Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) natë


natë
nagyúr

...This weeks ROM will be a small update focused on small optimisations and fixes. The development team are now focused on development of Ice Cream Sandwich for MIUI....

(#16152) tzl


tzl
senior tag

Azon gondolkodom, hogy régebben írta valaki, hogy simán cserélgeti a cg-ket a Stock sbf-ben, mert van egy program, amivel alá lehet írni azt. Nem próbáltam ki akkor, mert wines a program, nekem meg linuxom van, de most azon teker az agyam, hogy ha alá lehet írni, akkor akár kernel is cserélhető a romban. Mit gondoltok? Van valaki, aki ismeri ezt az aláíró programot és átlátja a helyzetet? Ha meg lehetne csinálni, hogy a gyári romban lecseréljük a kernelt ezzel és utána megy fel a főzött rom, akkor nem csak a gui-t kapnánk meg gb-ből és ics-ből, hanem a kernelen belüli fejlesztéseket is élvezhetnénk, mint pl az ics új memóriakezelése.

(#16153) csabi94


csabi94
őstag

Megoldódott a wifi probléma szerencsére :))
köszi a segítséget :)

(#16154) natë válasza tzl (#16152) üzenetére


natë
nagyúr

Nem értek ehhez, de gondolom már másnak (CM7 fejlesztői pl) is eszébe jutott volna a dolog, ha járható lenne.

(#16155) Re4p3r válasza Lacopapi (#16126) üzenetére


Re4p3r
csendes tag

Már 5x megcsináltam. Egyébként gyári Froyo van a kütyün.

(#16156) Repp válasza Tex (#16139) üzenetére


Repp
tag

Kíváncsian várjuk. :C

(#16157) tzl válasza natë (#16154) üzenetére


tzl
senior tag

Azért nem vagyok ebben biztos, mert ez a stockba belenyúlás, cg cserélgetés, újraszignálás téma nem nagyon van fenn az xda-n. Persze az is lehet, hogy csak én nem futottam bele.

(#16158) natë válasza tzl (#16157) üzenetére


natë
nagyúr

Attól mert nem rakják fel xda-ra még próbálgathatják a boszorkánykonyhájukban :)
Egyébként ha megnézed a fejlesztéseket, pl. a mostani MiUi verziót, nagyon úgy tűnik a GB-ből már nem fognak többet kihozni (lehet még?). Belassultak a dolgok..
Gondolom még lesz 1-2 bugfix (ami generál majd újakat, főleg CM-éknél), aztán mindenki a Jégkrémre összpontosít.

(#16159) domerator válasza Lacopapi (#16126) üzenetére


domerator
veterán

Nos Lacopapi: éjjel 5 óra alatt 3%-ot vesztett az akku, közel 8 óra alatt 5% lett a végleges csökkenés, de ez utóbbiba már benne volt vagy 6x ébresztés is rendkívül határozottan megnyomott szundi gombbal.
Mindez ahogyan mondtam, mindenféle repülős mód nélkül, a telefont csak úgy letéve éjazskára, ahogy nappal is van 2G-n. Így nem olyan rossz, bár az igazi egyébként a te 1%-os nyugalmi fogyasztásod 8 óra alatt. Ez most 0,5-0,6% per óra.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16160) natë válasza domerator (#16159) üzenetére


natë
nagyúr

Ma délután újra nekifutok a miui-nak, rá kell jönnöm mi a GPS hotboot oka. Ebben megerősít a CM7 sms bugja (csak ritkán jön elő, de előjött), hogy szórja az smseket, holott csak egyszer szándékoztam elküldeni. :)

Egyelőre megpróbálom az egyesével fölrakott appok utáni nyúzást és a folyamatos catlog figyelést. Ha van konkrét amiben tudnál segíteni, szólok, köszönöm! (ha meglesz a gyanús alkalmazás).
Nagyon úgy tűnik, hogy most érdemes a MiUi vonalra átállni, mivel láthatóan egyre kevesebb bugot tartalmaz és a változtatások is minimálisak. Már nem próbálják az összes CM7 "újítást" adoptálni, ez pedig jó. Révbe értek, jöhet az ICS.

[ Szerkesztve ]

(#16161) domerator válasza natë (#16160) üzenetére


domerator
veterán

Mit tudnék neked segíteni? (bár 4-5 felé offline leszek, csak este ülök újból géphez)

(most meg iszom egy brazilt...)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16162) tzl válasza natë (#16158) üzenetére


tzl
senior tag

Válasszuk ketté a dolgot. Vannak ugye egyrészt a CM meg MIUI fejlesztők, akik összerakják a romot, kernelestül, mindenestül.
Aztán jönnek a modellspecifikus emberkék, akik adott készülékre szabják a cuccot.
Defy-nál ez ugye úgy néz ki, hogy a kernel kapásból kuka, mivel a bootloader zárt. Lehet, fel sem merül, hogy ez az aláírós cucc van és esetleg használható lenne.
Az a baj, hogy nem emlékszem, ki írt erről és a keresővel sem találtam. Meg kéne találni, hogy mi is volt pontosan ez az aláírós cucc és megnézni kicsit alaposabban, hogy mit csinál.
Nem emlékszik senki, hogy mi volt ez annakidején? Még a gyári froyók előtt volt téma, ezzel lehetett visszahegeszteni az eclairt, codegroup 35 és 39 cseréjével az eclair sbf-ben.

(#16163) tzl válasza natë (#16160) üzenetére


tzl
senior tag

catlogot küldhetsz nekem is, nem ígérem, hogy kiszúrok benne bármit, de megnézni megnézem :)

(#16164) Heimdallr75 válasza tzl (#16162) üzenetére


Heimdallr75
őstag

sajnos a moto valami hash+egyéb 512 eas kodolással irja alá, hogy kapnák be. xdn-n anno egy sráccal honapokat kuzdöttünk vele:S

a poén hogy valami integrált hw chip végzi ennek validációját.

kérés mindenkihez aki catlogot csinál: bastebinre tegye fel. átláthatóbb.

mozz: ha sdkval csinálod elvben többet mutat.

más: hol lehet motonavot intézni egyszerűen hülye vagyok hozzá hogy megtaláljam.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#16166) Heimdallr75 válasza fantom82 (#16165) üzenetére


Heimdallr75
őstag

nem értem én sem kinek mi problémája az óránként 1-2 %-al :S az magában több mint 2 nap.

és ugye nem sok okosteló van amit nek kéne 1-2 naponta tölteni :S

الغريبة في هذا الكوكب

(#16167) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

demolition 3D-vel játszott már vki?
nálam olyan szinten laggol, h nem lehet vele normálisan játszani? :(
chainfire + qualcomm "módban" megy...

másik kérdésem: honnan lehet most CM romot leszedni? nájtlit természetesen :)

[ Szerkesztve ]

(#16168) natë válasza tzl (#16163) üzenetére


natë
nagyúr

[link]

...és...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16169) tzl válasza Heimdallr75 (#16164) üzenetére


tzl
senior tag

Igen, tudom, hogy így írják alá és a fuse ellenőrzi. Viszont forgott itt közkézen egy aláíró program, de nem tudom, az hogy és mit írt alá.

(#16170) vazzz válasza tzl (#16162) üzenetére


vazzz
őstag

Anno én is csináltam fixed sbf-es cuccot, asszem megvan még otthon a szoftver, amivel ki lehet szedni a kívánt cg-t az sbf-ből. Délután megnézem és jelentkezem.

(#16171) tzl válasza natë (#16168) üzenetére


tzl
senior tag

Én a locationProxyservice-re gyanakodnék. Szerintem olyan portot próbál használni, ami az irodai wifi-hálózaton le van tiltva és így nem tud kommunikálni, ezért hibát dob.

(#16172) ottobacsi válasza kano (#16138) üzenetére


ottobacsi
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkészséget!
Egyenlőre legfőképpen az idő hiánya miatt halasztom a dolgot.
Sajnos januárig csak napi néhány percem lesz ilyen téren a telcsivel foglalkozni, ami meg talán elég lesz arra hogy kitapasztaljam a proci kajaigényének optimális mértékét.

(#16173) johnny82 válasza Heimdallr75 (#16164) üzenetére


johnny82
őstag

Ment PÜ!

(#16174) miyu válasza domerator (#16159) üzenetére


miyu
tag

a végleges beállításaid azok maradtak ami a nagyonhosszúkommentedben szerepelnek?

megnézem 1.11.1 el majd az éjszakai fogyasztást

(#16175) natë válasza tzl (#16171) üzenetére


natë
nagyúr

Laikuskent en is ilyenre gyanakodtam az adfree otlet elott, koszi!!!!! CM7-nel hogyhogy nem jon elo?

(#16176) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

60k a Defy+ Tnél 2évvel!! nem is drága ahhoz képest, h én 80k-ért vettem anno májnekütyüt

(#16177) domerator válasza miyu (#16174) üzenetére


domerator
veterán

Most ezek vannak smartass-ben:

+smt_min_cpu_load: [30]
+smt_max_cpu_load: [70]
+smt_awake_min_freq: [300000]
+smt_sleep_max_freq: [300000]
+smt_up_min_freq: [1000000]
+smt_wakeup_freq: [700000]
+smt_ramp_up_step: [100000]

Clk1 360
Clk2 720
Clk3 1000
Vsel1 23
Vsel2 38
Vsel3 52

Nem biztos, hogy véglegesek, ezek Lacopapi egyfajta értékei, most én is kipróbálom.

Alakul még ez...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16178) miyu válasza domerator (#16177) üzenetére


miyu
tag

danke, rálesek, h mi van a cuccal csak még előtte kalibrálás is..

ond_up és ond_sampling állítása nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#16179) hodostamas válasza CoolBoy323 (#16176) üzenetére


hodostamas
addikt

a vodanal meg 57 :-) a sima defy meg 40k.. nem olyan olcso az.

(#16180) domerator válasza miyu (#16178) üzenetére


domerator
veterán

Ha smartass-t választasz, akkor az +ond értékeket elvileg nem veszi figyelembe, mert azok az ondemand szabályzásra vonatkoznak.

Itt nézd át, hogy melyik mit szabályoz

( a linkelt leírásban a Vsel és Clk, valamint az +ond_up_threshold értékek sajátok, a többi a gyári)

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#16181) miyu válasza domerator (#16180) üzenetére


miyu
tag

kozben már énis negszakértettem és rajottem, koszonom szépen

(#16182) Tézé81 válasza CoolBoy323 (#16167) üzenetére


Tézé81
tag

Jah, vacak... Most próbáltam a Free-vel + CM7... Pedig nekem is tetszene...

(#16183) tzl válasza natë (#16175) üzenetére


tzl
senior tag

Én is csak laikusként gyanakszom. Lehet, hogy cm másképp kezeli le a hibát. Össze kéne vetni a két logot.

(#16184) membrandj válasza georef (#16150) üzenetére


membrandj
nagyúr

De ha elötte visszarakom azt a romot amit vissza akarok tenni a mentésből és utána húzom vissza a mentést? Akkor működik,nem?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#16185) sjanek


sjanek
csendes tag

SZIASZTOK! Kéne némi segítség. CM7 stable van a telefonon és nem világítanak az alsó gombok. Valszeg valamit elállítottam, csak nem tudom mit.

(#16186) YAS-dude válasza sjanek (#16185) üzenetére


YAS-dude
őstag

Cyanogen beállítások, megjelenítés, háttérvilágítás, egyéni használata, többi szint szerkesztése és ott a gomboknál 0-nál nagyobb érték szerepeljen a sötétebb fényérzékelő szinteken. Már ha itt állítgattál el valamit.

(#16187) sjanek válasza YAS-dude (#16186) üzenetére


sjanek
csendes tag

Köszi! Tudnál ajánlani valami értékeket?

(#16188) minderbinder


minderbinder
csendes tag

Sziasztok. Meg tudná valaki mondani melyik defy+ stock rom működik stabilan soc kamerás készüléken? Köszi.

(#16189) Lacopapi válasza minderbinder (#16188) üzenetére


Lacopapi
addikt

Ezzel nekem semmi bajom nem volt,a mai napig van egy nandroidos mentésem róla.A felrakásnál be kell tartani a green lens-re írottakat,akkor nem lesz baj...illetve nekem nem volt.
Többször bebizonyosodott,hogy azonos romok nem ugyanúgy viselkednek a telefonokon,úgyhogy azt nem lehet kijelenteni,hogy biztosan jó lesz Neked is...ezt csak próbával lehet eldönteni,de ha már Defy+,akkor ez a jobbik.

domerator és miyu...ezt +smt_max_cpu_load: [70] állítsátok 90-re,kellemesebb a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#16190) miyu válasza Lacopapi (#16189) üzenetére


miyu
tag

megtortent koszi, de tegnap este óta még mindig 50% van és nemtudom végrehajtani rendesen a kalibrálást.. aztan majd mondom mi a stájsz

(#16191) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Azért a RAZR ütős egy ketyere lett...igaz,az ára is az..(kell nekem) :DD

(#16192) csabi94 válasza Lacopapi (#16191) üzenetére


csabi94
őstag

fúú nekem is nagyon kéne :C

(#16193) druid_391


druid_391
csendes tag

Hála istennek sikerült megcsinálni, akksinak semmi baja, köszönet Natanielnek! :DD :DD

(#16194) Nataniel válasza druid_391 (#16193) üzenetére


Nataniel
senior tag

Igazán nincs mit, szívesen :)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#16195) Nataniel válasza csabi94 (#16192) üzenetére


Nataniel
senior tag

Én Xoom1-et meg Defy+-t akarok venni :C

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#16196) minderbinder válasza Lacopapi (#16189) üzenetére


minderbinder
csendes tag

Köszi szépen.

(#16197) Slukkica


Slukkica
őstag

Srácok egy KIS infó.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#16198) Halo válasza Lacopapi (#16191) üzenetére


Halo
senior tag

NFC hiánya engem nagyon zavar.... a többi ok, de.... ezt kihagyni....? :(
kár volt.......

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#16199) natë válasza Slukkica (#16197) üzenetére


natë
nagyúr

Mit kell nezni? :B Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#16200) zoli669 válasza miyu (#16053) üzenetére


zoli669
tag

Szia!

Neked mikori gyártású a defyd, mert ha az enyém is hasonló időben készült, akkor valószínű én is buktam a bayer lencsét és akkor cserélnem kell Defy+-ra, a jobb kamera minőség érdekébe.

zoli669

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.