Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#901) Sirandrish válasza Buflon (#900) üzenetére


Sirandrish
legenda

há figyelj...nokia 6230i-nek 208*208 a kijelzőfelbontása a K750nek 176*220...a kamera tényleg jobb a K750nél..nem is kicsit...a menü természetesen nokiánál egyszerübb de a SE se bonyolult ráadásul az ikonos elrendezés miatt áttekinthetőbb is...a memoria nem kérdés mert mindkettő bővithető ugyhogy azzal nincs gond...a megbizhatóság-ra inkább a nokia viszont a szoftvere gyengébb eresztés...bár a 6230inél nem szokoot gond lenne de a nokia mégiscsak fagyogat...ennyi....

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#902) Buflon


Buflon
tag

Köszi a válaszodat!
Úgy döntöttem mégiscsak a Nokia lesz, mert nekem elég az 1280*1024-es felbontású kamera. És hát a Nokiához mégiscsak jobban kötődök, hisz 2 és fél éve egy 3510i-m volt míg le nem sérült a kijelzője, de most fater régi 3210-ese az enyém.
Mégegyszer köszi!


[Szerkesztve]

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#903) forceberg válasza Ricardo (#877) üzenetére


forceberg
veterán

Tök mind1. Amikor én néztem, 8k-ért láttam a HPM70-et, ezért forrasztottam, s brutális lett!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#904) forceberg válasza Buflon (#902) üzenetére


forceberg
veterán

De vigyázz, ami képeket én láttam, ott nem csak a felbontás tért el, hanem minőség is!
A Nokia zeneminősége nem tudom, milyen! De én bő fél év K750-nel a hátam mögött nyugodt szívvel ajánlom! ;) :C

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#905) DaveNo1 válasza Buflon (#900) üzenetére


DaveNo1
veterán

k750i egyértelmüen... ;]

Kijelző felbontás végülis nem nagyon tér el, viszont a k750i kijelzőjének fizika paraméterei is nagyobbak...kamera messze jobb. Megbizhatoságnál a joy hibáit érdemes felvetni, viszonylag hamar tönkremehet, de olcson (garival ingyen) cserélhető....12 ikonos jól áttekinhetö menüje van, viszont pl zenelejátszásban is veri a k750 a nokia 6230i-t (+RDS rádio)

You are not prepared.

(#906) Buflon


Buflon
tag

Köszönöm a válaszokat!! :R
Egy kicsit elbizonytolontam a Nokiától, de úgy kb. 55% esélye van még nálam. :U :))
Mégegyszer köszi!! :R

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#907) Sirandrish válasza Buflon (#906) üzenetére


Sirandrish
legenda

nah akkor most mit veszel végülis?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#908) DaveNo1 válasza Buflon (#906) üzenetére


DaveNo1
veterán

bár ha most gonosz akarok lenni akkor azt mondom gondolkodjál el egy w810i-n is... ;]

You are not prepared.

(#909) Buflon válasza Sirandrish (#907) üzenetére


Buflon
tag

Passz, de június elején ismét üzenek, addigra tudom mi lesz a választás, addig még kijön pár Nokia is.

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#910) Ricardo válasza Buflon (#906) üzenetére


Ricardo
félisten

Én is a K750re szavazok. (Nekem is az van)

(#911) Buflon


Buflon
tag

Úgy gondoltam, hogy megfelel elvárásaimnak a NOKIA.
Ma született meg fejemben a döntés, amikor kezemben éreztem a K750i-t.
Szerintem SZÖRNYŰ a joy-a. :(( Barbár módon kellett nyomkodni, hogy sikerüljön lépni. :(
Tudom, kicserélik ingyen, dehát egy 70ezer forintos telót nem kéne fél év után szervízbe vinni. Ez van.
Köszi válaszaitokat!

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#912) DaveNo1 válasza Buflon (#911) üzenetére


DaveNo1
veterán

vagy csak nem érzed a techikáját még...én könnyedén tudom használni a w800-m joyát... ;]

You are not prepared.

(#913) Sirandrish válasza Buflon (#911) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát ez azért nagyon kemény..Megkérdezted itt a nagyközönséget..mindenki elmondta a véleményét (köztük én is)..mindenki a K750et ajánlotta és te megveszed a 6230i-t..:)) tök jó:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#914) Buflon válasza Sirandrish (#913) üzenetére


Buflon
tag

Mésem az előbbi a nyerő.
A hirdetésre felbuzdulva megnéztem mennyi előfizuval a 3250. Ez is 70k. Jók a tarifái is.
A tesztben nagyon leszólták a Joystick-ot. Tényleg olyan rossz? Úgy láttam, mintha a 6020-as joy-a van benne, nem? Anyámnak ilyen van, és nagyon megfelelő sztem.
Mármint 6020-sa. Megéri Szerintetek?
Még jó hogy észrevettem a hirdetést, mert különben lehet belemegyek a 6230i-be.
Válaszokat előre is köszönöm.

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#915) Zoltanfi válasza Buflon (#914) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Abban az árban van a 6280 is ami sokkal jobb a 3250-nél!
Kissebb, gyönyörű a kijelzője, fantasztikus videófelvétele van, az ötállású navigombja meg egy álom! Nem éri utol egyik joy se.. A hozzá adott headset nem szól túl jól, de a régi hds-3-al az mp3 lejátszó is k¤rvajó!!

(#916) DaveNo1


DaveNo1
veterán

ráadásul 6280 3G-s is...

You are not prepared.

(#917) bobace válasza DaveNo1 (#916) üzenetére


bobace
őstag

na itt vagyok:
épp a k750/w800 párossal szemezek. de a hezita azon megy hogy régóta szeretnék már kihajthatósat és az nincs SE-ben olyan mai teccik.
A többi márka felejtős, esetleg futhat még Nokia,de az meg drága.
Samsung szép de hülye
Motorola: sokat romlik,semmi egetverő
LG: amod már lebeszéltek
Siemens: volt valamikor

Na ezek után van még valaki aki tud ajánlani valamit? ;]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#918) evR válasza bobace (#917) üzenetére


evR
aktív tag

- Nokia 6125
- Nokia 6131
:))

''...trend a lelke mindennek...''

(#919) DaveNo1 válasza bobace (#917) üzenetére


DaveNo1
veterán

ez így nem jó mert mindenegyik mobilgyártót leszóltad...inkább irjál konkrétumokat, hogy mit is tudjon a teló... ;]

You are not prepared.

(#920) bobace válasza evR (#918) üzenetére


bobace
őstag

csekkoltam! Nem is tudtam hogy ilyen sokat tudnak 6131 bejön, csak belül a gombok kissé jellegtelenek. Mindenesetre utánaolvasok, egy alternativának nem rossz :R

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#921) bobace válasza DaveNo1 (#919) üzenetére


bobace
őstag

gondoltam amit tudásra akarok az lejön a k750/w800 szóöszetételből ;]
Rádio, Mp3, Jó kamera, BT, memkártya stb.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#922) Sirandrish válasza Buflon (#914) üzenetére


Sirandrish
legenda

szerintem nem olyan roszz..nyugodtan vedd meg.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#923) Viktor0610 válasza bobace (#920) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Élőben a 6131 elsőre furcsa, de nekem nagyon bejött -ma volt hozzá szerencsém.
Ami zavart, a fedlapot kézzel nyitva (mert ugye az oldalán van egy gomb, ami ezt segíti) kicsit akadós volt a dolog.
Bár hozzáteszem, a nyitás sokkal egyszerűbb a gombbal.
Minőségi összesazerelésű készülék.

A 6125 sz.tem felejtős.

Xiaomi 13T

(#924) DaveNo1 válasza bobace (#921) üzenetére


DaveNo1
veterán

és ilyet szétnyithatóban?:) Samsungot kihuzhatjuk, nem kedvelik a rádiót, egyébként Samsung esetén jelenlegi telók közül a p850-et ajánlanám, bár zene terén sem v.mi erős, nokia esetén 6131-et ajánlanám. SE-nél meg ugye már kitárgyaltuk, hogy majd csak jönnek az jó kis szétnyihatós telók. Bár szerintem várhatnál, addig meg vehetnél egy k750i-t aztán becserélés+ráfizetéses variáció jöhet szóba.

You are not prepared.

(#925) Dare2Live válasza Buflon (#911) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hehe énis ígyvoltam mentem megnézni, megfogdosni a kinézett telókat a mmbe aztán ott rájöttem, hogy szuperebb a kamereája mint 6230nak de nincs az az isten, hogy nekem ilyenem lesz.
Azóta is csak részben tudom megindokolni: recsegett, ropogott, hangminősége jellegzetesen ''sonys'' volt... + kellett volna bele egy 512es memokártya + egy fülhalgató úgymeg már kicsit kezdett soklenni +....vhogy nemtetszett.

Aztán vettem egy 6610It :DDD 9Kért előfizuval meg egy mp3 lejátszót ami sokkal jobban szól mint k750 és boldog vagyok. (Fényképezőgép nekem annyira nemvolt lényeg mindig nálam van a Fuji e550em ami agyonveri minden téren a k800 kameráját is.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#926) DaveNo1 válasza Dare2Live (#925) üzenetére


DaveNo1
veterán

akkor neked végülis egy w800i kellett volna... ;]

You are not prepared.

(#927) Bári válasza Viktor0610 (#923) üzenetére


Bári
tag

Helló!
Jól olvastam? Ki lehet nyitni a 6131-et a gomb használata nélkül is? Na ez igazán jó hír. Az viszont nem, hogy nem kezeli az mp3 listát, és alapvetően nőknek készült. Nem azért nekem is tetszik a fekete, de szerintem túl sokat kérnek érte. Ennyiből már kijön egy moto v3i, ami nálam jobban bejön.

UI: 6131 teszt [link]

(#928) Viktor0610 válasza Bári (#927) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem nem feltétlen női telefon a 6131.

Xiaomi 13T

(#929) Bári válasza Viktor0610 (#928) üzenetére


Bári
tag

Persze, hogy nem női! De akkor is sokat kérnek érte. Túlon túl drága lett. Ennyit nekem nem ér a kihajthatóság, mert ennyiért már d600-at kapok, ami nagyságrendekkel jobb készülék!

(#930) Zoltanfi válasza Bári (#929) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Lehet hogy a videófelvevője rosszabb a 6131-nek mint a D600-nak, de a kijelzőjének fizikai mérete lényegesen nagyobb a 6231-nek és több színt is tud kezelni és tényleg eszméletlen gyönyörű képe van..
A 6131-re számos jobbnál jobb téma van így tökéletesen testre szabható, más ikonok, menüháttér, animációk stb, az mp3 lejátszója meg fut a háttérben és van benne Fm rádió is..
Sokkal könnyebb rá java alkalmazást is telepíteni..
Van benne teljes kijelzős képnézegető és utólagos belenagyítási lehetőség, míg a D600-ban egyik sincs..
Ja és a Nokia vékonyabb mint a D600.
De Te tudod..

(#931) Sirandrish válasza Bári (#929) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jól beszélsz...nekem is D600am van és nagyon örülök hogy anno mikor vettem nem tetszett meg hirtelen másmert iszonyat jó telefon...azt épp nem állitom hogy mindennél jobb vagy ilyesmi de amennyiért mostanában lehet kapni annyiért mindenképp megéri...szerintem egy jó vétel és tuti nem bánnád meg...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#932) AS


AS
félisten

Én azt mondom várjatok a Samsung E900-ra, Uj fekete menü, háttérben fut o mp3 lejátszo érintő gombok, luxus anyagok forma,
Junisban már itt van. :R

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#933) Ricardo válasza AS (#932) üzenetére


Ricardo
félisten

Mennyi lesz?

(#934) AS válasza Ricardo (#933) üzenetére


AS
félisten

Sajnos ezt nem tudom. :U

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#935) bobace válasza DaveNo1 (#924) üzenetére


bobace
őstag

Igazad lehet a k750 vétel és későbbi cserét illetőleg, csak szerettem volna egyszerre letudni a két műveletet, de akkor ugy látszik vissza kell térnem régi megveszem-lecserélem-megveszem-lecserélem életmódhoz.
6131-re irták hogy női telefon, az én kezemben erről nem tudtak meggyőzni, viszont a 70000-es ár elég riasztó...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#936) Ricardo válasza bobace (#935) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha nem mindenképp kinyithatós kell akkor egyértelműen K750.

(#937) Viktor0610 válasza bobace (#935) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehogy női telefon a 6131!!!
Amennyiben a Voda árulja majd és nem aranyárban (amire sajnos van esély, ha behozza), ez lesz a következő telóm...

Xiaomi 13T

(#938) bobace válasza Viktor0610 (#937) üzenetére


bobace
őstag

Csak győzzük kivárni... Ha olyan 30-40k körül lenne Vodás előfizzel (k750 most 37k,ennél ne legyen drágább) akkor én is kihasználnám a flottás csomagos előfiz lehetőségem :) Ahogy böngészem Vodás ajánlatokat nem sok igazán jó telót árulnak.(értsd nekem SE)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#939) Sirandrish


Sirandrish
legenda

N91e van valakinel? vagy próbált már valaki? ha lehet tapasztalatokat kérek...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#940) eddie17


eddie17
addikt

Szevasztok!
Haverom venne telefont csak nem tujda milyen legyen!
Ami neki fontos: Szép kijelző, jó kamera, bluetooth, bővithetőség, mp3, minőségi cucc legyen:), és tök mind1 hogy milyen márka! Ja és az is mind1 hogy kinyitható vagy csak ''normális''. Az ár max 60ezer lehet!

(#941) Buflon válasza eddie17 (#940) üzenetére


Buflon
tag

-Sony Ericsson K750i
-Nokia 6230i

Én is e kettő között vacilálok.

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#942) Carline


Carline
őstag

Apumnak szeretnék segíteni mobil vásárlásban.
A kérdést feltettem a C75 topikjában, de azt nem igazán olvassák.

Apám szeretné lecserélni a jó öreg C35 telóját.
Egy ilyen C75-re vagy amit még kinéztem(tünk) Motorola V235. E kettő közül kell választani.
Mondtam neki a választás az övé lesz.
Legegyszerűbben úgy, hogy a boltban mindkettő telefont kikéri és a szimpibbet veszi meg.
Ami kérdésem lenne az az, hogy infrával szeretnék majd pl a C75-re tenni neki csengőhangot, képet az ismerőseiről (beállítani híváshoz).
Ezt egyszerűen meg lehet oldani?
Értem ezalatt, hogy nekem Sony K700 van és ott BT-vel csak sima küldés win alól. Nem kell semmi külön program.

Valamelyiktek ha ismeri a motokat és használt már C75-öt megírná, hogy melyik a megbízhatóbb?

Írták itt a szoftver lassúságát. Apám 66 éves. Nem hinném hogy lassabb nála. :)

Lehet a fent említett két teló közül valamelyiknek nagyra venni a betűméretét, hogy jobban olvasható legyen a kijelző felirat?

Na egyenlőre ennyi.


˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#943) DaveNo1 válasza Carline (#942) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nekem van egy c75-öm is. :) Nem rossz teló, viszont vannak hibái. Menüje puritán, mp3 csengőhang sincs hozzá, memoria kategoriájában nem rossz 10mb. Infra összeköttetés jól működik. Ami nagyon idegesítő hiba az billentyűzár. Legalább is nálam. Zsebbe rakva hiába volt bekapcsolat billentyűzár csak ugy kikapcsolt, majd teló is kikapcsolt végül puk kód keresgélés lett a vége. Aksi védelme rendesen fel van páncélozva, fesszitővassal is nehéz levenni a burkolatot alul :D Tipikus Siemens jelenség. Kamera átlagos VGA. Aksi viszont eléggé gyengécske 2-3 napnál többet nem bír.

You are not prepared.

(#944) DaveNo1 válasza Buflon (#941) üzenetére


DaveNo1
veterán

már megint? vagy még mindig?... ;] én még mindig k750i mellett teszem le voksomat, főleg ugy hogy v.hol már 58ért is meglehet kapni függetlenül (garival 62)

You are not prepared.

(#945) Carline válasza DaveNo1 (#943) üzenetére


Carline
őstag

Menüje puritán Ez nem gond szvsz, hamarabb eligazodik benne az öregem.
mp3 csengőhang sincs hozzá Legfeljebb a mulatós egyveleget ének nélkül teszi majd be csengőhangnak :)
Infra összeköttetés jól működik Ha megbízható az infra az jó, mert ha kell neki cshang, vagy esetleg tévedésből csinál képet, akkor nincs gond a letöltéssel.
Fel kell tenni hozzá a Siemens kommunikációs programot, vagy XP-teló között elvan nélküle is?
billentyűzár Még mindíg hosszan nyomott # a bill zárás ill. nyitás? Mert ha igen akkor tényleg könnyen megnyomódhat.
akufedő Remélem nem sokat kell kiszedni az akut. Mondjuk ha kifagy és csak ez a fajta hard-reset segít, akkor úgyis engem fog hívni.
akku üzemidő Te csak alapdologra használod a telót és úgy is csak 2-3 napot bír?
Mert akkor mind közül ez a legnagyobb hibája. Apámnál legtöbbet készenlétben lesz a teló, hogy el tudjuk érni. Nem sokat fog beszélni. Neki egy feltöltés bőven elég egy évre :Y

Mindenesetre jó lenne egy Motorolás vélemény is.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#946) DaveNo1 válasza Carline (#945) üzenetére


DaveNo1
veterán

-Siemens kommunikációs programot tedd fel
-Billentyűzár: még mindig hosszan nyomott #...
-Akuidő: néha torpedóztam ;] , egyébként alapjárat..

You are not prepared.

(#947) Buflon válasza DaveNo1 (#944) üzenetére


Buflon
tag

58? COOL!!!!!!!!
Ez az a bizonyos XXL nem?
Már néztem a listájukat és nagyon néztem miért ilyen olcsók? Főleg, h független.
Valami részletes választ tudsz írni, hogy miért jó ott, nem pedig szolgáltarónál megvenni a telót? :F

Amúgy még megpróbálom hosszabb időre elkérni a telefont kicsit ismerkedni vele, mert hát a 6230i-ről lemondtam, kevés az a 65k szín. :(
Kicsit szoknom kéne a Menüt és rámondom az ÁMENT. VALÓSZÍNŰ.

[Szerkesztve]

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#948) DaveNo1 válasza Buflon (#947) üzenetére


DaveNo1
veterán

xxl gsm-t nem ismerem, viszont gsm boltokban jóval olcsóbbak a telók és legalábbis függetlenek...azért ha megnézed egy szolgáltató listás árát akkor találni egy-két érdekes árat, egyébként meg várunk k750-es topicban is, ott mindent megtudhatsz a telórol. :)
Garancia szempontjából viszont inkább a szolgáltatók ajánlottak.

[Szerkesztve]

You are not prepared.

(#949) Buflon válasza DaveNo1 (#948) üzenetére


Buflon
tag

Köszi :R

''tegnap féltizenháromkó értünk haza''

(#950) mdk01


mdk01
addikt

Tudja vki hogy mikor jön ki a 6233?
Már alig várom....
Az érdekelne még hoyg tud e vki vmi konkrét árat rá, hogy mire számítsak?
Külföldön néztem ott átszámolva 84k, de ez kevés hazai viszonylatba...bár ne legyen igazam.:)

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Milyen mobiltelefont vegyek? - Archív I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.