Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Khelben válasza vidaila (#250) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 850-et lehet már annyiból kihozni.

(#249) vgyuri : úgy tudom, abban csak első generációs usb 3.1 van.

(#252) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,

Szuleimnek vennek egy uj (hasznalt) laptopot. Teljesen atlagos "szuloi" felhasznalasra kell, szovegszerkesztes, bongeszes, emailek es youtube leginkabb.

60-70k lenne a cel. Ha nagyon megerne radobni meg egy tizest, azon is elgondolkoznek.
HD+ / FHD kijelzos 14-15" gepet szeretnek vasarolni, eleg a 4gb ram / 120gb SSD hozza. Minel ujabb / jobb CPU, ahogy neztem leginkabb 3.-4. generacios i5-tel operalnak ebben az arban. OS nem kell (Win10 lesz).
Nem lesz sokat hordozva, a lakason belul hasznalnak csak.
HDMI plusz lenne, ha lenne, de nem szukseges. Ha az elado vallal ra fel-1 ev garit, az is plusz lenne.
Tul sokat akarok ezert az arert?

Megzavar kicsit a rengeteg tipus a piacon az arkategorian belul is. Vannak kimondottan ajanlott tipusok (/eladok)?

:R

(#253) Khelben válasza cuko (#252) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#254) cuko válasza Khelben (#253) üzenetére


cuko
aktív tag

Koszi a gyors valaszt: a 8470p-hez kepest ez a HP 650 G1 71k-ert (i5-4200 + 256GB SSD) vagy ez a Dell E7450 79k-ert (i5-5300U + 256GB SSD) mennyire erne / nem erne meg?

(#255) Khelben válasza cuko (#254) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem gond, hogy egyiknek se magyar a billentyűzete, akkor ezek is jók. A 650 eggyel lejjebb van minőségben, mint a 8470p, a 7450 pedig már ultrabook, U-s cpu-val.

(#256) cuko válasza Khelben (#255) üzenetére


cuko
aktív tag

Koszi! :R
Meg E5440-et lattam jo arban, illetve T440S-t, habar ez utobbirol inkabb csak rosszat olvastam a masik forumon.

(#257) #49155328 válasza cuko (#256) üzenetére


#49155328
törölt tag

IPS panellal szereltet vennék a helyedben.
Ég és föld a különbség!
Nem rég vettem egy E7440-est full HD IPS panelos.
Nem akarsz utána tn panelt az tuti! ;)

(#258) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Üdv.Asszonypajtinak szeretnék egy átmeneti lapost venni,kb 1-1,5 évre.Kizárólag net, youtube,kis otthoni munka (max vezénylések megírása ilyenek)Semmi játék!!!
Jó lenne ha az akku bírna 1-2 órát hogy az ágyban is lehessen néha használni :D Sebesség miatt gondoltam egy használt i3-i5 ös procis gépre (inkább mint egy 50 ezres új sz.rra) 4 gb rammal.Ssd ha nincs benne nem gond, feltéve ha a cseréhez nem kell szétbontani a gépet.(utólag rakok bele én)
Árban ilyen 30-40 között gondoltam.Elképzelhető hogy aprón (vagy boltban) kapok ennyiért valamit? :B
U.i. :mivel nőnek lenne,nem lenne hátrány ha nem egy ütött kopott darabb lenne, persze kis karcok nem lényegesek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#259) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Esetleg ez milyen lenne?[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#260) #49155328 válasza Pécsi gyerek (#259) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem innen az apróról keress.
Az a proci nem mai darab.
50k körül lehet már i5 4. gen. procival szerelt gépet is találni.

(#261) Pécsi gyerek válasza #49155328 (#260) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az a baj hogy nem akarok sokat költeni.Kb egy évre kellene utána csere lenne újra.A teljesítmény sem kell hogy nagy legyen,csak net youtube, és nem akarok 40 k nál többet költeni.De inkább csak 30- at. :))

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#262) Khelben válasza Pécsi gyerek (#261) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha ennyi a keret, akkor jó a 8440, több ismerősömnek is van. Egy ssd-vel megtámogatva alap netezős gépnek elmegy.

(#263) Pécsi gyerek válasza Khelben (#262) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#264) dorinabirkas


dorinabirkas
újonc

Sziasztok!

Építész hallgató vagyok és tervezőprogramok (Archicad, Revit, Autocad) használatára keresek használt laptopot. Nem célom ezzel leélni az életem, de még egy 2-3 évig jó lenne ha kiszolgálna.

Sokat lenne hordozgatva be egyetemre, így nem szeretnék egy 3 kilós monstrumot cipelni, de fontos az erős hardver és a jó hűtés (tudom, nehéz küldetés). Keret 250K körül van. Elsődlegesen dell gépeket nézegetek. Egy dell precision 3510-et néztem ki itt a HA-n.

https://hardverapro.hu/apro/dell_precision_3510_full_hd_ips_i7-6820hq_amd_fire_2/hsz_1-25.html

Kérdésem, hogy mi a véleményetek a gépről, ill. szerintetek érdemes-e belevágnom, vagy találok jobb opciót?

Köszönöm szépen!

(#265) Pécsi gyerek válasza Khelben (#262) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ezt vettem végűl[link].Enyiért 1 év garanciával megérte az árát nem?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#266) LZs?!


LZs?!
aktív tag

ziasztok,

Ismerősöm múlt héten vett egy Acer Predator Intel 6C/12T + 1060 lapost. Megkért, hogy nézzem át, és közben rájöttem, hogy egy 'értelmes' lapos én számomra is jó megoldás lehet.

Jelenleg egy HP ED 800 G1-et használok munkára, a HTPC-m még egy dobozban, a játékos gépem most lett felszámolva.

200-500e között szánnék rá; tudom, hogy széles a sáv, de minél olcsóbban szeretném megúszni (természetesen ;) ), ugyanakkor a következőkben vázolt területekre alkalmas kéne, hogy legyen; minden 1920x1080-as felbontáson.

Kvázi asztali gépként használnám, amit éppen oda teszek, illetve oda viszek, ahova kell. Szinte mindig külső kijelzőn lenne, illetve külső perifériákkal használnám.

Területek:

- Portable workstation (sok mag): MS Excel (főleg), Access, VBA + egyéb banális office dolgok (email, net, Teamviewer, stb.)

- HTPC (HDMI + dedikált hang kimenet az erősítőhöz): TV-re dugni filmet nézni NAS-ról, WiFi-n

- Gaming PC (1060 VGA): ritkán játszom, akkor is TV-re dugva vagy monitoron. A legmasszívabb a GTA V, illetve Skyrim, Witcher és World of Tanks, a többi régi, egyszálas, pl. Rome Total War I + modok.

Kérdések:

1. Ryzen vagy Intel?

2. Erős 4 mag vagy lightos 6 - esetleg laposban ilyen különbség nincs?

3. HT/SMT még megéri?

4. Mobil 1060 VGA-val ajánlott típus?

Használtban gondolkodva esetleg: [link] vagy [link] ?

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#267) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50- max60 ezer forint körül

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Böngészés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14,15"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Semennyit

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-

[ Szerkesztve ]

(#268) Benyoboy93


Benyoboy93
csendes újonc

Sziasztok!
Előző laptopom egy sima consumer 2012-es Toshiba Satellite C660D-1H2 most már időszerű lecserélnem. Az összeg amit szánnék rá 75e (nagyon max. 80e). Konkrét kiszemeltjeim, régóta vacilálok köztük:Thinkpad (T430, T440, T440p, 440S), és a HP Elitebook (8460p, 8470p, 8570p), Dell Latitude (E6430). 14-es méret alá nem szeretném adni, 1900x600-as felbontás előnyben. A súlya és hordozhatóság nem számít, sokat nem lesz hordozva (meg amúgy is izmos vagyok :DD ) Esetleg a későbbi bővíthetőség szempontjából a T430 nagyon vonz (legalábbis erről biztosan tudom, hogy CPU, Ram, EGPU is megoldható, ha a többinél is lehetséges azt is meghallgatom). A garancia mindenképpen kell (pixelgaranciának, van valami értelme egyáltalán használt laptopnál??). Elsősorban hétköznapi dolgokra (böngészés, Netflix, Office) de emellett, rövid max. 20 perces videók szerkesztésére (8gb ram elég, vagy inkább toljam fel 16gb-ra?) és régebbi (kb. 2000-2012-ig) játékokra kéne, ilyen kis mindenes. Azért írok ide, mert az ismeretségi körömben nincs akinek van tapasztalata a fent említett használt üzleti laptopokkal, tehát elsősorban, személyes tapasztalatok (erősségek, gyakori hibáik stb.) fényében lennék kíváncsi, hogy melyik laptopokat ajánljátok. Előre is köszönöm a válaszokat, segítséget!

Kicsit off: mivel én Win7 párti vagyok nem biztos, hogy Win10-es gépeket keresnék, valahol halottam, hogy Win7-et fel lehet updatelni utólag, ha jogtiszta gyári Win7-ed van. Ez igaz? És ez vica versa műkszik?

(#270) Khelben válasza LZs?! (#266) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt játékos gépet nem vennék, ezt már többször kifejtettem. Ezeket a gépeket 2, nagyon max 3 évre tervezik. Ha megveszed 1,5-2 évesen, akkor a garanciából és az élettartamból is épp kezdenek kifutni. Garancia lejárta után pedig a legkisebb meghibásodás is gazdasági totálkárral járhat, mert se alkatrész nem lesz hozzá, se ember, aki megcsinálja. Vagy ha mégis, akkor többe lesz, mint amit a gép ér. 500k-ból már lehet kapni újonnan is 1060-as gépet, pl Dell G5 sorozatból valamit. Intelt vennék mindenképp, a 4 vagy 6 mag nagyjából mindegy. Játéknál nem lesz több az fps, más felhasználásnál sincs túl sok különbség. Ha fontos az erős cpu, akkor asztali gép irányba kell elmenni.

(#268) Benyoboy93 : a felsoroltak mind jók, végig kell nézni a boltok kínálatát és ott venni, ahol van megfelelően felszerelt darab, megbízható garanciával.

(#269) Turtle1 : HP Elitebook 850 vagy Dell Latitude 5570 (utóbbiba csak egy meghajtó fér). Hardveraprón szoktak hirdetni világító billentyűzet magyarítást.

(#264) dorinabirkas : 3-as Precision úgy tudom, nem igazi munkaállomás, inkább egy átnevezett Latitude. Ennek megfelelően valószínűleg a hűtése sem olyan, mint egy munkaállomásnak. Inkább 5-ös szériából keress gépet vagy HP Zbook-ot.

[ Szerkesztve ]

(#271) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Rendszergazda tanfolyamon tanulok, ahol egyszerre több szervert kell futtatni virtuálisan, amitől a jelenlegi laptopom megmakkan, kellene vennem egy olyan, lehetőleg üzleti laptopot ami bírja a strapát ha virtualizációról van szó és lehetőleg 8 szálon tud dolgozni. A többi feltétel a 16GB ram, és az SSD lenne, de ezeket utólag is bele tudom dobni majd, a lényeg, h legyen bővítésre lehetőség. Illetve mégegy hülye dolog, de ha lehet háttérvilágitásos billt szeretnék, bár ha ilyet veszek akkor már jó lenne a HU billentyűzet is egyből. Esetleg tudtok tipust merre induljak? HP gépeket szeretem, de most az ár is fontos tényező lenne..

Volt régebben a fórumon egy gyakran ajánlott cég aki üzleti gépeket árult, de már nem emlékszem a nevükre. Ha valaki sejti kikre gondolok, akkor tudna segíteni, h esetleg megvannak még? Vagy van most valami ajánlott hely ahol érdemes körülnézni?!

Köszönök előre minden tanácsot! :R

(#272) vgyuri válasza Kroni1 (#271) üzenetére


vgyuri
őstag

A cég [nrd.hu]

(#273) Khelben válasza Kroni1 (#271) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sok cég árul használt üzleti gépeket. Első generációs HP Zbook 15 jó lenne a te felhasználásodra, az említett kiépítésben 160-180k körül ki lehet fogni.

(#274) Kroni1 válasza Khelben (#273) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek a hasznos infókat!

Pont láttam 14 és 15" körül Zbookokat, meg egy Elitebook 820 G1 is van ami szimpi. Ez ugyan csak i5ös és 12.5" fhd, de sok szempontból az is jó lenne nekem! Illetve egy szintén i5 Thinkpad T430ast is találtam ami tetszene..

[ Szerkesztve ]

(#275) Khelben válasza Kroni1 (#274) üzenetére


Khelben
nagyúr

A T430-ban, a 820-ban és a 14-es ZBookban U-s processzorok vannak, melyek 2 mag/4 szál kiépítéssel dolgoznak. Valódi 4 mag/8 szál csak a Zbook 15-ben van.

(#276) Kroni1 válasza Khelben (#275) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, ott az i5 visszalépés lenne, bár talán nem is az a szűk keresztmetszet, inkább a RAM szerintem. (Jelenleg egy i3+8GB+SSD-s asztali gépen kiváncsiságból kipróbáltam 3-4 szervert, azon elmegy a dolog, mikor túltolom a szervereket először a RAM miatt nyavajog.)

A kinézett T430-asban 2.6GHz-es Core i5-3320M volna, az talán nem olyan gyengusz.. De én is hajlok az i74600 felé.. :)

(#277) Kroni1 válasza Khelben (#275) üzenetére


Kroni1
veterán

A Thinkpad T530 gondolom nem lenne rossz választás, olvastam róla review-okat is, és most tudnék ismerőstől egyet venni igencsak jó árban.

i73630QM proci van benne. Ez ha jól néztem 4/8-as, a QM nem tudom pontosan mit jelölt intelnél.. :F

A másik kérdésem az lenne hogy a thinklight ami ezekben van a fentről jövő világitás, ez mennyiben rosszabb vagy jobb a bill világitásnál vajon? Még élőben nem láttam, van itt akinek van ilyennel tapasztalata..?

Köszi!

(#278) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Ismerősnek kéne egy laptop leginkább online pókerre. Ezeknek az online termeknek a szoftverei általában elég szarul optimalizáltak, úgyhogy SSD és legalább 8, de akár több ram is szükséges lenne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250k körül
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15"+
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? Van saját
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 250-es SSD
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet szó használtról is.

(#279) D4v3 válasza D4v3 (#278) üzenetére


D4v3
őstag

Bocs, rossz topik. Törölhető.

(#280) Khelben válasza Kroni1 (#277) üzenetére


Khelben
nagyúr

A q-s a 4 magos jelölése. Nekem HP-ban volt fentről világító lámpa, semmit nem ért.

(#281) Kroni1 válasza Khelben (#280) üzenetére


Kroni1
veterán

Aha erre gondoltam én is, mert már láttam nem egy i7est ami meglepetésemre 2/4-es, eddig azt hittem intelnek nincs pofája 2magos procikat i7nek nevezni, de mégis.. Azt tudtam hogy az U a kis fogyasztású, az M gondolom az ezeknél kicsit magasabb orajelű verziot jelöli.

Én is tartok ettől a Thinklighttól, akkor T530 lehet kilőve, marad a Z15ös egyenlöre a befutó egy i7 4600M prockóval.

[ Szerkesztve ]

(#282) Igric


Igric
tag

Helló! Laptopot keresek az alábbiak szerint. Most küldtem vissza egy dell latitude 7440-est,(alaplap hibás lett) szóval ezen a típuson kívül keresnék bármit ami a lenti igényeknek nagyjából megfelelne.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mihamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 120-130k
(3) Felhasználás? irodai programok, néha fotószerkesztés, böngészés, film/sorozat
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS kéne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néha magammal vinném melóba
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem lényeg
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?Inkább ssd de nem gond a hiánya sem, ha lehet beletenni utólag, 4-8 Gb RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Hosszútávra szeretnék megbízható gépet

(#283) Khelben válasza Igric (#282) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 840 van még ennyiért, megbízhatósága pont ugyanolyan, mint a 7440-é.

(#284) Igric válasza Khelben (#283) üzenetére


Igric
tag

Közben szembejött jó áron egy Hp Elitebook 820 G1, ez mennyire ajánlott? Tudom a képátló kisebb, de ez nem gond itthon tv-re kötném.

(#285) Khelben válasza Igric (#284) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz, mint a 840, csak a méret más.

(#286) Kroni1


Kroni1
veterán

A dell latitude 5470 mennyire consumer vagy mennyire üzleti gép?! Vállalható tipus? Dell gepekkel nincs tapasztalatom, de ebből a tipusból van egy egész jó gép a látókörömben i5 6440HQ 4/4-es procival. Ez azért jobban tetszene mint a 2/4-es i5ök, a 4/8-as gépek meg igen ritkák, és a Hyperthreading amugy is eléggé ki lett herélve az utóbbi időben a sebezhetöségek miatt. Ok, inspectre progival visszakapcsolható, de lehet az egészet le fogják tiltani elöbb utóbb ahogy azt sokan ajánlják, és tanácsolják.. Szerintem az ilyen 4c/4t procik érik meg a legjobban most intel oldalon, bár nem tudom jól gondolom-e, csak amiket olvastam a témában abból nekem ez jött le. :F

(#287) Kroni1


Kroni1
veterán

Most nézem, ezek az E5740-es Dell gépek üzletinek vannak kikiáltva, de komolyabb hw-vel még újonnan is sokkal olcsóbbak mint a konkurencia.. Nem tudom ez miért van, de kicsit elbizonytalanított, habár rosszat nem találtam róla sehol. Van valakinek tapasztalat a típussal??

[ Szerkesztve ]

(#288) Khelben válasza Kroni1 (#287) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az E5470 már rég kifutott. Nem hiszem, hogy találsz belőle újonnan, legfeljebb valami beragadt készletet. Üzleti gép, de 4 magos cpu-val eléggé melegszik, nem arra találták ki.

(#289) Kroni1 válasza Khelben (#288) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen köszi!

Közben a milyen notit topikban is visszakeresve olvastam róla elég lehangoló véleményt, pedig 300-350k feletti áron is ajánlott is volt ott sokszor korábban. De valóban ahogy olvastam tényleg komolyan melegszik, nyikorog, és a kijelzője is bevilágításoktól hemzsegett. Egy használt de még garis volt a kiszemelt, és mikor meg akartam nézni h mennyiért adták anno akkor láttam, hogy elvileg itt még van nekik belőle, az egykori árához képest elég olcsón.

Hát akkor ez a tipus is kilőve, pedig bíztam benne, hogy 14"-osban találok olyan 4 magost aminek meg van oldva a hűtése rendesen, és fhd IPS kijelzős. A Thinkpad T440P az elvileg ilyen lenne nem? Sajnos abból nem találtam magyar billentyűzetest, de lehet a végén egy olyat fogok mégis venni. Vagy kötök egy kis kompromisszumot hordozhatóság téren, és 14" helyett keresek tovább pl. Zbook 15 vonalon. Bár ott is rikta a magyar bill..

(#290) Jakuu


Jakuu
őstag

2015-os jatekokhoz kozepes grafikan 1280 ill 1366-anban hasznalt laptopot mit ajanlotok ?

(#291) ruczak


ruczak
tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy laptopot. Lehetne új is, de nem vagyok biztos benne, hogy azért a pénzért amit rá alarok szánni, megfelelő gépet kapnék-e. Köszi előre is a segítséget.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Jó lenne 150ezer(de ha nem megy akkor 200 e Ft)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmnézés. Video vágás. Sony akciókamera videói. Ezek most elsősorban 1080p-sek. De jó lenne, ha később nagyobb felbontással is megbírkózna.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- esetleg valami komolyabb motoros játék( motoGP). De ebben nagyon nem vagyok otthon. Viszont ha ilyen gépem lenne, el tudnám képzelni, hogy keresnék valami MotoGP jatékot, élethűt fa.za grafikával. TV-re lenne kötve.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14,15", nem tudom mi a különbség a TN ill IPS között. A jobb legyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Semennyit
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

(#292) Khelben válasza ruczak (#291) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy használt munkaállomással járnál a legjobban, Dell Precision M4800 vagy HP Zbook 15 G1.

(#293) ruczak válasza Khelben (#292) üzenetére


ruczak
tag

Töröltem

[ Szerkesztve ]

(#294) ruczak válasza Khelben (#292) üzenetére


ruczak
tag

Köszönöm!
Esetleg ha tudtok adni egy két linket, ahol érdemes nézelődni, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#295) jUUh


jUUh
addikt

Erre még mindig ezek a befutók: HP Elitebook 840, Dell Latitude E7440? :B Lassan esedékes lesz a vásárlás.

Samsung Galaxy S23+

(#296) Khelben válasza jUUh (#295) üzenetére


Khelben
nagyúr

150ből már ki lehet fogni Latitude 5470-et is, a többi ugyanaz.

(#297) Marbob


Marbob
csendes tag

Sziasztok szeretnék egy notebookot venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
augusztus elején
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60000 magyar forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
böngészés, alap irodai felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
néhány játék, pl LOL, Sims4 minecraft és hasonló hardverigényű játékok futtatása, szerintem közepes beállításokon
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6" minimum 720P a technológia mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva, maximumum nagyon ritkán.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem érdekes
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min 500gb hdd és min4 gb ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincsen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
mindkettő jöhet

Előre is köszönöm az ajánlásokat.

Üdv, Csaba!

(#298) d4d


d4d
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
100e de 150-ig is elmehetünk indokolt esetben.

(3) Felhasználás?
Net, film, alap képszerkesztés, ritkán torrent és egyéb le és feltöltés (főleg fel), sokat menne napi 10-15 órát. Digi1000-es netet ki tudja szolgálni rendesen

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak a nosztalgia miatt, ha lehetséges pl. Commandos 1-2, RollerCoaster Tycoon, MOHAA vagy egyéb autós versenyzős játékok a 2000-es évek elejéről

5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Nyilván egy IPS Full HD jó lenne, de ahogy láttam elég ritka használt üzleti gépeknél az IPS panel, tehát ha 1600x900-as TN akkor az, de ettől kisebb felbontás lehetőleg ne legyen. 15" vagy felette jó lenne

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kifejezetten keveset lenne hordozva, akkor se menet közben használnám.

(7) Operációs rendszer?
Win7/10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD abból is valami jó fajta 256 GB legalább, optikai meghajtó jó lenne. Egyéb tárolásra külső HDD-t használok.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, USB-ből legalább 3 kimenet jó lenne, magyar billentyűzet (nem matricás), bár ez is ritka ahogy láttam, de legfeljebb kötök rá külön billt.

Rugalmas vagyok, tudok kompromisszumot kötni, a fentiekben, de a megbízhatóság és hogy legyen a gépben még egy kis tartalék a következő évekre is, az fontos lenne. Memória legyen benne bőven legalább 8 de inkább 12-16GB vagy több

Illetve konkrét szériákat ha ajánlanátok az elmúlt évekből amikkel nem nagyon lehet mellélőni, HP,DELL,Fujitsu, Lenovo vonalon, az is érdekelne.

elemlampa.blog.hu

(#299) jUUh válasza Khelben (#296) üzenetére


jUUh
addikt

Bővülne a szóba eső eszközök száma ha ~160 ezerre duzzadna a keret? Ultrabookok is szóba jöhetnek. (?) Köszönöm a segítséget! :R

Samsung Galaxy S23+

(#300) jUUh válasza jUUh (#299) üzenetére


jUUh
addikt

Teteje 170k. Eredeti hsz. Elnézést a variálásért, és a dupláért.. :B

Samsung Galaxy S23+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.