Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121421) R3nts válasza jokeph (#121413) üzenetére


R3nts
senior tag

A konkrét hibajelenség: PC-re kötve HDMI-n(FHD TV),és DVI-n(FHD monitor)Win 7 alatt,kiterjesztett asztal módban, FHD 1080p .mkv-kat nézek évek óta MPCHC médialejátszóval,és a hozzá felrakott madVR renderelővel.PC-ről.Egyik délután néztem egy sorozatepizódot,minden gond nélkül,utánna elinditottam egy másikat, és a film közben beállt a kép,zúgó hang...villogott párat a kép darabosan,hol világosszürke az egész kép, de a TV-n,és a monitoron is ugyanezt csinálta...kurzor vagy nem is látszik ,vagy befagyva,folyamatos recsegésszerű hang,PC-n feladatkezelő nem indul,csak a gépen tudtam restartot nyomni.Amikor felállt a gép,mivel klasszikus bluescreen nem volt,csak a hibajelenségről kaptam kiirást,hogy becrashelt a RadeonSettingsHostApplication,és persze a médialejátszó(MPCHC),és a beépült madVR renderelő.A HD7770-es drivere,egy kb. 1 hónapja fenn lévő,kifogástlan verzió volt(19.4.1).Leszedtem,újraraktam a MPCHC-t ,a madVR-t,feltettem egy mégfrisebb Radeon(optional)drivert(19.4.3), azzal is bekrepált az egész, ha elinditottam egy 1080p-s .mkv-t.Másik lejátszóval is bekrepált,ami szintén hardware-es GPU gyorsítást használ(Mirillis SplashPro)...Hol full világosszürke mindkét kijelző,hang beakadva,hol zöld, hol villódzásszerő"aprókockás,rácsos" minták... A sokadik próbálkozáskor,kínomban a WindowsMediaPlayerrel indítottam el egy .mkv-t,na akkor fagyott,dobott kékhalált,és váltott az SSD-ről,bootsorrendet...Előtte a Win7 memtestjével,a gépben lévő 4x2GB DDR2 RAM-ot átnéztem...hibátlan.. VGA memory Tester:hibátlan...A Heaven Benchmark 4.0-jánál pedig elhasal,már a basic testeken is...

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.