Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Khelben válasza Gabengocia (#850) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek mindegyike elérte már a tervezett élettartamát. Garancia nélkül oroszrulett bármelyiket is megvenni. Úgyhogy inkább írd le, hogy mennyit szánsz rá és mire használnád, abból okosabbak leszünk.

(#852) Bermi


Bermi
aktív tag

Sziasztok,

használt laptopot keresek, garanciával kb.:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? azonnal
(2) A gépre szánt összeg? max. 130-150 000 Ft
(3) Felhasználás? csak irodai programok, azon belül office
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Matt inkább 14-15'-os, nem kell érintős
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Nem lesz hordozva, irodában lesz
(7) Op. rendszer? Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? min. 120GB SSD, 4-8 GB RAM, optikai nem szükséglet
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? billentyűzet jó legyen, sokat lesz használva, megbízható boltból szeretném megvenni, ahol valóban él a gari, továbbá pár év múlva még gyorsan lehessen rajta dolgozni
(10) Használban gondolkodom lsd előző pont, de csak garanciálisat

Kicsit visszaolvasva, ezt a kettőt ajánlottátok hasonló felhasználásra:
- HP ELITEBOOK 840 G1 (computer factory megbízható?)
- LENOVO THINKPAD T440S (szintén computer factoryban)

Egy kicsivel feljebb tudok menni árban, ha valami nagyon megéri.

Köszönöm előre is.
Bermi

[ Szerkesztve ]

F1.....

(#853) Bermi válasza Bermi (#852) üzenetére


Bermi
aktív tag

Még annyit tennék hozzá, hogy a megbízható bolt nagyon fontos, régebbi piaci szereplő cégtől szívesebben venném, ebben is kérném a tanácsot, hogy honnan javasolt (a fent linkelt bolt 3éves, nekem kevésnek tűnik). Rossz tapasztalat miatt tartom ezt is fontosnak. :R

F1.....

(#854) Khelben válasza Bermi (#852) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem ismerem a boltot. Azt látom, hogy nagyon drága. 840 G1-et 60 körül árulnak aprón, boltba garanciával sem szabadna többe kerülnie 90-nél. 440s-t azért nem ajánlanám, mert a ram egy része (4gb) az alaplapra van forrasztva. Memória hiba esetén kuka az egész alaplap és a bővítés is korlátozott (max 12 GB).

(#855) Bermi válasza Khelben (#854) üzenetére


Bermi
aktív tag

köszönöm az infót, akkor várom a többiektől mit ajánlanak.

F1.....

(#856) Stylewars_kp válasza Bermi (#852) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Esetleg itt nézz szét: [link]

(#857) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok, beírom ide is, lévén szó használt a motyó, erről tudtok esetleg többet, jó gép? a leírás alapján mindenképp, kérdés mit tudnak valójában ezek az Acerek:

ACER ASPIRE 7 A715
i7-8750H
GTX 1050 TI
8 gb 2133mhz

Grafikus tanfolyamhoz kéne tanulásra, gyakorlásra, esetleg korai munkákra, ha jól halad asszony :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#858) Bullitz válasza Khelben (#851) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Most nézem, hogy amit leírtam az előbb spec, az a kolléga által is linkeltek egyike. Ennyire nem bírják ezek az Acer Aspire-k?

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#859) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Na akkor így egyszerűbb lesz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - minél hamarabb, holnaptól 2-héten belül :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 180-240e között, nyilván ha drágább akkor legyen annyival jobb amiért már megéri nyújtózkodni
(3) Felhasználás? - grafikus OKJ-hez szükséges programok gyakorlása, tanulása, esetleg ha hamar belejön asszony akkor korai munkákhoz, minden ami grafikus szakma
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - kizárt, hogy játszani akarjon rajta :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - a fentiekre tekintettel inkább IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - utazás közben nem, de idővel ha lesz munkája biztos fogja cipelni magával, de azért nem kell ultrakönnyű gép
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - megoldjuk otthon, de a win10 előny.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - programok miatt SSD muszáj, de nem árt ha van hely HDD-nek a munkák tárolásához, 8 GB ddr4 muszáj.

Akár új, akár használt, de akkor garival.

KÖSZI!! :))

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#860) Biqci válasza Bullitz (#859) üzenetére


Biqci
aktív tag

A lányom is grafik designer sulit csinált. Ő egy 8540w Elitebook-al nyomta végig. Adobe Photoshop, InDesign, Illustrator, Premier Pro, Clip Paint Studio progigat használt. Igaz, hogy régi a gép, de simán végigtolta a 3 évet, minden gond, teljesítmény probléma nélkül. Csak azért írtam, hogy ezen a vonalon is el lehet indulni...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#861) feriike01


feriike01
újonc

Sziasztok, egyetemre, koliba szeretnék vásárolni egy laptopot, de ahogy nézegettem az új gépeket ebben az ár sávban nincs olyan notebook amiben biztos vagyok, hogy kihúzza négy évig gond nélkül ezért döntöttem egy használt gép mellett, de egyedül nem mertem belevágni, mivel nem tudom használtan honnan és milyen eszközt érdemes vásárolni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-130ezer Ft
(3) Felhasználás? Igazából office, netezés, sorozat nézés, illetve tanulás szinten ritkán C nyelven programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem igazán játszanék max egy kis metin 2, de annak mindegy
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Annyira ez nem fontos nekem végülis.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hetente 100km-t utaznek vele, de közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Ez sem fontos ezt meg tudom oldani magamnak is, de ha win 10 esetleg van rajta az nem hátrány
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Mindenképpen SSD-t szeretnék 128gb vagy 256gb-ot , 8GB ram se ártana, de azt nem tudom, hogy DDR4 ebben az ár kategóriában játszik-e.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

(#862) Tothgera30 válasza feriike01 (#861) üzenetére


Tothgera30
Ármester

E7270, E7470

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#863) Danubius L válasza Bullitz (#859) üzenetére

Amennyiben grafikus munka lesz, akkor workstation-t ajánlanék, viszont ezek szinte csak 15,6"-tól indulnak. Érdemes rákeresni az apróban a "quadro" és a "radeon pro" szavakra. A gyártói garancia, itt még fontosabb, mint a sima laptopoknál, ha szerencséd van találsz még olyat, amire van gyártói gari (ugye legtöbbször ezeket 3 évvel adják).

www.danubiuslaptop.hu

(#864) Danubius L válasza feriike01 (#861) üzenetére

Ha még hozzá tudnál tenni egy picit, akkor találsz olyan üzleti gépet, amire még gyártói garancia van. Dell latitude 7xxx/5xxx széria, HP Elitebook 840 Gx, Lenovo Thinkpad X270/T470/T570.

www.danubiuslaptop.hu

(#865) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok, használt laptop vásárlás lenne 150k-ig, tanulás, office programok, netezés, emailezés. Gyors és megbízható gépet keresek.
Van két Dell latitude E7470 is most amit meg tudnék venni, az egyik 120k hivatalos gari nélkül (az eladó 3 hónapot vállalt) nagyon szép állapotban, illetve boltból egy év hivatalos garival 160k-ért egy. Mennyi lehet a reális ár, megéri a felárat a laptomsystemhez az egy év gari miatt?
Ha esetleg tudtok valami bestbuy használtat linkelni 120-150k környékén, fontos, hogy külsőleg is szép hibátlan legyen azt is megköszönöm. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#866) Khelben válasza itouchfan (#865) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 120k jó ár egy magyar billentyűzetes darabért. A 160k meg átlagos, az se drága egy 1 év garanciás gépért. Kérdés, hogy kockáztatsz-e. Én nem adnék 40k-val többet a gariért. De ha 3,5 hónap múlva meghal az alaplap, akkor nyilván nem lesz már olyan jó vétel, de ezt előre nem lehet látni.

(#867) itouchfan válasza Khelben (#866) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszönöm! :R
Esetleg egy bevizsgálás vagy szervizben történő átnézetés megoldás lehet?
(Csak mert nem értek hozzá, és bizonyos műszaki cikkek esetén (pl. fotós objektívek) már bejött ez az átnézetés).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#868) Danubius L válasza itouchfan (#867) üzenetére

Ez sajnos nem így működik. Ez nem egy Rolex óra, vagy egy kocsi. Beviszed a sarkon Józsibá'hoz, és lehet annyira sem ért hozzá, mint akitől vásároltad. Csak egy céget ismerek, aki a felújított gépekre alapból 2 évet ad és magyar szitázott billentyűzetet: [gorefurbished.hu]

www.danubiuslaptop.hu

(#869) Kazakovian35


Kazakovian35
kezdő

Sziasztok. Itt a lista az igényeimmel. Minden segítséget előre is köszönök!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, de nincs fix időpont. Leginkább csak a lehetőségeimet szeretném megismerni, ha van valami jó találás, akkor lépek.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Szeretnék 100k alatt találni használható masinát. Fölé nem szívesen mennék.
(3) Felhasználás?
Kizárólag dokumentum szerkesztés, irodai munka, interneten kutakodás, facebook oldalak managelése a cél, talán néha kis Netflix, YouTube. Játék, képszerkesztés, komolyabb igénybevétel nem lesz. Ubuntu lesz az OS.
(4) Ha játékra is használnád...
Nop
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Örülnék a Full HD-nak, de kezdek letenni róla. 13" körüli képátló a kényelmes, de 15'6" sem gond. Amelyik olcsóbb az lesz alapon megy a képernyőpanel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Használnám, de nem kell ütés, kopás, por, víz, vihar állónak lennie. Szerintem leginkább lakáson belül hordozgatnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux installal indítanék, szóval ez nem lényeg.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai nem kell, RAMból 4giga szerintem muszáj, de 8 lenne az ideális, bár félek, hogy ezzel kilépek a 100k-ból. HDD/SSD nem annyira mérvadó, maga a tárhely sem, nagy fájlok nem lesznek rajta tárolva. Igazából egy 128 gigás SSD bőven elég lenne a gépbe, doksikon kívül nem nagyon lenne rajta tárolva semmi.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nop
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet természetesen, azért itt kérdem.

(#870) Khelben válasza itouchfan (#867) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az alaplapon sajnos nem látszik, hogy mennyit fog még elmenni.

(#871) Khelben válasza Kazakovian35 (#869) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szokásos liga: HP Elitebook 8xx G1, Dell Latitude E5xxx, E6xxx, Lenovo Thinkpad Txxx. A HP-ból ritka az ips kijelzős. Ilyen igénybevételre akár 3. generációs I5 is elég (3320M pl), de 100k-ból negyedik generációs gépeket is ki lehet fogni, ott az U-s cpu miatt az akkuidő jobb.

(#872) b3n1t0


b3n1t0
csendes tag

Sziasztok, kérlek javasoljatok gépet az alábbiak szerint, köszönöm előre is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max. 150k
(3) Felhasználás?
Internet, office, film
(4) Ha játékra is használnád...
Nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
min. 15'6" (betekintési szög fontos lenne)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak lakásban
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win, de megoldom, ha nincs rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 SSD és 8GB RAM (nyilván mindkettő változhat rugalmasan, ha nem fér bele a keretbe...)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt üzleti gépben gondolkodom

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#873) Kazakovian35 válasza Khelben (#871) üzenetére


Kazakovian35
kezdő

Köszönöm a segítséget :R

(#874) Khelben válasza b3n1t0 (#872) üzenetére


Khelben
nagyúr

150 körül nekem a Dell Latitude 5570 a kedvencem. Egy baja van, hogy csak egy meghajtó megy bele, de minden másban kategóriaelső.

(#875) b3n1t0 válasza Khelben (#874) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Köszi az ajánlást, de ez mintha nem max. 150k körül lenne (vagy legalábbis nem találok annyiért), tudsz segíteni egy link-kel esetleg?

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#876) kisskd válasza b3n1t0 (#875) üzenetére


kisskd
tag

Pár napja kergetek ilyen jellegű gépet, az általam ismert forrásoknál (HA, jófogás, marketplace + 10db "bevett" kis/nagyker) nem találtam igazán szimpatikus darabot. Ha kettőbe botlasz, szólj! :D
Amúgy pár hónapja 5580-at vettem ilyen paraméterekkel, számlával, garival, stb. 150k-ért, szóval békeidőben/karantén elején nem lehetetlen, de most mintha lefosztás lenne.

Khelben: mivel én is nézelődök, miért kedvenc a 5570 egy HP 850 G3-hoz, vagy Lenovo T560-hoz képest?

(#877) Khelben válasza kisskd (#876) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dellnek jobb a billentyűzete és a ház anyaga, mint a T560-nak (volt mindkettő egy-egy évig). A 850 G3-ban meg csak a 4K kijelző ips, a többi TN.

(#878) kisskd válasza Khelben (#877) üzenetére


kisskd
tag

Köszi, ezekre nem jöttem volna rá magamtól (illetve az IPS-re nem figyelek fel, mert most nem volt prioritás, és hibásan van a wikipediában), jegyzem!

(#879) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Megpróbálom itt is még egyszer:

Srácok. Eddig csak annyit infót kaptam hogy legyen workstation használtan garival, de esetleg tudnátok típust is mondani ami grafikus képzés és utána lévő munkához megfelelő lehet a következő 2-4 évben? Keret 250 max 300 de akkor legyen rajta gari bőven. Amit néztem min. 14''es elitebook vagy Zbook. Jó pár van ezekből apron eladó. Kell a dedikált vga?

Köszönöm! :U

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#880) mantequilla


mantequilla
aktív tag

sziasztok,

nekem nem is annyira a típus lenne a kérdés mert visszaolvastam pár oldalt és találtam egy csomó ajánlatot az általam preferált ársávban (max 100) hanem inkább az, hogy van-e valamilyen ajánlott bolt ahol garanciával vásárolható használt notebook. akár privátba is jöhet

köszi

(#881) Khelben válasza Bullitz (#879) üzenetére


Khelben
nagyúr

14-est ne vegyél, mert melegedni fog és amúgy is gyengébb jóval. Elitebook nem munkaállomás, hanem irodai gép. HP Zbook vagy Dell Precision családból válogass. És Nvidia Quadro vga-val, ne AMD-vel.

(#882) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.
Kollégámnkért meg hogy segítsek neki használt laptopot keresni, ebben kérném segítségetek, mivel nagyon pici pénzt szán rá, nem tudom mi lenne a legjobb.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős 1-2 hónapon nelül.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max 40k-t szánna rá, nyílván ha vannvalami best buy 5k-val több belefér.
(3) Felhasználás?
Hétköznapi használat, bóngészés filmezés, zenehallgatás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játékra kell.
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6os az sem baj ha nagyobb, hd felbintás meglegyen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha behizná munkába de inkább otthoni használat.
(7) Operációs rendszer?
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nyiován SSD jo lenne de ennyi bénzért nem valoszínű hogy lesz ilyen tehát a HDD is megfelel, 4gb ddr3 ram, legyen benne optikai meghajtó is.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Usb, lan port, és a legfontosabb a HDMI mert tv-vel akarja összekötni.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Bocs a helyesírási hibákért elütésekért gyorsan teloról írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#883) Khelben válasza wulfi (#882) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem sürgős, 2. generációs i5-ös gépet kap ennyiért. HP Elitebook 8560p, Dell Latitude E5520, E6520, Lenovo Thinkpad T520. Azért mondom, hogy "ha nem sürgős", mert ezeknek a 90%-a 14-es méretű, vadászni kell a 15-ösökre.
A sarokpont a kijelző lesz, mert az 1366x768-as panelok ezekben elég vackok, 1600x900-ast kellene keresni. A másik kérdés meg a billentyűzet, amiből nem lesz magyar vagy legalábbis ritka. Valami jobb minőségű matricával ez orvosolható.

[ Szerkesztve ]

(#884) wulfi válasza Khelben (#883) üzenetére


wulfi
tag

Köszi a segítséget. :R

(#885) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 80-100K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - online filmek, youtube, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - matt jobb lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - csak otthon lesz használva, de anyagminőség elfogadható legyen azért.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - win10 előny, de nem feltétel
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - ssd elég, min. 120GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - kijelző, hangszóró elfogadható minőségű legyen.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - használt, de valamennyi gari legyen rá (min. 6 hó)

60 körüli nőnek keresek laptopot, ami egy darabig kiszolgálja. Nem lesz hordozva, csak házon belül. Főként médiára lesz használva (film, online film, zene)

Ezt a HP Probook 430 G4-et találtam 100K-ért, 1 év garival. Szerintetek jó vétel? Vagy más ajánlás?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#886) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Milyen laptopot ajánlotok egy 10 éves kislánynak, amire most használná az főként online oktatás, de hosszútávra vennénk.
A max. keret 110k.

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#887) Csaby25 válasza Csaby25 (#886) üzenetére


Csaby25
senior tag

DELL-Latitude E5440-I5-4310U-2000Mhz-8192Mb-256 ssd-No optic-D14-Webcam

Ez drága lenne? 1 év gari a laptopra és 1 hónap az akkura.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#888) Khelben válasza Csaby25 (#887) üzenetére


Khelben
nagyúr

60-65k körül megérné.

(#889) Khelben válasza johnny82 (#885) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem zavarja az alacsony felbontás, akkor megfelelő.

(#890) Csaby25 válasza Khelben (#888) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi! 110k körül mi érné meg?

Lehet, hogy itt Romániában magasabbak az árak? :F

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#891) johnny82 válasza Khelben (#889) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi! :R

(#892) Khelben válasza Csaby25 (#890) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-ért már 4. generációs gépeket árulnak (i5-4300U és hasonlók). A román árakat nem ismerem, de ezért a Dellért a 110 nagyon sok.

(#893) Tothgera30 válasza Csaby25 (#886) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyiből tuti E7270-est vennék.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#894) Csaby25 válasza Khelben (#892) üzenetére


Csaby25
senior tag

Amire rákérdeztem az is 4. generációs.
generációs.
(#886):
DELL-Latitude E5440-I5-4310U-2000Mhz-8192Mb-256 ssd-No optic-D14-Webcam

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#895) Khelben válasza Csaby25 (#894) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bocs, 6. akart lenni. 150ért nemrég volt fenn Latitude E5570 i7 6600U-val. 90-120 körül vannak 6. generációs i5-ös gépek is (HP Probookok pl.)

[ Szerkesztve ]

(#896) kisskd válasza johnny82 (#885) üzenetére


kisskd
tag

Én egy 60 évesnek, házon belüli használatra tuti csak 15,6-ost ajánlanék, minek vaksizni a kis képernyőn, ha elfér a nagyobb is. Persze keresgélni kicsit kell, ritkák használt üzletiben, de megéri szerintem, ha nem guvad annyit a szemed.

(#897) johnny82 válasza kisskd (#896) üzenetére


johnny82
őstag

Ok, köszi, nézegetem a kínálatot!

mod: viszont nagyon régi gépet sem szeretnék ajánlani neki.

[ Szerkesztve ]

(#898) kisskd válasza johnny82 (#897) üzenetére


kisskd
tag

Nézegettem most hasonlókat, kicsit (szerintem) fel vannak csúszva az árak, de 8GB+256GB felállásban HD+/fHD kijelzővel volt pl. 75k-ért garis E5530 pl.. Az már régi?

(#899) Tothgera30 válasza kisskd (#898) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem az E6530-al jobban járnál. Vagy inkább egy M4800-al.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#900) johnny82 válasza kisskd (#898) üzenetére


johnny82
őstag

Nézem, amit írtok, ha találok jó. Nem tudom, mennyi idős gépek ezek? A 100K nagyon max.

(#899) Tothgera30: nekem írta, én kértem tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.