Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18051) Gaboman válasza hitman, (#18046) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tudlak irigyelni érte,ma én is menni szerettem volna de sajna nem olyen idő van mint tegnap volt.
Pedig úgy vártam hogy ki tudjak gurulni vele egy kissebb körre.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18052) mik válasza Boci_83 (#18049) üzenetére


mik
csendes tag

Hát igen, valóban így kezdtem a keresést.
1. Család - senki sem motorozik, csak néznek rám értetlenül, hogy mér akarok én ilyen "hülyeséget"...
2. Ismerősök - autóznak. Mind. "Első fecske"-érzésem van. Nem a megfelelő emberekkel barátkozom? Nem érdekel, én akkor is motorozni fogok. :)

(#18053) jasszer válasza mik (#18052) üzenetére


jasszer
senior tag

Nálam is uez volt a helyzet, segítenék is elhozni a szinyót, de vasárnap ötig dolgozom.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18054) mik válasza jasszer (#18053) üzenetére


mik
csendes tag

Jajj, jó hogy írod, pontosítok: a szimó gazdája is du 4-5 körül ér haza aznap, tehát utána lenne aktuális. Sajnos pont sötétedik már akkor...

(#18055) mik válasza jasszer (#18053) üzenetére


mik
csendes tag

(félre ne érts: nem neked írtam a pontosítást, vasárnapi munka után nyilván nem aktuális)

(#18056) TayRol


TayRol
veterán

Hatha valaki tud tippet adni... :)

Van kulonbseg a dragabb, `E` legal (Yoshi, Akra, Laser, Mivv,...) es az olcsobb, nem `E` legal (Martin, Raptor, Finster,...) dobok kozott azt nezve, hogy muszakin le kell-e venni, es a gyarit visszatenni a benne levo katalizator miatt? Mert mindenkeppen olyan dobot szeretnek, amit nem kell allandoan fel/le szerelgetni...

(#18057) [lAyCsI] válasza TayRol (#18056) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a drágábbakhoz általában jár furulya, amit egy csavarral gyorsan el lehet távolítani,
viszont árban kissé borsosabbak...

-= No way back from Here =-

(#18058) Tüzi válasza TayRol (#18056) üzenetére

Nem a kipuffban van a katalizátor.
Ha a Yoshi E betűs, akkor befonom a szemöldököm :D Hallottál már RS6-ot 600RR-en? Egyszer hallgasd meg, utána többször nem fogod, mert megsüketülsz.

Mindegyik sportdobot le kell venni műszakira, mert úgy meghúznak érte mint a huzat. Ezért érdemes gyorsan szerelhető bilincsesre megcsinálni a cuccot.

ill mod:
Nem a dobban van, hanem a csőben.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18059) Boci_83 válasza Tüzi (#18058) üzenetére


Boci_83
őstag

Én nem tudom máshol mennyire sz@roznak a kipuffal, de nekem az FZR-en Yoshimura volt, legalábbis nagyon jó minőségű koppintás, E-betű tuti nem volt benne, én nem szedtem le egyszer sem, 2x műszakiztattam, soha nem nézték meg. Beálltam vele a műhelybe, mégcsak nem is halkan közeledtem... :DDD kifékeztem az elejét, hátulját átnézték az izzókat, az egyik hátsó nem világított, adtak a kezembe egy izzót tegyem bele, duda szóljon 'oszt csókolom.

Hangsúlyozom 1 forinttal sem kellett többet fizessek, illetve igen kiszámlázták a 100 Ft-os izzót aztán a legnagyobb problémát az okozta nekik, hogy nem volt nálam az utolsó biztosítási csekk. Otthoniak elfaxolták, utána kaptam is a forgalmit. Szóval, vagy rossz helyre viszitek, vagy valami nem kóser.

Mod: mondjuk most jut eszembe haveromat is csesztették a Raptor dob miatt a Hayabusán, bár ő nem is ott vizsgáztatta ahol én, igaz az durván nagyon is szólt. :C Neki is vissza kellett tenni a gyárit.

Akkor rossz helyre viszitek!! :D :B

[ Szerkesztve ]

**********

(#18060) TayRol válasza [lAyCsI] (#18057) üzenetére


TayRol
veterán

Amit vennek (MIVV) ahhoz van furulya, s olyan 100-as lenne a dob. Ez `E` legal. A masik, amit neztem, az a Martin dob. Nekem (asszem) a dobban van a katalizator (azert akkora a 650-es bandi dobja), ellenben motornal nincs zoldkartya - ahol esetleg neznek.

Tuzi: szvsz a Yoshi `E`-s, de nem teszem ra a nyakam, lehet igazad van :B

Boci: A Raptor ellenben nem `E`-s, es furulya sincs benne. Ott nem csodalkozom, hogy szoltak.

Szoval nem akarok mindenkeppen 100-at kiadni egy `markas` dobra, ha ugyanugy le kell venni, mint az 50-res `noname`-et...

(#18061) bajnokpityu válasza TayRol (#18060) üzenetére


bajnokpityu
félisten

leo vince E legal,és megáll az alu 50-60között furulyával együtt.

Tüzi:2x vittem tökig kiherélt leoval műszakizni gépet,be sem kellett inditani,kutyát sem érdelekte.
és csomó régebbi sportmotoron a dobban volt a katalizátor.ujabban azéer van a csőben,mert minél közelebb viszik a leömlőhöz a magasab hőmérséklethez.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#18062) TayRol válasza bajnokpityu (#18061) üzenetére


TayRol
veterán

Nemaaa... :Y Muti mar, hol van ennyiert, en nem lattam sajna, csak dragabban.

[ Szerkesztve ]

(#18063) [lAyCsI] válasza TayRol (#18060) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Yoshi nagyon szép :K
sztem ahhoz is van furulya...
Hívd fel a CORSARO-t és kérdezd meg szvsz...

-= No way back from Here =-

(#18064) TayRol válasza [lAyCsI] (#18063) üzenetére


TayRol
veterán

Szep, szep, de nem fer bele a keretbe, 150-170 ezer lenne. Annyit nem szanok ra. :(

(#18065) [lAyCsI] válasza TayRol (#18064) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

jeájnó :)
anno én is hasonló megfontolásból vettem magyar kisiparit...

-= No way back from Here =-

(#18066) TayRol válasza [lAyCsI] (#18065) üzenetére


TayRol
veterán

Allesz lehet, csak akkor levenni/feltenni kell neha. :)

(#18067) Gaboman válasza TayRol (#18062) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ha jó és szép és ráadásul olcsó kipufogót akarsz hívd fel ezt a számot!

Albert Péter
06309793843

Olyant csinál neked hogy össze csinálod tőle magadat annyira tetszeni fog minden téren ezt megigérhetem!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18068) Tüzi válasza bajnokpityu (#18061) üzenetére

Ez a katalizátoros dolog részben igaz, deee... nekem eddig mindig el kellett indítanom a motort. Szóval tessék csak gyári dobbal elvinni. szvsz.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18069) TayRol válasza Gaboman (#18067) üzenetére


TayRol
veterán

Oksa, koszi. Milyen tipusu dobokat keszit?

Tuzi: szoval akkor barmilyen draga, markas, street-legal dobot veszek, vissza a gyarit muszakira?

(#18070) zsoltee10


zsoltee10
addikt

nekem LeoVince van a vason és van benne furulya, meg van hozzá EU szabványos homologizációs igazolás, szóval a katalizátor hiányát leszámítva mehet műszakira, akatralizátort meg nem nézik, mert nincs zöldkártya.

Tüzi: csak az utobbi 1-2 évben kezdték szétválasztani a katalizátort a dobtól. pl. Transalp, Gixxer haccáz.

[ Szerkesztve ]

(#18071) TayRol válasza zsoltee10 (#18070) üzenetére


TayRol
veterán

Ez jol hangzik. Honnet szerezted a Leo Vincet? :)

(#18072) zsoltee10 válasza TayRol (#18071) üzenetére


zsoltee10
addikt

amikor a mocit vettem, belealkudtam az árába. 85k volt a listaára 2 éve.
így néz ki, és a hungária körúti pardiban vettem. leo_er6

[ Szerkesztve ]

(#18073) TayRol válasza zsoltee10 (#18072) üzenetére


TayRol
veterán

Az meg bele is ferne a keretbe... De hatha forgalmazzak Kawa szalonon kivul is. Utanajarok :)

Jaa, Pardiban. Megkerdezem oket holnap. Es mi a velemenyed rola? Minoseg, kidolgozottsag, hang.

[ Szerkesztve ]

(#18074) Tüzi válasza zsoltee10 (#18070) üzenetére

Hmm. Hát akkor eztet nem jól tudtam. No mindegy, hülye a pap :)

Gondoltam megosztom veletek ezt a tapasztalatomat, hogy biza nekem eddig mindig elindították "hallgassuk meg a kipuffogót". Amikor a 400ast vittem műszakira, még a gyárit is hangosnak találta a faszi, mutogatnom kellett neki, hogy "hello, ez a gyári dob". Akkor békénhagyott... Ha kifogsz egy ilyet, és megszivat mert lusta voltál rátenni a gyárit, annak van értelme. Tedd rá, jobb a békesség. (szerintem)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18075) NINJA_V válasza zsoltee10 (#18072) üzenetére


NINJA_V
tag

A hungária krt-i Pardi már megszünt...a soroksári úton vannak

Two Strokes and Four Jokes

(#18076) TayRol


TayRol
veterán

Most jut eszembe, nemsokara motorkiallitas. Szerintem addig gyujtom a penzt, s beruhazok ott valami akciosra :) Nezegettem Sebringet es Remus-t is, tettszenek.

(#18077) Gaboman válasza TayRol (#18073) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Érdemes lesz azért is megkérdezned őt mert a Leo Vince árából nála 2dobot csináltatsz.
És 85-ből a Full rendszer is meglenne csonkokkal együtt Akropovic kinézettel.
Nekem 2 sportdobot és Powerbomb csonkot 125k hozza ki.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18078) Tüzi válasza TayRol (#18076) üzenetére

Nékem van egy Remus ovál titánom, annak kurva jó hangja van. Még a pici 400asból is debil hangot hozott ki, a vifferrel meg brutál mély dörgős.

Egy pötty a Remusra.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18079) TayRol válasza Gaboman (#18077) üzenetére


TayRol
veterán

Koszi, meglatom, bar most - ha tehetem - 'E' legal dobot nezegetek elsosorban, aztan jonnek a jo magyar termekek :)

Tuzi:
Remus.

(#18080) zsoltee10


zsoltee10
addikt

én viszem majd magammal a homologizációs papírt, nem lesz kedvem a kipuff felrakásával pöcsölni, az enyém a blokk alatt van, nem olyan egyszerű, hogy felcsatolom azt kész, de ez még két év hálistennek. :)

NINJA_V: jaaa, nem is tudtam, azóta nem láttam őket, hogy a mocit megvettem, Pécsre járok szervizbe.

Tayrol: nekem tetszik, a hangja baromi jó, alacsony fordulaton mélyről jövő, gyomorban szóló, magas fordulaton meg üvölt, mint az állat. :D Idén viszont már nem veszem ki a furulyát, mert hosszabb túrán nem jön jól a hangos kipuff.

Egyébként a gyári vs nem gyári kipuff témához: HA külföldre is akarsz menni, akkor gyári, ha csak itthon használod, akkor egyelőre a hazai dobok is jók, minőségi különbség egy jó hazai dobnál nem hiszem, hogy van, viszont ha nincs furulya, és nincs papír, akkor külföldön még a rendszámot is leveszik, főleg, ha mondjuk kedves cseh és szlovák barátainknál jártok....

[ Szerkesztve ]

(#18081) TayRol válasza zsoltee10 (#18080) üzenetére


TayRol
veterán

Igen, a kulfoldi turak miatt kellene 'E'-s, amugy egy jobb magyar gyarto is keszit zsir dobokat, es en oket szivesebben is tamogatnam, csak a franya torvenyek. Szoval akkor kiraly a hangja... Leo Vincsit meg nem lattam, de akivel eddig beszeltem, mindenki dicserte.

(#18082) Tüzi válasza zsoltee10 (#18080) üzenetére

ha utolérnek.

jó, nem neonzöld bukóban kell menni, ez tény :DDD azt hallottátok nem? 600RR :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18083) Gaboman válasza zsoltee10 (#18080) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem a műszaki idén lesz Júliusban,fenthagyom a dobokat,főleg hogy a Bomb hangtompitóként üzemel rajta,nem hiszem hogy túlépem a megengedett értékeket.
Ha igen,akkor tehetném fel az egész rendszert,ajjajj. :(

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18084) Detox! válasza Tüzi (#18082) üzenetére


Detox!
senior tag

Az osztrákoknál a magyar moccos 2éve?:D

szerk.: bocs 3,, ittisvan.

Am. pusztán kiváncsiságból mennyi lenne az ovál remus? És mit tákolgatsz Te mostanában? :D

mik ha eljössz értem nyugat MO.-ra én hazcsűröm azt a simót! :DD

[ Szerkesztve ]

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#18085) bajnokpityu válasza zsoltee10 (#18072) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akcióban vettünk anno zx9hez 50ért leot.meg 60alatt 4 éve a 954hez.igazából gyárilag csak mély a hangjuk,röfögős,semmi vadság.de ha a lángfogót kifúrod,1 fokkal hangosabb lesz,plusz idővel,ahogy kiég a gyapot egyre vadabb hangja lesz.
enyémben már egyáltalán nincs gyapot.

én ma biztosan leot vennék.E betű nélkül nem vennék dobot.megmondom őszintén,általában támogatom a magyar ipart,de a bódison kivül semmi magyart nem vennék.

bodisoknak mindnek kajak jó hangja volt,E betűs is.a többinek meg ahogy összejön,de általában csak 1-2 motortipushoz tud 1-1 konkrét gyártó szép hangot összehozni,általánosságban amiket hallottam nem ajánlanám egyiket sem.(akit ajánlottál,szerintem nem ismerem,tehát lehet jó)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#18086) Boci_83 válasza TayRol (#18081) üzenetére


Boci_83
őstag

Havernak is 00-ás R6on Leo van. Mélyebb a hangja, összességében sokkal dörmögősebb hangja van mint nekem a 929-en az Arrow-nak. Ez inkább ordít, (olyan pályamotorosul) mint hogy mélyen dörmögne. :D

Amúgy már marhára szeretném ha ordítana !!! :DDD

Tüzi: Képeket mikor teszel fel a vasról? Mérőszalagot találtál már..? :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#18087) TayRol válasza Detox! (#18084) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

Boci: koszi az infokat! :) Most hogy mondod, az Arrow is jo hangu dobokat gyart. Ajj, mekkora a valasztek.:) Csak gyozzek majd valasztani...

(#18088) [lAyCsI] válasza TayRol (#18066) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

3 csavar és vagy 10 perc cakkumpakk ;)

-= No way back from Here =-

(#18089) Gaboman válasza Boci_83 (#18086) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez inkább ordít, (olyan pályamotorosul) mint hogy mélyen dörmögne.

Az a jó ami órdítva mély! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18090) TayRol válasza [lAyCsI] (#18088) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem is - mint nem hozzaertonek - is 10 perc szerinted? :D
Nem kell allitani a motoron/gyujtason/nemtommin, ha uj dob kerul fel?

(#18091) Gaboman válasza TayRol (#18090) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nekem hozzá kellett állítatnom a karbit,sport fuvókázni kellett.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18092) TayRol válasza Gaboman (#18091) üzenetére


TayRol
veterán

Karbim nincs, sportfuvokakhoz nem ertek :DDD

(#18093) bajnokpityu válasza Boci_83 (#18086) üzenetére


bajnokpityu
félisten

orditson a leo?
vett ki a gyapotot,meg fúrd ki a lángfogót.és orditani fog.
amugy ha orditósat akartál,akkor miért nem yoshit vettél?128decibel hangnyomást mértek egy gixeren a dörgő mögött 1 méterre.
és még szépen is szólt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#18094) Boci_83 válasza bajnokpityu (#18093) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem nem Leo van!

Nem tudom hogy mindig jó-e, ha ordít...? Nem biztos.
Mit fúrjak ki a lángfogón? Fúrok rá egy 10es furatot, attól miért lesz hangosabb? Akkor ha levágnám. Akkor tuti durvább lenne. De nem teszem. :(

**********

(#18095) zsoltee10 válasza bajnokpityu (#18085) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az enyémben se hiszem, hogy van még gyapot, 36000km óta nyúzom. azért is marad benne idén a furulya, mert már nagyon hangos. kegyetlen jó hangja van, de hangos. a lángfogót nem fúrom ki a gyárinál jobban, mert nem akarom, hogy elégjenek a szelepek. valamiért az úgy lett kitalálva, durrog még így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#18096) bajnokpityu válasza Boci_83 (#18094) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azt irtad,h még orditosabbat szeretnél.erre válaszoltam.hogy ez műszakilag mennyire korrekt,mennyi kárt teszel fülednek,és a gépnek,nemtom. csak konkrét tapasztalat ezt mutatta.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#18097) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Feltettem ma az új fejidomod a gépre.
Kicsikét ütősebb,formásabb lett tőle mint a eredeti,kocka lámpás fejidommal.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18098) TayRol válasza Gaboman (#18097) üzenetére


TayRol
veterán

Fenyevekkel jobban nez ki szvsz. Grat! :)

(#18099) Gaboman válasza TayRol (#18098) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R
Még a csonk van hátra,olajcsere,új hátsó gumi felrakása és indulhatna is a szezon ha az idő is akarná.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18100) Boci_83 válasza bajnokpityu (#18096) üzenetére


Boci_83
őstag

Ja.. nem azt úgy értettem hogy szeretném ha már ordítana, és nem a melléképületbe lenne letakarva, körbedobozolva.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.