Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18601) Topiccsendőr válasza Gaboman (#18596) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt nem tudhatjuk, hogy ki hogy motorozik, amíg ki nem próbáltuk. Lehet odaversz. Én csak azt tudom, hogy supermotósok bevágnak nekem féktávon, de ahogy elkezdem ráfordítani az ívre már útban vannak, a kezdeti kanyarsebességem nagyobb. Ha kétüteművel vannak akkor már nem ez a helyzet. Tudom, hogy nem leszólod. De azért kijöhetnél. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18602) ALI_G válasza Gaboman (#18599) üzenetére


ALI_G
veterán

ha én megyek, te is jössz! :DD

(#18603) Gaboman válasza Topiccsendőr (#18600) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én annyit mondok erről hogy hasonló kategóriájú motorokkal mentem mint az enyém,pont ezt próbálgattam velük CBF600N,Hyosung GT650R-volt az áldozat,kanyarsebességben jó 10km/h rá tudtam verni az én gépemmel ezekre.
Pilótafüggő a dolog az biztos,de ha annak a GSXR 1000 K5-ös motorral futkározó srác kezébe adtak volna egy jó SM-et lehet szét alázta volna a mezőny,nem csak tartotta volna a tempót.
De mindegy nem vitatkozni akarok én erről,másról szól a két motor.
ALI_G:Megoldható lesz valamikor,de nem vagyok egy nagy pályamenő mert túrázni szokom.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18604) NINJA_V válasza Gaboman (#18594) üzenetére


NINJA_V
tag

Wáá :) az egyik favorited videóm, heti egyszer biztos megnézem...faja volt mikor a ringen a 650es berg kívülről nyomtam le a 600asokat...ahogy én néztem pl itt kecsón a gokart pályán hogy sokan túljátszák ezt a keresztberakósdit. rs125 már rakná lapra amikor még bőven csúszik keresztben mellette/előtte a supermotard.

Two Strokes and Four Jokes

(#18605) Topiccsendőr válasza NINJA_V (#18604) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor én azt szoktam érezni. De komolyan, látványosságra mennek.
Sokszor voltunk egyébként tézével kecsón. Jó lett az a pálya nagyon. Megyünk is, ahogy lesz 10 fok felett.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18606) NINJA_V válasza Topiccsendőr (#18605) üzenetére


NINJA_V
tag

Amúgy sokáig itt kecsón egy tz-s tartotta a körrekordot, most nem tom hogy ki tartja...gondoltam rá hogy építek egy tz-t én is....erre van pénz :D...neked milyen mod van a gépeden?

Two Strokes and Four Jokes

(#18607) Topiccsendőr válasza NINJA_V (#18606) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Könnyített a kuplungom, van egy villamerevítőm, illetve Hyosung főfékhengerem, fém fékcső. Minden más széria. Jah összehegesztettem két blokktartó fület, ez amolyan fél-széria.
Szerintem az a tézés időrekord a Rosivall Ágoston volt... Kutrikkal edzettek ott.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#18608) Gaboman válasza NINJA_V (#18604) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Olof tudja kezelni rendesen az SXV-t,na szeretnék én így motorozni.
Felénk nincs pálya,bár mondom engem sosem vonzott túlzottan ez a dolog.
Egy jó túrázásra kanyargós hegyi utakon nagyon szívesen meghívnálak benneteket Pápától Bakony Bélen keresztül egészen Zircig.Ezt nézd meg!!!!!!! :Y :C :R

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18609) NINJA_V válasza Gaboman (#18608) üzenetére


NINJA_V
tag

Hát igen ő nem töri a lendületet...klasszis.

Two Strokes and Four Jokes

(#18610) zsoltee10 válasza Gaboman (#18608) üzenetére


zsoltee10
addikt

az is nagyon jó útvonal, meg tetszett a 82-es Zirctől Csesznekig, aztán bejövős még a Tapolca-Gyulakeszi-Köveskál-Zánka útvonal. Aztán még a Vigántpetendi 9 kanyar, de annak az aszfaltja évről évre rosszabb. :(
Nem olyan kanyargós, de gyönyörű a Veszprém-Pula-Kapolcs-Tapolca útvonal is. Ezeket többször bejártam, imádom a Balcsifelvidéket, Bakonyt. :)

[ Szerkesztve ]

(#18611) Gaboman válasza zsoltee10 (#18610) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát akkor össze kellene hozni egy túrát ezekre a helyekre mit szólsz hozzá,szolnék én is motoros haverjaimnak azt goo,legalább személyesen is találkoznánk már nem csak itt a fórumon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18612) Tüzi válasza zsoltee10 (#18610) üzenetére

Szerintem menek én is ha úgy alakul, hogy tudok :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18613) Tüzi válasza ALI_G (#18598) üzenetére

Szeged. Egyelőre ennyit tudok, de ha épp arra jártok, és ráértek, akkor megkérdezem az arcot, hogy mikor-hogyan-hol.
Pízt meg átutalom neked.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18614) zsoltee10


zsoltee10
addikt

na alakul itten a dolog, már felvetettem múltkor, hogy egy balcsifelvidékes túrát össze hozhatnánk. részemről inkább a vasárnapok jók júniustól. szerintem ha vasárnap reggel időben elindulunk, akkor be tudunk járni egy csomó helyet és esetleg még fürdőzni is lenne idő, ami mondjuk Tihanynál laza lenne, vagy ha a motorozás részére gyúrunk inkább akkor levezetésként Füreden a Bergman cukrászdában ehetnénk egy fagyit, vagy valami és aztán mindenki go haza. nekem mindegy milyen korán kezdjük a túrát, ha kell elindulok itthonról 6kor, talizunk mondjuk veszprémben egy benzinkúton (JET kút? úgy rémlik van ilyen).

Ez a kút tipikus találkahely, a képen a jobb oldali sárga paripa az enyém. a ruháim száradnak, amíg oda értem bőrig áztam. :))

[ Szerkesztve ]

(#18615) Gaboman válasza zsoltee10 (#18614) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez jól hangzik,de csinálhatjuk ezt tavasszal is nem csak nyáron.
Ahogy bejönne a jó idő már pattanhatnánk is a motorokra és indulás,ez a Balatoni túra tetszene is.Veszprémbe ahogy beérünk Fehérvár irányából a 82-es úton van jobb kéztől egy MOL kút ha jól láttam ott találkozhatnánk is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18616) Gaboman válasza zsoltee10 (#18614) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Milyen képen?
Ja most már jó,megvan végre,az előbb kihagytad! :)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18617) zsoltee10 válasza Gaboman (#18616) üzenetére


zsoltee10
addikt

kínlódtam vele kicsit, mire sikerült rendes linket csinálni :D

(#18618) Gaboman válasza zsoltee10 (#18617) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ilyen mocival csináltam a jogsimat,nagyon ütős gép,a soros2 henger tudja a dolgát,nagyon hirtelen ugrott 6000-től.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18619) zsoltee10 válasza Gaboman (#18618) üzenetére


zsoltee10
addikt

igen, olyan. :) 4000-ig poroszkálós, dögös a hangja, alig eszik, nekem ennyit forog most 100nál, hosszabb áttételt raktam fel. 5000-től változik a hangja, hörgősebb, hangosabb lesz, és 6000-től 9000ig nagyon ugrik. :) ezzel az áttétellel valós 130-nál forog 6000-et, a gyárival olyan 6600 körül. azért raktam fel ezt az áttételt, mert túrázáshoz jobban passzol, autópályán kevesebbet forog és eszik. csökkent a fogyim átlag 3 decivel, és mivel így is úgyis kellett új lánc+lánckerék, így mindegy volt. gyárilag 16-46, most 16-43. legközelebb azért a 44-es elég lesz hátra, így az egyes kicsit hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#18620) Tüzi válasza Gaboman (#18615) üzenetére

Az a MOL amiről beszélsz az a szomszédja a JET-nek, ami már nem JET, hanem Aral asszem. Meg is drágult a benya rohadjanak meg :(

Június? Na, addigra biztos kész lesz a motor, meg én is valszeg :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18621) jasszer válasza zsoltee10 (#18614) üzenetére


jasszer
senior tag

Sztem júniusig ne várjunk. Ha már tart a szezon nehezebb időpontot egyeztetni - mindenki megy a maga feje után - most viszont az elvonási tünetek miatt könnyebb volna... :K

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18622) zsoltee10 válasza jasszer (#18621) üzenetére


zsoltee10
addikt

mivel kertész vagyok, és az éves bevételem 50%-a március-május időszakban jön be, ezért ilyenkor a hét minden napján hajtok, szombat-vasárnap simán 4kor kelek. szóval én nem tudok menni, de nyilván nem hozzám kell igazodnotok. :)

Tüzi: 2007-ben ott tankoltam legolcsóbban, azon a JET kúton, de ha már nem létezik, akkor mindegy.

Egyébként simán csinálhatunk 2 túrát, egyet csináltok évadnyitót, meg egyet, ha Tüzinek kész lesz a mocija, meg nekem a vasárnapjaim felszabadulnak.

[ Szerkesztve ]

(#18623) ALI_G válasza Topiccsendőr (#18605) üzenetére


ALI_G
veterán

Bár én nem láttam őket, de ha túl játszák, akkor biztos csak a feeling miatt van. Én is úgy megyek ahogy élvezem, még a köridőnél nem tartok :)

(#18624) Tüzi válasza jasszer (#18621) üzenetére

Akkor ér rá. Amúgy igazad van.
Május eleje-közepe?

(#18622) zsoltee10:
Akkor ok :) Én egy ilyen júniusi bakonyi napos programban benne vagyok simán.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18625) ALI_G válasza Tüzi (#18613) üzenetére


ALI_G
veterán

Már itt vagyunk Szegeden mindketten, ha mond egy helyet és időpontot csütörtökre, akkor én biztos ráérek...
Csak akkor kell, ha makulátlannak látszik? Először jó lenne ha legalább fényképről látnád. Meg mondom, egy jól megcsinált műanyagheggesztést biztos nem látok meg, csak egy bénát ami kiszúrja a szemem :)

(#18626) Gaboman válasza Tüzi (#18620) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Csináld gyorsan a motort mert nem biztos hogy kibírjuk júliusig a túrázást,én már márciusban is tervezem ha összejönne.

zsoltee10:Majd megnézzem a vasat ha találkozunk!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18627) #51736960


#51736960
törölt tag

hali,

van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne szerezni egy 1979-es honda xr250 motorhoz benzintankot?
használt vagy utángyártott új is jó lenne.

(#18628) Tüzi válasza ALI_G (#18625) üzenetére

Megnézed a belsejét, ott alapból kibukik. Ha nem sárgát és feketét látsz, hanem bézs színű alapozót is, akkor felejtős, ha törésnyomot akkor is, ha hiányt látsz, akkor is.
Jó hát, 9 éves idomról beszélünk, ha van benne egy-két felületi karc amit polír kihoz, az nem baj, de mondjuk esésnyom ne legyen, meg ahol az ülés véget ér, ott a kis vfr felirat megvan, akkor nagy baja nem lehet.
Írok az arcnak, meg küldj privátba egy szla számot légyszi ahova átutalhatom a pénzt érte.

(#18626) Gaboman:
Adsz cirka 100k-t ami nem visszatérítendő, akkor kb két hét és kész lesz :D

Loveless:
[link]

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18629) Detox! válasza Topiccsendőr (#18600) üzenetére


Detox!
senior tag

Sztem belefékezi magát a kanyarba.. :P -lassan be de gyorsan ki, akár a rallyban. Bár én már összehordtam itt pár hülyeséget :DDD

Gaboman: csúszik az SM projekt, pár hónapot biztos :(. Viszont ma voltunk kint haverokkal havazni, nem volt gyenge, bár én inkább az aszfaltosabb részét erőltettem, de sajna nem lehet mélyet dönteni az enduro gummák miatt, érezhetően foghatóan, de elég korán csúszott az eleje. Meg voltam szánkózni is,, de az egy másik történet. :D

zsoltee: bah lool :DDD

[ Szerkesztve ]

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#18630) jasszer válasza zsoltee10 (#18622) üzenetére


jasszer
senior tag

Közérdekű: A duplatúra jó ötlet, javaslom hogy az elsőt tartsuk a Balaton környékén (ezzel kedvezve a nem fővárosiak népes tárborának), plussz ha Tüzi gépe nem készül el akkor meglátogathatnánk.

A második meg lehetne Kakucson, opcionális túrával a közelben, hiszen tavaly is felmerült hogy többen mennénk pályázni/tanulgatni.

Zsoltee: Az sem segít ha hamar lezsírozzuk?

[ Szerkesztve ]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18631) Gaboman válasza Tüzi (#18628) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tudok rá neked csinálni jó hitelt,kedvező kamattal.

Detox:Igyekezz a vétellel jó lenne több SM-es is a PH csapatban,túrázásnál is képviselhetnénk páran ezt a stílust.Ha anyagi gondból adódóan csúszik tudok neked is rá megoldást ha érdekel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18632) Tüzi válasza jasszer (#18630) üzenetére

Jó gyertek, kaptok üdítőt :)

Btw, I got bad experiences with the ring of Kakucs :U

(#18631) Gaboman:
Köszönöm kedvességed, de hitelt egy esetben fogok felvenni, mégpedig ha költözök külföldre, és ez esetben is olyan 5 milliárd felett, mint vissza-nem-térítendőt. (az utolsó szóösszetételen van a hangsúly!) Szóval inkább kész lesz áprilisban, vagy májusban, de a hitelt én nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18633) jasszer válasza Tüzi (#18632) üzenetére


jasszer
senior tag

Mehetünk más pályára is, de a kakucsi tarifa az ami még belefér a büdzsémbe, amit nem sajnálok arra hogy tanulgassak motorozni. (többet se sajnálnék, de vannak fontosabb dolgok, amikre költeni kell)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18634) ALI_G válasza jasszer (#18630) üzenetére


ALI_G
veterán

"ezzel kedvezve a nem fővárosiak népes tárborának"

Nekem talán már csak győr meg pécs van messzebb a balcsinál magyarhonban :) De ha jó idő lesz, akkor simán elmegyek odáig, bár én kanyargós jó aszfaltos helyre vágyom.

Kakucs viszont belefér korábban is, az elég közel mindenkihez, talán persze attól is én vagyok a legmesszebb, de ha már van olyan jó idő, hogy lejöjjek Szegedre mocival, akkor innen hamar felérek kakucsig és pályázáshoz nem kell egész nap ordító meleg, elég ha nappal 20 fok van.

(#18635) ALI_G válasza Tüzi (#18628) üzenetére


ALI_G
veterán

Tudnál adni akkor róla pontos képet - képeket, amin ilyen idom van? Valami referencia is kellene.

(#18636) Tüzi válasza ALI_G (#18635) üzenetére

[link]
ilyen-e, csak sárgában
[link]
[link]

kb ennyi :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18637) jasszer válasza ALI_G (#18634) üzenetére


jasszer
senior tag

Hja, az neked szopó, de a többiek inkább a nyugati országrészben laknak. Sajnos vki mindenképpen rosszul jár. :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18638) zsoltee10 válasza jasszer (#18630) üzenetére


zsoltee10
addikt

ha hamar lezsírozzuk, az miben segít nekem? A növényeket akkor eladnom, amikor jó idő van, és addig, amíg van, legkésőbb május végéig. :)

(#18639) Detox! válasza Gaboman (#18631) üzenetére


Detox!
senior tag

Jo lenne ja,, mezbe crossbukoba, adnánk mi a rendszernek!:D

Abból hát, tegnap óta munkanélküli vagyok, pappiron meg már egy éve... Ha sikerül gyorsan melot találnom szolni fogok, de igy nem olyan a háttér hogy bele merjek ugrani bármibe is. :(

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#18640) jasszer válasza zsoltee10 (#18638) üzenetére


jasszer
senior tag

Áhá. Mondjuk pusztán a "kertészből" ezt nem következtettem volna ki. ;)
(arra gondoltam hogy ha pölö tervezéssel foglalkozol, akkor átcsoportosítva a melót akár még jó is lehet egy adott nap, hiába főszezon, érted)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18641) zsoltee10 válasza jasszer (#18640) üzenetére


zsoltee10
addikt

ja ok, nem fogalmaztam pontosan. :) van fóliasátor néhány, csurdig növényekkel, meg fele még nincs kész, és kb március elején indul a buli, akkor rohangálok velük ezer felé, meg jönnek házhoz, és május végéig 24/7 meló van. de megéri. :) persze szívás, hogy pont akkor van meló, amikor motorozni lehet, de ha nem dolgoznék ennyit, nem állna a garázsban a vas. :)

[ Szerkesztve ]

(#18642) ALI_G válasza jasszer (#18637) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem Pest környéke is jó, hamar feljutok én, de csak Szegedről. Ez a Békéscsaba és környéke egy kuka ilyen szempontból, abszolút semmi járható út Pestre, ill. Szolnokon keresztül van nekem értelme menni, de odáig piszok rossz az út a sok kamion miatt (nekik sincs más út pestre), vagy Békéscsabán át fel Kecskemétre és fel pályára, de onnan meg már minek megy fel az ember a pályára, főleg, hogy onnan alig van forgalom, mert a pálya lerántja rendesen...Ja és Kecskemétig se valami húde jó az út, pár szakasz katasztrófális, néhol meg pár éves az aszfalt :F
Szóljá má az országházba, hogy adjanak pénzt békés megyébe is :)) (már csak azért, mert te pesten vagy :D)

(#18643) ALI_G válasza zsoltee10 (#18641) üzenetére


ALI_G
veterán

Azért 3 hónap szívásért a többiben van pénzed motorozni, itt te vagy aki a legtöbb km-t vezeti évente, ne sírjál már :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18644) jasszer válasza zsoltee10 (#18641) üzenetére


jasszer
senior tag

Okok, így érthető a dolog. :K

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18645) jasszer válasza ALI_G (#18642) üzenetére


jasszer
senior tag

Hát, itt sem rózsás. Jöttem ma dolgozni, a busz a vonal felét köbö 30-cal teszi meg, olyan fos az út. :(

Komolyan gondolkozom rajta hogy kellene vmi pártot alakítani. Magyar Jövő Pártja, fő célkitűzésnek meg a (közlekedés)fejlesztés, zöld technológiák támogatása, elektronikus államigazgatás, satöbbi.

Átalakítanám a járműkategóriákat, az smkp-ra enyhe adót vetnék ki, de belevenném a 125 4T-ket is, rendszámoztatnék mindent, szarrá adóztatnám az indokolatlanul magas köbös/tömegű járműveket, rászorítva a tranzit kamionokat RoLa használatára, körkörös zónákra osztanám a belvárost, befelé emelkedő díjakkal, sötöbö. :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18646) Gaboman válasza Detox! (#18639) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jólvan,ha úgy alakul szólj csak azt megpróbálok segíteni!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#18647) zsoltee10 válasza ALI_G (#18643) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem sírok. :D csak elmeséltem, hogy nekem nyár elejéig a vasárnapjaim is kilőve és utána is csak a vasárnapok játszanak. főleg idén, ki tudja, mit hoz a válság. nekem meg gumit is kell vennem 10ekm múlva. mindjárt itt van. :D

(#18648) Tüzi válasza ALI_G (#18643) üzenetére

Szegény hányattatott sorsú modi mi? :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18649) #25954560 válasza Tüzi (#18648) üzenetére


#25954560
törölt tag

mi van Tuzi, menstrualsz? :DDD

(#18650) Boci_83 válasza #25954560 (#18649) üzenetére


Boci_83
őstag

Klimax :DDD

**********

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.