Hirdetés
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- hcl: Máté tíz pró
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MaxxDamage: Vizes Laptop Hűtés? Lehetséges? Igen!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
Algol
senior tag
Nem fogja megzavarni.
Régebben ha egy katódsugárcsöves (CRT) monitor, TV készülék közelébe helyeztünk egy efféle hangdobozt, akkor annak elszíneződött a képe, más mértékben a képernyő szélén mint a közepén. A széle erősebb mágneses teret kapott, mint a közepe, a széléhez közelebb volt a hangszóró. Mindez a CRT-ben levő lyukmaszk, résmaszk felmágneseződése miatt történt. Miután eltávolítottuk a hangfalat, többször kellett használni a képernyő lemágnesező funkcióját, hogy megszűnjön a jelenség. Ma már az LCD monitoroknál nincs ilyen probléma.
A számítógép alkatrészeit úgy alakítják ki, hogy az elektromágneses zavarás ellen védve legyenek, de ez elsősorban nagyfrekvenciás elektromágneses térre vonatkozik. A hangdoboz, különösen annak a mélysugárzója alacsony frekvenciás mágneses teret kelt. Ezt elsősorban a gép háza csillapíthatja - ha acélból és nem alumíniumból van -, a vas magába koncentrálja a mágneses teret, így jóval kisebb lesz a térerő a házon belül. A jelvezetékek az alaplapon földsík felett haladnak, alacsony impedanciás lezárásuk van és a fogadó eszköz a differenciál módusú jeleket veszi, nagy a közös módusú feszültség elnyomása. Megfigyelheted, hogy a ház előlapi kezelőszerveihez összesodort vezetékpárok vezetnek. Ez pontosan a mágneses behatás ellen véd, minden második csavarmenetben ellentétes polaritású feszültséget indukál a külső mágneses tér, így ezek kioltják egymást.
Ha mágneses térről van szó, akkor az embereknek először a számítógép mágneses elven alapuló adatrögzítő eszköze jut az eszébe, a merevlemez. Szerencsére itt egy adatbit átírásához nagyon erős mágneses térre van szükség, üzemszerűen ez megvan, mert az író-olvasó fej iszonyatosan közel fut a lemez felületéhez. Ezt a nagy térerősséget a merevlemez házán kívüli forrásból normális esetben nem lehet elérni. Gyakorlati próba szerint egy mágnespatkóval nem lehet a lemezen levő adatokat törölni. Persze a merevlemezt esetleg tönkre lehet tenni, ha sikerül a fejmozgató motor neodímium mágneseit lemágnesezni.
Ennyit az elvi megfontolásokról, persze a puding próbája az evés.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- BestBuy topik
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- Bluetooth-headsetekről általában
- Milyen program, ami...?
- Motoros topic
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 14400F / RX 6900XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3447, 94% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3263, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 3900X 12 mag 24 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest