Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- MasterDeeJay: Egy nem átlagos Asus videókártya (GTX950M 2GB GDDR3)
- Gurulunk, WAZE?!
- Dell Venue 8 Pro
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
#25954560
#54846
üzenetére
Köszi egyre jobban tisztul a kép. Az a baj, elég gyenge paraméter lista arról, hogy mit tud és mit vár el a pico, legalábbis ipon-nál, de más magyar webshopnál se igazán találtam róla infót. Így nem egyszerű megtalálni a megfelelő "párosítást".
#54847PROTRON
Értem már, akkor megfelelő ház kell és nem látszik sehol a táp része. Hát ezen most agyalok akkor hogyan legyen. Azt hittem egyszerűbb a helyzet, de ez kicsit DIY téma, ha nem asztali PC tápot választok. Persze ezzel nincs gond, csak most nem akartam ennyire belemenni
-
válasz
PROTRON
#54842
üzenetére
Köszi a részletezést. Kezdem már érteni. Szóval ez egy moduláris rendszer. Kell egy adapter és kell egy tápegység. Az adapter lehet bármilyen alis vagy ipon-ról rendelt, a tápegység meg lehet bármilyen laptop tápegység, ami az adapterre rámegy. Ahogy elnézem az adapter beszerzése az ami időigényes, a tápegységet sokkal egyszerűbb beszerezni.
Vagy B opció az említett "hagyományos" PC tápegység, aminek viszont nagyobb házat kell építeni, hiába a mini ITX méret. -
válasz
PROTRON
#54838
üzenetére
Ipon-nál csak 120W-osat látok, ami Silverstone vagy Chieftec. Vagy én keresem rosszul: [link] ? Küldenél légyszi linke a 120W és 200W-ra is?
Mondjuk elnézve az árazást, lehet nagyobb házzal, ahova ATX táp is befér olcsóbban kijönnék.
A "T" processzor a gyakorlatban nem is fogyaszt 35W-ot hanem sokkal többet?
-
válasz
PROTRON
#54835
üzenetére
A 2 típus alatt mit értesz? Visszaolvastam, de van amikor 120W elég, van amikor inkább a HDD áramfelvétel és a lap indításánál fellépő áramok miatt inkább 200W volt ajánlva, de volt amikor nem is picopsu hanem FSP vagy egyéb XFS táp volt ajánlva ami meg 300W-nál kezdődik. Tehát így a teljesítményben elvesztem

Illetve milyen átalakító kell egy pico psu-hoZ?
-
válasz
Patice
#47028
üzenetére
Sziasztok!
NAS-t szeretnék összerakni. Ehhez vagy J4105-ös asrock alaplap+integrált CPU 10W TDP-vel vagy egy intel 8/9. generációs T jelzésű, azaz kisebb fogyasztású ~35W processzor lenne hozzá egy ITX alaplap. Milyen tápegységet érdemes venni, ha lenne mellette mondjuk 4 HDD még?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
- Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz
- BONTATLAN ÚJ DDR5 RAM VÁSÁR - CORSAIR / G SKILL / KINGSTON / 1X24 2X16 2X24 2X32 2X48 DDR5 RAMOK
- Erying ITX 12800H alaplap (Integrált 14 magos i7 CPU, 3x NVMe) Hiánytalan tartozékokkal
- ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Eladó!
- MacBook Pro 14" M1 32GB RAM 1 TB 27%-os áfás számla (0449AB)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3851
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- 271 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070 (multitouch) (ELKELT)
- Sony Ps5 konzol slim
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


