Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) fasyrt válasza fasyrt (#550) üzenetére


fasyrt
őstag

up, mert ebéd után lehet mennénk :)

(#552) Viktor0610 válasza fasyrt (#551) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Itt v.ok máris, csak közben dolgozom... :D
Tehát, amit kinéztél, 6030 jó választás, amennyiben nem feltétel a kamera.
Ajánlanám még a Samsung X200-at, amennyiben nem ódzkodsz a kinyitható stílustól. Egy gond van vele, nincs külső kijelző.
Én a Nokiát venném.
Esetleg, h. megkeverjem a dolgot ;] , jó lehet még a Nokia 3220 is. Fura mód olcsóbb, mint a 6030...

Xiaomi 13T

(#553) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

#546-ra valaki? Esetleg 401X?

(#554) fasyrt válasza Viktor0610 (#552) üzenetére


fasyrt
őstag

Óó, bocsi a zavarásért :)
Kamera egyáltalán nem feltétel, sőőt! Nemfogja minden hülyegyerek elkunyerálni. :D

'' A beszélgetési minőség a tesztkészülék esetén tragikus volt. Az egy dolog, hogy én is folyamatos sistergést hallottam, de kivétel nélkül az összes beszélgetőpartnerem jelezte, hogy egyrészt szörnyű a hangminőség, másrészt visszahallja a saját hangját, amit még úgy sem tudtam kiküszöbölni, ha minimumra vettem le a hangerőt.''

Najó, nekem ilyen nem kell. :) Meg a fórumjában valak ipanaszkodott a készenléti idejére. A 3220 meg nem tetszik, szvsz ritka rusnya.

Segítséget alapján a Nokia 6030-at fogom megvenni.
Köszönöm! [respect]

Ja igen: Headsetet külön kell megvenni, vagy adják hozzá? Hol érdemes megvenni, ha nem jár hozzá? :U

[Szerkesztve]

(#555) fasyrt válasza Viktor0610 (#552) üzenetére


fasyrt
őstag

Szia!

Itt virít a telefon az asztalomon, és nagyon tetszik/jó!

Köszönöm a segítségedet! És Bog-ét is, aki nélkül a választás még nehezebb lett volna!

Így a headsetes kérdésemre megadhatom a választ: jár hozzá headset :)

(#556) castorr


castorr
tag

Hi!

Eddig csak szolgáltatónál vettem telefont, Mobiltelefon boltban még nem.
Hol érdemes vásárolni?
(Pl déligsm nek elég jó árai vannak, de csak 6honap garisok a tel-ek :( )

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#557) Digital válasza castorr (#556) üzenetére


Digital
addikt

Vegyél Viktoréknál ;]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#558) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Digital:
A reklámot köszönöm! :D

castorr:
A garancia kérdéssel nagyon vigyázz, mert sok mobilbolt saját garanciát ad, ami nem u.az, mint a gyártói gari.
Akkor lehet gond, ha esetleg megszűnik a bolt.

fasyrt:
Igen, a sztereó headset a rádió miatt jár hozzá.
Sz.tem jól választottál, használd egészséggel!

Xiaomi 13T

(#559) fasyrt válasza Viktor0610 (#558) üzenetére


fasyrt
őstag

Szerintem is jól választottunk... ;)

:))

Ja, igen: az eladó hölgy a boltban is azt mondta, hogy használjam egészséggel. Kicsit visszaüthet ez a mondat rádiótelefonoknál... :F

Mindenesetre köszönöm :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#560) castorr válasza Viktor0610 (#558) üzenetére


castorr
tag

Igen, erre gondoltam énis.
Ezért kérdeztem kinek, milyen tapasztalata van boltokkal. Melyikek jók stb...

Nothing's what it seems to be; I'm a replica, I'm a replica; Empty shell inside of me; I'm not myself, I'm a replica of me...

(#561) DTF


DTF
aktív tag

A következő lenne a kérdésem: Mivel szeretnék venni egy új mobilt (Nokia 6270), így sokat nézegettem a neten, ahol találtam egy boltot, aki 2 év garanciát ad minden nála vásárolt telefonra (nem gyárit, hanem boltit). Szerintetek van-e vmi turpisság a dologban? (gondolok itt olyanra, hogy megszűnik a bolt, stb.)
Ezt azért kérdezem, mivel csak ezt a boltot talátam meg aki 2 év garanciát ad.

DTF

(#562) Viktor0610 válasza DTF (#561) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem biztos, h. van benne turpisság, de a 6270 nem nagyon elterjedt telefon Mo.-n (gondolom, külhonból hozták a telcsit) és azért adnak 2 évet ők is, mert a gyári garancia is ennyi lenne.

Xiaomi 13T

(#563) DTF válasza Viktor0610 (#562) üzenetére


DTF
aktív tag

Köszönöm. Lehet, sőt biztos, hogy külföldröl hozzák be. Mindenesetre nekem fontos a garancia, így ennél a boltnál fogok vásárolni. Köszönöm mégegyszer.

DTF

(#564) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Helló!

Olyan telefon kellene nekem, amit mp3 lejátszónak tudnék használni, 512- es memóriával, és jó lenne ha lenne olyan extrája, h nem csak gyári headsetet, hanem bármilyen 3,5 mm-es jack dugós fülest tudnék hozzá használni.

Én ilyet kettőt találtam:
1. Sony Ericsson K750i + 512 mb memory stick pro duo = kb. 55.000 ft
2. Nokia 6230i + 512 mb mmc + Audió kábel SZTEREO (3,5 jack aljzat) = kb. 53.000

A kérdésem az lenne, h ilyen, vagy ennél olcsóbb árkategóriában tud-e valaki ettől jobbat ajánlani nekem.

A válaszokat előre is köszönöm

u.i. a telók vodás 2 éves előfizuval vannak.

[Szerkesztve]

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#565) Bári válasza Tomiee (#564) üzenetére


Bári
tag

Hello!
Neked fontos a fényképezőgép, illetve az, hogy normál telefon legyen?
Ha nem, úgy a motorola v360 most 40000 Ft. Ez kagylós, és szürke színű, ami azért meggondolandóvá teszi a vásárlást. A moto azt hiszem működik normál jack dugós fülessel is.
UI: A moto-t csak akkor válaszd ha kagylóst keresel és fontos az ár. Egyébként bármelyik általad említett telefon jobb. :(((

(#566) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Köszi, a tanácsot..

A Motorola v360 tökéletes lenne nekem, de nem 3,5 hanem 2,5 mm-es a jack kimenete, lehetne használni bluetooth sztereó headszettel, de az meg irreálisan drága /nekem :D /.
Én is gondoltam már erre a készülékre, mert amúgy tudomásom szerint hosszú idő óta az egyik legjobb motorola és ár/érték arányban is ott van...
de nekem sajnos nem jó. :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#567) Viktor0610 válasza Tomiee (#566) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a K750i-t venném. Ár/érték arányban jobb, mint a Nokia.

Xiaomi 13T

(#568) Ricardo válasza Viktor0610 (#567) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben egyetértek veled.

(#569) Ricardo


Ricardo
félisten

Átfutottam a 6230i tesztet még egyszer, de nem találtam meg hogy az mp3 lejátszó fut e a háttérben. Ez lényeges szempont ha fontos a zenehallgatás.

Ui: Ha volt már róla szó akkor elnézést.

[Szerkesztve]

(#570) Viktor0610 válasza Ricardo (#569) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majdnem biztos, h. nem fut a háttérben az MP3-lejátszó.

Xiaomi 13T

(#571) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Folytattam a kutatást én is...

Az biztos h a k750 is azzal a fajta headsettel rendelkezik mint a w800i?

Mert nekem arra lenne szükségem,h vmi értelmes fej- és nem fül-hallgatót használjak a telóval...

Az egyetlen ok amiért számításba veszem a Nokia 6230i-t,h az mmc kártya igen olcsó, a memory stick pro duo pedig k**va drága...

Amúgy a lakótársamnak sima 6230 van, és fut a háttérben a zenelejátszó...
Az i verzió pedig nem hiszem h visszalépés lenne a simához képest...

[Szerkesztve]

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#572) Ricardo válasza Tomiee (#571) üzenetére


Ricardo
félisten

Alapból másfajta fülessel adják a K750-et mint a W800-at.

[Szerkesztve]

(#573) Tomiee válasza Ricardo (#572) üzenetére


Tomiee
csendes tag

Ja...
ez az én gondom.

Nem igazán tetszik a w800i, és már így is sok a végösszeg.
Gondoltam már,h inkább veszek 10e-ért egy jó alaptelót + 25-30ért egy mp3 lejátszót...
De hogy a kettő egyben legyen az mégis jobban tetszik... :)

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#574) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Amúgy a Samsung X700 véleményetek szerint alkalmas zenemobilnak?

Tekintsünk el mondjuk attól, h nem fut az mp3 a háttérben, mivel inkább hosszú 4-5 órás utakon használnám...

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#575) jani0625


jani0625
aktív tag

N6230i nél fut a háttérben az mp3 lejátszó, barátnőmnek ilyen telója van,sokat hallgat zenét és nagyon szereti, meg a témák tömkelegét is szereti amit a neten lehet hozzá fellelni.

(#576) Avicularia


Avicularia
veterán

azt meg tudná valaki mondani ,mit jelent ha egy telefonon nincs SIM lock,de NET lock van rajta?
akkor ez most simán rá van zárva 1 szolgáltató hálózatára?

(#577) Viktor0610 válasza Avicularia (#576) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést... :U
A te olvasatodban a net lock u.az, mint a SIM-lock -ez jelenti azt, h. csak egy szolgáltatónál használhatod.
Milyen készülékről van szó?

Rágugliztam, sz.tem a net lock kb. u.az, mint a SIM-lock.

Xiaomi 13T

(#578) Avicularia válasza Viktor0610 (#577) üzenetére


Avicularia
veterán

egy MDA pro-ról lenne szó
konkrétan erről ,de láttam már más hirdetésben is így leírva

[link]

(#579) Viktor0610 válasza Avicularia (#578) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyire vágod a németet -linked alapján gondolom valamennyire biztos-, net lockról ezt találtam:
''NET-Lock
Per NET-Lock wird die Nutzung des Mobilfunkgeräts auf eine bestimmtes Mobilfunknetz beschränkt. Das Gerät funktioniert ausschließlich mit SIM-Karten dieses Netzbetreibers, unabhängig ob es sich um Postpaid- oder Prepaid-Karten handelt.''


Remélem, segíthettem....

Xiaomi 13T

(#580) Miene


Miene
csendes tag

Én is kb úgy csinálom mint az előttem szóló, hogy veszek egy jó alaptelót, és mellé egy normál mp3 lejátszót, még igy is olcsobban kijövök, mint egy zenetelefonnal...
Mondana vki egy abszolut korrekt, megbízható telót? Ha rádió lenne benne az jó lenne, vagy mp3 lejátszóval már lehet rádiót is hallgatni? :) Mert akkor még az sem kéne bele... csak max annyi hogy relativ sokáig birja az aksi, és gyorsan lehessen vele sms-t irni, ja és ne legyen tégla :D

(#581) Viktor0610 válasza Miene (#580) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nokia 6030 -rádiós.
Nokia 3120 -rádió nélküli.

Mindkét készülékről elmondható, h. sokáig bírják és SMS-t is gyorsan lehet velük írni.

Xiaomi 13T

(#582) Avicularia válasza Viktor0610 (#579) üzenetére


Avicularia
veterán

köszi a segítséget
sajna ennyire nem vágom a németet,majd keresek olyat,ami unlocked
sajna az drágább,és a t-mobile 100€ kér a függetlenítő kódért,máshogy egyenlőre nem lehet megoldani

(#583) Veron


Veron
őstag

hi!

milyen mobilt ajánlotok 60-70000 Ft (hálózatfüggetlen ár) körüli összegért -tehát a SE W800 és Samsung D600 alatti kategória- ?
elvárás: bluetooth, megbízható és minőségi legyen. azaz ne essen szét 4 hónap múlva és ne is haljon meg a software. esetleg (!) mp3 lejátszó, rádió, meg >=1.3 MP kamera, bővíthető memória is jöhet bele, de nem hatalmas probléma ha nincs.

kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#584) tkazmer válasza Veron (#583) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem, ha sikerül az SE k750i-ből egy jobb darabot kifognod, akkor nagyon jól jársz(nekem pont 4 hónapja van meg, és még semmi baja) kb 2 havonta kiadnak hozzá szoftver frissítést, és a SE oldalárol letölthető hozzá egy, a telefon szoftverfrissítéséhez való szoftver. A legfrissebb szoftevrrel amúgy sztem semmi nagyobb prob nincs. mp3 lejátszó van benne, elég jól sikerült ez is az SE-nek, még ha nem is w800i szintű. 4 gb-ig bővíthető. bár asszem még csak 2gb-os a legnagyobb memory stuck duo. Rádió persze van benne, de sztem amennyit te rá szánsz, annyiért ez, és az mp3 lejátszás már elvárható.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#585) Ricardo válasza Veron (#583) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyet értek tkazmérral. A k750 az egyik legjobb választás ebben a kategóriában. Nekem is az van és nagyon bevált.

(#586) Rolly


Rolly
veterán

dillema előtt állok.

van egy motorola mpx220-as telefonom, s szeretnék még egy telefont mellé. Én a sonyericsson D750 és W800 között vacilálok, igazából a k750 tetszene de T-nél veszek telefont előfizetéssel

(#587) Veron


Veron
őstag

Elrontottam és hülyeséget írtam, sorry! :((
A MediaMarkt árait vettem alapul, ami ugye nem mérvadó. Szóval nekem nem 60-70ezer között hanem 45-60ezer között kéne egy teló a fenti kritériumokkal. (BT, megbízhatóság, minőség...)
De ha már itt vagyok megragadom az alkalmat, és megkérdezem. A SE K750i-ról azt hallottam, hogy az anyagminősége nem kielégitő: gombok nem jók, nyikorog, recseg stb. Erről mi a véleményetek? (Sőt igazából az SE-kről általában ezt hallom, de a 750ről különösen.)
Mit takar az, hogy jobb darabot? Mik a hibái a nem olyan ''jó darab''-nak?
Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#588) Rolly válasza Rolly (#586) üzenetére


Rolly
veterán

valaki help please

(#589) Ricardo válasza Veron (#587) üzenetére


Ricardo
félisten

A ''recsegés'' nekem az első pár napban jelentkezett, illetve akkor volt feltünő. A gombok nyomásontja nagyon jó, a joy telesen megfelelő. Nekem semmi bajom vele. Ezért az árért ilyen tudású telefont nem igazán lehet kapni.

(#590) Ricardo válasza Rolly (#588) üzenetére


Ricardo
félisten

A W800 és a D 750 között a külömbség annyi, hogy a W800 ban van flight mód (a zenét úgy is tudod hallgatni hogy a telefon rész ki van kapcsolva. Ott jön jól ahol nem lehet telefont használni, PL: repülő). Nagyobb kártyával (512MB) ,és más fülessel (HPM70) adják.

(#591) Rolly válasza Ricardo (#590) üzenetére


Rolly
veterán

ezt tudom, csak nem tudom, hogy megér-e plussz 20 ezret a w800i

(#592) Veron


Veron
őstag

mi a véleményetek SE K608, SE D750, Samsung X700, Nokia 6230i kvartettről, mint a SE W800 olcsóbb alternatívájairól?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#593) Viktor0610 válasza Veron (#592) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Veron:
A legjobb választás ezek közül ár/érték arányban a D750.

Rolly:
Az árkülönbözet pont annyi, amennyibe a két tartozék kerül, amit a K750-nél pluszban meg kell venned, ha W800-zá szeretnél alakítani ''harderesen'' :D -füles+512-es mem.kártya.

Xiaomi 13T

(#594) fasyrt válasza Viktor0610 (#581) üzenetére


fasyrt
őstag

A 6030-as tényleg jó telefon, vasárnap vettem 1-et, volt némi kis töltés benne hétfő-kedd éjjel töltöttem, és ma ment le a 7-ből az első vonal! Napi 1 óra rádiózás, és közepes használat mellett!

A T9 pedig tényleg jó benne: Siemens C62-n is volt, de nem volt ékezet, ezért nem is használtam. Itt viszont van a T9-ben is ékezet, és az esetek 95%-ban egyből rájön, hogy mit akarok írni.
Az szokatlan még, hogy a sorrend nem abcá[umlautos á]..., hanem aábc... :)

Szép nagy gombjait még a jó nagy ujjaimmal is félreütés nélkül tudom nyomogatni! Nagyon megszerettem! :B Vettem neki kedden 1 bőrtokot. Olyan, mint a CP-61-es Nokia tok, csak pont belepasszol és a logo a másik oldalon van. Nokiás dobozban vettem, de szerintem valami hamisítvány lehet (hacsak a 9500 méretei nem pont ekkorák...:D), de különösebben nem zavar. :)


Csak ajánlani tudom (én is)! :)

Sz.: Viszont a fele képet, és a mókusos játékot leirtottam róla a pics@ba, kell a francnak. :)

Kérdés:
Hogyan csináljak meg 1 html oldalt, hogy le tudjak tölteni róla a telefonnal? Simán, v. kell hozzá valami átalakítás? Pl. Elég az, ha csinálok 1 linket, ami egy képre mutat, akkor a linkre kattanva le tudom tölteni? :B

Sz2.: A dinamikus memóriába beletartozik az sms tárolás is? Tehát eltárolhatok a telefonba akár 1000 sms-t is? :)Adásvételit csinálom; teljesen újra kell írni, mert igen érdekesen csinálták. :F

[Szerkesztve]

(#595) joshua7


joshua7
veterán

Lassan telót szeretnék cserélni, ehhez kéne a véleményetek. Motorola-sként a v3x tetszik, az ára sem vészes (70k fölött kicsivel), de ha van nála jobb, akkor azt venném.
Igények:
3g (már nem akarok mást venni), mp3 lejátszó, min.2 MP-es kamera, Bluetooth, Java, nagy kijelző.
Gondolkodok okostelefonokon (Nokia n70 pl.), de igazából nem használnám ki őket.
:R

Semper Fi

(#596) DTF válasza joshua7 (#595) üzenetére


DTF
aktív tag

SE W900i? Vagy az drága, mi?

DTF

(#597) joshua7 válasza DTF (#596) üzenetére


joshua7
veterán

Egyrészt, másrészt baromi ronda.

Semper Fi

(#598) DTF válasza joshua7 (#597) üzenetére


DTF
aktív tag

Nokia 6280?

DTF

(#599) tkazmer válasza Veron (#592) üzenetére


tkazmer
addikt

Egyetértek Viktor0610-el, a d750i talán még jobb választás a k750i-nél, mert az asszem egyálalán nem szokott recsegni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#600) tkazmer válasza Rolly (#591) üzenetére


tkazmer
addikt

Mindenképpen megéri, mert a tartozékokon kívől még jobb szoftvert is adnak hozzá

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.