Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sedo

    tag

    Sziasztok!

    Kipróbáltam az 1650 Superből a Gigabyte Windforce-ot, de sajnos csak megerősíteni tudom, amit itt már többen, több alkalommal is leírtak: hangos, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy zavaró.

    Passzívan persze oké, tök jó, hogy van fan stop, még egyszerűbb játékoknál is simán elvan így.
    Aztán mikor bekapcsolnak a ventik... Hiába is lenne viszonylag halk a minimálisan beállítható, 30%-os ventisebességnél (nem vészes, de nem halk akkor sem), ha minden ventikapcsolásnál feljebb pörgeti. Aztán persze visszahűl a kártya, leáll a venti, de aztán megint pont átlépi az adott hőfokot és újra felpörög, és újra és újra.
    Próbáltam belőni egy olyan hőfokot a ventiindításra, ahol legalább ezt a ki-bekapcsolgatást nem csinálja, de ez játék/terhelésfüggő.
    A fan stopot kikapcsolva ez megoldódik, de úgy meg a számomra ugyancsak fontos, terhelésmentes állapotbeli halksága (némasága) tűnik el.
    Ja, és bár nálam nem állandóan, de néha tényleg kerregnek is a ventik, az álló helyzetből felpörgés alatt. Nem mindig, de előfordul, ezt is olvastam itt korábban mástól is.

    Szóval, melyik fan stopos változat halk?
    (Esetleg MSI GTX 1650 Super Gaming X?)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés