Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) vlevi válasza body007 (#2550) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ezt a részét én is hátránynak érzem, hogy minden szirszart lehet állítani, nagyon hamar el lehet veszni benne.
És emiatt, hogy ennyi minden állítható, az alapvető dolgok is elég mélyre, vagy logikátlan helyre vannak dugva.
pl. emelkedő csengőhang, vagy az ébresztés ismétlésének beállítása, vagy, ami nálam legutóbb előjött, a lezárt képernyőn lévő értesítések. Mert pl. feltűnt, hogy nem minden jelenik meg ott. Teams, Facebook pl. nem jelent meg a lezárt képernyőn, így, ha elővettem a telefont, és csak ránéztem, azt hittem nincs új értesítés. Holott volt, csak éppen ahhoz fel kellett oldani a telót, mert a felső sávban ott volt.
Nem tudom beállítani, hogy a lezárt képernyőn a felső sávban mutassa az értesítő ikonokat, pont ugyanazokat, mint ami a nem lezárt képernyő tetején van. Nem értem miért nem lehet azokat megjeleníteni. Nem találtam rá beállítási lehetőséget.

(#2552) body007 válasza vlevi (#2551) üzenetére


body007
addikt

Én is kérdeznék (vagyis valamit nem találok). Ébresztéskor rezeg a teló - egyéb értesítésnél, hívásnál nem - ezt hol / hogy tudom kikapcsolni? Nem akarom, h reggel rezegjen a nyavalyás a töltőpadon :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2553) darvinya válasza body007 (#2552) üzenetére


darvinya
titán

Óra-ébresztés időpont-További beállítások-Rezgés csengetés alatt rádió gomb ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2554) body007 válasza darvinya (#2553) üzenetére


body007
addikt

Baxxx és tényleg :B
Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2556) vlevi válasza #46372352 (#2555) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van a Xiaominak olyan telefonja is, amin Android One fut,és vannak mások, amin a MIUI.
Én pl. azért vettem tavaly Redmi Note7-et, mert az volt tavaly az ár-érték bajnok . Legalábbis azokban a tesztekben, amiket én olvastam :)

(#2557) gyulaszu válasza #46372352 (#2555) üzenetére


gyulaszu
senior tag

inkább ezek a "kivételek" [link]
majdnem minden gyártó tesz valami "sajátot" az android fölé...

gyulaszu

(#2558) vlevi


vlevi
nagyúr

MIUI12 Global, május 19.
Az, hogy pontosan milyen telefonokra, arrol nincs hír, de valszuleg csak arra a néhány flagship modellre, ami a korábbi hírekben is megjelent.
[link]

(#2559) Viktor0610 válasza vlevi (#2558) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen kiírásokat imádom: "MIUI 12 is still based on Android 10"

Hát pl. a Note 5-ön marhára droid 9 az alapja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2560) vlevi válasza Viktor0610 (#2559) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. Szerintem is 9-t akartak irni, mert az a legelterjedtem a Xiaomi készülékeken.
Redmi Note 7 is Android 9-el működik.

(#2561) Viktor0610 válasza vlevi (#2560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos?
A MIUI 12 Xiaomi.eu dev. ROM 10-es alapot ír a Note 7-re.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2562) vlevi válasza Viktor0610 (#2561) üzenetére


vlevi
nagyúr

A xiaomi.eu ROM az nem a hivatalos, Xiaomi által kiadott nemzetközi változat.
Szó volt 10-es droidrol a Redmi Note7-re is, de meg nem érkezett meg

[ Szerkesztve ]

(#2563) Viktor0610 válasza vlevi (#2562) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kínai dev. az alapja, bár azt nem tudom, hogy a Redmi Note 7-nél is így van-e.
De most rákerestem a MIUI 12 bétára, ott is 10-es alapúnak írja a Note 7-re a ROM-ot: [link].

Samsung Galaxy A54

(#2564) trebrona válasza Viktor0610 (#2563) üzenetére


trebrona
nagyúr

Minden xiaomi.eu rom a kínai verzióból készül, készüléktől függetlenül. Annak idején a Redmi Note 3SE volt csak a különbség, mivel ahhoz csak global rom volt, így értelemszerűen azt használták.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2565) vlevi válasza Viktor0610 (#2563) üzenetére


vlevi
nagyúr

Xda bekaphatja.
Nem vagyok hajlandó elfogadni egy ilyen mocsok kuki ablakot.
[kép]

De, majd meglátjuk, mi lesz belőle. Lehet, hogy kínaiban már van 10-es droid, global-ban meg nincs. Legalábbis stabil változat nincsen, bélával nem tudom mi a helyzet

(#2566) darvinya válasza vlevi (#2565) üzenetére


darvinya
titán

Mi a gondod sütikkel?
Ittenit sem fogadod el, és.minden órában újra belépszt beállítod az oldald.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2567) vlevi válasza darvinya (#2566) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy telón feljön ez a disznó ablak.
Mocsok húzás, hogy csak elfogadni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2568) darvinya válasza vlevi (#2567) üzenetére


darvinya
titán

Mitől lenne más a telo?
De a More Options

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2569) vlevi válasza darvinya (#2568) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, nem akartak működni a more optionsban a gombok.
De én az xda-t a tapatalkal olvasom, böngészőből szinte sosem nyitom meg, főleg telefonon nem.

(#2570) darvinya válasza vlevi (#2569) üzenetére


darvinya
titán

Ott is elfogadod a sütit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2571) vegyszer válasza Viktor0610 (#2561) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a kérdésem, hogy aki EU dev MIUI 12 romot használ, annak ez a gyászkeret előjön?
(néha fekete keretet kap a kijelzett tartalom)

A második romban nekem a Mi Mix 2-n még mindig megvan, de ebben érzésre talán ritkábban jön elő, mint a múlthetiben.
Egy oldalra forgatás egy teljes képernyőn megoldja a dolgot.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2572) Viktor0610 válasza vegyszer (#2571) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találkoztam ilyennel.

Samsung Galaxy A54

(#2573) KisSarkany válasza Viktor0610 (#1715) üzenetére


KisSarkany
csendes tag

Sziasztok!
Hogy lehet rávenni a telefont, hogy a youtube app helyett a youtube vanced-et használja automatikusan? Felinstalláltam, működik, de ha egy linkre kattintok, akkor a youtube-bal indul el a lejátszás... redmi Note4-em van, MIUI 11.0.2-vel.
Köszi!

(#2574) vegyszer válasza KisSarkany (#2573) üzenetére


vegyszer
addikt

Hosszú tapp az eredeti YouTube ikonon.
i betű (Alkalmazásadatok)
Legalul az alapértelmezések törlése menü.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2575) KisSarkany válasza vegyszer (#2574) üzenetére


KisSarkany
csendes tag

:R Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2576) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Olyanra van megoldás, hogy egy állományt a telefonon az ujjlenyomat segítségével titkosítsak?

gyulaszu

(#2577) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy MIUI-val kapcsolatos-e a dolog, de vajon miért nem szinkronizálódnak a névjegyek?
Számítógépen, böngészőben, a Google címtárba felvettem két új nevet, telefonszámot, és a telefonon nem jelennek meg. Néztem a beállításokban a szinkronizálást, ott elvileg azt mutatja, hogy szinronizálva van a google címtárral. Biztonságkedvéért rányomtam mégegyszer, de továbbra sem jelenik meg.

Ennek működnie kellene. Régesrégen, még előző telefonnal, emlékszem rá, mire beírtam a címet, és elővettem a táskából a telefont, addigra már ott volt az újonnan felvett szám.

(#2578) un2112


un2112
tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Redmi Note 7-em van, ma rohanás közben valamit sikerült félrenyomni, azóta kb. használhatatlan. Az alábbit írja ki, akármit csináljak:

A(z) MIUI kezdőképernyő alkalmazás...
Elküldi a jelentést elemzésre? A jelentés tartalmazhat személyes információkat. A jelentés segíti a munkánkat a hiba kijavításában és soha nem osztjuk meg semmilyen közösségi oldalon.
Összegzés megtekintése
Mégse / Jelentés

De se a mégse, se a megtekintés, se az elküldés nem változtat azon, hogy nem tudom használni az appokat, mert mindenre azonnal ez jön fel.
Illetve fölül megvan a Tisztító / Biztonsági vizsgálat / Mélytisztítás / Alkalmazások kezelése sor, ám ezt az alkalmazást nem lehet lelőni, eltávolítani, az adatok törlésére meg kilőtte az összes előre felpakolt telefonszámot.

Ja, és legfölül azt írja, Osztott képernyő, ha arra koppintok, akkor egy hosszú mondat közepe látszik, de nem akarok nyomva tartani egy alkalmazást és áthúzni...

Szóval nem tudom, mi ez, én bénázok-e, vagy megette a vírus, vagy akármi egyéb, szóval ha tudja valaki, mit nyomjak (restart/kikapcs-bekapcs nem oldotta meg), legyen kedves megosztani velem!
Kösz és minden jót!

(#2579) un2112 válasza un2112 (#2578) üzenetére


un2112
tag

OK, asszem, megoldódott, pusztán egy retek agresszív rendszerfrissítés lehetett, mert miután az felvánszorgott, már működik, aminek kellene. Éljen.

(#2580) Torry válasza un2112 (#2579) üzenetére


Torry
addikt

Szia!

Szóval csak hagyni kell dolgára és megoldódik?

(#2581) bena_butus válasza Graphics (#814) üzenetére


bena_butus
csendes tag

Ezzel én is így vagyok. Azért nem frissítettem eddig évek óta, hogy ezt használni tudjam. De most vettem egy új telefont, ami már nyilván friss MIUI-val jött, és abban nincs. :(

Van valakinek ötlete alternatívának, vagy hogy hogy lehet ezt visszavarázsolni valahogy? trebrona által ajánlott linken nem található sajnos már, amit ajánlott. [link]

(#2582) Landsmann


Landsmann
addikt

Redmi 8-nál hogy lehet sim kártyák között váltani hívás előtt?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#2583) gyulaszu válasza Landsmann (#2582) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha a SIM-kártyák és mobilhálózatok menüben a hang-hoz nem rendelsz alapértelmezett kártyát akkor minden hívás előtt rákérdez.
Remélem erre gondoltál...

gyulaszu

(#2584) vegyszer válasza Landsmann (#2582) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha a beállítások, SIM kártyák és mobilhálózatok menü legalján az egyik SIM se legyen a hívásra alapértelmezett.

MIUI 12 alatt kicsit másképp néz ki. De egyértelműbb lett.
Így releváns képet csak arról tudok adni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2585) Landsmann


Landsmann
addikt

Ez így oké. De hol találom az SMS központ számát, mert nem küldi el. A 2-es SIM-nél megtaláltam az Üzenetek/beállítások, 2-es sim legalul. De az 1-es sim-nél nincs ott hogy egyéni smsc. valahogy nagy sokára, kb 1 óra késéssel elment az üzenet mikor le volt tiltva a 2-es sim.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#2586) spike70


spike70
tag

Nem tudom MIUI téma-e, de a telefon topikjában nem jártam sikerrel.
Adott egy Redmi 7A. MIUI global 11.0.7 Stabil.
Ha bekapcsolom a Bluetooth-t, a Wifi sebessége a tizedére esik.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#2587) vlevi válasza spike70 (#2586) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak egy bizonyos helyen, vagy mindenütt?
Mert lehet, hogy azon a helyen, ahol ez történik, a 2.4GHz-es wifi csatornája összeakad a BT frekivel.

(#2588) spike70 válasza vlevi (#2587) üzenetére


spike70
tag

Több különböző helyen is ugyanezt csinálja. Itthon viszont az összes többi mobil jól műküdik.

(#2589) darvinya válasza spike70 (#2588) üzenetére


darvinya
titán

A1-nél is volt ilyen ROM hiba, amit vagy downgrade, vagy javított udgrade -el oldódott meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2590) trebrona válasza darvinya (#2589) üzenetére


trebrona
nagyúr

Semmi köze hozzá a rom verziójának. BT és a 2.4GHz wifi interferencia elég sok telefonnak gondot okoz.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2591) darvinya válasza trebrona (#2590) üzenetére


darvinya
titán

Ahhoz képest, mikor kihagytam azt hibás ROM-ot, nálam eddig semmilyen gond nem volt BT használatakor a WiFi-vel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2592) spike70 válasza trebrona (#2590) üzenetére


spike70
tag

Akkor ne is várjam hogy esetleg egy frissítéstől rendbe jön?

(#2593) daninet


daninet
veterán

Youtube vanced root verziobol melyik működik 12-es miui-n?
A legfrissebb amit sai-val telepítek nem tud bejelentkezni microg-vel mert már a telefonon be vagyok jelentkezve azzal a google fiókkal, de nem ajánlja fel, hogy azzal jelentkezzek be. :F
Utolsó ami működött 14.x verzió volt ami magisk repóból települt zip formátumban. Az nincs többet a repóban.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2594) vegyszer válasza daninet (#2593) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem Mi Mix 2 telón EU dev rommal a MIUI 12 alatt is tökéletesen megy ez.
Magisk húzta még fél, nem néztem, hogy ez az utolsó-e, de a Magisk nem látja már rég óta, hogy lenne-e újabb.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2595) daninet válasza vegyszer (#2594) üzenetére


daninet
veterán

Ez volt nekem is de sajnos már nincs benne a repóban. Ha letörlöd nem tudod visszarakni. Megpróbálok valamit guglizni hátha valahol fennvan a zip

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#2596) trebrona válasza spike70 (#2592) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ne várd, felesleges.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2597) zsola400 válasza daninet (#2593) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nekem ez van fent miui 12 / magisk, hibátlanul működik.

YouTube_Vanced_-_Magisk_Repo-v14.21.54

YouTube_Vanced_black_themed_Magisk_Repo_v14_21_54

(#2598) spike70 válasza trebrona (#2596) üzenetére


spike70
tag

Akkor ezzel így jártam. Az az érdekes, hogy van itthon három régebbi Redmim. Azokkal semmi gond ilyen téren.

(#2599) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Navi sávot lehet már valahogy módosítani? Másik ikon, plusz gombok, stb.
Droid 10, MIUI 11, root nincs.
Azok a témák, amik régen tudták, már nem műnődnek.

#?*@&!

(#2600) daninet válasza zsola400 (#2597) üzenetére


daninet
veterán

ez az uccsó ami működik. :K köszi a linket

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.