Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) kanyi51 válasza yanna (#2050) üzenetére


kanyi51
senior tag

És hogyan?

(#2052) yanna válasza kanyi51 (#2051) üzenetére


yanna
őstag

A MIUI behódolt, Viber nagyúr vette át a hatalmat.
Rájöttem, hogy a Viber a ludas, ugyanis akit egyszer hívtam, ahhoz a névjegyhez bekerült egy Viber ikon. A névjegy listát ezek ikonosok közül a Viber alapján mutatta.
Megoldás: Legörgetve a szerkesztés legalján volt egy szétválaszt gomb, erre kattintva eltűnt a Viber ikon, a listában az átírt név jelent meg.

(#2053) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Édesanyámnak van egy Redmi 7a-ja, és minden nap hallgatom hogy aktuálisan mi baja van.
Miui 11 valami van rajta, és a következőket produkálja:
Nem kap értesítéseket, szóval nem frissít pl. Messenger/Viber, a főoldalon nem frissül az óra szóval befagy azon a ponton ahol utoljára ébresztve volt a telefon, és most nem tudta feloldani a telefont, szóval a felold gomb után is sötét maradt, de közben a telefon csörgöt utána újra is indult, és néha teljesen befagynak alkalmazások, laggol, csak sokadik kattintásra nyílik meg.

Tudnátok légyszives segíteni, mert tudtam kb. 3 percet tölteni eddig a telefonnal semmilyen beállítást nem találtam ami el lenne szúrva, és reprodukálni se tudtam.

(#2054) darvinya válasza -Faceless- (#2053) üzenetére


darvinya
titán

Elsőnek, állítsd át, hogy ne legyen MIUI optimalizálás semmilyen olyan app-on ami fontos.
Messenger/Viber/Telefon, stb.
Legjobb, ha akkukímélő módot kikapcsolod, mert ez van háttérben.
Felső menü vonatkozik erre:

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2055) kanyi51 válasza yanna (#2052) üzenetére


kanyi51
senior tag

köszi

(#2056) -Faceless- válasza darvinya (#2054) üzenetére


-Faceless-
őstag

Köszi szépen!

Megpróbáljuk

(#2057) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van arra megoldás, hogy a második asztal ne küldözgessen értesítéseket ha az első asztalt használom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2058) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

MIUI 11- ben hol van az "indítás háttérben"?
Engedélyeknél nem látom.

#?*@&!

(#2059) yanna válasza zeon.hu (#2058) üzenetére


yanna
őstag

Automatikus indításra gondolsz...?

(#2060) zeon.hu válasza yanna (#2059) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, az nem ugyanaz.
Ez hiányzik az egyéb engedélyek közül:

#?*@&!

(#2061) darvinya válasza zeon.hu (#2060) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanaz, mert ez hívja meg az app-ot, mikor olyan műveletet észlel a droid és megnyitja a hozzávaló app-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2062) yanna válasza zeon.hu (#2060) üzenetére


yanna
őstag

Ilyet én sem találok egy alkalmazásnál sem.

(#2063) Viktor0610 válasza zeon.hu (#2060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találok én sem ilyen beállítást.
Pedig emlékszem ilyenre, de lehet, keverem a Mi A1-gyel. :F

Samsung Galaxy A54

(#2064) yanna válasza Viktor0610 (#2063) üzenetére


yanna
őstag

A MIUI10-ben valóban ott van.

(#2065) zeon.hu válasza Viktor0610 (#2063) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen,a kép MIUI 10- ről van.

#?*@&!

(#2066) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak egy kis érdekesség.
Lehet hogy 2020-ban visszatér a hívásrögzités azokra a xiaomi telefonokra amelyeken most nem elérhető?

xda cikk

Már ha jól értelmezem a cikkiet.

(#2067) Amartus


Amartus
senior tag

Redmi Note 8-m van(MIUI 10), és nem tudok rájönni, hogy a telefonszámokból hogyan tudok csoportokat létrehozni, illetve a telefonszámhoz csengőhangot rendelni? Ezt el szeretném érni a csoportoknál is, ha létre tudnék hozni olyat.
Az fel sem merül bennem, hogy ilyet nem tudok csinálni.
Tudna valaki segíteni? Kerestem felhasználóit, de ilyen 15 oldalasnál hosszabbat nem találtam, az meg kb. nem szól semmiről.

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2068) Viktor0610 válasza Amartus (#2067) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs erre lehetőség.
Max. a kedvencekhez tudod adni a számot így a lista elejére teszi.

Samsung Galaxy A54

(#2069) 7Sony7 válasza Amartus (#2067) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem tudom, ezt keresed-e, ráadásul redmi5, miui11, de hátha:
-a névjegyekben kiválasztasz egy nevet
-a név mellett ott van egy szív, mellette egy kocka egy ceruzával, erre ráböksz
-fentebb görgetve a tel szám és az email cím alatt nekem ott van, hogy csoport neve.
ha nálad van ilyen akkor már innen menni fog, de ha nincs, akkor bocsi... :)

-

(#2070) lomposfarkas válasza Amartus (#2067) üzenetére


lomposfarkas
tag

Hello, nekem miui 9-en a következő módon lehet ezt elvégezni, feltételezem, hogy ez a miui 10-ben is ilyen.
Ami a telefonon a csoport, az a gmail címjegyzékében a cimke. Ugyan a telón is lehet új csoportot létrehozni, de az ilyesmihez (szerintem!) nagyságrenddel gyorsabb a gmail címjegyzéket használni pc-vel. Ott a képernyő bal hasábján "cimke létrehozás". Utána a kívánt névjegyeket ki lehet jelölni az előttük álló négyzetben, és a felső sorban lévő cimke ikonnal a kijelölt névjegyekhez lehet rendelni az egyik vagy több cimkét.
A szinkronizálás után a telefonon is megjelenik a csoportok között az új csoport, és ha megnyitom a csoportot, alul lesz egy csengőhang gomb.

(#2071) Amartus válasza 7Sony7 (#2069) üzenetére


Amartus
senior tag

Megnéztem, nekem ott címke van, átmenetileg jó lesz. Az telefonszámnál megtaláltam a csengőhang választást, egyedileg lehet hozzárendelni. Jó lett volna csoporthoz, vagy címkéhez.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2072) 7Sony7 válasza Amartus (#2071) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha a Lomposfarkas féle megoldással csinálsz csoportot, akkor lehet, hogy jó lesz utána nálad is. Nekem vannak csoportok, de már évekkel ezelőtt csináltam, a fene se emlékszik, lehet, hogy én is a gmaillel. :F

-

(#2073) woodworm válasza Amartus (#2071) üzenetére


woodworm
veterán

Eléggé le van egyszerűsítve a csoportkezelés, ha ennél többet szeretnél, akkor tárcsázót kell cserélned. A DW Contacts pl. még a régi, pontokkal tagolt rendszert mappaszerűen jeleníti meg. Egyszerre lehet a csoport csengőhangját állítani, szűrni, tiltani.

(#2074) szabo01


szabo01
csendes tag

Sziasztok
Megvettem a nőre 10et az lenne a kérdésem hogy csak 2 téma van benne lehet letölteni gyári témát valahol?

(#2075) vadászcsiga válasza szabo01 (#2074) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van nőre 10 topik
[link] :D

Állítsd át a régiót valami eu-n kívüli országra és lesz téma áruház.

[ Szerkesztve ]

(#2076) szabo01 válasza vadászcsiga (#2075) üzenetére


szabo01
csendes tag

Hol allitsam at?

(#2077) vadászcsiga válasza szabo01 (#2076) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Beállítások, további beállítások, régió.
De van benne egy nagyon jó kereső, és ha elkezded írni már dobja is a találatot. Mindenre.

(#2078) szabo01 válasza vadászcsiga (#2077) üzenetére


szabo01
csendes tag

Koszi sikerult :)

(#2079) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy a gyári naptár néhány napja nem szinkronizál. Redmi 4a és Redmi 5a. Mindkettőn global van, 10-es és 11-es. Szinkronizálás Google fiókba bekapcsolva. A fiókban bőven van hely. Bármelyikbe írok valamit, a másikon nem jelenik meg. Eddig hibátlanul működött. Nem álogattam semmit. Merre keresgéljek?

(#2080) Fall-N válasza szabo01 (#2078) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdemes Svájcra állítani, nem Indiára mert akkor nyomja a reklámokat. Ki lehet kapcsolni viszont mindenhol. Ha a témákat használod és kell az app drawer akkor érdemes a Poco launchert használni.

(#2081) Viktor0610 válasza spike70 (#2079) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töröld a fiókot, majd add hozzá újra.
Ezzel nem szabadna gondja legyen.

Azt még előtte csekkolhatod, biztosan jó naptárba mented-e a dolgokat, megjeleníti-e a naptárat a készülék.

Samsung Galaxy A54

(#2082) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Van a telón elvileg "váltakozó háttérképek", de nem találom hol, és mi ez pontosan?
Redmi5, miui11,android8

-

(#2083) aprokaroka87 válasza 7Sony7 (#2082) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem Rn7-en akkor jön elő ha indiai régióra váltok.

(#2084) vlevi válasza 7Sony7 (#2082) üzenetére


vlevi
nagyúr

EU-ban valóban nem működik, de pl. Svájc-ra átállítod a régiót, akkor igen (mert Svájc nem EU-s).
Én azonban helyette a google féle háttérképek alkalmaztást használom, az is naponta tölt le változó háttereket, választható témakörben.

(#2085) 7Sony7


7Sony7
addikt

Arokaroka87 és vlevi: köszi srácok, a téma app megvan, de konkrétan ilyet, hogy "váltakozó háttérképek" nem találok. Nincs amúgy rá szü szerintem, csak ha már van, kíváncsi lennék milyen.

-

(#2086) aprokaroka87 válasza 7Sony7 (#2085) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem rn7-en egy külön apk tartalmazza a váltakozó háttérképek dolgot.

(#2087) aprokaroka87 válasza vlevi (#2084) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem Rn7-en svájci régióban sem müködik, elő lehet hivni a felületet, ahol be lehetne kapcsolni, de szürke.

Emlékeim szerint indiai régión pl müködik

(#2088) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok,

MIUI9 alatt lehet fagyasztani egy appot?
Néha magától elindul, és ha rossz napja van, akkor nem hagyja aludni a telefont, amitől érezhetően melegszik, és 8 óra alatt képes lemeríteni az akkut.
Mivel csak ritkán van rá szükségem, jó lenne fagyasztani.

(#2089) spike70 válasza Viktor0610 (#2081) üzenetére


spike70
tag

Nem igazán értem. Megnéztem az asztalin is a googles naptárral. Amit oda beírok az csak az 5a-n jelenik meg, és fordítva is ugyan így. A 4a-ra nem kerül ki. Viszot amit a 4a-n írok be, az néha megjelenik az asztalin is.Ilyenkor egyből átkerül az 5a-ra is. De ez monjuk 10 esetből egyszer. A 4a-val lesz a gond, csak nem tudom mítől. Eddig tőkéletesen müködött évek óta. Leválasztottam a fiókról, majd a telefonon újra beléptem. Semmi változás. A telón mikor beírok valamit természetesen a google fiók van beállítva.

(#2090) nfsu17 válasza spike70 (#2089) üzenetére


nfsu17
veterán

ugyan nem megoldás, de próbáld ki a google appját
[link]
hátha a gyári app "hal meg"
ha a beállítások> fiók alatt a naptár mellett pipa van, azaz szinkronizál, a naptár beállítasainál látod a saját fiókod nevét, akkor működnie kellene.
Én csak azzal kínlódtam sokat, hogy nem jelzett a teló (időben), ha volt értesítés.

(#2091) Landsmann


Landsmann
addikt

Az európai (nem feltétlenul uniós országokban) sok minden le van tiltva, nem igazán értem az okát. Ennek ellenére rendszeresen frissül például a Témák és a Változó háttérképek is. Pedig el sem lehet érni. Na mindegy. Azt sem értem, hoyg az arcfelismerő képernyőzár feloldás miért tiltott. Valahol olvastam, hogy valami GDPR szabályozásra hivatkozva van kilőve. Hát elmennek a fenébe, vajon kinek sérti valamilyen jogait, hogy a saját pofámra felold a telefon, vagy nem. Ez a sok idióta uniós szabályozás annyi problémát okoz, nem is értem, akik egyáltalán megszavazták, mi a fenétől tartanak? Biztos nekik van takargatni valójuk. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#2092) Amartus válasza nfsu17 (#2090) üzenetére


Amartus
senior tag

Én is szenvedek az utolsó mondatodban írt dologgal. Hogy sikerült megoldani?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2093) nfsu17 válasza Amartus (#2092) üzenetére


nfsu17
veterán

lakatot tettem arra a progira, aminek szeretném az értesítéseit látni (gmail, naptár)

Azóta mint ha jó lenne.

(#2094) Amartus válasza nfsu17 (#2093) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm, próbálom.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2095) nhpeti


nhpeti
tag

Kapott már valaki Redmi 6/6A telefonra miui 11 updatet? Terjeng a neten egy táblázat hogy melyik telefonra mikor adják ki, ezek szerint már rég meg kellett volna kapnunk, de nálam semmi.

(#2096) aprokaroka87 válasza nhpeti (#2095) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Redmi 6a esetében itt a rom, Redmi 6 esetében pedig itt

Ha jól látom van már miui 11.

(#2097) nhpeti válasza aprokaroka87 (#2096) üzenetére


nhpeti
tag

És ezt nem kapjuk meg hivatalosan, OTA updateként? Egyékbként mi a módja egy ilyen letöltött ROM biztonságos telepítésének? Nekem a Frissítés app-ban nincs olyan, hogy kiválasztom sd kártyáról a romot, mint sok más videóban láttam.

(#2098) nhpeti válasza nhpeti (#2097) üzenetére


nhpeti
tag

Áhh közben sikerült elővarázsolni. 10szer rá kell nyomni a frissítés appban a miui logóra és akkor bekapcsolod azt a funckiót hogy frissítőcsomag kiválasztása.
A további kérdésem, hogy valaki megcsinálta már ezt a fajta updatet Redmi 6A esetében. Esetleg ha valami rosszul sülne el van lehetőség visszaállni az előző verzióra?

(#2099) aprokaroka87 válasza nhpeti (#2097) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztonságosan.

az hogy Redmi 6 és 6a esetében pontosan hogyan lehet előhivni a tárhelyes frissités dolgot nem tudom pontosan, nekem rn7-em van.

De itt a frissitő app-ban kellet nyomkodni a középen található akkor 10-es feliratot.

De hátha ír ide olyan akinek van Redmi 6 vagy 6a.

Amúgy telefon topikjukban nincs leírás?

látom közben megoldottad:)

[ Szerkesztve ]

(#2100) nhpeti válasza aprokaroka87 (#2099) üzenetére


nhpeti
tag

Köszönöm, még egy kérdés: Van mód különösebb kókányolás, rootolás nélkül visszaállni miui 10-re ha esetleg nem jön be a MIUI 11?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.