Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) body007 válasza daninet (#2600) üzenetére


body007
addikt

Ha nem menne valakinek én ezt használom :K (nem root-olt a telóm)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2602) vlevi


vlevi
nagyúr

Júniusban várható a MIUI12 Global verzió, egyelőre csak a kiemelt készülékekre. A többire, pl Redmi Note7, majd valamikor később.
[link]

Előre felek az akku kímélő csoda funkciótól.
Már a mostani az őrületbe kerget, hogy mindent lekapcsol, egy nyavalyás track logger, edzés programot nem enged a háttérben futni.
Pedig a fejlesztői opciókban ki van kapcsolva a MIUI optimalizáció, és mégis az akku beállításokban alkalmazásonként át kell allitani nincs korlátozásra.
Nem tudom ez mennyire javítja a MIUI megítélését, mert aki nem ért hozzá, annak csak szimplán szar, mert nem tudja használni a xiaomi telefonján a Strava, Endomondo, ... alkalmazasokat

[ Szerkesztve ]

(#2603) Viktor0610 válasza vlevi (#2602) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, ez miért akkora dolog.
Én mindig azzal kezdem, ha telepítek egy appot MIUI-rendszerre, hogy beállítom a "miui-s hülyeségeket".
Akkukímélő, memóriában tartás, automata indulás.

Sosem volt gondom az appokkal, minden rendben futott a háttérben, értesítések érkeztek.

Samsung Galaxy A54

(#2604) aprokaroka87 válasza vlevi (#2602) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj hogy lehet hogy pont az általad emlitett appokat nem kedveli a miui, vagy az app a miui-t:)

Tapasztalatom szerint azok az appok szinte sose zárodnak be, amelyeknek van az értesitő sávon futó service folyamatuk.

Pl ma Solid Explorer-er egy kb 4.2gb-os állományt töltöttem fel gdrive fiók-ba, az app szinte végig háttérben volt, kb 1 órán keresztül, mivel lassú net volt, így lassabb volt a feltöltés is.

Akkumulátorkimélő ( ajánlott ) van kiválasztva.

Amúgy a fejlesztői beállítások-ban található miui optimalizálás kikapcsolása dolog tulajdonképpen mit nem optimalizál?:)

(#2605) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#2604) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Amúgy a fejlesztői beállítások-ban található miui optimalizálás kikapcsolása dolog tulajdonképpen mit nem optimalizál?:)"

Passzolom, én azt nem szoktam kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2606) vlevi válasza aprokaroka87 (#2604) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Tapasztalatom szerint azok az appok szinte sose zárodnak be, amelyeknek van az értesitő sávon futó service folyamatuk."
Strava, Komoot, rBiker, mindegyiknek van. De, ha az akku optimalizálásban nem állítom a nincs optimalizálásra, akkor, amint visszaváltok a home screenre, eltűnik az értesítő ikonja.
Ráadásul valamelyik nap, nem tudom miért, az Komoot-t visszarakta miui ajánlottra, aminek a végeredménye az lett, hogy annyit sikerült rögzítenie, hogy elindultam, meg megérkeztem. Közben eltelt másfél óra, de mintha ki sem mozdultam volna a lakásból...

"(#2603) Viktor0610 "
Én mindig azzal kezdem, ...
Hát, na ez az, ami miatt teljesen felesleges ez a MIUI optimalizálás. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha elég lenne azzal kezdeni, hogy elindítom az alkalmazást, és örülök neki, hogy működik???

(#2607) aprokaroka87 válasza vlevi (#2606) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor passz, lehet hogy bug.

(#2608) Fall-N válasza vlevi (#2606) üzenetére


Fall-N
veterán

A hiba pedig nálad van. Nálam állandóan futnak a következők: Macrodroid, Mi Bandage, Amazfit, Clipto, SafeInCloud Pro. Egyik sem záródik be soha.

[ Szerkesztve ]

(#2609) vlevi válasza Fall-N (#2608) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, majd ha lesz 12-es Miui, meg 10-es droid, csinálok egy gyári visszaállítást, meglátjuk mi lesz.
Ha az se teccik, majd keresek helyette valamit, pixel expérience ROM, vagy mittudomen.
De én nem mokoltam vele semmit, illene mennie rendesen.
Nálam már elmúlt az az időszak, amikor napokon át azt élveztem, hoyg babráljátok, allitgathaom a kütyüimet.
Mostmar jobb szeretem, ha out-of-the-box normálisan, az én igényemnek nagyjából megfelelően működik.

(#2610) vlevi


vlevi
nagyúr

MIUI alatt van egy hangszínszabályzó, ahol egész normálisan be tudtam állítani a vezetékes fülesemet. Kiválasztom a formára legjobban hasonlító fülest, és akkor normálisabb a hangja, mint az általános beállításnál.
Most viszont vettem egy BT fülest, és annál sajnos le van tiltva ez a hangszínszabályzó, és eléggé bödön hangja van így a fülesnek, legalábbis a vezetékeshez képest.
Rá lehet valahogy venni a MIUI-t, hogy engedje a hangszínszabályzót BT fülessel?

(#2611) zeon.hu válasza vlevi (#2610) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos ez csak vezetékessel működik.

#?*@&!

(#2612) vlevi válasza zeon.hu (#2611) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kár, pedig elég masszív kulonbsegek vannak a különböző fül, vagy fej hallgatok között, ha a megfelelő típust választom ki.

(#2613) darvinya válasza vlevi (#2610) üzenetére


darvinya
titán

Használj más lejátszót, és működni fog.
Nálam Sony Zene app (droid 10 alatt már nem működik), és NePlayer alatt is működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2614) Fall-N válasza vlevi (#2612) üzenetére


Fall-N
veterán

Millió egy EQ program van Playen, meg az összes normálisabb zenelejátszó tud EQ-t.

(#2615) vlevi válasza Fall-N (#2614) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, mindegyik normálisabb zenelejátszóban van, csak sokkal egyszerűbb volt kiválasztani a MIUI hangbeállításban azt a fülest, amit használok, minthogy az EQ beállításaival babráljak.
Mert szerintem senki se tudja fejből, hogy milyen EQ beállítást kell használni egy zárt fejhallgatóhoz, és milyet egy noname fülbedugós, vagy egy másik, agybadugós füleshez, hogy ne legyenek tompák a hangok.
Nnna, a MIUI hangbeállítást pont ezt tudja, teljesen jól hozzáigazíttotta a hangzást a füles típusához.

(#2616) vlevi


vlevi
nagyúr

Batraknak itt a miui12 global beta.
Xiaomi rolls out MIUI 12 beta stable update to the Mi 9, Redmi K20/Mi 9T, and Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro

[link]

(#2617) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Jelenleg 11.0.4.0 (pekmixm) rom van fent. Ha váltanék globálra akkor nagyobb hangerő lenne bt fejhallgatóval esetleg?

Szer.: vagy ez a globál.. :F

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#2618) body007 válasza vlevi (#2616) üzenetére


body007
addikt

Pont ma néztem. Fel is raknám csak twrp kéne - ezekről a dolgokról meg már leszoktam :B - így marad az ota ha megjön

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2619) vegyszer válasza body007 (#2618) üzenetére


vegyszer
addikt

Vagy a kábellel való felrakás is opcionális

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2620) vlevi


vlevi
nagyúr

Ó, hogy verje bele, megint kilőtte a komoot appot a MIUI, pedig minden optimalizációt megpróbáltam kikapcsolni.
Faszányosan rögzítette, hogy kimentem a kertkapun, aztán másfél óra tekerés után annyit tudott megállapítani, hogy másfél óra múlva megint a kertkapunál vagyok :(
Mi a rákot kell még állítani?
Nem használok sok alkalmazást, a komoot-on kívül csak a Pulsar zenelejátszó ment a háttérben.

(#2621) Ricardo válasza vlevi (#2620) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez nem kicsit bosszantó :(

(#2622) vlevi válasza Ricardo (#2621) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már párszor megcsinálta:(
Elindítom a rögzítést, elindítom a zenelejatszot, BT fülessel, a telefont beteszem a táskába, és megyek. Néha bezárja:(
De közben pl. A google fitn3sssz app is ment, és azt nem zárta be.

(#2623) trebrona válasza vlevi (#2622) üzenetére


trebrona
nagyúr

Régebben külön meg kellett adni az alkalmazásoknak, hogy háttérben használhatja a GPS-t. Mostanában nem láttam MIUI-t. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2624) vlevi válasza trebrona (#2623) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem a GPS használatával van baj, mert van, amikor nem lövi ki az alkalmazást, és olyankor nagyon pontosan rögzíti a nyomvonalat, de ma kilőtte.
Tudnám mi a fenének van ennyi optimalizációs meg ilyen olyan kímélgetős bizbasz mostanság ezekben a rendszerekben (hasonló a Huawei is), hogy nagyrészt ezeket az optimalicációs beállításokat kerülgeti az ember, ahelyett, hogy örömmel használná az egyébként jó készüléket.

(#2625) szanozs válasza vlevi (#2624) üzenetére


szanozs
aktív tag

Az akkumulátor kímélő át kell állítani az alkalmazás adatoknál, hogy nincs korlátozás. Nekem az endomondoban ez segített. Ha még nem próbáltad volna.

(#2626) vlevi válasza szanozs (#2625) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, sajnos próbáltam. Be van állítva.

(#2627) Fall-N válasza vlevi (#2624) üzenetére


Fall-N
veterán

A gyári Androidban is régóta benne van az optimalizáció, nem csak a kínai rendszerekben. A komoot alkalmazással lehet valami, mert nekem stabilan fut sok minden a háttérben.

(#2628) vlevi válasza Fall-N (#2627) üzenetére


vlevi
nagyúr

A gyári androidban csak a doze mode van, 6-os droid óta, azthiszem. Az pedig azért nem annyira aggresszív, mint a MIUI, ami alapból korlátozs minden háttér tevékenységet.
Amíg az akku optimalizálásokat nem gyilkoltam ki, addíg pl. a Google térkép sem tudta követni a napi idővonalamat.
Korábbi telefonomon volt, hogy az egyhetes nyaralás alatt végig be volt töltve egy ilyen track logoló app, és megszakítás nélkül tudott logolni.
Mostmár, (habár bosszantónak tartom,), de tudok róla, hogy ilyen, de egy új user, aki ráadásul nincs is képben a számtek dolgokbban, mondhatni csak használója az eszköznek, az nem fog tudni ilyen dolgokat megoldani, és azt gondolhatja, szar a telefon.

De, majd egyszer csinálok egy gyári visszaállítást, és meglátjuk, hogy akkor, ha SEMMIHEZ nem nyúlok hozzá, hogyan működik. Gyanítom, hogy sehogy, de egy próbát talán megér majd.

(#2629) havri1


havri1
félisten

Üdv!

4 készülék van a családban, 2 szülőké, 2 gyerekeké.
i.mi.com-on (ha kell) tudjuk őket nézni l, merre járnak. Ez jó.
Viszont erre nincs app? Csak neten követhetőek a készülékek?
Nem tudja valaki?

Köszi

havri

(#2630) trebrona válasza havri1 (#2629) üzenetére


trebrona
nagyúr

MIUI-n nincs Locator app? iOS után szabadon. :)

Ha nincs, google megoldása még mindig adott opcióként.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2631) havri1 válasza trebrona (#2630) üzenetére


havri1
félisten

Nem ismerem ios-t. Kerestem ilyen appot vagy közvetlen elérést, lehet van, csak nem jó helyen keresem.
Google? Hogy, mit?
Sose használtam még, a térképet se:D

[ Szerkesztve ]

havri

(#2632) trebrona válasza havri1 (#2631) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pedig pont a térkép kellene. :)
kép

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2633) havri1 válasza trebrona (#2632) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, ráállok, lehet ez kell nekünk. :K :R

havri

(#2634) prolad


prolad
őstag

Sziasztok,

Beszereztem a héten egy Black Shark 3 - at, mivel nincs saját topikja megpróbálom itt (MIUI és Joy UI úgxis kb ugyanaz). 2 problémám van:
-az akku készenlétben sokat merül, akár 15%ot is egy éjszaka. Használat közben 3z nem tűnik fel, de így sokat ront az üzemidőn (20 perc kb 20-90%ra, de akkor se kelljen emiatt aggódni). Akkuhasználatnál az android rendszer, amit sokallok, illetve van egy 10%os egyéb ami nem látszik a képen.
-internetmegosztás, alapvetően működik, de mintha limitálná a megosztási sebességet. Illetve 5ghz-en nem működik, vagy kikapcsolja a megosztást, vagy engedélyezi, de nem jön létre internetkapcsolat a megosztott eszközön.
Android 10 és MIUI 11 Globalnak megfelelő Joy UI
Akkuoptimalizálások+MIUI optimalizálás kikapcsolva.

A képen a 6/13tól induló kevésbé meredek vonal a ma "éjszaka", kb 9 óra alatt 15-16% készenléti merülés.

(#2635) prolad válasza prolad (#2634) üzenetére


prolad
őstag

Illetve a fentiekhez egy harmadik kérdés. Néha random rezeg a telefon, mint amikor értesítés jön. Csak lezárt képernyőnél. De nem jön semmi, se lezárt képernyőny se deloldva nem mutat semmit. Ilyen lehet MIUIban, vagy ez valami telefonspecifikus?

(#2636) Ricardo válasza prolad (#2635) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez a rezgés lehet hogy frissítést jelent. Valamelyik alklmazás frissülhetett a háttérben. ha rezzen, nézd meg a playben a saját alkalmazásokat.

(#2637) zeon.hu válasza prolad (#2634) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szabad tudni, honnan vetted?
Én egy Pro-ra vágyok, csak cefet drága nekem :D

#?*@&!

(#2638) prolad válasza Ricardo (#2636) üzenetére


prolad
őstag

Lehet, az automatikus frissítést elfelejtettem kivenni. És nem jelzi ki értesítésként ha frissítek. Egy kérdés letudva.

zeon.hu
Amazonról rendeltem, 550 euró volt, annyit megért. Pro-t akartam, de az EU forgalmazás kérdéses volt. Meg 700 euró simán lesz, annyit nem ér meg a nagyobb méret és a nagyobb felbontás. Üzemidőben még gyengébb is mint a sima.

(#2639) onlineair


onlineair
tag

Sziasztok, MIUI alatt (legfrissebb) van a naptár widgetben heti nézet? Itt van két kép mire gondolok: [kép] ill [kép]

Ez a fajta lehetőség a Google Naptárban sincsen sajnos, csak havi nézet és naptárütemezés.

(#2640) vlevi válasza onlineair (#2639) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos a MIUI-ban sincs ilyen.

(#2641) #49155328


#49155328
törölt tag

Sziasztok!
Van egy redmi 7-es telefonom, a gyerekem használta kb 1,5 évig.
Le akartam gyalulni róla mindent de a gyári viaszaállítást nem lehet véghez vinni.
Van rajta képernyő jelszó amit beírva hibát dob.
reportot akar küldeni, a reportot elküldöm de ugyanúgy visszatér a jelszó bekérés.
Nem a jelszóval van gond mert a készüléket fel lehet oldani.
Valami ötlet hogyan lehetne teljesen leformázni ?

(#2642) vegyszer válasza #49155328 (#2641) üzenetére


vegyszer
addikt

0 menst minden adatot ki.
1 jelentkezz ki a Google fiókból a telón.
2 jelentkezz ki a Mi fiók ból is a telón.
3 kapcsold ki a képernyőzárat.
4 próbáld meg most, hogy hátha megy a gyári visszaállítás.

5 ha nem megy, nézd meg, hogy a recovery-dben van-e factory reset opció (kikapcsolt teló hangerő fel+power gombbal kapcsold be, hogy a recovery-be tudj lépni)
6 ha nem jött ez se be, akkor még mindig lehet kábellel PC segedelmével tiszta romot telepíteni (és közben minden adatot törölni). De ez azért már mélyebb víz.

Valamelyik csak bejön.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2643) #49155328 válasza vegyszer (#2642) üzenetére


#49155328
törölt tag

Rendben, ha hazáérek kipróbálom.
Az a baj a képernyőzárat nem tudom kikapcsolni, mert ha beirom a kódot hibát generál és reportot küld, majd lehet kezdeni előről. :((

(#2644) gyulaszu válasza onlineair (#2639) üzenetére


gyulaszu
senior tag

én át tudom kapcsolni heti nézetre a naptáramat [kép]
mondjuk a hét számát sajnos nem írja...
nálam telepített verzió [kép]

gyulaszu

(#2645) nfsu17 válasza onlineair (#2639) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem is van heti nézet. Úgy, mint gyulaszu-nál.
MIUI 10, gyári naptár.
De a hét számát ez sem mutatja.
A Galaxy S5-öm S tervezője mutatja a hét számát is.
Esetleg nézz rá, hátha. [link] Felelősséget nem vállalok.

(#2646) vlevi válasza nfsu17 (#2645) üzenetére


vlevi
nagyúr

A naptárban van, de a widget nem tud hét nézetet mutatni.

(#2647) zsola400 válasza vlevi (#2646) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam van heti nézet widget

[ Szerkesztve ]

(#2648) gyulaszu válasza zsola400 (#2647) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ez valószínűleg az időjárás widget heti nézete :R
Azt nem értem, hogy a naptár widget mivel jobb ahhoz képest, ha a kezdő képernyőn a dátumot megérintjük?
[kép]

gyulaszu

(#2649) zsola400 válasza gyulaszu (#2648) üzenetére


zsola400
aktív tag

Naptár heti, havi nézet választható miui 12 heti dev. widget

[ Szerkesztve ]

(#2650) gyulaszu válasza zsola400 (#2649) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Bocs, én arra reagáltam, hogy az előző képernyőmentéseden az időjárás látszik heti nézetben, a naptár csak napi.
Feltettem én is a widgetet, de ott tényleg csak napi vagy havi van.
De továbbra sem értem, hogy mi a widget előnye :R

gyulaszu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.