Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Tothgera30 válasza Khelben (#346) üzenetére


Tothgera30
Ármester

ThinkPad eleve kiesik, TX20/X30 széria után számomra mélyrepülés, EliteBook pedig 8X70 és 2570 széria után valahogy nem hozták nálam a szintet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#352) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Használt laptopot szeretnék vásárolni, amint lehetséges. Tartalom fogyasztásra (youtube, böngészés, filmezés) lesz használva elsősorban.
Feltételek:
14-15" min. HD+ kijelző, jó betekintési szögekkel (lehetőleg IPS),
4GB RAM
SSD
Nem nagyon lesz mozgatva, de 1-2 órás akku idő jó lenne.
Op rendszer mindegy.
Garancia min. 6 hónap.
Köszönöm előre is a tippeket.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#353) tozo86 válasza tozo86 (#352) üzenetére


tozo86
tag

Elnézést, lejárt a szerkesztési idő.
80 000.- forint körüli összeg a keret.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#354) Khelben válasza tozo86 (#352) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiből 3. generációs gépeket kereshetsz, viszont ott nagyon nem lesz ips. A HP 8570p-ből lehet találni 1600x900-as darabokat, amik LG kijelzősök, az közelíti egy ips minőségét.

(#355) Khelben válasza Starchm (#350) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Latitude 5550, HP Elitebook 850, esetleg HP Probook 450, de ez minimum G5 legyen, abban volt csak fullhd ips.

(#356) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Sziasztok!

A következő helyzetben szeretnék tőletek segítséget kérni, előbb pár mondatban az infók, utána pedig az igények.

Két Thinkpadem volt most egymás után, mindkettőt használtan vettem, sokat mentek, nagyon szerettem. A T400-zal nem igazán volt gondom, aztán T430-ra váltottam. Sajnos a zsanérja megadta magát, kicseréltem, egy évet bírt, megint szétment, és sajnos a műanyagokat is megviselte a dolog. Nem tudom, ez típusbetegség-e, vagy csak egyedi eset lehetett, mindenesetre az alábbiak szerint keresnék helyette valamit.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
50-70 ezernél többet nem tudok rászánni, de mentenék át alkatrészeket a mostani gépemből.

(3) Felhasználás?
Irodai programok, Photoshop, egy-egy rövidebb HD-videó megvágása, nem agyoneffektezve. Gyakran van nyitva egyszerre sok netablak.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Max. ezeréves Football Manager, így ez nem tényező.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14 coll körül, HD felbontás. A mattot jobban szerettem, de igazából ez mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag sokat hordozom, használnám is utazás közben, így jó, ha bírja az akksi, de nyilván nem várok el 4-5 órát.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó üresen, de Win7-et vagy Win10-et lehessen rajta problémamentesen futtatni.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Az SSD-t és HDD-t átraknám a Thinkpadből, így ez annyira nem lényeges. 8 GB RAM-ot szeretnék. Optikai meghajtó nem kell, a helyére szánnám a HDD-t.

Lényegében ennyi. Szeretnék fizikailag, összeszerelés és strapabíróság szempontjából tartós gépet. Egyébként a Thinkpad amíg jó volt, minden szempontból tökéletesen megfelelt nekem.

Előre is nagyon köszönöm, ha ajánlotok valamit! :R

(#357) Argetlam-


Argetlam-
csendes tag

Üdv!

Egyetemhez, tanuláshoz, régebbi játékokhoz (pl. LOL közepes grafikán jó lenne) keresek laptopot 100-140e ft körül.

A segítségetek alapján, és egy rakat teszt olvasása után 4 gépre szűkítettem a listám.

Elitebook 840 G3
Lenovo t450
Asus aspire 5 (ezek közül több típus is van, nem tudom melyik a jobb)
Dell E7450

Ezek közül ha esetleg le tudnátok írni, hogy melyik a jobb, miben és miért azt nagyon megköszönném :D
( De esetleg ha van ebben az árkategóriában jobb akkor ne tartsátok magatokban :D )

(#358) Khelben válasza Zsolti900114 (#356) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 8470p eléggé elnyűhetetlen darab.

(#359) Argetlam- válasza Argetlam- (#357) üzenetére


Argetlam-
csendes tag

Még az érdekelne, mennyire hátrány egy gépet, U végződésű processzorral venni, tekintve, hogy az csak "duo-core"-os, így a teljesítménye értelemszerűen kisebb, mint egy "quadro core"-osé.

Különösen érdekelne ezen különbség hatása, egy 3d tervezőprogram használatakor.

Előre is köszönöm a választ!

(#360) Khelben válasza Argetlam- (#359) üzenetére


Khelben
nagyúr

3d-s tervezőprogramra nem U-s gépet veszünk, ilyen egyszerű. 150k körül már kapsz használt HP Zbook 15 G1-et, az való 3d tervezésre.

(#361) Zsolti900114 válasza Khelben (#358) üzenetére


Zsolti900114
tag

Köszönöm, valószínűleg ennél maradok akkor! :R

(#362) Egon


Egon
nagyúr

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Év égéig valamikor (karácsonyi ajándék lenne), akár hamarosan is.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Jó lenne megúszni 70-80k környékén, de ha nem sokkal drágábban van bestbuy, azt meghallgatom.

(3) Felhasználás?
Lányomnak sulihoz (gimi, infó szak), böngészés, Office.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használom játékra.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15 col, matt, legalább 1600*900-as felbontás,ha beleférne az IPS is, az nagyon tutkó lenne.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10, de nem baj ha nincs benne az árban.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD minimum 180GB, RAM minimum 4GB (4GB esetén bővíthető legyen 8GB-ra, annál több nem kell).

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Az akksija bírjon ki legalább 1-1.5 órát, böngészéssel, filmnézéssel vagy Word használatával. Egyébként egy T400-as gép lenne cserélve. Valami ilyesmit gondoltam volna, akár konkrétan ezt, ha jó vételnek számít.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#363) Khelben válasza Egon (#362) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem nagyon fog beleférni ips. HP 840 G1 van már ennyiért, az jó gép erre. De ha nem hordozza, akkor egy asztali még jobb lenne, olcsóbb vagy ugyanannyiért jóval erősebb.

(#364) atirag


atirag
őstag

Édesapámnak keresek megbízható strapabíró gépet. Eddig egy üzleti fém hp volt ,de egy szerencsétlen melegszendvics sütés áldozata lett az egész gép😊
Gondolkozik egy használt MacBook pro-n ,de az aránylag fiatal verzió meg elég drága .
200k körüli összeget gondol érte. Új vagy használt is jo ha minőségű.
Filmet néznek és böngésznek rajta. És néhány programot töltenek le:)

(#365) OZ37


OZ37
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó topikba teszem fel a kérdésemet.
Adott egy Asus K55vd notebook amit 60000 Ft-ért árul a tulajdonosa. Azt szeretném megkérdezni hogy megéri- e megvenni ennyiért ilyen specifikációk mellett, vagy 50000-100000 Ft közötti összegből inkább mást nézzek ki? Leginkább filmezni, netezni szeretnék rajta, de néha kisebb játékokkal is játszanék.

(Az illető hirdetésének a pontos szövege) :
Asus Laptop szép állapotban
Processzor:Intel(R) Core(TM) i7-3520M CPU @2.90Ghz 290Ghz
Ram:8GB
Videókártya:NVIDIA GeForce 610M
HDD:500Gb

Üdv: Zoli

(#366) Khelben válasza atirag (#364) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bármelyik üzleti gép jó, ami ips kijelzős. Hp Probook, Elitebookok, Dell Latitude sorozatból bármelyik. Nyilván ezek nem olyan szépek, mint egy Macbook, de olcsóbbak és strapabíróak. De filmnézéshez és böngészéshez akár egy régebbi Macbook is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#367) Khelben válasza OZ37 (#365) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyi idős konzumer gépet én nem vennék meg. Nem megbízhatóak már és bármi kis bizbasz tönkremegy, kuka az egész gép. Nincs alkatrész, vagy ha épp van, akkor nem éri meg a javítás, mert többe van, mint a gép ára.

(#368) Egon válasza Khelben (#363) üzenetére


Egon
nagyúr

Amit linkeltem, az nem jó? T450-ről mi a vélemény?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#369) Khelben válasza Egon (#368) üzenetére


Khelben
nagyúr

De jó, de az sem ips.

(#370) Egon válasza Khelben (#369) üzenetére


Egon
nagyúr

Mennyit kellene rádobni a keretre, hogy beleférjen az ips kijelző? Minimum 4. generációs Intel proci azért kellene.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#371) Khelben válasza Egon (#370) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-120k körül vannak a 840-ből meg Dell 7440-ből ips-es darabok, boltokban, garanciával. Aprón lehet olcsóbban is, de a garancia azért jó dolog használt gépeknél.

(#372) gotchaaa


gotchaaa
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb, 1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 200e Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Azt szeretném, hogy a legújabb Solidworks fusson rajta. Sajnos a honlapjuk nem teljesen egyértelmű a CPU és GPU igény tekintetében, ezért kérnék itt segítséget, hogy mi az, amin már biztosan elfut.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Semmi játék nem lenne rajta.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15col, lehetőleg fullHD, de nem kizáró ok, ha nem az

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? A tömeg teljesen lényegtelen

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Lehetőleg SSD, 500+GB

10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Az alábbi két használt gépet néztem ki eddig, mindkettő kibővítve egy 500-as SSD-vel és +8BG RAM-mal, még az elfogadható áron belül maradok.

[link]
[link]

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#373) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni notebook választásban.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most szeptemberben.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Nagyon max. 150 000 Forint. (Megköszönném, ha egy max. 100 000 Forintos ajánlatot is írnátok, és akkor majd pár éjszakai forgolódás mellett eldöntöm, hogy melyik lesz végül.)
(3) Felhasználás?
Egyetemre kellene irodai programokra, programozásra, otthon pedig filmnézésre is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Szökőévente egyszer talán CS:GO szintű játék, ha összegyűlnénk egy LAN-partira. Felbontás, részletesség csak annyira számít, hogy még élvezhető legyen a játékmenet.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 col, FullHD, matt, IPS. Talán 14 col is szóba jöhet, bár nem tudom, mennyire számítana programozásnál a kijelző méret. Egyelőre laikus vagyok.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre vinném, hoznám. Útközben nem használnám.
(7) Operációs rendszer?
Windows 10 (De az sem baj, ha nem az van rajta, mert hallgatóknak van ingyenes Win10.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely nem lényeg, úgyis cserélem egy min. 256 GB-os SSD-re. (Persze, ha az van benne alapból, az csak jó.), 8 GB RAM, Optikai meghajtó nem létszükség.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Min. 4 magos CPU kell! Halk gépért a fél vesémért! Csakis fekete vagy szürke gép jöhet szóba! Lehetőség szerint bírja ki azt a 3 és fél évet az egyetemen. :)
Dell, HP és Fujitsu vonalon mozognék.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#374) Khelben válasza gotchaaa (#372) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Zbook 14-ben U-s cpu van, az nem lesz elég. Marad a Precision, esetleg nézhetsz mellé Zbook 15-öt.

(#375) Khelben válasza Karmko (#373) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez ennyiből nehéz lesz. 170-200k körül szoktak lenni Zbook 15-ök, az lenne a jó választás. 100-ból még az ips panel sem lesz meg, nem hogy 4 magos cpu.

(#376) Karmko válasza Khelben (#375) üzenetére


Karmko
tag

Ezek közül van valamelyiknek valami nagyobb problémája, hogy nem ajánlott?

Fujitsu Celsius H730
Fujitsu LifeBook E754
Dell Latitude E6440
Dell Latitude E5470

Egyébként ha lemondanék a 4 magról, akkor az U-s procik mennyivel lassabbak? Jelentősen érezhető lenne a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#377) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ez a laptop hajlamos melegedésre?
Napi 18 órát menne, vagyis bekapcsolva ebből 12órát használva.
YouTube, online film, ezért a 15,6".

(#378) Khelben válasza cooi11 (#377) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezzel a hardverrel nem fog melegedni. De az 1366x768-as kijelző büntetés lesz, én nem mennék 1600x900 alá.

(#379) Khelben válasza Karmko (#376) üzenetére


Khelben
nagyúr

E6440-em nem volt, a többihez volt szerencsém. Fujitsuk nem rosszak, nem egy HP Zbook minőség, de megüti az ajánlott kategóriát. A hangszórójuk rettenet, olyan, mintha nem is lenne. E5470 is jó gép, E6440 viszont már régi, ha ennyire közel vannak árban. Bár azt hiszem az E6440 még fém burkolatos volt, az 5470 már műanyag, de elég strapabíró műanyag.

Az U-s processzor elég jelentős visszalépés, pont annyival gyengébb, amennyivel kevesebb mag van benne. És az egymagos teljesítménye is gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#380) cooi11 válasza Khelben (#378) üzenetére


cooi11
senior tag

Esetleg erről kérhetnék véleményt?
Csak 14" a kijelző :((

[ Szerkesztve ]

(#381) Khelben válasza cooi11 (#380) üzenetére


Khelben
nagyúr

Valamivel jobb minőségű ház és sokkal jobb kijelző. Van 15,6-os változata is 8570p néven. De a 8560p is kb ugyanazt tudja és olcsóbb. Eggyel régebbi generáció, de a cpu-n kívül minden ugyanaz, sebességben meg csak pár % eltérés van.

[ Szerkesztve ]

(#382) perros válasza Khelben (#381) üzenetére


perros
csendes tag

HP 8560p-t kifejezetten tudom ajánlani, igazi túlélő.
Valamelyik nap hoztak hozzám javításra egyet, az ügyfél elmondása szerint leesett a bicikliről, bukfencezett párat, mire megállt.
Persze a kijelző egy ilyen akciót nem szokott túlélni (most sem), valamint a fedlapot és az alsó tálcát kellett cserélni.
De a lényeg: az összes többi alkatrész megúszta a kalandot, az új házba betéve tartós teszt után is ment hibátlanul minden.

(#383) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Dell e5520 (i7, FHD, 1TB SSD, 2x4GB RAM, HUN Led bill., HDMI, stb..)
Mennyire ajánlott gép mindennapi átlagos felhasználásra? (T430 HD+ i5-s gép helyett lenne az FHD és i7 miatt)

Válaszokat előre köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#384) mikikol10


mikikol10
csendes tag

Halo,
Adott két konfig, tudom nem mai darabok, de melyiket válasszam, melyik a jobb?
Lenovo Z580, Intel I3 3110M,8GB RAM,128GB SSD, Nvidia GT 630M vagy HP Probbok 4740S, Intel I5 3230M,8GB RAM,128GB SSD, Amd Radeon HD 7650M?

(#385) Khelben válasza MaxxDamage (#383) üzenetére


Khelben
nagyúr

A fullhd jó előrelépés, i5 i7 közötti különbség talán nem olyan nagy, max néhány nagyon cpu igényes dologban. Maga a gép jó.

(#386) Khelben válasza mikikol10 (#384) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mire kell? Játékra mindkettő gyenge, ha meg nincs játék, akkor a dedikált vga felesleges akkupazarló és hibaforrás. Úgyhogy leginkább egyiket se.

(#387) mikikol10 válasza Khelben (#386) üzenetére


mikikol10
csendes tag

Hát gondoltam, régi játékokra akár, CS source, és a többi.

(#388) MaxxDamage válasza Khelben (#385) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is így gondoltam, Köszönöm a megerősítést! :R
50k 4GB RAM és 500GB HDD árban egy FHD/i7/HDMI-s (Magyar világítós bill.-el) gép nagyon jó szerintem.
SSD-t és +RAM azt én rakok majd bele, lehet egy újra pásztázás sem fog ártani neki..

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#389) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Sziasztok, csak egy kérdés: a DELL E6230-ra teljes körűen fel lehet tenni win 10-et, vagy csak win 7-el működik. Köszönöm.

Samsung A54

(#390) perros válasza Öcsielvtárs (#389) üzenetére


perros
csendes tag

Minden további nélkül fel lehet rá telepíteni a W10-et.

(#391) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok és ehhez kérnék segítséget.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban?
maximum 100k
(3) Felhasználás?
Leginkább filmezésre lenne használva, néha esetleg egy kevés játék, de nem ez lesz a fő felhasználási mód.
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 15" legyen, a többi nem lényeg
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, de használnám utazásra
(7) Operációs rendszer?
Nem feltétel, a telepített OP rendszer. Win 10-zel fogom használni.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A rendszernek egy SSD és mellé a filmeknek egy legalább 500gb-os HDD. 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Gondolom újonnan felejtsem el, ezért Hardverapróról szeretném venni.

Köszönöm!

(#392) eppzenberg


eppzenberg
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni kisebb kijelzőméretű (12-13") használt notebook választásban. Képátló lenne az egyik legfőbb szempont!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 110.000 Ft

(3) Felhasználás?
Napi szintű otthoni használat: böngészés, filmnézés, facebook, youtube fusson zökkenőmentesen akár párhuzamosan is.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem tényező.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- méret: max 12-13"
- felbontás: 1366x768 is elég lehet (?) / FHD
- matt jobb lenne, az se baj ha nem az.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakáson belül.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó üresen is, de Win10 preferáltabb.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
tárhely: min. 128GB SSD,
memória: min 4, de inkább 8 GB RAM
optikai meghajtó: nem kell

Őket találtam eddig használtan 85-105k között:
HP EliteBook 820 G2
Dell Latitude E7240
Dell Latitude E7250
Lenovo ThinkPad X250

Javallott, vagy ellenjavallott ezek közül bármelyik? Ha nem nyerők, tudnátok esetleg ajánlani más fajtát?

Köszönöm szépen előre is!!

[ Szerkesztve ]

(#393) Khelben válasza eppzenberg (#392) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jókat találtál, de 110k-ból én már nekifutnék egy fullhd ips-es darabnak. Filmnézésnél különösen jól fog jönni, de a mindennapi használatban is előnyösebb.

(#394) Khelben válasza MolnárKrisz (#391) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én csak üzleti gépet ajánlok használtan, mert abban van annyi életerő, hogy 2-4 éves korában még érdemes megvenni. Konzumereknél a garancia végével véget ér a tervezett élettartam is. Szóval 100k körül HP Elitebook 850, Dell Latitude 5-ös vagy 6-os sorozatból bármelyik gyakorlatilag. IPS nem lesz ennyiből, de egy fullhd felbontást meg lehet célozni.

(#395) eppzenberg válasza Khelben (#393) üzenetére


eppzenberg
csendes tag

Jogos meglátás, köszönöm!

(#396) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok! Kollégám feleségének kéne használt lapos. Örülnék, ha konkrét linket is tenne valaki, hogy honnan érdemes most venni... Előre is köszönjük!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Kb most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 70.000 +- 10, ha annyival jobbat kapok ennyiért
(3) Felhasználás? irodai programok, tanulás, net. Semmi extrém.
(4) -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ha lehet IPS, de valami jobb TN jó lenne. Méret...nem kell ultrabook. 13? 14? :F
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Egyetemi használat, jó akksi/üzemidő kéne. Utazás közben nem lesz használva, hordozva viszont igen.
(7) Operációs rendszer? Win10 vagy semmi, megoldjuk okosba'
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Optika nem kell, ha van SSD az jó. Ram legalább 4, vagy több.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#397) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Munkatársamnak segítek laptopot nézni. Otthoni, asztali gépet szeretne kiváltani vele helyhiány miatt.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő napokban/hetekben.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
180-200k. Max. 220k lett meghatározva új gép esetén. Ha olcsóbb használtat találunk az lenne az igazi.

(3) Felhasználás?
Netezés, filmezés, alap irodai programok. Alkalomadtán némi játék (főleg régebbi, kis hardverigényű játékokhoz nyúlna, az újabbak közül League Of Legends.)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lsd. előző pont. Nem kell max. felbontás és részletesség, de 1-2 régebbi játék nem gond ha fut (NFS Most Wanted, GTA SA, League Of Legends). Erre szerintem elég lehet egy integrált VGA is.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min. 15,6" FHD, de nem baj az sem ha nagyobb. IPS egyértelműen jobb lenne, de ha TN, az sem baj. Matt preferáltabb.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva. Szinte csak otthoni felhasználás.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem baj ha nincs.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jobb lenne. 120-250 GB környékén. Vagy ha alapból nem azzal szerelt a gép, akkor legyen lehetőség a cserére.
Optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Tartósság. :)

Szerintem egy használt üzleti géppel járna a legjobba, csak elvesztünk a kínálatban. :D

(#398) Khelben válasza szetcsuszott (#396) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Elitebook 8470p. Vadászni kell belőle 1600x900-as LG panelt, az majdnem ips szintű.

(#399) Khelben válasza bajaki (#397) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha bevállal egy munkaállomást, akkor beszélhetünk alap játékokról. HP Zbook 15 vagy Dell Precision. De ezeket tényleg csak akkor érdemes, ha autóval mozgatja a gépet, mert simán 3 kiló egy ilyen.

(#400) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Sony miniDV kamerám. Szeretném a kazetták tartalmát digitalizálni.

Sajnos a mostani laptopomban (Latitude E6440) nincs Firewire, bővíteni sem lehet.

Szóval mi lenne a legolcsóbb laptop, ami még alkalmas a feladatra?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.