Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  MotoGP & WSBK (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) Motion_Blur válasza Petya25 (#2350) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajna ez van. El is bukta a vb-t.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2352) Integra válasza #70869248 (#2349) üzenetére


Integra
titán

hát akkor nem maradtam le sokról:)
de azért az mekkora lol, hogy megjön a hír hogy rossi dnf, és erre mindenki hirtelen elkezdi húzni a gázt... pffffffff, ez azért vérciki:D
köszi, az infot! meg flashcash neked is! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2353) -Mike- válasza Petya25 (#2350) üzenetére


-Mike-
addikt

Akkor a bundába öltözött bulldog fölé(ülésnél a matricája) már nem -32(fokot) kell felvésni hanem 43-at. Az már tényleg elég didergős hátrány. :)

(#2354) Looney


Looney
csendes tag

na vale azért nyilatkozott
-yamaha-racing.com-

Valentino Rossi (DNF)
�The team did a great job with the new chassis this weekend and I really enjoyed being able to ride so fast during the race, so it is a real shame that it ended like that and of course I am very disappointed. Everything was working really well, the bike and tyres felt perfect but then the engine went. A bike stopping on me like this has only happened to me a couple of times in my career, and never with a four-stroke, so for it to happen today is typical of our luck at the moment. Something seems to have gone wrong for us at each of the first few races of the season, apart from Qatar, and it has put us in a difficult situation with regards to the championship. We know that championship is a big challenge now but the last word has not been spoken yet. Now we need to look at it race by race, maybe not think about the championship for a while and concentrate on trying to win as many races as possible from the remaining 12.�

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2355) Looney


Looney
csendes tag

[kép]

na ezaz a kép? remlem bemegy :)

[Szerkesztve]

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2356) Looney


Looney
csendes tag

nem sajnos onnan nem tudom belinkelni azt a kutyás képet,mé nem lehet sajátgépről
belinkelni vmit?

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2357) Motion_Blur válasza Looney (#2356) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link] vagy [link] :)

Amúgy meg:

[kép]

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2358) -Mike- válasza Motion_Blur (#2357) üzenetére


-Mike-
addikt

[kép]

(#2359) Flashcash válasza Motion_Blur (#2351) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha Formula1 lenne akkor igen. De mivel itt más pontozás van, mivel a versenyzők képesek egymást körbeverni ezért szerintem nem bukott el semmit. Ha végre eltalálták a Yamahát, márpedig ha a motor nem romlott volna el 6-8mp-es zakót kaptak volna a többiek, akkor én messze Rossinak adom a legnagyobb esélyt még így is a VB-címre.

(#2360) SzalaiG válasza Flashcash (#2359) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hogyis van ez? Pontozás, körbeverés? :F

(#2361) SzalaiG válasza Flashcash (#2359) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hogyis van ez? Pontozás, körbeverés?

/
Jobb lenne, ha visszatérne a Hondához! Remélem egyszer még lesz Honda - Rossi replica...

(#2362) #16741888 válasza SzalaiG (#2360) üzenetére


#16741888
törölt tag

Jah, rossi, körbeveri a mezőnyt.:DDD
Egyébként szerintem sem bukott el semmit.

(#2363) #70869248 válasza SzalaiG (#2360) üzenetére


#70869248
törölt tag

Úgy hogy nem mindig uaz a második.
...mert gondolom most Rossi-nak egy célja van, megnyerni az összes futamot. Akkor 48 pontot hoz akkor is ha mindig Hayden a második.
Viszont ha a Honda-k körbeverik egymást, azaz hol Melandri hol Pedrosa,hol Hayden..vagy mások, Capirossi..stb a második a futamokon, akkor jóval könnyebb dolga van mert egymástól vesznek el pontokat a pilóták.
De nem hinném hogy Rossi megnyeri az összes futamot, ráadásul már nem szabad 0-ra hoznia egy versenyt,...ha megtörténik akkor szvsz 99% hogy elbukja a VB-t.
és ez elég nagy teher..na nem az hogy én így gondolom, hanem hogy ezt kb. ők is így gondolják, tehát tesztelni-tesztelni, új fejlesztésekkel óvatosan, jövő évi 800cc projekt óvatosba, és mindent annak megfelelően alakítani hogy minden versenyen célbaérjen és min. dobogóra álljon, de a legtöbbet megnyerje..

(#2364) Flashcash válasza SzalaiG (#2360) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Úgy értettem ahogy B-Type írta.

Pont a Honda egy példa arra ahol a tavalyi továbbfejl. géppel Stoner elment pl. Hayden fullos Hondája mellett > pontveszteség. Itt messze nem annyira stabilak a helyezések mint a Formula-1 mezőnyében. Nem tudsz egy esélyest mondani mint pl. az F1-ben, ilyen helyzetben jóval könnyebb felzárkózni.

A pontozás pedig egyszerű a jelenlegi 25/20/16/13/11/10 stb. rendszer mellett 43 pont hátrány nem behozhatatlan. Hayden most is egy futamon 14 pontott bukott Melandrival szemben.

[Szerkesztve]

(#2365) SzalaiG válasza Flashcash (#2364) üzenetére


SzalaiG
addikt

Úgy legyen. Go Rossi! Gooo!!!

Plussz mást is érhetne már egy kis balszerencse nem csak őt!

(#2366) #70869248 válasza SzalaiG (#2365) üzenetére


#70869248
törölt tag

Hát most mondhatnám hogy éppen ideje volt :D
..de nem azért mert azt kívánom neki, dehogy is, de hogy piszok szerencsés volt eddig az tuti,..egyébként köszönhetően annak hogy a pályafutására az jellemző hogy elölről indul általában.
Aki bent van a darálóban azzal könnyen történnek dolgok.
Állt már meg másnak is motor, pl. nem is kell gondolkoznom, egyik évben Brno-ban pont előttünk állt meg Giber' motorja végleg, meg ugye most is az első futamon.
..vagy mikor Harmati Árpi helyrerakta két szakértő közvetítőnket, Capirossi v. Barros esett el vkivel akkor asszem, és tán Vörös Csaba jött az agysebész überdumával hogy Rossi-nak már mekkora zsenialitása volt hogy lemaradt és csak pont annyival hogy ők őt nem ütötték ki...
pedig valójában az volt a helyzet hogy már keztek elmenni és Rossi lemaradt volna...ha jól emékszem elgumizta magát...ez egy Sachsenring-i futamon volt talán, de így a két élloas kiesett ő pedig győzőtt :)
Szal ez benne van, egyszer berakta magát egy rosszabb rajthelyre ahonnan jóval nagyobb a kockázat indulni, egyszer pedig az új fejlesztésű Michelin gumi adta meg magát, és most a motor...ez kicsit sok valóban, ennél több balszerencse már ne is érje, mert ne azon múljon a VB.

(#2367) SzalaiG válasza #70869248 (#2366) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ne mondj ilyet! Azt senki nem érdemli meg. Ez a legrosszabb, amikor a tecnika adja meg magát és tehetetlen vagy.

Jó az avatarod! :)

(#2368) -Mike- válasza #70869248 (#2366) üzenetére


-Mike-
addikt

Teljesen rosszul látod szerintem. Rossi sosem volt egy pole nagymester, általban mindegy, honnan indul, lehet a mezőny közepe is, rá jellemző módon mindig felszívja magát és ott terem az elején pár kör után. Ez nem F1, hogy a kvali sorrendjében szakadnak el egymástól és rójják a köröket. Rossira pont az a jellemző, hogy nem túl jó kvalis, annál is rosszabb rajtoló, ő versenyen jó, de ott kurvára. Az elmúlt években pont az volt a jellemző, hogy az első két sor valamelyikéből indult, onnan küzdötte fel magát és nyert.

(#2369) #70869248 válasza SzalaiG (#2367) üzenetére


#70869248
törölt tag

Persze hogy nem kívánom, nemhogy neki, senkinek sem a mezőnyben.
Alapvető dolog nálam hogy egy verseny a pályán lévő versenyzőkön kell hogy múljon.
Egyszerűen csak tudom hogy alapvetően sok helyzetből jött ki szerencsésen, és mások sok más helyzetben nem.
Ez most egy rá nézve kedvezőtlen..vagy inább szerencsétlen sorozat.

(#2370) Face8814 válasza #70869248 (#2369) üzenetére


Face8814
őstag

Gondolom nem mondok újdonságot azzal, hogy nagy Rossi fan vagyok! :C
De azt mindenképpen el kell ismernem, hogy Rossi eddigi karierje elég szerencsésen alakult. :C Elnézve Sete utóbbi időben nyújtott teljesítményét és szerencsétlenségeit, a Doktor még mindíg nem panaszkodhat! :(
Azzal viszont nem értek egyet, hogy Rossi azért nem került bele az adok kapokba sokszor, mert előlről indult. Pont hogy elég sokszor vágott neki az első sor mögül a futamnak. Illetve azért azt is meg kell említeni, hogy ha mégis az elejéről indult, akkor is hátrébb szorult sokszor, mert hát valjuk be, nem valami nagy rajtbandita. :( Inkább később fokozatosan darálta le az ellenfeleit, nem pedig a rajtnál húzott el tőlük.
Ha már edzésmenőkről beszélünk inkább Sete az akit ezzel a jelzővel lehetne illetni. :R Viszont futamokban vitathatatlanul a Doktor a király! :C :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2371) #70869248 válasza -Mike- (#2368) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nézd Mike :)

oké máshogy látod :)
de írni ezt írtam:
''..egyébként köszönhetően annak hogy a pályafutására az jellemző hogy elölről indul általában.''
Nem pole-t írtam, nem arra gondoltam, csupán arra hogy a pályafutására jellemző hogy mezőny első feléből rajtol.
..másrészről amióta a királykategóriában van a pole-k egyharmadát ő vitte el, egész pontosan 30-at.
Nem azt mondtam hogy 'polenagymester', csupán azt hogy általában előlről indul.
Igen hátulról is tud nyerni, volt is többször hogy onnan indult, de jellemzően előlről szokott.
Ez hangsúlyosabb volt a HRC-s éveiben, de Yamaha-val is évente 5 alkalommal pole-ban volt.

(#2372) -Mike- válasza #70869248 (#2371) üzenetére


-Mike-
addikt

Ehhe, még jó hogy a mezőny első feléből. Nézd bé ;) a valaha élt legeredményesebb motorversenyzőjétől ezt el is várom és nem kapom fel a fejem ha az első két sor valamelyik rajhelyéről kénytelen elindulni. Az pedig, hogy két kanyar alatt megelőzte Pedrosát és Melandrit, nem volt semmi. És az is szimpatikus 'húzás' volt tőle, hogy elment a Hondától, mivel azt ő is látta, ha marad nincs ellenfele. Elszerződött a jámákkához, hogy legyen kihívás. Áppszolúte sportember. ;]

(#2373) #70869248 válasza Face8814 (#2370) üzenetére


#70869248
törölt tag

Igen tudom hogy nagy Vale' fan vagy :)

Itt is csak azt tudom mondani amit feljebb leírtam, ha pole-ra gondoltam volna akkor pole-t írok.
Ez azóta lett csak súlyozottabb mióta 3 versenyző van egy sorban a királykategóriában..régebben amikor 4 volt nem volt akkora gáz hiszen a 12. még 3.soros volt, most pedig ugye 4. soros.
ha vki hátrébbról indul az többet kockáztat.

(#2374) #70869248 válasza -Mike- (#2372) üzenetére


#70869248
törölt tag

1: A valaha élt legeredményesebb motorversenyző még egyenlőre G. Agostini.
Mivel ő egy nap több kategóriában is elindult elég nehéz lesz megelőzni.

2: Elszerződött a Yamaha-hoz, én emlékszem miért, te emlékszel?

(#2375) -Mike- válasza #70869248 (#2374) üzenetére


-Mike-
addikt

2. Majd te megmondod, légyszíves világosíts fel... :U

(#2376) #70869248 válasza -Mike- (#2375) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
Uazért amiért Biaggi elment anno az Aprilia-tól..
Lejött a csapat, Rossi esetében a gyár részéről egy olyan nyilatkozat hogy ezzel a motorral bárki világbajnok lenne.
..és persze a Yamaha 10millió euro-s pénze is ott volt, de alapvetően az előző volt a publikus infó.

A Honda ezt a baklővést nyögi amióta elment Vale'.
..és amióta elment vele Jeremy Burgess, aki szinte elválaszthatatlan a HRC VB sikereitől, mind Gardner, mind Doohan, idetartozik még Criville is azért, és mind Rossi sikereitől.

[Szerkesztve]

(#2377) #70869248 válasza #70869248 (#2376) üzenetére


#70869248
törölt tag

Azért még egy kis Agostini infó:
-[link]

szerk:...ööö tessék beírni hogy Agostini :D

[Szerkesztve]

(#2378) #70869248 válasza #70869248 (#2377) üzenetére


#70869248
törölt tag

Azért a nagy Ago' egymást követő 10 évben VB-t nyert, és a 10ből 5 egymást követő évben csinálta meg azt hogy egy hétvégén két kategóriában állt rajthoz, és mind az 5 évben meg is nyerte úgy a 350cc és az 500cc világbajnokságot...így adja ki a 15 VB címet.
Ez nagyon nagy pálya, és az Olaszoknál az ő legendája nagyon nagy.


[Szerkesztve]

(#2379) Face8814 válasza #70869248 (#2378) üzenetére


Face8814
őstag

Ez egy olyan rekord, amit soha senki nem fog megdönteni valszeg. :(
A futamgyőzelmi rekordját viszont meg lehetne dönteni. :U Asszem 122 vagy 124. Elvileg Vale-nak lenne esélye, de ehhez a tudáson kívül óriási szerencsére is szüksége lenne. A 15 VB-cím viszont reálisan nézve elég elérhetetlen. :(
Talán még Nieto 13-as VB elsősége is távoli, viszont ha marad a GP-ben az ő futamgyőzelmeinek számát könnyen túlszárnyalhatná.


[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2380) #70869248 válasza Face8814 (#2379) üzenetére


#70869248
törölt tag

Igen Rossi még sok VB-t nyerhet, hiszen még fiatal és nagyon úgy érzem hogy maradni fog a motorosoknál.
Ma teljesen más világ van mint akkor, most nem állhatna rajthoz két géposztályban, akkoriban meg jóval többen haltak meg.
Rossi a jelenkor legnagyobb motorosa, és az eredményei vetekednek a régi idők legendás motorosainak eredményeivel.
Kétségtelen hogy a mezőny jelenlegi legjobbja..vagy legalábbis én nem igazán kételkedem benne, de több nagy pilóta is van..ahogy mindig is volt, többen előztek már hihetetlen helyzetekben, és pl. Rossi előzőtt 125cc-ben egyszerre 4 embert is már :D
Minden pilóta más és más, és másért is lehet szeretni, Capirossi is kilökte ugye Harada-t, de motorozott már törött kézzel is, és el is ájult amikor beért, ahogy Criville is rajthoz állt a Sapnyol futamon törött kézzel, és majdnem nyert is, az utolsó kanyarban előzte meg Doohan :(
szal majd mindenkit lehet vmiért nagyon szeretni. [kép]

(#2381) Face8814 válasza #70869248 (#2380) üzenetére


Face8814
őstag

Őszintén szólva Kato halála utáni évben én nagyon megkedveltem Sete-t. Tetszett, ahogy megemlékezett az overálján a csapattársáról. :R Nem tartom olyan nagy motorsnak, de ez a gesztus példa értékű volt számomra. :R
Azóta hozzáteszem ez a fajta szimpátiám átcsapott a másik irányba ( igazából nem tudom megmondani hogy mi okból :F ), de az utóbbi időben ért szerencsétlenségek miatt már inkább sajnálom szegényt.
Pedrosa a jövő. Ez vitathatatlan. Óriási tehetség, de mint korábban már ezt is írtam, nem kedvelem igazán. :(
A Stoner gyerekből meg bármi lehet. Tavaly Pedrosa árnyékában volt, de kinőheti magát, és akkor ....! :)
Szóval elég sok egyéniség van most ebben a géposztályban, akik miatt érdemes nézni a versenyeket. :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2382) #70869248 válasza Face8814 (#2381) üzenetére


#70869248
törölt tag

Én ngyon kedvelem Gibernau-t, pedig régebben nagyon nem :D
főleg azért mert ha jól tudom a rokonságában volt a Bulltaco gyár és kő gazdagok...talán még vmi nemesi címe is van..mindegy, a lényeg hogy mikor bejött az 500cc-ba, és még igazán nem tett le semmit az asztalra, akkor úgye ő kapta meg Doohan motorját, miután Doohan ripityomba törte magát (:( ).
Szal akkor úgy gondoltam hogy a befolyása miatt van, ő ugye kőgazdag Spanyol nemes és a HRC főszponzora a Spanyol Repsol....szal nem kedveltem.
Pláne hogy egyszer pont Biaggi ígéretes versenyén dobta el az égbe a Honda-t Sete, és pont Max előtt....vmi bődületes nagy esés volt, Max csoda hogy kikerülte, de vagy 6mp hátrányt szedett össze...nem örültem :D
De aztán szépen belerázódott...Kato halála után :( meg nekem kicsit túljátszott volt a dolog, viszont bebizonyosodott hogy nem,..Sete nagyon vallásos...mint még sok Spanyol, és ő tényleg így kezelte ezt a dolgot.
Akkor nagyon összeszedett volt, pont ezért sajnáltam Rossi 'manöverét' amikor Sapnyol nyitófutamon kirakta az utolsó kör utolsó kanyarjában Sete-t...szal mind tudjuk mi volt, kemény volt.
Ott Sete teljesen összeomlott...legalábbis ahogy én gondolom, az ami addig lelkesítette, ez a penge nagy csata amit ők ketten levágtak általában, az vhogy elvesztette a nagyszerű voltát, és már nem motíválta többé Gibernau-t, onnan már elég semmilyen motorozást mutat...még reméltem hogy a Ducati nyerssége visszahozza, de úgy néz ki nem. :(
Szal én nagyon kedvelem Gibernau-t de ha nem tudja hozni a töle elvárható szintet, akkor sokáig nem lesz a mezőnyben.

(#2383) Face8814 válasza #70869248 (#2382) üzenetére


Face8814
őstag

Szal én nagyon kedvelem Gibernau-t de ha nem tudja hozni a töle elvárható szintet, akkor sokáig nem lesz a mezőnyben.


Ez szvsz nem csak rá igaz. Elég nagy a rotáció a rosszul teljesítő pilóták között.
Esetleg a marketing érték szólhat bele a dologba, de ha valaki huzamosabb ideig rosszul teljesít, akkor ''ágyő'' MotoGP!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2384) #70869248 válasza Face8814 (#2383) üzenetére


#70869248
törölt tag

bezony..mindenki fiatal tehetséget akar :(

(#2385) -Mike- válasza #70869248 (#2384) üzenetére


-Mike-
addikt

De most mit sopánkodsz?! Igenis kellenek a fiatal tálentumok, főleg a hazai vérkeringésbe... ne bólogass itt nekem hejj..... :D:D

(#2386) #70869248 válasza -Mike- (#2385) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
Tom én, de én szeretem a régi arcokat..
Na jó Doohan-t annyira nem kedveltem, de azért igen elismertem (mi mást is lehetne akkora bajnok volt mint ház).
Szal én sajnálom az öregeket :O :D

(#2387) -Mike- válasza #70869248 (#2386) üzenetére


-Mike-
addikt

Pár napja láttam egy műsorban Fogártit, nekem eddig ő a csúcs.
''Azért nyertem ennyit, mert utálok veszíteni.''
Na meg a másik: a háza 4milla ejróban, benne a '98-as(?) ducatija...''a feleségemmel minden reggel lejövünk ide és meghajlunk előtte - mutatja: :R - mert ennek köszönhetjük a házunkat''

(#2388) #70869248 válasza -Mike- (#2387) üzenetére


#70869248
törölt tag

bezony Foggy nagy csávó volt,..parázs nagy csaták voltak akkor is az SBK-ban 4henger vs. 2henger...
Colin már akkor is nagyon jó pilóta volt.
..Corser is..stb

(#2389) Looney


Looney
csendes tag

jó kis beindult topik :)

az indulás témához csak annyit, hogy az első három sorból indulni a jó dolog
sajnos ez már csak 9 pilótát jelent nem úgymint régen ( bár a euro szerint is csak az első 8 számít :(
Vale meg csak annyira szerencsés, mint Pedrosa, Stoner,Melandri stb
, mert ugye ide leginkább szél kell, a tehetség önmagában nem teljesen elég
ld : Nakano san, vagy a legjobb ami Hopkins.Ugye nem véletlenül rugdalta le a szponzort a kékvillámról :) Na ha valaki balszerencsés az a Suzuki team, ami Schwantz alatt sem volt jó
( :R :R ), de kicsi kellett csakhogy Kis Robertsz ne nyerjen hanem vale legyen 8xos mára.

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2390) Face8814 válasza Looney (#2389) üzenetére


Face8814
őstag

hanem vale legyen 8xos mára.


Még csak hétszeres, de remélem a próféta szólt belőled, és meglesz hamarosan a nyolcadik is! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2391) Looney


Looney
csendes tag

edzésmenő capirex + senna nálam :)
na igen nem csak valet hanem a szakstábot is lenézte a honda
na igen tavaly év végén pedig azt mondták, hogy vale beállításait
használta a honda( ez azért a burgess team setuja is nagyban)

Sete,én pedig azt gondoltam szegény kato után hogy gibi rájött
más akár meg is ''halna'', ha olyan lehetőségeket kapott volna mint addig ő.
és sztem ezért kapta össze magát ( ideje volt )

pedrosa pedig vérprofi és él a lehetőségével és a ''spanyolszéllel'',
sokan a csodagyerekek közül beleszürkültek a mezőnybe, na ez a gyerek valahányxos akar lenni ez tuti :)
stoner már most nagy spanom akárcsak dovi a 250ben

Colin pedig teljesen EMBER a szó szoros értelmében, naccsávó na az biztos, kár hogy nincs benne motiváció már..

Aki + szeret nosztalgiázni annak újra megrendezték Bayliss vb über bajnokságát, a 21es team ducati mindent visz megint, jó ezt látni
pláne, mert csálészájú megint rendesen vigyorog, lehet hamar át kéne dobni Colint az SBKba

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2392) Looney válasza Face8814 (#2390) üzenetére


Looney
csendes tag

azért irtam ezt, mert tényleg csak kis szerencse kellett volna és Vale akkor nem második a vbn hanem első ( ha jól emlékezem persze :)

Véleményem egyezése a valósággal, csak a véletlen műve lehet

(#2394) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Így nem jobb?

[link]

;)

[A képet linkesítettem. Kérlek, ekkora képeket ne illesszetek be a fórumba. - peterkeT]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2395) #70869248 válasza Motion_Blur (#2394) üzenetére


#70869248
törölt tag

Majd lesz neki megint :)
bár ott is nagyon jó a mezőny.

Robert meg megérdemelte azt a VB-t..asszem a 2000-es volt, Vale-nak lett volna esélye, de pl abban az évben Max eldobott az év elején 4futamot ha jól emléxem.
Akkor fordultak meg mikor Rossi megetette Max-ot a pályán 2000-ben, bepróbálkozott belső íven, Max bevédte, Rossi kisodródott külsőre és elment..nagyon szép mutatvány volt.
De abban az évben még Rossi erősen próbálkozott még az 500cc-vel, jól próbálkozott nagyon, de Roberts-nek jó volt a Suzuki akkor, Max meg nagyokat esett...többek közt akkor esett téli/tavaszi tesztelésen 325km/h-val (500ccm-s gép!), és kettétört a fején a bukósisak.
Szal az nem annyira szerencse/balszerencse volt Vale'-nak, szépet jött a végefelé, de a 2. helyhez kellett Max bénulgatása is...igazából én úgy Gondolom hogy a legnagyobb lehetősége Max-nak 2000-ben lett volna VB-nek lenni.
Meg persze '98-ban, ott meg átment kicsit sértődésbe...kiintették talán Donnington-ban korai rajt miatt, nem jött ki sőt megverte Doohan-t...bár lehet Mick már nem kente neki annyira mert tudta hogy minek, a lényeg hogy Max ezért fekete zászlót kapott...

(#2396) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

[kép]

Szegény Hayden :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2397) -Mike- válasza Looney (#2391) üzenetére


-Mike-
addikt

Pedrosa akkor lesz vérprofi ha megtanul egyszer esőben is menni. Mert neki kakukk, ha leesik az égből a manna. 15. helyen kezd el kóricálni rögtön, ami...hogy is mondjam.. elég égő.

(#2398) F1DO


F1DO
senior tag

Hamár motoGP..

Szerintetek mitől van az a jelenség mind a Forma1 -ben a Ferrarinál, mind a motoGP-ben most a Yamaha-nál, hogy az előző év(ek)ben egy abszolút top csapat és gép, ami tarol a mezőnyben és mondhatni már-már unalmassá teszi a versenyeket, mert olyannyira mindig nyer, egyszercsak a következő évben hipp-hopp sehol sincs...?
Ha netán mindenáron összeesküvés-elméletet, vagy verseny-maffia féle beavatkozást akarnék belegondolni, úgyérzem most simán megtehetném.. :)
Arról vagyon szó, hogy néha túl érdekesnek és már-már mesterkéltnek tűnnek ezek a jelenségek ahhoz, hogy csak úgy véletlennek és valószerűnek hassanak. Gondolok itt pl a box-ra is, amiben mondanom sem kell - szintén hatalmas pénzek mozognak, mikor anno Mike Tyson egyszerűen verhetetlen volt és már nem fogadtak nagy pénzben a meccseire, mert mindenki úgy volt vele, hogy úgyis ő győz - és győzőtt is. Nem volt már igazi a verseny, a mérkőzés és kimaradtak a fogadásból való nagy bevételek... Érdekes módon akkortájt találták meg Mike-ot egy nemi erőszak vádjával, és vágták börtönbe - állították kicsit 'pihenőre', kivonták a forgalomból, mikor ezek az idők jártak és mindent megnyert. Nem hiszem el különben, hogy mégha tegyük fel valós is lett volna a bűncselekmény akkor ne tudták volna pénzzel elintézni a dolgot, ahogy annyi minden mást szokás ezesetben..
De visszatérve a motorsportra: Tud valaki ésszerű magyarázatot adni, hogy Rossi alatt miért állnak meg a gépek? Nekem kicsit már-már gyanúsnak hat a dolog..

(#2399) Face8814 válasza F1DO (#2398) üzenetére


Face8814
őstag

Imádom az összeesküvés elméleteket! :C Én is szoktam gyártani őket, de most nem ezt érzem. :(
Szerintem azzal mindenki tisztában van, hogy közel sem a Yamaha volt a legjobb motor a mezőnyben. Én mindíg is azon a véleményen voltam, hogy a gyári Hondák jobbak. Szóval itt meg is dől a párhuzam F1 - Ferrari, illetve GP - Yamaha között szvsz.
Szerintem egyszerűen most ilyen szériában van a csapat. :( Rengeteg problémáról lehetett olvasni a szezonkezdet előtt. Valszeg nem tudtak mindent megoldani, és keletekeztek közben újjak is. Mintha kicsit összecsaptak volna a hullámok Rossiék feje fölött. :( Előbb utóbb biztos kilábalnak ebből a szériából és akkor majd helyreáll a rend. ;]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#2400) SzalaiG válasza Face8814 (#2399) üzenetére


SzalaiG
addikt

A Rend akkor állna helyre, ha Rossi vissza ülne a Hondára!!! Vagy egy új márkával is nyerne VB-t. Pl.: Kawasaki :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  MotoGP & WSBK (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.