nalunk csak index meg persze hatranezes...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#3848) ALI_G válasza feca81 (#3846) üzenetére


ALI_G
veterán

Közösen? :F mármint te a tiednek, én az enyémnek? :) gondolom erre gondolsz.

Hát én már megrendeltem ezt amit linkeltem, 1 hét múlva meg is jön.
De Szegedre eltudok hoszni bármit ha az segít.

(#3849) ALI_G válasza feca81 (#3847) üzenetére


ALI_G
veterán

asszem első motoros jogsinál úgy kell. Vagy csak kellett? Még nekem A1-re úgy kellett, de A-ra már szerencsére nem. Elképzelhetőnek tartom, ha egyből A-ra megy vki, akkor neki is le kell nyomni. Mert mi van ha kiég egy izzó és nincs nálad tartalék? :Y :W :))

(#3850) feca81 válasza ALI_G (#3848) üzenetére


feca81
aktív tag

oooo, nem mi ketten kozosen:). ideztem, ezt kene mondanod a lany szuleinek.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.