Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-28 13:05:31

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Ha kimondottan játékra keresel használt notebookot, a gaming notebook topicban érdeklődj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy laposra, ezek lennének az igényeim:
- minimum 6-8 óra akkuidő
- 12-14" közötti méret FHD (esetleg 1600x900) felbontással
- valamilyen U szériás i5/i7
- 8GB RAM
- 256 SSD

És a nagy kérdés, hogy ~150k-ból ki lehet ezt hozni?
A hangsúly most az akkuidőn van, a többi feltételnek megfelelő gépet könnyen találok, de akksi időket nem nagyon tudom sajnos, ebben tudnátok segíteni?

Köszi,
Péter

(#152) Khelben válasza Klepti (#151) üzenetére


Khelben
nagyúr

6-8 óra akkuidő hogyan? Full terhelésen vagy minimum fényerőn doksit olvasva? Előbbi lehetetlen, utóbbit nagyjából minden új U-s gép tudja. 150-ből csak használtan kapsz 15,6-nál kisebb normális gépet. SSD-vel meg a 15,6 is necces lesz.

(#153) Klepti válasza Khelben (#152) üzenetére


Klepti
tag

Ne haragudj, nem voltam elég specifikus:
közepes fényerőn wifivel IDE/office/spotify/chrome szintű terhelés lenne, természetesen használtra gondoltam mindenképpen, azért írtam ebbe a topicba :)

Ha nagyon necces a 150k, akkor 200k-ig ki tudom húzni a határt.

[ Szerkesztve ]

(#154) Khelben válasza Klepti (#153) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem figyeltem a topicot, akkor tehát használt. Mint írtam, a 6-8 órás üzemidő főleg egy használt akkunál nem nagyon lesz meg. 150-200 között Dellből néznék valami kisebb Latitude gépet, 5270, 5470. HP-ból 820, 840. Mindegyikből van fullhd ips kijelzős, csak vadászni kell. Olcsóbban meg lehet csípni HP Probook 430-at, a G5-től ott is ips ami fullhd-s, előtte tn volt.

(#155) Klepti válasza Khelben (#154) üzenetére


Klepti
tag

Tényleg nem elérhető ez, csak ilyen XPS/MacBook árkategóriában? :(
Azért köszi szépen a segítséget, megpróbálok vadászni valamit.

(#156) Klepti válasza Klepti (#155) üzenetére


Klepti
tag

Végül Thinkpad mellett döntöttem, mert belső+külső akksi kombója van és így akár működés közben is lehet cserélni akksit, ami zseniális ötlet szerintem!
Veszek mellé még egy 6 cellás akksit, így 24+24+72 azaz 120 Wh-val végtelen ideig működik töltő nélkül :D

(#157) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, kinéztem a HP 840 G2 típust, viszont egyik angol tesztben azt olvastam, hogy ha nem megy a venti, akkor is van egy alap, sípoló hangja a benne levő elektronikának. Emiatt félek, hogy idegesítene, minden egyéb dologban megfelelne. Más is tapasztalt ilyen sípoló/cicergő hangot a gépből vagy ez csak egyedi eset lehetett?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#158) Khelben válasza hentes555 (#157) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez bármelyik gépnél előfordulhat, ki kell próbálni vásárlás előtt.

(#159) hentes555 válasza Khelben (#158) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor simán lehet, hogy ezt pont nem érinti ez a "hiba"?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#160) hallador válasza hentes555 (#159) üzenetére


hallador
addikt

Igen előfordulhat, a HP, és a Dell is a felsőbb kategóriákban előállított olyan sorozatokat, ami sípol egy picit. Meg kell nézni mielőtt megveszed.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#161) xDamien.10


xDamien.10
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni újszerű/használt notebook vásárlásához!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkezendő napokban, hetekben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120-140k maximum.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jelenleg egyetemista vagyok és mellette dolgozom is. Ezért az alábbi felhasználási területekhez lenne szükségem: irodai programok, programozás (Visual Studio, Android Studio), böngészsés.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző mérete: 14-15.6” de bármit megnézek. Felbontás: minimum 1600x900. Fényes vagy matt illetve TN vagy IPS ezeket rátok bíznám.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten lenne hordozva illetve utazás közben is használni szeretném valamint előadásokon/gyakorlatokon ezért fontos szempont lenne a strapabíró aksi.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 menne rá.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete és típusa: 240GB-os SSD-t szeretnék, 8GB memóriával, optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI csatlakozó vagy VGA csatlakozót szeretnék.

Remélem helyesen kitöltöttem és a keretből kihozható! :)

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#162) #75376384


#75376384
törölt tag

Sziasztok

Adott egy ASUS N550JX CN031D laptop. [link]

Ez elvileg 2015-ös termék. A tulaj állítása szerint 2015-ben vette és mindössze fél évet használta. Azóta hozzá se nyúlt. Most 250k-t kér érte.

A vevő Photoshop, indesign, after effect, tv paint, esetleg maya3D programokat szeretne rajta hosszútávon, normális sebességgel futtatni.

Ha el is hiszem, hogy közel tökéletes állapotban van. A kérdésem, hogy szerintetek ennyit megérhet vagy ezért a pénzért inkább kérdezősködjek az új laptop topikban?

Remélem ez a megfelelő topik a kérdésemnek és előre is köszi a válaszokat. :)

(#163) Khelben válasza #75376384 (#162) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ne viccelj már. 100k-ért azt mondanám, jó vétel. 120-ért már kicsit drágállanám. 250k teljesen irreális ezért a gépért. És ez egy konzumer gép, nem hosszú távra tervezték. Garancia már rég lejárt, ha valami tönkremegy benne, kuka az egész mert drágább javítani, mint amennyibe a gép kerül. Felejtsd el sürgősen.
200-ból hét nyelven beszélő munkaállomást kapsz, ami még évekig kiszolgál és jóval erősebb, ráadásul garancia is van hozzá: HP Zbook 15

(#161) xDamien.10 : HP Elitebook 840 G1 vagy G2, Dell Latitude 5450, 5470.

[ Szerkesztve ]

(#164) #75376384 válasza Khelben (#163) üzenetére


#75376384
törölt tag

Értem. Köszönöm a választ.
Nem sűrűn veszek laptopot, nem igazán tudom mi mennyire tartja az árát.
Szerinted a fenti feltételek mellett (leírt programok, elég sok használat) érdemes azért használt gépben gondolkodni?
Megnéztem amit linkeltél, de őszintén szólva ilyen használat mellett én picit félek a nem új cuccok vételétől.

(#165) Khelben válasza #75376384 (#164) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az anyagi lehetőségektől függ, hogy mit érdemes venni. 250-ből erős gépet nem nagyon kapsz, főleg nem munkára. Amit linkeltem, az újonnan 6-800k. 300k-ból kapsz konzumer gépet, ami normálisabb (pl. Dell G5), de ha munkára használod, akkor az hamar meglátszik majd rajta. 250-ből meg valami belépő szintű energiatakarékos processzorral szerelt gépet vehetsz, ami teljesítményben kevés lesz.

(#166) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Milyen ajánlott üzlet van, ahol használt notebookot lehet venni? Jó lenne vásárlás előtt megnézni, illetve ha lehet, több közül választani.

(#167) Khelben válasza pinnacle (#166) üzenetére


Khelben
nagyúr

Laptopszalon boltjaiban vannak gépek, meg kell nézni a weboldalon a raktárkészletet az adott boltban.

(#168) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkezendő hetekben, mindenképpen számlával.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k, de rugalmas a keret 180k-ig
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alap irodai munka, prezentációk, böngészés, egyéb lightos feladatok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző mérete: 14-15.6” Ebben az ársávban 900p már nem lenne rossz, IPS szintén, de a felhasználásra még belefér a TN panel is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Kevésbé szempont a hordozhatóság.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete és típusa: 120/240GB-os SSD, 8GB memória, optikai meghajtó nem szükséges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Háttérvilágításos magyar billentyűzet preferálva, ez a szűk keresztmetszet :B
Ha persze lenne valami sokkal jobb a feltétel nélkül, akkor persze működik az EU + matricázás is.

(#169) pinnacle válasza Khelben (#167) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#170) ussseal válasza ussseal (#168) üzenetére


ussseal
tag

Ezekkel a feltételekkel ez a Dell 5480 jó vétel lehet?

(#171) Khelben válasza ussseal (#170) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, jó választás lenne.

(#172) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok. Életem első laptopját szeretném majd megvásárolni, és ebben kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 Hónap múlva

(2) A gépre szánt összeg forintban?
Max. 50000-60000 Ft

(3) Felhasználás? Irodai programok, Netezés, filmnézés, játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak League Of Legends, legalább HD felbontás, részletesség legalacsonyabb (nemszamit)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg 15.6 körüli (Annál ne kisebb), a többi lényegtelen

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hétvégente biztosan, viszont közben nem használnám

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 Preferálás, de a Win 7 vagy 8 is megfelel.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 300GB HDD, Ha van SSD az csak jo, de ilyen arban nem elvart, legalabb 4GB RAM, optikai meghajto nem szukseges.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Az akku legalabb birjon 4 orat, valamint gordulekeny legyen a felhasznalas

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak használt, leginkabb hardveraprorol, mar csak azert is mert ilyen arban ezekkel a feltetelekkel uj nemhiszem hogy lenne

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#173) Khelben válasza Lordi88 (#172) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 8560p-t vagy 70p-t ki lehet fogni néha dedikált vga-val, arrafelé keresgélnék.

(#174) Khelben válasza Lordi88 (#172) üzenetére


Khelben
nagyúr

Még annyi, hogy egy ilyen idős gép még új akkuval sem fog 4 órát menni. Kettőt talán. A gördülékenységhez pedig SSD kell.

(#175) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Hi
Dell 6430-at vagy hp 745 g2-t vennétek
A procin kívűl mindenben megegyeznek és egy árban vannak
8gb ram, ssd, hd+ kijelző, hasonló akku

(#176) Khelben válasza Sgr_A (#175) üzenetére


Khelben
nagyúr

AMD-t abból a korszakból nem vennék, úgyhogy Dell. Az˘AMD-k akkoriban jóval többet fogyasztottak és jobban melegedtek, mint az Inteles CPU-k. Mosanában a Ryzennel kezdi ezt ledolgozni az AMD.

(#177) Sgr_A válasza Khelben (#176) üzenetére


Sgr_A
addikt

Köszi
És az alábbiak közül melyiket
Intel procival vannak szerelve 8gb ram és ssd
Dell latitude 6420, 6430 (i5)
Hp elote book 8460w(i5)
Hp elitebook 8540w (i7)
Lenovo t430 (i5)
Max 70k-ig esetleg valami más itthonra nem hurcolásznám
Böngészésre, emailre, néha egy kevés excell meg néha játék csak wot meg wow taurin ez max heti 1-2 óra

(#178) Khelben válasza Sgr_A (#177) üzenetére


Khelben
nagyúr

hát ha játék is lesz, akkor érdemesebb egy dedikált vga-s darabra gyúrni. Viszont a felsoroltakat lehet, hogy inkább elkerülném. ilyen kis méretben már problémás lehet a hűtés. Ha mindenképp kell játékra a gép, akkor inkább a 15-ös méretben keresnék pl 8560w-t.

(#179) Tamás1640


Tamás1640
újonc

Sziasztok!
A segítségeteket kérném az alábbi laptop-vásárláshoz:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az elkövetkezendő napokban vagy hetekben.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
40.000 Ft körül, nagyon max. 55-60.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék az abszolút nem.
Hobbi szinten, főleg internetezés, néha letöltés és filmnézés, továbbá egy kevés Excel, Word.
Valamint szabadtéri bulikat szoktam csinálni nyáron, ott zene-lejátszás, de semmi extra, csak pl. Winamp-ban. Viszont lehet, hogy fontos lenne a jó belső hűtés a nyári szabadtéri használat miatt, habár a jelenlegi, ősöreg Acer gépemmel nem volt ilyen gond.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Semmi extra kívánság, csak annyi, hogy a kijelző mérete 14 inch-től felfelé. A filmeket főleg plazma TV-n nézném, HDMI-n – ha működik ez így.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alapvetően nem hordoznám, csak az említett bulikba. Utazás közben nem használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ezt nem tudom, mert nem értek hozzá. Gondolom, valamilyen Windows lenne a legegyszerűbb.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A sebesség miatt egy 120 GB-os SSD az jó lenne (vagy utólag beletenni, mert akkor legalább új kerülne bele). A filmeket, zenéket stb. pedig egy külső HDD-n tárolnám. Memória: 4 GB az szerintem azért kéne, optikai meghajtó az nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI az jó lenne, de nem alapkövetelmény, csak előny. Akárcsak az USB 3.0 a külső HDD miatt, és esetleg Express kártya hely (pl. egy külső hangkártya okán, de ez USB-vel is megoldható)

Köszönöm előre is!

(#180) Khelben válasza Tamás1640 (#179) üzenetére


Khelben
nagyúr

2. vagy 3. generációs Inteles gépeket keress, pl. HP Elitebook 8560p, 8570p, Dell Latitude 6520, 6530.

(#181) mike1334


mike1334
veterán

Bár nem csak használt laptop, de annál is áll a kérdés:
Ha tápról megy a laptop, akkor árt az akksinak, ha bent van? Mmint úgy működik ilyenkor, hogy akksiról megy és azt tölti folyamatosan, vagy ilyenkor teljesen "kiveszi a rendszerből" a gép az akksit, olyan mintha bent se lenne?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#182) Khelben válasza mike1334 (#181) üzenetére


Khelben
nagyúr

A mai akkuknak már mindegy, a saját elektronikájuk intézi a dolgokat. Nem szabad, hogy teljesen lemerüljenek, tehát ha lemerül és kikapcsol a gép, akkor ne hagyd úgy még 2 hétig, ennyi.

(#183) mike1334 válasza Khelben (#182) üzenetére


mike1334
veterán

Persze, arra figyelek :)
Köszönöm!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#184) Tamás1640 válasza Khelben (#180) üzenetére


Tamás1640
újonc

Köszönöm a választ.
A HP 8460p-ről mit gondolsz?
Láttam most kettőt is SSD-vel. Ezek közül jó lehet valamelyik, illetve jó árban vannak?
8 GB RAM-mal, 40 K-ért
4 GB RAM-mal, 42 K-ért

[ Szerkesztve ]

(#185) Tamás1640 válasza Tamás1640 (#184) üzenetére


Tamás1640
újonc

A 8 GB-os hirdetését már le is vették, úgy látom...

(#186) Khelben válasza Tamás1640 (#184) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó a 8460p. 1600x900-as kijelzővel venném mindenképp, az 1366x768 ma már kevés. A ramot meg egyszerűen lehet bővíteni, itt hardveraprón is találsz olcsón bele 4gb-ot.

(#187) Tamás1640 válasza Khelben (#186) üzenetére


Tamás1640
újonc

Értem. Az 1600x900-as kijelző is integrált VGA-s vagy az már csak dedikálttal megy? Azért kérdezem, mert itt korábban olyasmiket olvastam, hogy egy idősebb használt gépnél a dedikált az csak egy újabb hibaforrás, ami inkább elkerülendő.

(#188) Khelben válasza Tamás1640 (#187) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindkettővel lehet, nem függ össze a vga és a kijelzőfelbontás.

(#189) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi ket laptop kozul melyik lenne az amelyik jobban megeri?

Internetezesre, video/filmnezesre, dokumentumszerkesztes, bemutato keszites (Microsoft) valamint League Of Legends jatekhoz kellene (alacsony grafikan)

https://hardverapro.hu/apro/acer_aspire_e5-551/hsz_1-25.html

https://hardverapro.hu/apro/lea_104/hsz_1-25.html

Valaszt elore is koszonom.

(#190) Khelben válasza Lordi88 (#189) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyjából mindegy. Mindkettő kerülendő kategória volt már újkorában is. Nem hiszem, hogy ilyen hardveren bármilyen játék elfut élvezhető minőségben. Ráadásul ezek már túl vannak a tervezett élettartamukon, így egy esetleges meghibásodás azt fogja jelenteni, hogy kuka az egész gép, mert a javítás többe kerülne, mint amennyit érnek. inkább néznék valami ilyet, amire van garancia: [link]

(#191) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Ertem..az a bajom azzal a geppel hogy stilusaban nekem nem jon be, tul vastag.

Esetleg ezek kozul valamelyik?

Ha nem is jatekra.
https://hardverapro.hu/apro/asus_x553m_celeron_4gb_128gb_ssd/hsz_1-25.html

https://hardverapro.hu/apro/asus_x552c_notebook_i3-3217u_8gb_ddr3_500gb_hdd_72/hsz_1-25.html

(#192) Khelben válasza Lordi88 (#191) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek még rosszabbak. Nézd meg élőben az egyiket, tapogasd meg, milyen anyagból van és rá fogsz jönni, hogy miért kerülendők ezek a gépek.

(#193) Lordi88 válasza Khelben (#192) üzenetére


Lordi88
csendes tag

Es teljesitmeny alapjan melyik lenne a legjobb valasztas a fentiek kozul?

(#194) Khelben válasza Lordi88 (#193) üzenetére


Khelben
nagyúr

Minimum i3-as processzorral szerelt ssd-s gépet kellene keresned.

(#195) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok.
Ismét használt notebookot vásárolnék, szeretném a segítségetek kérni. Alapvetően egy könnyű, vékony gépet keresek az alábbi paraméterekkel:

- 150-170 000 Ft.
- Irodai munka, c# programozás tanulás szinten.
- Játék nem.
- 13-14" FullHD IPS. Fontos, hogy szép legyen a kijelző és a betekintési szögek is jók legyenek (sajnos a Dell e7470 ebből a szempontból nem jött be)
- Napi szinten hordozom. 5-6 órát jó lenne ha kibírna az akku.
- Win10
- SSD, min 8GB RAM, optikai nem kell.
- HDMI vagy DisplayPort kell.

Köszönöm.

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#196) Khelben válasza tozo86 (#195) üzenetére


Khelben
nagyúr

Milyen kijelző volt az E7470-ben? Mert nem hiszem, hogy az ips-sel ilyen gondok lennének. Ha viszont az az ips nem tetszett, akkor rossz hírem van, mert a többiben is pont ilyen panelek vannak.

(#197) tozo86 válasza Khelben (#196) üzenetére


tozo86
tag

FullHD IPS elméletileg. Létezik FullHD nem IPS ennél a típusnál?
Ismerősömnek a Lenovo W530 (FHD LED) fényévekkel jobb, gyakorlatilag mint egy LED TV, bárhonnan nézve jó. Ennek meg hajtogatni kell a kijelzőjét és oldalról sem az igazi, főleg film nézéskor sötét részeknél.

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#198) Khelben válasza tozo86 (#197) üzenetére


Khelben
nagyúr

Akkor az nem ips lesz. Az ips-t nem kell hajtogatni sehova, a tn-t kell hajtogatni.

(#199) tozo86 válasza Khelben (#198) üzenetére


tozo86
tag

Valóban, nagyon úgy tűnik. Mielőtt megvettem utánanéztem a dolgoknak és sehol nem találtam arra utaló jelet, hogy egyáltalán gyártanák ezt a típust FHD felbontással és TN panellel... Amikor megvettem világos képnél nem tűnt fel a dolog. :(
Tudnál ajánlani helyette valamit? :R

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#200) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Használt laptopot szeretnék vásárolni 50-90eFt közt. 13-14" képmérettel, legalább Core3 mobil procival. Fontos lenne hogy a képernyő fényerejét eléggé le lehessen szabályozni mert vak sötétben is dolgoznék néha rajta és nem akarom kiégetni a szemem. Illetve a billentyűzeten is legyen háttérvilágítás. Egyébként általános felhasználás (web, office, youtube) ritkán régi fps játékok. Ezek kaphatók és felelnek meg szerintem a fenti kritériumoknak:

- Lenovo Thinkpad T440P vagy
- Fujitsu LifeBook E744

A benne levő HDD-t kicserélném egy SATA3 SSD-re..
Szerintetek melyik a jobb? Megbízhatóság, élettartam.

Illetve a billentyőzetre azt írják hogy EU. Ez mit jelenthet: Angol? Német? Spanyol?
Illetve lehet magyar billentyűzetfóliát kapni valahol hogy magyar qwerz kiosztást kapjak? (sajnos vásárlás előtt nem tudom ellenőrizni személyesen a gépeket)

Használt cikk vásárlásakor is van 14 napos meggondolási-visszaviteli lehetőség? (hivatalos bolt)

ui: csak privátban tudok válaszolni mert valakik így akarják.. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.