Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Csabro válasza gtamate2 (#64293) üzenetére


Csabro
tag

Amit az elobb raktam ki guru3d linket az egesz mast mutat mint a lengyel diagramm ami nalad lett kirakva a gta v vga teljesitmenyekrol.

[ Szerkesztve ]

(#64302) gtamate2 válasza Csabro (#64301) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez Ultra felbontáson van ha jól látom és 2X MSAA is Egyszerűen mások a felbontások. És így a minimumfpsek nélkül nem sokat ér a teszt amúgy..

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#64303) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg a rész is más ahol mérnek. Egy az autópályán másik valami autós üldözést... Valaki meg csak benchmark, de az meg állítólag nem avalós játékbeli teljesítményt adja vissza.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64304) Csabro válasza FollowTheORI (#64303) üzenetére


Csabro
tag

A lenyeget mar tudjuk.... relativ jol lett optimalizalva a gta v pc-re... :)

(#64305) szaki86


szaki86
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy egy AMD Athlon II X4 860k mellé mennyire lenne szerencsés választás egy GTX 750Ti? Ki tudná hajtani a proci? Néztem még R7 260x -et de láttam azzal elég sok a gond. Vagy esetleg valami javaslat hogy mit lenne érdemes mellé rakni?

(#64306) DR|FTK|NG válasza szaki86 (#64305) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A GTX 750 Ti jó lesz mellé.

Táp, ház, felhasználás, keret, új, vagy használt?

(#64307) szaki86 válasza DR|FTK|NG (#64306) üzenetére


szaki86
csendes tag

Köszönöm a választ!
Igazából csak ennyire lettem volna kíváncsi, mert nem tudtam mennyire szereti az AMD proci/alaplap az Nvidia kártyákat.

Egyébként a táp egy Chieftec CTG 400W, Ház márkája jó kérdés, de méretre is jó, szellőzéssel sincs gond.Igazából játékra használnám néha illetve a szokás netezés, filmezés stb. a Keret az meg kb. 45k körül, ezért is néztem a 750 Ti -t. És mindenképpen újan.

(#64308) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Átvettem a 290X Tri-x-et Iponból, érdekes tapasztalat, hogy nem volt vadi új a kártya, nem tudom, hogy visszavitt volt-e vagy milyen, de a kábeltartó zacskók is szakadtak voltak, a doboz is láthatóan bontott + a fólia is érdekesen volt visszaapplikálva.
Ilyenkor mi van? Vigyem vissza és rendeljem meg máshonnan, pl. pcx vagy pcland? Tesztelem rendesen és eddig semmi baj nincs vele, de az előzmények miatt nagyon szkeptikus vagyok, hogy beválik...

(#64309) FollowTheORI válasza xerobyte (#64308) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet hogy valaki meggondolta magát és visszavitte... Te is tehetsz így ha akarsz, de ha meg vagy elégedve vele, csak felesleges macera... A kártya a lényeg nem a filléres körítés. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64310) xerobyte válasza FollowTheORI (#64309) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Hát nem tudom, rossz ennek így az érzete, ide leírtam, hogy mi a pontos kínom: [link]

(#64311) Kristof9094 válasza xerobyte (#64308) üzenetére


Kristof9094
senior tag

Át se kellett volna venned.

3 napon belül elállhatsz az üzlettől.

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#64312) schawo válasza Kristof9094 (#64311) üzenetére


schawo
titán

14 napon belül.

De sok jelentősége nincs, a gari vadi új, az meg hogy valaki felszakította korábban a zacsit, nem teszi rosszabbá a terméket. Ha nincs baja, én nem szóltam visszaküldeni ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64313) AAntii válasza xerobyte (#64310) üzenetére


AAntii
őstag

Akárhogy is döntesz egy levelet/emailt azért írnék nekik, ahol a korábban megfogalmazott aggályaid velük is ismertetnék, elég szomorú dolog, hogy a már kibontott (használt? még az is lehet) kapod meg teljes áron. Ha hazaviszik tesztelgetni vagy épp bemutatódarab, akkor sincs gond, de akkor ne akarják teljes áron rádsózni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#64314) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Ismét 1 kérdéssel fordulnék hozzátok

GTX 970 4GB vagy inkább R9 290X ?

egyértelmüen játékra (mimásra) lenne ^^
teljesitmény/fogyasztás arányban kellene a jobb választás az ár azért lényegtelen mert úgy tudom hogy egy árban vannak kb..
de ha tudtok mást ajánlani meghallgatom

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64315) solfilo válasza dvd_R+ (#64314) üzenetére


solfilo
veterán


innét

solfilo

(#64316) dvd_R+ válasza solfilo (#64315) üzenetére


dvd_R+
őstag

akkor egyértelműen 970 et vegyek ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64317) Turbolada II válasza dvd_R+ (#64316) üzenetére


Turbolada II
őstag

Várj még pár hónapot az új Radeonokkal.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#64318) dvd_R+ válasza Turbolada II (#64317) üzenetére


dvd_R+
őstag

max ilyen 90-95e ft ért szeretnek vga-t venni
jelenleg itt aprón használtan vagy nem használtan gtx970 vagy r9 290x et tudok venni

pár hónap múlva az új radeon széria ilyen árban elérhető lesz ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64319) Turbolada II válasza dvd_R+ (#64318) üzenetére


Turbolada II
őstag

Azt nem tudni hogy mennyibe fog kerülni az új Radeon széria, de az AMD remélhetőleg teljesítmény/fogyasztás mutatóban visszaszerzi az 1.helyet. Ha most vennék kártyát az inkább a 970-es lenne. (Vörösként mondom ezt :) )

A 7950-esedre van még garancia?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#64320) dvd_R+ válasza Turbolada II (#64319) üzenetére


dvd_R+
őstag

ami az adatlapomra van ki irva 3évvel ezelőtti xD

Msi z97 gaming 5
8gb gskil 2400mhz cl9 low feszes ram pontost tipust nem tudok 38 ezer volt :D
haswell i5 4690k
xfx pro modular 650w
és jelenleg egy 280x em van

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64321) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#64320) üzenetére


dvd_R+
őstag

illetve úgy néz ki a dolog hogy a 280x vapor-x em elcserélném 1 haverral egy sapphire 270x dual oc -ra + 30e ft

és a 270x + 30 e hez raknék hozzá 20 at és vennék egy 970 et akkor mert ha jól értem a 290x az nem jó választás jelenleg

de most megzavartal ezzel az új radeon témával és nem tudom mit csinaljak -.-

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64322) Turbolada II válasza dvd_R+ (#64320) üzenetére


Turbolada II
őstag

Egy 280X-et teljesen fölösleges lecserélni. Azzal még bőven ki lehet húzni az új Radeonig.

Az új Radeonnal kapcsolatban csak várni kell. :)

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#64323) gtamate2 válasza Turbolada II (#64319) üzenetére


gtamate2
veterán

Az elején nem szokták az amdket sem olyan olcsón adni azért, most azért ilyenek az árak mert az amd érdemben csak árcsökkentéssel válaszolt az új kártyákra, azért ott sem olcsó a felsőbb kategória, szóval mire kijön pár hónap, aztán mire nálunk is lehet kapni, aztán várjon hogy mérséklődjön az ár.. Szerintem felesleges várni 970-et ajánlanám, főleg ha fontos a fogyasztás.

*Sn0w

(#64324) dvd_R+ válasza Turbolada II (#64322) üzenetére


dvd_R+
őstag

Az ok amiért cserélném a kártyát elsősorban a gta5 nem tudok mindent fullra tenni msaa 4x csak és még 3 másik dolog mert nem elég a vga-m memóriája :D

szóval mindenképp cserélni szeretném , illetve oké hogy kihúzhatom vele az új radeonig, de addig a kártyám ára is esik és többet kell ráköltenem

most meg szerintem egy jó ajánlatott kaptam a vga-mra mert a 270x 40e ft + 30 az 70e ft összesen

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64325) Turbolada II válasza dvd_R+ (#64324) üzenetére


Turbolada II
őstag

Miért nem elég? 3 vs 3.5 giga. De ha nagyon sürgős akkor inkább 970.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#64326) dvd_R+ válasza Turbolada II (#64325) üzenetére


dvd_R+
őstag

1 sec

graphics settings: minden plafon , kivéve: msaa 4x (8 helyett) , reflection msaa 4x (8 helyett)
advenced graphics settings: high resolution shadow off (on -on + 400mb memória ami nincs) , illetve
extended distance settings kb 20% ra van felhúzva mert ha feljebb teszem nincs elég memória)

ja és 1920x1080 felbontas

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64327) Turbolada II válasza dvd_R+ (#64326) üzenetére


Turbolada II
őstag

A GTA inkább nv-s játék.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#64328) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#64326) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szóval nem tudom maxra tenni és zavar :D és nem csak gta miatt hanem mondjuk úgy ez az első olyan játék ami már többet igényel max opciók mellett a későbbiekben meg tuti lesz még sok olyan amihez több kell
és most jó árban tudnám eladni a vga-t de nem szeretnék mellé fogni nyúlni se a vásárlást illetően :( szóval nem tudom mit vegyek vagyis de mert ha jól értem a 290x kilőve tehát a kérdés az hogy vegyek e gtx970 vagy várjak új radeonra és ha várok is akkor milyen árban lesz .. mert 100 felett nem nagyon szeretnek költeni

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#64329) FollowTheORI válasza dvd_R+ (#64328) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ami igazi előrelépés lesz az tuti drágább lesz mint a mostaniak. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64330) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Jelenleg egy GTX970 vásárlása előtt állok, és a kérdésem egyik része az lenne, hogy milyen márkából érdemes választani? Gigabyte G1-et nézegettem, szerintem a házba is simán beférne. (CM 690 II Advanced)
A másik kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi FSP BlueStorm I 500W elég lenne-e a kicsikének? Utánaolvasgatva nagyon baráti a fogyasztása, talán még a jelenlegi 6950@70-emnél is kevesebbet kér.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64331) feldeci válasza jaffa 2843 (#64330) üzenetére


feldeci
tag

A tápra majd valaki mond valami okosat (sztem elég, ha a 6950-et elvitte akkor ebből kettőt is :D), a Gigabyte G1-et itt sokan dícsérik - nekem rosszak a tapasztalataim velük (mármint nem konkrétan a GTX970 G1-el hanem úgy általában a Gigabyte videokártyákkal), viszont nálam a nagyobb tesó van MSI-ből (MSI GTX980 GAMING 4G) és soha ennyire elégedett nem voltam még videokártyával, szóval sztem nézd meg az MSI GAMING szériát is.

(#64332) Teaway válasza feldeci (#64331) üzenetére


Teaway
veterán

Azt mondod, hogy egy MSI GTX980 GAMING 4G-vel nem lehet mellényúlni?

Nincs itthon csokid??

(#64333) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Ha nem akarok több blamát, akkor az új kártyát honnan érdemes:
Aqua, PCX, Pcland?

(#64334) jaffa 2843 válasza feldeci (#64331) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem eddig csak Sapphire karim nem döglött meg. :D Csak abból meg ugye nincs nV.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64335) trufa12 válasza jaffa 2843 (#64334) üzenetére


trufa12
addikt

g1, msi gaming, jók .

Aztán innentől már amelyik szimpatikusabb azt választod :)

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#64336) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy egyik barátom szeretne videokártyát venni,de tanácstalan vagyok,mert nem mai a gépe.Egy Phenom X4 965-ös procija van,jelenleg alaplapi videokártyát használ és most venni akar Ő GTX 960-at mondja,hogy az lenne neki a legjobb!Én pedig nem ajánlottam,mert úgy gondolom kevés ez a phenom hozzá,bár 4.0Ghz-en megy neki.Szerintetek elég lenne hozzá vagy határeset :F

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#64337) Speed® válasza N@idia (#64336) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Totál felesleges..egy 750TIhez is épphogy elég..max. 660.

(#64338) N@idia válasza Speed® (#64337) üzenetére


N@idia
őstag

Én is azt ajánlottam neki 660 v HD7850,de ezekről hallani sem akar :( GTAV lázban ég sajnos viszont még annyit tudna tenni,hogy kicseréli a procit egy Phenom X6 1090T-re erre lenne lehetősége,de szerintem még az is karcsú hozzá :F

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#64339) FollowTheORI válasza jaffa 2843 (#64334) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Zotac az... de hogy minőségre is az e passz. (Elvileg igen, hisz ugyanonnan származnak.)

Amugy a Sapphire tényleg jó, nekem 2 kártyájuk is van és tényleg nincs velük gond.
Az egyetlen "baj", hogy amióta előtérbe került a hűtés/csendesség azóta nem tudnak versenyezni a legjobb megoldásokkal. Hűteni jól hűtenek persze, de a zaj az eléggé nem versenyképes.
Az MSI a Gaming szériákkal és az ASUS a Strix DC2 szériával jobb alternatíva jelenleg... még a VaporX-hez képest is.

Mondjuk nekem MSI kártya se halt még meg... sőt úgy általában sem nagyon halt meg semmim, pedig elég sokféle megfordult már a kezemben. A körültekintű szerelés és karbantartás szerintem sokat számít.
Sőt Palit sem (nv oldalon pl), de azok minősége főleg a hűtés terén eléggé gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#64340) gtamate2 válasza N@idia (#64338) üzenetére


gtamate2
veterán

Az a proci még a gtx 660-at se hajtja ki. Nem értem mit akar az egy 6 éves proci, nem csoda hogy a mostani felsőbb kategóriát nem hajtja ki.. Max egy 7790-et tennék mellé.

*Sn0w

(#64341) persil válasza N@idia (#64338) üzenetére


persil
nagyúr

"Én is azt ajánlottam neki 660 v HD7850,de ezekről hallani sem akar"

Nagyon okos barátod lehet :)
Hülyeséget félretéve, ha képes kiadni 70 ezret vga-ra, mellette meg egy 5-6 procit használ(amit esetleg lecserél egy 4-5 évesre.... lol ) akkor egy-két dolgon érdemes lenne elgondolkodni.
Gta 5-öt meg nyugodtan el lehet felejteni, egy gép nem csak vga-ból áll sajnos.

660, vagy hd 7850 után maradna annyi pénze, hogy vegyen egy normális procit és ready to go. Badumtsss.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#64342) N@idia


N@idia
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R
Hát sajnos forrófejű én jót akarok neki,mondtam,hogy vegyen egy gyengébb kártyát és a többi pénzt fektesse alaplap/prociba egy FX 6300-as simán kijönne belőle és kártyája is lenne,de akinek lassú a felfogása azt művészet meggyőzni az ellenkezőjéről :DDD

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#64343) gtamate2 válasza N@idia (#64342) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha már gta a cél akkor i5-be kellene fektetnie, sokkal jobban megy az inteleken mint az amd-ken az a játék.

*Sn0w

(#64344) N@idia válasza gtamate2 (#64343) üzenetére


N@idia
őstag

Ezt aláírom nekem atom stabil 60Fps meg van minden maxon! Inteles gépem van ;)

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#64345) Hoppkins86


Hoppkins86
újonc

Hello

szeretnék 1 új videó kártyát venni mert néhány játék csak minimumon megy el
milyet aján latok?

Alaplap MSI H61M-P20/G3 (MS-7788) (1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)

CPU típusa DualCore Intel Celeron G1610, 2600 MHz (26 x 100)

4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

Képernyő Samsung SyncMaster S22D300 [22" LCD] (2450808475212)

(#64346) Speed® válasza Hoppkins86 (#64345) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HD7770/R7-250X.

(#64347) Hoppkins86 válasza Speed® (#64346) üzenetére


Hoppkins86
újonc

Erre nincs pénzem

(#64348) solfilo válasza Hoppkins86 (#64347) üzenetére


solfilo
veterán

Könnyebb lenne ám ajánlani, ha leírnád, mennyi a keret. :K

solfilo

(#64349) DR|FTK|NG válasza Hoppkins86 (#64347) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mennyi a keret? Táp? A topic összefoglaló nem viccből van. :K

Én egy HD 6670 1GB GDDR5 alá semmiképp sem adnám.

(#64350) Hoppkins86 válasza solfilo (#64348) üzenetére


Hoppkins86
újonc

20-25 ezret akarok rá költeni de abban nem vagyok biztos hogy alaplapom hoz milyen lenne az ideális

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.