Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#68651) elistvan


elistvan
senior tag

Sziasztok! Olyan emberkét keresek aki a Nyíregyházi Egyetemre vagy az Egrire jár informatikatanár mesterképzésre. Érdekelne pár infó (melyek a legnehezebb tantárgyak, mire kell odafigyelni, mire lehet számítani stb) Privátban! Köszi előre is!

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#68652) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Miskolcon vagy a környéken melyik autokozmetikába érdemes vinni az autót?
Komplett belső takarítást szeretnék meg valami komolyabb klíma tisztítást.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#68653) bozsozso válasza jFox (#68652) üzenetére


bozsozso
őstag

Én a népkertibe vittem komplett takarításra. Külső, belső és kárpittisztítás is volt. Nagyon korrektül megcsinálták , a belső illatok is mintha új autóba ültem volna. Brigádos ár akkor kb. 10k volt még 2016-ban. Erre 1napra ott kellet hagyni a kárpit száradás miatt.

(#68654) bnorci71 válasza jFox (#68652) üzenetére


bnorci71
addikt

Huszár utca Cristal Car Wash
bár érdekes mód változó a munka minősége
A céges Doblót patikára takarították a gyerek Alfáját viszont komplett takarítás volt hát nem voltam seggre ülve
az Alfa volt régebben szóval lehet a dolgozók változtak azóta és emelkedett a színvonal

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68655) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

(#68656) jFox válasza bozsozso (#68653) üzenetére


jFox
őstag

Köszönöm a tippeket, ezt a kettőt találtam én is. A népkertit többen javasolták. De gondolom kárpit tisztítás csak tavasztól van, ilyen időben nem nagyon szárad meg?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#68657) bnorci71 válasza jFox (#68656) üzenetére


bnorci71
addikt

ha nincs fűtött garázsod érdemes megvárni a tavaszt, meg arra figyelj ne gőzzel takarítsák a kárpitot mert attól a ragasztások szeretnek elengedni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68658) szmolcsi

Hy Lenovo tablet&telefon érdekel valakit sajnos nem találok egy eladót sem nem tudom belőni az árát, 4 hónapot használtam,dobozos,nem garis fekete-kék itt egy videó róla minden adat megegyezik [link].
Külföldi oldalak...[link]....[link]
Egy Deák Feriért elengedném. :F

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#68659) Trollolo


Trollolo
csendes tag

Vegyetek MacBook tokot :P

[link]

(#68660) Diokhan


Diokhan
addikt

Nincs valakinek iPhone 4s eladó?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#68661) benvolio válasza gaben1117 (#68639) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem ez a video segített abban a beállításban, hogy a monitor hangszórója (ami HDMI-vel van összekötve a géppel) és a pc. hangszóró is szól egy időben. Hátha te is össze tudod hozni ezzel. Bár nem egészen úgy csináltam mint a video-n, de összejött.

[ Szerkesztve ]

(#68662) bigrock


bigrock
addikt

Üdv!
Nem tud valaki Miskolc környékén eladó BT FÜLhallgatót ? Főleg futáshoz kellene.
köszi!

(#68663) szmolcsi

Lenovo all in one pc Eladó!![link]
Lenovo Tb3-730X tablet-teló:20K

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#68664) anorche1


anorche1
őstag

Valakinek nem kell egy ilyen tablet tartó? [link]
Ma hozta a posta, de a tablet, amihez rendeltem, már el lett adva :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68665) Depression válasza anorche1 (#68664) üzenetére


Depression
veterán

jópofa. Mennyi?
Engem érdekel.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68666) anorche1 válasza Depression (#68665) üzenetére


anorche1
őstag

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#68667) Lefty


Lefty
addikt

Tud valaki segiteni olyanban, hogy 3 belteri ajto aljabol vagni kellene kuszob miatt vagy egy centit?

[ Szerkesztve ]

(#68668) Depression válasza Lefty (#68667) üzenetére


Depression
veterán

Ha kell, segítek elvinni egy asztaloshoz.
Otthon jem lesz szép, és minden tele lesz fűrészporral.
Ha gondolod, körfűrészt is tudok vinni, de tényleg nem ajánlom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68669) Lefty válasza Depression (#68668) üzenetére


Lefty
addikt

Azt hittem megoldhato otthon, a nappaliban van hely, mondjuk 4 szeken, sok korfureszbe meg bele lehet kotni a porszivot. Az asztalosom meg nem vallalta, mert, hogy lehetnek ketes eredetu dolgok az ajtoban, ami tonkretehetik a fureszet. Csak konyhapultot meg butorlapokat vag, mert azok “tisztak”.

[ Szerkesztve ]

(#68670) Depression válasza Lefty (#68669) üzenetére


Depression
veterán

Én is csináltam, pont ezért nem is vállalnék ilyet.

Az az 1 centi látatlanban le is vághatja az alsó merevítést funérlemezes ajtónál, ergó tripla munka.
Az asztalosod sem véletlenül nem vállalja. Nem vágja gajra a fűrészt, csak a korongot, mi max. egy ezres. Viszont ha te elégedetlen leszel, mert alapból sz☆r az ajtó, az neki sokkal nagyobb veszteség.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68671) Lefty válasza Depression (#68670) üzenetére


Lefty
addikt

Van otleted hol tudnak megcsinalni? Gondolom az otthoni lenyisszantas akkor kizart nagyjabol.

(#68672) mezis válasza Lefty (#68669) üzenetére


mezis
nagyúr

? Dekopír fűrész ? Azzal nem kockáztatsz sokat és ki látja azt hogy kissé hullámos ott lent.
(Vezető léccel mag akár egyenes is lehet.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68673) Depression válasza Lefty (#68671) üzenetére


Depression
veterán

Holnap majd küldök egy megbízható, tényleg profi ember elérhetőségét. Majd vele lebeszélheted, hogy hogyan érdemes.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68674) WildBoarTeam válasza Lefty (#68671) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Dekopír fűrész elviszi. Amikor én csináltam, felfektettem az asztalra, egy hosszú vízmértéket gyorsszorítóval leszorítottam a fűrész mellé, hogy vezesse, így egyenes lett.

blabla

(#68675) Gus válasza Lefty (#68667) üzenetére


Gus
aktív tag

Van egy B&D skorpio fűrészem. Én azzal vágtam le, szép egyenes lett. A vastag lap megvezeti, nem is tudsz vele görbén vágni, kis odafigyeléssel.
Ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#68676) Bull Boss válasza Lefty (#68671) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Hali! Ez gyalus téma! Dekopir nem jó. Olyan hosszan nem fogsz tudni egyenest vágni. Gyaluval átmész rajta inkább töbször és szép az eredmény. :C

[ Szerkesztve ]

(#68677) mezis válasza Bull Boss (#68676) üzenetére


mezis
nagyúr

Közben 3x gyalukés csere a kis kavics szemcsék miatt. Továbbá ha egy irányból tolja végig a gyalu a széleken lévő keresztirányú fát törni fogja. Mitől lesz egyenes a gyalulás és nem homorú vagy domború ?
(Én dekopír fűrésszel vágtam, vezető léc nélkül és még senki nem észrevételezte.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68678) Bull Boss válasza mezis (#68677) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Az én ajtóimon nem voltak kavics szemcsék :D vagy legalábbis akkorák, amik tönkrevágnák a gyalut. Természetesen elektromos gyalura gondoltam, egy ezer éves Lidlis Parksideval toltam végig 4 ajtót hibátlanul. Igen sajnos a széleken ha nem voltam elég óvatos kirojtolta a szélét, de egy kevés fatapasz és festés megoldotta a dolgot ;)

(#68679) mezis válasza Bull Boss (#68678) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindenki olyan szerszámmal dolgozik, amilyen van neki.... :DDD

mezis

(#68680) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Adott egy ilyen Samsonite hátizsák. Lecserélni nem szeretném, mert szinte újszerű állapotban van, viszont némi javításra szorulna: 1. egy cipzárt ki kéne cserélni, 2. szétfoszlott egy kb. kéttenyérni részen az anyag, azt kellene cserélni. Eddig csak a Szinvaparkban kérdeztem, de ott nincs ilyen anyaguk. Hol lenne érdemes próbálkoznom?

(#68681) Pitu


Pitu
aktív tag

Vegyestüzelésű kazán témában otthon van valaki?
Ezeket nézegettem, de nem tudok dönteni. sárkány , - kazi
131 nm-es ház, tetőtér beépítéssel, szilikát falazat, 4-5 cm nikecell szigetelés + az összes nyílászáró műanyag hőszigetelt, a födém is szigetelt.
Zárt fűtési rendszer van kiépítve egy kb. 20 literes tágulási tartállyal + egy régebbi FÉG cirkós gázkazán. Jelenleg ~1.2 bar a víznyomás. Az alsó szinten vastagcsövek vannak alumínium radiátorokkal, a tetőtérben már acél lapradiátorok vannak vékony csövezéssel.
Abban sem vagyok biztos hogy szükséges-e a ~30kw teljesítmény.

Decemberben ajánlottak egy maszek kazángyártót. Lemez kazán volt, de (mint utólag kiderült) 1.3 bar nyomásra tervezték, nálam meg 50 foknál 1.4-1.5 bar-on üzemelt, és szépen nyitott is a 1.5 bar-os biztonsági szelep...
Nyilván meg fogok kérdezni szakembert is, csak a fent írtak miatt, próbálok tájékozódni.

(#68682) Gus válasza mezis (#68679) üzenetére


Gus
aktív tag

1. Szakszerű munkát csak megfelelő szerszámmal lehet végezni.
2. Minden szerszám alkalmas kalapácsnak.
3. A kalapács minden munkához megfelelő szerszám.
:D

(#68683) bnorci71 válasza Depression (#68670) üzenetére


bnorci71
addikt

basszus de ha egy asztalos nem vállalja akkor kihez vigye az ember?
a henteshez vagy a postáshoz?

komolyan mondom van baj azért mindenhol, az orvos is közli veled egy beavatkozás várható következményeit, ezt egy szakember nem tudja megtenni?
-Ide figyelj haver levágom de lehet ez-az -amaz lesz a végeredmény és akkor ezt-azt-amazt kel majd csinálni és akkor meg fogom szorozni az árat a születésnapommal miután négyzetre emeltem. Mi legyen?

Lehet én gondolkodok rosszul, szolgáltatónál dolgozok többen tudják hol én egy ügyfélnek ha valami gondja van 2-3 alternatívát szoktam ajánlani, olcsót ami szükségmegoldás, ár-érték arányost, és ugye van a drága ami a full műszaki tartalom

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68684) bnorci71 válasza Pitu (#68681) üzenetére


bnorci71
addikt

a jelen fa árak mellett érdemes utánaszámolni nem érdemesebb-e kicsit még megtoldani aztán felrakni egy kondenzációs kazánt

Gus

lehagytad
4.olyan nincs hogy valami nem sörnyitó
:)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68685) Vangelis válasza bnorci71 (#68684) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Főleg,ha átbaxnak a fával!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#68686) vepe válasza Pitu (#68681) üzenetére


vepe
senior tag

Viadrust vegyél, azt ajánljak a jó szerelők.

(#68687) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Keresek felesleges wifi router-t, repeater funkcióra. Leginkább mini router lenne az ideális eszköz. Privátban dobálhattok ajánlattal.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#68688) bnorci71 válasza vepe (#68686) üzenetére


bnorci71
addikt

a Viadrus öntvény kazán szénhez való, fához lemez kazán kel.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68689) Depression válasza bnorci71 (#68683) üzenetére


Depression
veterán

Nem tudom milyen ajtóról van szó. Új, vagy ezer éves.
Magamnak csináltam már, és olyan lett, amilyen. (Ha nem direkt figyeli az ember, akkor hibátlan.
Dekopír egy vastagabb anyagnál elhajolhat. azt nem ajánlom semmiképp.
Egy körfűrész teljesen jó.
Viszont ha 2 centit kell levágni, és csak 1 centi az alja, akkor üresen tátong erősítés nélkül az alsó fele.
Nem azért nem vállalja, mert nem tudná megcsinálni, csupán nincs pofája elkérni annyit, amennyi munkát lehet, hogy bele kell, hogy fektessen.
Én ha valamihez nincs kedvem, olyan árat adok meg, hogy a megrendelőnek ne legyen kedve hozzá. (Teljesen más területen dolgozom)

Viszont a gázszerelőm megcsinálta az átfolyó vízmelegítőt, egy hétre megint csak langyos volt a víz. Ki kellett hívnom újból. Kicsavart egy bigyót, fújt rá kettőt, 6k.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68690) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Philips Picopix mini projektor eladó, ha valakit érdekel :B [link]

(#68691) Lefty válasza Bull Boss (#68676) üzenetére


Lefty
addikt

Koszonom szepen mindenkinek a sok tippet, velemenyt :)
Korabban vettem apamnak PST-t, es PKS 55-ot is, szerintem ezekkel lekuldom az aljat az ajtoknak, igy ezek alapjan.

(#68692) diablo1984 válasza bnorci71 (#68688) üzenetére


diablo1984
veterán

szénhez és fához is jó, a lemez csak fához, mert a széntől elég a lemez.....

(#68693) fila válasza bnorci71 (#68684) üzenetére


fila
senior tag

+1 a kondenzációsra

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#68694) bnorci71 válasza Depression (#68689) üzenetére


bnorci71
addikt

csak tudod teljesen más a szájíze a megrendelőnek aki fizet, ha azt mondják ezt nem válalom mint ha elmondják mi mennyibe fog kerülni

Igen ezt a trükköt ismerem.... drágán úgy se kel

diablo1984

féligazság
amit ma lehet kapni szenet azt a lemez is bírja :)
de alapvetően fához a lemez kazán a javasolt
a fa sokkal hosszabb lánggal ég ezért kel a nagyobb tűztér és a hosszabb füstjárat

http://www.vegyestuzelesukazan.hu/vegyestuzelesu-kazanok-mukodesi-elve

de mindenki azt vesz amibe hisz én a faelgázosítóba :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#68695) Depression válasza bnorci71 (#68694) üzenetére


Depression
veterán

Én a központi fűtés (mihő)-ben. :)
Gázos lakás után megváltás.
De a hobbim, a favágás megmaradt, hála az anyósomnak.

Az én megrendelőimnek nincs szájíze, század centekben számolnak.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68696) Pitu válasza bnorci71 (#68684) üzenetére


Pitu
aktív tag

Mivel a kondenzációs kiépítése nagyobb munka, tavasszal/nyáron kezdünk neki. A cirko kéménye sem alkalmas, ill. a vastag csövek sem szerencsések. +hátha befigyel pályázati lehetőség.

A fát asszony nagyapjától kaptuk, nekünk csak a szállítást kellett fizetni. ~6-7 m3 akác. Volt vele munka mire aprítva a pincébe került. Nem vágytam rá, de így sokkal olcsóbb lesz, mint csak cirkoval fűteni 131 nm-t.

Lemez vs öntvény jó kérdés. Van mindkettőnél pro-kontra.
Ár és javíthatóság miatt lemez felé hajlok. A kazi a totya utódja, amiről szintén regéket halottam már. :)

(#68697) diablo1984 válasza bnorci71 (#68694) üzenetére


diablo1984
veterán

Háát, a mai lemez kazánok nem èppen az örökkèvalóságnak kèszülnek, vèkony lemeze egy igazi szèntől elèg! Nekem öntvèny viadrus van, mindenfele víztèr, bordázva a belseje a jobb hőátadás èrdekèben, mèg a rostèly is vizes. Eddig mindent kibírt, pedig már a 120 fokos hőmèrő akadt már rajta ki, de ez bírja, a lemez már felfújta volna magát....

(#68698) Depression


Depression
veterán

Keresek:
fm2-es procit. a6-tól felfelé hűtővel.
2gb-os ddr3-as modult.

Anyósnak kellene facebookhoz, az a4-4000 már annál is 100%-on pörög, és akadozik.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#68699) Vangelis válasza Depression (#68698) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Azért ennek is el kellene vinni a fb-t.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#68700) misu válasza Pitu (#68696) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Ez a kazángyártó véletlenül nem Mezőkövesdi? :U

Bye!

Bűn az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.