Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158401) kolopele válasza TheNewDawn (#158399) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben van egy 60HZ - es vagy nagyobb képfrissítésű monitorod és lefixálod a játékot 30 fps - re akkor azért kell lennie folyamatos szaggatásnak, nem? Ugye olyankor nem éri el a monitor által nyújtott max. sebességet, hogy simán fusson ahhoz 30HZ - re kellene állítani a monitort is, ami ugye nem lehetséges. Freesynces monitor esetén a legtöbbször 48HZ a max. amennyire le lehet vinni, és akkor v-sync mellett annyival is fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#158402) TheNewDawn válasza kolopele (#158401) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lehet, nem tudom, mint mondtam ilyen játékoknál nagyon kevés az a rész ahol úgymond mész A pontból B be, sokkal inkább a story számít, szóval ha van is sem venném észre valószínűleg, mint mondjuk az AC vagy Metro vagy hasonló játékokban ill az FPS ekben.

(#158403) lo_jo


lo_jo
senior tag

Fantasztikus lett ez a topic is. Idétlen multiplayer, ne akarj 144 fps-t, de nekem ne mondja meg senki, hogy mit hogyan élvezzek, 0 ismeret a képfrissítés működéséről és a szaggatásról. Van még ilyen okosság a tarsolyban? Én elég jól szórakozok ezeken, jöhet még bőven. Ja és még pluszegyezhetek is, ha hasonlóan gondolkozok, bár inkább csak magamat minősíteném azzal, hogy nem tudom megérteni más igényeit.

(#158404) Scarletiel válasza lo_jo (#158403) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Bocsi elfelejtettem, hogy ez a topic arra való, hogy "Miéé ilyen drágaaaaa mindeeeeeen!??!!!!!!" "Azé meee fogadd el!!!!" Ezek valóban színvonalasabb beszélgetések minden nap... :R

(#158405) lo_jo válasza Scarletiel (#158404) üzenetére


lo_jo
senior tag

Még mindig jobb, mint minősíteni teljes stílusokat és azokat kedvelőket és abszolút technikai tévedéseket kinyilatkoztatni. Ugyanúgy offtopic, de legalább emberi mivoltukat nem vetkőzik le és nem szédülnek a magas lovon.

(#158406) bobalazs válasza kolopele (#158401) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez hülyeség.
vsync be és lekorlátozás 30 fpsre.profit.

[ Szerkesztve ]

(#158407) jokeph válasza kolopele (#158401) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem lesz fluid az élmény, de szaggatni/képtörni akkor fog igazán ha 30 és 60 fps között ugrál a képkocka 60 HZ-es monitor esetén, így ebben az esetben azt kell mondjam hogy jobb a fixált 30 FPS. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#158408) kolopele válasza lo_jo (#158403) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazad van, te biztosan tudod a tutit :K

(#158409) kolopele válasza bobalazs (#158406) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor sem lesz sima és zökkenőmentes a kép. Jött ki már olyan PS4 átirat PC - re, ami megtartotta a fix 30 fps - t, szörnyű volt játszani vele akár 60, akár 144HZ - en, állandóan látszódott hogy darabos.

(#158410) bobalazs válasza kolopele (#158409) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mi az nekem abszurd.

(#158411) kolopele válasza jokeph (#158407) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, de a darabosság az állandó marad ebben az esetben, nyilván nem törik a kép meg ilyenek, de zavaró a szemnek.

[ Szerkesztve ]

(#158412) jokeph válasza kolopele (#158411) üzenetére


jokeph
nagyúr

Persze, írtam is hogy nem fluid az élmény. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#158413) nrg_52 válasza lo_jo (#158403) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem irigylem az eletedet, ha neked ez a szorakozasod.;]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#158414) KAMELOT válasza nrg_52 (#158413) üzenetére


KAMELOT
titán

Már több mint 1 éve megy a sírás, ahelyett hogy spóroltak volna arra, amilyen kell nekik. Ha valaki meg akar venni valamit, akkor megveszi. Tudom, hogy drága mulatság ez, de alkalmazkodni kell. Benzin és kaja árakhoz is alkalmazkodnak.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158415) bobalazs válasza KAMELOT (#158414) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kell, de nem mindenáron. Hadd siránkozzunk már, örülünk hogy te megvetted ami neked kell. Nekünk már csak ez az öröm maradt.

(#158416) nrg_52 válasza KAMELOT (#158414) üzenetére


nrg_52
addikt

En vagyok erre a legjobb pelda, kurv@ra nem akartam 240k-t sem vga-ra az elveim miatt, de amikor bezuhantak atmenetileg az arak tudtam, hogy valszeg megint csak felfele fognak menni es atprogramoztam az agyam. Jo, azt tegyuk hozza, hogy en szerencses vagyok es megtehettem, de megertem, hogy valakinek ez nem megy es rosszul esik neki. Most feltetelezzuk, hogy a kedvenc peldadon kivul esik az illeto, es nem iszik, nem dohanyzik az illeto, akkor marha sok ido ennyi penzt osszesporolni. :(( Ettol fuggetlenul a siras nem old meg sajnos semmit, ha igy lenne semmi gond nem lenne a vilagon...:))

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#158417) KAMELOT válasza nrg_52 (#158416) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt legalább szépen leírtad +1

bobalazs: Vegyük a normál árakat.
2080Ti használt 500€, 3080Ti új 1300€ különbözetben ugyan ott vagyok, mint amikor meg lett a csere. Utána viszont nagyot ugrott a 3xxx ára. Ott nagyobb lett volna a különbözet.
Azért kicsit pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158418) bobalazs válasza KAMELOT (#158417) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na de akkor most mégis jogos a sírás így utólag mert nagyon megdrágult. A használt árak is persze de ez a lényeg nem változtat.
Nekem annoy is mások az elképzeléseim, 150k nálam a max amit VGAra költenék, de nem ezekre a szemetekre amit most ennyiért adnak. Erre én nem spórolnék, csak ha hiszel hogy még helyre rázódnak az árak. Egy jóféle gpu dömping jót tenne az áraknak. Ahelyett hogy mohón betároznak vgaból bányászatra és miegymás. De ezt te is tudod semmi újat nem mondtam.

(#158419) KAMELOT válasza bobalazs (#158418) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyen nem lesz, mert a profit maximalizálás a cél. NV most rekordot döntött. 4090 milzen ára lesz? 3500eu :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158420) gidalight válasza nrg_52 (#158416) üzenetére


gidalight
tag

Én is akörül vettem a 3060-am, úgy, h akkor a vegámat majd annyiért el is tudtam adni, szóval én nem jártam rosszul a bányászlázzal (eddig).

szerk:
Mondjuk most ránézve az apróra, a vegám ma sokkal többet érne...

[ Szerkesztve ]

(#158421) codec válasza bobalazs (#158418) üzenetére


codec
senior tag

+1 :K
Amúgy lassan ott tartunk, hogy egy 1050 ti-hez is hitelt kell felvenni!
Az meg, hogy lehetett volna spórolni, sokan megtették, csak bizony közbejött más, ami fontosabb volt, és a bérek vhogy nem követték az árakat. Mire helyrerázódott, addigra meg pofon.. Szóval soha nem ennyire fekete-fehér a történet!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#158422) Scarletiel válasza codec (#158421) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Plusz ugye minden más is drágult, csak ahogy mondtad a fizetésünk nem nőtt vele arányosan. De ilyenkor mindig megkapja az ember, hogy "Tanulni kellett volna, vagy átképezni kell magad" vagy valami hasonló, csak az a helyzet, hogy sokan vannak köztük én is akik tanultak, van egy stabil normál bért fizető munkahelye, de még így se olyan egyszerű ezekre költeni, pláne ha mondjuk a jövőjét is szeretné tervezgetni. Sokan elfelejtik, hogy attól, mert nekik jó, és bejártak egy bizonyos utat az életben ami miatt jó lett, az nem azt jelenti, hogy mindenki számára minden pillanatban elérhetőek azok a lehetőségek, vagy ha elérhető, akkor feltétlen élni akar vele, hisz ezer más okból meg nem biztos, hogy neki való az a lehetőség.

Évezredeket lehetne erről vitázni, de igen ahogy mondtad az élet nem fekete-fehér és nem minden kevésbé tehetős ember szellemi fogyatékos vagy tanulatlan. De néha én érzem kellemetlenül magam mikor mindenki dobálózik a cigi árakkal, spóroljál dumákkal, meg az ez van fogadd el vagy ha nem akkor ültess hagymát az olcsóbb hobbi. Vannak akiknek ezidáig ez elérhető hobbi volt, most meg egy csettintésre elveszik tőle. Persze nyugodjon bele mindenki és tapsoljon hozzá, hogy egy szórakozással kevesebb :)

(#158423) ribizly válasza Scarletiel (#158422) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan Nem azzal van baj, hogy drágább lett a hobbi, ahogy eddig is évről évre az lett. Azzal van a gond, hogy ugyanaz a szint kapott egy 3+-os szorzót "csak úgy". A high-end az elérhető kategóriából átnyargalt a luxusba.
Nem gond ez, csak majd nem kell meglepődni, amikor a PC HW (legalábbis bizonyos szegmensei) eladások egyszer csak elkezdenek drasztikusan csökkenni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#158424) TheNewDawn válasza ribizly (#158423) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pontosan, nem feltétlen önző érdekből kívánom, hogy az egész bánya egyszer úgy bedőljön a fenébe ahogy van és sóval hintsék be még a helyét is, és kb hasonlóan elfelejtődjön mint a 20. század rosszemlékű gyilkos eszméi, hanem azért, mert egyrészt ha nem történik meg, akkor garantáltan kinyírjuk a bolygót 50 éven belül visszafordíthatatlanul, kössenek bármilyen egyezményt is, másrészt pedig akkor talán NVDIA és AMD rájönnének, hogy biztos rövidtávon jó biznisz 3-4-5* annyiért adni a cuccokat, és + 0 munkával 5* annyi profitot besöpörni, de ha hirtelen a bányászréteg eltűnik aki a kártyák 99% át felvásárolja, akkor kb annyira fognak menni a sok legyártott darabbal olyan áron, mint mondjuk 200000000000000 $ készpénzzel meg egy ugyanekkora egyenlget tartalmazó hitelkártyával egy lakatlan szigeten, ahol a vadállatokat nem biztos hogy meg fogja hatni hogy hé , küldök neked 2000$ t csak hagyj békén már légyszíves.

Mert hát jah, repülőjegyeket is lehetne mondjuk 10* annyiért adni, vagy épp a mobilokat is 100 ezer helyett milliós áron a belépő kategóriát, meg sorolhatnm, és akkor is sokan megmondanák a tutit hogy milyen idióta az aki hirtelen nem engedheti meg magának meg tetszett volna spórolni meg tanulni , csak épp a világ eddig nem ebbe az irányba tartott, hanem abba, hogy bizonyos feltalált dolgok a technológia fejlődésével egyre szélesebb rétegek számára vártak elérhetővé, nem pedig fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#158425) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok,
ismerösnek kellene segítség, egy ilyen gépbe lehet még valamilyen videókártyabövitést eszközölni, hogy jobban fussanak a játékok? Milyen videókarit tudna ez még kihajtani, vagy esetleg procit is érdemes lenne cserélni?
Fö játéka az Apex Legends, de néha játszana újabb single player játékokkal, (pl cyberpunk)
nem baj ha csak 30-40fpsel fut, csak fusson :)

Alaplap: ASUS Intel LGA1150 B85M-G microATX
Processzor: Intel LGA1150 Core i5 4460 3.2GHz 6MB cache BOX
RAM: Kingston HyperX DDR3 Fury 1866MHz 8GB KIT (2X4GB) C10 Black
PSU: FSP HEXA+ 500W Active PFC 80+
Procihuto: gyári
Videókártya: Gigabyte PCIE nVidia GTX960 2GB N960IXOC-2GD
Köszönöm a segitséget!

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#158426) codec válasza Scarletiel (#158422) üzenetére


codec
senior tag

+1 :K

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#158427) TheNewDawn válasza ooooobi (#158425) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jah most látom a procit, igazából lehet próbálkozni egy 1060 al esetleg, de a CP 2077 akkor se fog értelmesen futni a gyenge proci miatt.

[ Szerkesztve ]

(#158428) 4264adam válasza ooooobi (#158425) üzenetére


4264adam
veterán

Abba a konfigba A GTX980 és GTX1060 a felső határ.

Sokat nyerne plusz FPS-ben az I7 váltás. Sokat nem érdemes a 4th genbe ölni.

Ezt venném:
Proci: I7 4770 ~ 40k
Vga: GTX1060. ~ 100k

Eladni ami most van és lehetséges, hogy 100k így a váltás.

U.I: 16GB Ram is kellene

[ Szerkesztve ]

(#158429) ribizly válasza TheNewDawn (#158424) üzenetére


ribizly
veterán

Megnyugtató és egyben aggasztó is, hogy nem csak én látom így.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#158430) KAMELOT válasza ooooobi (#158425) üzenetére


KAMELOT
titán

gtx970-980 apróról. 60-80k környékén.
4770k szerezz be.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158431) Csupingo válasza ooooobi (#158425) üzenetére


Csupingo
veterán

Gtx 1650 super, gtx 1060 környékén érdemes nézelődni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#158432) 4264adam válasza KAMELOT (#158430) üzenetére


4264adam
veterán

K-nak nincs értelme B85 alaplappal.

(#158433) _drk válasza Scarletiel (#158422) üzenetére


_drk
őstag

400 ezret kiadni egy 3060-ért az hülyeség.
Most van egy piaci defekt. Vagy megvárjuk amik helyrejön vagy kitalálunk mást.
Mivel szűk réteget érint(alapból kevés a PC gamer, még kevesebb aki hirtelen most akarja lecserélni) és még inkább ez egy hobbi, így a megoldás lassú lesz.
Ha az új kocsik tűnnének el, és a használtak is 3x annyiba lennének, ott gyors megoldás lenne mert mindenkit érint.
Ha más nem, megjelenne rengeteg Über-es, vagy kisbuszok vagy akármi.

Most kell venni Switchet és Zeldázni és Pokemonozni vagy PS-t és Lost of Us-ozni és God of Warozni.
Vissza térni IGP-re és mehet a Heroes 3!
Xbox Series S és gamepass 115 ezer? Minden is megy!

Amíg helyre nem jön, addig meg jó magyar szokásként lehet hangosan káromkodni és szidni őket!

(#158434) Scarletiel válasza _drk (#158433) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Azért annyira kis rétegnek nem nevezném a PC gamerek közösségét. Nyilván konzolon több ember van és nagyobb a játék utáni bevétel. Amúgy a többivel egyetértek. :R

(#158435) pruzsi válasza _drk (#158433) üzenetére


pruzsi
őstag

Legjobb lenne ha befagyasztanak az árakat max másfélszer annyi lehetne mint a mspr nem pedig háromszor annyi ,személyenként egyet értékesíteni.
Egy sima stock 3060 nak örülnek 5 évig nem is kellene másik .

(#158436) kolopele válasza _drk (#158433) üzenetére


kolopele
nagyúr

A magam részéről sosem cserélném le a PC - t konzolra, a PS4 meg a Switch kizárólag az exclusive címek miatt vannak meg még mindig, jó elővenni olykor a Zeldát újra vagy a The Last Of Us II - öt, de van hogy a N64 is előkerül egy Banjo vagy Donkey Kong erejéig, nem beszélve ott is a Zeldákról. Ez a "várni hogy olcsóbb legyen minden" nem egy jó taktika, hiszen nem kizárt, hogy ha így megy minden ahogy most csak még drágább lesz minden.

(#158437) kolopele válasza _drk (#158433) üzenetére


kolopele
nagyúr

Közben elment a net kis időre és nem tudtam befejezni: Nekem elég jó áron sikerült hozzájutnom most egy 3080 Ti - hez, előtte meg egy 3080 - hoz, bár tudom, ezek a "jó árak" sokaknak egy vagyont jelenthetnének. A VGA piac most így áll, olyan ez mint egy Bentley, azt sem vehet mindenki az ára miatt, így marad a Suzuki. VGA - ra kivetítve: 3080 Ti helyett 1050 Ti.

(#158438) Misogi


Misogi
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes váltás volt a következő?

Ez volt a régi konfigom:

- i5-4670K

- Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
- GIGABYTE GA-Z87-HD3
- Intel 320 Series 80GB
- SAMSUNG 300GB HDD
- GTX 1070

Erre váltottam:

- i3-10100
- MSI B460M-A PRO
- G.skill 2x8GB Aegis DDR4 CL16 3000MHz (igen tudom hogy jelenleg csak 2666MHz-on fog futni.)
- Samsung 980 512GB M. 2 PCIe
- SAMSUNG 300GB HDD
- GTX 1070

Tulajdonképpen csak új proci, alaplap, memória és SSD került a gépbe. Összesen került ez az upgrade 65 ezerbe.

Mit gondoltok hogy ez a jelenlegi konfig a GTX 1070 mellé milyen? 1080p casual gaming-hez, 75Hz monitorhoz.

Köszi!

(#158439) KAMELOT válasza _drk (#158433) üzenetére


KAMELOT
titán

Addig fogsz várni míg kijön a 40xx sorozat, aztán ott még jobb árak lesznek. Amíg a mining hasít addig így is marad.

Misogi: Jó döntés!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#158440) kolopele válasza Misogi (#158438) üzenetére


kolopele
nagyúr

A B460 helyett inkább egy B560 - at kellett volna venned vagy egy Z490 - et, de amúgy oké. A proci csere mindenképpen üdvözítő, a VGA meg kb. egy 1660 Ti, bizonyos játékok esetében azért meg kell majd küzdenie a 75 fps - ért, de ez nyilván attól is függ mikkel játszol. Egy Outriders vagy egy AC Valhalla, Marvel Guardians még a 3060 Ti - t is képes megfingatni Ultra grafikai beállítások mellett 75HZ - en.

(#158441) Misogi válasza kolopele (#158440) üzenetére


Misogi
aktív tag

Igen, tudom. Viszont ez a proci + RAM + alaplap együtt 50 ezerért túl jónak tűnt és muszáj voltam megvenni. Ráadásul mindenre van 3 év gari. Teljesen újak. Innen vettem hardverapro-ról. Nem jöttek még meg, de biztos vagyok benne hogy ennyiért nem fogom megbánni.

Köszi amúgy a válaszokat srácok. :) megnyugodtam most.

[ Szerkesztve ]

(#158442) kolopele válasza Misogi (#158441) üzenetére


kolopele
nagyúr

"proci + RAM + alaplap együtt 50 ezerért"
Ez így azért már sok mindent felül ír :)

(#158443) Misogi válasza kolopele (#158442) üzenetére


Misogi
aktív tag

Mire gondolsz?

(#158444) Gh00st


Gh00st
tag

Sziasztok,

Szeretnék ismét egy kis segítséget kérni...korábban feltett kérdésemre [#158099] meghoztam a szerintem ésszerű döntést.
Mivel úgy sem játszik frissen megjelenő címekkel, fhd a monitor, ezért azt gondolom, hogy ahová kevés neki a 1050ti, oda bőven elég lesz a 1080-asom.
+ felesleges kiadnom több százezret egy hasonló vagy kisebb teljesítményű vga-ra, ha a 4790k kb a 1080 kihajtására képes.

Ebből adódóan a 9900k mellé keresek vga-t, itt a 3080 a felső határ.
Ez a szóba jöhető a három vga:
- ASUS TUF-RTX3080-O10G-V2-GAMING
- EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming
- Gainward RTX 3080 Phoenix

Mindegyikről olvastam jót/rosszat, néztem tesztet...

Az ASUS-nak talán a legjobb a hűtése, az EVGA a legjobban oc-ban, a Gainwardról kevesebb infó van, de a 1080-as Phoenix GS-em nagyon csendes és nagyon hűvös. szóval nem jutottam előrébb.

Van esetleg vmi véleményetek?
:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#158445) kolopele válasza Misogi (#158443) üzenetére


kolopele
nagyúr

Arra hogy nagyon jó vétel volt ennyiért.

(#158446) _drk válasza pruzsi (#158435) üzenetére


_drk
őstag

Akkor belenyúlnának a piacba és még mindig nem az kapná meg annyiért akinek kell. Meg kicsit kommunista dolog is lenne.
Jelenleg egy dolgot lehet tenni, az pedig a pénztárcánkkal való szavazás. Ha azt látják, hogy 400-at kérhetnek egy xx60-as kártyáért, akkor mining ide vagy oda, annyit fognak mindig.
Aztán az egész PC gaming olyan lesz mint a VR. Gazdag gyerekek és fejlesztők játékszere.
Pedig bőven van alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#158447) bobalazs válasza _drk (#158446) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Te hiába akarsz szavazni ha valami vastag pénztárcás szavaz helyetted. :N
Tetszik a befagyasztás 5let, kár hogy biza vad kapitalizmus van.

(#158448) giornalista válasza bobalazs (#158447) üzenetére


giornalista
senior tag

nem is a vastag pénztárca a probléma, hanem ugye a bányászat. pár napja lehetett olvasni talán épp az iponosoktól valamit, hogy ők próbálták volna gamereknek adni a VGA-kat, de amikor felhívogatták őket, a 90%-uk túl drágának találta és nem kellett. a polcokról mégis eltűntek. amíg néhány hónapnyi bányászat alatt visszacsákáynozza az árát a VGA, addig sajnos ez lesz, kereslet-kínálat elve érvényesülni fog. belenyúlni ebbe a piacba nem lehet, nem is fognak, nem is lenne értelme. sajnos tényleg arra van most jó esély, hogy a PC gaming nagyon megdrágul.

én is épp ezért várok ki, nem akarok új CPU-t venni az ősrégi i7-6700 után - még tavalyról van egy 3060 Ti, a single player játékokhoz elég ez a setup a 100+ FPS-re, de ha most elköltök még 200-250-et a CPU+lapra, akkor utána 1-2 év múlva újra VGA-t akarnék venni, hogy tartsam a lépést, hogy kihajcsa. de félmilliót meg nem fogok a gépemben tartani, az is biztos... szomorú. konzolokon annyi limitáció van, de aztán lehet, hogy idővel tényleg az jön majd...

(#158449) VGNGR válasza giornalista (#158448) üzenetére


VGNGR
senior tag

4 magost már sokkal olcsóbban lehet nyugdíjazni. 100K-ból (vagy akár olcsóbban) érdemi előrelépést lehet elérni. Főleg, hogy akár a ram-od is maradhat.
Ha meg azt nézzük, hogy egyesek mennyit hajlandók fizetni a használtpiacon ezekért a régebbi lapokért, CPU-kért, akkor meg szinte ingyen ugorhatsz 6/12-re, minimális ráfordítással meg 8/16-ra.

[ Szerkesztve ]

(#158450) Gh00st


Gh00st
tag

Erre esetleg valaki?
[#158444]

:R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.