Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Adebayor


Adebayor
aktív tag

látom, ti sem értitek :) Akkor marad a spotify. Én se tudom mi a franc lehet.
Két freqin próbáltam a petőfit, meg a radio1-et Győrben. Mindegyik elhalkul nullára időnként. :( Ez van. nem gond annyira, csak bosszantó.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#2902) zeon.hu válasza Adebayor (#2901) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Playen már nics fent, lehet, hogy nem is működik, de XDA-n keress rá a spirit fm-re.
(Régen fizetős volt)

#?*@&!

(#2903) Ronin-


Ronin-
senior tag

Hali.
Miui 12-ben hol tudom beállítani,hogy lezárt képernyőnél meg lehessen nyitni a jobb alsó sarokból a kamerát?! Sehol nem találom és nagyon idegesítő... Ennyi erővel minek lezárni a telefont,ha gyakorlatilag bárki fényképezgethet vele az engedélyem/tudtom nélkül.

(#2904) vegyszer válasza Adebayor (#2901) üzenetére


vegyszer
addikt

A TuneIn is elhalkul, vagy más webrádió?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2905) vegyszer válasza Ronin- (#2903) üzenetére


vegyszer
addikt

Fényképezni tud, törölni nem.
Egyik ismerettségbeli szülő esetén rendőrségi ügy lett belőle, hogy a tizenéves kiscsaja a ismeretlen férfiúi lószerszámokat talált a telójában. A végén kiderült, hogy tesióra előtt az öltözőben valaki elkezdett fotózni vele, csak a végén jött rá, hogy bizony törölni nem tudja.
Szerintük vicces volt. A szülő szerint nem

Megérett a világ a pusztulásra.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2906) Viktor0610 válasza vegyszer (#2905) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem megy a törlés.
Én azt tapasztaltam, hogy addig lehet visszalépni, visszanézni, amiket feloldás nélkül készítettél.

Ja, fontos még, ha pl. készítesz x képet, lezárod a kijelzőt, majd ismét elindítod unoock nélkül a kamerát, akkor már a korábbi x kép sem látható/törölhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2907) vegyszer válasza Viktor0610 (#2906) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg az ominózus rendőrségi eset pont így történt, hogy lezárt közben a teló.

De kéretik jegyzőkönyvbe venni, hogy a két és fél éves fiam az anyja mintával és ujjlenyomattal védett telójába be tud lépni a kamerán keresztül. És csak azon kapom magam, hogy megy a YouTube/YouTube Kids.
De bizisten nem tudom hogy csinálja. :W
Hekker lesz, ha elkezdi az ovit. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2908) Ronin- válasza vegyszer (#2905) üzenetére


Ronin-
senior tag

Tehát akkor erre nincs megoldás?! Nem lehet eltüntetni ezt a gyors indítást?! Bárki fotózhat az ember telefonjával?! :Y

(#2909) zeon.hu válasza Ronin- (#2908) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Téma váltással esetleg, ahol nincs ilyen funkció.
(Elég csak a lockscreen-t feltenni)

#?*@&!

(#2910) TheProb


TheProb
veterán

VoLTE nem tud működni konkurrensen mindkét SIM-en? Azt vettem észre (Poco F2 Pro, latest Xiaomi.EU ROM), hogy csak akkor jelenik meg a status bar-on a "VoLTE" logó, ha átkapcsolom 1-ik SIM-ről a másikra a mobiladat forgalmat.

+1: Trénornál úgy néz ki, hogy működik a VoLTE, ha a redmi note 8T profilját állítattjuk be velük.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2911) zeon.hu válasza TheProb (#2910) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam így megy a Volte: voda kártya az 1-es slotban, ezen nincs net.
Telenor only net kártya a 2-ben.
(Volte kijelzés nincs global romon, abból tudom, mikor működik, hogy tudom használni közben a netet)

Viszont a céges Samuban csak 1 kártya van nettel, azon is megy a Volte.

#?*@&!

(#2912) Ronin- válasza zeon.hu (#2909) üzenetére


Ronin-
senior tag

Na ez bejött,kössz a tippet! Vicc,hogy csak így lehet...

(#2913) zeon.hu válasza Ronin- (#2912) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Korábban ki lehetett kapcsolni, de az új MIUI-t így sikerült fejleszteni...

#?*@&!

(#2914) Viktor0610 válasza Ronin- (#2912) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem minden gyártónál így van.
És többük nem témázható (a záróképernyő sem), szóval ez inkább előny, mint hátrány. ;)

Samsung Galaxy A54

(#2915) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Full page screenshot hogy készíthető bármilyen oldalon?
Pl beállításokban vagy yt-on működik a görgetés funkcióval, de böngészőben (Samsung/Chrome) nem.

#?*@&!

(#2916) Viktor0610 válasza zeon.hu (#2915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem minden appban működik a görgetéses screenshot.

Most írnám, hogy a gyári MIUI-böngészőben működik ez a feature, de ninxs más böngésző, csak a Chrome, abban meg nem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2917) TheProb


TheProb
veterán

Ez a Control Center amúgy csak számomra értelmezhetetlen és erősen diszkurzív? Pl hol az istenben vannak a notification-ök? Meg a beállításai sem túl beszédesek.

Megvan...: Képernyő bal részét lehúzva notification, jobb oldalt control panel.... :W

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2918) Viktor0610 válasza TheProb (#2917) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ki lehet kapcsolni.
A Beállítások keresőjében keress rá az Új irányítóközpont kifejezésre.

Samsung Galaxy A54

(#2919) hroberto válasza TheProb (#2917) üzenetére


hroberto
veterán

Én is visszatértem a régire. Nem bírtam megszokni az újat. :(

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2920) TheProb válasza Viktor0610 (#2918) üzenetére


TheProb
veterán

Tudom, egyelőre még próbálok megbarátkozni vele. De látom nem én vagyok az egyetlen, akinek ez nem sikerült még.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2921) vegyszer válasza TheProb (#2920) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem pont hiányzott.
És az EU dev rommal volt egy olyan ficsör, hogy minden mi home lámpa on/off. Az hiányzik igazán.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2922) bl4ze


bl4ze
veterán

MIUI 12 : van valakinek ötlete, hogy a telefon repülő módban miért lövi ki, zárja be az alkalmazásokat?
Főként a Viber idegesít, de egy okosóra alkalmazást a "Mi Bandage" app-ot is szokszor kilövi.
Teszti ezt úgy, hogy MIUI 10-11en sosem volt ilyen gond. A 2 app mindig ott volt a zárképernyőn másnap reggel is, és a redőnyön is + felül az értesítési sávon is mindkét ikon.
Természetesen a Viber + másik app is "lakatolt" és "autostart" is.
Ezt a hibát , idegesítő dolgot MIUI 12 óta látom, és nem jövök rá az okára :( :W

.:. bl4ze .:.

(#2923) vegyszer válasza bl4ze (#2922) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg energiát akár neked spórolni. De nem jön össze.
Biztonság->Akkumulátor->Alkalmazásonkénti akkumulátorkímélő alatt keresd meg a kívánt appot, és a nincs korlátozást állítsd be

Hátha segít

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2924) bl4ze válasza vegyszer (#2923) üzenetére


bl4ze
veterán

MIUI 12 alatt máshol van, de megnéztem : Viber "nincs korlátozás"
Ez van természetesen a "Mi Bandage" alatt is... :( :W

.:. bl4ze .:.

(#2925) TheProb válasza bl4ze (#2924) üzenetére


TheProb
veterán

Lehet, hogy kilövi őket, mert repülőben se BT, se Wifi, se 4G, se semmi és nem látja értelmét futtatni őket. Bár valahol illene erre lehetőséget adni, hogy beállíthasd, hogy hagyja meg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2926) body007 válasza TheProb (#2925) üzenetére


body007
addikt

Nálam is minden este repülőmód van de semmit nem lövöldöz le a rendszer reggelre.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2927) bl4ze válasza TheProb (#2925) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, korábban ez nem volt, MIUI 11 alatt kiválóan ott maradt.

.:. bl4ze .:.

(#2928) TheProb válasza body007 (#2926) üzenetére


TheProb
veterán

és te is 12-t használsz már? Ha igen, akkor passz. Gugli se mond semmit?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2929) body007 válasza TheProb (#2928) üzenetére


body007
addikt

12 jaja :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2930) bl4ze válasza TheProb (#2928) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem igen találtam erre semmit, sajnos :( marha zavaró, idegesítő....

.:. bl4ze .:.

(#2931) vegyszer válasza bl4ze (#2924) üzenetére


vegyszer
addikt

Pedig a Mi Note 10 lite EEA rom alapján írtam, hogy hol van a kapcsoló.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2932) darvinya válasza bl4ze (#2922) üzenetére


darvinya
titán

Tisztító nincs beállítva, hogy naponta mikor tisztítjon?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2933) bl4ze válasza darvinya (#2932) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, nem rémlik ilyen. Hol keressem a "tisztítót" ? :)

.:. bl4ze .:.

(#2934) bl4ze válasza darvinya (#2932) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem volt bekapcsolva, de most mindent kikapcsoltam : sajnos ennek ellenére is reggelre ki volt lőve a Viber, repülő módból...
Lehet kell egy FR a telefonra? MIUI 10ről indult, és most MIUI 12 van, mindegyik OTA.

Mi 9T a telefon.

.:. bl4ze .:.

(#2935) danny73


danny73
csendes tag

Sziasztok! Redmi note pro 9 vetttem nemrég. Miui frissített 11.0.3 ròl 11.0.4 re.
Havernak 11.0.5 van automatikusan felajánlotta.
Nekem miért nem ajánlja fel? Pls segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

"A repülők mászkálnak! A csigák kézen állnak, a békák meg fejen!"

(#2936) Viktor0610 válasza danny73 (#2935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt inkább a teló saját topikjába kellett volna: [link].
Azon belül is az összefoglaló elolvasása ajánlott.

Samsung Galaxy A54

(#2937) danny73 válasza Viktor0610 (#2936) üzenetére


danny73
csendes tag

Köszi, írtam oda is :R

"A repülők mászkálnak! A csigák kézen állnak, a békák meg fejen!"

(#2938) ApaJoe válasza this is life (#2873) üzenetére


ApaJoe
csendes tag

Ki van kapcsolva, de mégis az elsődleges SIM-en elindul az 5 mp-es visszaszámlálás és a lejárta után automatikusan hív.

(#2939) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok, pénteken váltottam MIUI 11-ről 12-re (telefon csere), azóta a címjegyzékem kissé kaotikusan néz ki. A 3 pöttyös menüben megtaláltam a megjelenítési beállításokat, de hiába állítottam át a rendezés alapját vezetéknévre, a névformátumot pedig "vezetéknév elől"-re, továbbra is zagyvaság az egész. Van erre megoldás, lehet olyan, mint régen?

(#2940) forcegt


forcegt
csendes tag

Valaki meg tudná mondani, hogy hol tudom beállítani, hogy bluetooth kapcsolaton a telefon továbbítsa a számok/előadók címét a céleszközre, jelen esetben egy autó rádióra? Korábban ez gond nélkül működött, most MI UI 12 alatt valamiért nem.

(#2941) Balage700


Balage700
tag

Sziasztok!
Egy Mi Max 3 telefonom van, teljesen tanácstalan vagyok. Sikerült téglázni a telefont, közben kiderítettem, hogy titkosítás miatt semelyik TWRP nem látja a tárhelyet, 0 MB-t jelez. Most jelenleg Fastboot módban ragadt, vagy a használhatatlan recovery-ben.
Utánaolvastam a topikban, de a tanácsban szereplő megoldások weboldalai már nem elérhetőek. :( A kínai MI PC Suite már nem letölthető.

(#2942) vegyszer válasza Balage700 (#2941) üzenetére


vegyszer
addikt

Nyitott a BL?
Egy fastboot rommal (rossz esetben teljes adatvesztés árán) újra lehetne húzni jó eséllyel.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2943) sajtjani válasza Balage700 (#2941) üzenetére


sajtjani
tag

Mi PC Suite: [link]

(#2944) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Hali mindenki!

Most vettem új Xiaomi redmi note 8T-t. Előtte Note 5 volt és 11.0.9 -es MIUI van rajta. A névjegy kezelés katasztrófa. Csoportokat nem lehet csinálni, csak címkéket ott viszont nem lehet egyszerre az egész címkében csengőhangot beállítani.
Tudja esetleg valaki, hogy valahol létezik-e a csoport kezelés, vagy ha nem van-e esetleg valami alkalmazás amivel normálisan lehetne a névjegyeket illetve a csoportokat kezelni.
A sim számokat se tudom szerkeszteni, pedig a régi MIUI ban azt is tudtam külön.

(#2945) Ricardo válasza Thommyboj (#2944) üzenetére


Ricardo
félisten

Még tárolsz simkártyán számokat :F


(#2946) zsola400 válasza Thommyboj (#2944) üzenetére


zsola400
aktív tag

Más a tárcsázó app, a note5-ben még miui van a 8T már google, csak rom cserével tudod megoldani vagy keresni kell külső app-ot ami kezeli. Ezt próbáld ki esetleg True Phone Dialer.

(#2947) Thommyboj válasza Ricardo (#2945) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

A legfontosabbak ott is megvannak. Így is a note 5 off-os lett. A felhőből meg tudnak néha érdekesen szinkronizálódni az adatok.

(#2948) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok, miui 11en (redmi8 note pro) az alábbi telefonkönyben hiába állítok be egyedi csengőhangot egy névjeghez így is a fő csengőhangon szólal meg a telefon ha hívnak. Mi erre a megoldás? Köszi előre is

(#2949) Samus


Samus
addikt

Miui 11 alatt (Redmi Note 9 Pro) hogy tudom működésre bírni az automatikus háttérkép (esetleg zárkép) változtatást? Play áruház szerint ebben a régióban ez tabu, de az alkalmazás gyárilag azért fent van (Mi Wallpaper Carousel). Előzőleg Gömör telefonom volt, imádtam, hogy mindig más a háttér és zárkép ernyő háttere.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2950) zsola400 válasza Samus (#2949) üzenetére


zsola400
aktív tag

Régió váltás, nem eu-s országra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.