Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4601) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#4600) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bocsi a Világháború nagy V... mekkora bunkó vagyok...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4602) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4599) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Na, a fojtószelepedet mivel tekered? nem szervomotorral, hanem egy dróttal.
Fém fékcső szetteket lehet venni boltban modellekre, olyan 35 000 környékén. Meg lehet csináltatni jóval olcsóbban is. Biztosan megérné, ha nagyon-nagyon fékezel vele és azt érzed hogy rossz az adagolhatósága a fékednek. De amíg ezt nem érzed, nem hinném , hogy van értelme.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4603) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Az NR dologhoz visszatérve eszembe jutott egy 90-es években megjelent cikk a Motor-Revüből, amikoris a japánok kocka - mégegyszer elismétlem - KOCKA dugattyúkon kísérleteztek. És volt egy ábra is róla. A cikk írója ironikusan megjegyezte: ahogy a japánokat ismeri, nem fognak zavarba jönni az illesztéseknél. Namost kérdem én... Noooormáááálisak? :DDD
Én nem tudom mit szívnak ott ezek, de adhatnának nekem is belőle...

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4604) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4602) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát néha érdekes a fékhatás.
Múltkor fékezgettem nagyobb sebességről (talán 3 hete, már akkor is 15 fok lehetett max), viszaváltással, felpörgetve ahogy a nagyok (vagy mint a balfaxok mint én), de annyira elől lett a súgy, hogy a hátsó minden nélkül dadogott és irányíthatatlan volt. A kormányt se mertem elfordítani, csak behúztam a kuplungot hogy hagyja abba :) jó persze egyébként hozzátartozik hogy előtte fújtam fel a gumikat, közben rájöttem, hogy nyári időre, gyári nyomás+0,1 barra fújtam :) valszeg még hideg volt a gumi és a kis hátsófék nyomás ellenére is ugrált a hátsó kerék vagy a franc tudja mit művelt mögöttem.
Első meg egy pont után azonnal beblokkol, de még nyáron is.

250-es hornet haverom tán most rakat rá fém fékcsövet, majd kipróbálom, bár ott csak egy tárcsa van elől, nem tudom mennyire lehet összehasonlítani így az érzést.

(#4605) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4604) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elpattogott a hátsó kereked, mert nem adtál gázfröccsöt a visszaváltás előtt, így nagy volt a motorféked hátul. Ez a te vezetéstechnikai hibád, nin csköze az első fékhez.
Nekem inkább oldalra szokott elmászni a hátulja, szinte keresztbe megy, mert okosan gázfröccsöt adok neki visszaváltásnál kanyarnál.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4606) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4605) üzenetére


ALI_G
veterán

adtam neki gázfröccsöt, ezt mondom. Vagy 12000ig felsuhant melőtt kinyomtam volna a kuplungot. Aztán visszaváltottam megint egyet, ott is adtam neki, és akkor már nagyon "pattogott", nem tapadt az a fránya gumi.

onnan is ismerem az effectet, hogy a saját bőrömön tapasztaltam meg az asztfaltot egy körforgalomban ahol 2-es helyett 1est váltottam az MZ-vel. nem kellett volna. Ki is csúszott alólam :) szóval akkor rájöttem :)

[ Szerkesztve ]

(#4607) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4606) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

akkor rossz fokozatban voltál

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4608) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4607) üzenetére


ALI_G
veterán

na mind1, még mindig csak ott tartok, hogy megkéne tanulni motorozni.

(#4609) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4606) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az még jó, amikor véletlen üreset váltasz és nem veszed észre, aztán a kanyarban húzod a gázt, és dőlsz és dőlsz, és nincs ami kihúzzon, na az még fincsi. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4610) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4608) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Fenét! Nem kell annyira visszaváltani, hogy ekkora legyen a motorfék, azt jóvan, nem mágia ez.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4611) Tüzi válasza Topiccsendőr (#4600) üzenetére

Utolsó bekezdésed miatt akkora kultusztárgy :)
900RRje megintcsak mindenkinek lehet.
Ez ugyanolyan mint az M1 Alpina BMW. Olyanja se lehet akárkinek.Hát NRje sem :(
Lehet, hogy "sok" benzint evett, és borzalmas volt a nemtudommilyen hatékonysági mutatója, de akkoris működik, versenymotorként pedig 150ló felett tudott.

De most őszintén.
Veszel egy tucatjapán motort. Beállsz vele parkolóba, megkérdezik melyik a tied, "Aaaz ott, a 3dik sorban a 8dik hupilila.
áááá kérlek... Melyik a tied? "Az NR". Hát... az a pofa engem kárpótolna akármiért :))

A Yamatot pedig direkt azért küldték oda, ahova, hogy elsüllyedjen. Visszafelére nem számoltak neki üzemanyagot...

Bol d'Oron. <- Ezt megint elfelejtettem :W
Agyonvágás = Pár körrel a vége előtt 2dik helyről kiszállt gumihiba miatt ;)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4612) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4609) üzenetére


ALI_G
veterán

ajjj, az kellemetlen. Nekem gyorsításnál talál üreset, 3-4-5 között asszem. De mindig arra a megállapításra jutok, hogy biztos túl gyengéd voltam :D addig jó amíg ez az én hibám, ha a váltóé, akkor már rég rossz.

(#4613) Topiccsendőr válasza Tüzi (#4611) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jóólvan, a parkolós sztoriban, vagyis abban, hogy egzotikum - teljesen egyetértünk :DDD

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4614) Tüzi válasza Topiccsendőr (#4603) üzenetére

Most mé? 123-as mercikben meg 6szögletű dugattyú volt. Igaz nem látható módon, de mérhető. :)

Kérdésedre a válasz: Igen, normálisak, mert folyton meg akarnak újulni, újat csinálni, ez élteti őket.
Ezért van az, hogy 35-40 év alatt "agyonvertek" a technikában mindenkit.
Igaz, ehhez kell a pofátlanságuk is, meg a "mindenhovafényképezőgéppelmegyünk" dolog, de akkoris megcsinálták.
Az is igaz, hogy sok technológiát elloptak. Viszon jobbá tették :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4615) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4612) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Légy kemény, mint a vídia, ne szarozz, rúgd neki a fokozatot :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4616) Topiccsendőr válasza Tüzi (#4614) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Na majd a kínaiak...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4617) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4615) üzenetére


ALI_G
veterán

jóvan vazze, kemény leszek :))

(#4618) ALI_G válasza Topiccsendőr (#4616) üzenetére


ALI_G
veterán

azok csináták azt, hogy megvettek 6 marhadrága elektromikroszkópot, 5öt szétszedtek, és megtanulták legyártani a darabkákat, aztán volt saját termékük, ami ugyanaz mint az amcsi.
ugyanezt eljátszották valami chippel is.

(#4619) Topiccsendőr válasza ALI_G (#4618) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

biztos ők is, meg biztos nem csak mikroszkóppal.

Viszont azt hittem, mhogy a Generic az kínai, (nemtom milyen okból) de úgy láttam, hogy francia, és Généric a neve. De hogy az milyen fasza smkp-t gyárt..
Kééész

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4620) #25954560 válasza Flashback (#4590) üzenetére


#25954560
törölt tag

hehe, thokoly ut, ybl? :)

(#4621) Boci_83 válasza Tüzi (#4614) üzenetére


Boci_83
őstag

És biztos hogy nem volt hülyeség, kitalálta zat valaki, mert a havernak a 123-as Mercije a garázsunkban áll, úgy indul mint az óra első főtengely fordulatra, pedig több mint 700 000 Km :Y van benne amiből félmilliót ő rakott bele... meg kitudja hova csavargatták az órát mikor behozták tizenévvel ezelőtt az országba.!?

**********

(#4622) #25954560 válasza Boci_83 (#4621) üzenetére


#25954560
törölt tag

tegyuk hozza h a tartossaghoz nagyon nagy mertekben hozzajarul a tulmeretezett motor is :)
200D - 55/60LE, 300D - 88LE. persze azon kivul h nagyon jo es tartos megoldasokat alkalmaztak.

(#4623) Boci_83 válasza ALI_G (#4618) üzenetére


Boci_83
őstag

Ezt az oroszok is eljátszották hogy ellopták a technikát. Megvettek 3 db BMW-t a 2. Világháború idején, kettőt szétszedtek, a harmadik megmaradt, és kicsit lazább illesztésekkel megcsinálták az URAL-t. :DDD Ennyi. Erről szól ez, a Mclaren is kémügybe keveredett vagy mi..!?
Fzr 1000 exup, ha esetleg... de már képet is bigyeztettem be. :R viszont tavasszal lehet megy a levesbe.!??

**********

(#4624) feca81


feca81
aktív tag

CSODA TORTENT!!!
visszatert a motorom !!!!!!
nem vicc,tegnap a rend orei lefoglaltak a jelenletemben, es hazatolhattam. igaz hianyzik a fel lelke,mert azt nem talaltuk,de allitolag azt ma kapom vissza. ilyen aprosagok mint henger, hengerfej, karbisor,komplett hutes, idomok. ne mtetel :DD
termeszetesen az a f.sz ne mvolt jelen, az apja adta at.na nehogy mar o ilyen aprosagokkal foglalkozzon,mint az ellene elindult eljaras! de addig jar a korso a kutra,mig ket skinhead ossze nem tori...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4625) feca81 válasza ALI_G (#4575) üzenetére


feca81
aktív tag

kikerem magamnak! csongrad megye kozel van:D

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4626) feca81 válasza Tüzi (#4579) üzenetére


feca81
aktív tag

14 millio az ara??? mit tud ez beszel???? v ennyire ritka tipus?

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4627) feca81 válasza Boci_83 (#4623) üzenetére


feca81
aktív tag

megy a levesbe????

sry a 14 millios kerdesert,kesobb olvastam a hozzaszolo HSz-eket...

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4628) ALI_G válasza feca81 (#4624) üzenetére


ALI_G
veterán

te egy a millióból vagy, de grat!

csongrád megyében tudsz olyal pályát mint Kakucsring? Vagy valami asztfaltozott kis versenypálya?

(#4629) [lAyCsI] válasza Flashback (#4568) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

BP :)

-= No way back from Here =-

(#4630) [lAyCsI] válasza Topiccsendőr (#4574) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

tavasszal ha megyünk szerzek futót

-= No way back from Here =-

(#4631) feca81 válasza ALI_G (#4628) üzenetére


feca81
aktív tag

csak crosspalyakat tudok,de azt egybol kettot:)
azt tudom hol szoktak gyorsulni,de hogy hol payalznak,fogalmam sincs.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4632) Topiccsendőr válasza feca81 (#4624) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt meséld már el konkrétabban, mi történt ???

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4633) Topiccsendőr válasza [lAyCsI] (#4630) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Naccerű, hajrá!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4634) ALI_G válasza feca81 (#4631) üzenetére


ALI_G
veterán

na azt én is. Az még békés megyében is van jópár, de csak azért mert sokkal olcsóbb mint egy asztfaltos pálya.

(#4635) feca81 válasza Topiccsendőr (#4632) üzenetére


feca81
aktív tag

mint azt tudjatok, odaadtam egy szerelonek a motort,aki huzta-halasztotta az atadast. mondvan,nem er ra,meg mas bajok jottek elo, stb. kifizettem neki az alkatreszek arat elore, de hiaba.ez junius 20-a ota tart. 3 napja volt ott 5 honapig!!!! mar nagyon untam a dolgot,h nem adja vissza,akar szetszerelve is,csak keruljon mar haza. addig addig huzta,mig feljelentettem. a feljelentes se tette meg a kivant hatast,nem foglalkozott kulonosebben vele,nem ijesztette meg.a nyomozo megunta,es elment lefoglalni a motort.ez volt tegnap este. trmeszetesen o nem volt jelen,hanem az apja adta at. az alkatreszek,amiket javitani kellett,sehol nem voltak.azokat elvileg ma fogja atadni, szinten az apja. o tulsagosan elfoglalt. a penz egy resze jon vissza,mert felet nem csinalta meg,amit mar kifizettem. kicsit felek,h szanaszet van kapva a motor,es h mi fog hazakerulni. igy elso korben laikus szemmel ami ott van nala az a hengera dugokkal, hengerfej, karbisor a komplett hutorendszer,gyujtokabelek,motortarto vasak, idomok, kabelek,tomitesek,es meg par aprosag. amit azert vett le,h hozzaferjen a blokkhoz,es azok az alkatreszek,amiket javitani kellett.remelem mind hazajon. mar azt se banom,ha nem javitotta,majd megcsinaltatom massal,de akkor a penz is jojjon vissza! nem vagyok en milliomos, h csak ugy otthagyjak vkinek 95E Ft-ot.
a feketeleves: se a motorrol,se a penzrol nem irtunk adasvetelit,mert minek,hisz egy het alatt rendberakja. hulye voltam, draga lecke volt... hal istennek a motort mar nagyjabol visszaadtam,most mar "csak" a penz banhatja.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4636) ALI_G válasza feca81 (#4635) üzenetére


ALI_G
veterán

jesszus.
legalább a szerelő nevét add közzé, hogy senki se menjen hozzá ezek után. Dögöljön meg az ilyen vagy legalább legyen munkanélküli 10 évig.

(#4637) Topiccsendőr válasza feca81 (#4635) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szegény embert még az áram is rázza...
Nagy makákó ez a szerelő, még szerencse, hogy télen visszakaptad, talán szezonre össze lesz biggyesztve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#4638) feca81 válasza ALI_G (#4636) üzenetére


feca81
aktív tag

Adanyi Peterrol van szo.
miutan elvittem hozza a motort, tobb felol jeleztek,h oriasi hiba volt. azt birom,h az egyik szerelo huzza le a masikat,es akkor te dontsd el,kinek higyj.
egy ismerosom szinten nala javitatta a motorjat (miatta vittem oda), es kegyetlenul megszivta. hasonloan,tobb honapig konyorgott,mire visszakapta a motort mukodokepesen!!! mar ez is nagy szo.o nem fizetett neki munkadijat,mondvan,sokat kesett. tehat a szerelo a mai napig probalja behajtani rajta a penzt. ez meg igy rendben is volna,csakhogy a motor 1 het utan beallt. elvitte egy masik szerelohoz,aki miutan meghallotta ki szerelte, el se akarta nagyon vallalni. de rendes volt,csak szedszedte, es ekkor jott a dobbenet!!!!!!!
a dugo 180fokkal el volt forgatva,magyarul forditva volt benne. a csapszegtarto zegergyuruk hianyoztak. ezaltal a csapszeg kirazodott,es melyen beleszantott a hengerbe. azt mar hagyjuk,h a vezerles el volt rakva 2 foggal... a srac majd szivszedulest kapott,mikor megtudta.azonnal ment a peterhez,h szamonkerje a dolgot,meg meg az ottmaradt potalkatreszeket elhozza. es meg ezutan is be akarja hajtani rajta a penzt az exszerelo!! van bor a pofajan.
sajnos kb 1 honap kulonbseggel vittuk oda a motort. o egy honappal hamarabb.ha vartam volna kicsit,akkor mar okosabbak lettunk volna,es legalabb en meguszom.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4639) feca81 válasza Topiccsendőr (#4637) üzenetére


feca81
aktív tag

talan,mivel az alkatreszek meg mindig ott vannak nala.ki tudja mikor kapom vissza.igeret szerint ma du, de hat igeretekkel tele van a padlas.

mellesleg az enyemen kivul meg 3 motor volt a taroloban,mindnek kiszedve a blokkja.nem tudom veluk mi van:)

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4640) stargazer válasza feca81 (#4639) üzenetére


stargazer
senior tag

vazz. sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél ez nagyon durva! igen tudom európába tartunk meg aurópai emberek vagyunk, de egy ilyen helyzetet lehet hogy nem tudnék mással megoldani mint azzal hogy odamegyünk páran nagyobb arcok és szépen visszakérjük tőle a lóvét meg az alkatrészeket. ez a faszi sztem orvosi eset különben. nemigaz hogy nem a muszájkabát lóg neki a fogason.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#4641) Tüzi válasza feca81 (#4638) üzenetére

velem ilyet csinálna, tuti nem szerelne többet :)
nem lenne mivel. ;]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4642) Stalker-2572 válasza feca81 (#4638) üzenetére


Stalker-2572
addikt

OMG+előzőre is OMG :o

All Black...

(#4643) ALI_G válasza feca81 (#4638) üzenetére


ALI_G
veterán

én beperelném a haveroddal közösen, hozzá nem értésért vagy valamiért, csak nem írtatok semmit.
De ha a haverod se írt semmit vele, akkor a szerelő se élhet szerintem semmilyen jogi eszközzel. Ez oda vissza megy. Tudod a fair-es dolog a TV-ből. Sajna most igaz.

Stalker-2572: Szerintem ez a WATTAFAKKK!!! eset.

[ Szerkesztve ]

(#4644) Tüzi válasza ALI_G (#4643) üzenetére

Én a kezét a hátába nyomnám az embernek... pedig nem vagyok nagydarab, de ha elkap a harci ideg, akkor se Istent, se embert ;]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4645) jasszer válasza Tüzi (#4644) üzenetére


jasszer
senior tag

Az erőszak sosem lehet megoldás. De vannak kivételek... ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#4646) Tüzi válasza jasszer (#4645) üzenetére

k..va anyját annak, aki összebarmolná a motorom, minimum a karlevágás. :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4647) feca81


feca81
aktív tag

nahat ma du meglett a motor par ujabb alkatresze. az idomok megkerultek, amiket hegesztesre adtam oda, semmit nem csinalt rajta.sot meg tovabb tordelte. egy fulet letort a hatso lampabura koruli idomrol. megkerult a karbisor,a levegoszuro, a hengerfej fedele a vezermutengelyekkel. nehany csavar, a blokktarto, nehany hutocso meg a hutoracs. a henger es hengerfej meg mindig hianycikk. + egyhutocso, meg a gyertyak es kabelei.ja meg a hengert es a karbit osszekoto gumik. falsni v hogy hijjak. alakul. allitolag kedden meglesznek ezek is. ja meg a legfontosabb,amit tobb,mint fel even at hajtottam azt a kis idomot,h szerezzek egyet, nincs meg.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#4648) ALI_G válasza feca81 (#4647) üzenetére


ALI_G
veterán

juj, arra az idomra emléxem. Végül külföldröl szereztél, vagy hogy is volt? Japánból?
Valami szankciót bekéne vezetni az ilyenekre.

Van egyéltalán engedélye? Milyen szervezetet lehetne ráküldeni? A fogyasztóvédelmen kívül...vmi durvábbat.

(#4649) jasszer válasza ALI_G (#4648) üzenetére


jasszer
senior tag

Tényleg nem vagyok az erőszak híve, de egy ilyen mentalitású emberrel nem sokat lehet kezdeni... Ráküldesz vmi szervet - leszarja. Papír nélkül, hivatalos úton komolyabban nem lehet megfingatni sztem.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#4650) stargazer válasza feca81 (#4647) üzenetére


stargazer
senior tag

most komolyan ez kész az ember esze megáll hogy néha mik mennek!! én komolyan megmondanám neki hogy azta spéci idomot nagyon gyorsan kerítse elő ha kedves az egészsége. fxszkivan komolyan én felbxszom magam az ilyesmin pedig nem is velem történt de ez annyira felpiszkálja az agyamat hogy legszivesebben Coenfilmet csinálnék belőle.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.