Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) kisskd válasza Tothgera30 (#899) üzenetére


kisskd
tag

Példa volt, nyílván én is inkább 6530-at vennék 5530 helyett, ha épp lenne azon az időhorizonton, ahol keresek. Végül az én nézelődésemnek, árban feljebb kúszva egy HP 850 G3 lett a vége.

(#902) amperallat


amperallat
csendes tag

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a ti véleményetekre. Samsung laptopot vadászok egy ideje, a jófogáson
ezek különböző variációi találhatók meg. A telefonszám mindegyiknél azonos!
https://www.jofogas.hu/budapest/Samsung_Odyssey_laptop_elado_i7_Gtx_1050_4gb_109971423.htm
https://www.jofogas.hu/fejer/Samsung_laptop_elado_Core_i7_7700HQ_Gtx_1050_4gb_gddr5_109716376.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/I7_Samsung_laptop_elado_15__6__full_hd_Ram__16_gb_ddr4_109589222.htm
https://www.jofogas.hu/heves/Core_i7_7700HQ_Fullos_Samsung_laptop_elado_109495583.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Aron_alul_i7__es_Samsung_laptop_elado_fullos_eromu_jatekra_is__109442259.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/15_6_col_i7_7_gen_Samsung_laptop_elado_256gb_ssd_vel_4gb_so_vga_109306824.htm
Kíváncsiságból többször is hívtam, nem vette fel, vissza nem hívott.
Ami érdekes, hogy a jófogáson egy idő múlva lekerül, majd vissza. A vaterán is fent van:
https://www.vatera.hu/samsung-laptop-elado-fullos-eromu-15-6-col-core-i7-2957431178.html
https://www.vatera.hu/samsung-laptop-elado-fullos-eromu-15-6-col-core-i7-2957431178.html
Most felkerült a hardverapróra is:
https://hardverapro.hu/apro/core_i7_samsung_laptop_elado_gamer_gtx_1050_4gb_gd/hsz_1-50.html

Szerintem ez valami átverés lehet, de amennyiben az eladó olvassa ezt, kérném, cáfoljon rám.

(#903) Khelben válasza amperallat (#902) üzenetére


Khelben
nagyúr

190-200 körül kapsz 1050Ti-s gépeket. Ez drága, nincs magyar billentyűzete és a tesztben sem sok jót írnak róla.

(#904) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni ismételten.
Gyerekeim is nőnek és ráadásul itt a covid időszak újra. Tavasszal kaptunk kölcsön gépet, de azt vissza kellett szolgáltatni.
Alapvetően 10 éves lányom kezdené használni otthon, de fiamnak is kellhet, ezért is gondolkozom laptopban.
15,6"-os gépben gondolkozom, minimum 8 giga ram, ssd, ha lehet, akkor dedikált videókártya, hogy ne kelljen 1,5 év múlva cserélnem, ha valamit játszanának is.
Jellemzően most minecraftoznak, neteznek és persze iskolai feladatok vannak, adott esetben online suli.
Masszív gépet szeretnék, ők egyelőre csak 2 szoba között hordozzák és a tartósság miatt se baj, ha nem ultrabook.
Maximum 200e Ft-ot szánnék rá, természetesen használt is lehet, sőt, csak kérdés mit keressek.
Köszönöm a segítséget.

(#905) balazsmolnar


balazsmolnar
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Laptopot keresek grafikai programok futtatásához, első sorban képszerkesztéshez (Photoshop, Illustrator, Indesign).
Kijelzőt méretét tekintve mindegy, de többször vinném magammal, inkább az IPS panel a lényeg. 8GB RAM a minimum, illetve SSD is mindenképp szempont.
A limit sajnos max 140-150k, így mindenképp használtban gondolkozom.

(#906) Khelben válasza balazsmolnar (#905) üzenetére


Khelben
nagyúr

Első generációs Zbook vagy Precision néha van ennyiből. HP Zbook G1 vagy Dell Precision 4800.

(#907) Khelben válasza Kobak 27 (#904) üzenetére


Khelben
nagyúr

A strapabíró meg a játék általában üti egymást. Nem emlékszem pontosan de vagy Dell Latitude E5570-ből vagy Lenovo T560-ból (vagy mindkettőből) volt olyan változat, amiben 940MX-es kártya volt, olyat kellene vadászni.

(#908) Ripper17


Ripper17
tag

sziasztok,
Lenovo X1 Carbon 5th Gen (i5-7200U 2.5 GHz, 8 GB RAM, 240 GB SSD, fullHD kijelző) laptop jó állapotban (én használtam 2 évig) mennyiért reális most? Korábbi céges gépemről van szó, itthoni használatra venném meg a családnak.

(#909) Khelben válasza Ripper17 (#908) üzenetére


Khelben
nagyúr

160-180k között adnék érte, annál többért már inkább 8. gen-es gépet vennék.

(#910) Kobak 27 válasza Khelben (#907) üzenetére


Kobak 27
tag

Köszönöm a válaszod.

Nézegetem egy ideje a gépeket, de Latitude-öt meg Thinkpadot nem igazán találtam olyat, ami tetszene. Mind vagy régi procival van, vagy nincs ssd vagy csak 8 giga ram van, dedikált videókártya pedig szinte egyikben sincs.
Dellből ez volt az, ami még talán a legjobb, de ez meg már kicsit keret felett van [link] , illetve ez még tetszene, akár magamnak is tervezésre [link].
Úgy vagyok vele, hogy inkább most adnék érte többet, de ne kelljen 1 év múlva cserélnem, ha kicsit komolyabb játékkal játszanának, mert most minecraftra elég kb bármi.
Jó lenne minimum 7. vagy inkább 8. generációs proci, 16 giga ram, ssd.
Én 4,5 éve nyúzok egy Dell 7559-est hűtőpaddal, tökéletesen működik. Ezért is gondolkoztam el egy "gamer" gépben. Ezek közül melyik az, ami már jó?
Van elég sok Lenovo Y520-as 530-as, illetve van egy 720-as [link] , de ezeket nem ismerem.
Ha kell, természetesen teszek alá padot, meg a gyerekek egyelőre nem fogják maxon hajtani és nagyon hordozni se, maximum az egyik szobából a másikba, éppen melyiknek van rá szüksége.
Vannak HP-k, ezek egy része ryzenes, egyáltalán nem ismerem, akad néhány Asus TUF meg strixek, [link] és van Acer is.
Ezek közül melyik az, ami még ajánlott, melyik lehet(ne) jó? Köszönöm a válaszokat.

(#911) Khelben válasza Kobak 27 (#910) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én gamer gépet nem fogok ajánlani használtan. Ezeket eleve úgy tervezik, hogy a garancia idejére működjenek, utána röbid időn belül szeretnek tönkremenni. Ráadásul nem szerelhetők úgy, mint egy üzleti, így ez a tönkremenetel egyben azt is jelenti, hogy az egész megy a kukába, mert drágább javítani, mint amennyit ér.

(#912) Kobak 27 válasza Khelben (#911) üzenetére


Kobak 27
tag

Ez nem jó hír, de teljes mértékben értem.
Újonnan van esetleg valami tipp, mondjuk 250e Ft-ig? Tegyem fel a kérdést a normál topikban is?

(#913) Khelben válasza Kobak 27 (#912) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játékra nehezen lesz új gép 250-ből. Acer Aspire 5 volt 1-2 éve a legjobb választás ebben, de az komolyabb munkára (napi 8 óra) meg mindennapi hordozásra nem alkalmas. Üzletiből HP Probook 4-es is van ennyiért, abban viszont nincs dedikált vga. Megkérdezheted a másik topicban, én már egy ideje nem követem az új gépeket.

(#914) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy kedves hölgy ismerősöm 14 éves lánya számára keresek laptopot.

A keret úgy 180.000 forint, de mivel a kislány az évek alatt összespórolgatott pénzéből szeretné azt megvásárolni, nem gond, ha nem merítem ki a keretet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Egy-két héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 180.000 ,-
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- elsősorban tanulás, internetezés, HD filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6'', Full HD, IPS előny, de nem feltétel
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Keveset lenne hordozva, ritkán használnák utazás közben, esetleg hosszabb ideig töltési lehetőség nélkül.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows10, de nem gond, ha nincs, veszünk számlás legális kódot HA-n.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- SSD feltétlen, 256-512 (250-500) GB, vagy második HDD mellett legalább 128GB
- 8GB ram
- optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- HDMI, jack dugó, magyar billentyűzet
- garancia előny, de nem feltétel

Én az alábbi három notit találtam, ezek közül ár/érték arányban mely, illetve melyek lennének a legjobb vételek?
Volt és van is üzleti HP-m, nagyon szerettem őket és elsősorban ezért szemeztem ilyen gépekkkel.

- HP 15-da0042nh
- HP 15-db1225ng
- HP elitebook 850 G4

Illetve van esetleg más gép, amit jó szívvel ajánlanátok? Milyen főbb paraméterekre érdemes elsősorban lőnöm? (márka, processzortípus stb.)

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#915) kisskd válasza Peterhappy (#914) üzenetére


kisskd
tag

Lehetőség szerint garis, használt üzletit keresnék a helyedben szokás szerint.
Az első két ötlet egyrészt nem üzleti széria (és ez többet számít, mint a márka ...), másrészt dedikált VGA-s, ami sosem jelent jót, ha nincs rá szükség, és tartós gépre vágyunk.
Játékban lehet: HP 850 G3/G4, Dell 5570-5580(-5590), Lenovo T560-T570.
Ritkák sajnos a piacon, de kis keresgéléssel akad. Ha egy mód van rá, nem az U-s procikat keresném, és számlásan, garival vásárolnék.

(#916) Peterhappy válasza kisskd (#915) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ és a tippeket, sokat segítettél! :R
Kellemes hétvégét kívánok!

Edit: gyorsan szerkesztek, míg lehet :)

Ezeket találtam így, hirtelen:

- Dell Latitude 5580 (ez mondjuk már limiten felül van...)
- T560 (ooo most nézem, ez meg U-s procis)
- Dell Latitude E5570

Ahogy nézem, külön videókártyára nem sok esély van ennyi pénzért... :(
Azt megkérdezhetem, U-s procira miért nem szabad lőni?

[ Szerkesztve ]

(#917) Khelben válasza Peterhappy (#914) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 850 G4-ben szerintem nem ips a kijelző. A 15-ösök meg nem üzleti gépek. Az E5570 már jó lehet, annyi a gyíkja, hogy csak egy meghajtó lehet benne (vagy m.2, vagy 2,5 mert kitakarják egymást). T560 gyengébb, mint az E5570, de attól még jó az is. Arra figyelj, hogy abból is van TN paneles, ami filmnézésre szerintem nem való. Az általad írtakra untig elég egy U-s I5.

(#918) Peterhappy válasza Khelben (#917) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm Khelben, nagyon kedves vagy :R

Az a gyík belefér, sikerült meggyőznöm a Hölgyeket, hogy elég nekik egy nagyobb SSD.
Akkor U-s procis, integrált kártyás, IPS-s gépeket keresek. A 15,6"-t én javasoltam, a 14"-t nagyon kicsinek tartom (bár ágyban fekvős pötyögéshez-filmezéshez nyilván kényelmesebb volna).

Köszönöm a segítségedet!

(#919) Peterhappy válasza Khelben (#917) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia, sziasztok,

Elnézést a kavargásért, nagyon-nagyon röviden csak annyi volna a kérdésem, 14"-os tartományban mely modellekre érdemes leginkább lőni?

Ezen típusok 14"-es változataira vagy van esetleg egyéb, javasolt?

A kritériumok ugyanezek volnának: magyar bill, 8GB ram, SSD, IPS, integrált vga.

Illetve még kérdés: U-s processzorok között van, amelyik kerülendő?
i5-t, Ryzen 3 és 5-t nézegetek, i5-ből 6300U-tól 10210U-ig rengetegfélét láttam, Ryzen 3 2200U, 4300U, Ryzen 5 2500U, 3500U, van esetleg, amelyik zsákutca, illetve amelyik kimondottan ajánlott?

S egy tényleg utolsó :)
GPU-k között akad esetleg preferált és amelyik messziről kerülendő?
Google-t használom persze, hasonlítgatok én benchmarkokat HD620, Vega 3, Vega 8 stb. között, de sokkal beljebb én nem vagyok.
Egyébként sem vagyok egy igazi informatikus zseni, de ehhez aztán végképp nem értek :B

Előre is köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

(#920) feketevivien


feketevivien
friss újonc

Sziasztok!
Használt laptopot szeretnék vásárolni kb. 100.000 ft-os árkategóriában.
Amire használnám:
-főként képszerkesztés, grafikai szerkesztés (Adobe Programok)
-sokat utazom (üzemidő, súly, kialakítás)
-numerikus billentyűzet nem fontos
-Office programcsomag használata.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#921) Khelben válasza Peterhappy (#919) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanezekre a modellekre, mindegyiknek van 14-es megfelelője (840, E5480, T460).

(#922) Khelben válasza feketevivien (#920) üzenetére


Khelben
nagyúr

100-ból nehéz lesz IPS kijelzős gépet szerezni. Dell 7440 talán. Meg HP 840 G1-G2, de ott van TN paneles is, vadászni kell az ips-t.

(#923) Peterhappy válasza Khelben (#921) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom :R

(#924) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok anyóspajtás számára keresek használt üzleti gépet:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Decemberben
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 70k
(3) Felhasználás?
Nyugdijas rokonnak facebook+honfoglaló
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen
5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne 15,6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maximum lakásban szekrénybe-asztalra pakolás
(7) Operációs rendszer?
Hát, itt szerintem elég lenne egy linux.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Min 120gigás SSD (ha nincs nem baj, majd veszek)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Numpad mindenképpen kellene, és a háttérvilágitás nagyon nagy plusz lenne.
A felhasználást igy képzeljétek: kirakom a facebook meg a honfoglaló parancsikonját az asztal közepére, és ezeket használni az illető, szóval tényleg semmi komoly. Minél strapabirobb annál jobb, szóval valahogy igy képzeltem el: nem baj ha öreg meg régi, mert felteszek rá valami light linuxot, mivel kb csak netezésre lenne használva, viszont legyen minél több extra, mint a numpad, billentyűzet háttérvilágitása, és minél strapabirobb kialakitás.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#925) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm fotósnak tanul, ezért fotószerkesztésre és ehhez kapcsolódó dolgokra (Photoshop, Lightroom, InDesign, Ilustrator) keresnék laptopot, tudom hogy ehhez egy MacBook Pro kellene vagy ilyesmi, de egyelőre anyagilag nincsen ott, viszont egy olyan gép kellene amivel munkába is tudna állni akár suli után, kezdő szinten.
- ~250-300K keret, feltéve ha elegendő erre a célra (?)
- full HD, 15,6" -ban gondolkodtunk
- tárhely szempontjából a legoptimálisabb szerintem az SSD (aktuális munkákra) + HDD (archívum tárolására) kombó lenne a jó/bővíthető

Ha esetleg nem érdemes használtakat keresni erre a célra, az is érthető, bármilyen tippet szívesen veszek.
Köszi a segítséget!

(#926) kisskd


kisskd
tag

Szia!
Szeretné sokat hurcolni (ergo van értelme a súlyon rágódni), vagy csak egyik asztal, másik asztal, közte max. kocsiban? Használni fogja a kijelzőjét, vagy "rendesen" külső monitoron nézi majd?
Ha nagy, és erős kell minden áron/súlyon, akkor ilyen árban szokott lenni pl. HP Zbook 15 G3-G4 elég combos kiadásban, garival (ami nem árt, egy VGA hiba húzós lehet).
Ttavaly év végén a felső határon vettünk 1 év garival, Xeon E3-1505M, 32GB RAM, 512GB M.2 SSD + 1TB HDD, NVidia Quadro M2000M), egy garis mikrofonhibán kívül szépen fut, PS csak másodlagosan, főként ArchiCAD/AutoCAD meg rajta, azokkal is jól elvan.
Alternatíva lehet a Lenovo P50-P52, vagy a Dell Precision darabok.

(#927) Zafir78


Zafir78
tag

Sziasztok!
A HP EliteBook 840 G2 mennyire ajánlott, ha sokat lenne hordozva, fontos a kis súly és méret? Átlagos office felhasználásról van szó (egyetemi tanulmányok). Ha jól láttam 1,55-1,7 kg a súlya. Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#928) Khelben válasza Zafir78 (#927) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó, csak ritka belőle az ips kijelzős darab.

(#929) Zafir78 válasza Khelben (#928) üzenetére


Zafir78
tag

Köszönöm!

(#930) Arpitov


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
Egyetemista ismerosnek keresunk notebookot ami 4-5 evig kiszolgal.
Meglengettem ezt a kerdest az uj notebookokkal kapcsolatban is a masik forumon de nagyon kaptam ra valaszt. Nagyon szepen koszonjuk ha esetleg valakinek van tuti tippje. Fontos lenne, hogy ne legyen hasznalhatatlan a laptop 2-3 ev utan, legalabb 5 evig szeretnek hasznalni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 honapon belul :)
(2) A gépre szánt összeg forintban?
150-200k
(3) Felhasználás?
irodai programok - Office, netezes, filmnezes
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
szerintem jobb lenne a matt kijelzo es IPS panel, de ez nem donto szempont
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
egyetemen orakra hordozna, tudja tolteni, utazas kozben nem lenne hasznalva sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szukseges operacios rendszer, azt megoldjuk :)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindenkepp SSD, RAM legalabb 8GB de en inkabb favorizalnam a 16GB-ot, optikai meghajtora nincsen szukseg
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legyen garancia a latopra, igy konnyebben vennenek hasznalt gepet, legyen strapabiro a gep (gondolok itt az anyaghasznalatra, nem olcso muanyag laptopot keresunk ami zorog, csattog)


Koszonom a segitseget! :R

Arpitov

(#931) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Laptopszalon bezárt Bp-en, tudnátok refurb/használt üzleti gépeket forgalmazó boltot ajánlani?
gorefurbished.hu esetleg?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#932) oszi666 válasza AxBattler (#931) üzenetére


oszi666
őstag

Én a laptopsystemtől vettem a család számára már háromszor is laptopot, és nagyon jófejek voltak. Volt egy gép amit gariztatni kellett, valami komolyabb hibája volt (random nem működtek billentyűk, billentyűcsere után sem), és a második alkalommal szó nélkül cserélték egy másikra.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#933) AxBattler válasza oszi666 (#932) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy 8470p-t vettem tőlük még az ősidőkben, rendben voltak. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#934) Biqci válasza oszi666 (#932) üzenetére


Biqci
aktív tag

+1
Én is már három Elitebook-ot vettem tőlük. Semmi gond nem volt, sőt még mindig meghibásodás nélkül mennek a gépek, pedig nem most történt a vásárlás. Később ramok bővítését is nagyon jól kezelték :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#935) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
110k-ig el milyen használt laptopot ajánlotok?
Semmi spéci elvárás, lényeg, hogy megbízható legyen, jelenleg egy 10 éves kislány fogja használni online tanfolyamokra..
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#936) tirpák


tirpák
újonc

17,3" laptopok keresek új szerü állapotban maximum 230000ft-ig videóvágásra és közepes játékokra.Milyen gépet vegyek?

(#937) Khelben válasza tirpák (#936) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a játékot elhagyod, videóvágásnál meg türelmes vagy, akkor HP Probook 470 G1 vagy G2. Vehetsz ennyiért egy leharcolt gémer gépet, de ott kb. a szerencsén múlik, hogy mennyi ideig fog menni és mikor kell kidobni.

[ Szerkesztve ]

(#938) Mikulásbá válasza Csaby25 (#935) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írtam PM-et!

(#939) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Unokahúgomnak keresek használt üzleti notebookot.
Általános iskolás, készülnének az esetleges újabb on-line oktatásra, ennek megfelelő eszköz kellene (nem nehéz, hosszú üzemidő, 2db tárhely, 14 HD+ kijelző).
A rá szánt keret max. 150eFt.

Nálunk a családban több ThinkPad T430s van (i7-3520M CPU, 1600x900 kijelző, 8-16GB RAM, SSD + UltraBayben egy nagyobb HDD), mely tudásban szerintem megfelelne, de nem tetszik a fekete szín neki. :W :U

Ha nem lenne, zenbook barna, piros stb. akkor egy ezüst színűvel már kiegyezne. :O
A ThinkPad világán túl szinte nem használtam más notebookod, így nem ismerem őket.

Konkrét típus ajánlatában kérném a segítségeteket!
Köszönöm! :R

(#940) Tothgera30 válasza Fifi (#939) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Meg is van oldva, TP + színes fólia. :-D
Bár szerintem Latitude/Elitebook fronton találsz számára megfelelő "divatosabb külsővel rendelkező" gépest.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#941) Fifi válasza Tothgera30 (#940) üzenetére


Fifi
őstag

Igen én is HP EliteBook vagy Dell Latitude vonalon indulnék, de melyik lenne az a konkrét modell, ami a T430s 1,8kg-os súlyával pariban van?
Ezek inkább nehezebbek és a plusz 20% súlyt egy kislány megérzi ...

Tudsz konkért modellszámot is mondani? :B

(#942) Mikulásbá válasza Fifi (#941) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

E7440?

[ Szerkesztve ]

(#943) Tothgera30 válasza Fifi (#941) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A keretösszeget figyelembe véve egy E7470/E7480 vagy E7270/E7280 biztosan jó vétel lenne. Bár pariban a T430-al talán az E6430-as széria lenne, itt még egy E6440 is tuti gép, bár nem biztos hogy hurcolnám napi szinten.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#944) Ripper17


Ripper17
tag

HP ProBook 430 G2 (i5-5200U 2.2, 8GB RAM, 120 SSD + 500 HDD, 13.3" 1366x768) mennyit érhet?

Hibátlan esztétikai és müszaki állapot, újhoz közeli akku kapacitás, 2 töltö. 3. számú PC volt, nem sokat pörgött. Most nézettem át (takarítás, CPU pasztázás) szaküzletben. Oprendszer nincs hozzá. Eladni akarom, nem örizgetni.

[ Szerkesztve ]

(#945) gaborn1 válasza Ripper17 (#944) üzenetére


gaborn1
tag

[link] [link] Ezek alapján én olyan 60 ezer környékére tippelek, de van beárazós topik, ott biztosan tudnak segíteni: [Beárazás]

(#946) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdés eldöntésében kérnék segítséget.

Van nálam kipróbálásra egy ilyen laptop. 100-ért megtarthatnám.
A gondom az, hogy nem tudom, mennyire lenne tartós darab, mert egy Lenovo V330-81AX-szel összevetve is jóval hangosabb, erősebben melegszik, érezhetően gyengébb az anyagminősége. Van rá 2 év garancia még, de kérdés, hogy érdemes-e vesződni vele, vagy inkább ugyanennyiért venni valamilyen használt business kategóriásat (Probook, Vostro), vagy akár ezt? Ezek gari nélkül kerülnek kb. ennyibe, de talán nem is lenne gond velük 3 évig.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#947) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Max 65e milyen notebookot tudtok ajánlani? Teljesen átlagos használatra, játék nincsen csak office és net max you tube videók.

(#948) Khelben válasza kopygege (#946) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs lényegi különbség köztük, mindkettő az eldobható kategória. Ennyiért kapsz már egy 4. generációs Elitebookot is.

(#949) Khelben válasza qwertly (#947) üzenetére


Khelben
nagyúr

Intel 2. generációs gépeket kapsz ennyiért, pl. Dell Latitude 6520, HP Elitebook 8560p.

(#950) MavicAir


MavicAir
csendes tag

Sziasztok..Drónos munkáim 4K vágására,renderelésre használható gépet keresek..Játék nem lesz..300.000ft kornyékén milyen gépet ajánlanátok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.