Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112976) Dißnäëß válasza r3dwo0d (#112973) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tökugyanarra képesek video lejátszás, felbontás, HDMI és DisplayPort támogatás, kodekek hardveres gyorsítása terén.

Ugyan a 2400G-ben Vega 11-es van, ami alkalmazástól függően másfélszer gyorsabb nagyon távolról becsülve, mint a 2200g-ben lévő 8-as, a 11-es fps-e is elég karcsú egy középkategóriás dedikálthoz képest, szóval játékra, pláne 4K-ban, szinte alkalmatlan mindegyik, hacsak nem valami régebbit toltok majd LOW-ban. DX12.1-es GPU-k egyébként, de .. hát 4K-ban sokat ne remélj játékban. Starcraft II, CS 1.6 vagy CS:Source és ilyesmik elmehetnek egész élvezhetően LOW-MEDIUM környékén, de hát úgysem erre kell, ahogy írod.

Viszont HTPC célterületre ugyanazt tudják, gyorsítás, kodek terén, ha video lejátszásról van szó. Én is gondolkodtam már ilyenen, elég a 3, ha lenne 1 :D , az is elég lenne :D ;) :K 4K@60 lazán, HEVC/h.265-ben, Google VP9 is megvan, szóval tiptop.

Időtálló inkább az alaplappal lesz, elég sokféle jövőbeli AMD-t kiszolgálhat az AM4 szerintem (bár gyanítom itt is lesz majd AM4+, aminek procijai között esélyes olyan, ami sima AM4-ben megy és akkor annak a mégtöbbet tudó, még jobb GPU-ját (8K gyorsítás?) újra ki tudod használni. Nincs nálam kristálygömb :) csak ezekre megvan az esély.

De a 4K kicsit olyan tv-ben szerintem, mint asztali 22-24-es moncsiban a fullhd: elértük a fizikai kényelem határait, szóval én is most egy 22"-es LG-ről pötyögök, de ha ez 4K monitor lenne, nagyon gúvadna a szemem. Hát ugyanígy, a 4K tv és a 8K tv között hogy mikor jön elő majd az "úristen" effekt :D - szerintem ilyen mainstream 50-55" méretekben soha :N , mondjuk 80 colban, úgy 2 méter képátló körül már tikkelne a szemem a 8K-ért.. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.