Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) wihay


wihay
tag

Üdvözlöm a kedves társakat! Vennék egy Redmi 7-et és az lenne a kérdésem hogy a javás bloatware működik még?

Köszi a segítséget, vigyázzatok magatokra és szeretteitekre! :R

(#2402) Morcika17


Morcika17
újonc

Sziasztok!
Mi 9T Pro-m van.
Ma készítettem egy videót, a galériában nem játssza le és a régieket sem. (Múlt héten még lejátszotta az tuti...) Újraindítottam, töröltem a szemetet... Ha továbbítom másnak, ott elindul. Mi lehet a baj szerintetek? Ha kapok videót a galériából az se indul el. Csak ott a galériánál lehet valami? Köszönöm, ha tudtok segíteni! :R

(#2403) Landsmann válasza Morcika17 (#2402) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem volt rendszerfrissülés közben? Mármint a korábbi és amostani videó között. Esetleg frissült valami rendszerfájl, de hibás és amiatt nem játsza le?
Nekem Redmi 6-on a készült kép helye nem stimmel sokszor. A képben lévő koordináta az jó, de ugyanarra a képre hol jó utca házszámot ad, hol megy egy 300 méterrel odébb lévőt. Már én is elkövettem mindent ami szóba jöhetett, de egyszerűen nem tudom rávenni, hogy a helyes címet mutassa meg. Tehát valahol ahol dekódolja akoordinátákat, ott megy félre a dolog. Mert telefonon kívül a kép exif adatai mindig jó helyet mutatnak. De a telefonon ugyanahhoz a képhez hol jó, hol nem. Megnézem, stimmel a hely. Kilépek, visszalépek, nem stimmel. Érthetetlen.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#2404) NorbixD


NorbixD
tag

Üdv.

Van egy MI 8 SE telefonom (de én tartok karban egy 6X és egy 9 SE telót is). Mindegyiken weekly vagy stable MIUI.EU rom fut.

Sajnos az összest érinti az Update app hibája ami abban nyilvánul meg hogy sokszor letöltés közben "md5 checksum" üzenettel megszakad a letöltés, háttérben futva bezáródik az app vagy ha már le van húzva a ROM hirtelen telepítés helyett elölről kezdi a letöltést. Böngészővel lehúzva sokkal biztosabban tud lejönni az új ROM. Amióta ez a telefonom van (több mint egy éve) azóta ezt tapasztalom.
Más is küzd az OTA update ilyen jellegű problémájával?

(#2405) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem is volt olyan rég a MIUI 11 megjelenése, de már itt vannak a hirek a 12-ról
[link]

(#2406) Ricardo válasza vlevi (#2405) üzenetére


Ricardo
félisten

A fejlesztés nem áll meg.

(#2407) vegyszer válasza NorbixD (#2404) üzenetére


vegyszer
addikt

Akadt vele gond régebben is, most is. De most pl folytatta 900MB-ról. Nem dobta el a letöltött motyót.
Én is jobban szeretem webről szedni le. Általában gyorsabb is, és olykor az OTA nem találja azt a csomagot, ami weben kint van már egy napja.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2408) NorbixD válasza vegyszer (#2407) üzenetére


NorbixD
tag

Régen redmi note 3 telefonom volt és ott emlékeim szerint ennél sokkal jobban működött. Ott beraktam, hogy húzza le ránéztem pár óra múlva és már lehetett telepíteni. Most nagyon messze van ettől.

(#2409) vegyszer válasza NorbixD (#2408) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerintem a MIUI 9 körül jöttek az első ilyen jelzések, hogy checksum error. De azóta se stabil nálam.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2410) wihay


wihay
tag

Üdv, arra tud valaki megoldást hogy egyik napról a másikra a galéria nem müködik? Nem tudom megnyítni a képeket mert lefagy, és nem történik semmi..

Hiba üzenet: A galéria alkalmazás álladóan leáll..
- Köszi a segítséget, gondolom Android esetleg Xiaomi betegség? :F

(#2411) Ricardo válasza wihay (#2410) üzenetére


Ricardo
félisten

Nálam működik rendesen

(#2412) zsola400 válasza wihay (#2410) üzenetére


zsola400
aktív tag

Próbáld meg az app adatait törölni.

(#2413) lanszelot


lanszelot
addikt

hello,
Hogy tudok alkalmazás ikont kirakni /redmi 8A/?
Van olyan alkalmazásom aminek nincs ikonja és nem tudom hogy érhetem el.
pl FM rádió /véletlen valahogy töröltem az ikont mikor kivettem a gyűjtőből/
Más telefonokon az asztalon kívül van alkalmazások nézet, és tudom hogy majd jön, de addig nem tudom hogy... /nem rakok beta rendszert fel, csak stabilat/

(#2414) zeon.hu válasza lanszelot (#2413) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Külső launcher?
Én Nova-t használok, abban van "Alkalmazások" modul.
Kiteszed vele, utána lehet törölni a külső launchert vagy csak simán váltasz az alapértelmezett kezdőképernyő beállításban.

#?*@&!

(#2415) gyulaszu válasza lanszelot (#2413) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Miui alatt nem úgy van, hogy ha törölted az ikont, akkor az egész programot törölted?
Szerintem újra kell telepíteni.

gyulaszu

(#2416) lanszelot válasza gyulaszu (#2415) üzenetére


lanszelot
addikt

Az alkalmazások között ott van a beállításokban.
Nem töröltem, nem tudom mit csináltam.
De van még jó pár ott, ami nem is volt kint. /beállítások - alkalmazások/

(#2417) gyulaszu válasza lanszelot (#2416) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Akkor arra tippelek, hogy vėletlenül áthúztad egy másik mappába.
Ha nem, akkor passz...

gyulaszu

(#2418) trebrona válasza lanszelot (#2416) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pedig kaptál már megfejtést: (#2414) zeon.hu

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2419) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Van olyan Xiaomi,Redmi telefon aminek az ujjlenyomat olvasóját lehet használni hívásfogadásra?

(#2420) lanszelot válasza trebrona (#2418) üzenetére


lanszelot
addikt

launcerekkel az a baj, hogy olyan helyekre nyúlnak ahova nem kell, és utána mindig gubanc marad. Tehát, ha még több problémát akarok, akkor megoldás
Ugyanaz mintha beta rendszert raknék fel, az is működik, csak vannak gubancok, ott már van teljes alkalmazás lista, de az se megoldás számomra.
Elég pocsék így ez a MIUI. Ez az amikor valaki almát akar az androidból kreálni.
Rádió widgetet pl kitudok rakni, úgy látom ezzel kell beérnem, míg ki nem jön a stabil verzió az alkalmazás listával....

(#2421) zeon.hu válasza lanszelot (#2420) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ne parázz már! Amit tudni akarnak rólad, már rég tudja a fb és a gugli... :D
Tedd fel a MIUI saját launcherét akkor, utána meg töröld, ha kész vagy.

#?*@&!

(#2422) vlevi válasza lanszelot (#2420) üzenetére


vlevi
nagyúr

Redmi Note7-re jött már olyan frissítés, amin a MIUI Launchernek van app drawere, mint a legtöbb rendes launchernek.
De, ha neked ilyen nincs, akkor a Poco Launchert próbáld ki. Az is Xiaomi app, és teljesen jól beleilleszkedik a MIUI-ba.

(#2423) Fall-N válasza lanszelot (#2420) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyan mi baj lenne a launcherekkel? Évekig több márkájú telefonon is Nova Primeot használtam 0 hibával. Később mellé települt a Smart Launcher 5, egy ideig használtam az Action Launchert (kiváló lenne, ha frissülnének mindig a widgetek), most jelenleg meg a Niagara Launcher ami fut. Semmi hibát soha ne okozott egyik sem, ugyan mit tudna? Ha nem jön be, egyébként csak egy sima alkalmazás, amit lehet törölni és aktívvá válik újra a gyári.

De ahogy írták előttem, MIUI System Launcherben is van már app drawer. De ha még nem elérhető a telefonodra akkor itt a Poco launcher.

[ Szerkesztve ]

(#2424) lanszelot válasza zeon.hu (#2421) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem az adatokról írtam, hanem hogy kukára vágja a telefont.
Olyan helyre nyúl ahova nem kellene. Ez tény.
Erre írtam, hogy a beta szoftver is ezt teszi.
Redmi 8A -m van, erre még csak a bet szoftverben van.

[ Szerkesztve ]

(#2425) zeon.hu válasza lanszelot (#2424) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:F

#?*@&!

(#2426) bucihost válasza lanszelot (#2424) üzenetére


bucihost
senior tag

:Y

(#2427) Ricardo válasza lanszelot (#2424) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez kifejtenéd bővebben?

(#2428) trebrona válasza Ricardo (#2427) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztos kíváncsi vagy rá? :D
Ekkora blődséget nem nagyon hallottam mostanában.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2429) vegyszer válasza lanszelot (#2424) üzenetére


vegyszer
addikt

"Olyan helyre nyúl ahova nem kellene. Ez tény."

Márpedig Virágelvtárs is megmondta, hogy a tények makacs dolgok. Legalább egy bizonyítékot hozz magadon kívül.

Sokan használunk különböző Launcher appokat, és az, hogy a miénket "nem vágta tönkre", csakis azt jelentheti, hogy mi b@sztunk el valamit nagyon. Mert Neked rossz volt. Tisztasor. Nincs több kérdésem, kérem a következőt!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2430) lanszelot válasza vegyszer (#2429) üzenetére


lanszelot
addikt

A telefonom rendszere pár év alatt trottyra megy. Facebook sajna alap a telefonomon, le se lehet törölni..
A facebook és a launcerek /nem tudom mind, vagy csak pár, de nem is érdekel/ tönkre vágják a telót. Beállítások, alkalmazások, engedélyek itt nézheted meg hova piszkál egy app.
Nem érdekel az adat, vagy hogy tudják merre járok. Az inkább, hogy a telefon belassul, fagyogat...stb Persze-persze évente factory reset és ismét jó.
Pl facebook-mesenger, ha akarod, ha nem frissíti magát. Hiába van manuál frissítésen , az nem érdekli. Ha nem hiszed ne frissítsd fél évig , és meglátod néha ki lesz írva a fb -messenger frissült.
De ez lényegtelen, mondjuk, hogy nem rakok fel launchert és ennyi.

(#2431) zeon.hu válasza lanszelot (#2430) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha törölni nem is, de letiltani lehet a fb-ot, root nélkül is!
MIUI hidden settings letölt, megnyit, alkalmazások, ott megkeres, letilt.

#?*@&!

(#2432) Fall-N válasza lanszelot (#2430) üzenetére


Fall-N
veterán

Hülyeséget írsz! A launcher is ugyanolyan alkalmazás, mint a többi. Ha letörlöd akkor sem marad semmi nyoma, mivel a rendszerhez nem fér hozzá és nem tudja véglegesen módosítani. Viszont olyanná tudod szabni vele a kezelést és a kinézetet, amilyet akarsz. Ezért is érdemes használni. Sokkal többet is tudnak, mint a gyáriak. Ráadásul el lehet menteni a beállításait így át lehet vinni másik telefonra.

(#2433) lanszelot válasza Fall-N (#2432) üzenetére


lanszelot
addikt

Ha letörölsz egy alkalazást, azzal nem törlődik minden. Még akkor sem, ha először törlöd az adatokat és a cache-t. Rengeteg alkalmazás hagy szemetet maga után, illetve nem csinálódik vissza amibe bele piszkált. Ezért van, hogy van amikor csak a factory reset segít.
Nem véletlen ellenőrzi már a programokat a Play áruház. És az áruház csak a biztonsági réseket nyitó programokat szűri. A hibásokat nem.

(#2434) aprokaroka87 válasza lanszelot (#2433) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Figyu, nekem 2 telefonomon van Nova launcher prime, de évek óta soha nem volt gondom igazán vele.

Amúgy meg a szemét meg lehet hogy nem mindig az...
Eltávolítás után is maradhat ott, ez tény, de azokat lehet hogy az user kezdeményezésére rakja oda az app.

(#2435) Landsmann


Landsmann
addikt

Mi az az EAB/Engedélyezett jelenlét? KI vagy be kapcsolt állapot lehet.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#2436) Fall-N válasza lanszelot (#2433) üzenetére


Fall-N
veterán

És mi köze van hozzá? Amúgy pont a Nova nem hagy maga után semmit, ha nem csinálsz te magad manuális mentést. Értelemszerűen azt nem törli, mert arra még szükség lehet, nem véletlenül menti le az ember a beállításait. Ettől függetlenül nincs semmi joga Androidon olyat módosítani, amit felhasználói szinten te nem tudnál megtenni root nélkül. Magyarul ha a Nova segítségével törölsz le egy alkalmazást az a te hibád lesz nem a Nováé. A Nova csak eszköz hozzá, amit te más módon is meg tudnál tenni a beállítások alól. Viszont a rendszert vele sem tudod módosítani, mert nincs hozzá jogosultsága. Így a példánál maradva rendszer alkalmazást nem tudsz törölni vele.

(#2437) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok. A home gombot hosszan nyomva idáig a Google Discovery jött elő vagyis hírek, a másik pillanatban már csak a Google seged jön elő. Hogyan lehet vissza változtatni ? Köszönöm.

(#2438) darvinya


darvinya
titán

Kezdődik.
Gmail már nem tudja Exchange-t, mert MIUI-t kitiltotta MS. :(((
Ugyanaz a fiók működik Android One rendszeren Gmail-ben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2439) Fall-N válasza darvinya (#2438) üzenetére


Fall-N
veterán

Itt valami nem kerek. MIUI-t tiltotta ki? Ahhoz mi köze a Google GMail programjának? Semmi. Ezenkívül senki nem panaszkodik ilyenre, úgyhogy a hiba a te készülékekben van.

(#2440) darvinya válasza Fall-N (#2439) üzenetére


darvinya
titán

Android One rendszeren megy a Gmail-ben az Exchange fiók.
Utóbbi hónapokban készülék újraindításkor MIUI újra kellett engedélyezni a push-t.
Ma már közölte, hogy nincs hitelesítés és adjak hitelesítőt.
Na innéttől kezdve csak IMAP működik POP3-as szinkronnal és rettentően kevés levelet érhetek el.
Hitelesítés probléma pedig egyértelműen MIUI.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2441) hroberto válasza darvinya (#2438) üzenetére


hroberto
veterán

Nálam ma még szinkronizált. :B

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2442) darvinya válasza hroberto (#2441) üzenetére


darvinya
titán

Délelőtt nálam is, egészen 19-ig.
Utána közölte a fentieket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2443) hroberto válasza darvinya (#2442) üzenetére


hroberto
veterán

Nálam ma is működik.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2444) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Spotifyt hogy tudom kitenni képernyőzárra, hogy tudjam vezérelni és ne kelljen belépni mindig?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2445) gyulaszu válasza V.Stryker (#2444) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az app-on belül kell az engedélyt megadni:
[kép]

gyulaszu

(#2446) V.Stryker válasza gyulaszu (#2445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem itt minden engedélyezve van. Aham... a téma volt a ludas! Gyari temaval ok.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2447) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Az utolsó, vagy előtti EU dev rommal jött be valami ficsör.
Engem kifejezetten bosszant.
Háttérben futó appok esetén jön egy értesítési ikon.

Ezt hogyan lehetne eltünketni? Melyik app okozza ezt? Nem lelem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2448) Viktor0610 válasza vegyszer (#2447) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól emlékszem, akkor Alkalmazások - Alkalmazáskezelés - App behavior.
Most a fiókban van a Redmi Note 5-öm (hiányzik is naaaaagyon :( ), de azt hiszem, itt apponként lehetett állítani a jelzéseket.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2449) flash-


flash-
veterán

üdv
a lezárási képernyőn (vagy hogy nevezik ahol az időt mutatja) ha nem fogadott hívásom volt nem jelenik meg.

feloldom a billentyűzárat akkor sem jelzi sehol csak ha bemegyek a tárcsázóba vagy a névjegyzékbe.
hogy kell a lezárási képernyőre betenni a nem fogadott hívásokat?
hetek óta keresem minden létező opciót átállítottam de semmi..
Vagy valami blokkolja?

(redmi note 6 pro a telefon,Miui 10, topikjában is próbáltam rá választ találni most itt próbálom)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2450) zeon.hu válasza flash- (#2449) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyéb értesítések megjelennek a zárképernyőn?
Nézd meg az alkalmazásnál:

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.