Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- Garry84: Sumák aprós?
- sziku69: Szólánc.
- Kalandor: „Ha engedtem volna a lelkiismeretemnek, az üzlet kevésbé lett volna jövedelmező”
- tordaitibi: Windows rendszerek indítása EFI partíció nélkül
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Egy SOHO kategóriás switch nem tud forgalmat irányítani, csak átmegy a portjai között minden forgalom. Amelyik tud az már nem otthonra való így tehát neked egy router kell.
Wifi nélküli router nem ajánlunk SOHO kategóriában mert:
- Alig lenne olcsóbb mint a wifi-s.
- Nem nagyon lehet ilyet kapni, ami van az is elég gyenge teljesítményű (a Mikrotik eszközöket nem sorolom a klasszikus SOHO kategóriába).
- Később még jól jöhet a wifi képesség.
Ami ajánlott 50-es nethez az az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND de érdemes lenne elgondolkodni egy gigabites eszköz beszerzésén is. -
Van ismert gyártósból is hasonló, csak MO-n nem kapható!
-
A kinézett eszköz ismeretlen gyártótól származik így nem is ajánlott. Ennyiért már gigabites típust is lehet venni (TP-Link 1043ND) vagy egy kicsivel többért már egy TP-Link 3600 is beszerezhető.
20k alatt ajánlott típusok: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, adapterből TP-Link 722N/722NC/822N.
A wifi erősen képlékeny, nagyon sok függ a környezettől (falak száma/anyaga, távolságok(fel/le), zavaró más hálózatok), előre nem lehet megmondani, hogy melyik eszköz meddig és mekkora sebességre lesz képes, ez csak a helyszíni teszt során fog eldőlni. -
Dot
őstag
Annyit még hozzátennék e 2 router/dlink di 524; blekin n1 vision/ 'infózásához':
Wifi: G módba csatlakozva a 'szokásos' eredmények jöttek 2,4-2,5MB/s fel/le /mind2 routernél/
N módba /természetesen csak az n1-re vonatkozik ez /~4MB/s másolás és torrent is ennyi!
Mivel panelbe lakom mindenhol 90% felett volt a jel a sebesség is mindenhol a fent említett.Nemrég voltam lanparty-n ahol asszem BR-6204Wg ez a router volt wifin itt is a 2,4-2,5MB/s volt a jellemző.
-
leírom én is mit tapasztaltam, ha már ezt kiemelted
szóval 120-as UPC Fiber, router nélkül általában 80/10 fölött produkál. netgear WPN824-el meg nem hittem a szememnek - ez egy 10/100-as b/g wifi router - szóval kábelen 12/7-et, wifin pedig 7/5-öt enged át.
felhívtam a UPC-t, mert a wifi csomagjukban véletlenül éppen ilyen WPN 824-et adnak havi 1500-ért, hogy akkor ez most hogy. annyit tudtak mondani, a router már elavult, nem is ajánlják nagy Fiber csomagokhoz.
egyébként létezik olyan, hogy egy router "elfárad"? mert ez 2 éve még bírta a 15/15-öt, akkoriban olyan netem volt, Comunique volt a szolgáltató.
ja, most látom, hogy Dot félreértett valamit. na mindegy, azért hagyom a hsz-t, hátha hasznos lesz valakinek.
-
#95590400
törölt tag
-
ecaddict
senior tag
Nem tudom ismeritek-e, OpenWRT HW lista.
Szerintem ezt érdemes nézni, a jobb routerekről majdnem minden info megvan.atesss
Linux virtualizációra gondoltam, de a WL-500 ezt nem fogja tudni.
Lehet már ismered a OpenWRT-s WL-500 NW interface leírást.A lényeg, két ethernet interface használatos, az egyiken a WiFi lóg, a másikon meg a LAN switch.
-
ecaddict
senior tag
Mennyire lassan? Asus RT-N16?
Ne kérdezd mikor lesz kapható, semmi közöm sem a gyártóhoz, sem a forgalmazókhoz...
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 14400F / RTX 3060Ti / 32GB DDR5 / 512GB SSD!
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3534
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Pro Max Natural Titanium Titán dizájn, 5 optikai zoom 256 GB- Gari
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest