- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Napkollektor - csak úgy
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- eBay-es kütyük kis pénzért
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Grave_444
nagyúr
válasz
Pista0001 #58152 üzenetére
Alapvetően értem a problémád és részben igazad is van, de beleértve magam is nem azért kötök ki kicsit nagyobb méretű háznál, mert olcsóbb az mATX alaplap.
Egyszerűen konkrétan az elvárásaimnak megfelelő tudtommal nincs specifikációban feltűntetett csak és kizárólag ITX lapot fogadó verzióban. Itt nem az a pár cm magasság a gond, inkább a 160 magas cpu hűtő, atx táp, 6-8db 12-14cm ventilátor és bármekkora vga lehetősége. Mivel ezekhez már alapból nem 10-15liter a végeredmény a gyártók nem baltázzák el az alaplap méretének limitálásával, pont mint például a Prodigy esetében, ami nem indokolja.Most ha ezt tudná két azonos térfogatú ház, de az egyik papíron csak itx, amíg a másik matx is, akkor csak az első ontopik, a másik pedig még off-ba se kerülhet ide?
Ilyen alapon az a Bitfenix ház egy értelmetlen marhaság. EATX házba is csinálhatnának csak 4 furatot alaplapnak, attól még nem lesz ide való. -
PROTRON
addikt
válasz
Pista0001 #58152 üzenetére
Semmi baj nem lenne az elméleteddel, ha lehetne kapni olyan mATX házat, ami minimális méretű (milyen jófej vagyok a gyártókkal hogy anyag költséget spórolok nekik) és VESA mounttal monitor hátuljára tudnék aggatni, hogy az irodai AIO PC-t kiválthassuk mi földi halandók, akik nem értjük az árakat.
De megkövetlek ha mutatsz ilyen kis méretű házikót:
max 49mm hűtőmagasság, ehhez igazodó teljes magasság (azaz alacsonyság), éppen hogy elfér egy mATX alaplap, ahogy pl a Chieftec IX-01B-nél éppen hogy elfér a mini-ITX alaplap egy panel táppal, mondjuk a fent említett HDPlex 250 GAN típussal.
És persze perforált szellőzés, meg VESA mount, jó ha van 1 db USB 3-as normálos port rajta, nem kell fanci "C", meg plexi tető...meg persze 2 db kapcsoló.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 Gamer notebook - R7 7435HS 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GB GDDR6 WIN11
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3006, 90% Akksi
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i5-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3033, 100% Akkumulátor
- Beszámítás! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest